Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika swiatlo7

Odnotowano 302 pozycji dodanych przez swiatlo7 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-01 )



Sort by                Order  

#16928 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez swiatlo7 on 2006-01-20, godz. 11:12 w Zwyczaje Świadków Jehowy

danielqwerty

Ja nie mogłem i nie mogę nadal normalnie porozmawiać ze swoją dziewczyną jeśli chodzi o kwestie wiary. Mam nadzieję, że świadectwo mojego życia przemówi do niej bardziej dobitnie. Wierzę w miłość, prawdę dlatego wciąż mam nadzieję.
Nie poddawaj się!Nie jesteś sam...



#17011 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez swiatlo7 on 2006-01-21, godz. 17:02 w Zwyczaje Świadków Jehowy

komik

Ja jestem w momencie rozmów wyjaśniających wszystko.W takim kształcie jak teraz (ona śJ) nie jest możliwe wspólne życie..
Przecież nie uczą ich tego,żeby olewali "prawdy" organizacji odnośnie światusów i przy spotkaniach z nimi,żeby zapominali o tym.Ale chyba tak to działa...

Tak jak napisałeś.Każdy ze świadków ma swoje serce i musi zauwazać pewne niezgodności..Nie wiem czy w rzeczywistości tak jest-czy to tylko moja nadzieja....ale niedopuszczanie do siebie faktów, które mają miejsce w ich życiu (dotyczą najbardziej intymnej sfery) na pewno nie pozostanie bez odzewu-jeśli nie teraz to bez wątpienia w przyszłości.
Jeśli coś jest dobre, doświadczają pięknych uczuć to jak mogą myśleć,że jest to złe...
Nie wiem czy jest to właściwa droga, ale będę chciał zestawić te "dwa światy".

Co o tym myślicie?

pozdrawiam



#18218 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez swiatlo7 on 2006-02-08, godz. 12:55 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Bezżenność dla królestwa Bożego jest jedną z dróg życiowych ludzi..Jest o tym mowa w 7 rozdziale pierwszego listu do Koryntian. Jednak wymuszac to na innych-to nie jest właściwe-bo na jakiej podstawie??



#16926 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez swiatlo7 on 2006-01-20, godz. 10:36 w Zwyczaje Świadków Jehowy

komik

Czy próbowałeś zestawić (negatywny-delikatnie mówiąc..) wizerunek kreowany przez Strażnicę ludzi spoza organizacji z Twoją osobą?Jak można pogodzić dwa przeciwstawne światy..?!Albo każdy światus jest zły i nie daje "dobrych owoców" albo to co jest napisane w publikacjach Strażnicy nie do końca jest prawdą.
Próbowałeś tego typu rozmów?

Co siedzi w głowie świadka, gdy po zebraniu, gdzie mówią negatywnie o wszystkich z wyj. ich samych, spotyka się ze światusami-z którymi się przyjaźni, z ich rodzinami..?Powinien myśleć: bałwochwalcy, babilończycy,..itd.A czy w rzeczywistości tak jest? Raczej nie. Życie w takich sprzecznościach nie prowadzi do niczego dobrego, strasznie wyniszcza psychikę...Można to zaobserwować w wielu innych aspektach ich życia. A ja mogę "tylko" kochać moją dziewczynę i modlić się o jej wolność.
pozdrawiam



#16827 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez swiatlo7 on 2006-01-17, godz. 12:22 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Jak wyglądało Wasze rozstanie z tymi osobami??Czy postanowiliście się ze sobą spotykać czy nastąpiło zerwanie kontaktu?Pytam bo jestem w sytuacji "przed rozstaniem" tak mi się wydaje....



#14771 Były ŚJ mówi o Trójcy!!!

Napisano przez swiatlo7 on 2005-11-30, godz. 21:40 w Trójca

Kol 2:9 BT "W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo, na sposób ciała" do mnie także mocno przemawia i wiele wyjaśnia..

Jak rozumieją ten fragment przeciwnicy boskości Jezusa??
Pozdrawiam



#102429 144000

Napisano przez swiatlo7 on 2008-09-28, godz. 15:33 w Tematyka ogólna

kbm,
próbuje uzyskać odpowiedź od henryka do jakiej grupy należą owi "starcy", czy do 144000 czy do jakiejś innej..
Pozdrawiam



#102425 144000

Napisano przez swiatlo7 on 2008-09-28, godz. 14:39 w Tematyka ogólna

henryku,
zatem do jakiej grupy należą starcy?



