Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika White Death

Odnotowano 235 pozycji dodanych przez White Death (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-19 )



Sort by                Order  

#22099 kawały inne

Napisano przez White Death on 2006-03-24, godz. 17:21 w Humor

Z pamięci przytoczę najkrótsze jakie znam opowiadanie sf które można potraktować jako groteskowy żart:
"Z pośród wielu bomb atomowych jedna pragnęła zostać kulą karabinową.
Dlaczego pragniesz być kulą karabinową zamiast być bombą atomową ? - pytały się jej inne bomby atomowe.
- Brakuje mi bezpośredniego kontaktu z człowiekiem - odrzekła bomba atomowa która pragnęła być kulą karabinową."



#19905 kawały inne

Napisano przez White Death on 2006-02-28, godz. 19:43 w Humor

Co to jest: 1/3 mezczyzny, 1/3 kobiety i 1/3 diabla?


.Jan Maria Rokita. :)

ha ha, dowcipami rzucasz jakbyś nigdy nie odpadł :)



#19833 kawały inne

Napisano przez White Death on 2006-02-28, godz. 09:02 w Humor

Czegoś tu nie rozumiem, dlaczego listy Stefana Kolanusa admin ciął gdy ten wspomniał o kościele katolickim, a Terebinowi wolno naśmiewać się z Rydzyka ?
Ech.. jakieś układy tu czuję..czyli nie warto odchodzić z Organizacji, poza nią nie jest lepiej ;)

Kontrowersyjny wierszyk został skasowany. Moderator



#19837 kawały inne

Napisano przez White Death on 2006-02-28, godz. 09:29 w Humor

White Death może dlatego, że to w dziale humor? A może jb wytnie po twojej interwencji? Ja w każdym bądź razie w odróżnieniu od Stefana nie najeżdżam notorycznie na wszystko co jest związane z Krk.

I zapewniam, że żadnych układów tutaj nie mam. Też raz dostałem po "wirtualnych uszach" od jb za zamieszczenie pewnych nieprzyzwoitych treści, a jb wycięła mój post.

pzdr. :)

ok, wszystko jasne !



#22184 Studium I.

Napisano przez White Death on 2006-03-25, godz. 19:22 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Nie jestem pewien czy dobrze by było takie stanowcze deklaracje tu i teraz zapodać.



#22123 Studium I.

Napisano przez White Death on 2006-03-25, godz. 05:37 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Masz racje Kloo, mam te publikacje i tak w nich własnie napisano. Ta autoadoracja niewolnika jest niesamowicie irytująca w zestawieniu z wyrażeniami "pewni ludzie" jako próbą zwalenia odpowiedzialności na innych, szarych głosicieli.
Czy jednak nie przesadzasz z tym "fałszywym prorokiem" ?
Co innego niekonsekwencja CK w twierdzeniach a co innego otwarte zarzucanie WTS bycia w roli fałszywego proroka. Jesteś naprawdę pewny że tak jest ?
Czy to po prostu niechlujna bezradność CK i motanie się we własnych orędziach ?
Bo to mogą być 2 różne sprawy.



#22209 Studium I.

Napisano przez White Death on 2006-03-26, godz. 10:04 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Z książki Kryzys Sumienia:
"Godnym uwagi przykładem niech będzie posiedzenie z 9 lutego 1975 roku.
Ciało Kierownicze słuchało wtedy nagrania przemówienia Freda Franza na temat
roku 1975. Wywiązała się potem dyskusja na temat niepewności proroctw
czasowych. Nathan Knorr, wówczas prezes, zabrał głos i powiedział:
Jest coś, co wiem: wiem na pewno, że Jehowa jest Bogiem, że Jezus Chrystus jest
Jego Synem, że oddał On swoje życie jako okup za nas, i że jest zmartwychwstanie. Co do
innych spraw nie jestem tak pewny. Rok 1914 – nie wiem.
Mówiliśmy o 1914 roku przez długi
czas. Być może mamy rację, mam nadzieję, że ją mamy.
W czasie tego spotkania dyskutowaną datą był również rok 1975. Było
zatem zaskoczeniem, że o wiele bardziej fundamentalna data – 1914 r. – została
wspomniana w takim kontekście. Jak stwierdzono powyżej, słowa prezesa
zostały wypowiedziane nie w prywatnej rozmowie, ale w czasie posiedzenia,
wobec członków Ciała Kierowniczego."

Może ten fragment książki R.Franza da ci do myślenia Azariaszu ?



#22337 Studium I.

Napisano przez White Death on 2006-03-27, godz. 16:35 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Wierzę że są to prawdziwe historie, OK, ale wytłumaczcie mi jak opisywanie dewiacji, skrzywień i deformacji może być budujące ?
Cu buduje ?
Rozumiem że naga prawda jest potrzebna, sam tego chetnie posłucham, ale jakie tu budowanie ?
Jak mi (mówię teoretycznie ) córka lub żona się puści i ja to napiszę publicznie, to przepraszam co w tym jest budującego ?To byłaby przykra prawda owszem, ale budujące ?
Wytłumaczcie bo nie pojmuję :(



#22454 Studium I.

Napisano przez White Death on 2006-03-29, godz. 05:12 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Chaos przemiennych treści obecnej literatury można wytłumaczyć brakiem silnego teologa oraz strachem przed tworzeniem nowych dogmatów którymi można skrzywdzić ludzi.
Piszą tę literaturę pewnie już tylko drugie owce które starają się znaleść kompromis między starymi a nowymi światłami.



#22342 Studium I.

Napisano przez White Death on 2006-03-27, godz. 17:05 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Powinno się wstydzić.. ale czy znasz jakieś lepsze CK ?



#22339 Studium I.

Napisano przez White Death on 2006-03-27, godz. 16:46 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Jeżeli mierzyć ludzi tym wersetem z Objawienia co podałes bracie Kloo to nikt nie ma szans na zbawienie, bo wszystkim zdarza sie kłamac i trwać w tym, a jednak jacyś ludzie są zapisani w zwoju.



#21998 Studium I.

Napisano przez White Death on 2006-03-23, godz. 18:14 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Oczywiscie. Jeszcze jakis czas temu ludzilem sie ze bracia z Ciała Kierowniczego sa tak mocno zapracowani ze nie znajduja czasu na omowienie oczywistych wskazowek jakie naplywaja z calego swiata co do poprawnego zrozumienia blednie podawanych przez nich prawd. Dzisiaj zdobylem dowody i pewnosc iz sa to ludzie na wskros cyniczni,bez żadnych skrupułów kto wie czy nie ateiści!! MOCNE!!!!!??

Mozesz temat rozszerzyć lub wyslać mi te dowody na maila ?



#22216 Studium I.

Napisano przez White Death on 2006-03-26, godz. 10:36 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Mów dziadku Kloo, posłuchamy !



#21809 Studium I.

Napisano przez White Death on 2006-03-21, godz. 21:20 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Nie wspomniałeś głośno że masz inne zdanie ?



#21510 Kim jesteś, drogi gościu odwiedzający ten serwis?

Napisano przez White Death on 2006-03-18, godz. 15:56 w Oceń forum

Ale w zasadzie Ci którzy z powrotem patrzą przychylnie na Zbór Świadków Jehowy raczej już tu nie zaglądają - jak to mi ktoś powiedział - że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, a człowiek uczy się na błędach.
Prawdę mówiąc ja też mam już raczej zrównoważony pogląd na te sprawy i dlatego raczej rzadziej tu zaglądam.

To bardzo frapujące co napisałeś Olo. Wyjaśnij proszę (może byc na PM) jak pogodziłeś to wszystko w sercu swoim i jak udało ci się dalej szczerze służyć Jehowie.
Co oznacza mieć zrównoważony pogląd?
Jak radzisz sobie w służbie gdy pytają cię o 1914 rok, zmienne światło na krew lub może inne trudne kwestie które osobiście Cię kiedyś nurtowały ?
Czy my mamy się uczyć na błędach innych, czy to teraz nasze blędy które tylko niektórzy sobie pod nosem wymyslali ?



#22368 Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Napisano przez White Death on 2006-03-28, godz. 05:04 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

do poznania prawdy o "Prawdzie"



#20048 Długie włosy i długa broda

Napisano przez White Death on 2006-03-02, godz. 06:41 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A co do bród to nie wiem, dlaczego tak się przyczepiają. Przecież nawet w publikacjach strażnicy Jehowa i Jezus takowe posiadają.  ;) Chyba Bogu i jego Synowi nie dadzą "bana" za nie teokrayczną postawę?  :D  :P  :lol:

pzdr. :)

Ponieważ ciągle zapuszczam i ciągle golę tę brodę, to temat jest mi bliski :)
Miałem już komentarz ze strony jednego starszego wiekiem brata że jak się nie będe golił to on się nie będzie ze ze mną przyjaźnił.
No ale ja mu nie powiedziałem że jak on będzie ciągle grał na komputerze w "Diablo" to ja się do niego przestanę odzywać :D
Mnie przeraża głównie fakt że prywatny, niebiblijny pogląd można narzucić setkom tysięcy męzczyzn na całej ziemi. Szczyt psychomanipulacji.
W końcu czy ważniejsze jest dobre samopoczucie owcy w zborze, czy konsekwencje słabej brody Rutiego+elementy marketingowe ?



#23282 Długie włosy i długa broda

Napisano przez White Death on 2006-04-03, godz. 20:00 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Na tym forum jest niemile widziane krytykowanie KK Lotko.
Tu sie bije tylko sJ. Reszta wiar jest happy :)



#20050 Długie włosy i długa broda

Napisano przez White Death on 2006-03-02, godz. 06:53 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Małe sprostowanie: we współczesnych publikacjach SJ nie zamieszcza się wizerunków Jehowy (chyba że się coś zmieniło...), za to Jezus występuje w różnych wariantach. Z brodą, oczywiście :)

W latach 90 tych w jednym z Przebudźcie się na okładce był nowoporządkowy brat który miał tradycyjną brodę. Ten jeden raz była taka opcja... czyli z brodą czekać do armagedonu w Polsce. Wtedy będzie rządził Bóg, nie ludzie, a Jehowie broda chyba nie przeszkadza skoro dał naturalny zarost wszystkim męzczyznom B)



#21782 Długie włosy i długa broda

Napisano przez White Death on 2006-03-21, godz. 17:14 w Zwyczaje Świadków Jehowy

"Osobiscie miałem zwracana uwage za niestosowne spodnie, sweter i krawat jesli wg starszego takie zachowanie stawalo sie regula a nie wyjatki"
No właśnie...reguła... Mnie osobiście tez by takie coś raziło gdyby ktoś regularnie przychodził bez krawata. Przecież co za problem wrzuci do torby, szafki w samochodzi krawat i zawsze a razie czego go założyc
Nie mam nic do tego jak ktoś nie zdąży no i po prostu jest zle ubrany. Aleco wtedy gdy zdarza sie to co tydzień??
Weż nie gadaj że mam tendencje do wybielania bracie jaraczu :D
po prostuy ktoś musi byc dobry żeby ktoś mógł byc zły :D ( żart)

Przyjrzyj się Anonimie ilustracjom zebrań chrzescijan z I wieku n.e. zamieszczanych w Strażnicy. Pomyśl w jakim duchu się odbywały i co w nich było ważniejsze - prezencja obecnych czy treść ?
Od paru miesięcy męczy mnie ten młodzieniec z Dziejów Ap. co zasnąl i spadł z okna na zebraniu..taki luz mial na przedłużonym zebranku ;)
Często jednak ubiór zależy od upodobań lokalnej starszyzny i towarzyskich koneksji.
Niektórym wolno prowadzić studium książki bez marynarki w sweterku i to nie gorszy, innym mniej zasłużonym - nie. Bardzo chore i przyziemne.
Doświadczyłem tego wiele lat temu na sobie, więc wiem co mówię.



#21690 Długie włosy i długa broda

Napisano przez White Death on 2006-03-20, godz. 17:55 w Zwyczaje Świadków Jehowy

hmm
A mogłbyś troszke dokładniej..
nie mam ochoty przeglądac wszystkich przebudżcie się od 95 roku w wzwyż

No właśnie ja też :)
Choć to było na okładce, ale to i tak ok. 60 okładek do przejrzenia... ee uwierz mi na słowo :D

Nowe przyzywczajenie drugą naturą człowieka. Przecież to był wtedy 2 tygodnik a nie miesięcznik.. to daje 24x5 lat - :ph34r:



#21688 Długie włosy i długa broda

Napisano przez White Death on 2006-03-20, godz. 17:39 w Zwyczaje Świadków Jehowy

hmm
A mogłbyś troszke dokładniej..
nie mam ochoty przeglądac wszystkich przebudżcie się od 95 roku w wzwyż

No właśnie ja też :)
Choć to było na okładce, ale to i tak ok. 60 okładek do przejrzenia... ee uwierz mi na słowo :D



#21686 Długie włosy i długa broda

Napisano przez White Death on 2006-03-20, godz. 17:27 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Czy są jakeiś zdjęcia w literaturze braci z brodami bądż długimi włosami?

W "Przebudźcie" z drugiej połowy lat 90 tych jest na okładce postać ( bodajże rysunek ze zdjęcia) nowoporządkowego brata chyba orającego ziemię, w tle jakiś ciągnik.
Brat tam ma brodę.
Numeru nie chce mi się szukać, po prostu pamiętam że coś takiego było.



#21697 Długie włosy i długa broda

Napisano przez White Death on 2006-03-20, godz. 18:37 w Zwyczaje Świadków Jehowy

ehh
przeszukałem ale ni nie znalazłem ...

Hm.. w latach 93-95 też nie ma.. szukam dalej...



#20431 słownik świadko-polski

Napisano przez White Death on 2006-03-05, godz. 15:17 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Ciocia i Wujek: niebiblijne terminy (kojarzące się z ZSRR) jakimi zwracają się młodzi wiekiem śJ do wiekowych braci ( bo słowa Pan przecież nie wypada używać ).
Po słowie Wujek zaczyna się często "tykanie" w nierzadko upokarzającej, niegodnej formie.