Skocz do zawartości


Zdjęcie

HC Show (1) - 10 przykazań


  • Please log in to reply
235 replies to this topic

#1 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-12-24, godz. 11:16

Myslałem, że rotflnę, jak przeczytałem wpis HC o 10ciu przykazaniach. Byłem pewien, że ŚJ już dawno porzucili tak śmieszną argumentację. Ale nie! W patetycznym tonie HC pisze:



''Nasza praca za ktora dostajemy czest kuksanca od ludzi nie jest chyba wyrazem nienawisci ? obłuda. Tak obluda ale z ktorej strony ? OOczywiscie ze ludzie ktorzy sfalszowali nawet 10 przykazan nie moga nas lubic za to ze ujawniamy ich "parafianom" prawde o tych prawdziwych 10 przykazaniach''





Dawno, dawno temu już pisałem o 10ciu przykazaniach. A tu HC dalej ze swoim, o rotfl i to max.

HC idź się doucz chłopie, do szkoły teokratycznej czesciej chodź, bo obciach wielki, obciach.

#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-24, godz. 11:58

ja myślę, że takich bzdetów to uczą właśnie w szkole teokratycznej.

#3 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-12-24, godz. 12:13

ja myślę, że takich bzdetów to uczą właśnie w szkole teokratycznej.





Ale żeby takich ,,sztuczek'' uzywac, to HC musi bazowac na TOTALNEJ NIEWIEDZY słuchacza, a tu raczej tym nic nie zwojuje.



Co do obłudy samej, to cóz....



HC wywala powalający argument o nieprzestrzeganiu przez katolika 2 przykazania, po czym daje mu kolorowe pisemko z obrazkami nawet samego BOGA, po czym zakłada z nim studium biblijne, aby mu wyjasnić, że tak naprawde to wszystkie 10 przykazan ma wyrzucic do kosza, bo już się nie liczą. Ot i jak nazwać kolesia co tak czyni?

#4 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-24, godz. 15:41

nie wiem jak nazwać. Wiem, że sam tak robiłem kilkanaście lat i nie widziałem w tym nic dziwnego...

podobnie jak dziś nie widzę nic dziwnego w klękaniu przed np. krzyżem...

Takie jest oddziaływanie nauk WTS na naszą psychikę...

#5 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-24, godz. 16:16

Po prostu rytualno-forumowe HC-owskie seppuku... Takie jest moje zdanie...Ale mogę się mylić...Co do kolejności słów w tym, co piszę. ;)
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#6 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-12-25, godz. 06:02

Czy wam nikt nie powiedział, że nie kopie się leżącego?
Zamiast spokojnie wyjaśnić Homme Curieux, że nie może krytykować nikogo za nieprzestrzeganie 10 przykazań, czy za zmienianie podziału tych przykazań, bo sam za swoią "organizacją" odrzuca przestrzeganie 10 przykazań, twierdząc, że chrześcijan one nie obowiązują, to wy się z biedaka naśmiewacie.
A feeee
Czesiek

#7 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-25, godz. 09:09

Pamiętam, że gdy byłem ŚJ to udowadniałem że jednak można krytykować "ocenzurowanie" dekalogu...

Otwierałem Biblię na ostatniej stronie i czytałem słuchaczowi, co się stanie z osobami które odejmą jakieś słowa "z tej księgi", po czym odnosiłem je do katolików i puentowałem, że "nieważne" że dekalog nie obowiązuje, "ważne" jaki jest stosunek hierarchii katolickiej do Biblii... Jaki? Cenzorski i zasługujący na użycie plag zapisanych w apokalipsie...

Jakbyście odpowiedzieli ŚJ gdyby w ten sposób bronił strażnicowej walki dekalogiem i z dekalogiem?

#8 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-12-25, godz. 11:01

Pamiętam, że gdy byłem ŚJ to udowadniałem że jednak można krytykować "ocenzurowanie" dekalogu...

Otwierałem Biblię na ostatniej stronie i czytałem słuchaczowi, co się stanie z osobami które odejmą jakieś słowa "z tej księgi", po czym odnosiłem je do katolików i puentowałem, że "nieważne" że dekalog nie obowiązuje, "ważne" jaki jest stosunek hierarchii katolickiej do Biblii... Jaki? Cenzorski i zasługujący na użycie plag zapisanych w apokalipsie...

Jakbyście odpowiedzieli ŚJ gdyby w ten sposób bronił strażnicowej walki dekalogiem i z dekalogiem?





Tu nie chodzi o grę w wersetowanie. Rozumiem, że w przeciwieństwie do mnie, jak krytykowałeś SKRÓCONĄ FORMĘ (czyt. ocenzurowaną) 10 przykazań sam znałes na pamięc NIEOCENZUROWANĄ WERSJĘ, ktorą cytowałes zarówno z 2 Moj jak i 5 Moj.



Pozdra.

#9 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-25, godz. 11:39

chyba się nie rozumiemy:

zarzut postawiony ŚJ brzmi: dlaczego robicie zarzut z "nieprzestrzegania" albo "ukrywania" przez Kościół pełnej wersji dekalogu, skoro uważacie, że dekalog i tak nieobowiązuje, a więc jego ew. nieprzestrzeganie powinno być wam obojętne...?

replika ŚJ brzmi: obowiązywanie lub nieobowiązywanie nie ma nic do rzeczy. Istotne jest samo "ocenzurowanie", czyli "odejmowanie słów z Biblii" zagrożone użyciem plag opisanych w apokalipsie.

moje pytanie: Jak odpowiedziałbyś, Iszbinie, (lub inny uczestniku forum) na przedstawioną powyżej obronę ŚJ?

Użytkownik Sebastian Andryszczak edytował ten post 2006-12-25, godz. 11:49


#10 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-12-25, godz. 11:50

Myslałem, że rotflnę,





Wypraszam sobie panie "moderatorze" ton pana wypowiedzi , wskazuje on na niski poziom kultury i niedoksztalcenie biblijne gdyz oprocz stosowania zwrotow typu "doucz sie chlopie" nie potrafi pan inaczej udokumentowac swoich zarzutow , z przyjemnoscia przeczytamy wersety biblijne w ktorych chrzescijanie zwolnieni zostali z obowiazku unikania balwochwalstwa . W naszej szkole teokratycznej nadal cytujemy wersety ponizsze :
Dz 7:43 Bw "Tak, nosiliście namiot Molocha i gwiazdę bożka Romfana, bałwany, które uczyniliście, aby im bić pokłony.........................
Apostol Jan napisal o samym sobie :
Ap 22:8-9 Bw „A ja, Jan, słyszałem i widziałem to. A gdy to usłyszałem i ujrzałem, upadłem do nóg anioła, który mi to pokazywał, aby mu oddać pokłon.(9) I rzecze do mnie: Nie czyń tego! Jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów księgi tej, Bogu oddaj pokłon!”



Jesli do nog aniola nie wolno pasc to jakim cudem wolno chrzescijanom padac przed obrazeczkami i figurkami ?

PS Sprawdze czy pan "moderator" znowu nie spowoduje "zaginiecia tego niewygodnego postu :(

Moderator: Wypowiedź nie na temat. Osobista wycieczka HC tym bardziej.
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#11 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-12-25, godz. 12:00

chyba się nie rozumiemy:

zarzut postawiony ŚJ brzmi: dlaczego robicie zarzut z "nieprzestrzegania" albo "ukrywania" przez Kościół pełnej wersji dekalogu, skoro uważacie, że dekalog i tak nieobowiązuje, a więc jego ew. nieprzestrzeganie powinno być wam obojętne...?

replika ŚJ brzmi: obowiązywanie lub nieobowiązywanie nie ma nic do rzeczy. Istotne jest samo "ocenzurowanie", czyli "odejmowanie słów z Biblii" zagrożone użyciem plag opisanych w apokalipsie.

moje pytanie: Jak odpowiedziałbyś, Iszbinie, (lub inny uczestniku forum) na przedstawioną powyżej obronę ŚJ?





Sebastian, Ty żarty sobie stroisz?



1. Czy jak w MOIM ZBIORZE OPOWIESCI BIBLIJNYM (ew. jakiejs Strażnicy) jest skrócona forma opowiesci o jakims wydarzeniu, to jest juz ODEJMOWANIE SŁOW BIBLII?

2. 10 przykazań w niezmienionej formie są w Biblii (wszak chyba w Tysiaclatce tego nie wyrzucono?:PP) a te, co zna się na pamięc jest własnie skroconą wersją tzw. FORMUŁA KATECHETYCZNA (a zatem jest to wyciągniecie SENSU a nie CYTOWANIE!) - stad moje pytanie o PAMIĘCIÓWKĘ.

3. W KKK s. 470-471 jest odzielony CYTAT z Biblii z 2. Moj 20:1-17 (bez odejmowania:PP) od wlasnie Formuły katechetycznej - można bez problemu sprawdzić.

4. Ba, nawet w KKK na s. 489 można poczytać o ,,nie będziesz czynił zadnej rzeźby'' jako części 1 przykazania.



To tyle. Ale cóz HC i tak wie lepiej:P




------------------------------


Wypraszam sobie panie "moderatorze" ton pana wypowiedzi ...





Nie wytnę, bo odpowiedź jest NIE NA TEMAT. Nie rozwazamy 2 przykazania, ale ogólnie zarzut, ze to 2 przykazanie (bez wzgledu na treśc, powtórzę wyraźniej HC: BEZ WZGLEDU NA TREŚC) zostało wyrzucone, co zarzuciłes słowami, że ,,SFAŁSZOWALI 10 przykazan''). To jest MERITUM, temat postu i z tego wynikał moj rootfl. Trzymaj się tematu albo załóż sobie nowy wątek o nieprzestrzeganiu 2giego przykazania przez obłudny KK... najlepiej na innym forum, albo w dziale humor.

#12 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-25, godz. 12:20

Sebastian, Ty żarty sobie stroisz?


Nie, Iszbinie, nie stroję sobie żartów. Wskazuję tylko jak ŚJ tłumaczą sie z zarzutu.

ŚJ twierdzą, że problem obowiązywania lub nieobowiązywania dekalogu jest nieistotny, bo istotą problemu jest: 1) czy KK ocenzurował czy nie ocenzurował dekalog, narażając się na plagi apokaliptyczne 2) czy chrześcijanin powinien klękać przed obrazami i figurami. I tutaj akurat mają rację.

ŚJ twierdzą, że KK sfałszował 10 przykazań. I tutaj NIE MAJĄ RACJI, bo jak wskazałeś, w BT zamieszczono pełny tekst dekalogu i to aż dwukrotnie, a Katechizm Kościoła Kat. też "nie ukrywa" ani nie "fałszuje" dekalogu, a jedynie podaje inną interpretację (w skrócie "nie wolno klękać przed figurami pogańskimi, a przed chrześcijańskimi wolno").

ŚJ twierdzą, że powyższa interpretacja (zawarta w KKK) jest nieprawidłowa, a chrześcijanin NIE powinien klękać przed obrazami i figurami. Ta kwestia jest dyskusyjna i od setek lat stanowi temat dyskusji między katolikami a protestantami.

#13 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-12-25, godz. 12:28

najlepiej na innym forum,.





"najlepiej na innym forum"

i wszystko jasne :) , mozna byloby pisac o czym tylko dusza ........................





(w skrócie "nie wolno klękać przed figurami pogańskimi, a przed chrześcijańskimi wolno").





Jeszcze raz

Ap 22:8-9 Bw „A ja, Jan, słyszałem i widziałem to. A gdy to usłyszałem i ujrzałem, upadłem do nóg anioła, który mi to pokazywał, aby mu oddać pokłon.(9) I rzecze do mnie: Nie czyń tego! Jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów księgi tej, Bogu oddaj pokłon!”


Figurki "chrzescijanskie" sa bardziej godne klekania przed nimi od aniola ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#14 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-25, godz. 12:35

Stefanie, proszę, czytaj uważnie. Napisałem jaka jest interpretacja katolicka i napisałem że katolicy ją podzielają a np. protestanci nie.

Z tego powodu (moim zdaniem) NIE MOŻNA POTĘPIAĆ ŚWIADKÓW JEHOWY ZA TO ŻE NIE CHCĄ KLĘKAĆ PRZED FIGURAMI, aczkolwiek można (moim zdaniem) mieć inne zdanie niż ŚJ w tej kwestii.

Np. ja idę dzisiaj do świątyni w której są obrazy i figury i uważam że nie złamię w ten sposób dekalogu.
Ale ROZUMIEM protestantów i ŚJ że nie chcą klękać przed obrazami i figurami.


a sam zacytowany werset dowodzi czegoś wręcz przeciwnego niż Stefan sugeruje.

Z wersetu tego można wywieść wniosek, że klękanie przed aniołami jest DOZWOLONE, a anioł tego NIE ZABRONIŁ...

#15 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-12-25, godz. 12:39

"nie wolno klękać przed figurami pogańskimi, a przed chrześcijańskimi wolno")..



A moze :

1Kor 10:7-14 Bw „Nie bądźcie też bałwochwalcami, jak niektórzy z nich; jak napisano: Usiadł lud, aby jeść i pić, i wstali, aby się bawić.(8) Nie oddawajmy się też wszeteczeństwu, jak niektórzy z nich oddawali się wszeteczeństwu, i padło ich jednego dnia dwadzieścia trzy tysiące,(9) ani nie kuśmy Pana, jak niektórzy z nich kusili i od wężów poginęli,(10) ani nie szemrajcie, jak niektórzy z nich szemrali, i poginęli z ręki Niszczyciela.(11) A to wszystko na tamtych przyszło dla przykładu i jest napisane ku przestrodze dla nas, którzy znaleźliśmy się u kresu wieków.(12) A tak, kto mniema, że stoi, niech baczy, aby nie upadł.(13) Dotąd nie przyszło na was pokuszenie, które by przekraczało siły ludzkie; lecz Bóg jest wierny i nie dopuści, abyście byli kuszeni ponad siły wasze, ale z pokuszeniem da i wyjście, abyście je mogli znieść.(14) Przeto, najmilsi moi, uciekajcie od bałwochwalstwa.”Jaka to historie wspomina ten fragment Pisma SW ? Tysiaclatka odnosi nas do ksiegi Wyjscia 32:3 I zdjął cały lud złote kolczyki, które miał w uszach, i zniósł je do Aarona. 4 A wziąwszy je z ich rąk nakazał je przetopić* i uczynić z tego posąg cielca ulany z metalu. I powiedzieli: «Izraelu, oto bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej». 5 A widząc to Aaron kazał postawić ołtarz przed nim i powiedział: «Jutro będzie uroczystość ku czci Pana». Powiedzialby ktos "Sebastianopodobny" ze klekali przed Jehowa wiec nic zlego nie zrobili. Ale Jehowa nie slucha wytlumaczen tego typu :9 * I jeszcze powiedział Pan do Mojżesza: «Widzę, że lud ten jest ludem o twardym karku*. 10 Zostaw Mnie przeto w spokoju, aby rozpalił się gniew mój na nich. Chcę ich wyniszczyć, a ciebie uczynić wielkim ludem». Tak i dzisiaj mozecie sobie tlumaczyc ze przed chrześcijańskimi wolno :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#16 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-12-25, godz. 12:41

Nie, Iszbinie, nie stroję sobie żartów. Wskazuję tylko jak ŚJ tłumaczą sie z zarzutu.

ŚJ twierdzą, że problem obowiązywania lub nieobowiązywania dekalogu jest nieistotny, bo istotą problemu jest: 1) czy KK ocenzurował czy nie ocenzurował dekalog, narażając się na plagi apokaliptyczne 2) czy chrześcijanin powinien klękać przed obrazami i figurami. I tutaj akurat mają rację.





Ale ten wątek NIE JEST o 2 PRZYKAZANIU! Dajesz sobie rozbijać meritum sprawy prostą sztuczką:

1. Omiń zarzut główny jesli nie potrafisz go obronić.

2. Wymyśl zarzut zastępczy, który potrafisz lepiej obronić.

3. Rozwal zarzut zastępczy.

4. Dokonaj przeniesienia zwycięstwa na zarzut głowny.



Powtarzam: to nie jest wątek o 2 przykazaniu!

#17 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-25, godz. 12:45

odnośnie złotego cielca, komentarz krótki:
katolikom nie wolno klękać przed obrazami, które zaprzeczałyby nauce ST i NT że Bóg Ojciec nie ma ciała materialnego, a tym bardziej nie można utożsamiać go z siłami przyrody ani ze zwierzętami.

ale wróćmy jeszcze raz do problemu: Czy to, że anioł nie przyjął pokłonu od Apostoła Jana dowodzi, że w ogóle nie wolno klękać przed aniołami?

Naprawdę, nie dostrzegasz, Stefanie, w tym wersecie PRZYZWOLENIA na klękanie przed aniołami?
Naprawdę? Jak to możliwe, Stefanie?

#18 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-12-25, godz. 13:42

HC czekam teraz na merytoryczną odpowiedź w kawestii FAŁSZOWANIA 10ciu przykazań. Odszczekasz swój zarzut, czyli zastosujesz kolejną sztuczkę. Poczekać aż wątek przeminie, zniknie z ,,tapety'' i spokojnie znowu krzyczeć o tym, jak to się FAŁSZUJE 10 przykazań.





Wątek o ''2'' gim przykazaniu przeniesiony tu.

#19 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-12-25, godz. 17:19

. Odszczekasz swój zarzut,





Gratuluje kultury i przestrzegania regulaminu ktorego przestrzegania moderator powinien przestrzegac pierwszy . Merytorycznie do 10 przykazan odnosilem sie juz wielokrotnie , kto szuka ten znajdzie
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#20 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-12-25, godz. 17:39

Odszczekasz swój zarzut, czyli





A tak w ogole to dziekuje za ten post ktory jest "balsamem dla mojej duszy" czytajac tak kulturalne wywpowiedzi jeszcze raz i dobitnie pokazuje on ludziom zainteresowanym kierunek do ktorego dotarliby sluchajac "odstepczej gadki" . Nie wiem, byc moze ten moderator i niektorzy ex-owie sa oplacani przez Sw Jehowy aby swoim niekulturalnym zachowaniem odstreczali ludzi od odstepcow ? Byc moze sa inne powody ? Niewazne :) jakie . Wazne ze osoby zainteresowane beda mogly wybrac swobodnie sposob argumentacji Swiadkow Jehowy porownujac go do argumentacji naszych przeciwnikow posiadajacych w swojej argumentacji "jezyk przedmiesc" :( .
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych