Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Homo_sum

Odnotowano 122 pozycji dodanych przez Homo_sum (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-04 )



Sort by                Order  

#75022 Ewangelia, którą głoszę

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-22, godz. 19:22 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Do tej pory nie zauważyłem żebyś błyszczał wiedzą biblijna za to świetnie błyszczysz w inny sposób:

Po dokladnej relacji z biblii twój blysk wyglada tak

Nie wiem Homme Curieux czy śmiać się z tego co piszesz, czy płakać nad tobą, że tak przeinaczasz Biblię aby usprawiedliwić to co robi WTS, który tak zmienia nauki, że to co kiedyś głosili jako pochodzące od Boga w świetle dzisiejszego nauczania w imieniu boga okazuje się kłamstwem.
A do tego czy to twój zamierzony efekt, że swoje przemyślenia łączysz z tekstem Biblii aby ludzie czytający twoje wywody nie mogli się łatwo zorientować co jest treścią Biblii a co jest twoją argumentacją. Czy w ten sposób chcesz wywołać u czytających złudny efekt, że to co piszesz jest zapisane w Biblii?


jak powyzej

Nastepne olsnienie z biblii w twoim wykonaniu

Zdziwiłbym się jakby tak zakłamany człowiek jak ty przyznał się do łgarstwa. Więc nie dziwię się, że nie chcesz widzieć tego co napisałem.


Mysle ze wystarczy ludzie na tym forum moga jeszcze poczytac inne twoje "wywody" biblijne. Ja jestem leniem ale czasem sie wysile i poszukam za to twój rodzaj komentarzy pozostawia wiele do zyczenia.

Prosze bys odpowiedzial na moje wczesniejsze pytania bo ta polemika nie ma sensu i wyjdziemy na najgorszych wrogów, przejdzmy do meritum sprawy



#75018 Ewangelia, którą głoszę

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-22, godz. 19:02 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Pytania nie dotyczą Ewangelii, jakbyś nie zauważył. Ale spokojnie, dostaniesz odpowiedź.
A tak na marginesie, to poproszę ciebie, abyś mi wskazał, gdzie to ja się szczycę tą wiedzą biblijną, jak mi to zarzucasz. Jakiś malutki mój tekścik na ten temat możesz mi przytoczyć?


Po pierwsze podziele opinie osoby, ktora trafnie ujela to co mysle w tym temacie:


Roznica pomiedzy nami polega na tym ze ja jako Swiadek zapoznaje ludzi z naszym zrozumieniem Pisma Swietego a "wycieczki" jak je Pan nazywa sluza nam do pokazania roznic wystepujacych pomiedzy dogmatami pewnych religii, a zrodlem ktorym dla nas jest Pismo Swiete .

Nastepna roznica pomiedzy mna a panem jest to ze ja staram sie udowadniac nasze wierzenia za pomoca Pisma Sw i nie kwituje pana wypowiedzi tylko i wylacznie slowami : klamiesz, oszukujesz, atakujesz, najedzasz, ................................................................... tak jak pan to czyni regularnie nie podajac najczesciej zadnego dowodu na swoje oskarzenia . Nie chce tu kontynuowac utarczek slownych bo to nie moja rola jakp Swiadka . Mam cos do powiedzenia i mowie , czy to sie panu i innym podoba czy nie . Jesli twierdzi pan ze klamie ........ to nie jest dla nas pierwszyzna.




#75012 Ewangelia, którą głoszę

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-22, godz. 17:10 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Powyzej zamiescilem kilka pytan do Ciebie, jestem wdzieczny ze moderator przeniosl moj post do tego topica poniewaz nie bede oskarzony o zadawanie pytan niezgodnych z tematem rozmowy. Jestem bardzo wdzieczny za ta pomoc techniczna i oczekuje biblijnej argumentacji, ktora Czesiek tak sie szczyci. Zaznaczam ten temat nazywa sie Ewangelia, która głosze.
Moglbys mi przyblizyc ewangelie, ktora glosisz i odpowiedziec na zamieszczone powyzej pytania, bo jak do tej pory nie zauwaylem zebys blyszczal wiedza biblijna. A moze ty tak sam o sobie trabisz a jak co do czego to unikasz odpowiedzi?



#74057 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 18:20 w Neutralność

Oczywiście. Pan Homo_sum pseudonim Chomik, stoi na czele tajnego mafijnego bractwa w WTS, którego zadaniem jest skrytobójcze mordowanie pedofilów w sposób duchowy. Ciekawe, kiedy przerzuci się na fizyczną likwidacje (a może już zaczął sądząc po jego wypowiedzi....)


Ciekawe "skrytobójcze" zagranie pana prawnika. Jak juz nie mozna inaczej to nazwac Homikiem(trzymac sie wzoru) albo wymyslic mordercza kreskówke, prosze nie osmieszac resztki panskiej zasadnosci. Pan sie juz skompromitowl przy okazji rozmowy z HC. :)



#73529 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 22:16 w Neutralność

Czy ty wierzysz, że BÓG istnieje? Bo od tego zaczyna się religia, wiara. Jeśli nie istnieje to czym jest dla Ciebie Pismo Święte?



#74233 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 11:48 w Neutralność

zacznijmy od jednego Czy jest twoi obowiazkiem czy przyjemnoscia pojscie na wojne i jakie jest oficjalne stanowisko KK w tej sprawie i pokaz mi w biblii gdzie Jezus nakazal mordowac blizniego ?Mowisz o samodzielnej decyzji, jakie sa konsekwencje ze nie pojdziesz na wojne a jakie gdy zgodze sie jako brat na transfuzje.



#73532 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 22:57 w Neutralność

To o Bogu to do Terebinta a teraz do Xiondzu:Masz rację czasem wygląda to obłudnie gdy ktoś głosi prawdę ale nią nie żyje. Nie jestem filarem zboru ani pionierem ani nikim kto uważa się za bardziej prawego od innych ale uważam że Świadkowie Jehowy wnoszą więcej dobrego niż złego i jest więcej dobrych świadków niz złych. Zawód z powodu zachowania kogoś innego już przeżyłem kilka razy ale zawsze zadaje sobie pytanie: jaki ja jestem, czy mam prawo na podstawie kilku przykładów przekreślać większość?.Ad PawelOczywiście, że to przesada przecież gdyby nie ta "fałszywa religia" nie byłoby tego forum i pewnie forum umarloby śmiercia naturalną - więc jednak forum dyskusje o Swiadkach Jehowy odczułoby to na swojej skórze. Ba, co więcej nie byłoby punktu odniesienia "Nie ma fanatycznych nie myślących ŚJ ". Jakby nie było żyjemy na tym forum dzięki temu że Świadkowie Jehowy istnieją i chwała im za to :rolleyes:

Poprzez zwrot "w zaciszu domowym" mam na mysli to, że Organizacja roztacza stałą kontrole zachowania. Wytwarzaja sie w was mechanizmy psychologiczne, które odrzucaja jakiekolwiek przejawy normalnego myslenia. Ja podchodze do wszystkiego krytycznie i staram się dojść do prawdy poprzez rozum. Natomiast proponowana mi "prawda" polega na odrzuceniu wolnej woli i myslenia na rzecz "mantrowania" straznic itp. Dlazcego porownałem do GuŁagu i Oświecimia? Bo nawet tam więźniowie zyli nadzieją i mieli jej przebłyski. Wy tego nie macie. Oferujecie ponury, częściowo gnostycki obraz świata, powołujecie sie na Biblię, ale jednocześnie większym autorytetem jest dla was WTS Niby mówicie o zmartwychwstaniu, ale jednoczesnie wasza doktryna temu przeczy. Im bardziej poznaję waszą doktrynę, tym bardziej wydaje mi się, że tak naprawdę jedynym celem organizacji jest szydzenie z Boga. I przy okazji dostarczanie coraz wiekszej liczby osób zawiedzionych, z których duża cześć zapewne staje się ateistami. Natomiast do szeregowych ŚJ nic nie mam, uważam, że są "ofiarami ofiar". Pytałeś mnie jednak, jak by wyglądał świat pod rządami WTS. A więc jeszcze raz odpowiadam - totalna rzeczywistość, upadek nauki i sztuki, i bardzo szybki rozpad. Niestety, szybki w ujęciu historycznym, tj. przez jakies jedno pokolenie.

Ja tak nie uważam. Jeśli np: jest napisane w straznicy badź uczciwy i oddaj jesli coś znalazłeś właścicielowi a ja tego nie czynie to nikt nie kontroluje mojego zachowania jednak skutki mojego zachwania przechodzą na mnie.To, że tutaj sie znajduje jest przejawem myslenia tylko nie wiem czy normalnego.

Ciekawe, że wielu ludzi nie uważa śJ za jedyną fałszywą religię. To raczej przesada, choć na pewno fałszywym prorokiem to jest :P Buddyzm raczej prowadzi do ateizmu itd. Ale wracając do pytania... niewielu by zauważyło zniknięcie śJ. może najbardziej Ci co w niej byli i ich rodziny...Tu by się zaczął hard-core :D jakoś skojarzyło mi się to z tym : http://watchtower.or...s...t=0&start=0

A propo hard core nieżle się ubawiłem tą groteską chociaż to fantastyczna bujda na resorach



#73771 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 14:13 w Neutralność

No to ja naiwna jestem...jak zawsze...bo jednak wierze, ze SJ nie posuneliby sie do uzycia przemocy, ani nie siegneliby po bron.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.Tyle razy wytykali mi Gwardie Papieska <_<

D.


Mysle ze najblizej prawdy byla Pani - Pani Dosiu oczywiscie odstepcy albo wykluczeni musieliby poszukac wiecej takich jak oni sami albo spowodowac by byli takimi samymi (stara metoda szatana). A nikt nie pomyslal o czyms takim jak zorganizowanie pomocy przez starszych osoba, ktore rokuja szanse na poprawe?

Ciekawe ze jednak mozna liczyc na to ze Swiadkowie Jehowy za bron nie chwyca czego nie mozna oczekiwac od innych religii. ;)



#74096 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 19:54 w Neutralność

Homo_sum
Z Pawłem nie należymy do jednej denominacji, a Paweł podał te wierzenia co do których mamy te same poglądy.
Homo_sum
Wybacz, że zadam ci takie głupie pytanie, czy ktokolwiek poza "ostatkiem" w "organizacji" śJ jest duchowo żywy? A jeśli uważasz, że tak, to na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Bardzo dziekuje za tak dobitnie postawione pytanie, odpowiedz jest prosta duchowo zyjaca jest osoba majacy osobisty kontakt Bogiem, oddajaca mu czesc w taki sposób w jaki sobie tego On a nie ta osoba lub inne zycza. Czasem zdarzaja sie tez osoby chore duchowo o czym zapewne czytales w biblii i tak sie zastanawiam czy przebywjac tutaj sie do nich sie zaliczam. Pozdrawiam.
A teraz moje proste pytanie bez podtekstu Jaka denominacje wyznajesz czy jest to ukryta forma wierzen, czy wstydzisz sie powiedziec ? :huh:



#73525 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 22:03 w Neutralność

Co masz na myśli, że nawet w zaciszu domowym? Ktoś z twojej rodziny jest Świadkiem Jehowy? Spotykam różne podejście u samych braci i sióstr z reguły jednak wiecej znam tzw. nie fanatyków. Może masz złe doświadczenia?



#74406 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 18:19 w Neutralność

Mam pytanie.
Łuk 3:14
"Pytali go też żołnierze, mówiąc: A my co mamy czynić? I rzekł im: Na nikim nic nie wymuszajcie ani nie oskarżajcie fałszywie dla zysku, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie."
Jak można pobierać żołd, nie będąc żołnierzem ?

Kim byli ci zolnierze ( uczniami czy zydami) i kogo pytali (Jezusa czy Jana Chrzciciela)?



#73780 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 15:09 w Neutralność

Uogólnienie. Wymień mi te religie, po których można się spodziewać, że chwycą za broń. Przy okazji przekonamy się ile religii znasz.


Mysle ze Katolicy dowiedli tego ze za bron chwyca. Protestanci tez i Muzulmani, Anglikanie. Wystarczy?



#73791 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 15:23 w Neutralność

Nie, nie wystarczy - Protestanci to około 25 tysięcy kościołów. Wymień mi, o których chodzi. I odpowiedz mi jeszcze na jedno pytanie. Jakie religie dopuszczają do zabicia dziecka w razie potrzeby podania krwii?

W wojnie trzydziestoletniej, pośrednio lub bezpośrednio, wzięły udział niemal wszystkie państwa europejskie. Stronę katolicką reprezentowały państwa Habsburgów (Austria, Hiszpania i Państwo Kościelne), niektóre księstwa I Rzeszy (m.in. Bawaria). Oficjalnie swojego wsparcia katolikom nie udzieliła Rzeczpospolita Obojga Narodów, lecz zaciężne wojsko lisowczyków zostało wysłane przez króla na Węgry.

Po stronie protestanckich państw Rzeszy (m.in. Czech w tym Śląska, Palatynatu) stanęła Dania (do 1629 r.), Szwecja, Francja, Siedmiogród.

Wojna zakończyła się zwycięstwem strony protestanckiej. Jej głównymi skutkami, oprócz zapewnienia wolności wyznania na terenie Rzeszy, było osłabienie dynastii Habsburgów, wzmocnienie pozycji Francji i Szwecji oraz uznanie niepodległości Zjednoczonych Prowincji Niderlandów. Wojnę zakończył pokój westfalski podpisany w 1648 r.

za wikipedia

Kalwinizm
Luteranizm
Metodyzm
Husytyzm
Waldensi


Naprawde myslisz ze Swiadkowie Jehowy morduja dzieci? Nie wklejaj 25 tysiecy kosciolow protestanckich i ewangelickich - prosze.



#74055 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 18:08 w Neutralność

dobre jak z kiepskiego filmu ganksterskiego.


a to nie byl film....urodzeni mordercy



#73795 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 15:41 w Neutralność

Właściwie nie mordują... pozwalają im tylko umrzeć zabraniając leczenia - rocznie ok 130 dzieci.
[/quote]
Dobrze ze nie morduja, maja inne stanowisko w sprawie krwi ale to juz inny watek.

Jesli mozna zapytac? Jak pan zaczal sie specjalizowac w religii swiadków Jehowy?



#74064 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 18:46 w Neutralność

Homiku, jako dwoje najbardziej naiwnych na tym forum trzymajmy sie razem :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Żabciu nie za rączki bo jak już wspomniałem, szacunek dla współmałzonka ale przynajmnej nie kopiesznie gryziesz jak ten konik powyzej twojego postu. Milutko pozdrawiam, oddany HS :P



#73901 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 08:48 w Neutralność

HS a czym się to różni od samozachwalania śJ? Ja nie widzę różnicy między nami, a propagandą WTS-u. Jesteśmy tacy sami choć mówimy pewne rzeczy o których WTS nie powie...


Jest roznica, powiedz co oferujesz ludziom ktorzy traca wiare w Boga? Lepszego Boga a moze twoja przyjazn ? Ciekawe co po takiej "edukacji" zostaje godne uwagi i czy mozna od razu sobie podciac zyly czy tez przestac wierzyc w BOGA

" rzekl glupi w sercu swoim ze nie ma Boga i nie ma nikogo kto by dobrze czynil "

mam nadzieje ze sie sie nie nie obrazamy, jak rozumiem Ty wierzysz w boga ;)



#74130 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 22:38 w Neutralność

HS czy zgadzasz się ze mną, że świat byłby lepszy bez ŚJ, bo pozytywne strony ŚJ (np. zachęcanie do walki z nałogami) mogą zostać pozytywnie skopiowane np. przez protestantów, którzy weszliby na miejsce próżni po ŚJ, a największą korzyścią ze zniknięcia ŚJ z powierzchni ziemi byłaby rezygnacja z psychopatycznej niebiblijnej nauki o zakazie transfuzji i przyzwoleniu na śmierć małych dzieci?

Nie zgadzam sie dlatego ze

nauka o krwi jest zawarta w bibli i jest oparta na zasadzie świetosci krwi dlatego ze jest wymagana przez Jehowe i tym samym nie jest psychopatyczna,
my nie tylko walczymy z nalogami ale takze demaskujemy falszywe nauki a co za tym fałszywe religii

dnosnie dzieci to przypomina mi sie pytanie czy wyslalby pan syna na wojne a katolik odpowiada pewnie bo to jest moj obowiazek a swiadek Jehowy odpowiada wiec rozumie pan jaki ja mam obowiazek wobec Boga :)



#73911 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 09:41 w Neutralność

Homo_sum
Jak dla ciebie wiara w Boga równa się bycie w "organizacji", a odejście od niej oznacza utratę wiary lub wiarę w jakiegoś innego Boga, to współczuję tobie. Bo pomyliły się tobie pojęcia, albo zamiast ufać Bogu zaufałeś ludziom z WTS-u.
Jest coś lepszego od tego co oferuje WTS, od tej kłamliwej propagandy na temat Boga. Jest tym osobista społeczność z żywym Bogiem, jest to dar łaski zbawienia w Panu Jezusie Chrystusie, jest to nadzieja życia wiecznego ze swoim Zbawicielem.
Masz taką nadzieję, czy też jak wszyscy śJ musisz sobie zapracować na ten Boży dar łaski - zbawienie i nowe narodzenie z wody i Ducha?


A Ty w domu tak sam praktykujesz swoja religje czy tez zbierasz sie ze wspolznawcami a propo's nikt nie wie do jakiej religii przynalezysz, moze jednak tak lepiej ze nie mowisz byc moze ktos zalozylby forum zwiazane z jej tematem i wtedy z napastnika przemienilbys sie w obronce tematu. :)



#74257 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 12:44 w Neutralność

Wiesz dobrze że Jezus nie kazal uzywac broni nawet w przypadku Jego obrony..... Mat 26:52 52 Then Jesus said to him: “Return your sword to its place, for all those who take the sword will perish by the sword.

A tazkze nakazal milowac nieprzyjaciol

Luk 6:27 But I say to YOU who are listening, Continue to love YOUR enemies, to do good to those hating YOU, 28 to bless those cursing YOU, to pray for those who are insulting YOU

Nie mam polsiej biblii a wszystko ine po angielsku



#73522 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 21:53 w Neutralność

Ad.1
Miałoby, chociazby to forum byłoby już tylko archeologicznym a nie podnoszącym aktualne tematy.

Ad.2
A dlaczego tak sądzisz? Jako obywatel tego"Gułagu" cenie ludzi , którzy są w nim ze mną. Nikt mnie nie zamordował, nikt tutaj nie okradł, raczej dobre rzeczy mnie spotkały. Jestesmy ludżmi, popełniamy błędy, czasem mam coś komus za złe ale jesli miałbym trafić do więzienia to raczej do celi ze Świadkami Jehowy, proszę.

Co wpłyneło na to że jesteś wściekły na tą a nie na religję?



#74588 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-18, godz. 21:15 w Neutralność

Jeszcze raz podkresle ze nie trzeba zamieszczac w biblii adnotacje ze nie mozna hakowac ( w zlym tego slowa znaczeniu: uszkadzac, psuc , wprowadzac wirusy itp) zeby wiedziec ze to sie Bogu nie podoba.



#73518 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 21:29 w Neutralność

Załóżmy, że na skutek usilnych starań ludzi jedyna fałszywa religia (czyt. ŚJ) znika z powierzchni ziemi pozostają same prawdziwe (czyt. Buddyzm, Hinduizm, Rzymskokatolicka etc.). Jaki by to miało wpływ na sytuację na świecie?

A teraz odwrócona wersja znikają prawdziwe i pozostaje ta fałszywa.



#73917 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 10:20 w Neutralność

moją wiarę możesz sobie poatakować chociażby w tym wątku:
http://watchtower.or...s...ost&p=52138
Przeczytaj sobie i atakuj do woli.
A jak interesuje ciebie atakowanie mojej społeczności do której należę to nie dam ani tobie, ani żadnemu śJ przebywającemu tutaj takiej satysfakcji. Szczególnie, że byli już tu tacy śJ i ich sympatycy, którzy wiedząc o mojej społeczności tyle co wydalają po strawieniu jedzenia i bezczelnie atakowali moją społeczność pokazując tym samym jacy to naprawdę potrafią być śJ.

Nic takiego nie stwierdzilem jestem daleki od atakowania dla atakowania, nie zrozumiales mnie zupelnie, na tym forum znajuje sie sporo atakow na Świadkow z checi wyrzadzenia krzywdy a nie z jakis realnych przeslanek do ataku. Dalej nie wiem czy jestes metodysta czy baptysta czy tez mormonem ale pewnie to swieta tajemnica. :o



#74050 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 17:42 w Neutralność

HS, poważnie twierdzisz, że dzisiaj 16 sierpnia 2007 nie ma ani jednego pedofila wśród świadków Jehowy?

co roku wyklucza się iluś tam pedofilów a iluś tam unika wykluczenia bo nie ma dowodów albo nie zostają oskarżeni.


Nie, tak nie uważam ale wiem że jak są to predzej czy później wyplyna i zostana wykluczeni, duchowo juz nie zyja. Nie wiem czy to samo ich spotka w spolecznosci katolickiej czy tez protestanckiej :)