Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika vilgefortz

Odnotowano 216 pozycji dodanych przez vilgefortz (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#130036 Russell masonem... i co z tego?!

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-05, godz. 00:10 w Tematyka ogólna

http://watchtower.or...__fromsearch__1

http://watchtower.or...__fromsearch__1

polecam też książkę Springmeiera

V.



#130034 Russell masonem... i co z tego?!

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-04, godz. 22:53 w Tematyka ogólna

Wiesz Fakirek, nie będę odbierał Ci przyjemności, jaką przyniesie Tobie, zagłębienie się samemu, w idee tej organizacji, kiedy będziesz czytał książki, które np. Tobie podałem.

V.



#130027 Russell masonem... i co z tego?!

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-04, godz. 21:18 w Tematyka ogólna

Prawdę mówiąc, każdy z nas ma własną definicję tego co to jest religia. Bez względu na to, czy wypływa ona z naszego wewnętrznego autorytetu, czy jest ona zaadoptowana od innych. Ktoś może być ateistą, i nawet niezauważyć że ma swojego boga i nazwał go ateizm. Fakirek masz rację, definicji jest nieskończenie wiele. Pamiętajcie też, że do wolnomularstwa mogą przystąpić wyznawcy każdej religii. Poza tym jeśli w loży są np. żyd, chrześcijanin i muzułmanin, są też tam trzy święte księgi. Tak więc, jak same wolnomularstwo mówi o sobie, jest to ruch etyczny o charakterze areligijnym i ponad religijnym.

V.



#130016 Russell masonem... i co z tego?!

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-04, godz. 16:41 w Tematyka ogólna

Biorąc pod uwagę, że wolnomularstwo NIE JEST religią, ciężko wogule mówić o jakiejkolwiek koncepcji Szatana. Masoni wierzą co prawda w transcendencję ale jest odnoszona do istnienia Wielkiego Architekta Wszechświata a prawdę mówiąc nie wszytkie ryty wymagają nawet wiary w Wielkiego Architekta.

A swoją drogą, to kuriozalne, żeby organizację, która mówi o miłości braterskiej, miłosierdziu i poznawaniu prawdy oskarżać o satanizm. Tak prawdę mówiąc to ideały masońskie są też bardzo bliskie ewangelii.

V.



#130002 Russell masonem... i co z tego?!

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-04, godz. 14:17 w Tematyka ogólna

Roberto Gervaso - Bracia Przeklęci

John K. Young & Barb Karg - Masoni. Sekrety tajemniczej organizacji.

Tak na początek.

V.



#129981 Russell masonem... i co z tego?!

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-03, godz. 20:34 w Tematyka ogólna

Swoją drogą haael, poszukaj skąd wzięło się słowo farmazon :)

ad meritum

Skąd wiesz, że masoneria to ideowe przeciwieństwo chrześcijaństwa. Nie lubią się z katolicyzmem to prawda ale katolicyzm to nie całe chrzescijaństwo... Aby wysnuć taki wniosek musiał byś wynotować idee masońskie i chrześcijańskie i je zestawić. Dalej, powiedz mi, kto tak mówi, że przynależność do wolnomularstwa wyklucza bycie chrześcijaninem.

V.



#129942 Russell masonem... i co z tego?!

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-01, godz. 21:31 w Tematyka ogólna

Wyrzucona, skąd wiesz, że masoni 32 i 33 stopnia czczą Szatana?

"Np. kościół?" pytasz czy stwierdzasz?

Kremówka, ulepszać, zmieniać, udoskonalać też ma chrześcijaństwo...

Jeśli mowa o eugenice to mamy całe spektrum :)



Agencie, pamiętam, wpadła mi kiedyś w ręce broszurka, popełniona przez pewną zakonnicę, która wcześniej była świadkiem... wiesz ilu nowych rzeczy można było się z niej dowiedzieć... :P papier przyjmie wszystko a poza tym nie uznaje autorytetu Shawa...

V.



#129934 Russell masonem... i co z tego?!

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-01, godz. 19:25 w Tematyka ogólna

http://wolnomularstwo.pl/

Kremówko, a po co w Krk stopnie? Dlaczego jest tak elitarna? Poczytaj :)

wyrzucona... Przeczytaj sobie najpierw o organizacji jaką krytykujesz a potem spróbuj na próżno zarzucić jej członkom satanizm. Zobacz, że należeli do niej najwięksi naukowcy, myśliciele, mężowie stanu, artyści i zarzuć im satanizm.

Dalej czy wiadomo w jakiej obediencji był rzeczony Shaw? Ryt Memfis ma podobnie jak Szkocki dawny i uznany 33 stopnie i jest w nim mnóstwo nawiązań do Egiptu. Ryt York ma natomiast znacznie mniej stopni.

Masoneria to poza tym temat rozległy jak i chrześcijaństwo. Rytów jest cale mnóstwo a nie wszystkie obediencje współpracują ze sobą. Nie jest to żadna scentralizowana organizacja jak to przedstawiają ją fanatycy z Krk i zwolennicy teorii spiskowych.

V.

PS. wyrzucona, powiedz mi, kto wg. Ciebie miał ogłupiać ludzi w średniowieczu?



#129611 [Nowe Światło?] Pokolenie

Napisano przez vilgefortz on 2010-01-24, godz. 19:22 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Katolicyzm nie palił na stosie. A najsilniejszy jest właśnie dzisiaj, jeżeli mierzyć to ilością wyznawców.



Spadłem z krzesła... Choć z drugiej strony, co prawda to prawda, palili katolicy ale dla mnie to to samo. A może dodasz jeszcze, że protestanci zaczęli prześladowania biednych katolików. Najsilniejszy dzisiaj może i jest pod względem liczby wyznawców z wyznań chrześcijańskich ale zacytuję biskupa Zebrzydowskiego: "a wierz sobie i w kozła bylebyś dziesięcinę płacił" - od XVI wieku pod tym względem nic się nie zmieniło. Większość katolików nie bardzo zna własną religię. Uwierz mi przyjacielu, Watykan oddałby wiele aby odzyskać choćby część władzy jaką miał w średniowieczu. Ach te ustanawianie królów, strącanie nieprawomyślnych za pomocą ekskomunik... ad meritum Rzeczywiście wygląda to na czyszczenie pola przed jakąś większą zmianą i choć mam nadzieję, że przyznają iż ich artykuły o chronologii można powyrywać i użyć jako rozpałki do kominka, to logika podpowiada co innego. V.



#129534 [Nowe Światło?] Pokolenie

Napisano przez vilgefortz on 2010-01-22, godz. 20:37 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Reakcja większości będzie z pewnością jak mojego brata gdy mu powiedziałem. "Ale mi to do niczego nie potrzebne."



#123375 FILM DVD

Napisano przez vilgefortz on 2009-08-02, godz. 23:01 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

A nie lepiej zagadać ze Świadkami jak przyjdą głosić, że interesuje was hmm... dajmy na to temat stwarzania i poprowadzić rozmowę tak aby dostać ten film? Zbory po kongresie dostały mnóstwo takich płyt.



#123120 Zgromadzenia okręgowe i międzynarodowe w 2009 roku

Napisano przez vilgefortz on 2009-07-26, godz. 20:12 w Obowiązki teokratyczne

Nowy porządek, czy nowy świat wszystko to jest to samo a ludzi bardziej przyciągnie nowy świat bo tu zaczyna działać wyobraźnia a nowy porządek to kojarzony był nijako...
ale za parę lat znów to zmienią, tym razem będzie Novus Ordo Seclorum B) i wszystko będzie jasne...



#122366 chomikuj.pl

Napisano przez vilgefortz on 2009-07-13, godz. 15:57 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

http://chomikuj.pl/SCORP1ON

na tym chomiku można znaleźć sporo materiałów o Świadkach ale reprezentują one głównie podejście katolickie... czyli... zresztą sami wiecie jakie... zresztą na tym portalu jest całkiem sporo informacji o Organizacji...

V.

PS
znajdziecie tam też filmik tak zachwalany przez soft defectora :P



#121659 Ciało Kierownicze 2009

Napisano przez vilgefortz on 2009-06-30, godz. 11:26 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Liberal, pod tym względem to akurat niewiele się zmieniło... na zjazdach udziałowców byle czego się nie pije... B)

V.



#121653 Ciało Kierownicze 2009

Napisano przez vilgefortz on 2009-06-30, godz. 11:09 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Zamordyzm jest typowy dla większości polaków...

ble jeśli masz jakieś informacje na temat Pierce'a to podziel się z nami, w końcu nie każdy mógł pozna osobiście członka CK :D

Barr i Jaracz to również najstarsi członkowie Ciała Kierowniczego więc siłą rzeczy wpływów małych mieć nie mogą, zresztą nie dobrali by sobie na stare lata zbyt kłopotliwych współpracowników ale ich czas powoli mija...
V.



#121640 Ciało Kierownicze 2009

Napisano przez vilgefortz on 2009-06-30, godz. 10:31 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Za Breżniewa uznałbym Loscha, zresztą to jego radosną twórczość możemy znaleźć w wielu nowych książkach, np. przyrównanie zawodników z ligi NFL do starożytnych gladiatorów. NFL - Not For Losch ;)

A swoją drogą, mógłby któryś z nich napisać nowy Kryzys...

V.



#121380 Michael Jackson

Napisano przez vilgefortz on 2009-06-26, godz. 12:29 w Nowości z kraju i zagranicy

Może dajcie spokój z dowcipasami nad trumną, co?


[db], może... albo morze... albo jezioro... nie ważne... B)

ale ok

de mortuis nihil nisi bene

V.



#121368 Michael Jackson

Napisano przez vilgefortz on 2009-06-26, godz. 09:48 w Nowości z kraju i zagranicy

ani słupek, ani krzyż... będzie pomnik przedstawiający małego chłopca... :ph34r:



#120222 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez vilgefortz on 2009-06-09, godz. 20:55 w Tematyka ogólna

albo to

http://watchtower.or...mp;hl=masoneria

ale szukam informacji potwierdzającej na 100% przynależność Russela do wolnomularstwa...

poza tym najważniejsze nauki organizacji to nic innego jak kalka dogmatów masonerii, tylko że w pierwszym przypadku wyjęte są one z Pisma Świętego a w drugim z humanizmu



#120214 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez vilgefortz on 2009-06-09, godz. 20:01 w Tematyka ogólna

Ja na pewno nie... tylko gdzie jest udowodnione, że Russel był w jakiejkolwiek loży, jeśli masz informacje byłbym wdzięczny...



#120209 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez vilgefortz on 2009-06-09, godz. 18:43 w Tematyka ogólna

Izaak Newton był także wolnomularzem...

Liberal niestety ma rację, nawet arianom się obrywa, choć kiedyś było inaczej... przypomnijcie sobie chociażby ryciny przedstawiające Ariusza, Lutra i Russela razem...



#120205 Jak kochać drugą osobę i nie grzeszyć?

Napisano przez vilgefortz on 2009-06-09, godz. 18:09 w Seksualność

Zajrzę...



#120199 Jak kochać drugą osobę i nie grzeszyć?

Napisano przez vilgefortz on 2009-06-09, godz. 17:31 w Seksualność

Czy ktoś w tych tematach poruszał, już budowę spermy mężczyzny... chodzi o to jak ona ma się do twierdzenia większości chrześcijan o stworzeniu ludzi do związków monogamicznych... ot choćby takie kamikadze, które mają tylko jedno zadanie, rozwalić ścigacze konkurencji... i tylko takie, żadnego innego. Gwoli ścisłości, to nie ten kamikadze, który przywalił w pearl harbor tylko jego brat :P



#119963 Co o niej sadziecie?

Napisano przez vilgefortz on 2009-06-03, godz. 22:17 w Zwyczaje Świadków Jehowy

jest zaszczuta... pfi a może po prostu nieśmiała co? To jedno, drugie obok tego jest to, nigdy, nigdy, NIGDY, nie rozmawiaj z dziewczyną, która się TOBIE podoba o religii, chyba, że macie podobny punkt widzenia... dalej jak zauważyła jb, określenia typu jehowita, jehowiec są uznawane przez nas za pejoratywne, więc dalej pisać nie muszę bo przecież masz magistra(a swoja drogą jak przypomnę sobie niektórych moich kolegów, którzy pokończyli studia to do dziś zastanawiam SIĘ jak, ten tytuł zawodowy się dewaluuje). Więc rozmawiaj z nią o czymś co interesuje ją naprawdę a NIE co tworzy różnicę, wakacje, jak spędza wolny czas, jakie ma pasje, hobby, zainteresowania... jest kobietą, więc traktuj ją jak kobietę... więc nie myśl teraz o tym, że będziesz próbował na próżno zainteresować ją sobą i może kiedyś tam się UDA.

Pozdrawiam!



#119365 Nowy styl NSK od stycznia 2009

Napisano przez vilgefortz on 2009-05-23, godz. 11:44 w Obowiązki teokratyczne

trochę przypomina mi to informacje o stanie gospodarki z czasów komunistycznych...