Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika brat_jaracz

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez brat_jaracz (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#125809 Skandal: WTS i kasa z papierosów

Napisano przez brat_jaracz on 2009-10-09, godz. 08:25 w Nowości z kraju i zagranicy

Niedny poborowy w Polsce nie mógł iść pracować do szpitala tylko musiał odsiedzieć w jednej celi z kryminalistami dwa latka ( chyba po półtora wypuszczali za dobre sprawowanie ) bo kasa pochodziłaby z wojskowej kieszeni!!!!!




Za cięższej komuny nie wypuszczali. Mój ojciec dostał 3 lata, a wyszedł po 2,5 roku ze względu na zły stan zdrowia. O służbie zastępczej można było sobie pomarzyć. Czasy się zmieniają, a dla WTS pieniądz nie śmierdzi...



#125283 Świadek Jehowy Harleyowcem?

Napisano przez brat_jaracz on 2009-09-17, godz. 08:12 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Jak w temacie - jeśli SJ wsiądzie na motor, to przecież musi przestrzegać przepisów kodeksu ruchu drogowego, bo... jest świadkiem :) Tyle teorii. Pytanie tylko, czy warto na przykład dusić się na III biegu w terenie zabudowanym, skoro tego wymaga kodeks. Dla świadka powinna być to kwestia przestrzegania prawa, a nie "chrześcijańskiego sumienia". Koniec końców - amatorzy jednośladów (SJ) nie mają chyba zbyt wielkiego wyboru.
Dla ścisłości, piszę o miłośnikach "ścigaczy". Jeszcze inna sprawa to mylenie motocyklisty (jako kierowcy motocykla) z członkiem subkultury motocyklowej, która wywołuje określone - mniej lub bardziej uzasadnione - skojarzenia. I tutaj chyba tkwi zasadnicza różnica.



#125211 Lista sławnych ŚJ

Napisano przez brat_jaracz on 2009-09-14, godz. 14:26 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Zapomiałeś rozdział "Przkonująca argumentacja" z podręcznika do tssk? ;)



Ech, to chyba będzie pierwsza lekcja, czyli 21. - "Pouczający materiał, jasno i zrozumiale" :P



#125168 Lista sławnych ŚJ

Napisano przez brat_jaracz on 2009-09-13, godz. 15:30 w Zwyczaje Świadków Jehowy

No to kolejny news o Serenie W.:

"Serena Williams nie zagra w finale US Open. Amerykanka przegrała z powracającą do tenisa Kim Clijsters. Czarnoskóra tenisistka dostała na korcie szału, gdy mecz nie układał się po jej myśli. "Klnę się na boga, że wezmę tę piłkę i wepchnę ci ją do gardła, słyszysz?" - groziła sędziemu".

Źródło: http://www.dziennik...._do_gardla.html

Na szkołę teokratyczną mi to za bardzo nie wygląda ;)



#125100 Forum

Napisano przez brat_jaracz on 2009-09-10, godz. 08:45 w Do administratorów...

Do sądu z Musei dei Conservatori Roma!!! Sieją zamęt i przekłamują historię ;) No i oczywiście wprowadzają ludzi w błąd, bo pierwszy był Russel, a nie jakaś tam Artemida ;) :D



#125099 Odszedłem, odeszłam, ale tylko fizycznie?

Napisano przez brat_jaracz on 2009-09-10, godz. 08:39 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

W pewnym sensie my wybieramy Organizację, a w innym - ona nas. W ten sposób powstaje fatalny związek, z którego niełatwo się wyplątać, o ile wcześniej było się szczerze zaangażowanym. Jeśli ktoś był w organizacji w celu osiągnięcia konkretnego zamierzenia (np. dla żony, dla chłopaka, dla rodziców itp. - całkiem częste przypadki), nie powinien mieć aż tak wielkich rozterek. Skoro głosiciele spalają się emocjonalnie, oddają służbie to, co najlepsze, to nie dziwi fakt, że nie potrafią przez wiele lat oddzielić tego etapu życia grubą krechą. A jeśli dodać do tego wyrzeczenia, zmianę trybu życia, znajomych i przyzwyczajenia, to powoli staje się jasne, na czym polega fenomen "fizycznego odejścia".



#125029 Forum

Napisano przez brat_jaracz on 2009-09-09, godz. 08:54 w Do administratorów...

bracie i akurat ty musiales odpowiedziec na ten zarzut. ty, który całym sobą wprowadzasz w błąd. nie wiesz, ze niektórzy mogą pomyśleć, że brat Jaracz świetnie włada polskim językiem :D

pozdro :lol:




Wiem, bo już nieraz za to oberwałem :) Moja wina, że "jaracz" to również rzeczownik pospolity? :) Dlatego poczułem się w obowiązku odpowiedzieć ;)



#125018 Forum

Napisano przez brat_jaracz on 2009-09-08, godz. 22:35 w Do administratorów...

A co to jest "Watchtower"? Bo dla mnie rzeczownik pospolity, który po polsku oznacza (za przeproszeniem) strażnicę :) To co, już nie wolno używać takich rzeczowników? Bo przecież nikt nie podaje pełnej nazwy Towarzystwa Strażnica... Proponuję zwrócić się z oficjalnym protestem do Straży Granicznej, żeby również zaprzestała używania tego określenia, bo może wprowadzać ludzi w błąd :D



#125017 Lista sławnych ŚJ

Napisano przez brat_jaracz on 2009-09-08, godz. 22:32 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Osobliwe – ojciec sióstr Williams w koszulce z napisem "Jehovah My God": zdjęcie, info



Heh, tylko ta broda jakaś filistyńska ;)



#124988 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez brat_jaracz on 2009-09-08, godz. 07:35 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Bo można skończyć prawo, medycynę, inżynierię dźwięku albo skończyć "studia" na filii wyższej szkoły czegoś i czegoś w Pcimiu Dolnym. Okres, kiedy do zrobienia kariery wystarczyło mieć pieczątkę mgr inż. z jakiejkolwiek uczelni skończył się w pierwszej połowie lat 90-tych.



Święte słowa. Sam, niestety, muszę się użerać z "magistrami" różnej maści, a najchętniej zrobiłbym z nimi to co Ferdek Kiepski :) Wiele szkół kiedyś było przechowalniami przed wojskiem, a obecnie - samograjem do wyciskania grubej kasiorki. "Studentom" nie za bardzo chce się uczyć, wolą zapłacić, i interes się kręci, niestety, bez przełożenia na jakość tego całego procesu.
Żeby nie było aż tak bardzo nie na temat - swego czasu zrobiłem wywiad, na jakich uczelniach studiują, jeśli już tak się dzieje, dzieci SJ, których znam. I była w tym wszystkim jakaś dziwna prawidłowość: wybierali najczęściej przechowalnie "z dobrymi perspektywami" (za 5000 zł/semestr) niż tradycyjne uczelnie. Chyba dość dobrze wpisali się w rzeczywistość :)



#124983 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez brat_jaracz on 2009-09-07, godz. 23:08 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Na pocieszenie dla wszystkich, którzy "płaczą" bo nie skończyli studiów z powodu nagonki WTS, proponuję, wejdźcie na forum "gazetapraca" gdzie płaczą Ci, którzy z powodu nagonki w szkołach i namów rodziców skończyli studia i siedzą na bezrobociu...bądź zapier...na zmywakach w Anglii.A takich niestety w tym smutnym kraju jest mnóstwo...Nieskończenie studiów to nie tragedia, skończenie- to wcale niekoniecznie sukces.




Sporo racji w tym, co piszesz, ale:
1. często studiuje się dla siebie, nie dla przyszłej pracy. Wiem, że to idealizm, ale cóż, chyba już jestem starej daty;
2. za chwilę wyjdzie, że to SJ mieli rację :) Po co się uczyć, skoro i tak to wszystko psu na budę. Armagedonu wprawdzie nie ma, ale dyplomem nie należy się zanadto chwalić;
3. kto potrafi przewidzieć, czy aktualna koniunktura nie odwróci się za kilka lat? Nie każdy może być przedstawicielem handlowym i nie wszystko jest na sprzedaż :)
4. nie chodzi już nawet o praktyczny wymiar takiego sterowania życiem, jakie fundowali innym "wujkowie" (czyli: "nie studiuj, bo i tak nie będziesz miał lepszej roboty"), ale o paskudną manipulację, której się dopuścili, szczując innych armagedonem;
5. nie zapominajmy, że wiele osób zrezygnowało z wykształcenia i kariery jeszcze w minionym ustroju, gdzie odpowiedni papier otwierał wiele drzwi, a jego brak - skazywał na niskie zaszeregowanie w podrzędnym zakładzie pracy. Zakładów już nie ma, realia się zmieniły, ale na przykład kto dopłaci teraz tym nieszczęśnikom do nich nędznych emerytur? "Wujaszkowie" z Brooklynu? To już prędzej spodziewałbym się armagedonu :D



#124955 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez brat_jaracz on 2009-09-07, godz. 09:08 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

A zauwazyliście jak bardzo chwalą się osobami z wyższym wykształceniem?
Przy jednoczesnym potępieniu nauk świeckich, argumentują, że skoro są u nich lekarze prawnicy itd czyli mądrzy ludzie to u nich na pewno jest prawda bo przeciez takie osoby by nie były w religii , która nie jest prawdziwa :)




Ta, starzy "wujkowie" w grobach się przewracają :) Gdzie te czasy, kiedy przekonywano nas, że to nic złego "być ROBOTNIKEM" (zapis fonetyczny)... Teraz splendor spada na tych wykształconych.

Wszystko prawda. Tak się jednak zastanawiam ile z tych osób skończyło szkoły zanim zostały ŚJ, a jaki jest odsetek Świadków decydujących się na ten krok po chrzcie? Coś mi się zdaje, że takie porównanie wypadłoby na niekorzyść Organizacji.




Ano raczej na niekorzyść, jak mi się zdaje. Inna sprawa, że tych dobrze wykształconych i życiowo zaradnych nadal dość trudno przerobić na "zainteresowanych". Mimo że czasy się zmieniają, to jeszcze długo będą chyba stanowili margines.



#124949 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez brat_jaracz on 2009-09-07, godz. 07:51 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Tłumaczenie niektórych braciszków z młodszych roczników ws. wykształcenia można by przyrównać do współczesnej polityki zagranicznej Rosji wobec Polski (dogadywanie się z Hitlerem i inne "rewelacje"). Kosztem wybielania organizacji robi się z ofiar prawie agresorów. Wypada powtórzyć, że to nie były tylko sugestie, ale narzucony sposób bycia, który był sztywno przestrzegany, zwłaszcza w prowincjonalnych zborach, gdzie każdy jeszcze dokładniej przyglądał się każdemu. Pójście do średniej szkoły czy, nie daj Boże, na studia, było równoznaczne z deklaracją przynależności do "tego świata". Czy trzeba ciągle powtarzać, jakie były skutki takiej decyzji?



#124754 Najnowsza książka Włodzimierza Bednarskiego o ŚJ już w sprzedaży

Napisano przez brat_jaracz on 2009-08-29, godz. 20:52 w Książki na temat ŚJ

A jaką masz pewność że książka Bednarskiego tobą nie manipuluje?



Przepraszam, bo nie do mnie pytanie, a i odpowiedź zamieszczono poniżej. Jednak, o ile mi wiadomo, p. Bednarski nigdy nie rościł sobie prawa do nieomylności. Ta, zaraz się dowiem, że WTS również... Tak się jednak składa, że mam nieco inne zdanie na ten temat. Tutaj leży subtelna różnica: między podawaniem hipotez a "prawdami objawionymi". W przypadku tych drugich trzeba mieć się na baczności, bo cuchną na kilometr manipulacją.

Dicku, zarówno "twórczość" Russela, jak i Bednarskiego może łączyć więcej niż na pozór się wydaje - być może obaj chcieli poprzez swoje publikacje znaleźć drogę do prawdy, jakkolwiek jest to bezgranicznie szerokie pojęcie. Nie pisz mi tylko, że Russel pisał pod natchnieniem, a Bednarski z podszeptu demonów, bo chyba tego nie strawię :)



#124684 Najnowsza książka Włodzimierza Bednarskiego o ŚJ już w sprzedaży

Napisano przez brat_jaracz on 2009-08-27, godz. 23:16 w Książki na temat ŚJ

To zainteresuje tylko wąską grupę fanów :)



Tutaj akurat się zgodzę. Podejrzewam, że nawet wśród odstępców jest spory odsetek osób, którym temat 1975 jest niemal obojętny. W ogóle z czytelnictwem u nas nie najlepiej, a w tym przypadku jest to wąski margines bardzo wąskiego zagadnienia :) Dobre na przykład na doktorat :)
Powyższe nie podważa wartości i znaczenia tej pozycji dla osób żywo zainteresowanych tematem, jako wspomniałem wcześniej.



#124645 Najnowsza książka Włodzimierza Bednarskiego o ŚJ już w sprzedaży

Napisano przez brat_jaracz on 2009-08-27, godz. 11:45 w Książki na temat ŚJ

[quote name='gruby drab' date='2009-08-27, godz. 13:35' timestamp='1251372901' post='124643']
Ciekawą pozycją mogłoby byc opracowanie dotyczące pokolenia 1914, roku 1995, ktory w moim odczuciu byl kompromitacją i jak dla mnie punktem zwrotnym. 1975 jest dla mnie mglistą historią, ale oczywiście ważną jednak nie dotyczącą osobiście.


Masz rację, to byłaby dobra książka. Inna rzecz - opracowanie w formie książkowej zmian dotyczących zakazu transfuzji, łącznie z różnymi cudami, które kiedyś pięknie zestawił chronologicznie Liberał. Praktycznie gotowy szkielet większej publikacji, jeśli dodać do tego odpowiednią oprawę.



#124639 Ubiór ŚJ na zebraniach

Napisano przez brat_jaracz on 2009-08-27, godz. 08:42 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Proszę Mi powiedzieć jaki strój jest odpowiedni na zebrania w Salach Królestwa? Garnitur? Czy może zwykłe spodnie i koszula lub nawet zwykły podkoszulek jest Ok? Chodzi o to żeby się nie wyróżniać od braci i sióstr. Proszę o konkretne odpowiedzi, pozdrawiam.



Jako osoba zainteresowana masz pewną taryfę ulgową i nikt Cię nie wypędzi z sali za brak garnituru. Póki co, najważniejsze, żeby za bardzo nie rzucać się w oczy przesadnym ekscentryzmem. Chyba że Ci na tym zależy :)



#124478 Filmy o ŚJ

Napisano przez brat_jaracz on 2009-08-23, godz. 16:55 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

[font="Calibri"][size="3"]Prawdziwa mądrość polega na wykorzystaniu umiejętności rozróżnienia tego, co istotne od tego, co mniej ważne.



No tak, tak, święta racja. Tyle tylko, że wszyscy dobrze wiemy, iż to właśnie CK SJ poprzez swój talmudyzm i "połykanie wielbłąda" zraziło do siebie tysiące głosicieli, przesuwając nie raz i nie dwa na dalszy plan cel nadrzędny - wielbienie Pana. Co zresztą zostało również wykazane nie tylko w tym, ale w pozostałych "oszczerczych" filmach i publikacjach nt. SJ. OVER, wystarczy tych oszczerstw :)



#124387 Filmy o ŚJ

Napisano przez brat_jaracz on 2009-08-22, godz. 16:13 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Za Ciebie też się pomodlę



Bardzo proszę i dziękuję :) Nie wiem, czy pomoże, ale raczej nie zaszkodzi. Co nie zmienia faktu, że film jest obiektywny, przynajmniej na tyle, na ile mogli go zrealizować ludzie niebędący nigdy świadkami.



#124385 Najnowsza książka Włodzimierza Bednarskiego o ŚJ już w sprzedaży

Napisano przez brat_jaracz on 2009-08-22, godz. 14:05 w Książki na temat ŚJ

Pozycja jak najbardziej potrzebna dla zainteresowanych tematem, głównie ze względu na zestawienie źródeł w jednej, litej publikacji. Chętnie się zapoznam z zawartością.



#124384 chcę wrócic....

Napisano przez brat_jaracz on 2009-08-22, godz. 14:00 w Szukam kontaktu

Chcesz wracać - wracaj. Piszesz o poważnych błędach przeszłości... Nie wiem, nie wnikam, ale znałem nadzorców, którzy byli wykluczani i przyłączani, a później pięli się znów w górę. Zatem, choć nie znam kalibru Twoich wykroczeń, nie wydaje mi się, żeby organizacja zostawiła Cię na pastwę losu. Jeśli naprawdę jest Ci to potrzebne, aby odnaleźć esencję życia i wznowić kontakt ze Stworzycielem, to chyba nie masz innego wyjścia. Pozdrawiam



#124383 Filmy o ŚJ

Napisano przez brat_jaracz on 2009-08-22, godz. 13:54 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Nic nowego pod słońcem. Świadkofobia.



Ech, wszyscy dobrze wiemy, że bywały już przejawy gorszej świadkofobii. Tutaj mamy rzetelne podejście do tematu, nie ma się co czepiać. Nie jest to może przekaz idealny, ale nie najgorszy. Porządnie przeprowadzona konfrontacja z "prawdą". Świadkowie sami nieco sobie winni - po co na każdym kroku podkreślają swoją kryształowość? Muszą mieć świadomość, że ktoś zechce się jej przyjrzeć z bliska. No i mamy wyniki.



#123491 Jaki jest cel powstania tej strony?

Napisano przez brat_jaracz on 2009-08-04, godz. 14:35 w Oceń forum

Niewolnik też odpowiada przed swoim Panem który na szczęście jest bardziej miłosierny niż ludzie którym niewiele trzeba by się usprawiedliwić.

Wyśmiałeś przykład lekarza - śmiech ma oznaczać że przykład nie był trafiony? Rozumiesz jego przekaz czy jak dziecko kojarzysz z miejsca niewolnika z lekarzem?

Przestań natomiast opowiadać bzdury na temat finansów niewolnika. Nie trzeba być detektywem by wszystko sprawdzić samemu - trzeba by natomiast mieć ciut bardziej otwarty umysł a nie fanatycznie zaślepiony jak Twój...


Heh, życzę Niewolnikowi owocnego odpowiadania przed Panem, w swoim czasie. I tego się trzymajmy. Lista zarzutów jest dość długa.

Co do przykładu z lekarzem, to powtórzę, że oszczędzę Ci wstydu i nie odpowiem :) Kto miał zrozumieć, ten zrozumiał.

Nie trzeba być finansistą, żeby dowiedzieć się, jakie są szacowane aktywa i pasywa Organizacji. Poszukaj w Internecie, a znajdziesz. Jakaś mała podpowiedź? Szukaj wśród 100 najbogatszych organizacji w USA :) Ale uważaj, bo takie listy tworzą zaślepieni Filistyni :lol:



#123482 Jaki jest cel powstania tej strony?

Napisano przez brat_jaracz on 2009-08-04, godz. 13:33 w Oceń forum

Piszecie o datach niewolnika które miały sprowadzić koniec. Niewolnik się mylił i to przyznał. Teraz zrozumiał że ustalanie dat nie należy do nas. Czy ze służby zdrowia też przestaliście korzystać bo kiedyś lekarze stosowali metody leczenia dziś wyraźnie zakazane? Dziś jak lekarze tak niewolnik posiada lepsze zrozumienie. Porównywanie go z fałszywym prorokiem to nieporozumienie. To pojęcie obejmuje ludzi którzy chcą odciągnąć uwagę od Boga - pokażcie mi choć wzmiankę o tym i podważcie intencje niewolnika...




A jakieś konkrety? Cytaty? Twarde dowody? Fakty? Nie podasz, bo coś takiego nie istnieje :) Byłoby to nawet i śmieszne, gdyby nie fakt, że poza cynizmem i wyrachowaniem (a może czystą głupotą) stała ślepa naiwność, która prowadziła do życiowych tragedii. Masz pojęcie, co się działo w 1975 roku? Nie wiem, ile masz lat, ale może popytaj sobie "wujków" w starszym wieku. Brooklyn kłamał od początku swego istnienia, kłamie i nadal będzie kłamał (mając samograj w postaci "nowego światła"), bo taka jego rola. Nie interesuje mnie to, czy katolicy, muzułmanie albo buddyści postępują podobnie, bo to nie forum na ich temat :)

Porównaniem CK na Broolynie z lekarzami tak walnąłeś kulą w płot, że bardziej już by się nie dało :lol: Wiesz co? Będę miłosiernym chrześcijaninem i nawet nie będę już więcej tego wyszydzał :P

Chcesz dowodu na odciągnięcie ludzi od Boga przez Niewolnika? A skąd wiesz, że nie jest to zarząd dobrze prosperującej spółki, której celem jest właśnie takie działanie? Nie twierdzę, że tak JEST, ale wiele na to wskazuje. Poszperaj w historii, a znajdziesz dowody.



#123437 Jaki jest cel powstania tej strony?

Napisano przez brat_jaracz on 2009-08-04, godz. 07:38 w Oceń forum

Al Bundy, to samo pytanie można by zadać adminom wszystkich istniejących stron :) Ale jeśli istnieją i są odwiedzane, to już spełniły swój cel. Co jest nadrzędnym celem? No jakże! Rozbicie organizacji, plucie jadem, czyli to co lubią najbardziej świadkowie: PRZEŚLADOWANIA :lol: :D :P

Jeśli Stwórca obdarzył Cię intelektem, to sam spróbuj, na drodze dedukcji, ustalić sobie założenia, na których opiera się forum. Widzę, że zmierzasz w złym kierunku, śledząc Twój tok rozumowania, ale ja nie zamierzam Cię nakierowywać na cokolwiek. Obszernych odpowiedzi - sensownych i logicznych - udzielili Ci już koledzy. Co z nimi zrobisz - Twoja sprawa. Tylko błagam: nie przekraczaj granicy groteski, bo wówczas pewne rzeczy przestają być śmieszne.

Ps. Ach, oczywiście. Płacą nam za naszą działalność: 1. Żydzi, 2. Masoni, 3. Watykan. Co miesiąc otrzymujemy do rąk własnych paczki żywnościowe i DULARY B) :lol: