Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika pawel r

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez pawel r (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-03 )



Sort by                Order  

#81110 Czy tutaj w ogole jest chocby jeden Swiadek?

Napisano przez pawel r on 2007-12-13, godz. 17:19 w Szukam kontaktu

Cześć Twin, baw się dobrze :)



#81058 Anulowanie styczniowej kampanii

Napisano przez pawel r on 2007-12-12, godz. 19:52 w Obowiązki teokratyczne

To tylko domysły przeciwników ŚJ, mogło byc 100 innych powodów.

Dikuś kochany, a mógłby to sprawdzić u źródła powody wycofania tej publikacji dałbyś przykład jak szybko i pieknie można zdementowac te szkalujące domysły przeciwników śJ. ;)



#81053 "Wieczne odpoczywanie" a zmartwychwstanie duszy i ciała

Napisano przez pawel r on 2007-12-12, godz. 19:27 w Ogólne

Ewo nie wiem co w tym dziwnego, ale postaram się to naświetlić jak zawsze ja to rozumiałem:

"Wieczne odpoczywanie" - wieczne życie z Bogiem jest odpoczynkiem po trudach tego padołu

"racz im dać Panie" - wszystko wypływa zawsze z woli Boga

"a światłość wiekuista" - światłość wiąże się ze światłem czyli symbolem Boga jako źródło Prawdy tu rozumiem odniesienie się do łaski Boga

"niechaj im świeci" - czyli by ta była

"na wieki wieków" - czyli na wieki wieków ;)

"Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen" - Nasze pragnienie/życzenie tego samego co na wstepie jest poruszone


Tak to mniej więcej rozumiem, a czy dobrze tego na 100% nie wiem ;)



#81052 Biblia - tworzenie własnego kanonu

Napisano przez pawel r on 2007-12-12, godz. 19:18 w Sola Scriptura

Sugerujesz Haeel że Jezus jest z lekka prawicowy bo zasiada po prawicy Ojca ?
A Ojciec może jest w.. umiarkowanym centrum?
Niezłe herezje prawicie.

Ja zdrowia życzę - tak bez okazji :)



#81051 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez pawel r on 2007-12-12, godz. 19:10 w Boże Narodzenie & Sylwester

hehe ale komedia ;) Na początek można dodać że niektórzy a może większość na tym forum nie rozróżnia dnia zmarłych od dnia wszystkich świętych. Po drugie każdy katolik może składać w każdym dniu sobie życzenia jeśli uzna że mu się tak podoba a może i przez cały rok ich nie składać, a po trzecie to zrobił się zabawny OT :P



#80994 Więzieni za wiarę

Napisano przez pawel r on 2007-12-12, godz. 15:12 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Wszystko w komplecie na Brooklyn Sp. B.O..



#80976 Wojna na Wikipedii o hasła n/t Świadków Jehowy

Napisano przez pawel r on 2007-12-11, godz. 22:41 w Nowości z kraju i zagranicy

Takie rzeczy zdarzają się i na polskiej wiki ale czas największych batalii już dawno minął ale kto wie czy kiedyś nie powróci. W tej chwili niektóre hasła wiki mają ograniczenia i edytować mogą tylko zalogowani użytkownicy, ale to tylko dotyczy haseł w których dochodzi do starć pozostałe mogą wszyscy edytować bez logowania. Obecnie jest już dość sporo informacji o świadkach na polskiej wiki ;)



#80958 ŚJ w kabarecie

Napisano przez pawel r on 2007-12-11, godz. 10:48 w Humor

:lol: Ciekawe czy gdyby DNO w tych kabaretach przedstawiały świadków to podpadłoby to pod prześladowanie? :P



#80957 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez pawel r on 2007-12-11, godz. 10:43 w Boże Narodzenie & Sylwester

Z małej chmurki zrodziła się ulewa...



#80938 Pilnie zważaj na proroctwa Daniela

Napisano przez pawel r on 2007-12-10, godz. 17:20 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

No i skończyła się dyskusja z paczani ;) a zaczął sie mono...



#80896 List do Tytusa

Napisano przez pawel r on 2007-12-09, godz. 21:12 w Jezus Chrystus

List do Tytusa jako, że jest bardzo krótki bardzo szybko każdy sam może sprawdzić co on zawiera. Dla mnie wręcz bije w nim po oczach odniesienie się do Jezusa jako Zbawiciela i Boga. Zapodam wszystkie fragmenty w tym temacie najpierw w PNŚ, a następnie w BP.

Przekład Nowego Świata (1997)

Tyt 1:3-5 a który w czasach uznanych przez siebie za stosowne ujawnił swoje słowo w głoszeniu powierzonym mi z nakazu naszego Wybawcy, Boga ? do Tytusa, prawdziwego dziecka według wspólnej wiary: Życzliwość niezasłużona i pokój od Boga, Ojca, i od Chrystusa Jezusa, naszego wybawcy. Zostawiłem cię na Krecie w tym celu, byś skorygował to, co wadliwe, i mianował starszych w jednym mieście po drugim, jak ci nakazałem

Tyt 2:10-13 nie dopuszczając się kradzieży, lecz w pełni przejawiając niezachwianą wierność, aby we wszystkim zdobić naukę naszego Wybawcy, Boga. Albowiem ujawniła się niezasłużona życzliwość Boża, niosąca wybawienie ludziom wszelkiego pokroju i poucza nas, abyśmy się wyrzekli bezbożności i światowych pragnień oraz żyli pośród teraźniejszego systemu rzeczy w trzeźwości umysłu i prawości, i zbożnym oddaniu, oczekując szczęśliwej nadziei i chwalebnego ujawnienia się wielkiego Boga oraz naszego Wybawcy, Chrystusa Jezusa,

Tyt 3:4-6 Kiedy jednak ze strony naszego Wybawcy, Boga, została ujawniona życzliwość i miłość do człowieka, wtedy nie na podstawie prawych uczynków, które spełnialiśmy, lecz według swego miłosierdzia wybawił nas przez kąpiel, która nas przywiodła do życia, i przez odnowienie nas duchem świętym. Tego ducha wylał na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, naszego Wybawcę,



Biblia Poznańska (1974/1975)

Tyt 1:3-5 On to we właściwym czasie objawił swoje słowo, którego głoszenie zostało mi powierzone z rozkazu naszego Zbawiciela, Boga - do Tytusa, swojego rodzonego dziecka we wspólnej wierze: łaska i pokój od Boga Ojca i Chrystusa Jezusa, Zbawiciela naszego. Zostawiłem cię na Krecie w tym celu, żebyś uporządkował resztę spraw i ustanowił w miastach prezbiterów, tak jak ci poleciłem.

Tyt 2:10-13 Niechaj sobie niczego nie przywłaszczają, ale wciąż okazują doskonałą wierność, aby nauce naszego Zbawiciela, Boga, we wszystkim mogli przynieść chlubę. Bo objawiła się łaska Boga, która zbawia wszystkich ludzi i uczy nas, abyśmy wyrzekli się bezbożności i ziemskich pożądań, a żyli na tym świecie skromnie, sprawiedliwie i pobożnie, oczekując z radosną nadzieją chwalebnego przyjścia wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa.

Tyt 3:4-6
A kiedy objawiła się dobroć naszego Zbawiciela, Boga, i Jego miłość do ludzi, to wybawił nas nie ze względu na nasze sprawiedliwe czyny, ale dzięki swojemu miłosierdziu przez obmycie, które odradza, i przez odnowienie Duchem Świętym. Wylał go na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego,


Nawet dokonane tu fałszerstwo jakiego wprowadzono w Tyt 2:13 wstawiając "oraz" zamiast "i" wbrew dostępnym źródłom nie jest w stanie przysłonić całej treści jaką ukazuje list do Tytusa - takie moje spostrzeżenie.

Iz 43:11 BP Jam to, Ja jestem Jahwe i poza mną nie ma wybawcy!

Iz 45:21 BP Powiedzcie, przedłóżcie dowody, nawet naradźcie się wspólnie: kto przepowiedział to z dawien dawna, ogłosił już wcześniej? Czyż to nie Ja - Jahwe? Poza mną nie ma boga innego, oprócz mnie nie istnieje Bóg sprawiedliwy i zbawca.

Oz 13:4 BP Ale Ja, Jahwe, jestem twym Bogiem już od [wyjścia z] ziemi egipskiej; nie będziesz znał innego Boga prócz mnie, innego Zbawcy poza mną.


Chciałbym zauważyć, że o ile Bóg mógł posłać ludowi jakiegoś wybawiciela w danej chwili to w tym krótkim liście do Tytusa obok Ojca nazywanego wybawcą/zbawicielem identycznie jest określany Syn. To takie moje nie wiem czy trafne ale jakieś jednak spostrzeżenia... ;)



#80889 Dlaczego Swiadków Jehowy trzeba kochac i szanowac?

Napisano przez pawel r on 2007-12-09, godz. 19:11 w Tematyka ogólna

Trzeba ich kochac , bo tak szybko odchodza

Amen



Chociaż ja bym również napisał "Śpieszmy się kochać świadków bo tak szybko przestają z nami rozmawiać"



#80880 Codzienne Badanie Pism

Napisano przez pawel r on 2007-12-09, godz. 14:06 w Strony Świadków Jehowy

Piesni Krolestwa Bozego spiewaja zwykli wyznawcy Boga Jehowy i czynia to najlepiej jak potrafia z glebi swego serca, bez otoczki obludy i pikanterii obliczonej na poklask innych ludzi.

Jeśli uważasz że ludzi muszą boleć uszy bo wtedy nie będzie poklasku i obłudy to ja wole milczenie i zero takiego śpiewu. Problem w tym, że świadkowie mogliby zadbać o jakość śpiewu tak by uszy nie bolały, ale jak widać nie chcą i mają do tego święte prawo. Takie samo mają inne osoby powiedzieć tudzież napisać że fałszowanie w ich oczach jest zabijaniem uroku tych pieśni i tortura dla uszu.

Mysle ze TY nie nalezysz do grona 144... jak to podales w twoim tekscie - intuicja podpowiada mi, ze raczej nalezysz do grona tych, ktorych przedstawia liczba 666 - obym sie mylil.

Jak najbardziej należę do grona 144 użytkowników Forum Watchtower :D Gdybyś zerknął na mój profil zrozumiałbyś aluzję i ironię. Natomiast nie należę do 144.000 wg nauki Towarzystwa Strażnica bo ta nauka jest fałszywie wykręcona wbrew Biblii. Wg Twojej religii powinieneś mnie nazywać "aktywnym światusem" albo "aktywnym fałszywym prorokiem" bo nie zgadzam się z naukami WTS i śmiem to dowodzić publicznie na podstawie Biblii. Moim Panem jest Jezus. ;) Czasami przeglądam Twoje wpisy drogi Janie :) Jesteś wręcz wzorowym przykładem spamu i pychy w internecie która promuje swoją osobę obok jakiejś ideologii. Zakładasz blogi tylko po to by wisiały i jest tego coraz więcej nie przynosząc nic poza powielaniem ciągle tego samego - swojej osoby i swoich treści. Zapewne jeszcze na niejednym forum (na którym jeszcze nie byłeś) zawitasz i niejeden blog stworzysz, w jakimś sensie żmudna jest praca spamera... ;)

Pozdrawiam serdecznie



#80821 Miłość i poświęcenie Boga a antytrynitaryzm

Napisano przez pawel r on 2007-12-07, godz. 20:08 w Trójca

Terebint mieszasz wszystko do jednego gara, ale co tam, tak utożsamiam się z tymi grzesznymi ludźmi ale to nie doktryna jest fajna tylko obcowaniem z Bogiem jest zaj***ste i biorę również na swe barki to co robili inni włącznie z mordami ze starego testamentu jakie nakazywał Jahwe jak i z pierwszy grzech jakiego dopuścili się Adam i Ewa...

Ta świadomość tego nie wpływa jednak na to że moja wiara wypływa z żądzy krwi czy nienawiści ale z Miłości.



#80807 Miłość i poświęcenie Boga a antytrynitaryzm

Napisano przez pawel r on 2007-12-07, godz. 19:04 w Trójca

Ufff a ja myślałem już że za wiarę Trynitarną będę musiał przepraszać za to że mam zapędy do mordowania...



#80806 Pierwszy Prezes Strażnicy

Napisano przez pawel r on 2007-12-07, godz. 19:01 w Tematyka ogólna

Liberał coś o tym pisał, że pierwszym prezesem nie był Russell.



#80781 Grafika - kim jesteś w google?

Napisano przez pawel r on 2007-12-07, godz. 11:12 w Humor

(jako Brook)
WOW!!! :o :o :o

O kutwa... Brook jakby co już jestem zajęty więc się z Tobą nie umówię :P



#80737 Biblia - tworzenie własnego kanonu

Napisano przez pawel r on 2007-12-06, godz. 15:12 w Sola Scriptura

Matuzalem czy mógłbyś podać źródło (ale konkretnie bo o owych różnych się naczytałem ale zawsze bez konkretów) które by ujawniało jakie to niby Żydzi księgi uważali za święte - nie licząc Tory - prze rokiem 90 ne?



#80736 "Strażnica": zmiany od stycznia 2008

Napisano przez pawel r on 2007-12-06, godz. 15:02 w Obowiązki teokratyczne

Może to jest związane z coraz większym naciskiem - jakiego wcześniej nie było - na nie dawanie literatury tym co nie powinni za duzo wiedzieć. W końcu nie dla psa kiełbasa... ;)



#80677 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez pawel r on 2007-12-06, godz. 09:07 w Boże Narodzenie & Sylwester

Z tego co pamiętam, to był okres kiedy to na czaty ŚJ co chwile ktoś wchodził z "życzeniem", żeby zobaczyć jak ŚJ reagują.

Ja to rozumiem, ale co z tego? Załóżmy że tego X dnia wejdzie 10 osób by złozyć im życzenia załóżmy nawet że 8 będzie pozorowała a dwoje szczerze to zrobi natomiast świadkowie wszystkich potraktują jednakowo. Moge coś z własnego doświadczenia napisać. Mianowicie złożyłem życzenia świadkównie 9 marca szczerze i napisałem że bez okazji, tak po prostu i je przyjęła. Uświadomiłem sobie wtedy, że to wczoraj był 8 marca i ciekawe czy by przyjęła te same życzenia - odpowiedź była jednoznaczna ;) Świadkowie już chyba jak automaty robią z takich dni zwyczajne niezwyczajne dni mimo tych samych szczerych (bądź nieszczerych) intencji - wszystko i wszystkich na jedno kopyto.



#80673 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez pawel r on 2007-12-06, godz. 08:58 w Boże Narodzenie & Sylwester

Też nie przyjąłbym życzeń składanych w celu prowokacyjnym.

Pytanie: skąd wiedziałbyś czy to prowokacja? Możesz się spotkać zarówno i z prowokacją i ze szczerym takim postępowaniem i jak je odróżnisz? Raczej trudno wybadać jeśli to będą bardzo podobne sytuacje więc? Telepatycznie?

Myślę że coś w tym temacie jest :) Zwyczajny niezwyczajnie traktowany czas...



#80635 "Strażnica": zmiany od stycznia 2008

Napisano przez pawel r on 2007-12-05, godz. 14:13 w Obowiązki teokratyczne

Ja dzisiaj panią poprosiłem o Strażnicę i Przebudźcie się na PKP z grudnia a że się śpieszyłem nie zerknąłem co mi daje i dostałem jeden numer z lipca a drugi ze stycznia...

Czesiu czy ta Pani Cię znała? Bo może po prostu Cię zbyła by nie musieć odpowiadać na niewygodne pytania a wiedziała co ją czeka ;)



#80629 Nadzieja dla chorego ŚJ na odzyskanie twarzy

Napisano przez pawel r on 2007-12-05, godz. 12:03 w Kwestia krwi

Podobny problem ze zdrowiem przedstawiła w poprzednim tygodniu Angora ukazując zdjęcie faceta który ma problem z "drewnieniem" tzn. zaczyna przypominać drzewo. Ze zdjęcia wynika, że ma największy problem z nogami i dłońmi które wyglądają jak połamany zwój gałęzi... Współczuje tym ludziom.



#80471 Bony świąteczne

Napisano przez pawel r on 2007-11-30, godz. 13:18 w Boże Narodzenie & Sylwester

ps. tytuł tego wątku jest mylący, bo ja nie słyszałem o czymś takim jak "bony świąteczne" !!!

Moja matka dostaje je od kilkunastu lat przynajmniej i dwa razy do roku. Tak jak ona dostaje te bony świąteczne dziesiątki innych osób i nazywają się bonami świątecznymi. Chcesz nr tel do mojej mamy? bo się jej o to pytałem...



#80430 Bony świąteczne

Napisano przez pawel r on 2007-11-29, godz. 21:34 w Boże Narodzenie & Sylwester

Nilrem0 czepiasz sie ;)

W tym przypadku chodzi pewnie o to, że te paczki są rozdawane właśnie 6 grudnia, czyli można je uznać za prezenty mikołajkowe. Może, jeżeli tylko jest taka możliwość, trzeba dawać takie paczki bezpośrednio rodzicom i informować, że im się to należy (wtedy ewentualnie mogą zmienić zdanie).

Moznaby tez wybrnac z tej sytuacji i dac dzieciom/rodzicom te rzeczy innego dnia np dzien pozniej, wtedy przynajmniej nie wprowadzaloby to tyle dylematow dla dzieci jakby bylo poza 'tymi' dniami etc