#102419 144000

Napisano przez swiatlo7 on 2008-09-28, godz. 12:55 w Tematyka ogólna

henryku,
a starsi, przed którymi są 144000 do jakiej grupy należą?
pozdrawiam



#102443 144000

Napisano przez swiatlo7 on 2008-09-28, godz. 17:13 w Tematyka ogólna

ciekawa teoria henryku..
co robią w Niebie? Czy wg ciebie jest Kościół i jeszcze jakaś inna grupa zbawionych?
cytat, który podałeś w swoim poście chyba dotyczył mimo wszystko czegoś innego niz sugerujesz.
pozdrawiam



#102476 144000

Napisano przez swiatlo7 on 2008-09-29, godz. 06:46 w Tematyka ogólna

henryku,
nie odpowiedzialeś mi dlaczego "Starcy" są w Niebie..
Kościół wg nauki św. Pawła jest Ciałem Chrystusa, czy zatem ta ogromna rzesza ludzi, o których napisałeś nie zalicza się do Ciała Chrystusa?
pozdrawiam



#102669 144000

Napisano przez swiatlo7 on 2008-10-02, godz. 16:00 w Tematyka ogólna

gambit,
to co piszesz w kontekscie Jana Chrzciciela jest tylko Twoją dowolną interpretacją...ale masz do niej prawo :)
wcale nie musi oznaczać tego, co sugerujesz. Każdy kto jest w Niebie jest większy od nas ludzi zyjących na Ziemii. Od Jana Chrziciela, ode mnie od Ciebie...Jan Chrzciciel był uważany za wielka postać wśród ludzi natomiast Jezus swoją wypowiedzią dał do zrozumienia jak "wielcy" są ci, którzy są w Niebie. Wystarczy przeczytać ów fragment i nie dorabiać ideologii tam, gdzie nie potrzeba.
pozdrawiam



#102544 144000

Napisano przez swiatlo7 on 2008-09-29, godz. 20:52 w Tematyka ogólna

gambit,
ja naturalnie mam inne wytłumaczenie i chyba wiesz jakie ono jest...
dziękuję za argumentację,ale dla mnie osobiście jest niewystarczająca. może innych przekonuje. trochę za dużo spekulacji jak na literalne traktowanie owych słów z Apokalipsy. Ale to może moje wyłącznie wrażenie..
pozdrawiam,



#102525 144000

Napisano przez swiatlo7 on 2008-09-29, godz. 17:54 w Tematyka ogólna

henryku
przyznam szczerze,ze nie wpadłbym na tego typu teorie, że "Starcy" to uosobienie proroctw... Zbyt duża egzotyka jak dla mnie :)

gambit,
Skoro Starcy zostali wymienieni z osobna i 144000 tak samo, wniosek jest prosty. Starcy nie zaliczaja się do 144000. Co zatem robia w Niebie?

pozdrawiam



#6435 Czym jest Duch święty?

Napisano przez swiatlo7 on 2005-05-17, godz. 15:08 w Trójca

Patmos
Duch Święty jest odrębną osobą niż Ojciec czy Syn..Są jednakże tą samą materią..Dlatego nie twierdzę,że Duch Św. jest tym samym co Ojciec (nie czynię czegoś podobnego jak śJ, którzy twierdzą,że archanioł Michał i Jezus to ta sama osoba)



#6494 Czym jest Duch święty?

Napisano przez swiatlo7 on 2005-05-18, godz. 12:25 w Trójca

a jest modlitwa do Jezusa?Bo rozumiem,że chodzi Ci o "regułkę"..?Jezus zapowiadał,że Pocieszyciel będzie nam dany i doprowadzi nas do całej prawdy..



#9409 Czym jest Duch święty?

Napisano przez swiatlo7 on 2005-08-15, godz. 11:50 w Trójca

Chciałbym przypomnieć moje dwa posty oraz poznać Waszą opinię na ich temat.

Jak interpretujecie taki fragment odnoszący się do Ducha Świętego?
I kwestia
Rz 8:9-11
"Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, Jeśli tylko Duch Boży w was mieszka. Jeżeli zaś ktoś nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy.
Skoro zaś Chrystus w was mieszka, ciało wprawdzie podlega śmierci ze względu na [skutki] grzechu, duch jednak ma życie na skutek usprawiedliwienia.
A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa<Jezusa> z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha"

O jakich Duchach jest tu mowa i jeśli się różnią między sobą to czym..?


II kwestia
Przez proroków przemawiał Duch Święty...zatem jak rozumieć słowa z 1P 1:10,11,12?

"10 Nad tym zbawieniem wszczęli poszukiwania i badania prorocy - ci, którzy przepowiadali przeznaczoną dla was łaskę.
11 Badali oni, kiedy i na jaką chwilę wskazywał Duch Chrystusa, który w nich był i przepowiadał cierpienia [przeznaczone] dla Chrystusa i mające potem nastąpić uwielbienia.
12 Im też zostało objawione, że nie im samym, ale raczej wam miały służyć sprawy obwieszczone wam przez tych, którzy wam głosili Ewangelię mocą zesłanego z nieba Ducha Świętego. Wejrzeć w te sprawy pragną aniołowie."

pozdrawiam :)



#7340 Czym jest Duch święty?

Napisano przez swiatlo7 on 2005-06-18, godz. 15:18 w Trójca

widzę,że nikt nie zabiera już więcej głosu w tym temacie :(

ze swojej strony chciałbym jeszcze coś dorzucić:

Przez proroków przemawiał Duch Święty...zatem jak rozumieć słowa z 1P 1:10,11,12?

"10 Nad tym zbawieniem wszczęli poszukiwania i badania prorocy - ci, którzy przepowiadali przeznaczoną dla was łaskę.
11 Badali oni, kiedy i na jaką chwilę wskazywał Duch Chrystusa, który w nich był i przepowiadał cierpienia [przeznaczone] dla Chrystusa i mające potem nastąpić uwielbienia.
12 Im też zostało objawione, że nie im samym, ale raczej wam miały służyć sprawy obwieszczone wam przez tych, którzy wam głosili Ewangelię mocą zesłanego z nieba Ducha Świętego. Wejrzeć w te sprawy pragną aniołowie."



#6553 Czym jest Duch święty?

Napisano przez swiatlo7 on 2005-05-19, godz. 16:39 w Trójca

chciałbym Was o coś spytać.Czy po opuszczeniu organizacji staliście się wyznawcami jakiejś religii,czy poszukujecie w dalszym ciągu? Jestem pełen szacunku dla byłych śJ!!!!!!!



#9515 Czym jest Duch święty?

Napisano przez swiatlo7 on 2005-08-19, godz. 16:13 w Trójca

Po iluś postach doszliśmy do mojego tematu,który pozostał bez odpowiedzi..Może teraz się uda podyskutować na ten temat..
Po raz kolejny przytaczam moje posty..

Jak interpretujecie taki fragment odnoszący się do Ducha Świętego?
I kwestia
Rz 8:9-11
"Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, Jeśli tylko Duch Boży w was mieszka. Jeżeli zaś ktoś nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy.
Skoro zaś Chrystus w was mieszka, ciało wprawdzie podlega śmierci ze względu na [skutki] grzechu, duch jednak ma życie na skutek usprawiedliwienia.
A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa<Jezusa> z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha"

O jakich Duchach jest tu mowa i jeśli się różnią między sobą to czym..?


II kwestia
Przez proroków przemawiał Duch Święty...zatem jak rozumieć słowa z 1P 1:10,11,12?

"10 Nad tym zbawieniem wszczęli poszukiwania i badania prorocy - ci, którzy przepowiadali przeznaczoną dla was łaskę.
11 Badali oni, kiedy i na jaką chwilę wskazywał Duch Chrystusa, który w nich był i przepowiadał cierpienia [przeznaczone] dla Chrystusa i mające potem nastąpić uwielbienia.
12 Im też zostało objawione, że nie im samym, ale raczej wam miały służyć sprawy obwieszczone wam przez tych, którzy wam głosili Ewangelię mocą zesłanego z nieba Ducha Świętego. Wejrzeć w te sprawy pragną aniołowie."

Duch Święty pochodzi od Ojca i od Syna..



#9519 Czym jest Duch święty?

Napisano przez swiatlo7 on 2005-08-19, godz. 21:49 w Trójca

Nikt tu nie ma zamiaru "mieszać".Sprawa rzeczywiście jest jasna.Przez proroków przemawiał Duch Boży(!)-Duch pochodzący zarówno od Ojca jak i Syna.
śJ uważają,że Duch Św. jest czynną mocą Boga Jehowy, oraz,że to Jego Duch przemawiał przez proroków-jak zatem rozumieć ten fragment z 1P 1:10,11,12?Jak to ze sobą pogodzić??



#6515 Czym jest Duch święty?

Napisano przez swiatlo7 on 2005-05-18, godz. 16:33 w Trójca

Jezus został zrodzony czy stworzony wg Ciebie?



#6505 Czym jest Duch święty?

Napisano przez swiatlo7 on 2005-05-18, godz. 14:46 w Trójca

Artur O.
za kogo zatem uważasz Jezusa?



#6415 Czym jest Duch święty?

Napisano przez swiatlo7 on 2005-05-17, godz. 08:52 w Trójca

Wg śJ Duch Święty jest "czynną bezosobową mocą Boga"..Przecież istnieje wiele fragmentów w Piśmie Św. , które odróżniają Ducha Św. od mocy czy też siły..:
Za 4:6 "Nie dzięki mocy ani sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie mówi Pan Zastępów"
Dz 10:38 "Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duhem Świętym i mocą"
1Tes 1:5 "bo nasze głoszenie Ewangelii wśród was nie dokonało się przez same tylko słowo, lecz przez moc i przez Ducha Świętego, z wielką siłą przekonania"
itd..
Przymiotem zaś Ducha Św. jest moc: Rz 15:13 "abyście przez moc Ducha Świętego byli bogaci w nadzieję"
A co sądzić o następującym fragmencie?? Dz 10:19,20 "Kiedy Piotr rozmyślał jeszcze nad widzeniem, powiedział do niego Duch: <Poszukuje cię trzech ludzi. Zejdź więc i idź z nimi bez wahania, bo Ja ich posłałem>" "Ja" wskazuje zdecydowanie na osobę..



#6437 Czym jest Duch święty?

Napisano przez swiatlo7 on 2005-05-17, godz. 15:32 w Trójca

uważacie,że w Biblii nie jest dostatecznie wyrażona odmienność Ducha Św. od mocy czy siły..?