Skocz do zawartości


Zdjęcie

Antychryst


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#1 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-12-16, godz. 17:54

Jak kochani rozumiecie slowa Ap.Pawla z 2 Tes. 2 : 1-12?? :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#2 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-12-16, godz. 18:16

to zapewne chodzi o sekty apokaliptyczne
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#3 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-12-16, godz. 18:27

nie chodzi mi o Wasz osobisty poglad <_<
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#4 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-12-16, godz. 18:28

No to o co ci chodzi? O wykładnię WTS?

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#5 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-12-16, godz. 18:42

Jak masz ja na wierzchu Liberku to popprosze, ale bardziej chdzi mi o Wasz osobisty poglad czy pojawienie sie Antychrysta to jeszcze kwestia przyszlosci czy fakt dokonany??

Liberku osobiscie czekam na Twoje tlumaczenie tekstu o mozliwosci zasadzenia WTSU o zasady co do Krwi :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#6 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2005-12-16, godz. 18:56

jeśli mam być szczery, to uważam, że Antychrystem może okazać się Strażnica! Opis w liście do Tesaloniczan bardzo pasuje do Strażnicy:

2Tes 2:1-12 Bw „Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia,(2) abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański.(3) Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,(4) przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.(5) Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?(6) A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.(7) Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.(8) A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.(9) A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,(10) i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.(11) I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,(12) aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości.”

W Objawieniu napisane jest nawet wprost: fałszywy prorok! To przecież Strażnica mówi, że nastał dzień Pański, a Paweł pisze, że najpierw ma przyjść Antychryst!

Ap 19:20 Bw "I pojmane zostało zwierzę, a wraz z nim fałszywy prorok, który przed nim czynił cuda, jakimi zwiódł tych, którzy przyjęli znamię zwierzęcia i oddawali pokłon posągowi jego. Zostali oni obaj wrzuceni żywcem do jeziora ognistego, gorejącego siarką."

Ap 20:10 Bw "A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków."

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#7 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-12-16, godz. 19:05

Mocne slowa Mirku.Az strach pomyslec gdybys mial racje.Ja tez osobiscie mysle ze ten czas jest jeszcze przed nami.
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#8 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-12-16, godz. 20:53

a czy poda ktoś jeden argument, że człowiek bezprawia reprezentuje akurat WTS, a nie wszystkie sekty apokaliptyczne łącznie? Elementy opisane przez Pawła, można odnieść do wielu organizacji religijnych i każdy z nas odnosi je do tego, czego osobiście nie lubi. Czyta te słowa ŚJ i mysli sobie: "wypisz, wymaluj, kler rzymsko-katolicki". Czyta to katolik i myśli "pasuje jak ulał do śJ".

Na sekciarstwo apokaliptyczne wskazuje wg mnie wzmianka o cudach i znakach.
Reszta jest na tyle ogólna, że każdy z nas odniesie to do swoich przeciwników.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#9 tola

tola

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2006-01-11, godz. 22:51

Wszystko byloby ok gdyby nie--- no właśnie co? W tych tekstach jest napisane,że juz za ap.Pawła jakaś bezbozność zaczynała się. Czyz to byli ŚJ? czy to była Straznica? Strażnica to jest pismo gazeta, ktora możesz przeczytac i jeżeli chcesz to możesz wyrzucić i masz spokój. Tutaj jest chyba sprawa poważniejsza musiał nastapic ktoś co chce zająć miejsce Boga. Wszystkie Ewangeli także Dz.Apostolskie o tym mówią.Więc kto takiej władzy rządał, zresza i rząda, chyba wiecie, przecież to Wy byliście u świadków pionierami, slugami itd. Można odrzucac różne rzeczy ale, żeby przyrównywac antychrysta do gazety to juz więcej jak głupota.Acha i jeszcze jedno, odejść od świadków to nic takiego ale iść do rzymskiego kościoła to trzeba być ...... dalej nie powiem. Dlaczego to piszę, bo podstawowe nauki takie jak pieklo czyściec wieczne męki trójca itd.ktore nie maja żadnego uzasadnienia w Piśmie Św. i ktos kto jest u świadków ma dobra wiedze na ten temat i wraca do KrK to jest to samo {co świnia do walania swego] nikogo chyba to nie zabolalo bo to jest tekst Biblijny. Napisalam to bo doczytałam sie,że jeden [może i więcej osób tak właśnie postąpiło] Ja nie jestem ŚJ i kiedy czytam te wasze posty w tym temacie to mi sie doslownie śmiać chce z waszej głupoty.'STRAŻNICA AN TYCHRYSTEM"

#10 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-11, godz. 23:12

tola, rzeczywiście gazeta watchtower nie była wydawana w pierwszym wieku...

poruszyłaś kwestię kluczową: stawianie człowieka na miejscu Boga. Moim zdaniem może chodzić ogólnie o sekciarstwo apokaliptyczne, związane ze stawianiem autorytetu przywódców sekciarskich powyżej autorytetu Boga.

wyjaśnij mi, w jaki sposób kościół rzymsko-katolicki stawia się na miejscu Boga.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#11 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-11, godz. 23:49

i wraca do KrK to jest to samo {co świnia do walania swego] nikogo chyba to nie zabolalo bo to jest tekst Biblijny.


Napisalam to bo doczytałam sie,że jeden [może i więcej osób tak właśnie postąpiło] Ja nie jestem ŚJ i kiedy czytam te wasze posty w tym temacie to mi sie doslownie śmiać chce z waszej głupoty.'STRAŻNICA AN TYCHRYSTEM"

Napisano też: "Nie osądzajcie..." ; "Osąd należy do mnie - mówi Pan"

Napisalam to bo  doczytałam sie,że jeden [może i więcej osób tak właśnie postąpiło] Ja nie jestem ŚJ i kiedy czytam te wasze posty  w tym temacie  to mi sie doslownie śmiać chce z waszej głupoty.'STRAŻNICA  AN TYCHRYSTEM"

Jak na mój gust to pod Antychrysta można podciągnąć niemalże każdą religię, to dlaczego nie Strażnicę?

pzdr. :rolleyes:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#12 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-11, godz. 23:57

jak słusznie zauważył Terebint, opis można "podciągnąć" pod prawie każdą religię.

czyli: "Antychrystem nazywam tego, kogo nie lubię"

ŚJ nazwie tak papieża lub katolicyzm, protestant świadka Jehowy, itd.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#13 tola

tola

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2006-01-12, godz. 17:13

Proszę napiszcie którą religie mozna podciagnąć pod antychrysta, bo juz o gazetce 'Straznica" wiem. Tutaj nalezy pamietać,że religia ta musi byc wpływową,no i na szeroka skalę. A taka to jest Rzymski kościół, niestety.Chyba rozumiecie co slowo "antychryst" znaczy.

#14 tola

tola

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2006-01-12, godz. 17:17

i wraca  do KrK to jest to samo {co świnia do walania swego] nikogo chyba to nie zabolalo bo to jest tekst Biblijny.


Napisalam to bo  doczytałam sie,że jeden [może i więcej osób tak właśnie postąpiło] Ja nie jestem ŚJ i kiedy czytam te wasze posty  w tym temacie  to mi sie doslownie śmiać chce z waszej głupoty.'STRAŻNICA  AN TYCHRYSTEM"

Napisano też: "Nie osądzajcie..." ; "Osąd należy do mnie - mówi Pan"

Napisalam to bo  doczytałam sie,że jeden [może i więcej osób tak właśnie postąpiło] Ja nie jestem ŚJ i kiedy czytam te wasze posty  w tym temacie  to mi sie doslownie śmiać chce z waszej głupoty.'STRAŻNICA  AN TYCHRYSTEM"

Jak na mój gust to pod Antychrysta można podciągnąć niemalże każdą religię, to dlaczego nie Strażnicę?

pzdr. :rolleyes:


Któryś z Was osądził gazetke, ja nie zaczęłam. Nie masz racji pod antychrysta nie można podciągnąć każdej religi musi być bardzo wpływowa no i o duzym zasięgu. No i taka która wprowadziła ogrom doktryn nie biblijnych do swojego wyznania.

#15 tola

tola

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2006-01-12, godz. 17:28

tola, rzeczywiście gazeta watchtower nie była wydawana w pierwszym wieku...

poruszyłaś kwestię kluczową: stawianie człowieka na miejscu Boga. Moim zdaniem może chodzić ogólnie o sekciarstwo apokaliptyczne, związane ze stawianiem autorytetu przywódców sekciarskich powyżej autorytetu Boga.

wyjaśnij mi, w jaki sposób kościół rzymsko-katolicki stawia się na miejscu Boga.


Przez wprowadzenie, własnych doktryn i nauk nie biblijnych. Np. Kult Maryi, nauka o wiecznych mekach, trójca, pieklo, czyściec, i wiele innych, Są to nauki pogańskie o tym dobrze wiesz. Dalej tytuły które papież używa znasz też je, tak myślę. np.Zastępca Syna Bożego" czyż ten tytuł należy sie papieżowi? Chyba nie, a Ojciec święty?, chyba też nie. Ja uważam,że antychrystem jest papiestwo jako calość a nie sam papież jeden czy drugi. antychryst------w miejsce, zamiast.

#16 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-12, godz. 17:38

a więc podstawą do uznania papiestwa za "człowieka bezprawia" jest rzekoma niebiblijność nauk Kościoła...

a jeśli piekło, Trójca i kult maryjny sa biblijne, to co wtedy?

IMHO biblijne jest wszystko, co Kościół uchwalił przed 419 r.n.e.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#17 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-12, godz. 18:34

Któryś z Was osądził gazetke, ja nie zaczęłam. Nie masz racji pod antychrysta nie można podciągnąć każdej religi musi być  bardzo wpływowa no i o duzym zasięgu. No i taka która wprowadziła ogrom doktryn nie biblijnych do swojego wyznania.

Któryś z Was osądził gazetke, ja nie zaczęłam.

Chodziło mi raczej o to:

{co świnia do walania swego]

i

to mi sie doslownie śmiać chce z waszej głupoty.

Nie masz racji pod antychrysta nie można podciągnąć każdej religi musi być  bardzo wpływowa no i o duzym zasięgu.No i taka która wprowadziła ogrom doktryn nie biblijnych do swojego wyznania.

A więc jednak mam rację. Każda religia jest potężna i wywiera wpływ na ludzi. WTS, czy Krk nie stanowi dla mnie większej różnicy - jeśli chodzi o instytucje.
Widzę, że jesteś osobą, która spostrzega świat w dwóch barwach, czarnej i białej. Gdy coś jest czarne (np. Kościół) to drugie, które krytykuje musi być białe (np. WTS). Tymczasem prawda jest taka, że niekoniecznie ten który krytykuje musi być lepszy od krytykowanego.
W Piśmie Świętym pisze, że szatan zwodzi "całą zamieszkałą ziemię". Nie ma wyjątków, zwodzi każdego i ma przy tym zapewne niezły ubaw, widząc ludzi wojujących na literalne mieczyki między sobą. Ludzi którzy podają się za wierzących w Jezusa Chrystusa, Syna Prawdziwej Miłości, ludzi którzy zamiast brać przykład z Nauczyciela i budować pomosty pomiędzy bliźnimi - burzą je i kłócą się o to "który z nich jest Największy".
Która religia jest prawdziwa? A gdzie jest napisane, że religia miała być przez cały czas prawdziwa i nieskażona? "Niezmienny" jest tylko Jezus, który ma być z Tymi, którzy w Niego uwierzą (a nie w religię) aż do Końca Świata. Przecież sam Jezus się zastanawiał, czy zastanie wiarę na ziemi, gdy ponownie powróci. I mówię Ci, nie zastanawiał się bezpodstawnie.
Nie jest powiedziane, że antychrystem, ma być tylko jedna religia, czy jeden człowiek. Kto nim jest? Zapewne Ci, którzy zaparli się nauk Mistrza. Nie łudź się, że znajdziesz w WTS czystą nieskażoną "prawdę".

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#18 tola

tola

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2006-01-12, godz. 21:12

Ja o WTS nawet nie wspomniałam, bo mnię WTS nie interesuje.Wystąpiłam obiektywnie. WTS jeszcze nie było gdy Apostol Paweł stwierdził,że wkrada się zło miedzy braci.Zostaliscie wyklóczeni z WTS i ciągle nie możecie się z tym pogodzić i to jest smutne. Robicie wszystko,żeby jaknajbardziej poniżyć WTS. Jeżeli już nie jesteście w Organizacji to zostawcie ją w spokoju świętym i będzie ok.Poszukajcie może wady w swoim charakterze i pracujcie nad nimi to chyba wiekszy owoc przyniesie niż ciągłe obmawianie jakto bylo gdy bylismy itd. itd. to już jest niesmaczne.

#19 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-12, godz. 21:35

Tola. Wykluczonych jest tu niewielu. Większość odeszła sama. Z wykluczonych to być może jestem tylko ja.
Napisałaś:

Zostaliscie wyklóczeni z WTS i ciągle nie możecie się z tym pogodzić i to jest smutne.

Wręcz przeciwnie. Mogę się z tym pogodzić i to z wielką ochotą. Cieszę się, że wreszcie miałem okazję poznać prawdziwego Boga. Tego z Biblii, a nie z czasopism strażnicy. Piszesz, że nie możemy się z czymś pogodzić, racja, ja do tej pory nie mogę się "pogodzić z myślami", jak mogłem być tak naiwny, aby 7 lat spędzić w organizacji, wypruwać sobie "flaki" i nie dostrzec w jakim systemie istniałem - w ukrytym Talmudzie. Poza tym pisząc tonem "oskarżycielskim": "nie możecie się z tym pogodzić" - osądzasz Nas, mnie. Czyżbyś lepiej znała stan mojego serca niż ja sam?

Piszesz też:

Robicie wszystko,żeby jaknajbardziej poniżyć WTS.

Nieprawda. Ale jak człowiek przejrzy na oczy i zobaczy jak był wykorzystywany to ma prawo poczuć złość. To taka typowa ludzka reakcja, która nie wypływa z nienawiści.

Poszukajcie może wady w swoim charakterze i pracujcie nad nimi to chyba wiekszy owoc przyniesie niż ciągłe obmawianie [WTS]

Z pierwszą częścią jak najbardziej się zgadzam. Praca nad sobą, a nie skupianie się na innych jest podstawą rozwoju osobistego.
Natomiast swoich postów nie traktuję jako obmawianie. Gdybyś Ty komuś zaufała, obdarzyła go szczerą miłością, a ta osba, powiedzmy (to tylko taki przykład oczywiście) wykorzystała seksualnie Twoje dziecko - to się pytam, czy siedziałaś byś z założonymi rękoma i nic nie robiła? Odpowiedz sobie sama, ja przypuszczam znam odpowiedz. Zrobiłaś byś wszystko, aby doprowadzić do osądzenia sprawcy, prawda? A wiedz, że wielu z nas było świadkami, wielu brzydkich rzeczy, jakie się dzieją w zborach. Niektórzy, niekoniecznie na tym forum, byli świadkami również ukrywanej przez WTS pedofilii. Jak uważasz należy milczeć o tym, że i śJ również ukrywają takie rzeczy? Niech przeciętny człowiek się dowie, że śJ nie są tacy święci, ponieważ w konfrontacji z ich "utopijnymi" strażnicami i życiem w zborze dozna gorzkiego rozczarowania.

Apostol Paweł stwierdził,że wkrada się zło miedzy braci.

Ciężko jest Ci uwierzyć, że takie zło wkradło się również do WTS, prawda?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#20 tola

tola

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2006-01-13, godz. 12:54

a więc podstawą do uznania papiestwa za "człowieka bezprawia" jest rzekoma niebiblijność nauk Kościoła...

a jeśli piekło, Trójca i kult maryjny sa biblijne, to co wtedy?

IMHO biblijne jest wszystko, co Kościół uchwalił przed 419 r.n.e.


A są????




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych