Skocz do zawartości


Zdjęcie

Narodzenie z Ducha - Nowe narodzenie


  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#1 ryszard wieczorek

ryszard wieczorek

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 561 Postów

Napisano 2009-03-28, godz. 00:53

Już od dawna nosiłem się z zamiarem rozpoczęcia tego tematu, a moje ostatnie doświadczenia poświadczyły tylko palącą konieczność otwartej dyskusji na ten temat.
Zapraszam więc wszystkich, którym leży na sercu odkrycie duchowego przesłania Pisma Świętego, do wzięcia udziału w tej dyskusji.

Na początek, kilka własnych spostrzeżeń na ten temat:
Narodzenie z Ducha jest absolutnie realnym, ściśle zdefiniowanym wydarzeniem jakie może zaistnieć w życiu każdego człowieka, w rezultacie przyjęcia wiarą słów ewangelii, przyjęcia słowa (słowa bożego) jak potwierdzają to słowa ew Jana: Joh 1:12 Lecz którzykolwiek go przyjęli, dał im tę moc, aby się stali synami Bożymi, to jest tym, którzy wierzą w imię jego.
Joh 1:13 Którzy nie z krwi, ani z woli ciała, ani z woli męża, ale z Boga narodzeni są.

Rezultatem narodzenia się z Ducha jest pojawienie się we wszechświecie nowej duszy, nowego człowieka. Używam terminu ‘we wszechświecie” aby podkreślić rozległy zasięg efektywności zmian tego aktu, który mimo iż dokonuje się przecież w naszej fizycznej, ziemskiej rzeczywistości, wywiera skutki wykraczające daleko poza jej zasięg.

W przypadku narodzenia z Ducha, podobnie jak zwykłym narodzeniu z ciała, można mówić o tak charakterystycznych cechach tego wydarzenia jak: czas narodzenia, jego miejsce, i co najważniejsze określić osobę rodzącą czyli rodziciela.

Narodzenie z Ducha, i nowe narodzenia, to pojęcia symptomatyczny, z jednym wszakże niezwykle ważnym wyjątkiem.
Mowa o narodzinach Jezusa, narodzeniu z Ducha bezpośrednio w ciele, jedynym nie budzącym wątpliwości, udokumentowanym przypadku tego rodzaju narodzin, w obrębie gatunku ludzkiego.

Narodzenie z Ducha nie implikuje, wbrew powszechnemu mniemaniu, posiadania ciał duchowego czy występowania w takim ciele.
Ciało duchowe jest rezultatem transformacji ciała fizycznego, która dokonuje się podczas zmartwychwstania.
Podejrzewam również, że ciało duchowe jest “naturalną” postacią wszystkich duchowych bytów stworzonych no i oczywiście samego Boga.

Kilka różnych pojęć, które mają bezpośredni związek z narodzinami z Ducha to:

jednorodzony syn boży, które mówi o zrodzeniu z jednego (Boga – źródła życia płodu w łonie Marii), w odróżnieniu od każdego innego człowieka, potomka gatunku ludzkiego, który rodzi się z ludzi tj dwojga osobników odmiennej płci. Oczywiście Jezus jest jedynym przykładem syna jednorodzonego, jaki chodził po tej ziemi.

Pierworodny wszelkiego stworzenia – pierwszy (wśród wszystkich stworzeń, nie tylko ludzi…wszelkiego stworzenia) człowiek bezpośrednio zrodzony w ciele z Ducha (a nie stworzony, jak wszystkie inne byty) tj z Boga. Ten tytuł również może stosować się tylko do Jezusa.

Nowe narodzenie – akt ponownego zrodzenia, drugiego narodzenia się, narodziny z Ducha, które dokonują się w osobniku już zrodzonym z ciała, stąd nazwa nowe – ponowne narodziny.

Zatem narodzenie z Ducha to wydarzenie, które występuje w Biblii w dwóch różnych formach. Pierwszej (to przypadek Jezusa) rodzącej całego człowieka, oraz drugiej odradzającej zrodzonych już raz (lecz z ciała) ludzi.

Odradzający charakter zrodzenia z Ducha daje podstawę istnienia takim pojęciom jak : nowe stworzenie, nowy człowiek, człowiek duchowy, człowiek odrodzony itp.

Nowe narodzenie, wyznacza rzeczywistą, nie przekraczalną przez człowieka o własnych siłach granicę pomiędzy byciem lub niebyciem dzieckiem Bożym.
pozdrawiam

#2 Samb

Samb

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Skoczów

Napisano 2009-12-07, godz. 19:49

"Nowe narodzenie, wyznacza rzeczywistą, nie przekraczalną przez człowieka o własnych siłach granicę pomiędzy byciem lub niebyciem dzieckiem Bożym."

Zgadzam się w 100 %. Człowiek nie jest w stanie sam ani przy pomocy "wspomagaczy " osiągnąć takiego pokoju ani radości jakie daje Bóg w momencie nowonarodzenia. Jest to jedyne i niepowtarzalne przeżycie i nie można go pomylić z niczym innym.
Cudowne jest w tym akcie to, że wystarczy tylko przyjść ze szczerym sercem do Pana i Go poprosić.Takie to proste a tak trudne . Już sam Pan Jezus o tym mówił w Jan 5:39-40 " Badacie pisma, bo sądzicie , że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie; ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot."
Życzę odwagi wahającym się do podjęcia tej decyzji , która ma konsekwencje przez całą wieczność!!!!
Bóg tylko będzie respektował naszą decyzję... pomyślcie o tym
Pozdrawiam :rolleyes:

#3 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-12-11, godz. 18:49

"Nowe narodzenie, wyznacza rzeczywistą, nie przekraczalną przez człowieka o własnych siłach granicę pomiędzy byciem lub niebyciem dzieckiem Bożym."


W tym miejscu wypadałoby zapytać, czy nowe narodzenie może w jakimś sensie dotyczyć drugich owiec?

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#4 ryszard wieczorek

ryszard wieczorek

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 561 Postów

Napisano 2009-12-12, godz. 00:01

W tym miejscu wypadałoby zapytać, czy nowe narodzenie może w jakimś sensie dotyczyć drugich owiec?

Pozdrawiam cieplutko

Dosia



Acts 10:34-35
34Tedy Piotr otworzywszy usta, rzekł: Prawdziwie dochodzę tego, iż Bóg nie ma względu na osoby;
35Ale w każdym narodzie, kto się go boi, a czyni sprawiedliwość, jest mu przyjemnym.

Do tych słów Piotra komentarz jest chyba zbędny.

1 Timothy 2:4
4Który [Bóg] chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i ku znajomości prawdy przyszli.

Ten tekst jest też samo tłumaczącym się.

Widać z tego niedwóznacznie że jeśli chodzi o wolę i upodobanie boże, podział na pierwsze i drugie owce zwyczajnie nie istnieje.

pozdrawiam

#5 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-12-12, godz. 11:31

Acts 10:34-35
34Tedy Piotr otworzywszy usta, rzekł: Prawdziwie dochodzę tego, iż Bóg nie ma względu na osoby;
35Ale w każdym narodzie, kto się go boi, a czyni sprawiedliwość, jest mu przyjemnym.

Do tych słów Piotra komentarz jest chyba zbędny.

1 Timothy 2:4
4Który [Bóg] chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i ku znajomości prawdy przyszli.

Ten tekst jest też samo tłumaczącym się.

Widać z tego niedwóznacznie że jeśli chodzi o wolę i upodobanie boże, podział na pierwsze i drugie owce zwyczajnie nie istnieje.

pozdrawiam


Tylko jak to wytłumaczyć drugim owcom, które nawet nie dążą do nowego narodzenia z Ducha, bo są przekonane, że nie są godne? Smutne to jakieś i beznadziejne...

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#6 ryszard wieczorek

ryszard wieczorek

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 561 Postów

Napisano 2009-12-19, godz. 10:06

Tylko jak to wytłumaczyć drugim owcom, które nawet nie dążą do nowego narodzenia z Ducha, bo są przekonane, że nie są godne? Smutne to jakieś i beznadziejne...

Pozdrawiam cieplutko

Dosia


A kto to są drugie owce?

pozdrawiam

#7 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-12-19, godz. 18:33

A kto to są drugie owce?

pozdrawiam

Dosia wie, że nie ma drugich owiec. Jak to więc wytłumaczyć tym co wierzą, że należą do drugich owiec.
pozdrawiam Andrzej

#8 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-12-20, godz. 09:36

Artykuł na oficjalnej stronie Organizacji: http://watchtower.or.../article_01.htm

Oczywiście jak można było się domyślić, dotyczy 144000.

#9 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-12-20, godz. 16:43

A kto to są drugie owce?

A czy wiesz kto to są pierwsze owce?

Dosia wie, że nie ma drugich owiec.

A może nie zrozumiałeś Dosi, która napisała:

Tylko jak to wytłumaczyć drugim owcom,
Dosia

Jeżeli nie byłoby rozróżnienia na pierwsze i drugie owce, to w takim razie jaki sens miałyby słowa Jezusa ? JaN 10:16 bb ,,I drugieć też owce mam, które nie są z tej obory,..." Na wiatr Jezus by puszczał te rozróżnienie? Ryszardzie; niedopowiedzenia rozwiń, pytaj, komentuj itp.w tym wątku, lub Ewentualnie tu Chociaż założony tutejszy wątek przez Ciebie jest spokrewniony z twym pytaniem, to jednak myślę, że należy uczestniczyć; tu i tam - równocześnie. Nie wiem jak inni, ale ja tak uważam. Ponadto apeluję do zapoznania się koniecznie do linku, oraz linków z linku, podanego przez 'ble'.
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#10 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-12-20, godz. 19:40

A kto to są drugie owce?

pozdrawiam



No właśnie... dobre pytanie...
Powinnam napisać- "jak to wytłumaczyć tym, którzy uwierzyli "niewolnikowi" że istnieją II owce, i że oni do nich należą?"

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Użytkownik Noc_spokojna edytował ten post 2009-12-20, godz. 19:41


#11 ryszard wieczorek

ryszard wieczorek

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 561 Postów

Napisano 2009-12-20, godz. 20:06

A czy wiesz kto to są pierwsze owce?

A może nie zrozumiałeś Dosi, która napisała:

Jeżeli nie byłoby rozróżnienia na pierwsze i drugie owce, to w takim razie jaki sens miałyby słowa Jezusa ? JaN 10:16 bb ,,I drugieć też owce mam, które nie są z tej obory,..." Na wiatr Jezus by puszczał te rozróżnienie? Ryszardzie; niedopowiedzenia rozwiń, pytaj, komentuj itp.w tym wątku, lub Ewentualnie tu Chociaż założony tutejszy wątek przez Ciebie jest spokrewniony z twym pytaniem, to jednak myślę, że należy uczestniczyć; tu i tam - równocześnie. Nie wiem jak inni, ale ja tak uważam. Ponadto apeluję do zapoznania się koniecznie do linku, oraz linków z linku, podanego przez 'ble'.
-- gambit

Nie jestem pewien czy jesteś tego świadom Gambit czy też nie, lecz ze ŚJ nie wiąże mnie nic. Nigdy nie byłem członkiem tej organizacji a także nie zgadzam się z wieloma poglądami ŚJ, tych o których wiem, lecz wiem niewiele.
Nie jest mi np znana teoria dwóch owiec w interpretacji ŚJ. Wiadomo mi z Biblii o dwóch rodzajach owiec lecz jak dotychczas zawsze rozumiałem to jako podział pomiędzy Żydami i poganami, a tu, z wypowiedzi Dosi wynika jakiś inny nie znany mi kontekst. Dlatego pytam.
Nie wiem również co to takiego jest "niewolnik" i wogóle jeszcze o paru innych rzeczach nie mam zielonego pojęcia.
Oczywiście podzielam Twoje zdanie na temat wypowiadania się temetycznego w danym wątku, jednak nie myslę żeby można było sterować dyskusję w taki sposób aby zupełnie uniknąć jakichkolwiek dygresjii.

pozdrawiam

#12 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-12-20, godz. 20:38

Nie jest mi np znana teoria dwóch owiec w interpretacji ŚJ. Wiadomo mi z Biblii o dwóch rodzajach owiec lecz jak dotychczas zawsze rozumiałem to jako podział pomiędzy Żydami i poganami,

Jesteś zarządcą tego wątku i nie chcesz prowadzić dialogu na dwu "frontach". Zgoda. Zatem z powyższą Twą wypowiedzią odpowiedz mi i innym, czy Rzymianie, Koryntianie, Galicjanie, Efezjanie itp., do których kierowane są listy biblijne, są drugimi owcami, wszak ich pochodzenie, to poganie? Uzasadnij za pomocą Biblii.
-- gambit

Użytkownik gambit edytował ten post 2009-12-20, godz. 20:46

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#13 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-12-21, godz. 09:47

a tu, z wypowiedzi Dosi wynika jakiś inny nie znany mi kontekst.


Bo przypisaliście mi tekst Gambitka, i wszystko się pomiśkowało!

Pozdrawiam cieplutko


Dosia

#14 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-12-21, godz. 20:40

Narodzenie z Ducha, i nowe narodzenia, to pojęcia symptomatyczny, z jednym wszakże niezwykle ważnym wyjątkiem.


Nie dostrzegam ani jednego wyjątku.

Mowa o narodzinach Jezusa, narodzeniu z Ducha bezpośrednio w ciele, jedynym nie budzącym wątpliwości, udokumentowanym przypadku tego rodzaju narodzin, w obrębie gatunku ludzkiego.


Jezus nie był innego rodzaju człowiekiem. Różnica polegała tylko 'z wyjątkiem grzechu' (Heb 4:15). Ot, cała prawda a nie Bóg-człowiek, co jest nieprawdą. Niestety większość chrześcijan popełnia błąd wierząc, że Jezus narodził się z Ducha z chwilą narodzenia się z Marii ewentualnie później podczas chrztu, czy jeszcze w innej chwili swego 33,5 letniego bycia Synem Człowieczym. Jak również, że narodzili się z Ducha apostołowie lub inni ludzie żyjący na ziemi. Takie wierzenia wynikają z błędnych niektórych tłumaczeń biblijnych (moim zdaniem). Uzasadnienie rozpocznę od:

Jan 3:5 Bpd Jezus odpowiedział: Ręczę i zapewniam cię, że kto nie zostanie zrodzony z wody i Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego [nieba, Heb 3:1]. Proszę zwrócić uwagę, że nie ma tu ani słowa dotyczących ludzi , którzy mogą dostąpić takiej przemiany i żyć dalej w ciałach fizycznych na ziemi. W następnym wersecie Jezus nie dopuszcza takiej możliwości. 6. Co zostało zrodzone z ciała, jest ciałem, a co zostało zrodzone z Ducha, jest duchem. Wyjaśnienie jednoznaczne; zrodzony z Ducha może być tylko w ciele duchowym jak Bóg lub aniołowie.

Zatem skąd przekonanie o tym, że Jezus na ziemi był zrodzony z Ducha? Najpierw poinformuję, że takie wierzenie następuje wskutek błędnych zwrotów w polskich przekładach protestanckich. Oto jeden z nich: Mat 1:18 Bw A z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak: (...) była brzemienna z Ducha Świętego.

Teraz porównajmy ten werset z przekładami katolickimi oraz PNŚ, które oddają prawidłowo. Mat 1:18 BT Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. (...) znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Gdyby miało miejsce narodzenie z Ducha tak jak podaje BW, to zgodnie z wyżej podanym wyjaśnieniem Jezusa (Ja 3:6), to Jezus powinien być duchem, a nie ciałem. Dlatego takie błędne tłumaczenie spowodowało już w I wieku stworzenie pewnej hybrydy w postaci człowiek-duch.

Dlatego apostoł Jan zwalczał takie odstępcze rozumowanie w następujący sposób. 1Jan 4:2 Bw Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest. Jeśli inaczej ktoś miesza, to dalej nazywa takiego antychrystem (3 wers). Tak więc z Ducha, to zupełnie co innego niż, za sprawą Ducha.

Jeżeli jednak w Biblii spotykamy jakiś zwrot sugerujący, jakoby jakiś człowiek w czasie swego ludzkiego życia narodził się z Ducha, to nie można wyrywać z kontekstu, lecz uwzględniać chociażby następujące uzupełnienie. 2kor 1:22 Bg Który też zapieczętował nas i dał zadatek Ducha w serca nasze. Zadatkiem jest Boży sposób myślenia, wraz z nadzieją pełnego urzeczywistnienia, po śmierci ciała fizycznego w określonym czasie przez Boga.

Po rzeczywistym nowym zrodzeniu z Ducha, nazwane zostanie nowym stworzeniem.Gal 6:15 Bw Albowiem ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz nowe stworzenie. Nowe gdyż będą mieli ciała duchowe z Ducha, a nie jak poprzednie fizyczne z człowieka. Tacy są też nazwani "małą Trzódką" (Łuk 12:32), "144 000" (Ap 14:1) "pierwszymi owcami", którzy będą królować (sprawować władzę przy boku Jezusa nad "drugimi owcami", czyli ludźmi) na ziemi (Ap 5:9-10), jednak sami jako nowe stworzenie duchowe, będą - jak wyraził się Paweł: 'nasza ojczyzna w niebie' (Flp 3:20). Jeśli chodzi o zmartwychwstałych ludzi na ziemi, to nie będą nowym stworzeniem, tylko tymi samymi w ciałach fizycznych. I niech mnie nikt na siłę nie wysyła do nieba. Ja chcę żyć szczęśliwie na ziemi.

Oczywiście to tylko w skrócie. Jeśli zajdzie potrzeba przedstawię też więcej o "drugich owcach", lub "inne owce" jak podają inne przekłady.
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#15 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-12-23, godz. 00:54

pytanie do RW
czy twoim zdaniem Jezus zostal zrodzony bez udzialu mezczyzny?
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#16 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-12-24, godz. 16:04

1 Jan. 3:1 Patrzcie, jaką miłość okazał nam Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i nimi jesteśmy. [...]

1J 3:2 BT "Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, [...]

Jan. 10:36 Do mnie, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, wy mówicie: Bluźnisz, dlatego, że powiedziałem: Jestem Synem Bożym?

Jan. 11:4 A usłyszawszy to Jezus, rzekł: Ta choroba nie jest na śmierć, lecz na chwałę Bożą, aby Syn Boży był przez nią uwielbiony.

W tych fragmentach chyba dość jasno Jezus stwierdza, że jest Synem Bożym, czyż nie?

Najpierw do 'kochajacy_prawde', odnośnie Jan. 10:36. Jezus nie powiedział, że jestem Synem Bożym, tylko oznajmił, to ,,wy mówicie". Ale gdyby nawet powiedział, to nazwanie tak siebie odnosiło się do egzystencji z przed narodzenia się z Marii, kiedy zwany był też Słowem. Natomiast odnośnie Jan. 11:4, to Jezus mówi o czasie uwielbienia, które nastąpi po zmartwychwstaniu i to wówczas będzie w pełni Synem Bożym. Na ziemi zawsze nazywał się Synem Człowieczym. Oto niektóre miejsca, gdyż wszystkie zbyt liczne. Mat. 8:20; 9:6; 11:19; 13:37; 17:12, 22; 20:18, 28; 26:2, 24.

Kto może być dzieckiem Bożym, oraz Synem Bożym?

Na wstępie chcę poinformować, że czasem różne przekłady stosują przemiennie jako synonimy. I tak np., ten sam werset Ja 1:12 BT, Bp, Bw, PNŚ, stosują "dzieci Boże" (dalej - dz.B}, natomiast Bb, Bg, Kow, stosują "synowie Boży" (sy.B}. Toteż wymienione wyżej cytaty, jak i inne, np.: Rz 6:14, 17; Gal 3:26; Ef 5:1 zdają się wskazywać, że naśladowcy Jezusa za swego życia na ziemi byli w pełni synami Bożymi, lub dziećmi Bożymi. Jest to nieprawda wynikająca z nieliczeniem się z kontekstem całej Biblii.

Najpierw unaocznię to przykładem biblijnym: Jezus zwraca się do Piotra: "zejdź mi z oczu szatanie" (Mat 16:23). Czy z tej wypowiedz należy wyciągnąć wniosek, że Piotr jest szatanem w postaci ludzkiej? Oczywiście jest to bzdura. "Baranek stoi na górze", czy chodzi o zwierze" (Ap 14:1)? Nietrudno nam je uznać za przenośnie - prawda? Podobnie jest z tym nazywaniem ludzi sy.B i dz.B, która to przenośnia, przenosi w czasie. Oto dalej uzasadnię w różnych kontekstach.

Rz 9:8 Bw To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo. Widzimy, że Paweł zwraca się do zboru w Rzymie, którzy są po otrzymaniu ducha świętego (d.ś.), a mimo to oświadcza bycia dz.B dopiero w przyszłości, ponieważ obecnie nazywa to obietnicą, jak również nie może dotyczyć ciał fizycznych.

Gal 4:5 BT aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo. Również ten zbór mający wsparcie d.ś. a jednak nazwanie ich synami zastępczo w wyrażeniem ,,przybrane synostwo".

Łuk 20:36 Bw Gdyż już nie mogą umrzeć, są bowiem równi aniołom, a jako uczestnicy zmartwychwstania są synami Bożymi. Tak jak Paweł, również inni apostołowie rozumieli, że pełnoprawnie będą sy.B dopiero po zmartwychwstaniu oraz zrezygnowaniu ciał fizycznych na rzecz ciał duchowych jak Bóg i aniołowie. Dla nich innego zmartwychwstania nie będzie, aby kiedykolwiek połączyć się z ciałami fizycznymi. W odróżnieniu od "innych owiec" (drugich), którzy po zmartwychwstaniu otrzymają ciała fizyczne podobne do obecnych. To do nich odnosi się Credo apostolskie ,,Wierzę (...) grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen

Mat 19:12 Bw ,,... którzy się wytrzebili sami dla Królestwa Niebios. Kto może pojąć, niech pojmuje! Tym przykładem ziemskim Jezus zasugerował, że w niebie nie będą żyli w parach małżeńskich. Potwierdzają to dalsze wersety oraz ich zadania. Mat 19:28 Bw A Jezus rzekł im: Zaprawdę powiadam wam, że wy, którzy poszliście za mną, przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na tronie chwały swojej, zasiądziecie i wy na dwunastu tronach i będziecie sądzić dwanaście pokoleń izraelskich.

Zaraz więc po tym oświadczeniu zostają poinformowani, że nie będą już mieli bezpośredniego kontaktu z najbliższymi, którzy będą zmartwychwstałymi na ziemi (drugie owce) 29. I każdy, kto by opuścił domy albo braci, albo siostry, albo ojca, albo matkę, albo dzieci, albo rolę dla imienia mego, stokroć tyle otrzyma i odziedziczy żywot wieczny. Opuszczenie domów, bliskich, ciał fizycznych, na rzecz synów Bożych w ciałach duchowych.

c.d.n.

-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#17 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2009-12-24, godz. 16:55

trzyma się kupy
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#18 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-12-24, godz. 21:42

Jeśli zajdzie potrzeba przedstawię też więcej o "drugich owcach", lub "inne owce" jak podają inne przekłady.

Chętnie poznałabym Twoje zdanie na temat drugich owiec, a zwłaszcza uzasadnienie biblijne dla ich ziemskiej nadziei na życie wieczne ( bo chyba w tej kwestii Twoje przemyślenia niejako pokrywają się z nauczaniem WTS-u).
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#19 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-12-24, godz. 23:41

Chętnie poznałabym Twoje zdanie na temat drugich owiec,

Przed chwilą nieco uzasadniałem to w tym wątku z dn. (2009-12-25). Dlatego szczególnie Ciebie 'Ido' oraz Ryszarda tam zapraszam. (nie koniecznie czytać wszystkie posty)

Ponadto, zgadzam się w większości do interpretacji WTS, chociaż niektóre nauki potrzebują weryfikacji i przebudowy. Chociażby palącym problemem jest datowanie wstąpienia Jezusa na tron w 1914 r., jak i zapoczątkowanie zmartwychwstania pomazańców do nieba w 1919 r. i jeszcze kilka nielicznych innych.
-- gambit

Użytkownik gambit edytował ten post 2009-12-25, godz. 00:10

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#20 ryszard wieczorek

ryszard wieczorek

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 561 Postów

Napisano 2009-12-25, godz. 12:13

pytanie do RW
czy twoim zdaniem Jezus zostal zrodzony bez udzialu mezczyzny?


Tak.
pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych