Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pilnie zważaj na proroctwa Daniela


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#1 Amber99

Amber99

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 18 Postów

Napisano 2007-07-30, godz. 09:14

W książce "Pilnie zważaj na proroctwa Daniela", w rozdziale "Wystawieni na próby, lecz wierni Jehowie" czytamy:

"W roku 625 p.n.e.egipski faraon Necho podjął rozpaczliwa próbę powstrzymania babilońskiej ekspansji na południe...Rozstrzygające starcie ...przeszło do histaorii jako bitwa po Karkemisz. Wojska babilońskie pod dowództwem Nabukadneccara, BĘDĄCEGO WÓWCZAS NASTĘPCA TRONU, zadały silom faraona Necho straszliwą klęskę.
W ROK PÓŹNIEJ, NABUKADNECCAR BĘDĄCY JUŻ KRÓLEM BABILONU, ponownie zwrócil uwage na Syrie i Palestynę. W okresie tym PO RAZ PIERWSZY PRZYBYŁ DO JEROZOLIMY. Biblia donosi: "Za jego dni nadciągnął Nabukadneccar, krol Babilonu, i Jechojakim na trzy lata został jego sługą. Odwrócil sie jednak i zbuntował przeciw niemu" (2 Król. 24:1)
Księga daniela - "W trzecim roku królowania Jechojakima, króla Judy, Nabukadneccar, KRÓL BABILONU, przybył pod Jerozolime i zaczął ją oblegac".
W trzecim roku całegopanowania Jechojakima, ktory w sumie sprawowal władzę od 628 do 618 r.p.n.e, Nabukaneccar nie był jeszczekrólem Babilonu, tylko następca tronu. W roku 620 p.n.e. zmusił Jechojakima do placenia haraczu. Ale mniej więcej po trzech latach Jechojakim sie zbuntował. Dlatego w roku 618 p.n.e, czyli w trzecim roku rządów Jechojakoma w roli króla zależnego od Babilonu, Nabukadneccar po raz drugi wyruszył przeciwko Jerozolimie, by ukarać zbuntowanego władcę".

Tyle książka.

Jest w tej treści kilka sprzeczności.
Jeśli bitwa pod Karkemisz datowana jest na 625 rok p.n.e., to rok później nie może być inną datą jak 624 p.n.e. Wtedy Nabuchodonozor, który był juz królem Babilonupo raz pierwszy przybył do Jerozolimy, uczynił Jechojakima swoim lennikiem i zażądał od niego haraczu. Przypominam - jest 624 r.p.n.e. Dalej w w książce czytamy, że Nabuchodonozor nie byl jeszcze wtedy królem Babilonu. I o jest pierwsza sprzeczność z Biblią.

Dalej czytamy, że Nabuchodonozor zmusił Jechojakima do placenia haraczu w roku 620 p.n.e., chociaz wczesniej jest mowa o roku później w stosunku do roku 625 czyli o roku 624.

Trzecia sprzecznośc to "trzeci rok panowania Jechojakima". Z treści wynika, że Świadkowie Jehowy mówią o dwóch różnych okresach: trzeci rok panowania Jechojakima suwerennego i trzeci rok panowania Jechojakima zależnego od Babilonu. Biblia mowi jedynie o trzecim roku panowania Jechojakima, nie mowi o dwóch takich okresach.

A tak na marginesie to wszelkie źródła historyczne, archeologiczne, a nawet astronomiczne podaja rok 605 p.n.e jako rok bitwy pod Karkemisz, czyli 20 lat później. Kolejna sprzeczność.

#2 Amber99

Amber99

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 18 Postów

Napisano 2007-07-30, godz. 11:08

Michał Kurc, artysta fotografik RP, w listach do Nadarzyna, w latach 2003 - 2005 zadaje pytanie tamtejszym świadkom Jehowy dlaczego król babilonski zostal ukarany po 68 latach, a nie po 70 jak mówi Biblia.
Świadkowie Jehowy gloszą, że Babilon stał się imperium ogólnoświatowym w roku 607 p.n.e., czyli w roku upadku Jerozolimy i zburzenia światyni. Kres panowania Babilonu datuje sie na rok 539 przed nasza erą. Z prostego rachunku wynika, że upłynęło 68 lat zamiast 70. (Jer.29:10) - "Gdy upłynie dla Babilonu 70 lat..."
(Jer.25:11,12) "...narody te będą poddane królowi babilońskiemu 70 lat.."', "A po upływie 70 lat ukarze krola babilońskiego..."

Nadarzyn nie odpowiedział ainteresowanemu tylko poradził aby odpowiedzi poszukal sobie w Strażnicy. Sporo trudu musiał zadać sobie Michał Kurc ponieważ odpowiedź na to frapujące go pytanie była zawarta w Strażnicy nr 13 z 1980 roku

Strażnica ta na str strona 9 akapit 10 podaje : "10.Perski pogromca Babilonu, Cyrus Wielki, nie przywrócił w Jeruzalem władzy królewskiego domu Dawida. Zdobył pogański Babilon w 539 roku p.n.e., czyli na dwa lata przed upływem "siedemdziesięciu lat" opustoszenia krainy judzkiej.
Sam siebie ogłosił królem Babilonu i nie zmienił od razu kursu polityki babilońskiej dynastii Nabuchodonozora. W związku z tym narody ujarzmione przez obalone mocarstwo w dalszym ciągu służyły "królowi babilońskiemu", dopóki nie skończyło się 70 lat. Dopiero w siedemdziesiątym roku wyludnienia Judy uwolnił Cyrus Wielki wygnańców żydowskich od bezpośredniego podporządkowania królowi Babilonu i pozwolił im wrócić do ojczyzny, by odbudowali swój zdewastowany kraj oraz stołeczne Jeruzalem wraz ze świątynią (Ezdr. 1:1 do 3:2). W ten sposób Jehowa pociągnął do odpowiedzialności Babilończyków "za ich przewinę", którą się obciążyli wobec Boga izraelskiego (Jer. 25:12, BT, wyd. I)."
Czyli wg Strażnicy Babilon upadł nie w 539 r.p.n.e,, a w 537. Jest teraz 70 lat?

A co na to "Pilnie zważaj na proroctwa Daniela", równiez wydawnictwo Brooklynu?

Na stronie 51, 11 akapit czytamy:"...Daniel na własne oczy ujrzał kres dynastii Nabukadneccara. Był swiadkiem tego, jak w nocy z 5 na 6 października 539 roku p.n.e. armia medo - perska zdobyła na pozór niezwyciężony Babilon i zgładzila krola Belszaccara. Z CHWILĄ JEGO SMIERCI IMPERIUM BABILONSKIE, symbolizowane przez złotą głowę posągu, PRZESTALO ISTNIEC.

A więc wg Strażnicy z 1980 roku Babilon przestal istniec w 537 roku p.n.e., a wg "Pilnie zważaj..." w 539.

#3 Amber99

Amber99

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 18 Postów

Napisano 2007-07-30, godz. 12:39

Czy ktos ze świadkow Jehowy mogłby sie wypowiedziec na temat mojego wpisu. Mam rację lub nie? Jeśli popełnilam błąd w rozumowaniu to gdzie?

#4 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-30, godz. 15:07

Amber - w sprawie historii sprzedawanej przez WTS szkoda gadać. Oni mają swoją hist(o/e)rię i nie przetłumaczysz że może być inaczej.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#5 paczani

paczani

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2007-11-21, godz. 20:45

Amber99 prosisz o zabranie głosu w sprawie artykułu Pana Michał K.
Pan Michał K. jak wieku ma swoje prywatne zdanie na tematy Świadków Jehowy, i trzeba to uszanować.
Dopóki jest czas dobrej woli, każdy może mówić o swoich przemyśleniach.
Warto aby w tym wszystkim nie zapomnieć, że w czasach końcowych Prawdziwy Lud Boży - kimkolwiek On jest miał prowadzić wielkie dzieło Głoszenia o Królestwie Bożym Mat. 24:14 Czas więc aby rozpoznać Ten Lud.
Czy zarzuty Pana Michała K. kierowane pod adresem Świadków są godne rozwarzenia?
oceń sama.
Odpisałem na Jego zarzuty i uznałem za słuszne aby je upublicznić co niestety niespodobało się Panu Michałowi K.
Wejdź na poniższą stronę i rozważ w sercu to co przeczytasz
http://www.jan8-32.mine.nu/

Użytkownik paczani edytował ten post 2007-11-21, godz. 20:50


#6 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-11-21, godz. 21:15

Słabe - założyłeś 70 lat niewoli Izraela? A to na jakiej podstawie? Nie ma mowy w Biblii by Izrael był w niewoli 70 lat. ;) Spustoszenie Jerozolimy nie ma nic wspólnego ze zniewoleniem - Z Jeremiasza wynika jasno że były trzy fale uprowadzeń Ludu Izraela i po każdej fali uprowadzeń jacyś tam Żydzi pozostawali w Jerozolimie więc? ;) Nie odnosze się teraz do wyliczeń tego Pana. Wracając do wątku - od kiedy liczysz lata spustoszenia? Piszesz o przyjętej chronologii przez historyków - a na jakiej mamy się opierać? Świadkowie oparli się na roku wyznaczonym przez historyków ok 537 pne lecz odrzucają takie daty jak 605 i 586 pne tylko jest mały problem bo wyznaczenie daty 537 pne jest na podstawie tylko jednego źródła i to pośredniego natomiast odnośnie tych które negują jest kilka niezależnych i bezpośrednich. Jesli mielibyśmy cokolwiek odrzucać (bośmy mądrzejsi niż odkrycia :P ) to powinniśmy odrzucić rok 537pne poniewaz jest z punktu widzenia odkryć namniej wiarygodnym z tych trzech dat. Nie wiem o co chodziło Bogu z tym spustoszeniem Jerozolimy ponieważ wiele lat prze zburzeniem Jerozolimy i powyzwoleniu Izraela Jerozolima miała się nijak. Domyślam się że chodzi o Świątynię jako w pewnym sensie symbol błogosławieństwa Izraelowi, a spustoszenie Jerozolimy to również dziwnie zalatuje odwróceniem się Boga od Izraela ;) A co mamy po odjęciu od roku 587 siedemdziesięciu lat? Rok ok 517 - i co my tu mamy? Własnie w Jerozolimie była mniej więcej na wpół ukończona odbudowa Świątyni Jerozolimskiej. Odbudowa trwała ok 5 lat, a możemy założyć wcale nie bez podstawnie że już w połowie jej ukończenia Żydzi zaczęli składać w niej ofiary - co było dla nich bardzo ważnym znakiem (dziś też są ciagotki do odbudowy Świątyni Jerozolimskiej ale ciekawe co by na to powiedzieli obrońcy praw zwierząt jak by zaczęło się ponownie je składać ;) ). Fajnie że cytujesz Zachariasza o końcu 70 lat sabatów jakie miał Izrael odpokutować a kiedy on działał? Właśnie do końca I połowy (czyli do końca 518 r pne) czasu odbudowy Świątyni Jerzozolimskiej - czyli własnie słuchając Zachariasza który żali się Bogu to za okresu Jego działalności powinniśmy szukac końca czasu odwrócenia się Boga od Izraela a nie w 537 pne ;) i co ciekawe Zachariasz czyni to podobnie jak prorok Aggeusz ;)

Przeczytałem 1/3 i szczerze mówiąc jest to tak słabe, że mi się więcej nie chce czytać ani tym bardziej komentowac a myślę, że te uwagi już dają sporo do myślenia - no ale to pewnie zalezy od punktu siedzenia... ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#7 paczani

paczani

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2007-11-21, godz. 22:29

Daniel w 1 roku Dariusza docieka że ma się dopełnić 70 lat spustoszeń Jerozolimy.
Dn9:2 BT „w roku pierwszym jego panowania, ja, Daniel, dociekałem w Pismach liczby lat, które objawił Pan prorokowi Jeremiaszowi, że ma się dopełnić siedemdziesiąt lat spustoszenia Jerozolimy.”
jest to już po 539 pne
KONKRETY
kiedy to się skończyło 70 lat spustoszenia Jerozolimy podaj dokładną datę?
Bo jak na razie to tylko wszyscy podwarzają a nie spotkałem konkretów od kiedy zaczyna się ten okres i kiedy się zakończył.
A to co piszesz o odpokutowaniu sabatów to tez mógłbyś podać konkrety a nie tylko podważania z których niewiele wynika. :)

zajrzyj teraz na tą stronę bo działa poprawnie wcześniej się nie wyświetlało wszystko
http://www.jan8-32.mine.nu/

Acha no i najważniejsze Kto dzisiaj rozgłasza ta Dobrą Nowinę o Królestwie
Konkret proszę jak ich rozpoznać.

czekam na jednoznaczną odpowiedź a nie jakieś owijanie w bawełne, że nie trzeba że nie o to chodziło Jezusowie, że wielu Głosi o tym itp.
KONKRET kto dzisiaj głosi o Królestwie Bożym.

#8 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-22, godz. 05:27

czekam na jednoznaczną odpowiedź a nie jakieś owijanie w bawełne, (...) że wielu Głosi o tym itp.

Co mam przez to rozumieć? Albo głoszą tylko Świadkowie Jehowy, albo różne grupy także. Jeśli różne organizacje zajmują się rozgłaszaniem Królestwa Bożego, a z treści Twojej propozycji wynika, że o tym wiesz, to chciałbym zapytać: o co Ci chodzi? Konkretnie, bez "owijania w bawełnę".

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-11-22, godz. 05:43

Dołączona grafika

#9 paczani

paczani

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2007-11-22, godz. 06:58

No nie tak.
Bóg nie jest Bogiem zamieszania tylko porządku.
Nie posługuje się kilkoma organizacjami religijnymi do przekazywania prawdy.
tak jak fałszywe pieniądze- choćby jak podobne do oryginału nie przedstawiają żadnej wartości.
to logiczne - nie może być 2 czy 10 prawd sprzecznych ze sobą. A każda religia na swój sposób rozumie Biblię.
Jezus powiedział że jak rozpocznie się Jego obecność to tych których zastanie na rozdzielaniu pokarmu duchowego (na głoszeniu o tymże Królestwie)
to ustanowi go nad całym swym mieniem (a więc wyraźnie będzie błogosławił tej grupie) wyraźnie to zaznaczył po zmartwychwstaniu gdzie powiedział
"Ucząc ich przestrzegać wszystkiego co Wam nakazałem a oto ja JESTEM Z WAMI aż do zakończenia Systemu rzeczy."
Dlatego też pytam kim są Ci którzy głoszą tą Dobrą Nowinę o Królestwie?
Oczywiście odpowiedź że czyni tak wielu nie przyjmuje do wiadomości i jeśli tak ktoś ma odpowiedzieć to daruję sobie następne rozważania z nim.
No więc jeśli nie są to Świadkowie Jehowy, to kto?
Lud ten jak czytamy w proroctwach chociażby Izajasza miał właśnie w czasach końca zgromadzać ludzi
ze wszystkich narodów języków i Bóg miał ich pouczać
i mieli oni tworzyć zaczątek Ludu Bożego.

KIM ONI SĄ OTO MOJE PYTANIE
W JAKIECH ZBORACH SIĘ ZGROMADZAJĄ
PROSTE PYTANIE :)

http://www.jan8-32.mine.nu/

#10 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-11-22, godz. 07:06

Po primo konkrety? Wybacz ale to co napisałes jest totalnie niekonkretne, jakaś próba polemiki bez własnej chronologi na jakiej się opierasz - tylko torpedowanie. Niemniej jak wrócę wieczorem z pracy postaram się poświęcić temu uwagę - mimo wszystko. A, i jeszcze jedno. Chcesz dokładną datę co do miesiąca czy podania kiedy skończyło się spustoszenie Jerozolimy to jak mi podasz w którym roku i miesiącu Zachariasz podał informację o ukończeniu 70 sabatów oraz kiedy zaczęto składać ofiary w II Świątyni Jerozolimskiej to też Ci odpowiem ;) Dodam tez jeszcze, że nie pisałem polemiki lecz zwracałem uwagę na poważne dziureczki w tym torpedowaniu chronologii tego Pana i aby to zrozumieć ło-so-chodzi w tych brakach chyba nie potrzebna jest szczegółowa analiza - oczywiście można to rozwinąć, ale jak na razie dla mnie podając kolejne swoje "argumenty" strzelasz - czy to świadomie czy nieświadomie - sobie samobóje. Teraz nie mam czasu na szczegółową analizę i nie wiem czy nawet jest co tu specjalnie komentowac ale może wieczorem jak wrócę. ;)

A co do głoszenia o Królestwie Bożym:
1. To co świadkowie Jehowy głoszą o KB jest sprzeczne z Biblią. (Rz 14:17; J 3:3; Mt 25:32-45; por Rz 8:14)
2. Im częściej obserwuje i poznaję (czyli od dobrych kilku lat) tzw "głoszenie" świadków tym bardziej jestem utwierdzony, że to nic z głoszeniem nowotestamentalnym pierwszych chrześcijan nie ma nic wspólnego, a wręcz powiedziałbym że sprzeczne jest nawet z tym co oni sami o sobie mówią. (Mt 10:5, 7-12; Łk 10:7-9 itd itd)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#11 paczani

paczani

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2007-11-22, godz. 07:38

Podaj mi ten werset z Zachariasza który mówi o zakończeniu sabtów. :)
Tylko nie z zach 1:12 bo tam nie pisze o sabatach :)
Zachariasz wspominał o 70 latach w których Bóg się gniewał na Izraela
i jeszcze raz proszę o podanie dat Daniel je rozpoznał w pierwszym roku Dariusza.
Skoro obalasz nasze wyjaśnienie to rozumiem że masz swoje
No więc odpowiedz na pytania.
1) Kiedy rozpoczął się wspomniany 70 letni okres spustoszenia Jerozolimy
2) Kiedy ten okres dobiegł końca (podajże mi daty)
3) Jak Narody miały być poddane Królowi Babilonu przez 70 lat
3) Przyjmuję że ŚJ nie głoszą prawdy o KB więc KTO? podaj kim jest ten LUD

Jesli znowu będa tylko zarzuty to kończe te szarpaczki
No więc do KONKRETÓW
Jak

#12 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-22, godz. 07:51

1.586
2.586-516
3. Wszystkie okoliczne. Od Egiptu pod dzisiejszą Turcję. Asyria upada w 609 Hegemonia Egiptu skończyła się w 605, a hegemonia Babilonu w 539.
4. Ten lud to chrześcijanie. Prawowierni, ortodoksyjni chrześcijanie. Nie należą do nich ŚJ (sami nie chca jak mówią miec z nimi nic wspólnego)

A co do Daniela to jest to proste. Daniel nie został pojmany podczas 7 roku (przy pierwszym przesiedleniu lecz jako jeniec wojenny podczas pierwszej wyprawy kiedy Nabuchodonozor zmusił Joakima do uległości na trzy lata. czyli w 604. Inaczej Biblia się myli.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#13 paczani

paczani

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2007-11-22, godz. 09:10

1.586
2.586-516
3. Wszystkie okoliczne. Od Egiptu pod dzisiejszą Turcję. Asyria upada w 609 Hegemonia Egiptu skończyła się w 605, a hegemonia Babilonu w 539.
4. Ten lud to chrześcijanie. Prawowierni, ortodoksyjni chrześcijanie. Nie należą do nich ŚJ (sami nie chca jak mówią miec z nimi nic wspólnego)

A co do Daniela to jest to proste. Daniel nie został pojmany podczas 7 roku (przy pierwszym przesiedleniu lecz jako jeniec wojenny podczas pierwszej wyprawy kiedy Nabuchodonozor zmusił Joakima do uległości na trzy lata. czyli w 604. Inaczej Biblia się myli.



No i mamy następną teorię :)
paczani

#14 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-22, godz. 09:13

Jesli znowu będa tylko zarzuty to kończe te szarpaczki

Upraszam o indywidualne traktowanie każdego rozmówcy, ponieważ znajdujemy się na forum dyskusyjnym, a nie na oficjalnej stronie jakiejś organizacji. Czy ja np. wystosowałem gdzieś jakiekolwiek zarzuty? W celu ułatwienia uporządkowanej dyskusji kilka godz. temu zgłosiłem jednemu z moderatorów, aby oddzielić wątek o głoszeniu Królestwa Bożego, ponieważ ten temat ma dotyczyć Danielowych proroctw. Na razie jak widać jest bez zmian. Czy mógłbyś założyć osobny temat i raz jeszcze zprecyzować swoje pytanie odnośnie ewangelizacji? Byłbym Ci niezmiernie za to wdzięczny. Jestem przekonany, że inni rozmówcy także. Jeśli nie sprawi Tobie to kłopotu, pozwól innym na swobone formułowanie odpowiedzi bez apodyktycznych wskazówek, iż nie chcesz słyszeć tego i owego. Zgoda?

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-11-22, godz. 09:22

Dołączona grafika

#15 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-22, godz. 09:14

Nie to zadna teoria. To jest opis hisotryczny podawany przez historyków.

Spustoszenie Jerozolimy od vzburzenia miasta do jego odbudowy. No bo skoro poczatkiem jest zburzenie to logiczny wniosek,że odbudowa jest zakończeniem spustoszenia. A symbolem jest tu światynia i jej zburzenie i dobudowanie. To jest bardzo proste, zgoden z Biblią wnioskowanie.

Dwa: Panowanie Babilonu zaczyna sie w momencie gdy upadają dwaj poprzedni hegemioni, czyli Asyria i Egipt aż do podboje panstwa przez Medów Persów. Jest to 70 lat. I wszystko sie zgadza.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#16 paczani

paczani

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2007-11-22, godz. 09:37

Nie to zadna teoria. To jest opis hisotryczny podawany przez historyków.

Spustoszenie Jerozolimy od vzburzenia miasta do jego odbudowy. No bo skoro poczatkiem jest zburzenie to logiczny wniosek,że odbudowa jest zakończeniem spustoszenia. A symbolem jest tu światynia i jej zburzenie i dobudowanie. To jest bardzo proste, zgoden z Biblią wnioskowanie.

Dwa: Panowanie Babilonu zaczyna sie w momencie gdy upadają dwaj poprzedni hegemioni, czyli Asyria i Egipt aż do podboje panstwa przez Medów Persów. Jest to 70 lat. I wszystko sie zgadza.


No tak wszystko się zgasza
świątynia zburzona w 19 roku Nabuchonozora czyli 587
a odbudowa w 515 jak mówi Ezdrasz
587-515=conajmniej 72 lata :)

Jeśli chodzi o 609-539=70 lat to polecam http://www.jan8-32.mine.nu/

A wszystkich kieruję do Ortodoksów gdyż Oni głoszą o Królestwie Bożym co jest wszem i wobec znane wszystkim narodom :)

#17 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-11-22, godz. 09:51

No własnie niezupełnie. jest niedokładność jednego roku stąd jest 587/586-516/515. A prorok Ezdrasz nie mówi,że w 515. Bo tej daty nie znał ani takiego sposobu liczenia czasu.

Piotruś nie popisuj się,ze kierujesz do Ortodosków bo nawet pewnie nie wiesz co to słowo oznacza. A jesli chodzi o głoszenie to bardzo łatwo udowodnić, że SJ głoszą dokładnie na odwrót niz robił to Jezus i jego uczniowie. Ale to temat na inny wątek.

A wszelkie narody znają ich jako sekciarzy, kociarzy, którzy handlują broszurkami,ksiązeczkami i denerwują ludzi. A nie jako glosicieli dobrej nowiny. Taka jest powszechna opinia narodów. Chrześcijanie takiej nie mieli.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#18 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-11-22, godz. 10:00

A co stoi na przeszkodzie aby uznać że chodzi o OKOŁO lat 70 (np. 68 albo 72?)

Opis wyjścia z egiptu za czasów Mojżesza mowi, że gdy ostatnia noga ostatniego żyda opuściła egipt minęło dokładnie tyle a tyle lat od początku niewoli czy od zamieszkania patriarchów w egipcie. Taki opis wskazuje na dokładność co do dnia a może i co do minuty. W opisie zburzenia i odbudowy nie znalazlem takich opisów. Być może autorom nie chodzi więc o dokładnie 70 lat

--
Moderator | Do wszystkich: Proszę trzymać się głównych zagadnień tematu i nie mnożyć podwątków oraz uwag OT.
Dyskusja na temat głoszenia "Ewangelii o Królestwie", link


#19 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-11-22, godz. 21:00

Podaj mi ten werset z Zachariasza który mówi o zakończeniu sabtów. :)
Tylko nie z zach 1:12 bo tam nie pisze o sabatach ale cała reszta jak najbardziej pasuje :)

Przepraszam tu chodziło mi o inna księgę zapędziłem się. ;)

i jeszcze raz proszę o podanie dat Daniel je rozpoznał w pierwszym roku Dariusza.

Ja to prosze to po Polsku napisac bo nie rozumiem.

Skoro obalasz nasze wyjaśnienie to rozumiem że masz swoje
No więc odpowiedz na pytania.
1) Kiedy rozpoczął się wspomniany 70 letni okres spustoszenia Jerozolimy
2) Kiedy ten okres dobiegł końca (podajże mi daty)
3) Jak Narody miały być poddane Królowi Babilonu przez 70 lat
4) Przyjmuję że ŚJ nie głoszą prawdy o KB więc KTO? podaj kim jest ten LUD

Ad.

1) Rozpoczał sie ok 587 pne - zburzenie Jerozolimy
2) Dobiegł końca ok 517 pne - czas odbudowy Świątyni
3) A jak są poddane narody zniewolone? Płaca danine, dają ludzi, są sługusami zależnymi od najeźdźcy etc etc - robią sobie co chcą
4) Kim jest ten Lud Boży? A jest jakaś stricte grupa? Pytanie podajesz bardzo nieprecyzyjne ale nie będę wchodził w sens dlaczego - odpowiem w ten sposób parafrazując "Poznacie tych ludzi - a nie lud - na swojej drodze życia po owocach" więc tych których spotykasz obserwuj jakie są ich owoce a nie z jakiego ludu pochodzą ;-) Mk 9:38-41; Łk 9:49-50 por Lb 11:26-29
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#20 paczani

paczani

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2007-11-23, godz. 00:16

Przepraszam tu chodziło mi o inna księgę zapędziłem się. ;)

Ja to prosze to po Polsku napisac bo nie rozumiem.

Ad.

1) Rozpoczał sie ok 587 pne - zburzenie Jerozolimy
2) Dobiegł końca ok 517 pne - czas odbudowy Świątyni
3) A jak są poddane narody zniewolone? Płaca danine, dają ludzi, są sługusami zależnymi od najeźdźcy etc etc - robią sobie co chcą
4) Kim jest ten Lud Boży? A jest jakaś stricte grupa? Pytanie podajesz bardzo nieprecyzyjne ale nie będę wchodził w sens dlaczego - odpowiem w ten sposób parafrazując "Poznacie tych ludzi - a nie lud - na swojej drodze życia po owocach" więc tych których spotykasz obserwuj jakie są ich owoce a nie z jakiego ludu pochodzą ;-) Mk 9:38-41; Łk 9:49-50 por Lb 11:26-29

1) kiedy została odbudowana świątynia?
Ezd 6:15 „I ukończyli ten dom do trzeciego dnia miesiąca księżycowego Adar, to jest w szóstym roku panowania króla Dariusza.”
wspomniany Dariusz Król Persji od 521 http://pl.wikipedia....ariusz_I_Wielki
tak więc 6 rok panowania Dariusza to 515 pne wtedy to zostaje ukończona Światynia Jehowy
podsumukmy
587-515=72 lata

2) Wspomniałeś mi coś o Zachariaszu który wspoina o 70 latach gniewu Bożego, że On niby nadal trwał jeszcze za czasów Zachariasza.
No to popatrzmy
w Zach 1:7 czytamy że Zachariasza doszło słowo od Boga a było to jak czytamy w tym wersecie w 2 roku Dariusza (519/520 pne)
jak czytamy
Za 1:12 BT „Wtedy anioł Pański zapytał tymi słowami: Panie Zastępów, czy długo jeszcze nie przebaczysz Jerozolimie i miastom Judy, na które gniewasz się już lat siedemdziesiąt?”
mamy więc 520 pne a Bóg gniewa się już 70 rok na Jerozolimę i Judę :)
do całkowitej odbudowy dochodzi jak donosi Ezdrasz w 515 pne
tak więc gniew ten rozciąga się idąc Twoją interpretacją 74/75 Lat :)

Zajrzyj czasem do innych przekładów a unikniesz absurdów :)
Za 1:12 Bg „Tedy odpowiedział Anioł Pański, i rzekł: O Panie zastępów! i dokądże się nie zmiłujesz nad Jeruzalemem, i nad miastami Judzkiemi, na któreś się gniewał(czas przeszły) już siedmdziesiąt lat?”

Tak więc teoria o 70 latach Spustoszenia Jerozolimy o której prorokował Jeremiasz kończących się w chwili odbudowania Świątyni to jest w 6 roku Dariusza 515 pne można wsadzić do półki :)

http://www.jan8-32.mine.nu/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych