Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wielka Nierządnica


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

Ankieta: kim lub czym jest postać "Wielkiej Nierządnicy" z Ap 17 i 18?

kim lub czym jest postać "Wielkiej Nierządnicy" z Ap 17 i 18?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-11-12, godz. 15:19

Największy problem, to odpowiedzialność Nierządnicy za wszystkich pomordowanych na ziemi, nie tylko chrześcijan.

Jak za wszystkich, to za Abla też? Jaka instytucja istniała w czasach Kaina i Abla?

Co sądzicie o teorii, jakoby WN symbolizowała ludzkie samolubstwo we wszystkich jego formach zorganizowanych i niezorganizowanych? Załatwiałoby to sprawę odpowiedzialności za śmierć Abla, pozwalałoby na mówienie, że królowie ziemi współpracują z WN (bo każdy rząd reprezentuje czyjeś samolubstwo), a handlarze dorabiają się na ludzkim samolubstwie olbrzymich fortun.

Chrześcijanie zostaliby wtedy wezwani do wyrzeczenia się samolubstwa.

Tylko jak wtedy miałoby wyglądać upokorzenie Nierządnicy? Może chodzi o próbę rozciągnięcia przez rządy kontroli nad ludzkimi sumieniami? Jakiś totalitaryzm śledzący ludzkie myśli, coś w rodzaju "roku 1984" Orwella, ale bardziej zaawansowane technologicznie. Atak na ludzką wolność byłby obłudnie tłumaczony potrzebą zapewnienia np. walki z przestępczością, ale skala inwigilacji byłaby tak wielka, że szkody przewyższyłyby znacznie ew. korzyści. No i wtedy doszłoby do pozytywnej interwencji Boskiej w dzieje ludzkości, czyli tzw. końca świata.

Jak Wy rozumiecie tę kwestię? Kim lub czym jest dla Was Wielka Nierządnica?

dopisek: Ja głosowałem na ostatnią możliwość (samolubstwo), a widzę głos oddany na demoliberalizm. Proszę osobę, która oddała ten głos, o uzasadnienie, a w szczególności jak widzi problem współpracy demoliberalizmu z kupcami i władcami ziemi oraz odpowiedzialności za śmierć Abla.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-11-12, godz. 16:28

Ja tam wiem jedno Wielka Nierządnicą jest moja koleżanka Kasia ;-)

Też bym się przychylał do stanu natury psychologicznej. Zapewne Jan pisząc te słowa uważał Rzym za Wielką Nierządnice z jego poglądami na życie - wielką ówczesną metropolie, a co za tym idzie z domami „otwartymi”, kasynami gry, pubami, coffe shopami, sex shopami, itd. ( no i byli ci tam - słowo na H lub G ;-) ) takie ówczesne Amsterdam. To się Janowi nie podobało, według niego styl życia Rzymian stanowił zagrożenie dla chrześcijan, a jak to chrześcijanin też człowiekiem był i być może sobie spoglądał na ten upadły Rzym i zazdrościł luzackiego życia. Wiec mógłby być wielki bigos i nici by były z tego chrześcijaństwa. Jednym słowem ten Jan to był łebski gość.
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2005-11-12, godz. 16:38

Brakuje mi odpowiedzi "Nie wiem" :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#4 Yaśmina

Yaśmina

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 23 Postów

Napisano 2005-11-12, godz. 22:33

Mnie podobnie jak Pawłowi brakuje odpowiedzi :huh:

#5 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-11-13, godz. 10:47

Podobnie jak brat Sebol również potrafiłbym wskazać kilka wielkich nierządnic :) . Przychylam się do tezy, że może chodzić o bliżej nieokreślone zło, być może ówczesnej cywilizacji.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#6 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-11-13, godz. 11:25

tak sobie teraz myślę, że odpowiedzialność Wielkiej Nierządnicy za śmierć Abla (wszystkich pomordowanych) nie musi być dosłowna. Jeśli czegoś nie przekręciłem pamiętam, że Jezus kiedyś wypominał "plemieniu żmijowemu" śmierć wszystkich od Abla do Zachariasza". A chyba nawet największy antysemita zgodzi się ze mną, że Abla nie zabili Żydzi, tylko jego brat Kain, który chyba Żydem nie był.

Możliwość pierwsza: przyjmujemy, że Jezus mówił nie tyle do Żydów, co do samolubów (i wtedy wszystko jest OK, egoiści faryzeusze i egoista Kain stanowią tę samą grupę), wtedy podobnie patrzymy na WN

Możliwość druga: zarówno wypowiedzi Jezusa jak i Apokalipsy Jana nie traktujemy z tak dokładną dosłownością. Odpowiedzialność za śmierć "wszystkich" ludzi, oznacza wtedy po prostu winę śmierci "wielu" ludzi.

sonda edytowana | jb

Dopisek: dziękuję naszej moderatorce.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#7 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-16, godz. 18:58

Zagłosowałem za opcją pierwszą, już jakiś czas temu. Przez jakiś czas zastanawiałem się czy faktycznie w to wierzę i doszedłem do wniosku, że póki co, tak.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#8 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-01-16, godz. 20:00

wszystkie religie fałszywe jako całość

musiałbym wiedzieć która jest prawdziwa to też bym tak zagłosował
pozdrawiam Andrzej

#9 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-17, godz. 10:05

cos innego- czyli wszystkie religie WSZYSTKIE!!!!!!!!!!
nie potrafiłam uwierzyć.......

#10 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-01-28, godz. 10:57

Chcialem zapytac sie Braci i Siostr kim jest Babilon Wielki? Zgadzam sie w pelni ze Swiadkami Jehowy w tym temacie
Zapraszam do lektury ksiazki
www.reformation.org/holoc20.html
prosze skupic sie glownie na rozdzialach 20-24, niestety ksiazka jest po ang. ale jak tos zna podstawy jezyka mozna sobie sciagnac slownik do szybkiego tlumaczenia ze strony Babylon.com ang-ang trial,
jak ujezdza narody?
komentarza brak
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#11 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2006-01-29, godz. 14:36

Akurat jesli chodzi o wladze nad narodami, to o wiele wieksza ma ja islam. Chcialoby sie rowniez rzec, ze WTS...
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#12 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-29, godz. 15:17

Islam też zalicza się do Babilonu. :) WTS oczywiście nie. ;)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#13 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2006-01-29, godz. 20:07

WTS oczywiście nie. wink.gif

A szkoda :P Bo pasuje jak ulal, biorac pod uwage ich wlasne kryteria...

Pozdr. :)
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#14 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2006-01-30, godz. 15:35

Witajcie wszyscy ! Cieszę sie ,że taki temat został podjęty. Przyznaje się , gdy czytałam książkę pt. "Święte Przymierze " traktującą o watykańskim wywiadzie , to przychodziły mi do głowy takie właśnie myśli - Kościół Katolicki jest wielką nierządnicą :o , ewentualnie , wszystkie religie to wielka nierządnica :o i tym samym wpisywałam się w strażnicowy tok myślenia.
Jednak to nie takie proste ;) . Wydaje mi sie ,że w tamtej wizji przedstawione są dwie kobiety symbolizujące niekoniecznie to samo. Przyznaje sie bez bicia - NIE WIEM ! Jedna siedzi nad wodami (wielka nierządnica), a druga jeżdzi na wiadomym stworze maści szkarłatnej na pustyni. Strażnica podaje wyjaśnienie najbardziej wpadające w ucho, a jak jest naprawdę ??? Różne pisma podają mniej lub bardziej prawdopodobne wyjaśnienia - o grupie Bilderberg , masonach , Konwencie Syjonu itp - I kto tu jest nierządnicą??? :unsure:
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#15 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-30, godz. 16:05

gdy czytałam książkę pt. "Święte Przymierze " traktującą o watykańskim wywiadzie

Witaj Profanko.

Mam pytanie, kto napisał tą książkę? Masz może ją pożyczyć w wersji e-book?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#16 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2006-01-31, godz. 23:04

Witaj Terebint ! To książka napisana przez Erica Frattini i wydana przez wyd. Amber gdzieś pod koniec zeszłego roku. Niestety nie mam jej w wersji elektronicznej. Kupiłam ją w Zabrzu.
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#17 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-01, godz. 09:10

Profanka dziękuję! :)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#18 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-19, godz. 23:36

Możes podać metody deszyfrujące? :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#19 gryf144

gryf144

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 58 Postów

Napisano 2006-08-19, godz. 23:43

czytelnicy Pytają;co to jest Wielki Babilon?w\g słów Boga zapisanych w Ap.Św,Jana jest to Watykan .Natomiast Nierządnica alias Wszetecznica w/g SŁow Boga zapisanych wzaszyfrowanej treści Apokalipsy Św.Jana-jest to Chrześcijaństwo.

#20 gryf144

gryf144

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 58 Postów

Napisano 2006-08-19, godz. 23:54

Oto Metody Deszyfrujące o które pytałeś Pawle r -Wykonać Nakaz Boga ;Zastosować się do wersetu 18 i 19 -22rozdziału.Następnie technika 1-prosta logika bezwarunkowa;2-klucz liczby 7; zależności kontekstowe.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych