Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Warmianka

Odnotowano 101 pozycji dodanych przez Warmianka (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#98808 [News!] Służba Pionierska

Napisano przez Warmianka on 2008-08-13, godz. 15:13 w Obowiązki teokratyczne

Wiem o tym, ale często przyrównywano je do Gilead i dlatego napisałam, że to taki "polski" odpowiednik. Nie chodziło mi o dosłowność

A swoją drogą to nie ma co się dziwić, że zmniejszono ilość godzin dla pionierów. Trudno się utrzymać z pół etatu i ciężko taką pracę znaleźć, tym bardziej, że wielu pionierów nie posiada jakichś specjalnych kwalifikacji "świeckich", napewno dla wielu to będzie ułatwienie. Myślę, że liczba pionierów, przynajmniej w początkowym okresie, wzrośnie i to znacząco.



#98806 [News!] Służba Pionierska

Napisano przez Warmianka on 2008-08-13, godz. 14:28 w Obowiązki teokratyczne

Ja też miałam w zborze pionierów specjalnych, po Kursie Usługiwania - chyba tak to się nazywało, to chyba takie polskie Gilead. Jeden całkiem wyluzowany był i nie fanatyk, nie wytrzymał długo na tym "przywileju".



#98761 Prawda i tajne dane

Napisano przez Warmianka on 2008-08-12, godz. 20:18 w Świadkowie Jehowy i prawo

Jest im przykro... hihihi
Tak właściwie to jakiś były starszy powinien wiedzieć, czy dane osobowe są wysyłane do Nadarzyna czy tylko przechowywane w zborze. Może rzeczywiście nie chcą sobie zaśmiecać lokalu ;))
A poza tym co za dane mogą mieć, które mogłyby mi szkodzić?

Zajmuję się trochę amatorsko genealogią swojej rodziny i swego czasu często bywałam na "parafiach" i przeglądałam księgi parafialne, to rzeczywiście w niektórych przypadkach jest wiele ciekawych informacji.
Więc ja swoim dzieciom będę musiała zostawić informację, że jak będą chciały ciekawych rzeczy się o mnie dowiedzieć, do niech walą do Nadarzyna :)) ;) :D :lol:



#98756 POZNACIE PRAWDĘ a prawda Was wyswobodzi.....

Napisano przez Warmianka on 2008-08-12, godz. 19:39 w Tematyka ogólna

Niektorzy juz daleko odeszli, poza system Straznicy, niektorzy stoja w progu inni zas ogladaja sie za siebie, jeszcze innych zatrzymuje rodzina. Roznimy sie tez w zaleznosci od tego na jakim etapie wychodzenia z organizacji jestesmy. Wytwarza sie dystans a gdzie dystans tam tez ironia... Negatywne emocje znajduja sobie tez takie ujscie... Chodz osobiscie uwazam, ze ironia na tym forum utrudnia osoba postronnym zrozumienie tematu.


Moim zdaniem przypomina mi to bardzo nastawienie zainteresowanych i świeżych SJ (do KK, bo głównie z niego się wywodzą). Również czują się oświeceni i krytykują, atakują, oczerniają itp swoją "byłą" religię, jej przywódców, zwyczaje itd.
Rozumiem, że SJ obecni na tym forum mogą czuć się nie swojo, ale wchodząc na takie forum trzeba się liczyć, ze tak będzie. Tak jak ja, biorąc do ręki Strażnicę nie oczekuję, że znajdę tam artykuły schlebiające innym religiom.



#98411 [Drastyczne] Przechowywali zwłoki syna przez 6 dni, bo mieli nadzieję na zmar...

Napisano przez Warmianka on 2008-08-06, godz. 17:51 w Nowości z kraju i zagranicy

Może to jakaś pomyłka i nie byli to SJ, jakoś nie mogę w to uwierzyć...



#98012 Raportowanie głoszenia - czy zniknie?

Napisano przez Warmianka on 2008-07-31, godz. 20:19 w Obowiązki teokratyczne

Raportowanie ważna rzecz . Gdyby nie te raporty SJ mogliby poświęcić więcej czasu swoim rodzinom. Bo wielokrotnie te godziny to jakaś paranoja. Sama pamiętam, gdy jako młoda w prawdzie głosicielka byłam maskarowana przez niektórych braci odwiedzinami lub studiami biblijnymi, które potrafiły trwać i 4 godziny, a opowiadało się tam o byle czym, i to co rzeczywiście było głoszeniem mogło się zmieścić w pół godziny. Gdyby nie raportowanie to jaka oszczędność czasu dla SJ i dla zainteresowanych by była. I nie byłoby nerwowego patrzenia na zegarek



#98008 Czy WTS zlikwiduje funkcję Nadzorcy Obwodu?

Napisano przez Warmianka on 2008-07-31, godz. 20:03 w Obowiązki teokratyczne

bez przesady ;-) NO to ludzie raczej aktywni, więc ciężkie, tłuste, polskie jedzenie jest jak najbardziej niewskazane ! … i w tym temacie ich rozumie ;)



Ja również ich rozumiem, przecież muszą dbać o swoje zdrowie, a większość z nich to niestety "wrzodowcy".
Ja pamiętam jak u "nas" siostra się obraziła, bo NO przyszedł do niej na umówioną kolację i podziękował, ale nie będzie jadł, bo podczas odwiedzin ktoś ich poczęstował jedzeniem i nie był głodny. Przyszedł na "kolację" podbudować siostrę duchowo, porozmawiać, a ona się obraziła, że jak to nie będzie jadł!!!, pewnie za biednie przygotowała kolację i takie inne tam domysły, a on poprostu rzeczywiście nie był głodny.

Nawet w restauracji nie musimy wszystkiego jeść, bo nie wszystko może nam smakować, lepiej to niż na chama coś jeść i póxniej źle się czuć!! :(



#97920 Czy Świadkowie Jehowy są poddawani 'praniu mózgu'?

Napisano przez Warmianka on 2008-07-30, godz. 17:58 w Tematyka ogólna

Odnośni etego co napisała Dosia na temat krwi:

Jak zawsze ładnie ubrane w słowa, aby czytelnik w konsekwencji doszedł do wniosku, że to Bóg przez Ducha Św. pobudza Ciało Kierownicze do zmiany stanowiska. Te teksty pisane są w Strażnicach w taki sposób, aby nie podlegały dyskusji i domysłom...


Beata



#97914 Czy Świadkowie Jehowy są poddawani 'praniu mózgu'?

Napisano przez Warmianka on 2008-07-30, godz. 17:48 w Tematyka ogólna

Mnie zawsze smieszyla ilosc błogosławieństw zlewanych przez Jehowe.
Kazda dobra rzecz,ktora spotka Cie w danym dniu jest wynikiem dzialania Jehowy.
Najmniejszy drobiazg,ktory sprawil w danym dniu tobie radosc,to wszystko dzieki Jehowie.

Znam sporo osob,ktore tak uwazaja i ciagle to powtarzaja.

Mysle,ze WTS bardzo skutecznie zmienia sposob postrzegania swiata przez swoich czlonkow.




tak, tak, tak... jak ładna pogoda na kongresie to błogosławieństwo Jehowy, a jak pada deszcz to poprostu...pogoda nie dopisała



#97902 nasza klasa

Napisano przez Warmianka on 2008-07-30, godz. 13:55 w Szukam kontaktu

nowe profile się pojawiły
http://nasza-klasa.pl/profile/13344998


http://nasza-klasa.pl/profile/15635770 ten to chyba dla "jaj"



#97796 Kim będziesz po śmierci?

Napisano przez Warmianka on 2008-07-28, godz. 18:40 w Humor

mi wyszła SOWA - czyżby jakieś "nocne życie mnie czekało"?



#97673 Media o Kongresach

Napisano przez Warmianka on 2008-07-26, godz. 21:59 w Nowości z kraju i zagranicy

hihihi - poziom gazety niski, więc nie ma się co dziwić



#97664 Media o Kongresach

Napisano przez Warmianka on 2008-07-26, godz. 18:56 w Nowości z kraju i zagranicy

mieszkam w Opolu, ale pochodzę z Warmii, jakoś mi się nie chce jutro, mam inne plany ;) nie tęsknię za nimi

Ciekawe, co to są te scenki teatralne :D


Jeśli autorowi chodziło o dramat to powinien napisać "scenki dramatyczne" --> bo rzeczywiście dramatyczne



#97662 Media o Kongresach

Napisano przez Warmianka on 2008-07-26, godz. 18:37 w Nowości z kraju i zagranicy

wow w moim mieście, a ja nie poszłam :o



#97541 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez Warmianka on 2008-07-25, godz. 09:13 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

RKB to Regionalne Komitety Budowlane - budują sale królestwa itp. Zadna szkoła tylko "wolontariusze",.



#97538 Dlaczego nie mogłem podjąć pracy na kopalni?

Napisano przez Warmianka on 2008-07-25, godz. 08:50 w Neutralność

zawsze w moim zborze "gadało" się po kątach, że jak ktoś nie idzie do wojska to te 2 lata (wtedy) powinien poświęcić na służbę pełnoczasową, aby było uczciwie --> to tak zamiast służby zastępczej bądź więzienia



#97533 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez Warmianka on 2008-07-25, godz. 08:16 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Tak naprawdę chodzi w tym nie o to, aby każdy kończył studia, bo znam wielu ludzi, którzy ich nie mają i świetnie sobie radzą, mają zawody, które pozwalają im mieć stałą pracę i mogą z niej utrzymać swoje rodziny.

Ale o to, że wpływa się na ludzi, aby ich nie kończyli.

O to, że idąc na studia ma ktoś "wyrzuty sumienia", że robi coś wbrew Jehowie i spotyka się z krytyką, jego wybór nie jest akceptowany i to może być powód jego "słabnięcia duchowego" --> brak akceptacji jego wyboru życiowego, a nie świeckie towarzysto i takie tam blebleble.....

Wiele osób nie podejmuje kształcenia i mówi, że robi to, aby poświęcić więcej czasu na służbę, a w głębi serca... a w głębi serca jest pragnienie dalszej nauki. Ja jestem takim przykładem.

Swiadectwo maturalne z "czerwonym paskiem", matura na średnią 4,9, ale na studia nie poszłam, bo i po co?? Choć moja mama "nie SJ" nalegała, prosiła, płakała, ja twardo nie, bo organizacja zaleca służbę pionierską... i tak zrobiłam. Koleżanki świeckie pukały się w czoło... co ja robię, że marnuję sobie zycie. A ja praca u braci w sklepie... pół etatu, oczywiście umowa fikcyjna na 1/4 etatu i takie tam (nie miejsce o tym pisać)
Gdyby nie moja NIEWIERZĄCA mama to pewnie z głodu bym umarła. Później gdy musiałam już podjąć pracę na cały etat i zrezygnować z pionierowania, to nie było pocieszenia, że i tak wiele zrobiłam, tylko że jak ja tak mogę rezygnować, pewnie osłabłam, świat mnie pociąga i takie tam. A jak nie pojawiałam się na zebraniach to :"napewno mam chłopa w świecie...tak usłyszałam os starszego". No cóż ..dałam sobie spokój, bo widziałam, że to prostak.
W końcu zdecydowałam się skończyć studia i dzięki Bogu, bo nie mam odczucia, że zmarnowałam życie.



#97507 Moje przywitanie

Napisano przez Warmianka on 2008-07-24, godz. 21:21 w Szukam kontaktu

Witaj Matrix



#97506 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez Warmianka on 2008-07-24, godz. 21:04 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

A czymże są w tej chwili studia magisterskie - koniecznością - tym czym za lat 70 - 80 matura, samo wykształcenie niczego nie zapewnia, każdy z nas pracuje z ludźmi, które mają różne tytuły przed nazwiskiem, ale czy one o czymś świadczą....



#97499 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez Warmianka on 2008-07-24, godz. 20:34 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Ja pamiętam ten moment, gdy Organizacja zmieniła trochę pogląd na wykształcenie i zaczęła zachęcać do zdobywania wykształcenia, bo "przecież" wykształceni ludzie w Organizacji też potrzebni", to starsi pierwsi wysłali swoje dzieci na studia, a "szaraki" no cóż ... niezaradni i Organizacja naprodukowała takich "bezrobotnych"albo takich, którzy często zatrudniali się w firmach sprzątających albo listonoszy, którzy jeszcze szczycili się tym, że to pozwala im więcej czasu poświęcaćna służbę. A później byli krytykowani "czemu się nie uczyli jak byli młodzi, a teraz maja taką kiepską płacę".

Dodać jeszcze trzeba, że te firmy sprzatjące (dochodowe zresztą) zakładali co bardziej zaradni bracia, a kasę zarabiali na nich biedni pionierzy, ale cóż i tak byli szczęśliwi, ze mogą pracować dla braci, a nie dla "światusów". Jednak Ci "dobrzy bracia" często nie dawali im wolnego na zebrania czy kongresy, no bo ktoś musiał pracować...



#97421 Jak zostałeś Odstępcą

Napisano przez Warmianka on 2008-07-23, godz. 20:41 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

postanowiłem wszystko sprawdzic, zacząłem od czytania biblioteczki WTS i tematów, które mnie nurtowały. Krew, frakcje, wykluczenia i traktowanie rodziny wykluczonej itd.

nie dałem rady. Zacząłem czytać Biblię. I tak już poszło. Szkoda, że wcześniej nie czytałęm zbyt starannie strażnic... pozdrawiam wszystkich!


Witam serdecznie eliaszuturysto i czuj się tu dobrze
:P



#97414 Raportowanie głoszenia - czy zniknie?

Napisano przez Warmianka on 2008-07-23, godz. 19:55 w Obowiązki teokratyczne

hihihihi (joke)



#97397 Raportowanie głoszenia - czy zniknie?

Napisano przez Warmianka on 2008-07-23, godz. 17:43 w Obowiązki teokratyczne

Ja to mam wrażenie, że ci SJ którzy udzielają się na forach internetownych (szczególnie na naszej-klasie) również uważają to za głoszenie i później to raportują, bo inaczej nie mogę sobie wytłumaczyć, że tyle czasu tam "marnują" zamiast studium osobiste ;) te sprawy



#97390 Jak zostałeś Odstępcą

Napisano przez Warmianka on 2008-07-23, godz. 16:40 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

dręczyły mnie wyrzuty sumienia, i poczucie , że to ONI mają rację tylko ZE MNĄ JEST COS NIE TAK. Byłam rozchwiana emocjonalnie, zawsze siebie za wszystko obwiniałam, nie potrafiłam siebie kochać. Kiedy już wszystko poukładałam, znacznie lżej mi się żyje. Odzyskałam spokój wewnętrzny.

Miałam podobne odczucia, ale zdystansowanie się do tego pozwoliło spojrzeć na to z innej perspektywy, zniknął lęk przed odrzuceniem przez zbór i Boga i związane z tym wszystkie konsekwencje. W spokoju podjęłam decyzję o odłączeniu, po wielu przemyśleniach....chyba nie miałam takich przemyśleń, gdy wiązałam sie z organizacją...nie żałuję decyzji ----> poprostu jestem wolnym człowiekiem, jestem sobą, sama podejmuję decyzje i sama za nie odpowiadam.



#97389 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez Warmianka on 2008-07-23, godz. 16:28 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Ja pamiętam, że w moim zborze to nawet jeśli ktoś poszedł do szkoły średniej to nie zdawał matury (często było to wynikiem tego, że i tak by tej matury nie zdali tacy tępi byli za przeproszeniem), bo niestety nie umieli samodzielnie myśleć, odpowiedzi potrafili udzielać tylko wg schematu ze Strażnicy (odpowiedź do pytania zawarta w akapicie - tylko powtórzyć). Nie dość tego byli dumni z tego, że jej nie zdawali i nie szli na studia, wywyższali się w ten sposób, że robią to dla Jehowy i Organizacji, a ci co ją zdawali i szli na studia byli gorsi, bo "napewno" świat ich ciągle i są słabi duchowo itp.... albo się usprawiedliwiali, że oni sami to nie chcą, chcieli by być pionierami, ale np ojciec "niewierzący" (czytaj nie SJ) ich "zmusza do pójścia na studia), a prawda była taka, że Ci którzy byli inteligentni szli na studia bez względu Organizację, bo znali swoją wartość i byli chłonni wiedzy, a nieuki i tak nie szły studiować, bo pewnie i tak nie dali by rady ich skończyć, więc po co??

Fakt jest jeden: większość młodych osób po skończeniu studiów odchodzi od prawdy albo w niej "stygnie", bo dostrzega, że to wszystko manipulacja umysłu!!