Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika qwerty

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez qwerty (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-04 )



Sort by                Order  

#110365 Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?

Napisano przez qwerty on 2009-01-07, godz. 08:33 w Oceń forum

Dziękuję :) Usmiałam się do łez :) A to tak fajnie czasem sie poryczeć ze śmiechu..... :)



#124240 ORGANIZACJA – CZY POTRZEBNA?

Napisano przez qwerty on 2009-08-19, godz. 06:52 w Dyskusje moderowane

Jeżeli uważasz że bycie ŚJ jest wygodne, to niewiele wiesz o tym temacie.

Tak , masz rację, 20 lat bycia świadkiem nie czyni mnie alfą w tym temacie :)

No popatrz nie jest wygodnie? A Jezus mówił, że JEGO JARZMO JEST LEKKIE I PRZYJEMNE :) Przykro mi Dick że Tobie jest tak cięzko być świadkiem, ale Cię rozumiem :) Mnie też nie było lekko :)



#124234 ORGANIZACJA – CZY POTRZEBNA?

Napisano przez qwerty on 2009-08-18, godz. 21:38 w Dyskusje moderowane

Ilu dostrzega garstka?A co z resztą roznoszącą gazetki w przekonaniu że ich ukochany Bóg tego wymaga?Usłyszą "nigdy was nie znałem"?To mega sprawiedliwe.


W takim razie wszystko to o d...ę rozbić

Do zbawienia wiedzie wąska droga i niewielu ją odnajduje..... tak mówi ewangelia, więc trzeba trochę wysiłku i ODWAGI aby sprawdzić czy moja droga jest tą wąską prowadzącą do Chrystusa.... Niewielu tak czyni, niewielu dostrzega..... to wyższa szkoła jazdy :) I nie tak wygodna jak bycie członkiem WTS... Tam myslą i decydują za Ciebie, na wąskiej drodze do Chrystusa, która prowadzi do zbawienia, sam musiszbyć ODPOWIEDZIALNY za siebie i sam musisz podejmowac decyzje które osądzi Bóg.



#108048 ORGANIZACJA – CZY POTRZEBNA?

Napisano przez qwerty on 2008-12-12, godz. 16:34 w Dyskusje moderowane

nie jest potrzebna.
1. Nigdzie w Bibli nie jest napisane że będzie jakaś organizacja, która będzie pośrednikiem między Bogiem a ludźmi, Biblia natomiast naucza, że jest jeden pośrednik Jezus
2. Organizacja nazywa siebie prorokiem Jehowy, Bóg powiedział, że prorok mówiący słowa w JEGO imieniu powie słowo które się spełni, a prorok nie mówiący w jego imieniu powie słowo które się nie spełni..... Organizacja przepowiadała już wiele choćby Armagedon w 1975 roku, nie spełnienie się słów świadczy o tym że Organizacja jest fałszywym prorokiem,
3. Organizacja, jest ŚLEPYM przewodnikiem, wpadnie w dół pociągając za sobą 6 milionów wiernych JEJ osób, które będą wołać do Jezusa w dniu sądu PANIE PANIE, Jezus powie NIGDY was nie znałem........



#45652 Onanizm

Napisano przez qwerty on 2006-12-12, godz. 16:42 w Seksualność

w sumie to nie wiem o czym dyskusja,
oczywiscie idealnie byloby, gdybysmy sie podniecali tylko w celach prokreacji, ( kto wie czy czlowiek doskonaly nie mial w ten sposob bo ponoc swa nagosc dostrzegli dopiero kiedy zjedli z drzewa poznania dobra i zla ) ale skoro Stworca stworzyl nas w ten sposob, ze podniecamy sie takze przy innych okazjach, moze i szlachetne byloby dazenie do doskonalosci, ale doskonali nie jestesmy i jakies 98% nam brakuje, wiec jesli wszyscy co moga ( bo ci co nie moga top sa chorzy ) to to robia, to znaczy ze jest to normalne i przejsciowe, bo po zalozeniu rodziny ustaje, no chyba ze sa jakies nieporozumienia na linii partner partner :) A co do poxniejszego pozycia, jest to sprawa dwojga osob i jesli maja ochote sie poogladac na kamerkach to ich sprawa, jesli im obojgu sprawia to radosc ich sprawa...... i niech kazdy stara sie ulozyc swoje zycie sexualne w sposob odpowiadajacy sobie i wspolmalzonkowi a wszyscy beda szczesliwi.
pozdro



#99950 Onanizm

Napisano przez qwerty on 2008-08-27, godz. 11:12 w Seksualność

A mi się wydaje, że nie o to chodzi :)
Skąd się Onan znalazł, ano nie chciał dac potomstwa swojej szwagierce po śmierci swojego brata, której musiał zostać mężem z automatu, ale się buntował i zamiast do środka walił na zewnątrz. Z tego co pamiętam tak to jakoś szło. No i stąd niby pochodzi onanizm..... co z rzeczywistością dziś ma niewiele wspólnego. A to, że większość się masturbuje w momentach kiedy nie mogą kochac się z inną osobą jest najzupełniej normalne, choć niektórzy wolą o tym nie mówić i nie myśleć a co za tym idzie nie przyjmować takich informacji. Problemem według mnie staje się fakt kiedy delikwent lub delikwentka uprawia masturbację 30 razy na dobę i myśli tylko o tym, kiedy podczas pracy musi wyjść "to zrobić", kiedy "to" zaczyna utrudniać życie.......



#45503 Onanizm

Napisano przez qwerty on 2006-12-11, godz. 21:27 w Seksualność

Jesli napisze ze z wlasnego przykladu wiem ze masturbacja prowadzi do przedmiotowego traktowania partnera zyciowego gdy sie go juz ma, to troche gluio wypadnie, co nie???
no niestety tak bylo. Wymagalo to odemnie zupelnego przewartosciowania. kto wie czy nie wiekszego wysilku niz zwalczenie mlodzienczego samogwaltu. mowi sie: zapomnial wol jak cieleciem bol. tylko te fakty sa takie ze samogwalt falszuje obraz tego co w pozyciu seksualnym jest najwazniejsze. Sprowadza malzonke do worka treningowego lub zaspokajacza..... NAPRAWDE b. trudno uregolowac sie na nowo.
wiem zemlodzi SJ zyja czesto z przemoznym poczuciem winy.to poczucie winy moze byc w swej sile zabojcze.


Nie zgodze sie oczywiscie,
masturbacja bardzo pomaga nauczenia się dawania sobie przyjemności, kiedy już się pozna własne ciało i reakcje na bodzce zewnętrzne to już połowa sukcesu do szczęśliwego pożycia z małżonkiem :) Bo już wiem czego oczekiwać i mogę mu pokazać jak ma mi dać szczęście :) Największe kłopoty w łożu małżeńskim są z kobietami które nigdy nie robiły tego same :) pozdrófka



#14885 Onanizm

Napisano przez qwerty on 2005-12-06, godz. 09:46 w Seksualność

dopiero teraz weszłam w temat, widzę że już nieaktualny ale musze się dorzucić.
WSZYSCY TO ROBILI I ROBIĄ I BEDA ROBIĆ! ( oczywiście kiedy nie mogą odbyć stosunku z drugą osoba z jakiś tam powodów ) Gdyby Bóg nie chciał, żebyśmy to robili, to dałby nam tylko instynkt dla podtrzymania gatunku, czyli uprawialibyśmy akt wtedy kiedy kobieta ma dni płodne a mężczyzna czułby to i...... tak dalej. Jeśli stworzył nas tak, że czerpiemy z sexu największą przyjemność to na pewno w swej wielkiej mądrości przewidział, że tak to bedzie działać......... Więc o co chodzi? O to że WTS to potępia :) Jestem skłonna uwierzyć, że może niektóre kobiety się przed tym powstrzymały ale co do facetów ? 100 % wszyscy.......... A WTS na szczęście jeszcze nie założyło swoim członkom minikamer i człowiek czasami może się w samotności zmasturbować bez obawy że sprawa wyjdzie na jaw :)))))))))))))) Szkoda tylko, że gorliwi wyznawcy muszą mieć z tego jakże naturalnego powodu aż takie wyrzuty sumienia :)



#14897 Onanizm

Napisano przez qwerty on 2005-12-06, godz. 15:50 w Seksualność

dementor, no to chyba oczywiste, tak często jak tylko mają na to ochotę i nie mają partnera pod ręką :)



#14889 Onanizm

Napisano przez qwerty on 2005-12-06, godz. 11:36 w Seksualność

eeeee :) jestem kobietą i nic pesymistycznego dla siebie w tym nie widzę :)



#130424 komitet sądowniczy -w jakich przypadkach?

Napisano przez qwerty on 2010-02-19, godz. 14:15 w Obowiązki teokratyczne

Hej miszmasz, ja tez długo byłam tylko na papierze, az w końcu nadszedł ten moment, że już dłużej nie mogłam się zmuszać ...... Pewnie przechodzisz ciężkie chwile, o ile masz bliskich w wtsie.... jeśli nie masz to lepiej, przez ten długi okres na papierze na pewno zdołałaś nawiązać dużo nowych znajomości, które pomogą Ci przetrwać to odcięcie odsunięcie......
Zyczę pozbierania się jak najszybciej..... jak chcesz pogadać to napisz na priv



#11556 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez qwerty on 2005-10-03, godz. 13:50 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Każda wiedza — a zwłaszcza akademicka — wymaga zaangażowania, "straty czasu" (który należy poświęcić na głoszenie i czytanie Straszaka :P ), a zwłaszcza samodzielego myślenia. Szczególnie ten ostatni aspekt nabywania wiedzy jest demoniczny i niebezpieczny ;) .

:) TAK! Niestety dla ŚJ poszerzanie swoich horyzontów światopoglądu przez poszczególnych członków doprowadza ich do samodzielnego myślenia i powoduje odejścia od "jedynej słusznej drogi" :) UWALNIA UMYSŁ :) WYZWALA!
I niech trak zostanie :)



#126116 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez qwerty on 2009-10-18, godz. 10:31 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Ktos tutaj napisał o tym, że swiadkowie zachęcają do podejmowania służby pionierskiej, odrzucając intratne propozycje pracy a Bóg będzie błogosławił i jakoś się ułoży..... na potwierdzenie zawsze podają przykłady jak to siostra lub brat odrzucili oferte pracy i rzucili sie w wir słuzby a niczego im nie brakowało bo Bóg zabezpieczył ich ponad miarę.....

Od razu na mysl przychodzi mi szaman modlacy się o deszcz...... są dwa rozwiązania , albo deszcz spadnie i wtedy wszyscy uwierzą że szaman ma kontakty z zaświatem, albo deszcz nie spadnie i wtedy należałoby zmienić szamana ..... ale ale.... pozostaje jeszcze taki jeden czynnik, szaman może powiedziec , że deszcz nie spadł, gdyż ludność wioski była krnąbrna i nie zasłużyła :) I szaman pozostaje na stanowisku......

Wracając do błogosławieństw..... spotkałam ostatnio pionierkę stałą, która właśnie ufając takim przykładom, poświęciła się pionierce nie zważając na materialne sprawy....... Ale Bóg jakoś nie pobłogosławił, straciła mieszkanie za które nie opłacała czynszu , nie ma gdzie mieszkać....... Dlaczego Bóg nie pobłogosławił? Przecież powinien? Ano na pewno nie zasłużyła na to błogosławieństwo, zapewne służbę pionieską pełniła po łebkach a zaangażowanie udawała :)

Możesz podać źródło takich rewelacji? Gdzie napisano że tatuaż jest kwestią sumienia?

A co Dikuś marzysz o tatuażu ?

Przecież tutaj nigdy nie chodziło o żaden "armagiedon". Po prostu studia wyrabiają nauk myślenia, dają horyzonty, a wtedy "nauki" WT$ jawią sie po prostu majaczeniem.

Tak jak mówisz :)



#97544 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez qwerty on 2008-07-25, godz. 10:01 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Nie zachęca siuę do zdobycia wykształcenia, ale jak Ewcia wspomniała, chcą mieć pośród siebie ludzi wykształconych, tylko takie nabytki, które wykształciły się w świecie i dopiero później poznały prawdę. W oczach świadków, posiadanie w zborze takiej wykształconej osoby , świadczy o tym, że TO MUSI BYC PRAWDA skoro nawet takie mądre osoby zostają swiadkami :) Szkoda, ze nigdy nie zastanowili się, dlaczego większość tych którzy idą na studia odchodzi :)



#124951 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez qwerty on 2009-09-07, godz. 08:24 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

A zauwazyliście jak bardzo chwalą się osobami z wyższym wykształceniem?
Przy jednoczesnym potępieniu nauk świeckich, argumentują, że skoro są u nich lekarze prawnicy itd czyli mądrzy ludzie to u nich na pewno jest prawda bo przeciez takie osoby by nie były w religii , która nie jest prawdziwa :)



#109388 Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Napisano przez qwerty on 2008-12-30, godz. 13:44 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

A ja mam pytanie, czy ktoś wie gdzie można w formie elektronicznej ściągnąć to "arcydzieło".
Chętnie przeczytam, ale myślę,
że książka może być nieobiektywna, bo napisana jest przez kogoś, kto czuje się zraniony przez ŚJ.
NA takie książki należy uważać. I ważne, czy argumentuje swe tezy solidnie, czy tylko opowiada, i przedstawia fakty, których nie da się zweryfikować.

Mario :) Dzięki Tobie usmiechnęłam się dziś :)
Acha, i mam prośbę, jak już przeczytasz, bardzo jestem ciekawa Twojej opinii, prosze skrobnij coś w temacie do mnie :)



#15159 Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Napisano przez qwerty on 2005-12-14, godz. 13:15 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

nie, nie spotkałam sie, ale nie chcą czytac tej ksiązki bo mówią że to jest ksiązka napisana przez odstępcę , któremu szatan zaciemnił umysł i nie nalezy sie ta lektura podniecać :)



#25335 Długie włosy i długa broda

Napisano przez qwerty on 2006-04-22, godz. 18:41 w Zwyczaje Świadków Jehowy

(post przeniesiony)

ciekawe kiedy przestaną nosić krawaty aby sie odróżnić od "katolikow", albo wogóle ubranie które jest ni chybi wymysłem szatana, bo przeciez Bóg stworzył NAGIEGO ADAMA :)
ja myślę, że gdyby zrezygnowali z ubrań, ferekwencja na zebraniach i kongresach bardzo by wzrosła, nie mówiąc już o liczebności samych sj. A jakie posłuchanie w pracy od domu do domu by mieli ????? GODZINAMI by ich ludziska słuchali zwłaszcza faceci jakiś młodych siostrzyczek :))))))))



#105955 Długie włosy i długa broda

Napisano przez qwerty on 2008-11-14, godz. 22:09 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Jeśli chodzi o długie włosy, to jest napisane w Bibli, żeby mężczyżni nie upodabniali się swoim wyglądem do kobiet. Proste? Proste.

ta tyle tylko ze piszący te słowa mieli długie włosy :) :) :) Więc zapewne nie o długosc włosów im chodziło, a o zboczenia facetów przebierających się za babki :)



#98365 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez qwerty on 2008-08-06, godz. 07:54 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

:) eee no więcej, przeciez jeszcze za Ciebie musieli rozdać ;)



#100162 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez qwerty on 2008-08-30, godz. 16:49 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

To tylko inicjatywa Twojego zboru. W innych tego nie bylo.

edd, widac na tym zebraniu Cię akurat nie było :)



#38282 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez qwerty on 2006-10-20, godz. 18:39 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

witam all po latach niebytu :)
co słychAC?
no własnie co jest w tym traktaciku?



#100015 Kres religii fałszywej jest bliski!

Napisano przez qwerty on 2008-08-28, godz. 07:14 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Podsumowanie kampanii rozpowszechniania traktatu "Kres religii fałszywej jest bliski!" (NSK, wrzesień 2007):Dzięki pilnym przygotowaniom poczynionym pod kierownictwem starszych oraz wzmożonym wysiłkom wszystkich głosicieli do naszych rodaków trafiło prawie 5 milionów egzemplarzy tego dobitnego orędzia! Zbory aktywnie poparły to przedsięwzięcie, co pobudziło do działania również nieczynnych głosicieli. Ze względu na prosty sposób proponowania traktatu udział w kampanii mogły wziąć także dzieci. Pewien nadzorca obwodu zauważył, że „początkowo głosiciele mieli obawy, jaka będzie reakcja ludzi, ale obawy szybko przerodziły się w entuzjazm, gdy się okazało, że 90 procent osób przyjmowało to orędzie”.

No wiadomo nie od dziś, że ludziska mają problem z szeroko pojętą asertywnością, większość nie odmówi małego traktaciku, tak jak i ulotki banku, którą to wrzucą bez czytania do najblizszego kosza...



#14884 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez qwerty on 2005-12-06, godz. 09:31 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Witaj MAKOWIEC :)
tak jak mówisz, jeśli ON jest to jest specjalistą z wąskiej dziedziny.
A poddam pod zastanowienie jeszcze jeden fakt, bo zawsze się nad tym zastanawiam. Jeśli Bóg jest wszechmocny i wszechwiedzący i potrafi przewidzieć wszystko, to dlaczego nie przewidział "buntu" Ewy i Adama oraz diabła oczywiście....... WTS tłumaczy, że Bóg działa wybiórczo w przewidywaniu przyszłości i niektóre rzeczy chce sobie przewidzieć a niektóre nie. Według mnie to "trochę naciągane" bo jak masz jakąś zdolność to po prostu nie ma możliwości że raz sobie poiwiesz mam ją a drugi raz teraz nie chcę jej mieć. Więc jeśli przewiduje przyszłość to wiedział doskonale jak to się skończy........ Mając MOC mógł zło ukrócic na samym początku, choćby zniszczyć wszystko i zacząć od nowa. Jesli tego nie zrobił to albo nie mógł bo nie potrafi, albo jest okrutny i się nami bawi, czyli od której strony na to nie patrzę zawsze dochodze do tych samych wniosków. Wolę mysleć w tym układzie, że go nie ma! Bo z faktem, że jest BÓG MIŁOŚCIWY WSZECHMOCNY I NIC NIE ZROBIŁ I NIE ROBI POGODZIĆ SIĘ NIE MOGĘ!



#14981 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez qwerty on 2005-12-09, godz. 11:41 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Zastanawiałem się dlaczego wobec tego nie przewidział, że sposób w jaki przekazywał swoje prawdy (niejasny i niejednoznaczny już dla samych uczniów Jezusa itd. a co dopiero mówić o religiach z innego kręgu kulturowego)

to do makowca oczywiście, też juz o tym kiedys pisalam, ze gdyby Bog chcial to dalby jasny zbior przykazan, tak jak narodowi wybranemu 10 prostych dla zrozumienia oczywiscie nie zabijaj nie kradnij itd..... a nie całe Pismo sw, na którym opiera sie 100000 religii chrzescijanskich i kazda twierdzi ze tylko ona ma patent na zrozumienie biblii i patent na zbawienie...... Ile osób tyle interpretacji...... może to świadcZyć tylko o tym, że( o ile jest BÓG i natchnął pismo ) każdy musi sam indywidualnie poszukać swojego zbawienia.......