Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika qwerty

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez qwerty (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-13 )



Sort by                Order  

#27034 dlaczego chodzice na zebrania?

Napisano przez qwerty on 2006-05-08, godz. 09:59 w Obowiązki teokratyczne

To nie jest tak, że wszyscy ŚJ to sekciarze o zamkniętych umysłach (podobnie jak nie jest tak, że wszyscy katolicy to źli ludzie, i tu i tam można znaleźć klejnoty). Ale póki co, nie sądzę by ŚJ mieli więcej na sumieniu.

Tak masz rację!
Ale co do ostatniego zdania, nie chodzi o to aby się licytować kto ma więcej na sumieniu ( tym bardziej że "katolików" jest np w polsce 80 % a SJ 1% - więc normalnym jest że to "katolicy" popełniają więcej przestępstw - taka logika matematyczna ), ale do tematu wracając, NAJWAŻNIEJSZE JEST TO, że SJ mówią jedno a w rzeczywistości nie są kryształowi! Czyli NIECH NIE MÓWIA ŻE SA LEPSZYMI LUDZMI! NIECH SIĘ NIE WYWYZSZAJĄ! Każdy sam przed Bogiem zda sprawę, więc jesli postępujesz dobrze to nie głoś tego na prawo i lewo, tylko czyń dobrze i wyczekuj końca, aby sprawiedliwiue Cię Bóg osądził!
Złe rzeczy popełnione przez SJ właśnie dlatego budza takie emocje, że SJ uważają siebie za lepszych ludzi, wsród których złe rzeczy się nie dzieją, a w rzeczywistości sa normalnymi LUDZMI, czyli tak jak powiedziałeś i tu i tu sa dobrzy i źli!



#101724 Nazwa Świadkowie Jehowy

Napisano przez qwerty on 2008-09-18, godz. 15:32 w Tematyka ogólna

"Nadanie przez Rutherforda organizacji imienia Bożego" nie mogło byc kontynuacją czegokolwiek, bo nie było od czasu Enosa do 1931 nikogo, kto by tak jak Świadkowie Jehowy nazywal się nazywał "od Imienia Bożego", no, chyba ze za takich uznasz Izraelitów (Iz.43:10). Ale chyba się nie ośmieszysz dokumentnie zaliczając ich do planu Szatana.
Stąd twoje wypociny to majaki.

Więc nie czekaj na obiecany Raj :) Gdzie Bóg Podjął Plan zaraz po zjedzeniu jabłka przez adasia i ewkę, gdyż jeśli wtedy już nie wyodrębnił 1 cm kwadratowego na raj, to znaczy że żadnej kontynuacji planu nie będzie! :) To oczywiście tok Twojego rozumowania :)
A tak serio serio co do planów to najpierw go Ktoś ma w głowie a później wdraża w życie więc Plan sobie mógł powstać dużo wcześniej niż realizacjia :) Ot co



#112933 dlaczego chodzice na zebrania?

Napisano przez qwerty on 2009-02-03, godz. 14:47 w Obowiązki teokratyczne

to jest to o czym pisał Ruben...rodzina, przyjaciele
do tego przyzwyczajenie
ale ja pamietam zebrania dawno dawno temu, które mnie naprawdę "uskrzydlały". Dodawały sił, sprawiały, że moja wiedza naprawdę się rozwijała. nie było "odwalania tematu" i powtarzania ciagle tych samych "zwrotów słownych" .Było to w czasach, gdy byłam w zborze, gdzie sztywno nie podchodzono do tematu, było mnóstwo odpowiedzi na akapity, odpowiedzi nie ksiązkowych ale róznorodnych....."normalny" brat prowadził studium straznicy (tak, tak dobrze napisałam, to jednak jest studiu strażnicy, a nie biblii przy pomocy strażnicy),który ppróbował jak tylko mógł rozwinąc temat.

Dzis wydaje mi się, ze w wielu zborach jest prosty schemat,ciągle słucha się , że "trzeba chodzic na zebrania", to chodzą. ...znam takich świadków co uwazają ,że od tego, czy chodzą regularnie, wprost zależy ich życie wieczne, na serio.

U mnie to nawet wierza w to że armagedon nadejdzie kiedy będą na zabraniu, i to zawsze jest i był argument do niepozostawania w domu, bo co będzie jak armagedon akurat przyjdzie? Jak Bóg wybaczyłby Ci że akurat kiedy jest zebranie i On postanowił wspaniałomyślnie zebrac swoich w bezpiecznym miejscu i wymordować resztę ?????? Zawsze bawiło mnie to, bo przecież ONI niby wiedza, że samo bycie sj i chodzenie na zebrania nie jest gwarancją..... ale 80% z nich wierzy, że właśnie chodzenie na zebrania jest dla nich ochroną przed armagedonem :) Wierzą czy nie, czy to ważne? Ważne aby być na zebraniu :)



#136829 Skrajne przypadki

Napisano przez qwerty on 2010-09-13, godz. 10:10 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Rzadko, kto się oficjalnie przyzna do tego że wstydzi się głosić w swoim mieście, w którym mozna spotkać znajomych ze szkoły pracy itd.

Nie można tego powiedziec oficjalnie bo nie wiadomo jak to zostanie odebrane.

Natomiast wystarczyło zobaczyć ile osób przychodziło w niedzielę na zbiórkę ( mało ) a ile osób zgłaszało się na wyjazd niedzielny na głoszenie na terenach oddalonych ( kilkanaście aut ).



#5741 Tajemniczy komunikat

Napisano przez qwerty on 2005-04-26, godz. 08:56 w Obowiązki teokratyczne

Nie jestem ŚJ, chciałbym nim być . Moja przyjaźń z nimi trwa już 20 lat. Przez ten czas miałem możliwość przeczytania wszystkich publikacji wydanych przez 'Towarzystwo".

Tak Andrzeju :) 20 lat nieźle nieźle, znaczy się co Cię powstrzymuje przed wstąpieniem w szeregi? Cenisz sobie literaturę, cenisz rady więc dlaczego jeszcze nie jesteś ŚJ? WSTYD!!!!!!!!!!!!! Albo to Oni są tacy niedobrzty, Ty od 20 lat chcesz a Oni nie :)))))))))) Oj Andrzeju, niezłe z Ciebie ziółko :)
Pozdro



#139127 Skrajne przypadki

Napisano przez qwerty on 2010-10-21, godz. 09:10 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Co w tym fascynującego. Dam przykład. To że ktoś dostał prawo jazdy to oznacza że będzie dobrym kierowcą do końca swoich dni? Nie. A fakt pozbawienia go prawa jazdy czyż nie oznacza że jest złym kierowcą. Tak.

Podobnie z zawodem lekarza i pozbawieniem go możliwości wykonywania zawodu.
Najczęściej "opuszczenie" jest równoznaczne z "potępieniem" natomiast przynależność jeszcze nie świadczy o "profesjonalizmie" i "dozgonności" "uprawnień".

To, że ktos dostał prawo jazdy oznacza, że zdał egzamin z jazd i przepisów ruchu drogowego. Po jakimś czasie stwierdził, że przepisy są złe bo ruch jest prawostronny a jemu wydaje się iż lepiej byłoby gdyby był lewostronny. Nie może pogodzić się z tym faktem, przepisów ruchu drogowego nie zmieni, więc oddaje prawo jazdy i wyjeżdza do Anglii :)
Albo nie może pogodzic się z faktem, że samochody zatruwają środowisko naturalne i oddaje prawo jazdy zaczyna chodzić piechotą.

I zadna z tych decyzji nie skreśla go jako dobrego kierowcy. Po prostu jest to jego decyzja, a dobrym kierowcą jest nadal.

Lekarz? Odebrano mu uprawnienia, bo ktoś go sypnął, że łapówki bierze :) Jasne jest niedobry :) Problem w tym, że 80% tych co nadal mianują się Lekarzami nadal bierze łapówki tylko jeszcze nikt ich na niczym nie złapał :)
Jaka jest różnica pomiędzy tym co jest Lekarzem i bierze łapówki, a tym który został wyrzucony i już nie bierze? Żadna. Ale jeden nazywa się lekarzem a drugi jest potępiony :)

A gdyby ten lekarz sam zrezygnował z wykonywania zawodu? W pewnym momencie stwierdza, że nie chce wykonywac już tego zawodu bo coś w jego zyciu się zmieniło, teraz pragnie zostać taksówkarzem. Oddaje kitel przesiada się do auta i wozi ludzi..... Dlaczego ma zostać potępiony?

Prawo i konstytucja gwarantują każdemu człowiekowi wolność sumienia i wyznania. A prawa człowieka gwarantują każdemu możliwość zmiany zdania. Nawet zabójca który przyznał się do popełnienia czynu może przed sądem odwołac zeznania......

Tylko w SEKTACH ludzi na siłę wiąże się z sektą poprzez UPODLENIE I STRACH.



#136809 Skrajne przypadki

Napisano przez qwerty on 2010-09-12, godz. 19:16 w Zwyczaje Świadków Jehowy

dla wielu świadków głoszenie w swoim miejscu zamieszkania i świadomość że mogą natrafić na znajomego jest paraliżująca. Woli przejechać kilkadziesiąt kilometrów w okolice gdzie nikt go nie zna aby wywiązac się z obowiązku głoszenia.



#138049 Skrajne przypadki

Napisano przez qwerty on 2010-10-04, godz. 19:03 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Nie wiemy dla czego tak. Ogólna zasada to skrucha, może właśnie ona jej nie przejawiła. Nie byłem ani w tym zborze ani w komitecie,


O nasz Iam jest starszym z boru , na komitetach bywa :)


No cóż, on stał się sku***.

o starszy zboru a ma problem z przeklinaniem. Nieładnie Iam, nieładnie

Tego nie rozumie, nie znam szczegółów, zapewne minęło kilka lat. Jest jedna ważna sprawa która przeoczasz: nikt nikomu nie może zabronić powrotu. Każdy jednak musi być świadom że: "Códzołożników i rozpustników osądzi Bóg". To że wrócił do zboru nie jest równoznaczne ze zbawieniem.

nie tylko cudzołożników i rozpustników iam, wszystkich! Czy TY jesteś gotowy na osąd Boga?



#140735 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez qwerty on 2010-11-19, godz. 14:02 w Świadkowie Jehowy i prawo

..



#16819 Wielka Nierządnica

Napisano przez qwerty on 2006-01-17, godz. 10:05 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

cos innego- czyli wszystkie religie WSZYSTKIE!!!!!!!!!!



#15234 STRINGI - ciekawy temat

Napisano przez qwerty on 2005-12-16, godz. 13:51 w Zwyczaje Świadków Jehowy

jesli o Lotce mowa :) i wcale nie obgadujemy :) To LOTKo z ciebie taki ŚJ jak ze mnie obywatel Stanów Zjednoczonych. prawdziwi SJ mają zakaz rozmowy z odstępcami i wykluczonymi, zakaz kontaktów a nawet zakaz chodzenia po takich forach w internecie....... Więc Lotka nas trochę bierze pod włos, może jeszcze formalnie jest ale tak naprawdę nie wie, że juz nie jest , ale posiedzi tutaj jeszcze troszkę i się dowie że już oficjalnie nie jest :) mam nadzieję że rozumiecie, bo ja się zakręciłam ;)



#15192 STRINGI - ciekawy temat

Napisano przez qwerty on 2005-12-15, godz. 10:59 w Zwyczaje Świadków Jehowy

ja tu tworze klimacik...... a ty z kupą wyjeżdzasz, i z jakimis reformami, ech :(



#15161 STRINGI - ciekawy temat

Napisano przez qwerty on 2005-12-14, godz. 13:34 w Zwyczaje Świadków Jehowy

acha zapomniałam dodac , że najfajniej jest jak młode siostry mają "punkt" na scenie, a scena jest wyżej niż widownia, a muszą siedziec przodem do widowni, i musza być w spódniczkach,...... puśćcie wodze wyobraźni....... :)



#15160 STRINGI - ciekawy temat

Napisano przez qwerty on 2005-12-14, godz. 13:32 w Zwyczaje Świadków Jehowy

z ubiorem odkąd pamietam była jazda...... ale do wytycznych WTS stosują się tylko stare albo brzydkie albo żony podróżujących albo pionierki, reszta eksponuje jak tylko może :) W końcu nigdy nie wiadomo kiedy sie jakis fajny facet w stringach z boskimi pośladkami trafi, trzeba być zawsze przygotowanym na te okolicznośc :)



#15278 STRINGI - ciekawy temat

Napisano przez qwerty on 2005-12-17, godz. 11:06 w Zwyczaje Świadków Jehowy

No jesli LOTKA jest SJ to ja musze przeprosic :) W takim razie chwała Ci Lotko, ze nie masz tak szczelnie zamkniętego umysłu i nie zyjesz w "matrixie". Pozdro



#15440 STRINGI - ciekawy temat

Napisano przez qwerty on 2005-12-20, godz. 17:46 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Lotka , jaki8 stos jaki stos, przeprosiłam....



#60241 Świadkowie Jehowy - jak dużo wiedzą o historii kultu Jahwe

Napisano przez qwerty on 2007-04-13, godz. 11:04 w Tematyka ogólna

Najwyrazniej pojawily sie tez wynaturzone odmiany kultu Jahwe... co nie znaczy ze mojzesz czy kto tam inny przejol kult Jahwe...


Uwielbiam ten poczatek zdania, to taka tradycja u sj, ze jak chca udowodnic cos na co nie maja poparcia to pisza w pierwszym zdaniu NAJWYRAŹNIEJ, a w drugim odnoszac sie do zdania poprzedniego WIĘC JEŻELI ...... to.......... i tak budują teorię :)



#15439 STRINGI - ciekawy temat

Napisano przez qwerty on 2005-12-20, godz. 17:45 w Zwyczaje Świadków Jehowy

ewa, stringi pod spodnie? od razu widac zes swoja :) bo tam nawet spodni nosic nie mozna :)



#138264 Raportowanie głoszenia - czy zniknie?

Napisano przez qwerty on 2010-10-07, godz. 10:39 w Obowiązki teokratyczne

Niby tak, ale każdy z nich tę godzinę poświęcił jednak..... a raportują czas poświęcony na nauczanie i głoszenie.
Więc w raporcie jest suma czasów wszystkich głosicieli i chyba nie ma się czego przyczepić :)
Na przykłąd studium może raportować tylko jedna osoba, bo w końcowym raporcie chodzi o liczbę studiujących.....



#138364 Raportowanie głoszenia - czy zniknie?

Napisano przez qwerty on 2010-10-09, godz. 08:40 w Obowiązki teokratyczne

tylko że raportowanie trzyma w ryzach, bo gdyby raportowania nie było, to świadkowie by nie głosili :)
A tak trudno oddać 0 na kartce owocu więc dla przyzwoitości kazdy głosiciel napisze gidzinkę, jak nie głosił a napisze to bedzie miał wyrzuty sumienia i juz go mają w garsci....



#97449 Raportowanie głoszenia - czy zniknie?

Napisano przez qwerty on 2008-07-24, godz. 07:40 w Obowiązki teokratyczne

Słowiczek, poruszyłes strunę, która mnie nurtuje od dłuższego czasu.
Wielu świadków robi coś dla LUDZI ( żeby nie powiedziec większość ) NA POKAZ. Pójdę na zebranie bo co powiedzą jak nie pójde. Załóż długą kieckę bo co inni powiedzą. Musisz się chociaż raz zgłosić na zebraniu. Musisz zdać chociaż godzinę owocu.... teraz chyba nawet kwadransik wystarczy.... Ale to wszystko sa POZORY . Więc co CI ŚWIADKOWIE MYŚLĄ< przecież Bóg widzi....... Więc robią coś dla Boga czy dla Ludzi? Nie wierzą w Boga? Taki nasówa mi się wniosek, nie są asertywni, robią wszystko dla Ludzi dla świętego spokoju.... ale co z ICH WIARĄ ? Nie ma.



#25858 Kolejni Odchodzą (zmarł John Barr)

Napisano przez qwerty on 2006-04-26, godz. 12:04 w Nowości z kraju i zagranicy

to jest fajna fucha dla niezbyt rozgarniętych zawodowo, Zobaczcie jakiego wieku dożywają, nieprzepracowywują się zbytnio, bo przemówienie według szkicu powiedziec i jakąs modlitwe to kazdy potrafi, albo po roku ćwiczeń się nauczy.....
Siostry dbają o pełne brzuszki, czyste wyprasowane koszulki, Organizacja stawia przeloty, i tak naprawdę jedyne co mają do roboty to wymyślanie nowego światła..... Dodatkowo wszędzie są traktowani jak hmmmm wysłannicy samego Boga, oficjalnie nie, ale jak się słyszy ten szum podniecenia przed przemówieniem delikwenta, że to członek CK będzie przemawiał, albo że przechodzi obok........ :) Zyć nie umierać, Oni sobie zapewnili już swój raj :) I miliony osób które ich utrzymują, wystarczy tylko dbac o to aby nagle nie zechcieli się zbiesić :) A wciąz chcieli jednak bezpłatnie pracowac i pozyskiwac nowe źródła dochodu :)



#97471 Raportowanie głoszenia - czy zniknie?

Napisano przez qwerty on 2008-07-24, godz. 17:35 w Obowiązki teokratyczne

Tak, może być :) Wiedzą , ze ludziska sa powykańczani nadmiarem obowiązków, i że gosić większość nie lubi, więc najpierw ulżyli książkowym zebrankiem, a teraz następny ruch - ZNAK DNI OSTATNICH - to koniec głoszenia..... :) To dopiero schiza zapanuje. Przecież oni pochorują się psychicznie w oczekiwaniu końca znowu.......



#98017 Raportowanie głoszenia - czy zniknie?

Napisano przez qwerty on 2008-07-31, godz. 21:26 w Obowiązki teokratyczne

Prosba do moderatorów ;) Pod koniec miesiąca nich każdego kogującego się wita zapytanie " czy zdałes już owoc?" choć taki malutki wkładzik będziemy mieć w naciągane jak guma od gaci statystyki jedynej słusznej...... :)



#137943 koniec swiata w maju 2011 roku

Napisano przez qwerty on 2010-10-03, godz. 07:45 w Ogólne

to taka stara bajka że dobro że zło i że dobro zawsze zwycięża, dobra księżniczka jest na wygnaniu ale wszyscy wiedzą że złą królową w końcu szlag trafi i dobra zasiądzie na tronie.
Wszyscy mamy takie poczucie sprawiedliwości, każdy chiałby żeby zło było karane a dobro nagradzane..... no i tę niszę zapełnia właśnie instytucja boga wszechmogącego. ON może zło ukarać a dobro nagrodzić :)
Więc nie musimy już sami walczyć o rozwiązania, ON je zapewni, kiedy? niebawem, jak przyjdzie czas..... I chcemy w to wierzyć :) Łatwiej się żyje że kiedyś ktoś tam wyrówna te rachunki, że wynagrodzi mnie jak jestem swiadkiem to bede zył w raju na ziemi, jak jestem katolikiem to bede mieszkał w niebie, a jak jestem islamistą to Allach mnie wywyższy ....
Na kanwie bardzo zawiłego pisma swiętego, które jak widac każdy interpretuje jak chce.... a Bóg nie dba o prawidłowa interpretację... w sumie dlaczego? Nie chce zbawić wszystkich? przecież nawet super niania umie niegrzecznego chłopca zmienić w chłopca dobrego i kochanego..... wystarczy dobry psycholog ..... Bóg przecież powinien być najlepszym najwspanialszym psychologiem? Nie potrafi zmienić ludzi jakimiś sztuczkami psychologicznymi w dobrych? żeby móc ich zbawić? Nie bo dął ludziom wolną wolę.... i nie dał wykształcenia psychologicznego swoim swiadkom, więc idą na żywioł i starają sie zmienic ludzi na dobrych najniższymi pobudkami, strachem i poczuciem winy..... zresztą jak wszystkie sekty :) niby to proste a takie skomplikowane......