Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Homo_sum

Odnotowano 122 pozycji dodanych przez Homo_sum (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-31 )



Sort by                Order  

#73984 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 13:46 w Neutralność

Tak wierzę w Boga objawionego na kartach Biblii.
Nie jestem z Czesiem w tej samej denominacji a mimo to traktujemy się po bratersku i wierzymy w tego samego Boga i jesteśmy tej samej wiary.

No skoro historia jest atakiem to faktycznie jej jest tu aż nadto ;)

Pozdrawiam Pawel


Tzn uzywacie krzyza jako znaku waszej wiary, uznajecie matke Jezusa za matke Boga i trojca swieta nie jest dla was tajemnica?

Spowiadacie sie tez ksiedzu ? Na czym polega ta różnica waszej wiary od wiary Świadkowskiej. Ja Ciebie Pawle nie traktuje po zbojecku i szacunek mam tak jak do innych, napewno bracmi nie jestesmy bo po pierwsze mama mi nic nie wspominala a po drugie nie jestes Swiadkiem Jehowy.

Do innych rzeczy sie nie odniose jako ze konkretnych przykladow mi nie objawiles, podejrzewam tylko ze opierasz swoja opinie na tym co inni napisali. :)



#74943 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-22, godz. 00:24 w Neutralność

Wpierw chciałbym powtorzyć wcześniej przytoczony fragment z ew. Łukasza odnośnie żołnierzy.
(PNŚ)Łuk3:12 Przyszli nawet poborcy podatkowi, by dać się ochrzcić, i rzekli do niego: „Nauczycielu, co mamy czynić?” 13 Rzekł im: „Nie żądajcie więcej, niż wynosi stawka podatkowa”. 14 Pytali go również pełniący służbę wojskową: „A my co mamy czynić?” I rzekł im: „Nikogo nie nękajcie ani nikogo fałszywie nie oskarżajcie, lecz poprzestawajcie na swym zaopatrzeniu”.


Jest to bardzo proste i wynika z biblii. Osoby te nie byly uczniami, nie byly tez ochrzczone. Jan przygotowywal droge przed Jezusem ale to nie on wprowadzil nowe przykazanie

Jana 13:34,35
34 Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. 35 Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali».


HS pytałeś po co oni przybyli? czyżby kontekst nie wystarczył jako odpowiedź? a to przecież tylko jeden werset wstecz i to w "najdokładniejszym przekładzie".


Wlasnie kontekst by wystarczyl ale ty zacytowales biblie bez zrozumienia


Jezus zapytany Łuk 18:18-21, Mk 10:17-20, Mt 19:16-20 kazał przestrzegać przykazań (oprocz tego co wyżej podałem kolejne wersety mówią o ubóstwie) a w takim razie bycie żołnierzem nie przeszkadza w niczym czynić dobro a także NIE NAKAZUJE bicia, mordowania, gwałcenia i temu podobnych (chyba że o czymś nie wiem...) to już konkretne jednostki ludzkie decydują o swoim zachowaniu - które jesli jest niezgodne z przepisami jest tępione przez przełożonych/dowódców. Sam Jezus żołnierzy prosił aby nie wyrządzali szkody, co nie znaczy od razu że mają z wojska uciekać, bo kto by zamykał morderców itp.?
<ironia>...tak jasne, sami by się zamykali w więzieniach za swoje przewinienia :| </ironia>
więc już nie tylko logika ale również Biblia daje dość wyrażny BRAK zakazu służby wojskowej.


Jesli umilowanie bogactwa mialo znaczenia dla Jezusa tym bardziej kwestia zabijania.

jeszcze wcześniej przytoczyłeś fragment pojmania Jezusa przez wojsko (motyw zdrady przez Judasza Iskariota). W mojej opinii przykład chybiony i to bardzo, z powodu kontekstu. napisane jest bowiem że Jezus sam chciał zostać wydany za wielu, z tąd przykazał swojemu uczniowi schowanie miecza, aby się spełniło Pismo (jak zapewne wiesz, Jezus przyszedł Prawo wypełnić, a nie je znieść ;) )


Tak wiec nie znam ani jednego ucznia ktory mialby byc sprawiedliwym morderca a ty nie mozesz mi podac przykladu Korneliusza poniewaz nie wiesz co zrobil po chrzcie.

Wracajac jednak do twojego slynnego przykladu z Łukasza 3:12 ja znam ucznia, ktory przestal byc poborcą podatków w owym czasie co nie znaczy ze ŚJ nie moga dzisiaj pracowac w skarbówce. Charakter pracy sie zmienil. Tak samo praca ochroniarza rózni sie leciutko od pracy zołnierza przyznasz? Zreszta kazdy ochroniarz pracujacy z bronią swój cieżar poniesie kiedy przyjdzie tej broni uzyc.


Marka 2:14

14 A przechodząc, ujrzał Lewiego, syna Alfeusza, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: &laquo;Pójdź za Mną!&raquo;. On wstał i poszedł za Nim.

Poza tym. Nawet jesli pierwsi chrzescijanie starali sie byc dobrymi obywatelami to ich wiara powstrzymywala ich od odbierania zycia innym albo poswiecania swojego za panstwo.

Encyklopedia Religii stwierdza "Ojcowie wczesnego kosciola, wlaczajac Tertuliana i Orygena oznajmili ze Chrzescijanie byli zobowiazani powstrzymywac sie od zabierania zycia, zasady ktora powstrzymywala ich od udzialu w wojsku rzymskim"(moje tlumaczenie) .

The Encyclopedia of Religion states: “The early church fathers, including Tertullian and Origen, affirmed that Christians were constrained from taking human life, a principle that prevented them from participating in the Roman army.

W swojej ksiażce "Wczesny Kosciol i Swiat" Profesor C.J. Cadoux pisze Az do panowania Marka Aureliusza przynajmniej (161 -180 rok naszej), zaden Chrzescijanin mogl zostac zolnierzem po chrzcie.(moje tlumaczenie)

” In his book The Early Church and the World, Professor C. J. Cadoux writes: “Up to the reign of Marcus Aurelius at least [161-180 C.E.], no Christian would become a soldier after his baptism.”

Pozdrawiam Maciej Ciemała @ xiondzu


HS, podpisuję się pod prośbami innych uczestników tego forum abyś wziął Biblię i poczytał ją zamiast publikacji WTS - sama Biblia wiele spraw sama wyjaśnia, nie trzeba zbednych komentarzy ludzkich.


Wiesz przypominacie mi w tym wszystkim faryzeuszy "nauczycielu jest napisane ...." ktorzy znali pismo św a jednak chcieli wszystko obrócic (wypaczyc) na swoja strone.

Jehowa brzydzi sie zabijaniem ludzi, mamy milowac nieprzyjaciol ale wy ciagle swoje bo jan powiedzial..... a ochroniarze to moga zabijac?

Zastanowcie sie na tym i czytajcie ze zrozuminiem.

Pozdrawiam



#73795 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 15:41 w Neutralność

Właściwie nie mordują... pozwalają im tylko umrzeć zabraniając leczenia - rocznie ok 130 dzieci.
[/quote]
Dobrze ze nie morduja, maja inne stanowisko w sprawie krwi ale to juz inny watek.

Jesli mozna zapytac? Jak pan zaczal sie specjalizowac w religii swiadków Jehowy?



#73525 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 22:03 w Neutralność

Co masz na myśli, że nawet w zaciszu domowym? Ktoś z twojej rodziny jest Świadkiem Jehowy? Spotykam różne podejście u samych braci i sióstr z reguły jednak wiecej znam tzw. nie fanatyków. Może masz złe doświadczenia?



#73780 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 15:09 w Neutralność

Uogólnienie. Wymień mi te religie, po których można się spodziewać, że chwycą za broń. Przy okazji przekonamy się ile religii znasz.


Mysle ze Katolicy dowiedli tego ze za bron chwyca. Protestanci tez i Muzulmani, Anglikanie. Wystarczy?



#73529 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 22:16 w Neutralność

Czy ty wierzysz, że BÓG istnieje? Bo od tego zaczyna się religia, wiara. Jeśli nie istnieje to czym jest dla Ciebie Pismo Święte?



#74588 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-18, godz. 21:15 w Neutralność

Jeszcze raz podkresle ze nie trzeba zamieszczac w biblii adnotacje ze nie mozna hakowac ( w zlym tego slowa znaczeniu: uszkadzac, psuc , wprowadzac wirusy itp) zeby wiedziec ze to sie Bogu nie podoba.



#73532 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 22:57 w Neutralność

To o Bogu to do Terebinta a teraz do Xiondzu:Masz rację czasem wygląda to obłudnie gdy ktoś głosi prawdę ale nią nie żyje. Nie jestem filarem zboru ani pionierem ani nikim kto uważa się za bardziej prawego od innych ale uważam że Świadkowie Jehowy wnoszą więcej dobrego niż złego i jest więcej dobrych świadków niz złych. Zawód z powodu zachowania kogoś innego już przeżyłem kilka razy ale zawsze zadaje sobie pytanie: jaki ja jestem, czy mam prawo na podstawie kilku przykładów przekreślać większość?.Ad PawelOczywiście, że to przesada przecież gdyby nie ta "fałszywa religia" nie byłoby tego forum i pewnie forum umarloby śmiercia naturalną - więc jednak forum dyskusje o Swiadkach Jehowy odczułoby to na swojej skórze. Ba, co więcej nie byłoby punktu odniesienia "Nie ma fanatycznych nie myślących ŚJ ". Jakby nie było żyjemy na tym forum dzięki temu że Świadkowie Jehowy istnieją i chwała im za to :rolleyes:

Poprzez zwrot "w zaciszu domowym" mam na mysli to, że Organizacja roztacza stałą kontrole zachowania. Wytwarzaja sie w was mechanizmy psychologiczne, które odrzucaja jakiekolwiek przejawy normalnego myslenia. Ja podchodze do wszystkiego krytycznie i staram się dojść do prawdy poprzez rozum. Natomiast proponowana mi "prawda" polega na odrzuceniu wolnej woli i myslenia na rzecz "mantrowania" straznic itp. Dlazcego porownałem do GuŁagu i Oświecimia? Bo nawet tam więźniowie zyli nadzieją i mieli jej przebłyski. Wy tego nie macie. Oferujecie ponury, częściowo gnostycki obraz świata, powołujecie sie na Biblię, ale jednocześnie większym autorytetem jest dla was WTS Niby mówicie o zmartwychwstaniu, ale jednoczesnie wasza doktryna temu przeczy. Im bardziej poznaję waszą doktrynę, tym bardziej wydaje mi się, że tak naprawdę jedynym celem organizacji jest szydzenie z Boga. I przy okazji dostarczanie coraz wiekszej liczby osób zawiedzionych, z których duża cześć zapewne staje się ateistami. Natomiast do szeregowych ŚJ nic nie mam, uważam, że są "ofiarami ofiar". Pytałeś mnie jednak, jak by wyglądał świat pod rządami WTS. A więc jeszcze raz odpowiadam - totalna rzeczywistość, upadek nauki i sztuki, i bardzo szybki rozpad. Niestety, szybki w ujęciu historycznym, tj. przez jakies jedno pokolenie.

Ja tak nie uważam. Jeśli np: jest napisane w straznicy badź uczciwy i oddaj jesli coś znalazłeś właścicielowi a ja tego nie czynie to nikt nie kontroluje mojego zachowania jednak skutki mojego zachwania przechodzą na mnie.To, że tutaj sie znajduje jest przejawem myslenia tylko nie wiem czy normalnego.

Ciekawe, że wielu ludzi nie uważa śJ za jedyną fałszywą religię. To raczej przesada, choć na pewno fałszywym prorokiem to jest :P Buddyzm raczej prowadzi do ateizmu itd. Ale wracając do pytania... niewielu by zauważyło zniknięcie śJ. może najbardziej Ci co w niej byli i ich rodziny...Tu by się zaczął hard-core :D jakoś skojarzyło mi się to z tym : http://watchtower.or...s...t=0&start=0

A propo hard core nieżle się ubawiłem tą groteską chociaż to fantastyczna bujda na resorach



#73791 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 15:23 w Neutralność

Nie, nie wystarczy - Protestanci to około 25 tysięcy kościołów. Wymień mi, o których chodzi. I odpowiedz mi jeszcze na jedno pytanie. Jakie religie dopuszczają do zabicia dziecka w razie potrzeby podania krwii?

W wojnie trzydziestoletniej, pośrednio lub bezpośrednio, wzięły udział niemal wszystkie państwa europejskie. Stronę katolicką reprezentowały państwa Habsburgów (Austria, Hiszpania i Państwo Kościelne), niektóre księstwa I Rzeszy (m.in. Bawaria). Oficjalnie swojego wsparcia katolikom nie udzieliła Rzeczpospolita Obojga Narodów, lecz zaciężne wojsko lisowczyków zostało wysłane przez króla na Węgry.

Po stronie protestanckich państw Rzeszy (m.in. Czech w tym Śląska, Palatynatu) stanęła Dania (do 1629 r.), Szwecja, Francja, Siedmiogród.

Wojna zakończyła się zwycięstwem strony protestanckiej. Jej głównymi skutkami, oprócz zapewnienia wolności wyznania na terenie Rzeszy, było osłabienie dynastii Habsburgów, wzmocnienie pozycji Francji i Szwecji oraz uznanie niepodległości Zjednoczonych Prowincji Niderlandów. Wojnę zakończył pokój westfalski podpisany w 1648 r.

za wikipedia

Kalwinizm
Luteranizm
Metodyzm
Husytyzm
Waldensi


Naprawde myslisz ze Swiadkowie Jehowy morduja dzieci? Nie wklejaj 25 tysiecy kosciolow protestanckich i ewangelickich - prosze.



#73771 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 14:13 w Neutralność

No to ja naiwna jestem...jak zawsze...bo jednak wierze, ze SJ nie posuneliby sie do uzycia przemocy, ani nie siegneliby po bron.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.Tyle razy wytykali mi Gwardie Papieska <_<

D.


Mysle ze najblizej prawdy byla Pani - Pani Dosiu oczywiscie odstepcy albo wykluczeni musieliby poszukac wiecej takich jak oni sami albo spowodowac by byli takimi samymi (stara metoda szatana). A nikt nie pomyslal o czyms takim jak zorganizowanie pomocy przez starszych osoba, ktore rokuja szanse na poprawe?

Ciekawe ze jednak mozna liczyc na to ze Swiadkowie Jehowy za bron nie chwyca czego nie mozna oczekiwac od innych religii. ;)



#73802 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 16:46 w Neutralność

To jest właśnie ten problem. ŚJ dopuszczają do śmierci (zwie się to delikatnie mówiąc - świadome narażanie życia) dlatego że wierzą że postępują słusznie. Efekt - śmierć wielu ludzi w tym dzieci.Członkowie Świątyni Ludu popełnili zbiorowe samobójstwo, podając także własnym dzieciom trutkę. Wierzyli że postępują słusznie.Efekt - śmierć wielu ludzi w tym dzieci."Terroryści samobójcy" oddają własne życie, zabijając przy tym dziesiątki osób naokoło dlatego że wierzą że postępują słusznie. Efekt - śmierć wielu ludzi w tym dzieci.Każdy wierzy że postępuje słusznie, nawet zgodnie z zaleceniami Boga. Czy powiesz że ci pierwsi są w porządku a reszta to psychopaci ?Problem w tym że ktoś wcisnął im do głowy mylne pojęcie na temat Boga i jego oczekiwań. To nie są mordercy, to są ofiary, które "produkują kolejne ofiary.

Wiesz dobrze ze Swiadkowie Jehowych chca zyc, ze stosuja wszystkie mozliwe metody terapii dla swoich dzieci oprocz podawania krwi ale nawet wtedy jest to osobista decyzja. Ja znam osoby ktore zgodzily sie na transfuzje i nie bede wytykal ich palcami do tego trzeba byc przekonanym osobiscie (rodzice,dana osoba ) zeby podjac odpowiednia decyzje a nie grupowo jak w przypadku zbiorowego samobojstwa. Przyklad nietrafiony. Oprocz tego nikt za Ciebie nie podpisze Oswiadczenia o Krwi. Jesli jest to nauka biblijna i wszyscy powinni ja stosowac kazdy osobiscie podejmuje taka decyzje a w przypadku dzieci ich rodzice tak jak to jest w prawie swieckim wyluszczone. Nie mam ochoty z tego topica zrobic problemu z transfuzja

Homo_sum - dołączyłeś do bardzo elitarnej grupy ignorowanych przeze mnie użytkowników...

A czym sobie tak wybitnie zasluzylem Panie Wilku Stepowy? Prosze o jakies konkrety. Czy dostane za to medal.....



#74940 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-21, godz. 22:25 w Neutralność

W Biblii bardzo łatwo znaleźć ogólne zasady w świetle których takie rzeczy jak pedofilia, wszelkiego rodzaju cudzołożenie, czy niszczenie cudzych rzeczy okazują się złe. Odnośnie służby w wojsku takich zasad nie ma. Pokazuje to chociażby nauczanie WTS-u:
I jak tu ma się rozgraniczenie, jeśli pracujesz jako żołnierz to źle, a jak pracujesz jako ochroniarz, to twoja wolna wola? Czysta obłuda.


Wróciłem wreszcie choc od niedzieli mnie nie bylo, pozostalem zalogowany bo w pośpiechu opuszczałem co do zacytowanej straznicy z 1974 wierze ze tak brzmi choc w angielskiej wersji jeszcze jej nie znalazem. Ale za to znalazlem bardzo cieawy werset bibijny który byc moze wyjasni kwestie ochroniarzy , straznikow. Wiem ze ŚJ nie moga byc wojskowymi po chrzcie ale moga byc strazakami.

A oto ten werset

Galatów 6:4,5
4 Niech każdy bada własne postępowanie, a wtedy powód do chluby znajdzie tylko w sobie samym, a nie w zestawieniu siebie z drugim. 5 Każdy bowiem poniesie własny ciężar.



#74257 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 12:44 w Neutralność

Wiesz dobrze że Jezus nie kazal uzywac broni nawet w przypadku Jego obrony..... Mat 26:52 52 Then Jesus said to him: “Return your sword to its place, for all those who take the sword will perish by the sword.

A tazkze nakazal milowac nieprzyjaciol

Luk 6:27 But I say to YOU who are listening, Continue to love YOUR enemies, to do good to those hating YOU, 28 to bless those cursing YOU, to pray for those who are insulting YOU

Nie mam polsiej biblii a wszystko ine po angielsku



#74233 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 11:48 w Neutralność

zacznijmy od jednego Czy jest twoi obowiazkiem czy przyjemnoscia pojscie na wojne i jakie jest oficjalne stanowisko KK w tej sprawie i pokaz mi w biblii gdzie Jezus nakazal mordowac blizniego ?Mowisz o samodzielnej decyzji, jakie sa konsekwencje ze nie pojdziesz na wojne a jakie gdy zgodze sie jako brat na transfuzje.



#74130 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 22:38 w Neutralność

HS czy zgadzasz się ze mną, że świat byłby lepszy bez ŚJ, bo pozytywne strony ŚJ (np. zachęcanie do walki z nałogami) mogą zostać pozytywnie skopiowane np. przez protestantów, którzy weszliby na miejsce próżni po ŚJ, a największą korzyścią ze zniknięcia ŚJ z powierzchni ziemi byłaby rezygnacja z psychopatycznej niebiblijnej nauki o zakazie transfuzji i przyzwoleniu na śmierć małych dzieci?

Nie zgadzam sie dlatego ze

nauka o krwi jest zawarta w bibli i jest oparta na zasadzie świetosci krwi dlatego ze jest wymagana przez Jehowe i tym samym nie jest psychopatyczna,
my nie tylko walczymy z nalogami ale takze demaskujemy falszywe nauki a co za tym fałszywe religii

dnosnie dzieci to przypomina mi sie pytanie czy wyslalby pan syna na wojne a katolik odpowiada pewnie bo to jest moj obowiazek a swiadek Jehowy odpowiada wiec rozumie pan jaki ja mam obowiazek wobec Boga :)



#74260 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 12:53 w Neutralność

Christians of the first century would later recall Jesus’ fervent prayer to Jehovah, in which he said of his disciples: “They are no part of the world, just as I am no part of the world.” They would remember Jesus’ explanatory answer to Pontius Pilate: “My kingdom is no part of this world. If my kingdom were part of this world, my attendants would have fought that I should not be delivered up to the Jews. But, as it is, my kingdom is not from this source.” (John 17:14, 16; 18:36) In those days, Jewish factions were fighting one another, both verbally and by shedding blood. But Jesus’ disciples did not get mixed up in those revolutionary campaigns. For some 30 years they waited in Jerusalem. Then they obeyed Jesus’ prophetic sign by “fleeing to the mountains.” Their neutral stance and their flight resulted in their salvation.—Matthew 24:15, 16.

11 Some may ask, ‘What of Cornelius, the centurion, and Sergius Paulus, the army-backed proconsul in Cyprus? Were not these men associated with the military?’ Yes, at the time they accepted the Christian message. The Scriptures, though, do not tell us what Cornelius and others did after their conversion. No doubt Sergius Paulus, who was an intelligent man and “astounded at the teaching of Jehovah,” would soon scrutinize his secular position in the light of his newfound faith and make a proper decision. Cornelius would have done likewise. (Acts 10:1, 2, 44-48; 13:7, 12) There is no record that the disciples told them what action they must take. They could see that from their own study of God’s Word.—Isaiah 2:2-4; Micah 4:3.
12 Similarly, Christians today should not instruct others personally as to what stand they must take on issues related to Christian neutrality. Each one must make his own conscientious decisions in line with his understanding of Bible principles.—Galatians 6:4, 5.



#74263 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 13:09 w Neutralność

KK jak i inne wspólnoty chrześcijanskie ani nie nakładają obowiązku ani czegokolwiek by walczyć. To "kwestia sumienia" :D Pokaż mi gdzie w Biblii nakazał przyglądać się krzywdzie drugiego człowieka? ;)Jak nie pójdziesz na wojne to Cię nikt nie wyciapnie ze wspólnoty wierzących, a u Ciebie i owszem(?)...

Przepraszam ale ja bym sie nie zdziwil gdyby kaplan twojej denominacji nawet pochwalil sluzbe wojskowa tak jak tozrobil JP2

HS, mam prosbę:cytując anglojęzyczne dzieła świeckie wrzucaj tekst do Word Translatora albo czegoś podobnego.cytując Biblię, gdy już znajdziesz odpowiednie cytaty i oznaczenia wersetów możesz albo podawać same sygnatury i my sobie znajdziemy (np. Izajasza 2:2-4) albo korzystaj np. z http://online.biblia.pl/ i stamtąd kopiuj text z tysiąclatkitekst anglojęzyczny jest dla większości z nas albo niezrozumiały albo mało zrozumiały albo conajmniej oznacza niski komfort czytania związany z dodatkowym wysiłkiem tłumaczenia tego sobie na polski.

z word tranlatora wychodza smieszne przeklady , juz wole wlasny ciezko wydukany, ja swietnie rozumiem ale tlumaczem niestety nie jestem moze takim interpretatorem



#74269 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 13:26 w Neutralność

11 Some may ask, ‘What of Cornelius, the centurion, and Sergius Paulus, the army-backed proconsul in Cyprus? Were not these men associated with the military?’ Yes, at the time they accepted the Christian message. The Scriptures, though, do not tell us what Cornelius and others did after their conversion. No doubt Sergius Paulus, who was an intelligent man and “astounded at the teaching of Jehovah,” would soon scrutinize his secular position in the light of his newfound faith and make a proper decision. Cornelius would have done likewise. (Acts 10:1, 2, 44-48; 13:7, 12) There is no record that the disciples told them what action they must take. They could see that from their own study of God’s Word.—Isaiah 2:2-4; Micah 4:3.
12 Similarly, Christians today should not instruct others personally as to what stand they must take on issues related to Christian neutrality. Each one must make his own conscientious decisions in line with his understanding of Bible principles.—Galatians 6:4, 5.
[/quote]
Niektorzy moga zapytac co z Korneliuszem, .....Nie byli ci mezczyzni powiazani z wojskiem?Tak w czasie kiedy zaakceptowali chrzescijanskie przeslanie. Pismo nie mowia jednak co zrobili po nawróceniu. .......Mogli to zobaczyc z wlasnego studium Słowa Bozego Izajasza 2:2-4 Micheasza 4:3

ale jestem leniem :lol:



#74288 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 14:05 w Neutralność

Czyli już wiemy, że autor anglojęzycznego cytatu nie ma do zaproponowania argumentów ściśle biblijnych, a jedynie tzw. "myślenie życzeniowe". Isaiah 2:2-4; Micah 4:3, John 17:14, 16; 18:36


Korneliusz "mógł" wyczytać (żeby było śmieszniej: w ST) zakaz służby wojskowej, "mógł" nawet samodzielnie wyliczyć w oparciu o księgę daniela rok 1914 lub dostrzec w dziejach apostolskich zakaz transfuzji. Nie wiemy nawet, czy nie doczytał się przypadkiem że w księdze Hioba zapowiedziano wynalazek radia :P jak swego czasu odczytał księgę Hioba J.F.Rutheford (cytując werset o gadających piorunach).

W każdym razie, istnieją w Biblii kategoryczne nakazy:
[do nierządnicy]: "idź i nie grzesz więcej" (Jezus)
[do cudzołożnika Heroda]: "nie wolno ci żyć z żoną Twego brata" (Jan Chrzciciel)
[do nawróconych chrześcijan]: "kto kradł niech kraść przestanie" (apostoł Paweł)

i NIE MA w Biblii słów: "kto służył w wojsku, niech porzuci służbę wojskową". I nie ma słowa pedofilia i nie ma wielu "wynalazkow" dzisiejszego swiata za to sa zasady: jak ta o milosci blizniego, neutralnosci - zgadzasz sie ze mna czy zakladajac ze nie ma slowa pedofilia w biblii dojdziemydo konkluzjii ze to Bog to dopuszcza ;)
wśród osób które nie odziedziczą Królestwa, wymieniono m.in. homoseksualistów i pijaków (podkreślając że "takimi byli niektórzy z was") ale jakoś "zapomniano" o żołnierzach. (List 1 do Koryntian).




#73480 Czy Świadkowie Jehowy robią dobrze udzielając się na takim forum?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 18:06 w Oceń forum

No to zycze przyjemnej zabawy <_<


Czytałem fragment postu w którym (prosze mnie skorygować jeśli się mylę)stwierdzono, że Pani mąż jest Świadkiem Jehowy. Czy różńica w poglądach pomaga mu być Świadkiem czy raczej osłabia Go w wierze? :rolleyes:



#74088 Czy Świadkowie Jehowy robią dobrze udzielając się na takim forum?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 19:39 w Oceń forum

dlaczego miałbym donosić i tak sam już się boisz.


Wlasnie ze sie nie boje rozmawialem juz na ten temat a Ty odstepca nie jestes wiec tym bardziej kontakt z Toba podobno mi nie zaszkodzi :P



#74449 Czy Świadkowie Jehowy robią dobrze udzielając się na takim forum?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 21:43 w Oceń forum

Powoli mi juz swita na czym polega ta wspaniala edukacja na tym forum. Jest to seria sztucznych blyskow po ktorych czlowiek zachowuje sie jak slepiec a nie zadne tam zrodlo stalego swiatla. Pan Panie Pawle R porazil mnie blyskiem o postach u ŚJ i z wrazenia przestalem jesc zastrzegam ze jednak do wielkanocy mi przejdzie ;) i nadal podejrzewam ze Pana wiedza o wierzeniach ŚJ opiera sie na zasadzie zaslyszanych w sadzie. Duzo zrozumienia zycze



#73473 Czy Świadkowie Jehowy robią dobrze udzielając się na takim forum?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 17:49 w Oceń forum

Przypominam sobie także wiele ciekawych odpowiedzi na zarzuty które "obalaly" "jedyną fałszywą" tym bardziej umacniając mnie, że jednak coś w wierzeniach Świadków Jehowy jest prawdą.



#73457 Czy Świadkowie Jehowy robią dobrze udzielając się na takim forum?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 16:43 w Oceń forum

Kiedyś postanowiłem odwiedzić to forum z powodów..... wielu. I już prawie urzekła mnie dobroduszność Pana "delfinka" porażony dowodami Pana "śmierci" i rozbity do cna argumentacją Pana "wojaka szwejka" postanowiłem zerwać z jedyną fałszywą ...
kiedy to oczy moje przykuły wypowiedzi Pana "z gazetką". Od tej pory interesuje mnie to forum, raczej pomaga niż szkodzi.



#74079 Czy Świadkowie Jehowy robią dobrze udzielając się na takim forum?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 19:23 w Oceń forum

Wiec zeby jednak znalezc odpowiedz na to pytanie pokusze sie o nastepne pytanie: czy gdybyscie znali miejsca skad pochodzimy nasze sale krolestwa to czy donieslibyscie na nas?