Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika A_Kloo

Odnotowano 506 pozycji dodanych przez A_Kloo (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-15 )



Sort by                Order  

#127745 Wychodzę z szafy...

Napisano przez A_Kloo on 2009-12-06, godz. 14:05 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

zobaczcie tylko jak to głęboko w nas tkwi. Z 5 lat temu jak w liście mi pisał R.F. że będę potrzebował minimum 3 lata, to spytałem na co? Dzisiaj mija 5 i dopiero jestem wolny. Ale jak ktoś mnie zaskoczy pytaniem o religię wyznanie to pierwszym odruchem : jestem świadkiem.....dopiero po sekundzie Chrystusa. macie tak? Nigdy nie wstydziłem się a wręcz byłem dumny że jestem śJ :)



#127618 Wychodzę z szafy...

Napisano przez A_Kloo on 2009-12-04, godz. 01:05 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

najważniejsze to to , że sam Pan zna nas z imienia i nazwiska, ale miło Was wszystkich poznać :)



#127601 Wychodzę z szafy...

Napisano przez A_Kloo on 2009-12-03, godz. 15:46 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Myślę, że na kazdego z Was umiłowani przyjdzie odpowiedni czas. Ja modlę się gorąco o moją ukochaną rodzinę, która jeszcze tak tkwi jak ja kiedyś. Całkiem niedawno dałbym sie pokroić za prawdę i organizację :) dzisiaj za Boga i Jego Syna



#127576 Wychodzę z szafy...

Napisano przez A_Kloo on 2009-12-02, godz. 21:40 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Gratuluję Piotrze. A ja to Darek Myrcha z Warszawy, od czterech pokoleń w rodzinie śJ. Myślę że otwartość w przededniu obnażenia organizacji i zdarcia z niej ostatniej szaty uroku jakim nas wszystkich tak wiele lat uwodziła to najlepsze posunięcie :rolleyes: pozdrawiam i ja Cie serdecznie



#127320 Pragnę wrócić do Jehowy

Napisano przez A_Kloo on 2009-11-26, godz. 15:29 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

A tak w ogóle Panie Hrabio to co teraz w tej Polszcze sie wyrabia :lol:



#126672 Ogólnoświatowy kryzys finansowy preludium do wielkiego ucisku?

Napisano przez A_Kloo on 2009-11-10, godz. 15:20 w Tematyka ogólna

Trafnie :)



#126474 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez A_Kloo on 2009-10-30, godz. 18:30 w Nowości z kraju i zagranicy

możjest to gdzieś w sieci :-)))??



#126321 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez A_Kloo on 2009-10-23, godz. 06:36 w Tematyka ogólna

Już wkrótce, nie długo, za chwilę..............szczerze polecam :

http://www.piotrandr...k.pl/kiedy.html



#126274 no co by wam napisać, moze inaczej

Napisano przez A_Kloo on 2009-10-21, godz. 18:57 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Mądra jesteś dziewczynka, wspaniała i budująca jest Twoja wypowiedź. To moje spostrzeżenie może wyolbrzymiłem, ale właśnie w tym momencie i o tej porze przemówiło do mnie wyjątkowo. To i tak cud od Boga, że oglądam cudze nie świadkowskie wykłady i jeszcze szczerze przyznaję, że można też z nich czerpać wielką pociechę :)



#126248 Specyfika życia w Betel

Napisano przez A_Kloo on 2009-10-21, godz. 10:37 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Długo czekaliśmy na Twoją wypowiedź Dementi :rolleyes: Wal śmiało. Ale myślę , że taki trzon tłumaczy jak małżeństwo naszych umiłowanych braci Gożdzików trzyma się jeszcze pomimo wątpliwości ??? :)



#126242 no co by wam napisać, moze inaczej

Napisano przez A_Kloo on 2009-10-21, godz. 09:29 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

znam Brachu :rolleyes: w wolnej chwili coś wygrzebię. Póki co w chwilach wolnych słucham wykładów zarejestrowanych na Bereii, to też czasem cenne myśli byłych śJ kiedy pory zebrań dłużą nam się w samotności zacisza domowego :)

http://sch.pol.pl/in...hp?id=4&zoom=11



#126234 no co by wam napisać, moze inaczej

Napisano przez A_Kloo on 2009-10-21, godz. 06:01 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

wiele osób nas zna. I cóż z tego. Pytanie czy my ich znamy. Stąd myśl o tym iż prawie wszyscy wierzący chrześcijanie ( łącznie z śJ ) krzyczą stojąc przed obliczem Jezusa, że Go znają. Pytanie, które wyjątkowo do mnie przemówiło, czy jak On przyjdzie powie do swoich aniołów ; Tak znam darka, wpuśćcie go. :unsure:



#126180 no co by wam napisać, moze inaczej

Napisano przez A_Kloo on 2009-10-19, godz. 15:02 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Gratuluję Ci stanu ducha Ido :) ale ja w tym wykładzie znajduję głebsze myśli ze słów Jezusa w ew. Mateusza. Może ktoś pomoże :)



#126157 no co by wam napisać, moze inaczej

Napisano przez A_Kloo on 2009-10-18, godz. 20:17 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ido, dziękuję, moźe wysłuchaj go powtórnie. Treść znamy na pamięć ale....



#126029 no co by wam napisać, moze inaczej

Napisano przez A_Kloo on 2009-10-15, godz. 18:47 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Dzięki Brachu, takiej odpowiedzi oczekiwałem. Jak tu wyrazić swoje myśli aby nie być źle zrozumianym jak powyżej, hmmm... może tak : otóż tęsknię za wieloma braćmi umiłowanymi w prawdzie o których bez ustanku się modlę, aby łaskawy Bóg i im otworzył serca, bo oczy jak już słusznie zauważyłeś wielu ma otwarte. Wygodnictwo, łatwe życie pod parasolem w Nadarzynie, czy wreszcie tak bardzo dla wielu z nas istotne więzi rodzinne i towarzyskie w ramach zboru i organizacji trzymają nas mocno w szeregach. Stąd też moja wypowiedź o pospolitym ruszeniu a z nią nauka miłości tej prawdziwej z prawdziwym realnym nowo narodzeniem z 3 Jana i z porywającego wykładu, który tu gdzieś zamieściłem. To prawda, że żadna religia czy organizacja nas nie zbawi a tylko osobista relacja z naszym Panem i Ojcem , ale uważam, że w kupie byłoby milej przeć naprzód. Stąd adaptacja istniejącego już tworu na potrzeby tych samych posłusznych Bogu ludzi wraz z nową świeżą nauką i prawdziwą ewangelią zbawienia byłaby dla nas czymś naprawdę i to mówię z całym moim przekonaniem cennym narzędziem do poruszania się bezpiecznie w tym zwariowanym świecie. Z którymkolwiek z braci którzy odeszli z uczciwych powodów nie rozmawiałem to z radością i ochotą powróciliby do tak odświeżonego tworu. Jeśli jeszcze mnie nie rozumiecie to polecam Wam jeszcze raz ten wspaniały wykład, którego będąc przez 48 lat w organizacji nigdy wcześniej nie słyszałem. I nie ma to znaczenia, że nie był wygłoszony w naszej denominacji. Problem jest jednakowy wszędzie w każdym kościele.

http://sch.pol.pl/in...hp?id=4&zoom=38

:)



#126011 no co by wam napisać, moze inaczej

Napisano przez A_Kloo on 2009-10-15, godz. 11:42 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Jak myślisz Drogi Brachu, jak można pomóc jeszcze innym misjonarzom otworzyć oczy a może i części Nadarzyna ? :rolleyes: To by było dopiero pospolite ruszenie ŚWIADKOWIE JEHOWY WIARY PRAWDZIWEJ :)



#125723 Zbawienie z wiary a uczynki

Napisano przez A_Kloo on 2009-10-05, godz. 17:56 w Tematyka ogólna

Może warto w tej tematyce wysłuchać i obejrzeć porywajacego przemówienia które pomocne nam będzie niezależnie od aktualnej przynależności : :rolleyes:

http://sch.pol.pl/in...hp?id=4&zoom=38



#125638 Odstępstwo - od Boga czy od Organizacji?

Napisano przez A_Kloo on 2009-09-30, godz. 10:55 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

E............tam Darku, przesadzasz :) przeca to najwspanialsza i najbliższa prawdzie społeczność :o



#125114 Odszedłem, odeszłam, ale tylko fizycznie?

Napisano przez A_Kloo on 2009-09-10, godz. 16:52 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

:rolleyes: dużo w tym temacie można by jeszcze napisać :D mi osobiście trauma czytania przeszła, gdyż zamieniłem ją na traumę czytania słowa Bożego bezpośrednio i codziennie co wcześniej przyznam szczerze nie udawało mi się :D
spróbujcie może to dobre antidotum. Poza tym te wspólne nasze tu spotkania to takie AA :D pisałem już wiele razy, że w momencie przemiany organizacji tak jak to miało miejsce z kościołem(gdzieś tu już wymienionym,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,) będę pierwszym który do umiłowanej powróci :rolleyes:



#124837 Ośrodki Pionierskie

Napisano przez A_Kloo on 2009-09-02, godz. 13:37 w Obowiązki teokratyczne

Czyli mieliśmy podobnie, ale bywało często tak, że na tych pojedyńczych mocno oddalonych domostwach, gdzieś na koloniach czy w zagajnkach mieliśmy największy posłuch i z niechęci przeradzała się służba w wielką radość, że ktoś jeszcze chce nas słuchać. Między Bogiem a prawdą to wspaniała jest ta służba, tylko wyrzucić parę błędnych założeń niewolnika :rolleyes: i można znowu iść w teren. Jeden warunek : ZERO raportów :lol:



#124834 Ośrodki Pionierskie

Napisano przez A_Kloo on 2009-09-02, godz. 13:06 w Obowiązki teokratyczne

na pierwszym obozie byłem w roku 1970 :-))) jako ośmiolatek i zapamiętałem go szczególnie bo część wioski spłonęła i oczywiście przypisano to nam. :rolleyes: Następnych nie zliczę a była to jedyna
dostępna w tamtych latach forma spędzania czasu gdzie jeździło się praktycznie z obozu na obóz a nawet w ferie zimowe :rolleyes: To były czasy



#124747 9 maja 2009 roku

Napisano przez A_Kloo on 2009-08-29, godz. 18:53 w Szukam kontaktu

mnóstwo pracy z tymi bracmi którzy maja coraz więcej pytań i nasz Pan Jezus otwiera im coraz szerzej oczy. Nawet starsi ze zborów w Mińsku pragną odkłamania Matrixa w którym tyle lat z takim poświęceniem trwali



#124746 Szukam kontaktu

Napisano przez A_Kloo on 2009-08-29, godz. 18:49 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Chodziło po prostu o zebranie w jednym miejscu informacji kontaktowych do byłych ŚJ oraz innych osób, które są zainteresowane wierzeniami/zwyczajami świadków Jehowy i są otwarte na wymianę zdań na ten temat. Taka baza już powstała, powyżej podano nawet odnośnik: http://brooklyn.org.pl/mapa.php

jak się tam dopisać?? :(



#124582 pieniądze, pieniądze, pieniądze

Napisano przez A_Kloo on 2009-08-25, godz. 11:18 w Obowiązki teokratyczne

moja wiedza w tym temacie nie jest wystarczająca, ale na tyle co wiem to nie każdy z 500 setki to śJ a i pole działania tejże nie ogranicza się tylko do śJ ale i inych organizacji para religijnych. Poszperaj :unsure:



#124579 pieniądze, pieniądze, pieniądze

Napisano przez A_Kloo on 2009-08-25, godz. 10:21 w Obowiązki teokratyczne

myślę, że najlepiej zna je grono 500 set z zarządu korporacji, stojących ponad CK :rolleyes: