Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika gedeon

Odnotowano 86 pozycji dodanych przez gedeon (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-03-04 )



Sort by                Order  

#6235 Co jest najważniejsze dla Jezusa?

Napisano przez gedeon on 2005-05-13, godz. 08:12 w Obowiązki teokratyczne

liberał napisał:" Czytając najnowszą publikację WTS "Zorganizowani do spełniania woli Jehowy" zauważyłem dziwną kolejność wartości, jakimi według "niewolnika" kieruje się Jezus:

Zorganizowani, s.16
A czym jest „mienie"? Chodzi o wszelkie dobra na ziemi, które stanowią własność Chrystusa jako niebiańskiego Króla. Zaliczają się do nich obiekty Biura Głównego Świadków Jehowy, a także biura oddziałów, Sale Królestwa i Sale Zgromadzeń na całym świecie. „Mienie" to obejmuje również dzieło głoszenia „tej dobrej nowiny o królestwie" po całej ziemi i nauczania tych, którzy ją przyjmują. Ów „niewolnik" służy też Bogu za narzędzie do zgromadzania w zborze „wielkiej rzeszy (...) ze wszystkich narodów i plemion, i ludów, i języków", która przeżyje wielki ucisk."

Faktycznie pomyliła sie komuś kolejność !!!!!!!!!
Czym jest "MIENIE"? Proponuje zajżeć do broszury "Codzienne badanie pism"
na Wtorek 19 Kwietnia - wyjaśnia że "Mienie" to wszystkie dobra duchowe na ziemi ,które należą do Jezusa



#6249 Co jest najważniejsze dla Jezusa?

Napisano przez gedeon on 2005-05-13, godz. 17:04 w Obowiązki teokratyczne

To jest STRAŻNICA z 1 marca 2004 pierwszy artykuł do studium akapity 18,19


Dziwne to doprawdy pojęcie ? Jezus odrzuca oferowane przez szatana "wszysykie królestwa świata" ap Paweł uważa je za śmieci
I teraz dowiadujemy sie że już nie jesteśmy jako "wielka rzesza" drogocennym mieniem a jest nim kesz , mamona której stale mało!!!!!!!!!!
Nigdy nie spodziewałem sie że doczekam sie takiego potraktowania



#6628 Świadkowie Jehowy i hemoglobina

Napisano przez gedeon on 2005-05-22, godz. 08:59 w Kwestia krwi

To z jakiego kraju pochodzą cyt. dok. jest ważne Aby rozmawiać z wujkami należy in powiedzieć że np. bracia w Niemczech lub w Angli czy Stanach to dostali i to jest argument. należy to sprecyzować



#6729 Świadkowie Jehowy i hemoglobina

Napisano przez gedeon on 2005-05-26, godz. 10:25 w Kwestia krwi

Dokument ma sygnature Rev.4/02, zatem został puszczony w obieg mniej więcej w połowie 2002 roku.
. Ale popytam jeszcze. Być może gdzies jeszcze Brooklyn to wydał.



Ja wiem Liberał że jak chcesz to potrafisz a może tak chociaż org. w wydaniu ang.



#6624 Świadkowie Jehowy i hemoglobina

Napisano przez gedeon on 2005-05-22, godz. 08:03 w Kwestia krwi

Świadkowie Jehowy i hemoglobina



Drugim narzędziem, jakie Ci możemy obecnie dostarczyć jest skan diagramu jaki otrzymali starsi Świadków Jehowy będący członkami KŁS. W diagramie tym wyraźnie ukazano, iż hemoglobina jest już dopuszczalna. Możesz obejrzeć ten dokument pod adresem:

http://www.ajwrb.org/images/hlc1.jpg

Czy można jaśniej sprecyzować cyt.  " otrzymali starsi Świadków Jehowy będący członkami KŁS. "w których krajach i czy dotyczy to polski ?


będący członkami KŁS. W diagramie tym wyraźnie ukazano, iż hemoglobina jest już dopuszczalna. Możesz obejrzeć ten dokument pod adresem:

http://www.ajwrb.org/images/hlc1.jpg


Czy można jaśniej sprecyzować cyt. " otrzymali starsi Świadków Jehowy będący członkami KŁS. "w których krajach i czy dotyczy to polski ?



#6631 Malwersacje finansowe

Napisano przez gedeon on 2005-05-22, godz. 10:57 w Świadkowie Jehowy i prawo

[QUOTE]A sie uśmiałem ....ludzie widac, że cos macie z głowkami, ze bajki opowiadacie..

Żal mi was, ale trudno
Man Ciebie też żal ,być może krótko żyjesz i mało wiesz i nic nie widzisz ale to naturalne



#6260 Malwersacje finansowe

Napisano przez gedeon on 2005-05-14, godz. 06:29 w Świadkowie Jehowy i prawo

U mnie było podobnie zbierane były pieniądze na chore dziecko brat zbierał je do kieszeni . Ale dał siostrze tyle ile uważał !!!!! A reszta ? reszty nie było poprostu zabrał sobie Jak póżniej miedzy sobą policzyliśmy kto ile dał okazało sie że brakuje poważnej kwoty a bracia byli chojni . Co sie stało z resztą My wiemy i ten co je zbierał też . Nadzorca obwodu i Nadarzyn rozkładają ręce - nie ma dowodu bo nie ma kwitów . Zdecydowana grupa braci potwierdziła ten fakt ale nie stanowiło to dowodu przeciwko starszemu
Ten człowiek nie jest już starszym w naszym zborze ale jest w innym i ma sie dobrze ostatnio nawet wygłosił przemówienie w jednym ze zborów o zachowaniu czystej twarzy, co za ironia !!!!!!!! Nam zalecono siedzieć cicho i być posłusznym



#96762 Czas trwania Niedzielnego zebrania

Napisano przez gedeon on 2008-07-16, godz. 15:31 w Obowiązki teokratyczne

Chciałbym zapytać jak to wygląda z czasem trwania niedzielnego Studium Strażnicy i Wykładu
Po zmianach powinno być - Wykład 30 min,Studium Strażnicy 60min w podziale czasowym St. Str. 45 min i zostaje 15 min na trzy pieśni i dwie modlitwy
Czyli po dodaniu Wykład i St. Str. należy zmieścić w 90 min
Może ktoś pamięta w której Sł. Kr. było to przedstawione
Wiem że czas na te niedzielne zebrania w różnych zborach jest dziwnie wykorzystywany i raczej dodają 15 min na trzy pieśni i dwie modlitwy co daje 105 min
Jak ta sprawa wygląda u Was ?



#112057 Problem z logowaniem, czyja to siła sprawcza?

Napisano przez gedeon on 2009-01-21, godz. 11:45 w Do administratorów...

klikam wczoraj na link do Forum Watchtower i oczom nie wierze otwiera mi się strona http://www.watchtower.org/ klikam jeszcze raz i to samo. Wchodzę przez stronę http://www.brooklyn.org.pl/news.php i jest dobrze otwiera się forum
Dziś klikam na stronę Forum Watchtower i ta sama sytuacja otwiera mi się strona http://www.watchtower.org/ za trzecim podejściem otwiera mi się strona Forum Watchtower
Czy ktoś może wyjaśnić tą sytuację czyja to siła sprawcza ??



#143254 Zakaz używania logo Strażnicy

Napisano przez gedeon on 2011-10-26, godz. 19:49 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

....



#7366 Zrewidowane "Dyspozycje"

Napisano przez gedeon on 2005-06-19, godz. 14:36 w Kwestia krwi

Są już NOWE ? "Zrewidowane wskazówki co do wypełniania dokumentu Dyspozycje"
Są zmiany!!!!!!