Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika pawel77

Odnotowano 616 pozycji dodanych przez pawel77 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-05 )



Sort by                Order  

#131417 pytanie do świadków: co was odłączyło od KK

Napisano przez pawel77 on 2010-03-21, godz. 23:51 w Tematyka ogólna

[...]
chcialbym abysmy mowili o powodach dla ktorych ludzie odchodza od kk

dziwne jest ze nikt nie wspomina tu o 
kulcie zmarlych
matki boskiej
skladaniu bezkrwawych ofiar zadajac klam ofierze golgoty

teraz mowi sie duzo o zachowaniach seksualnych wsrod duchownych katolickich



#131398 HC Show (1) - 10 przykazań

Napisano przez pawel77 on 2010-03-21, godz. 14:29 w Tematyka ogólna

do Ciebie Pawle77



witaj sebastianie

czy uwazasz nadal ze przykazania katechizmowe sa tylko skrotem od tych z biblii?

jesli tak to odpowiedz prosze na wczesniejsze pytania

czy moj kosciol lamie przykazanie hmmm

sebastianie nie wiesz do jakiej spolecznosci uczeszczam i czy w ogole gdzies uczeszczam

wiec skad mozesz wiedziec to czy owo.

jesli jednak jakas spolecznosc lamie to przykazanie to moze nam co nie co przyblizysz

milego dnia



#131383 HC Show (1) - 10 przykazań

Napisano przez pawel77 on 2010-03-20, godz. 23:35 w Tematyka ogólna

a co powiesz o naruszaniu przez Twój Kościól przykazania "nie zabijaj"?


sebastianie poniewaz zalozylem ten temat czuje sie zobowiazany zapytac do kogo skierowane jest twoje pytanie?



#131379 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-03-20, godz. 17:25 w Trójca

Jakby było mało (a jest przeciez jeszcze znaczeni więcej) wersów stwierdzających, że Jezus JEST Bogiem, to zapodam jeszcze kolejne.

Hebr. 3
Przeto, bracia święci, współuczestnicy powołania niebieskiego, zważcie na Jezusa, posłańca i arcykapłana naszego wyznania, (2) wiernego temu, który go ustanowił, jak i Mojżesz był wierny w całym domu Bożym. (3) Uznany On bowiem został za godnego o tyle większej chwały od Mojżesza, o ile większą cześć ma budowniczy od domu, który zbudował. (4) Albowiem każdy dom jest przez kogoś budowany, lecz tym, który wszystko zbudował, jest Bóg.

A to się dobrze zgadza z Jn 1:1-4 i jeszcze paroma miejscami mówiącymi, że Jezus-Słowo Boże, jest Bogiem i jest Stwórcą wszystkiego.



i znowu cytowanie z chmurki

piotrz zastanowiles sie dlaczego autor zadaje sobie trud aby przedstawic wierzacym wyzszosc poslugi Jezusa nad Mojzeszowa


o jaki dom bozy chodzi?




moze wiesz kogo Jezus uwazal za stworzyciela?


i jaki to ma zwiazek z tematem trojca z zdrowy rozsadek



#131368 HC Show (1) - 10 przykazań

Napisano przez pawel77 on 2010-03-19, godz. 23:00 w Tematyka ogólna

biblia naucza ze chrzescijanie spotykali sie w sobote






dla ciekawych






Spójrzcie na wypowiedzi Kościołów odnośnie szabatu - soboty.


ENCYKLOPEDIA :
"Należy jasno stwierdzić, że nie ma żadnego zarządzenia w Nowym Testamencie, odnośnie święcenia pierwszego dnia"
M'Clintock i Strong, Encyklopedia Biblijnej, Teologicznej i Kościelnej Literatury, tom 9. str. 196.


KOŚCIÓŁ BAPTYSTÓW:
"Przykazanie o święceniu sabatu nadal obowiązuje, ale ten sabat nigdy nie był niedzielą...
Gdyby sabat został zmieniony z siódmego na pierwszy dzień tygodnia, zostałoby to triumfalnie ogłoszone... Gdzie możemy przeczytać coś na temat tej zmiany? Nie w Nowym Testamencie, absolutnie nie. Nie ma żadnego dowodu Pisma Świętego o zmianie sabatu z siódmego dnia na pierwszy dzień tygodnia."
Dr Edward T. Hiscox autor The Baptist Manual.


KOŚCIÓŁ KATOLICKI:
"Możesz przeczytać Biblię od Księgi Genesis do Księgi Objawienia, a nie znajdziesz ani jednej linijki mówiącej o święceniu niedzieli.
Pismo Święte popiera święcenie soboty, jest to dzień, którego my ( katolicy ) nigdy nie święcimy."
Kardynał Jakub Gibbons, The Faith of Our Fathers ( Wiara naszych ojców ), str. 111.


KOŚCIÓŁ CHRZEŚCIJAN:
"Nie było nigdy żadnej zmiany sabatu, z soboty na niedzielę. Nie ma żadnego miejsca w Biblii z jakąkolwiek wzmianką o takiej zamienie."
First-Day Observance, s. 17.19.


KOŚCIÓŁ KONGREGACJONALISTÓW:
"Rozpowszechnione mniemanie, że Chrystus i Jego apostołowie autorytatywnie zmienili siódmy dzień na pierwszy, jest całkowicie bezpodstawne,
gdyż w Nowym Testamencie nie ma na to żadnego dowodu."
Dr Lymon Abbot, Chrystian Union 19 stycznia 1982 r.


KOŚCIÓŁ EPISKOPALNY:
"Czy jest jakiekolwiek polecenie w Nowym Testamencie, aby zmienić dzień tygodniowego odpoczynku z soboty na niedzielę? Nie ma żadnego."
Manual of Chrystian Doctrine, str. 127.


KOSCIÓŁ METODYSTÓW:
"Rozważ sprawę niedzieli..., nie ma żadnego fragmentu ( w Piśmie Świętym ) mówiącego chrześcijanom, aby święcili ten dzień, albo zmienili
żydowski sabat na ten dzień"
Harris Franklin Rall, Chrystian Adwocate, 2 lipca 1942 r.


KOŚCIÓŁ LUTERAŃSKI:
"Święcenie dnia Pańskiego ( niedzieli ) nie jest oparte na jakimkolwiek przykazaniu Bożym, ale na autorytecie kościoła."
Augsburg Confession of Faith ( Augsburskie wyznanie wiary ), cytowane w Catholic Sabbath Manual, cz. 2, rozdz. 1, par. 10. itd.


Chociaż niektórzy duszpasterze indywidualnie mogą sprzeczać się odnośnie tego zagadnienia, to jednak w oficjalnych pismach ich kościołów jest jasno stwierdzone,
że święcenie niedzieli nie jest oparte na Piśmie Świętym.

wiecej



#131359 HC Show (1) - 10 przykazań

Napisano przez pawel77 on 2010-03-19, godz. 20:49 w Tematyka ogólna

znowu nam wciskasz demagogię. Kościół świetuje niedzielę, bo wierzymy w zmartwychwstanie. Ty wbrew Nowemu Testamentowi traktujesz jako pewnik że należy świetować sobotę, a potem rozliczasz innych z tego że nie przestrzegają Twoich kaprysów. Przypomina to sytuację w której wpadłby tutaj jakiś wegetarianin zacytowałby Tobie z dekalogu "nie zabijaj" i zacząłby retorycznie pytać dlaczego adwentyści zabijają zwierzęta na pokarm i w ogóle dlaczego jedzą mięso.



sluchaj kolego popierwsze nie stosuje demagogii

po drugie ta sobota ktora zwalczasz jest dana od Boga w ktorego ponoc wierzysz na pamiatke stworzenia

moze i wierzycie w zmartwychwstanie tylko jak ono ma sie do tego przykazania


nowy testament nic nie mowi o jakims nowym swiecie

dlaczego klamiesz i zwodzisz ludzi


kolejno

nie zycze sobie zebys sie w ten sposob do mnie odnosil


i boze przykazanie przypisywal mojemu kaprysowi


przejeliscie swietowanie niedzieli od pogan chociaz prawde mowiac to was do chrzescijan raczej nie powinno sie zaliczac.

jak czesniej wspominalem nie adwentysci sa autorami przykazania o sobocie

czytajac twoje pokretne odpowiedzi na mysl przychodzi mi tekst z objawienia

rev 12:17 bw (17) I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.

Demagogia! W przykazaniu jest o świętowaniu sabatu. Kropka. Wiara w zmartwychwstanie nie ma nic do rzeczy, nie zmienia treści przykazania które zostało zapisane wcześniej.





Wbrew nowemu testamentowi? Znowu demagogia. Bo gdzie tam jest napisane że nie należy świętować sabatu, i że zamiast sabatu należy świętować niedzielę? Poproszę cytaty.



hahaha a kolega czyta mi w myslach?



#131352 HC Show (1) - 10 przykazań

Napisano przez pawel77 on 2010-03-19, godz. 18:03 w Tematyka ogólna

Tak jak nie ma sensu wykreślać slów osioł i wół i pisać np. nie pożądaj samochodu bliźniego swego, tak samo nie widzę sensu przerabiania wersji katechizmowej. Niezależnie od tego czy wersja katechizmowa jest napisana językiem poprawnym gramatycznie i składniowo, przypomina ona człowiekowi prawa, które go obowiązują. Nikt niczego tutaj nie ukrywa ani nie fałszuje.



jasne

przykazanie z katechizmu dzien swiety swiecic mowi o sobocie o czym naturalnie wie kazdy katolik, prawda sebastianie?

zostaw osly i woly w spokoju to tylko ucieczka przed konkretna odpowiedza co nie ktorzy juz zauwazyli

niestety, przykazanie o sabacie było długie i szczegółowe to zostało skrócone. A może to i dobrze, bo adwentyści mają teraz zajęcie? :P



zostalo usuniete i zastapione innym dajacym mozliwosc dowolnej interpretacji


a co maja do tego adwentysci?

nie odpowiem na tak postawione pytanie.
Nie dawno, rozmawiałem ze znajomymi świadkami i tak poprowadzili rozmowę, że zeszli na temat księży. Dyskutować nie było sensu, bo twierdzili, że księża tak jak od początku spowiadali i donosili królowi tak i teraz to robią. Wiedzę na ten temat posiadają z publikacji strażnicy.




stosujesz podobna taktyke jak w/w swiadkowie czyli odwracasz uwage


Odpowiedź poprawiłem, przepraszam.
Lecz pytanie nie jest rzeczowe i na nie nie odpowiedziałem.



co masz na mysli?

ok, może powinienem napisać np. niekatolicy zamiast antykatolicy; ale podtrzymuje opinię, że przekłamania nie ma.






ciekawe jaka by byla twoja reakcja jak by czegos podobnego dopuscili sie swiadkowie?



#131318 HC Show (1) - 10 przykazań

Napisano przez pawel77 on 2010-03-17, godz. 22:04 w Tematyka ogólna

no sorry, ale czyta się całość, a nie wyrywa z kontekstu i potem mówi się ja tego nie rozumiem.
Przykazania katechizmowe są skrótem, pisano tu o tym. Dla mnie przykazanie "nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" w logiczny sposób oznacza, że nie będę tworzył sobie podobizn i nie będę im się kłaniał.
W moim rodzinnym domu zawsze były obrazy i wiszą tam do teraz. Nikt im się nie kłaniał.


skrotem?

mozesz wyjasnic dlaczego dotyczy to tych przykazan ktore stoja w jawnej sprzecznosci z naukami i praktykami kosciola katolickiego

mianowicie z balwochwalstwem i czczeniem poganskiego dnia slonca?



#131288 HC Show (1) - 10 przykazań

Napisano przez pawel77 on 2010-03-16, godz. 18:07 w Tematyka ogólna

Pawle 77, przecież potwierdziłem że zacytowana przez ciebie "pamieciówka" (czyli tzw. "formuła katechetyczna") w KKK1994 jest taka jak zacytowałeś. Potwierdziłem także że Ksiega Wyjścia zawiera wszystkie 17 cytowanych przez Ciebie wersetów. I po tym dalej Ty mnie pytasz czy ja sprawdziłem źródła. W jakiej formie miałem sprawdzić źródła? Nauczyć się hebrajskiego i wybrać się do Jerozolimy w celu obejrzenia papirusów? Nie rozumiem...



dobrze sebastianie jesli potwierdziles to wszystko ok.

odnosnie soboty nie bede wnikal w temat.

twoj opis wiele wyjasnia

nie bierz tego osobiscie



#131260 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-03-15, godz. 23:45 w Trójca

piotrz we wczesniejszym poscie kilka razy mnie cytowales

jakos sobie nie przypominam aby to byly moje wypowiedzi



#131242 HC Show (1) - 10 przykazań

Napisano przez pawel77 on 2010-03-15, godz. 16:27 w Tematyka ogólna

aby uniknąć nieporozumień a innym czytelnikom umożliwić śledzenie naszej dyskusji,
proponuje oprzeć sie na tekście z chomika: http://tnij.org/katechizm1994
ściągnałem sobie plik pdf i tam czytam u samej góry strony 352 tego pliku:kto opiera się na tekście drukowanym, niech szuka tego tekstu między pkt 2083 a pkt 2084 katechizmu.

Pawle77, czy wg Ciebie w przytoczonym powyżej cytacie biblijnym redaktorzy katechizmu zataili cokolwiek przed czytelnikiem?

odnośnie czwartego przykazania: szanuję swoją ziemską matkę, swojego ziemskiego ojca także szanowałem (od dwóch lat mój tato nie żyje)



sebastianie czy sprawdziles podane zrodlo

sebastianie moje pytanie dotyczy soboty



#131227 HC Show (1) - 10 przykazań

Napisano przez pawel77 on 2010-03-14, godz. 23:31 w Tematyka ogólna

Andrzeju, co to jest "oficjalny" dekalog? I czy oficjalne wydawnictwa kościelne takie jak katolicki katechizm lub katolicki przekład biblii zawierają (wg Ciebie) tekst "nieoficjalny"?

Jeśli bibliści z tytułami dr uczelni katolickich, w znacznej części biskupi dokonują przekładu biblijnego zwanego "biblią tysiąclecia" a prymas wyszyński pisze list będący wstępem odredakcyjnym to wg mnie jest to jak najbardziej oficjalny tekst.

I w tym oficjalnym tekście jest wszystko, dokładnie tak jak napisał Mojżesz: i zakaz balwochwalstwa i dodatki o zakazie pracy dla niewolników w sobotę i zakaz pożądania osła i wszystko inne.

No to skoro z Biblii nic nie usunięto to skąd usunięto? Z katechizmu?

Biorę gruby wielki podpisany przez JP2 "katechizm kościoła katolickiego" i tam też mam pełny tekst przykazania antybalwochwalczego.

Sumując sprawdziłem dwa oficjalne teksty w których dekalog powinien być nieocenzurowany i jest nieocenzurowany.



Do argumentów ad personam sie nie odnoszę, ale czekam na rzeczowe argumenty.

Pawle77, AdreaZZ, novanno, wskażcie mi chociaż wydawnictwo katolickie ze sfałszowanym dekalogiem.
Pawle77, AdreaZZ, novanno, przytoczcie tekst wg Was prawdziwy (podajcie autora wydawcę stronę).
Pawle77, AdreaZZ, novanno, przytoczcie tekst wg Was sfałszowany (podajcie autora wydawcę stronę).



DWA DEKALOGI

Poniżej przytaczamy obie wersje Dekalogu. Oryginalną (z Pisma Świętego), i katechizmową, znaną przez zdecydowaną większość naszego społeczeństwa. Przeczytajmy uważnie i porównajmy obydwa teksty Dekalogu. Pochodzą one ze źródeł najbardziej poważanych w powszechnym chrześcijaństwie. Pierwszym jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu, Biblia Tysiąclecia, opatrzona listem Kardynała Tysiąclecia, Stefana Wyszyńskiego, drugim najnowszy Katechizm Kościoła Katolickiego wydany przez Pallottinum w 1994 roku, poprzedzony tekstem Konstytucji Apostolskiej „Fidei Depositum”, autorstwa Papieża Jana Pawła II.

Dekalog z góry Synaj i dekalog z katechizmu:


Dekalog biblijny
(2) Ja jestem JHWH, twój Elohim, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (3) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!

(4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! (5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja JHWH, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

(7) Nie będziesz wzywał imienia JHWH, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż JHWH nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.

(8) Pamiętaj o dniu szabatu (soboty), aby go uświęcić. (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci JHWH, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. (11) W sześciu dniach bowiem uczynił JHWH niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił JHWH dzień szabatu (soboty) i uznał go za święty.

(12) Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą JHWH, Bóg twój, da tobie.

(13) Nie będziesz zabijać.

(14) Nie będziesz cudzołożyć.

(15) Nie będziesz kraść.

(16) Nie będziesz mówić przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.

(17) Nie będziesz pożądać domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądać żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.


katechizmowy


Jeżeli chcesz pobrać poniższy artykuł w wersji doc (microsoft word) lub pdf (acrobat reader) to zapraszam na koniec strony


- Dekalog wg Katechizmu Kościoła Katolickiego;
Wydawnictwo Pallottinum - Poznań 1994

1. Nie będziesz miał cudzych bogów przede Mną.

2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno.

3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.

4. Czcij ojca swego i matkę swoją.

5. Nie zabijaj.

6. Nie cudzołóż.

7. Nie kradnij.

8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

9. Nie pożądaj żony bliźniego twego,

10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest.



sebastianie wczesniej pytalem jakie jest twoje stanowisko do 4 przykazania i jak je praktykujesz.



#131166 HC Show (1) - 10 przykazań

Napisano przez pawel77 on 2010-03-12, godz. 20:46 w Tematyka ogólna

tak jak się spodziewałem, kolega Paweł77 uznał moje argumenty za nieprzekonujące
jak dla mnie, argumenty o arce i wężu są wystarczające.



tak sebastianie nie przekonuja mnie te argumenty.

dlaczego?



przyrownanie arki do obrazow to zupelne nieporozumienie

waz i obrazy tez nie jest dla mnie przekonywujacym porownaniem


zydzi mieli patrzec na weza aby ocalic zycie a nie zeby mu oddawac czesc

obiecany cdn nastapil


przez czesc oddawana sw relikwiom mozem wyjednac sobie u Boga wiele dobrodziejstw. relikwie sa dla nas zrodlem zbawienia ktorymi splywaja nam od Boga liczne dobrodziejstwa i moze jeszcze warto to dodac ciala swietych i groby meczennikow odpedzaja napasci szatanskie i sprowadzaja nie raz uzdrowienie z najuporczywszych chorob

Ks dr FR Spirago dz. cyt str 140


czesc obrazow swietych zjednywa nam laske posilkujaca a nieraz nawet laski nadzwyczajne


str 136


jak wyglada to w praktyce nie trzeba o tym pisac chyba wszyscy wiedza co byli w kk

wczesniej napisales ze ten zakaz dotyczy tylko obcych bogow


Deu 4:15 bg (11)Tedyście przystąpili, a stanęliście pod górą, a ona góra pałała ogniem aż do samego nieba, a była na niej ciemność, obłok i mgła.(12)I mówił Pan do was z pośród ognia; głos słów słyszeliście, aleście podobieństwa żadnego nie widzieli oprócz głosu.(13)I oznajmił wam przymierze swoje, które rozkazał wam, abyście je czynili, to jest dziesięć słów, które napisał na dwóch tablicach kamiennych.(14)Mnie też rozkazał Pan na on czas, abym was nauczał ustaw i sądów, abyście je czynili w ziemi, do której idziecie, abyście ją dziedzicznie posiedli. (15) A tak strzezcie pilnie dusz waszych, (gdyzescie nie widzieli zadnego podobienstwa, dnia, ktorego mowil Pan do was na Horebie z posrodku ognia,) (16)Abyście się snać nie popsowali, i nie czynili sobie rytego bałwana, albo obrazu wszelkiego podobieństwa, kształtu mężczyzny albo niewiasty; (17)Albo kształtu jakiego zwierzęcia, które jest na ziemi, kształtu wszelkiego ptaka skrzydlastego, który lata po powietrzu; (18)Kształtu wszystkiego tego, co się płaza po ziemi, kształtu wszelkiej ryby, która jest w wodzie pod ziemią. (19)Ani podnoś oczu swych ku niebu, żebyś widząc słońce i miesiąc, i gwiazdy ze wszystkiemi zastępy niebieskiemi, nie dał się uwieść, abyś się im kłaniał, i służyłbyś im, ponieważ je oddał Pan, Bóg twój, na posługę wszystkim ludziom pod wszystkiem niebem.


co ty na to?

sebastianie a co myslisz na temat 4 przykazania czy je przestrzegasz? jesli tak to w jakiej formie



#131133 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-03-11, godz. 09:48 w Trójca

Ten fragment z Hebr 1. jest zgodny ze innymi miejscami Pisma, głownie słowami Jezusa o zasiadaniu na Tronie Ojca, o uwielbieniu Go przez Ojca tą samą chwałą, którą miał przed stworzeniem świata i jeszcze kilku innych, a przede wszystkim z całym Objawieniem Jana.


piotrz to ilu siedzi na tym tronie?



#131125 HC Show (1) - 10 przykazań

Napisano przez pawel77 on 2010-03-11, godz. 00:42 w Tematyka ogólna

kiedyś kilka lat temu miałem w stopce motto "jest dla mnie oczywiste że to co jest oczywiste dla jednych nie musi być oczywiste dla drugich"

jeśli inne teksty (np. opis wojen prowadzonych z nakazu Jahwe) wskazuje że przykazanie "nie zabijaj" nie było rozumiane przez starotestamentowych żydów jako zakaz prowadzenia wojen (= jako zakaz jakiegokolwiek zabijania) to dlaczego nie uwzględnić opisów o kulcie materialnego miedzianego węża i materialnej arki przymierza i nie przyjąć wniosku że przykazanie "nie czyń rzeźby ani obrazu" nie jest równoznaczne z zakazem jakichkolwiek rzeźb i obrazów?

kluczowe jest wprowadzenie "nie będziesz miał bogów OBCYCH przede mną". cały zakaz dotyczy kultu pogańskiego




4Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. 5Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; 6a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.



czy katolicy sie nie klaniaja obrazom?

czy obrazy nie sa obdarzane czcia?

czy nie obnosi sie ich?

tlumaczenie ze nie czci sie obrazow tylko tych ktorych przedstawiaja jest zaslona dymna dla zmylenia

o wezu slyszalem ze pozniej zydzi zaczeli go czcic dlatego zostal usuniety

zrodla nie pamietam wiec jesli ktos o tym czytal to fajnie jak by podal namiar

co do wojen to inny temat.


cdn.



#131087 HC Show (1) - 10 przykazań

Napisano przez pawel77 on 2010-03-09, godz. 03:17 w Tematyka ogólna

wątek włączony do tematu

to ja też się wypowiem, co mnie odłączyło: własna mała wiedza biblijna, w szczególności: piorunujące wrażenie zrobił na mnie (podobnie jak na przedmówcach) 20 rozdział księgi wyjścia. No cóż, głupiutkiemu nastoletniemu Sebastianowi nie przyszło do głowy, że może istnieć zgodne z Biblią pogodzenie używania obrazów i figur z dekalogiem. I popełnił wielki błąd życiowy odchodząc z prawdziwego Kościoła Katolickiego do nieprawdziwej sekty. Ale ponieważ byłem wtedy nastolatkiem więc potrafię sam sobie wybaczyć ówczesne uproszczone czarnobiałe myślenie.



sebastianie 20 rozdzial to nie tylko obrazy

to dotyczy tez soboty ktora kk zastapil poganskim swietem dnia slonca

to ze potrafisz pogodzic przykazanie z katolckimi swiatyniami pelnymi figurek i obrazkow nie oznacza ze da sie to faktycznie pogodzic

tlumaczenie ze kk nie wielbi tych obrazow tylko maja one przywodzic na pamiec albo pomoc wyobrazic jest smieszne. padanie przed obrazem, calowaniem stop itd itp jest oddawaniem czci. nigdzie nie znalazlem w biblii miejsca ktore by usprawiedliwialo katolickie praktyki.

jesli uznasz za stosowne to podziel sie z nami jak ci sie udalo to pogodzic



#131084 pytanie do świadków: co was odłączyło od KK

Napisano przez pawel77 on 2010-03-08, godz. 22:54 w Tematyka ogólna

Zaczęłam czytać Biblię i doszłam do Wyjścia rozdz. 20. Jak zobaczyłam, że KK zmienił lub usunął niektóre przykazania to się we mnie zagotowało. Potem zaczęłam badać inne sprawy doktrynalne i stwierdziłam, że wiele z nich są niezgodne z Biblią. A dodatkowo zgorszyłam się młodym księdzem, który miał kobietę (już nim nie jest). Byłam wtedy młodą dziewczyną



brawo za odwage.

ja kiedys rozmawialem z babcia kolegi na temat 20 rozdzialu, byla bardzo zaskoczona. mysle ze bardzo nie wielki procent wie o tym ze kk zmienil przykazania.

prawde mowiac chyba ludzi to nie wiele interesuje, najczesciej ludzie ograniczaja sie do chrztu, komuni, bierzmowania, slubu i pogrzebu.



#131083 Narodzenie z Ducha - Nowe narodzenie

Napisano przez pawel77 on 2010-03-08, godz. 21:44 w Tematyka ogólna

Żaden dowód i nic przekonującego takie argumenty nie przekazują, skoro niczego nie wiadomo o "tamtej stronie".



no wlasnie piotrz prawde powiedziales nie wiadomo

wiec moze zamiast przyslowiowo skakac do gardla mozna by bylo wymienic poglady.

mysle ze to dotyczy nas wszystkich czasami zatracamy sie w dyskusji zupelnie nie przynoszac dobrego owocu. nowo narodzony czlowiek powiniec przynosic dobre owoce, a o tym nie bylo ani slowa.



#131039 Biblia wzorowana na egipskich tekstach......

Napisano przez pawel77 on 2010-03-07, godz. 13:46 w Sola Scriptura

jakis czas temu zadawalem sobie podobne pytanie.

chodzilo dokladnie o ksiegi objawione.


wynik zaskakujacy



#131001 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-03-05, godz. 21:46 w Trójca

2. Nic nie było odwrotnie. Biblia pokazuje historyczną kolejność postępującego objawienia od proroctwa do głębszego proroctwo, do jeszcze większego objawienia aż w końcu do wypełnienia. Ten kierunek jest właściwy jeśli chodzi o postęp zdarzeń w czasie. W tym momencie nie ma jeszcze nic o wyjaśnianiu.



Act 17:11 bw (10)Bracia zaś wyprawili zaraz w nocy Pawła i Sylasa do Berei; ci, gdy tam przybyli, udali się do synagogi Żydów, (11) ktorzy byli szlachetniejszego usposobienia niz owi w Tesalonice; przyjeli oni Slowo z cala gotowoscia i codziennie badali Pisma, czy tak sie rzeczy maja. (12)Wielu też z nich uwierzyło, również niemało wybitnych greckich niewiast i mężów.
Opcje są w trakcie przygotowania...



jakie rzeczy porownywali?


Joh 17:12 bw (11)I już nie jestem na świecie, lecz oni są na świecie, a Ja do ciebie idę. Ojcze święty, zachowaj w imieniu twoim tych, których mi dałeś, aby byli jedno, jak my. (12) Dopoki bylem z nimi na swiecie, zachowywalem w imieniu twoim tych, ktorych mi dales, i strzeglem, i zaden z nich nie zginal, procz syna zatracenia, by sie wypelnilo Pismo.


i znowu slowo ze to ST cos zapowiadal
wiecej nie bede tlumaczyl, poczekam az odpowiesz na wczesniejsze pytanie

Tu strzeliłeś dokładnie w dziesiątkę i to jest właśnie istota: ZROZUMIELI i dopiero w tym momencie mogli się 'cofnąć' do wydarzeń/proroctw/zapowiedzi ST i wyjaśniać je. O to mi właśnie chodzi. Właściwe zrozumienie daje dopiero przyjście Chrystusa. Zresztą korzystasz z tego prawdopodobnie nawet nieświadomie, uznając tzw. TYPY w ST. Gdyby nie przyjście Chrystusa i wypełnienie się pewnych rzeczy nikomu by do głowy nie przyszło że Mojżesz, Danie, czy Dawid są 'typami/modelami' Chrystusa.



to ja chce ciebie naprowadzic na ten trop


Dopiero światło Ducha, NT, daje możliwość zobaczenia o co naprawdę chodziło w Starym. STary zawiera pewne elementy nowego jako zapowiedzi i dopiero ich wypełnienie daje nam zrozumienie, jakie było ich rzeczywiste znaczenie.



w tym temacie czekam na odpowiedz z wczesniejszego postu

Zatem powtórze: mając nowotestamentowe zrozumienie można wyjaśniać starotestamentowe proroctw/wydarzenia/charaktery, nigdy odwrotnie.






tylko ze to nie o to chodzi, ST zapowiadal w tym wypadku mesjasza ktory mial spelniac okreslone wymagania

i mesjasz mial do nich pasowac

a nie proroctwa do mesjasza

zastanow sie kim mial byc mesjasz i czy Jezus spelnia te normy

mozesz podac przykady

Tutaj jest bardzo ważna uwaga: MAJĄC WŁAŚCIWE ZROZUMIENIE WYDARZEŃ NOWEGO TESTAMENTU.



prawdopodobnie jestes przekonany ze masz. powiedz wiec dlaczego Jezusa ukrzyzowano za miastem
lub czy musial zginac za miastem





To, co tutaj nieustannie widzę to wybieranie czegoś ze ST i DOPASOWYWANIE według własnej lub cudzej teorii do NT



smieszne i smutne

NT wybiera wersety i podciaga pod stary

2Sa 7:14 bw (12)a gdy dopełnią się dni twoje i zaśniesz ze swoimi ojcami, Ja wzbudzę ci potomka po tobie, który wyjdzie z twego łona, i utrwalę twoje królestwo.(13)On zbuduje dom mojemu imieniu i utwierdzę tron królestwa jego na wieki. (14) Ja bede mu ojcem, a on bedzie mi synem; gdy zgrzeszy, ukarze go rozga ludzka i ciosami synow ludzkich, (15)lecz łaska moja od niego nie odstąpi, jak odjąłem ją Saulowi, którego usunąłem sprzed ciebie. (16)I trwać będzie twój dom i twoje królestwo na wieki przede mną; tron twój też utwierdzony będzie na wieki.

czy spelnila sie ta oboetnica?

kopia

Luk 1:32 bw (31)I oto poczniesz w łonie, i urodzisz syna, i nadasz mu imię Jezus. (32) Ten bedzie wielki i bedzie nazwany Synem Najwyzszego. I da mu Pan Bog tron jego ojca Dawida. (33)I będzie królował nad domem Jakuba na wieki, a jego królestwu nie będzie końca.

czy ta sie spelnila



#130986 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-03-05, godz. 18:37 w Trójca

Nie musiałem na to wpadać. Po pierwsze: to dość oczywiste, po drugie: jest to fundamentalna zasada hermeneutyki biblijnej stosowana powszechnie


moze i powszechna ale to nie oznacza ze dobra

biblia potwierdza ze bylo odwrotnie

Jezus mowil ze pewne rzeczy mialy sie wydazyc aby sie wypelnilo pismo

apostolowie tez czasami rozumieli po czasie proroctwo

Widzę, że nie tylko Ty niewiele rozumiesz, a ten brak zrozumienia istoty sięga tak głęboko, ze nawet najsilniejsze dowody na to, że to Jahwe wypełnił osobiście proroctwa o sobie samym nie potrafi przecisnąc się przez "zdrowy rozsądek" więc dorabia się całą resztę krzywych teologii,
żeby Boga dopasować do własnych wyobrażeń.


coz jak nie wiesz co madrego napisac to lepiej nie pisz wcale

Ktoś powiedział, że rzeczy oczywiste jest najtrudniej wytłumaczyć. Spróbuje sobie to jakoś przemyśleć gruntownie, jak to przejrzyście wyłożyć.
Napisałem bardziej wyraźnie, że chodzi o tłumaczenie Starego T. w ŚWIETLE Nowego.


ciesze sie ze uczciwie podeszles do tematu

pozdrawiam



#130970 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-03-04, godz. 19:56 w Trójca

piotrz


jak wpadles na pomysl ze stary tlumaczy sie nowym?

ciekawe jak pawel mogl dowodzic ze Jezus jest obiecanym prorokiem? moze na podstawie bajek ezopa?

odnosze wrazenie ze ty nie masz pojecia na czym polegala symbolika starego testamentu.


piotrz to Jezus mial odpowiadac wytycznym ST a nie na odwrotnie

piotrz powiedz prosze krotko na czym polegalo wypelnienie zakonu przez Jezusa?



#130877 trójca a zdrowy rozsądek II

Napisano przez pawel77 on 2010-03-01, godz. 16:56 w Trójca

2Co 4:3 bw (1)Dlatego, mając tę służbę, która nam została poruczona z miłosierdzia, nie upadamy na duchu,(2)lecz wyrzekliśmy się tego, co ludzie wstydliwie ukrywają, i nie postępujemy przebiegle ani nie fałszujemy Słowa Bożego, ale przez składanie dowodu prawdy polecamy siebie samych sumieniu wszystkich ludzi przed Bogiem. (3) A jesli nawet ewangelia nasza jest zaslonieta, zaslonieta jest dla tych,

piotrz ewangelia to dobra nowina



#130797 Narodzenie z Ducha - Nowe narodzenie

Napisano przez pawel77 on 2010-02-28, godz. 10:18 w Tematyka ogólna

Cytat
No własnie nieustannie słyszę (czytam) tutaj to słowo "podobnie, podobnie, podobnie, podobnie". Jak się ostatnio dowiedziałem, też tuaj, że ani Jezus, gawędziasz, ani Paweł nie są autorytetami, a zatem w zasadzie cała Biblia nie ma żadnego autorytetu, to rzeczywiście wchodzimy w dziedzinę totalnego subiektywizmu i szukania, co jest do czego podobne. To jest nieporozumienie.

Nie jest absurdem, staram się Ci pokazać, że jest solidną, biblijną i konsekwentnie pokazywaną nauką.



piotrz to byla odpowiedz na twoje slowa odnosnie slow Joba ktorego potraktowales po macoszemu

badz uczciwy

na twoj ostatni post i pytanie

mysle ze tu chodzi bardziej o wyrok ktory na nich zapadl

kara za grzech jest smierc

i tej karze oni od tamtej pory podlegali



#130728 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez pawel77 on 2010-02-27, godz. 09:28 w Trójca

Podobnie działa Sąd Boży, który jest trzystopniowy! Każda z osób Trójcy ma bowiem inne zadania do spełnienia. Na przykład,
1. Ojciec decyduje, kto będzie zbawiony (Ef 1:4),
2. Syn ich zbawia (Ef 1:7),
3. a Duch Święty pieczętuje (Ef 1:13).



no wiesz takie wersety na poparcie trojcy?

przeczytaj kto stoi za tym wszystkim


kto poslal pomazanca kto poslal ducha?

nie widzisz ze za tym wszystkim stoi Bog 

pomazaniec mowi o nim ze to jego ojciec i jego Bog


nie ma tu zagwatmanej filozofi 

mirku niech dobry Bog zdejmie ci zaslony czego ci z glebi serca zycze