Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika vilgefortz

Odnotowano 216 pozycji dodanych przez vilgefortz (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-15 )



Sort by                Order  

#117856 Dramatyczny spadek liczby ośrodków pionierskich...

Napisano przez vilgefortz on 2009-04-27, godz. 12:58 w Obowiązki teokratyczne

taa... kongresy, ja na ostatnim, byłem ubrany na styl lat 30-tych, jeden z braci zapytał się nawet czy nie wstydzę się tak dobrze wyglądać (biały garniturek :P) kongresy zwane inaczej rynkiem... poczucie własnej wartości trzeba było dopompować, ten wzrok na plecach... ach... uwielbiam... B)



#117017 Dramatyczny spadek liczby ośrodków pionierskich...

Napisano przez vilgefortz on 2009-04-12, godz. 19:08 w Obowiązki teokratyczne

Na ośrodkach pionierskich ma zostać wprowadzony całkowity zakaz spożywania alkoholu, jeśli starsi dopuściliby do czegoś takiego utracą przywileje a i wobec głosicieli mają zostać wyciągane konsekwencje.

No cóż, może i niektórzy przesadzali czasem ale wobec tego ja więcej nie jadę...



#116735 I ty możesz wygłosić wykład

Napisano przez vilgefortz on 2009-04-08, godz. 15:52 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Przeciw rzecz jasna.

Dla zagorzałych erotomanów proponuję Pieśni a swoją drogą, gdyby nakręcili film na podstawie tego kawałka Pisma Świętego...



#114996 Zgromadzenia okręgowe i międzynarodowe w 2009 roku

Napisano przez vilgefortz on 2009-03-16, godz. 15:33 w Obowiązki teokratyczne

Nie będzie prawdopodobnej daty tylko pewna, jak było zawsze z resztą.



#114974 Długie włosy i długa broda

Napisano przez vilgefortz on 2009-03-16, godz. 11:09 w Zwyczaje Świadków Jehowy

I tylko czekać aż przeniosą to oficjalnie na życie codzienne a co niektórzy bardziej ortodoksyjni tego by chcieli... a to rozcięcie wcale nie jest głębokie B) aha i niech to powiedzą wycieczką zorganizowanym przez osoby, które świadkami nie są :P



#114953 Długie włosy i długa broda

Napisano przez vilgefortz on 2009-03-15, godz. 21:38 w Zwyczaje Świadków Jehowy

O co z tym chodzi, dobra nie ma mnie zbyt często na zebraniach ostatnio, przez pracę, a tu na tablicy, któregoś dnia znajduje wywieszkę jaki strój jest właściwy a jaki nie!!! I to nie tylko do zwiedzania Betel!!! Ponoć dotarły do każdego zboru...

Losch przeginasz pałę :angry:



#111761 Teokratyczny fundusz emerytalny dla Betelczyków

Napisano przez vilgefortz on 2009-01-18, godz. 13:29 w Obowiązki teokratyczne

Góra robi tez dużo innych rzeczy... B)

Istotnie edd, ja nie doczytałem...



#111672 Teokratyczny fundusz emerytalny dla Betelczyków

Napisano przez vilgefortz on 2009-01-16, godz. 22:12 w Obowiązki teokratyczne

... <_< Betelczyków którzy pracują po kilkadziesiąt lat w Biurze to chyba nie jako bezpłatni ochotnicy... i dalej reszta postu
a ilu pracuje tam po kilkadziesiąt lat? niewielu... większość stałych to nadzorcy... natomiast trzon rodziny Betel stanowią ochotnicy, czy jak wolisz wolontariusze.



#111624 Teokratyczny fundusz emerytalny dla Betelczyków

Napisano przez vilgefortz on 2009-01-16, godz. 11:16 w Obowiązki teokratyczne

edd
Pierwsze slysze aby podroznicy dostawali wyplate. Zwrot kosztow to tak na takiej samej zasadzie jak pionierzy specjalni tylko ze w ich wypadku to dostaja za paliwo bo wyzywienie i dach nad glowa maja prawie za friko.

Jasne i w cudowny sposób ubrania im się nie niszczą albo zlatują z nieba... za coś je muszą kupić w końcu. O takich rzeczach się nie mówi bo psują wizerunek

Artur Schwacher
To ciekawa informacja. Bo nadzorcy mieli status duchowny i skłądki opłącane jak na duchownych a teraz to by mieli być pracownicy? Można to jakos zweryfikować?

Nadzorcy mają status duchownych a jeśli idzie o Betelczyków którzy pracują po kilkadziesiąt lat w Biurze to chyba nie jako bezpłatni ochotnicy... wygląda to podobnie jak w Hiszpanii, tyle że tam dotyczy to wszystkich, nawet ochotników którzy przyszli na parę miesięcy.



#111511 Teokratyczny fundusz emerytalny dla Betelczyków

Napisano przez vilgefortz on 2009-01-15, godz. 13:10 w Obowiązki teokratyczne

U nas jest tak, że stali pracownicy Betel są zatrudnieni i otrzymują wynagrodzenie, najniższe bo najniższe ale weź te 800 czy ileś złoty na czysto, bez żadnych wydatków... potem dostają jakąś emeryturę i częściowy zwrot kosztów od Towarzystwa. To jest tak samo jak u podróżujących...



#111125 "Kto puka do naszych drzwi?", artykuł

Napisano przez vilgefortz on 2009-01-12, godz. 09:47 w Nowości z kraju i zagranicy

link do tematu o ŚJ w Interii

http://fakty.interia...wi,1238633,4255

Dość porządny artykuł...



#111124 Program na TVP1 8.01.2009r.

Napisano przez vilgefortz on 2009-01-12, godz. 09:35 w Nowości z kraju i zagranicy

A co takiego złego może się stać w kościele?


Może cię zgwałcić ksiądz...



#111123 Czy brat lub siostra może być modelem/modelką

Napisano przez vilgefortz on 2009-01-12, godz. 09:32 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A ja znam przykład siostry, która modelką jest... co zbór to obyczaj...



#109363 Organizacja w liczbach: Statystyka 2008

Napisano przez vilgefortz on 2008-12-30, godz. 10:33 w Obowiązki teokratyczne

Ja tam głupiej chronologii bronić nie będę... i jeszcze jedno, poruszanie tematów niezgodnych z nauką organizacji nadal jest w zborach tematem tabu, starsi zwykle kwitują to, że nie zajmują się niebudującymi tematami... jak nie budują to się im wali...



#109185 I ty możesz wygłosić wykład

Napisano przez vilgefortz on 2008-12-27, godz. 10:28 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Chodzi oto, że jak jedna strona czegoś nie lubi a druga odwrotnie to nie należy jej zmuszać... vide seks oralny albo analny...

Prz 5:15 Pij wodę z własnej cysterny oraz wody płynące z twej własnej studni.

Nawet najwięksi oponenci się uciszyli gdy przeczytałem to na zebraniu i zostało na moim... B)

To tyle jeśli mowa o seksie oralnym, o analnym w kontekście stosunków mężczyzna kobieta Biblia się nie wypowiada, mówi tylko o homoseksualistach (poprawność polityczna :P )



#109082 greckie słowo STAUROS

Napisano przez vilgefortz on 2008-12-25, godz. 11:39 w Krzyż czy pal?

Zgadzam się z Adelfosem, poza tym... hmm... co jakiś czas sami powtarzacie, że stauros może oznaczać, krzyż łaciński, pal, chiro, tau... o ankh to nie pisaliście chyba ale to też krzyż... B)



#108763 Nowy styl NSK od stycznia 2009

Napisano przez vilgefortz on 2008-12-22, godz. 10:21 w Obowiązki teokratyczne

Dodam jeszcze, że umożliwiono zborom przesyłanie sprawozdań drogą elektroniczną, jeśli założą konto na serwisie www.jw.org



#108644 Zaproszenia na Pamiątkę

Napisano przez vilgefortz on 2008-12-20, godz. 12:54 w Obowiązki teokratyczne

Do zborów przyszły także zaproszenia na zebrania, takie żółte, wyglądem nawiązujące do Czego uczy Biblia, jak kupie nowy skaner to wrzucę chyba, że wcześniej sami je dostaniecie...



#108456 Rdz 1:14

Napisano przez vilgefortz on 2008-12-16, godz. 22:12 w Jezus Chrystus

Mesjasza wyczekiwali wszyscy żydzi, znaki znali przede wszystkim kapłani, ci jednak kompletnie je zignorowali... Zastanawiałeś się kiedyś jak mocno musiała być urażona duma tych przywódców religijnych, kiedy to przychodzą do nich ludzie potępiani przez prawo i przynoszą wieść o narodzinach zbawiciela... Wyobraź sobie jak bardzo ubodłoby to w twoją godność... oto ty, który znasz prawo, elita duchowa narodu, który powinieneś przecież pierwszy zostać poinformowany o tym, dowiadujesz się ostatni... to już nie tylko prości pasterze wiedzieli o narodzinach króla przed tobą... ale też ci przeklęci astrologowie... magowie... nie... tego już za dużo dla dumy faryzeusza, kapłana było... żaden nie poszedł z astrologami do Betlejem aby złożyć hołd zbawicielowi... żaden...



#108454 "Trzej Królowie": czy naruszali zasady Boże?

Napisano przez vilgefortz on 2008-12-16, godz. 21:59 w Boże Narodzenie & Sylwester

Nie ma czemu zaprzeczać, a do Egiptu uciekał Józef z Marią i małym Jezusem, byli jednak bardzo ubodzy i dary magów umożliwiły im tę podróż, bo to o ich wyprawę do Egiptu mi chodziło...

Aha, mędrcy pokłonili się dobrowolnie, taka mała dygresja...

ten link może się tu przydać

http://watchtower.or...mp;#entry108451



#108424 Rdz 1:14

Napisano przez vilgefortz on 2008-12-16, godz. 17:46 w Jezus Chrystus

Dlaczego Mesjasza powitali poganie?
Z tego samego powodu dlaczego przywitali go pasterze. Któż to inny miał zrobić, przywódcy religijni, przecież oni znali znaki, sami spodziewali się przyjścia Mesjasza w tamtym okresie, zignorowali jednak proroctwa. Dopiero przybycie tajemniczych, pogardzanych przez żydów astrologów zmusiło ich do działania. Wieść przyniesiona przez magów zatrwożyła Heroda i całą Jerozolimę, Herod musiał jednak zmuszać tychże kapłanów do poinformowania go gdzie miał narodzić się Mesjasz. Zapewne był zdziwiony tak samo jak magowie tym, że duchowi przywódcy narodu wybranego zignorowali narodziny tego, który miał wyzwolić naród wybrany.
Zastanówcie się, oto biedni pasterze i pogardzani poganie oddają należną cześć zbawicielowi a ci, którzy powinni w pierwszej kolejności to uczynić zupełnie zignorowali to...
Jak Bóg się na to zapatrywał... Tak samo jak na budowę świątyni przez Salomona... tam też dziesiątki tysięcy pogan brało w niej udział, czy to jako niewolnicy, czy to najemnicy, kupcy, rzemieślnicy... Wyobraź sobie jak to wyglądało, tysiące ludzi, wszystkich nacji, plemion i ludów, żydzi, prozelici i poganie... pracują aby zbudować dom dla Wszechmocnego...

reszta w linku podanym przez Mirka...



#108422 Poszukuję filmów teokratycznych na DVD po polsku

Napisano przez vilgefortz on 2008-12-16, godz. 17:26 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

I jedno i drugie, pamiętaj. że nawet za filmy teoretycznie się nie płaci... po co inwestować więc pieniądze w coś co się nie opłaca... po zatym jest już mnóstwo filmów biblijnych... a swoją drogą, jak nazywa się ta parodia Noego co ją kiedyś puścił TVN?



#108412 Strona randkowa Świadków jehowy

Napisano przez vilgefortz on 2008-12-16, godz. 14:12 w Strony Świadków Jehowy

targi to dobre określenie ale u mnie nazywane to jest giełdą lub grą



#108395 Poszukuję filmów teokratycznych na DVD po polsku

Napisano przez vilgefortz on 2008-12-16, godz. 10:49 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Wina sługi literatury, on jest odpowiedzialny za zamówienia, leń jeden... zaręczam, że filmy raczej zbyt ambitne to nie są... zwłaszcza ten o Dawidzie, mogli się bardziej postarać... będąc szczerym powiem, że są u mnie w zborowej biblioteczce ale nie chce mi się ich kopiować B)



#108380 "Trzej Królowie": czy naruszali zasady Boże?

Napisano przez vilgefortz on 2008-12-15, godz. 23:12 w Boże Narodzenie & Sylwester

Dicku, Dicku, Dicku a za co oni mieli uciekać do Egiptu co, jak inaczej sfinansowali by podróż?

Ujrzę go, ale nie teraz:będę patrzył na niego, ale nie z bliska. Gwiazda wyjdzie z Jakuba, a berło powstanie z Izraela. I roztrzaska on skronie głowy Moabu i czaszkę wszystkich synów tumultu wojennego. Liczb 24:17

Jest to fragment proroctwa wypowiedzianego przez Balaama, proroctwa, które nie spełniło się do czasów narodzin Mesjasza. Narodzin żadnego z Izraelskich królów nie zwiastowała bowiem gwiazda, proroctwo to spełniło się dopiero na Jezusie a ci astrolodzy znali je doskonale i przynieśli dary godne królewskiego dziecka... bo skąd indziej mogliby to wiedzieć... a sam musisz przyznać, że starożytni astrolodzy znali setki proroctw... więc czemu tak dobrze wykształceni ludzie mieliby nie znać przepowiedni z pięcioksięgu...

Ale to dopiero początek...

Mateusza 2:
1 Kiedy już Jezus się narodził w Betlejem Judejskim za dni Heroda króla, oto astrolodzy ze stron wschodnich przybyli do Jeruzalem, <a name="2"> 2 mówiąc: "Gdzie jest ten narodzony król Żydów? Ujrzeliśmy bowiem jego gwiazdę, będąc na wschodzie, i przyszliśmy złożyć mu hołd". 7 Wtedy Herod potajemnie wezwał astrologów i starannie się od nich wywiedział o czas ukazania się tej gwiazdy,

Gdzie tu jest napisane, że gwiazda przyprowadziła ich do Jerozolimy, gdzie?

9 - Oni, wysłuchawszy króla, ruszyli w drogę; a oto gwiazda, którą widzieli będąc na wschodzie, szła przed nimi, aż się zatrzymała nad miejscem, gdzie było to dziecię.
10 - Na widok gwiazdy przeogromnie się uradowali

Wniosek, gwiazdy w Jerozolimie nie widzieli, stracili ją z oczu na jakiś czas... inaczej nie radowaliby się przeogromnie na jej widok...

12 -
Ale ponieważ otrzymali we śnie Boskie ostrzeżenie, aby nie wracali do Heroda, odeszli do swej krainy inną drogą.