Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Deimos

Odnotowano 34 pozycji dodanych przez Deimos (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-13 )



Sort by                Order  

#7246 W co wierzycie?

Napisano przez Deimos on 2005-06-12, godz. 22:42 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Są to dwa sprzeczne ze sobą rodowody Jezusa. Z Łuk 3; 23, wynika, że Józef był synem Helego, a z Mt:1;16, wynika, że był nim Jakub.



#7244 Nowe światło?

Napisano przez Deimos on 2005-06-12, godz. 21:52 w Kwestia krwi

Może rzeczywiście się mylę, po twoim poście trochę zwątpiłem, muszę jeszcze raz zapytać.
(Mój wujek jest nadzozcą przewodniczącym w innym zborze).



#7243 Biblijny potop, fakt czy mit?

Napisano przez Deimos on 2005-06-12, godz. 21:46 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Współczesna nauka, nie potwierdza istnienia potopu jaki opisany został w Biblii. Nauka wręcz przeczy takiemu wydarzeniu i twierdzi, że nigdy nie miało ono miejsca. Za argunent podaje to, że katastrofa na skalę globalną, pozostawiłaby wiele śladów, w formie osadów czy masowego wymierania.
Takich śladów nie ma.

Inny problem, to problem arki, Noe nie byłby w stanie zmieścić do arki przedstawicieli wszystkich gatunków zwierząt żyjących na Ziemi wraz z zapasem pożywienia.

Zatem wszystko wskazuje na to, że opowieść o potopie jest tylko zwykłym mitem.



#7224 W co wierzycie?

Napisano przez Deimos on 2005-06-11, godz. 21:41 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Deimos napisał,

a na dodatak w biblii są dziesiątki sprzeczności.





Jeśli to Ci nie sprawi jakiejś trudności to proszę podaj kilka przykładów tych sprzeczności, będę Ci wdzięczny.

;)

podam dziś tylko kilka przykładów:
1 Moj: 6;20 - 1 Moj; 7;3.
1 Moj:1;25,26 - 1 Moj:2;18,19.
Łuk:3;23-38 - Mat:21;1-17.
Póżniej podam więczej.



#7188 W co wierzycie?

Napisano przez Deimos on 2005-06-09, godz. 20:58 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Wiara to złe słowo, dzięki logicznemu, racjonalnemu myśleniu każdy zrozumie, że Bóg nie istnieje, jest wytworem ludzkiej wyobraźni.

Jak do tego doszedłem?
To długa historia, nie będę o tym pisał. Mogę powiedzieć tyle, że moje zainteresowania zawsze związane były z nauką, zaczęło się od astronomii, potem pojawił ewolucjonizm. Od niego zaczęły się wątpliwości, żeby je rozwiać postanowiłem upenić się, bo dotąd wierzyłem, jakie są dowody na istnienie Jezusa, na wypełnienie się w starożytności proroctw biblijnych, ale gdy zacząłem tego dociekać bardzo się rozczarowałem. Okazało się, że nie ma dowodów na istnienie Jezusa w I wieku, proroctwa mogły być spisane póżniej, a na dodatak w biblii są dziesiątki sprzeczności.
To tak w dwóch zdaniach.



#7186 Nowe światło?

Napisano przez Deimos on 2005-06-09, godz. 19:10 w Kwestia krwi

Mam w rodzinie dwóch starszych: wujka i ojca.
O tej informacji dowiedziałem się przypadkiem od wujka, kiedy zapytałem o to ojca, potawierdził, było to jakieś pół roku temu.



#7181 W co wierzycie?

Napisano przez Deimos on 2005-06-09, godz. 16:45 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ja natomiast odłączyłem się bo zrozumiałem, że żadna istniejąca religia nie jest tą prawdziwą. Wszystkie są fałszywe, a jedyną prawdą jest jak głosi nauka nie istnienie Boga.



#7166 Nowe światło?

Napisano przez Deimos on 2005-06-08, godz. 21:35 w Kwestia krwi

Nie wiem czy wiecie, ale od niedawna jeśli ŚJ przyjmie krew, to nie zostanie wykluczony. To jest sprawdzona informacja, ale o tym wiedzą tylko starsi.



#7164 W co wierzycie?

Napisano przez Deimos on 2005-06-08, godz. 21:11 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Chciałbym zapytać w co wierzą byli Świadkowie Jehowy?
Czy wasze wierzenia w większości pokrywają się z waszymi byłymi przekonaniami?