Skocz do zawartości


Zdjęcie

Raymond Franz "Kryzys Sumienia"


  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#1 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2003-10-25, godz. 02:24

Na stronie wydawnictwa CommentaryPress można znaleźć fragmenty książek "Kryzys Sumienia" oraz "W Poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności" (ang. "In Search of Christian Freedom"). Co ciekawe, obie te książki są dostępne w pełnej wersji online w jęz. rosyjskim na stronie http://www.commentar...oklist-rus.html. Myślę, że część osób ucieszy się z faktu, że w serwisie watchtower.vodka.at jest także pełna wersja polskiego wydania "Kryzysu Sumienia" z 1996 r. Aby się zalogowac, należy podać użytkownika i hasło (l:watchtower, p:sucks)

#2 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2004-07-06, godz. 09:14

Kryzys Sumienia przeczytałam. Bardzo duzo wiadomości historycznych. daje pełny obraz sposobu kierowania organizacją przez ciało kierownicze. Powinien to przeczytać każdy odchodzacy ze zboru świadków Jehowy a również polecam czynnym świadkom Jehowy, choć wątpię czy ktoś z nich przeczyta. Mam ściągnięty na pulpicie. Mogę wysłać meilem.
Ma

#3 Katarzyna

Katarzyna

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 36 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Wołów

Napisano 2004-07-06, godz. 15:27

Też ma to ściągnięte i czytałam. I polecam.
Jak ktoś potrzebuje to mogę przesłac mailem spakowane zipem.
Pozdrawiam
Katarzyna (vel Gepardzica)

#4 panter

panter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 111 Postów
  • Gadu-Gadu:6115856
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2004-07-07, godz. 16:02

Ma napisała

Powinien to przeczytać każdy odchodzacy ze zboru świadków Jehowy a również polecam czynnym świadkom Jehowy, choć wątpię czy ktoś z nich przeczyta.

Mogę cię uspokoić w twych wątpliwościach, mimo to (biorąc pod uwagę techniczne ograniczenie dostępu do książki - internet, oraz brak dodruku w wersji książkowej, jak i aurę, jaką wokół niej zbudowano - odstępczej publikacji) sporo świadków Jehowy przeczytało ją, lub zapoznało sie z częścią informacji w niej zawartych. Oczywiście recenzje są różne, niemniej zmuszają do indywidualnego wyciągnięcia wniosków.
Osobiście jestem nią zbudowany, pozwoliła mi zrozumieć pewne mechanizmy i zachowania jakie obesrwowałem od lat, a nie mogłem do końca zrozumieć ich racjionalnych podstaw, oraz pogodzić z zapewnieniami o kierownictwie jakie temu wszystkiemu zapewnia Bóg.
Co więcej, pozwoliła mi już nie obarczać winą tych, którzy i tak nie mają większego wpływu na rozwój sytuacji zarówno w zborze jaki i całej organizacji, a jedynie patrzeć i oceniać te osoby na płaszczyźnie indywidualnej. Efezjan 5: 1, 2, 10
Pozdrawiam
"Człowiek broni błędów, które kocha." Seneka Starszy

Panter

#5 Katarzyna

Katarzyna

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 36 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Wołów

Napisano 2005-01-03, godz. 16:30

Książkę Raymonda Franza można ściągnąć STĄD
Zapisana jest w formacie pdf.
Pozdrawiam.
:)

#6 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2005-05-17, godz. 20:14

Książkę Raymonda Franza można ściągnąć STĄD
Zapisana jest w formacie pdf.

Fundacja Słowo Nadziei:
"Książka Kryzys Sumienia nie jest już dostępna na naszej stronie." :(
Czy to ma coś wspólnego z planowaną ponowną edycją tej książki?

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#7 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-05-17, godz. 20:55

Nie, ma to związek z tym że niejaki Szymon Matusiak dostał od Franza prawa autorskie do jego wydawnictw i pod groźbą procesu w sądzie zabronił publikowania zarówno cytatów jak i całości jego ksiązek.

A tak na marginesie panie Matusiak - jak to jest z moim szpiegostwem z ramienia Nadarzyna? Czy naprawdę jestem zagrożeniem dla exŚJ? Czy nie jestem wiarogodny w moich tłumaczeniach? A kiedy pan zacznie coś w końcu tłumaczyć i wydawać? Bo blokada wszelkiej inicjatywy w tym kierunku wskazuje tylko na pańskie zainteresowanie kasą a nie chęcią publikowania tak waznych dla milionów ludzi informacji. W każdym razie jestem zdegustowany pańską obłudną postawą.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#8 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-07-13, godz. 10:08

Moim zdaniem, trzeba opublikować książkę na darmowych stronach. Co szymon zdejmie, to zakładać nową stronkę i pogrywać z szymonem w ciuciubabkę.

Ludzkie życie jest zbyt cenne, aby szymon miał nam zabraniać wyciągania owiec, które w sabat wpadły do rowu.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#9 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-08-04, godz. 07:59

Jesli ktos moze przeslac w wersji elektronicznej, to bede wdzieczny.

Pozdrawiam,
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#10 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-08-04, godz. 11:05


Jesli ktos moze przeslac w wersji elektronicznej, to bede wdzieczny.

Elektroniczną wersję książki (plik pdf) można znaleźć tutaj: [link].
.jb

#11 swiatlo7

swiatlo7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 303 Postów

Napisano 2005-12-14, godz. 12:06

Spotkaliście się już z tym,że śJ negują fakt,że Ray Franz był członkiem CK oraz,że nie jest bratankiem Fredericka Franza?
"I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rz 8:38,39

#12 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-14, godz. 13:15

nie, nie spotkałam sie, ale nie chcą czytac tej ksiązki bo mówią że to jest ksiązka napisana przez odstępcę , któremu szatan zaciemnił umysł i nie nalezy sie ta lektura podniecać :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#13 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-12-14, godz. 14:44

Spotkaliście się już z tym,że śJ negują fakt,że Ray Franz był członkiem CK oraz,że nie jest bratankiem Fredericka Franza?

A co tu negować, kiedy oficjalnie było to podawane w literaturze WTS. Wszystko to jest dostępne do dnia dzisiejszego na Watchtower Library.

The Watchtower, 15 stycznia 1975, s.60
The Governing Body is now composed of eighteen members, all anointed, and the other ten are as follows: Frederick W. Franz, Raymond V. Franz, George D. Gangas, Leo K. Greenlees, John O. Groh, Milton G. Henschel, William K. Jackson, Nathan H. Knorr, Grant Suiter and Lyman A. Swingle.

Kingdom Ministry, 8/1980, s.2
This is a notification that Raymond Victor Franz is no longer a member of the Governing Body and of the Brooklyn Bethel family as of May 22, 1980.

Czyżby ktoś chciał dyskutować z faktami?

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#14 ben-salem

ben-salem

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-12-14, godz. 15:20

Ad R. Franz


Takie opinie mogą szerzyć raczej szeregowi SJ nie zbyt obeznani z faktami. WTS oficjanie nie zaprzecza temu.

Jednakże w skorowidzu do książki ,,Świadkowie (...)głosiciele..." i w aktualnych skorowidzach do wydawnictw WTS, brak hasła: ,,Franz R."

ben-salem

#15 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-14, godz. 19:25

I o to właśnie chodzi: zasiać ferment, sprzedać nieprawdziwe wiadomości, byle zdyskredytować autora. Jakiś czas temu pewnien jegomość NA TYM forum spierał się ze mną właśnie o "Kryzys sumienia". A że nieobiektywne, a że emocjonalne, i coś tam jeszcze. Wybaczcie, nie chce mi się grzebać w starych postach :P
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#16 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2005-12-29, godz. 18:29

Ja jestem w Swiadkach juz dlugo , przeczytalem ta ksiazke i.....nic. Jak grochem o sciane, ot chłopina sie pozalił mial i ma inne oczekiwania , Judasz tez był w ciele i co ztego. Ilu jeszcze odpadnie tego niewiadomo . Szkoda mi go troche ale przeciez moze wrocic .

#17 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-12-29, godz. 18:39

Ja rowniez jestem SJ i przeczytalem ja uwaznie dopiro za 7 razem.Jak Cie to spotka to pogadamy :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#18 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2005-12-29, godz. 18:43

Ja przeczytalem juz ja tak naprawde ok10lat temu [angiel.wers. ] ale tylko fragmenty a gdzies 5 lat temu po polsku od adwentysty dostalem [kupilem] i powiem ci ze podzielam jego poglad jeski chodzi o dryla troche wojskowego przy takich sprawach choc nie popieram to rozumiem i mnaczejtoby moze wiecej odpadlo . Jak mawial sw. pamieci Franz 'konia w kieracie trzeba czasem batem sciagnac zeby dobrze hasal'

#19 danielqwerty

danielqwerty

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 67 Postów
  • Lokalizacja:Świętokrzyskie

Napisano 2006-01-12, godz. 07:55

We mnie to co w tej książce jest napisane budzi lęk, boje sie że podobne rzeczy mogą spotkac bliską mi osobe, a ona ma umysł tak spętany że sama nic nie zauważa. Zresztą widze ze podobnie jak belszaccar7.

PZDR.
Strumień ostry jak nóż
spowija nutami policzki
jak wąż - Szatan to gra
na fortepianie życia...
wije sie łzami po twarzy
odwodząc serce od szczęścia
szyderczo - w Twych oczach
w grzech mnie otulił...

#20 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-12, godz. 12:06

Ponoć ma być papierowe wznowienie tej książki. Jak dla mnie to książka numer 1. Wśród śJ Raymond Franz miał taką pozycję jak niemalże papież w oczach katolików. Dlatego też nie mogę się doczekać wznowienia tej książki, jak i wydania pozostałych. Ciekawe jak będzie cena. ;) Akurat za jego książki jestem w stanie zapłacić dość sporo, ale mam nadzieję, że nie będzie przegięcia i nie trzeba będzie wykładać pięciu dych. ;)

pzdr. :rolleyes:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych