Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika tola

Odnotowano 62 pozycji dodanych przez tola (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-11 )



Sort by                Order  

#15445 "W niewoli świadków Jehowy"

Napisano przez tola on 2005-12-20, godz. 18:56 w Nowości z kraju i zagranicy

Na egzamin dopuszczający do chrztu składało się 400 pytań. ?
"Świadkom nie wolno uczestniczyć w pogrzebach osób innej wiary. ?


:huh:

W tym wypadku chyba nie masz racji. U mojej mamy na pogrzebie było kilku świadków i w ogóle nie wzbraniali się,że nie przyjdą. Zostali powiadomieni i przyszli. :D



#3382 (Z przeniesies) Szukam kontaktu z bylymi ŚJ - potrzebne rady

Napisano przez tola on 2005-02-07, godz. 16:46 w Szukam kontaktu

większość znanych mi świadków nie zdaje sobie sprawy z tego ,że biorą udział w manipulacji. Ludzie ci w większości wierzą, że prawda jest tylko w czasopismach Straznica, nigdzie więcej jej nie ma. Możliwe jest ,że bardzo wielu świadków Jehowy nie czyta innych książek lub czasopism, najwyżej te z wiadomościami . Niedawno pewien młody brat opowiadał mi o swojej pracy, że właściwie nie ma co robić w pracy i się nudzi się . czyta więc wszystkie strażnice, przebudżcie się i książki wydane przez Ś.J.
Ma

No i poco to napisałas? chyba każdy ma wolną wolę może czytac co chce. Mnie nie wydaje się,że świadkowie zabraniają czytac inna literature, ja w to nie wierzę. :(



#3380 (Z przeniesies) Szukam kontaktu z bylymi ŚJ - potrzebne rady

Napisano przez tola on 2005-02-07, godz. 16:43 w Szukam kontaktu

Ja byłem śj 10 lat zapraszam jakby co...4332598

Po dziesięciu latach odszedłeś od ŚJ i co wróciłes na lono slusznej religii ;)



#3306 2005?

Napisano przez tola on 2005-02-05, godz. 19:43 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Do Liberala!

W roku 1935 Rutherfordt jeszcze wierzył,że Wielka Rzesza jest klasą niebianska i będzie w niebie przed tronem jako druchny.Nie jestes precyzyjny, :lol: tola



#16847 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-18, godz. 08:38 w Ogólne

oczywiście, tola, że nauki katolicyzmu są w pełni zgodne z Biblią.

Napewno? To może mi udowodnij gdzie jest w Biblii napisane,że jest życie pozagrobowe, Trójca, pieklo, wieczne meki czyściec pomóż mi w to uwierzyć.

Jeśli chodzi o życie pozagrobowe to mnie przekonuje przypowieść o bogaczu i Łazarzu.

Jeśli nie ma życia pozagrobowego to po co Jezus posługiwał się przykładem czegoś, w co sam nie wierzył? I po co to robił? Żeby wywołać rozdźwięki?


Pozdr;


Chyba zauważyłaś,że jest to przypowieść, tak samo ja przypowieść o dobrym samarytaninie i wiele innych w Biblii. Jeżeli chcesz rozumieć tę przypowieść tak jak ona jest napisaną, to pomyśl jakie duże ŁONO powinien mieć Abraham, żeby pomieścić wszystkich biedaków. Zresztą w tej przypowieści nic nie sugeruje,że jest życie pozagrobowe a jeżeli tak to wszyscy bogaci byliby w piekle a biedni w niebie.Czy każdy bogaty to niegodny życia wiecznego?



#16649 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-14, godz. 14:22 w Ogólne

oczywiście, tola, że nauki katolicyzmu są w pełni zgodne z Biblią.

Napewno? To może mi udowodnij gdzie jest w Biblii napisane,że jest życie pozagrobowe, Trójca, pieklo, wieczne meki czyściec pomóż mi w to uwierzyć.



#16865 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-18, godz. 16:59 w Ogólne

Tak , bo łatwiej jest wielbładowi przejśc przez ucho igielne, niż bogaczowi wejść do raju ;)

Łono abrachama jest tutaj przenosnią wieć nie ma się o co kłócić. Tak samo przenosnia jest siegniecię reka z nieba do piekła.



Łono jest przenośnią a ucho igielne?



#16837 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-17, godz. 20:18 w Ogólne

Argumentacja biblijna jest tutaj



Sebastian ja jestem ogromnie zdziwiona,że Ty znając prawde ŚJ twierdzisz po siedmiu latach bedąc o ŚJ,że znalazłeś prawdę w krk. Mnie z tej Twojej gadki to sie śmiać chce.Powołujesz się na Bednarskiego, znasz go osobiście?, bo ja tak.Ja już mówilam,że u ŚJ ja nie jestem,ale znając taką prawde idziesz do krk ktory glosi prawdy absolutnie niezgodene z Biblią to juz o tobie dobrze nie swiadczy.



#16872 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-18, godz. 19:39 w Ogólne

bo widzisz tola.. ucho igielne to jest takie bardzo małe przejście w murze, w którym zmieści się człowiek ale wielbłąd niebardzo.. takie przejście było bodajże w ścianie muru otaczającego plac w świątyni w Jerozolimie.. więc nie chodzi nawet o igłe do szycia tylko o wąskie przejście..

pozdrawiam



Wielbłąd tez sie zmieści, tylko musi iść na kolanach i bez bagażu. :)



#16944 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-20, godz. 20:42 w Ogólne

ja Tobie nic więcej niż Bednarski nie powiem. Jeśli on Cię nie przekonał, ja tym bardziej.

Taka masz slabą wiarę w siebie? Rzeczywiście Ty z taka wiedzą bo wiedza u ciebie to żadna, tylko do KrK sie nadajesz.


A ty ze swoją pogardą do ludzi ... tylko tak jakby do SJ ;)


Pozdr;

Tylko do ŚJ hmmmmmmm innych wyznań nie znasz? To bardzo smutne :(



#16937 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-20, godz. 16:20 w Ogólne

ja Tobie nic więcej niż Bednarski nie powiem. Jeśli on Cię nie przekonał, ja tym bardziej.

Taka masz slabą wiarę w siebie? Rzeczywiście Ty z taka wiedzą bo wiedza u ciebie to żadna, tylko do KrK sie nadajesz.



#16914 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-19, godz. 21:06 w Ogólne

Tola, znam Bednarskiego osobiście, ale nie wiem, co to ma wspólnego z siłą argumentu.

Czy ziemia spłaszczy się, gdy zwolennik kulistości Ziemii urządzi masakrę przedszkolaków?

Ty mi wskazałeś Bednarskiego, więc ja powiedziałam,że go znam, nie jedna kawe u mnie wypił. Ja jednak chcialabym,żebys mi dal dowód z Biblii na moje pytania a nie proponował swojego "Logosa" w tej sprawie. :D



#16648 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-14, godz. 14:19 w Ogólne

Terebint!!!
Dziękuję,żeś mi przebaczł :D policzka drugiego nie nastawiaj, bo chyba juz nie będzie takiej potrzeby. Interesuje mnię gdzie sie odnalazłes po odejściu od Świadków. Czy też wylądowałeś w KrK jak Sebastian? pozdrawiam tola.



#16870 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-18, godz. 19:33 w Ogólne

Jeżeli chcesz rozumieć tę przypowieść tak jak ona jest napisaną, to pomyśl jakie duże ŁONO powinien mieć Abraham


Hehe, tego kretyńskiego pseudoargumentu używają też śJ.



Popatrz, popatrz jaki jestes inteligentny "kretyński pseudoargument" Mój drogi wesołku jak ty to tlumaczysz? I czy w ogole tłumaczysz?



#16505 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-12, godz. 21:12 w Ogólne

Ja o WTS nawet nie wspomniałam, bo mnię WTS nie interesuje.Wystąpiłam obiektywnie. WTS jeszcze nie było gdy Apostol Paweł stwierdził,że wkrada się zło miedzy braci.Zostaliscie wyklóczeni z WTS i ciągle nie możecie się z tym pogodzić i to jest smutne. Robicie wszystko,żeby jaknajbardziej poniżyć WTS. Jeżeli już nie jesteście w Organizacji to zostawcie ją w spokoju świętym i będzie ok.Poszukajcie może wady w swoim charakterze i pracujcie nad nimi to chyba wiekszy owoc przyniesie niż ciągłe obmawianie jakto bylo gdy bylismy itd. itd. to już jest niesmaczne.



#16564 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-13, godz. 13:03 w Ogólne

Do Terebinta! Nie, ja wierzę,że u ŚJ. jest bląd. Ale to nie oni sa antychrystem .Błąd ich nie polega na wprpwadzaniu nowych doktryn podstawowych zaznaczam podstawowych.Błędem u nich jest co kilka lat nowe światlo. Bo to nie jest zrozumiałe dla normalnego człowieka. Przepraszam Ciebie troszkę w poprzednim poście zadużo powiedziałam nie miłych słow, wybacz :D



#16392 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-11, godz. 22:51 w Ogólne

Wszystko byloby ok gdyby nie--- no właśnie co? W tych tekstach jest napisane,że juz za ap.Pawła jakaś bezbozność zaczynała się. Czyz to byli ŚJ? czy to była Straznica? Strażnica to jest pismo gazeta, ktora możesz przeczytac i jeżeli chcesz to możesz wyrzucić i masz spokój. Tutaj jest chyba sprawa poważniejsza musiał nastapic ktoś co chce zająć miejsce Boga. Wszystkie Ewangeli także Dz.Apostolskie o tym mówią.Więc kto takiej władzy rządał, zresza i rząda, chyba wiecie, przecież to Wy byliście u świadków pionierami, slugami itd. Można odrzucac różne rzeczy ale, żeby przyrównywac antychrysta do gazety to juz więcej jak głupota.Acha i jeszcze jedno, odejść od świadków to nic takiego ale iść do rzymskiego kościoła to trzeba być ...... dalej nie powiem. Dlaczego to piszę, bo podstawowe nauki takie jak pieklo czyściec wieczne męki trójca itd.ktore nie maja żadnego uzasadnienia w Piśmie Św. i ktos kto jest u świadków ma dobra wiedze na ten temat i wraca do KrK to jest to samo {co świnia do walania swego] nikogo chyba to nie zabolalo bo to jest tekst Biblijny. Napisalam to bo doczytałam sie,że jeden [może i więcej osób tak właśnie postąpiło] Ja nie jestem ŚJ i kiedy czytam te wasze posty w tym temacie to mi sie doslownie śmiać chce z waszej głupoty.'STRAŻNICA AN TYCHRYSTEM"



#16467 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-12, godz. 17:17 w Ogólne

i wraca  do KrK to jest to samo {co świnia do walania swego] nikogo chyba to nie zabolalo bo to jest tekst Biblijny.


Napisalam to bo  doczytałam sie,że jeden [może i więcej osób tak właśnie postąpiło] Ja nie jestem ŚJ i kiedy czytam te wasze posty  w tym temacie  to mi sie doslownie śmiać chce z waszej głupoty.'STRAŻNICA  AN TYCHRYSTEM"

Napisano też: "Nie osądzajcie..." ; "Osąd należy do mnie - mówi Pan"

Napisalam to bo  doczytałam sie,że jeden [może i więcej osób tak właśnie postąpiło] Ja nie jestem ŚJ i kiedy czytam te wasze posty  w tym temacie  to mi sie doslownie śmiać chce z waszej głupoty.'STRAŻNICA  AN TYCHRYSTEM"

Jak na mój gust to pod Antychrysta można podciągnąć niemalże każdą religię, to dlaczego nie Strażnicę?

pzdr. :rolleyes:


Któryś z Was osądził gazetke, ja nie zaczęłam. Nie masz racji pod antychrysta nie można podciągnąć każdej religi musi być bardzo wpływowa no i o duzym zasięgu. No i taka która wprowadziła ogrom doktryn nie biblijnych do swojego wyznania.



#16465 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-12, godz. 17:13 w Ogólne

Proszę napiszcie którą religie mozna podciagnąć pod antychrysta, bo juz o gazetce 'Straznica" wiem. Tutaj nalezy pamietać,że religia ta musi byc wpływową,no i na szeroka skalę. A taka to jest Rzymski kościół, niestety.Chyba rozumiecie co slowo "antychryst" znaczy.



#16563 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-13, godz. 12:54 w Ogólne

a więc podstawą do uznania papiestwa za "człowieka bezprawia" jest rzekoma niebiblijność nauk Kościoła...

a jeśli piekło, Trójca i kult maryjny sa biblijne, to co wtedy?

IMHO biblijne jest wszystko, co Kościół uchwalił przed 419 r.n.e.


A są????



#16468 Antychryst

Napisano przez tola on 2006-01-12, godz. 17:28 w Ogólne

tola, rzeczywiście gazeta watchtower nie była wydawana w pierwszym wieku...

poruszyłaś kwestię kluczową: stawianie człowieka na miejscu Boga. Moim zdaniem może chodzić ogólnie o sekciarstwo apokaliptyczne, związane ze stawianiem autorytetu przywódców sekciarskich powyżej autorytetu Boga.

wyjaśnij mi, w jaki sposób kościół rzymsko-katolicki stawia się na miejscu Boga.


Przez wprowadzenie, własnych doktryn i nauk nie biblijnych. Np. Kult Maryi, nauka o wiecznych mekach, trójca, pieklo, czyściec, i wiele innych, Są to nauki pogańskie o tym dobrze wiesz. Dalej tytuły które papież używa znasz też je, tak myślę. np.Zastępca Syna Bożego" czyż ten tytuł należy sie papieżowi? Chyba nie, a Ojciec święty?, chyba też nie. Ja uważam,że antychrystem jest papiestwo jako calość a nie sam papież jeden czy drugi. antychryst------w miejsce, zamiast.



#15442 atak na ŚJ: chora psychicznie skazana

Napisano przez tola on 2005-12-20, godz. 18:40 w Nowości z kraju i zagranicy

Popieram "Lotkę" Nie tylko ŚJ sa nachalni i natrętni, Nie ma dnia w okresie Gwiazdki,żeby ktoś z KrK nie zapukał i coś nie oferował. A to świece, składki na budowe kościoła, składki na Caritas, opłatki co łaska ale jak sie zapytałam ile najmniej to 5 zł. Itd. itd. Nie mam psa ani kota, może mi ktos doradzi czym tych dewotów zacofanych wystraszyć. "WSZAK MOJ DOM TO MOJA TWIERDZA"
cieplutkie pozdrowionka. tola. :D



#6810 Buntownicy a zmartwychstanie

Napisano przez tola on 2005-05-28, godz. 19:14 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

to znaczy ze biblia to pomiesznie z poplataniem .

tak w ogole to Jezus sprzeciwil sie prawu mojzeszowemu wielokrotnie .
biblia jest spojna tylko dla tych ktorzy nie mogo sobie wyobrazic ze moze byc inaczej.
pozdrawiam

rekin

Rzeczywiście prawdziwy REKIN.



#12368 Chyba coś mam.............

Napisano przez tola on 2005-10-18, godz. 11:48 w Świadkowie Jehowy i prawo

A ja, przyznaję, byłbym skłonny uwierzyć. SJ w walce z odstępcami imają się różnych chwytów. W Trójmieście wielkokrotnie napiętnowano publicznie p. Bednarskiego, jako wysłannika szatana. I nikt się nie przejmował naruszaniem dóbr osobistych.

A czy Bednarski był Św.J,? Bednarskiego znam dosyc dobrze i uważam,że Św.J mają rację w tym co piszą na jego temat. Pisząc swoja książkę był doskonale inspirowany przez kler. [nie jestem Św.J i nie będę]



#12402 Chyba coś mam.............

Napisano przez tola on 2005-10-18, godz. 21:16 w Świadkowie Jehowy i prawo

Nie był SJ. Ale z pewnością jest wysłannikiem szatana :) :P :D . Gratuluję.

Ja nie powiedziałam,że jest wysłannikiem szatana. On jest wyslannikiem kleru rzymskiego. :(