Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Administrator

Odnotowano 292 pozycji dodanych przez Administrator (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-13 )



Sort by                Order  

#142162 Biblia Internetowa 6.0

Napisano przez Administrator on 2011-02-27, godz. 21:26 w Biblia Internetowa

Czy można się spodziewać w najbliższej przyszłości wersji offline?

Wyszukiwarka wymaga 3 serwerów: HTTP, MySQL i Sphinx. W takiej formie nie da się za bardzo przenieść. Jeśli już ma być jakaś inna wersja, to wpierw będzie na iPhone'a/iPada.



#142132 e-Biblia -program

Napisano przez Administrator on 2011-02-07, godz. 18:38 w Biblia Internetowa

Do tej pory miałam zainstalowane
Bibliav1.4 oraz e-Biblia (fajna wyszukiwarka)
ale coraz nowsze programy i sprzęt i rodzą się problemy

może ktoś mi poleci ???


Jeśli nie musi być za darmo, to najpotężniejszy jest Logos 4 (http://logos.com, PC/Mac/iPhone), potem BibleWorks (http://bibleworks.com, PC) i Accordance (http://www.accordancebible.com/, Mac/iPhone). Ja używam Logos4 i nic się z nim nie równa.



#142120 Biblia Internetowa 6.0

Napisano przez Administrator on 2011-01-30, godz. 16:33 w Biblia Internetowa

Jedynym z pogorszonych elementów wyszukiwań, jest wyszukiwanie frazy. W wersji 6-tej musi być ściśle określona, np. - w zakładce Szukaj wpisuję frazę; ,,chytrością swoją", i zaznaczam podświetl, to mi się elegancko otwiera żądana fraza chytrością swoją. Natomiast, gdy wpiszę tylko rdzeń jednego słowa ,,chytro", to nie wyświetla się żaden wers, a jedynie informacja; ,,Wynik: nie znaleziono wersetów dla frazy chytro".

Natomiast w wersji 5-tej (jeśli dobrze pamiętam) mogła być część słowa i nie przeszkadzało to w wyświetleniu się wersu, wraz z podświetlonym chytrością, a nawet otwierały się wersety z innymi końcówkami rdzenia jak, chytrość, chytrociami.


W Pomocy jest wyjaśnione, że "Wyszukiwane są tylko pełne słowa (...) Nie są wyszukiwane fragmenty słów o ile tego jawnie nie zaznaczono za pomocą znaku *". Innymi słowy, nie ma obecnego wcześniej domyślnego wyszukiwania po fragmencie słowa. Aby uzyskać taki efekt należy użyć operatora * (gwiazdki) który zastępuje dowolną ilość liter w słowie. W tym wypadku zadziała użycie zwrotu chytro* swoją.



#142116 Biblia Internetowa 6.0

Napisano przez Administrator on 2011-01-29, godz. 02:58 w Biblia Internetowa

Właśnie udostępniem online nową, 6 wersję BIblii Internetowej. Uprościłem interfejs i dodałem trochę przekładów. Aktualnie jest już 100 przekładów Biblii dostępnych w 23 językach. To prawie 3 mln wersetów. Wyszukiwanie oparte jest na Sphinx, kod przepisany od podstaw w Ruby on Rails 3. http://biblia.apologetyka.com. Proszę o uwagi i zgłaszanie ewentualnych błędów.



#141349 Biblia Internetowa 5.0beta7

Napisano przez Administrator on 2010-12-01, godz. 00:54 w Biblia Internetowa

Chciałbym się zapytać czy w programie będzie możliwe szukanie wersetów z Ksiąg. np będzie wykaz Izajasz Jeremiasz Daniel itd z podaniem nr Księgi? A nie tylko przez funkcję szukaj wyrazu?


Przecież to jest. Szukanie dotyczy znajdowania wersetów na podstawie słów. "Czytanie" służy do wyświetlania grup wersetów na podst. odnośników.



#136764 King James Version po PL?

Napisano przez Administrator on 2010-09-11, godz. 08:13 w Biblia Internetowa

Kiedyś słyszałem, że powstał lub ma powstać projekt tłumaczenia KJV na język polski. Słyszaliście może o tym, lub wiecie gdzie o tym więcej poczytać?

Tylko jaki sens tłumaczenia Biblii ze starego przekładu angielskiego zamiast z języków oryginalnych?



#133809 Ciągłe problemy z działaniem forum

Napisano przez Administrator on 2010-06-24, godz. 22:47 w Do administratorów...

Załadowałem przed chwilą polskie tłumaczenie. Forum używa najnowszego IPB 3.1.1.



#133808 Przeglądanie forum za pomocą iPhone'a

Napisano przez Administrator on 2010-06-24, godz. 21:46 w Zmiany w serwisie

Dostępna darmowa aplikacja do forum na iPhone'a: http://www.invisionp...om/suite/iphone.



#128188 Świadkowie Jehowy a medycyna niekonwencjonalna

Napisano przez Administrator on 2009-12-15, godz. 09:00 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Polecam:



#123581 Zmiana serwera, forum chwilowo niedostępne

Napisano przez Administrator on 2009-08-05, godz. 22:07 w Zmiany w serwisie

W związku ze zmianą serwera, forum będzie wyłączone na parę minut dziś o godz 00:15 czasu polskiego.



#122240 Słowo Nadziei

Napisano przez Administrator on 2009-07-10, godz. 00:36 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ja tam nikomu do porfela nie zaglądam, jednak wiem, że najzwyczajniej w świecie ukradł teksty (wręcz całe artykuły) z AJWRB i Brooklynu, i podpisał się pod nimi swoim nazwiskiem, dołączając na końcu swoich gazetek formularze przekazów pocztowych na swoje konto.
Kilkakrotnie ja osobiście (i Iszbin także) zwracałem mu uwagę na te sprawy. Bez skutku.

Też to zauważyłem. Nawet zwróciłem mu kiedyś uwagę na to dziwne bezceremonialne korzystanie z cudzej pracy bez podawania źródła. Gdyby wszystko jeszcze było anonimowe, to można by to zrzucić na jakiś odchył po ŚJ (publikacje ŚJ też są anonimowe). Jednakże, jeśli ktoś ordynarnie plagiatuje czyjąś pracę (bo nie mówimy tu o drobnych zapożyczeniach), podpisuje się jako autor tekstu i do broszury podaje namiary na konto bankowe to taka postawa jest naganna i nie ma żadnego usprawiedliwienia. Bez względu na różne zasługi T.P. w szerzeniu Ewangelii wśród ŚJ, takiej postawy nie można pochwalić. Co szkodzi na przeszkodzie, aby, nawet jeśli by coś skopiował, podał także źródło? Ma szczęście że nikt go jeszcze o to nie pozwał. Może wtedy by się otrząsnął.

Zresztą nie tylko T.P. ma dziwny problem z szanowaniem cudzej pracy. To samo zauważyłem kiedyś u W. Bednarskiego. Też bezceremonialnie sobie zapożyczał argumenty i doklejał do książki. Choć w tym wypadku trudno mu zarzucić jakieś działanie komercyjne, bo z tej książki kokosów to nie miał i na dodatek opublikował ją darmo w internecie (do czego sam go kiedyś namawiałem).

Właśnie rzuciłem okiem na strone Fundacji SN, i widać jak na dłoni ewidentną kradzież tekstu. Choćby ten artykuł "Kto jest ostatecznym autorytetem ŚJ" Ten tekst został zerżnięty słowo w słowo z mojego tekstu z roku 2001 pt. "Co jest ostatecznym autorytetem ŚJ" Nawet są te same kursywy i wytłuszczenia. Oczywiście ani śladu o tym, kto jest rzeczywistym autorem tekstu.



#122180 "Nowe posty"

Napisano przez Administrator on 2009-07-08, godz. 18:39 w Do administratorów...

Ja również korzystam z Firefoxa i nie widzę u siebie tej opcji, ani żadnej podobnej. Opcja "nowe posty" była bardzo przydatna, a teraz jej nie ma :( :( :(

A to nie nazywa się teraz "Wyświetl nową zawartość"? (u góry po prawej, obok Regulaminu)



#122168 "Nowe posty"

Napisano przez Administrator on 2009-07-08, godz. 11:33 w Do administratorów...

W sprawie zmian w działaniu forum, proszę zajrzeć tutaj.



#122167 Brakujące opcje lub modyfikacje forum

Napisano przez Administrator on 2009-07-08, godz. 11:26 w Zmiany w serwisie

Przejście z oprogramowaniem forum od wersji 2.x na 3.x wprowadziło trochę zmian. Generalnie są one dobre, ale być może komuś bardzo dokucza brak jakiejś wcześniejszej opcji. W związku z tym, że oprogramowanie to jest dosyć złożone, próba zmodyfikowania działającego forum jest możliwa, ale w pewnych granicach. Tzn. od strony administracyjnej, forum pozwala na dosyć duże modyfikacje swego zachowania, ale chciałbym uniknąć brutalnej modyfikacji jego głównych skryptów, bo przy kolejnej aktualizacji może to być problem (takie zmiany mogą zostać po prostu nadpisane).

Zatem, proponuję aby wpierw poszukać, czy poszukiwana opcji aby nie jest gdzieś zaszyta (pod inną nazwą, być może domyślnie wyłączona, itp). Może najlepiej od razu opisać swój problem na forum poświęconym IPB 3.0. Tam będzie najlepsze źródło informacji. Niestety, ja nie dysponuję wiedzą (ani czasem) aby wgryzać się w kod źródłowy tak dużego projektu. Ale jeśli ktoś znajdzie gdzieś gotową odpowiedź (z instrukcją co, i gdzie, należy zmodyfikować), to by dużo pomogło przy ewentualnych pracach tego typu.

Może się też przydać informacja co do aktualnej wersji PHP - używamy wersję 5.2.10 (niestety najnowsza wersja 5.3 źle działała z panelem administracyjnym, wieszał się).

Pomoc po polsku: http://invisionize.pl/

Jeśli na pierwszym nie uda się znaleźć pomocy, jest jeszcze główne forum angielskie: http://forums.invisionpower.com/



#121998 Czy ateiści i agnostycy mogą być zbawieni?

Napisano przez Administrator on 2009-07-05, godz. 17:18 w Ogólne

Była dobra. Miała w sobie wszystkie cnoty. Ale nie wierzyła.


"Dobra" względem kogo/czego? Innego grzesznika? Nie uważasz, że głupie? Tacy ludzie "nie mają bowiem rozumu, jeśli do siebie swoją własną miarę przykładają i siebie z samymi sobą porównują" (2Kor 10:12b) Zakurzony pokój oświecony małą świeczką może wydawać się czysty. Ale w blasku słońca wyjdzie na wierzch cały jego brud. Tak samo, w oczach Boga wszystkie nasze cnoty są jak brudna szmata.

Iz 64:6 Bw "I wszyscy staliśmy się podobni do tego, co nieczyste, a wszystkie nasze cnoty są jak szata splugawiona, wszyscy więdniemy jak liść, a nasze przewinienia porywają nas jak wiatr." (użyte tu słowo "splugawiona" ponoć w oryg. dotyczy brudnej szmaty po miesiączce)

Bóg ma inne, znacznie wyższe standardy dobra. I to On decyduje o tym co jest dobre a co złe, on jest ostatecznym, najwyższym układem odniesienia.

Nienawiść jest zrównana z zabójstwem:

1J 3:15 Bw "Każdy, kto nienawidzi brata swego, jest zabójcą, a wiecie, że żaden zabójca nie ma w sobie żywota wiecznego."

Niewiara jest grzechem

Hbr 11:6 Bw "Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają."

J 3:18 Bw "Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego."

Ap 21:8 Bw "Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga."

Nawet zaniechanie możliwości dobrych uczynków też jest grzechem:

Jk 4:17 Bw "Kto więc umie dobrze czynić, a nie czyni, dopuszcza się grzechu."

Dlatego Bóg stwierdza, że nie ma ani jednego sprawiedliwiego, wszyscy są grzeszni i nie ma nikogo kto by czynił dobrze wg Jego standardów, nie ma ANI JEDNEGO.

Rz 3:10 Bw "jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego,"

Rz 3:12 Bw "wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego."

Ci, co to kwestionują, muszę uznać Boga kłamcą. Ale tym samym jeszcze bardziej się pogrążą w swej przewrotności.

Dlatego, że wszyscy są grzeszni, i tym samym potępieni, żaden ich uczynek nie jest w stanie ich zbawić. Jeśli byłoby to możliwe, to Chrystus nadaremnie umierał (Ga 2:21). Bóg jednak dał ratunek, ale na swoich warunkach, wymaga od człowieka wiary, opamiętania i odnowionego ducha, Lecz tego ostatniego nikt nie jest w stanie sobie wypracować.

W ogóle pytanie postawione w tym wątku świadczy o kompletnym braku zrozumienia elementarnych kwestii. I dziwię, się że ci co bezrozumnie odpowiadają pozytywnie na to pytanie, nie kwapią się w ogóle do ustosunkowania się do jednoznacznych tekstów biblijnych, które przedstawił Ilyad czy, wcześniej - ja. Ateiści, agnostycy jak i osoby religijne są takimi samymi grzesznikami i czeka ich ten sam koniec o ile się nie nawrócą i nie narodzą na nowo.



#121944 Przerwa w związku z aktualizacją softu forum

Napisano przez Administrator on 2009-07-03, godz. 17:40 w Zmiany w serwisie

Dziś, piątek 3 lipca 2009, o godz 23:00 czasu polskiego planowana jest aktualizacja oprogramowania forum. Przerwa może potrwać nawet do paru godzin bo trzeba będzie przeindeksować wszystkie posty w bazie.

Przebudowa starego formatu forum do nowego trwało całą noc na 2 rdzeniowej maszynie. Ale już jest OK. Przy okazji właczyłem friendly URLs, adresy URL powinny wyglądać czytelniej.

Aktualizacja: niestety, friendly URL trzeba było wyłączyć, bo to nie działa dobrze.



#120341 Planowana przerwa w działaniu forum

Napisano przez Administrator on 2009-06-11, godz. 19:08 w Zmiany w serwisie

Poszło szybciej niż myślałem. I chyba wszystko jest w porządku.



#120286 Planowana przerwa w działaniu forum

Napisano przez Administrator on 2009-06-10, godz. 22:17 w Zmiany w serwisie

Jutro, tj. w czwartek 11 czerwca 2009, mniej więcej po godz. 19:00 czasu polskiego będzie robiona aktualizacja calego systemu operacyjnego na serwerze. Wszystkie serwisy będą więc z konieczności niedostępne. Jeśli nie będzie większych problemów, to może jeszcze tego samego dnia forum będzie przywrócone z powrotem. Mam nadzieję, że nie będę musiał przywracać serwer do życia przez następnych parę dni. ;)



#115573 starzy wyjadacze

Napisano przez Administrator on 2009-03-22, godz. 18:25 w Oceń forum

domagam sie demokracji !!


Na forum nie było i nigdy nie będzie ma żadnej d***kracji. Co ci się pomyliło z czerwony beretami. Jak się nie podoba to wypad stąd. Zakładaj sobie swoje własne fora i wprowadzaj tam utopię d***kracji.



#108686 ...i tak mnie wkurza !

Napisano przez Administrator on 2008-12-21, godz. 00:51 w Do administratorów...

Jeżeli ktos kilka lat przyczynia si.ę do startu i rozwoju TEGO FORUM (Watchtower), ale i witryn w j. polskim , z których także Admin kradł teksty (SL, AJWRB), a potem dosaje kopa w d...e to nie dziwi nikogo ze sie nie ma ochoty robic wszystkiego od początku.


Powody dla których Marek Boczkowski (alias Liberal) wyleciał są publicznie znane. Poza notorycznym łamaniem zasad forum, rozsiewaniem kłamstw i obrażaniem ludzi, Boczkowski sam się jawnie zadeklarował jako wróg forum i to uparcie demonstrował (zapowiadał zniszczenie forum, zhackowanie, twierdził, że prowadzi z forum wojnę itp). Jako admin i właściciel serwisu zastrzegłem sobie prawo do usunięcia dowolnej osoby z forum i z tego prawa skorzystałem. Więc proszę dać sobie spokój z próbami ograniczania mojego podstawowego prawa i tyle. A ty weź sobie zrób przerwę od forum na tydzień na ochłonięcie. (tu jest link do starego posta ogłaszającego ban dla Liberala)



#101464 Aktualizacja forum i nowy regulamin

Napisano przez Administrator on 2008-09-16, godz. 01:21 w Zmiany w serwisie

Zaktualizowano oprogramowanie forum do najnowszej wersji stabilnej. Dodano też nowy regulamin forum.



#98854 Chwilowe problemy z dostarczanymi mailami z PM

Napisano przez Administrator on 2008-08-13, godz. 22:13 w Zmiany w serwisie

Przez jakiś czas nie działał poprawnie system wysyłania maili na forum. Już to naprawione. Podpiąłem maile do systemu gmail firmy Google. Powinno śmigać. Jeśli ktoś coś wcześniej wysyłał i nie doszło, niech powtórzy operację.



#98647 christiantorrents.com

Napisano przez Administrator on 2008-08-10, godz. 22:25 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Jeśli ktoś ma działający dostęp do http://christiantorrents.com/, proszę o kontakt na priva Miałem tam konto, ale nie wiedziałem że jak się przez jakiś okres (jakiś taki krótki tam mają) nie zajrzy, to kasują. A tam jest istna kopalnia programów i książek biblijnych/teologicznych. Chyba największa jaką kiedykolwiek spotkałem.



#90790 etyka świecka

Napisano przez Administrator on 2008-05-05, godz. 21:51 w Ogólne

dobro społeczne może być takim wyznacznikiem

A co to jest "dobro społeczne"?

To nie moje widzimisię tylko społeczeństwa w jakim żyję.

Czyli jakim prawem osądzono w Norymberdze nazistów ktorzy tylko postępowali zgodnie z prawem swojego społeczeństwa? Kto ma prawo osądzać drugie społeczeństwo? Czy nie działa tu po prostu prawo pięści? Ci, co są silniejsi narzucają swoje prawa słabszym?

To tak jak byśmy rozmawiali o tym, czy chrześcijanie wierzą w trójcę. Jedni tak, inni nie.

Generalnie, poza paroma małymi sektami, cały główny nurt chrześcijaństwa, zarowno katolicyzm jak i protestantyzm, uznaje koncepcję trynitarną.

Generalnie w hinduiźmie monoteizm trynitarny istniał

Po pierwsze, pisze się hinduizmie, a nie hinduiźmie. Po drugie, zamiast lać wodę, pokaż mi jakikolwiek przykład Trójcy w hinduizmie. Powtarzasz jakieś jehowicko-badackie brednie.



#90789 etyka świecka

Napisano przez Administrator on 2008-05-05, godz. 21:35 w Ogólne

Tak się składa, że w kręgach ewangelikalnych jest zatrzęsienie takich autorów przez których notorycznie PAN musi przemawiać, bo Biblia już nie jest atrakcyjna.

Chyba obracałeś się w jakichś innych kręgach niż ja. Spotkałeś tam może kogoś takiego, kto by twierdził, że jego wypociny nie są tylko komentarzami, ale samą Biblią w uporządkowanej formie? Albo kogoś kto mówił,że jak się czyta samą Biblię, bez uwzględniania jego wypocin, to po dwóch latach pogrąży się w ciemności? A jak będzie czytał te wypociny Russella to wejdzie w poznanie Słowa Bożego? Może ci odświeżę pamięć?

"Skoro tych sześć tomów 'Wykładów Pisma Świętego' to praktycznie Biblia, tematyczny zestaw z tekstami dowodowymi w załączeniu, to możemy je bez wahania nazwać 'Biblią w porządkowanej formie', to znaczy, że nie są to zaledwie komentarze dotyczące Biblii, ale że jest to w istocie sama Biblia. Ponadto stwierdzamy, że ludzie nie tylko nie są w stanie ujrzeć plan Bożego na podstawie studiowania samej Biblii, ale widzimy też, że jeśli ktokolwiek odłoży na bok 'Wykłady Pisma Świętego', nawet po ich przeczytaniu, po zaznajomieniu się z nimi, po czytaniu ich przez dziesięć lat - jeśli je zatem odłoży na bok, zignoruje i przejdzie do samej tylko Biblii, to choćby rozumiał tę Biblie przez lat dziesięć, nasze doświadczenie wykazuje, że w ciągu dwóch lat pogrąży się w ciemnościach. Z drugiej jednak strony, jeśli ktoś przeczyta zaledwie 'Wykłady Pisma Świętego' wraz z przypisami, a nie przeczyta ani jednej strony z samej Biblii, znajdzie się w blasku światła w czasie tylko dwóch lat. Stanie się tak dlatego, że wejdzie w światło Pisma Świętego". (Strażnica z 15 września 1910, s.198, wyd. ang)

Już nie wspomnę o różnych fałszywych proroctwach Russella, np. odnośnie końca świata w roku 1914, niewidzialnym przyjściu Chrystusa w 1874 itp, itd. Naprawdę jesteś zwolennikiem Badaczy Pisma św. czy tylko tak ściemniasz?

Trzymam w tym temacie zdecydowanie stronę etyki świeckiej,

Czyli jesteś ateistą? Pytam, bo nie wiem. No offense.