Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika qwerty

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez qwerty (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-04 )



Sort by                Order  

#105658 Wykluczenie w trakcie głoszenia

Napisano przez qwerty on 2008-11-11, godz. 13:21 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

rewelacyjne:)
zachęcam sympatyków do stosowania :)



#105957 Wykluczenie w trakcie głoszenia

Napisano przez qwerty on 2008-11-14, godz. 22:14 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

http://watchtower.or...ki_odstepcy.php

Cytat ze"Strażnicy" 1984, nr 21, s. 28 (wyd. pol.)

"Świadkowie Jehowy postępowaliby więc nierozważnie, przyjmując literaturę, która ma na celu zwodzić, i traciliby cenny czas na czytanie tego. Nie chcą się znaleźć w takim żałosnym stanie jak Żydzi, o których Paweł napisał, że 'prawdę Bożą zamienili na kłamstwo' (Rz 1:25). Ponadto literatura religijna, do której czytania ludzie mogą namawiać Świadków Jehowy, jest niekiedy pisana przez odstępców lub zawiera ich poglądy. Prawdziwym chrześcijanom polecono unikać takich osób (2 Jana 9,11: Tyt 3:10,11)".

Tekst po adaptacji, do przeczytania Świadkowi Jehowy

"Katolicy postępowaliby więc nierozważnie, przyjmując literaturę, która ma na celu zwodzić, i traciliby cenny czas na czytanie tego. Nie chcą się znaleźć w takim żałosnym stanie jak Żydzi, o których Paweł napisał, że 'prawdę Bożą zamienili na kłamstwo' (Rz 1:25). Ponadto literatura religijna, do której czytania Świadkowie Jehowy mogą namawiać katolików, jest niekiedy pisana przez odstępców lub zawiera ich poglądy. Prawdziwym chrześcijanom polecono unikać takich osób (2 Jana 9,11: Tyt 3:10,11)".

:)



#133944 Pionierzy wspieraja drugich

Napisano przez qwerty on 2010-07-03, godz. 16:56 w Obowiązki teokratyczne

odpływ wiernych jest zbyt duży.
Czas ogłosić jakiż konkretny znak końca, bo na przepowiadanie armagedonu któryś raz z rzędu sobie nie pozwolą. No wiec cóz tam głosili zawsze, że pokój i bezpieczeństwo?No alejuż mieliśmy rok pokoju i bezpieczeństwa i momo zwracania na to uwagi koniec nie nastapił..... pozostał ucisk albo koniec religii..... konca religii nie widac więc pewnikiem ogłoszą wielki ucisk.... może nawet sami go jakoś sprowokują....... no i będą liczyli zbłąkane przerażone owieczki, któe tłumnie będą wracać :) na łono :)



#133934 Pionierzy wspieraja drugich

Napisano przez qwerty on 2010-07-02, godz. 16:58 w Obowiązki teokratyczne

Moim skromnym zdaniem powód jest inny.
Najprawdopodobniej kilku stałych pionierów odeszło od przenajświetszej, bo zadawali się w ramach programu z nieaktywnymi, a nieaktywny jest w organizacji bo musi byc dla rodziny towarzystwa itd.
Znam osobiście przypadek Pioniera stałego, który w ramach tego programu dowiedzial się co nieco od nieaktywnego i opuścił w tempie bardzo szybkim i zdecydowanym mury jedynej nieomylnej.
Może byłowięcej takich przypadków.....

Jaka ogromna szkoda, że trzeba zakończyc program, któy przyniósł tyle korzyści i budowania braci w prawdzie. Po prostu programy któe odnoszą sukcesy trzeba jak najszybciej zakończyć :) Nie wiem w sumie śmiać się czy płakać z tego wyjaśnienia :)



#2015 no mam żal oczywiście że mam

Napisano przez qwerty on 2004-07-13, godz. 07:09 w Oceń forum

to oczywiście mój problem, ale jak bardzo mi on utrudnia życie :((((((((((((((((
jestem na wskroś załamana :)
czy nie mozna byłoby normalnie w ojczystym??????
pozdrawiam all



#2027 no mam żal oczywiście że mam

Napisano przez qwerty on 2004-07-13, godz. 15:38 w Oceń forum

Jak widać czytanie postów Administratora może okazać się czasem bardzo pomocne.
W dziale ZMIANY W SERWISIE, w wątku ZMIANA FORUM znajduje się stosowna instrukcja, która pomoże Ci uzyskać polską wersję językową:


Polskie znaczki

Jeśli ktoś nie widzi polskich napisów, to musi je sobie uaktywnić. Po zalogowaniu niech kliknie na My Controls, potem po lewej stronie jest sekcja Options a niżej Skin and Languages. Trzeba tam kliknąć i potem pośrodku przełączyć z English na "Polski (import)".

dzieki najlepszy człowieku na świecie :)
Sorki za moją ignorancję najnowszych wieści od admina ale nie mam za wiele czasu :)))))) A kto go dziś ma w nadmiarze :))))))
Jeszcze raz przepraszam, dziękuje, no i przyznaje się jestem blondynką :))))))))
O duzych niebieskich oczach na dodatek :)))))))) jedyne czego nie robię to nie piszę korektorem po monitorze :)
Pozdrawiam all :)



#116098 Czas zagłady dla odstępców

Napisano przez qwerty on 2009-03-27, godz. 20:05 w Humor

:lol: :D :lol: :D :lol:



#117990 Afera w Biurze Oddziału na Fidżi

Napisano przez qwerty on 2009-04-29, godz. 18:04 w Obowiązki teokratyczne

Więc organizacja :) powinna także zakazać przebywania w jednym pomieszczeniu dwóm braciom, albo dwóm siostrom....... :) Bo przecież wszystko może się zdarzyć :)



#63213 DYSKRYMINACJA

Napisano przez qwerty on 2007-05-16, godz. 19:08 w Humor

a ja cos w temCIE forum
Brytyjczyk
Brytyjka - biblia :)



#54269 Mt 5:41

Napisano przez qwerty on 2007-03-03, godz. 11:07 w Przekład Nowego Świata

A MI SIE WYDAJE, ZE WTS PO PROSTU DOKLADA TAKIE MAGICZNE SLOWA KTORE SA JAK PRZEKAZ PODPROGOWY, CZEMUS SLUZA TYLKO NIE WIEM CZEMU, MOZE ABY BARDZO NARZUCAC SLOWNICTWO TEOKRATYCZNE, ABY JAK NAJWIECEJ BYLO CHARAKTERYSTYCZNYCH SFORMULOWAN KTORE DZIALAJA JAK SLOWO WROTA, NA DZWIEK TAKIEGO SLOWA OD RAZU SIE OTWIERA JAKAS KLAPKA W MOZGU I PRZENOSI MYSLI NA JEDYNE SLUSZNE TORY, TAK MYSLE, NIE MOWIE ZE TAK JEST BO NIE WIEM, ALE TAK MYSLE ZE TOO TO CHODZI.



#106181 Jak pomóc osobie która jest związana ze ŚJ a nim nie jest i ma wahania

Napisano przez qwerty on 2008-11-18, godz. 09:10 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Witaj, jestem w takiej sytuacji, mam dzieci.... ale po pobycie w jedynej słusznej trudno mi uwierzyć, odnaledxc Boga.
Ja uważam, że wiara to bardzo indywidualna sprawa, więc przedstawiam i bedę przedstawiać dzieciom różne punkty widzenia, a wybór pozostawię im.
Jedyne co może wzbudzić mój wyraźny sprzeciw, to gdyby chciały wybrać Sj...... tego nie uniosę :)



#124912 Pytanie

Napisano przez qwerty on 2009-09-05, godz. 17:14 w Do administratorów...

A ja powiem szczerze, że odniosłam wrażenie, że tematy zachaczające o ateizm są delikatnie mówiąc nie wskazane.... Takie mam odczucie, zresztą nie tylko ja...... Szkoda.... bo jako były świadek mam takie a nie inne zdanie i odczucia, pewnie jest więcej takich ludzi, a nawet znam kilka takich osób tu na forum, więc jeśli forum ma w jakiś sposób pomagac byłym świadkom, to fajnie byłoby gdyby mogli zobaczyć, że nawet z ateistycznymi poglądami nie są sami........ ale oczywiście IKEA Ty Tu Urządzisz........



#124055 Pytanie

Napisano przez qwerty on 2009-08-13, godz. 14:46 w Do administratorów...

tez sie zastanawiam dlaczego zamkniety......moze mozna było przeniesc?



#106989 Kim tak naprawde jest Bóg?

Napisano przez qwerty on 2008-11-28, godz. 11:06 w Ogólne

Myślę, że Bóg nie popełnił błędów w swoim dziele stwórczym jakim jest człowiek.

No a "owsiki" zostały stworzone aby człowiek wpełni mógł dokonywać wyborów wolnych wyborów mozliwościami ktyórymi został obdarzony, a więc czy będzie mył raczki i nie będzie miał owsików czy jednakowoż nie i owsiki bedą :) A reszta tego całego wirusowo baktreryjnego dziadostwa nie została na pewno stworzona przez Boga, tylko tutaj na pewno zadziałała jednak ewolucja :) I one wyewoluowały się z czegos tam :) No bo przeciez Bóg by tego nie stworzył :)
DObre dobre



#21032 Prośba o regularną dostawę "świeżej padliny"...

Napisano przez qwerty on 2006-03-12, godz. 12:54 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

masz na mysli swistaka czy ebay?



#20972 Prośba o regularną dostawę "świeżej padliny"...

Napisano przez qwerty on 2006-03-11, godz. 18:46 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

wystawialiście coś na allegro????
Sebastian, jak to likwidują aukcje? Dlaczego??????



#29097 ŚMIERTELNY BÓG?

Napisano przez qwerty on 2006-05-22, godz. 14:21 w Trójca

Jesli dwóch ludzi oddaje swoje zycie za innych jeden wierzący a drugi ateista to czyja ofiara jest wieksza?

Ateisty, bo on oddaje zycie i nie ma nadzieji na nic potem...... a wierzący zawsze jeszcze liczy na życie po :)



#127084 SN w sprawie wniosku ŚJ w kwestii zaliczenia do okresów składkowych okresu by...

Napisano przez qwerty on 2009-11-22, godz. 17:33 w Świadkowie Jehowy i prawo

Organizacja jako troskliwa matka, powinna zadbac o swoich orędowników pełnoczasowych i odprowadzać za nich składki..... Ale po co tracić pieniążki..... po pierwsze liczyli, że przyjdzie Armagedon i wybawi ich z kłopotu a po drugie, musza kaskę doBrooklyno odsyłac więc w kasie zostaje niewiele.... Tylko Ciało kierownicze wie w jaki hotel zainwestować i co jeszcze z nieruchomości by im się przydało :)



#117574 Odłączenie się całego zboru w Syrakuzach

Napisano przez qwerty on 2009-04-20, godz. 07:46 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Zdaje się że JEZUS powiedział, że jego naśladowcy mają być własnie PO MIŁOŚCI rozpoznawani.
Więc można to skomentowac tylko jako piękne świadectwo, które organizacja sobie wydała - jako ta u której miłości próżno szukać.


Jezus powiedział o dwóch największych przykazaniach ! KOCHAJ BOGA I BLIŹNIEGO! KOCHAJ! całe ewangelie kładą nacisk na MIŁOŚĆ , ale zdaje się, że Nasi moznowładcy z Broklynu przeczytali między wierszami KOCHAJ ORGANIZACJĘ I SZANUJ PONAD WSZYSTKO. ot co



#86898 Samobójstwo

Napisano przez qwerty on 2008-03-28, godz. 18:20 w Szukam kontaktu

witam cie otello, ciesze sie ze i Ty tu trafiłeś :) bardzo cie pozdrawiam



#98127 Baza danych śJ?

Napisano przez qwerty on 2008-08-02, godz. 14:15 w Obowiązki teokratyczne

Ja też myślę, że musi istnieć jakaś baza danych :) sj i ich dzieci, którzy to mają żywą nogą przejść przez armagedon. Ja myślę, że to dobry pomysł, aby takową mieli, bo przecież Bóg mógłby się pomylić i kogoś pominąc ;) A tak proszę Boże oto lista "naszych" a reszta NIECH GINIE - bo nas nie słuchali :)



#28231 Ważna kwestia

Napisano przez qwerty on 2006-05-16, godz. 07:05 w Tematyka ogólna

a wracając do początku wątku......
Moja Mama zawsze mówi, jak zaczynam coś o błędach itd...
JEDNO WIEM!!!! ORGANIZACJA JEST WSPANIAŁA!!!!!!!

Tak że na organizację tez nie można bo wpojone maja zeby iść walczyć za organizację :)
No a Niewolnik wierny i rozumny to już wogóle nietykalna sprawa.........

Ale się CK obstwiło jednym słowem :)



#38490 HIPOKRYZJA

Napisano przez qwerty on 2006-10-22, godz. 09:49 w Tematyka ogólna

Trochę chyba tutaj nastukam :)
Przemyślenia z serii a la psychologia :)
No więc z nimi czyli ze sj jest jak z kobieta która ma męża alkoholika i na dodatek jeszcze bijącego ją regularnie.
Z logicznego punktu widzenia, już dawno powinna go zostawic i ratowac siebie i dzieci, bo on łamie wszelkie zasady, ale go nie pozostawia , dlaczego?
No bo jest z nim jakiś czas, a może lepszego nie znajdzie, na pewno jednak on ma jakieś dobre strony i pod wieloma względami jest lepszy od innych, on się zmieni trzeba tylko poczekac, inne kobiety mają jeszcze gorszych męzów, w końcu jest ojcem jej dzieci, co powiedzą ludzie, no i na pewno go kocha.
Niektóre decydują się na odejście......... silne, mądre................

No więc Organizacja regularnie ich zwodzi, obiecując nie dotrzymując słowa itd itd
ale sj są w tej organizacji długo lub wręcz od urodzenia, nie ma lepszej organizacji, jest ona lepsza od innych, jesli cos jest nie tak to trzEba poczekac na Jehowę, inne religie sa jeszcze gorsze, co powiedzą inni - juz nic bo im nie będzie wolno :)
Ale co to znaczy z tym kochaniem :)
czy można kochac organizację?????



#115949 chrzczenie dzieci u świadków

Napisano przez qwerty on 2009-03-26, godz. 16:53 w Obowiązki teokratyczne

Witajcie,
wiemy, że świadkowie bardzo sprzeciwiają się praktykom chrztu dzieci w kościele rzymskokatolickim, szydzą z tego faktu i naśmiewają się.
A co powiedzieć o ich praktykach?
Ostatnio miałam okazję usłyszeć takie zdanie po przyjeździe kogoś ze spotkania dwudniowego " ochrzczono 6 osób w tym piatkę dzieci"
Po rozpoznaniu okazało się , że tylko jedna z osób miała słuszny wiek 40 lat, a piątka to dzieci od 10 do 13 lat.
Co o tym sądzicie?
Czy 10 letnie dziecko jest wstanie świadomie podjąc decyzję, że wstępuje w szeregi organizacji świadków? z wszelkimi tego konsekwencjami?



#115969 chrzczenie dzieci u świadków

Napisano przez qwerty on 2009-03-26, godz. 19:33 w Obowiązki teokratyczne

A wzór na który się powołują świadkowie to chrzest Jezusa :) Kiedy miał 30 lat :)

Te dzieci, które przyjmują chrzest to w większości dzieci "urodzone w prawdzie" czyli "skazane na sukces".
Szkoda , że wyśmiewając się z innych wyznań, nie widzą, że sami zmuszają dzieci do podejmowania tak poważnych decyzji, determinujących całe ich późniejsze życie.