Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Henryk

Odnotowano 641 pozycji dodanych przez Henryk (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-22 )



Sort by                Order  

#102370 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-27, godz. 16:45 w Tematyka ogólna

Nie istnieje w Biblii pojęcie "grzech pierworodny". Grzech Adama nie przeszedł na nikogo z jego potomków.

O „grzechu pierworodnym” także nie czytałem. Pisałem „tzw”, co doskonale zrozumiałeś.
Chwała Ci za to!

Grzech Adama nie przeszedł na nikogo z jego potomków.


Cóż...
Mamy chyba różne Biblie.
1Kor 15:22 BT "I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni,"
Rz 5:12 BT "Dlatego też jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, i w ten sposób śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli..."
Ps. Gdybyś zdobył się na troszkę pokory, dyskutowało by się przyjemniej...
Musisz być strasznie zarozumiały...
Nie dociera do Ciebie, że inni także czytają Słowo.
Pozdrawiam.



#102360 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-27, godz. 10:26 w Tematyka ogólna

Bzdurą jest, jakoby ofiara z cielca była składana za Chrystusa.

Zgadzam się.
Arcykapłan był człowiekiem grzesznym, więc musiał złożyć ofiarę za siebie, oraz cały swój ród – lewitów.
Dopiero wtedy mógł symbolizować bezgrzesznego Jezusa.

To grzech wymaga ofiary z krwi. Chrystus nie popełnił żadnego grzechu, nie potrzebował więc za Siebie ofiary.

Uważam, ze trochę mylisz pojęcia grzechu Adama (świata) , z grzechami ludu Bożego.
Rz 6:23 Bw "Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, [...]
Cały świat jest umarłym.
Ef 1:7 Bw "W nim mamy odkupienie przez krew jego, odpuszczenie grzechów, według bogactwa łaski jego,"
Czyje grzechy zmyła krew Jezusa?
Czy grzech Adamowy (tzw. „pierworodny”) wymagał przelewania krwi?

Ofiara została zakończona na Golgocie.

Tu zgadzam się z Tobą.
Nic do tej ofiary nie da się dodać. – ponieważ i nie trzeba.
Odkupiony został Adam (wraz z tymi, których miał „w biodrach”), grzechy Ludu Bożego, oraz Izraelici spod Zakonu.



#102358 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-27, godz. 08:32 w Tematyka ogólna

Z takim stwierdzeniem "Kompletny Chrystus" nie spotkałem się. [...] Nie mam pojęcia co miał na myśli Russell, pisząc słowa które przytaczasz.

Fakt. Mało kto zwraca na to uwagę.
Szesnasty rozdział Księgi kapłańskiej opisuje pewne czynności wykonywane przez Arcykapłana.
Był to: Dzień Przebłagania, dzień oczyszczania, dzień pojednania.
Dopiero po złożeniu ofiary z cielca (Jezus), kozła pańskiego (Kościół), oraz wygnania kozła azalela (wielki lud), arcykapłan przebierał się w szaty odświętnie i błogosławił lud.
Błogosławieństwa dla świata spłyną dopiero, gdy ofiara będzie zakończoną.



#102308 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-26, godz. 08:24 w Tematyka ogólna

Wszystkie inne wspólnoty wyznaniowe i Kościoły nie mają cienia wątpliwości, że chodzi o Żydów.
Co ciekawe - takich wątpliwości nie miał Ch.T.Russell i blisko jeszcze do połowy XXw.cała organizacja ŚJ.

Tu mam wątpliwości, że Russell uważał iż 144 000 skada się wyłącznie z rodowitych Żydów. Mógłbyś podać jakiś "namiar"? Cytat? Myśl?



#102284 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-25, godz. 20:47 w Tematyka ogólna

prawdziwy Chrześcijanin nie ma wrogów a bliźnich nie dzieli na lepszych i gorszch.

Znasz takiego?
„Bliźni” oznacza kogoś, kto jest blisko.
Może nie jestem prawdziwym chrześcijaninem, lecz nie przejawiam takiego uczucia do obcego, jak do znajomego, przyjaciela.
A już najtrudniej jest kochać bliźniego w wierze, a jednak obcego.
Forum jest tego dobrym przykładem...
Stąd zapewne nakaz Jezusa:
J 13:34 BT „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie.”
– mowa do uczni.
Zresztą jaka to zasługa, gdy odpłacam przyjacielowi tym samym?

Bóg zapewnił odkupienie dla swych wrogów...



#102254 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-25, godz. 19:04 w Tematyka ogólna

Ew. Mateusza 5:43, Biblia Tysiąclecia
Ew. Łukasza 6:29-35, Biblia Tysiąclecia
przeczytaj i zastanów się.


Mt 5:43 BT ?Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.?
No to zastanówmy się, w którym miejscu Biblia nakazywała nienawidzić wroga?
Zauważ, że Mat.5:43 podaje ?słyszeliście?, lecz nie ?napisano?
Od kogo Żydzi słyszeli o nienawiści do wroga?
Prawo mojżeszowe podawało zupełnie coś innego. :o



#102080 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-23, godz. 09:29 w Tematyka ogólna

Nie jest prawdą, że obowiązują tylko 3 (2) Przykazania.

No dobrze...
Co byś do tych dwóch przykazań jeszcze dodał?



#102069 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-23, godz. 05:45 w Tematyka ogólna

Czy od razu bracia są lepsi, bardziej uprzywilejowani czy coś od "zwykłych" bliźnich ?

Tak. Ponieważ jesteś dla mnie "zwykłym" bliźnim.
Braci znam osobiście...



#102044 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-22, godz. 18:44 w Tematyka ogólna

jeszcze jedno pytanie, kto jest wrogiem?

Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie.
Nie mam wrogów!
Wszystkim tego życzę!



#102035 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-22, godz. 18:06 w Tematyka ogólna

z tego dalszy wniosek, są przyjaciele i wrogowie, następnie wojny.

Spoko...spoko.
Bliźnim chrześcijanina powinien być nawet jego wróg.
Możesz go kochać tak jak przyjaciela?
Ja nie potrafię.
Lk 10:27 BT "On rzekł: Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego."
Czy przyjaciela nie będziesz traktował inaczej niż wroga?
Wroga powinieneś nakarmić, lecz nie musisz zapraszać go do swego domu.
A już na pewno nie możesz mścić się na nim!
J 13:34 BT „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie.”
Chyba nie trzeba komentarza...



#101968 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-22, godz. 06:54 w Tematyka ogólna

Prawo i Zakon to to samo w zalezności od przekładu biblijnego.

Faktem jest, że przekłady biblijne traktują te pojęcia zamiennie.
Zgodnie z definicją, prawo to: "ogół przepisów i norm prawnych regulujących stosunki między ludźmi danej społeczności".
Dekalog jest prawem.
Zakon zaś to: "zgromadzenie religijne lub świeckie, którego członkowie są związani ślubami i żyją według ściśle określonych reguł"

Nie jest prawdą, że Chrystus zniósł Prawo (Zakon).

Nie zniósł przykazań, lecz nie muszę chodzić corocznie do jerozolimy z barankiem, składać dziesięciny z marchewki.
Właściwie chrześcijanina obowiązują trzy przykazania - miłość Boga, bliźniego i braci w wierze.



#101929 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-21, godz. 16:34 w Tematyka ogólna

Dziękuję za odpowiedź.

Do Chrystusa Izrael był jedynym Ludem Wybranym, jedynym Narodem, który znał i wyznawał Boga Jahwe, jedynym, któremu Bóg dał własną "konstytucję" (Prawo Boże)

Pwt 7:6 BT „Ty bowiem jesteś narodem poświęconym Panu, Bogu twojemu. Ciebie wybrał Pan, Bóg twój, byś spośród wszystkich narodów, które są na powierzchni ziemi, był ludem będącym Jego szczególną własnością.”

Religia Izraelska opisana jest w 5 Księgach Mojżeszowych, a wyjaśniona w NT.

Jak dotychczas zgadzamy się.
Jednak „Religia Izraelska” to Prawo, a także i Zakon.
Co do Prawa zapewne zgadzamy się.
A Zakon? – Czy nadal będą obowiązywać ofiary za grzechy ze zwierząt?
Przepisy czystości rytualnej, dziesięcina etc...
Hbr 10:1 Bw „Albowiem zakon, zawierając w sobie tylko cień przyszłych dóbr, a nie sam obraz rzeczy, nie może w żadnym razie przez te same ofiary, nieprzerwanie składane rok w rok, przywieść do doskonałości tych, którzy z nimi przychodzą.”
Ef 2:15 Bw „On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka”
Myślę, że Jezus swoją śmiercią nie tyle ustanowił, co położył podwaliny pod Kościół.
Ps 118:22 Bw "Kamień, który odrzucili budowniczowie, Stał się kamieniem węgielnym."
W tym momencie umożliwił także nam – poganom – przystęp do Boga.
Czy każdy, który przyjmuje Chrystusa jest Kościołem?
Uważam, że nie.



#101915 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-21, godz. 11:24 w Tematyka ogólna

[...]1) - i tu jest nieszczęście organizacji ŚJ i jej członków - odrzucacie Ofiarę Chrystusa, zapominając słowa "Przez Niego i dla Niego wszystko się stało, co się stało".

Uniżenie przepraszam, że zabieram Twój cenny czas i zadaję głupie pytania...
Nie jestem przekonany, że SJ odrzucają ofiarę Chrystusa. Zwyczajnie - albo nie wiesz, albo kłamiesz.
Lecz powracam ponownie do pytania, na które dotąd nie odpowiedziałeś:
Co to jest „Religia Izraelska”?
Czym charakteryzuje się?

Następne pytanie:

Dokładnie 3 dni. W ciągu 3 dni od Śmierci do Zmartwychwstania - Chrystus ustanowił Swój Kościół.

Jeśli już Kościół jest ustanowiony od prawie 2000 lat, to co tu robisz na ziemi?
Pozdrawiam.
Ps. Nie byłem i nie należę do Organizacji SJ.



#101891 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-20, godz. 20:34 w Tematyka ogólna

Dokładnie 3 dni. W ciągu 3 dni od Śmierci do Zmartwychwstania - Chrystus ustanowił Swój Kościół.

Po raz pierwszy czytam takie teorie...
Proszę odpowiedzieć – kogo ustanowił Jezus przez te trzy dni?
Będąc zresztą martwym...
I jeszcze jedno – czyż to nie Ojciec ustanawiał?
J 17:9 Bw "Ja za nimi proszę, nie za światem proszę, lecz za tymi, których mi dałeś, ponieważ oni są twoi;"

Nie, nie Nowego Jeruzalem wyjdzie Prawo. Prawo Boże obowiązujące od początku Stworzenia jest jedno, jest święte, doskonałe i niezmienne.

Czyli czeka nas ponowne składanie ofiar ze zwierząt?



#101851 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-20, godz. 06:35 w Tematyka ogólna

Chrystus wypełnił Zakon. Wzniósł w 3 dni Nową Świątynię (Świątynię Ducha) i złożył Doskonałą Ofiarę, do której nic już nie można dodać.

Myślę, że Adelfos dobrze zauważył:

"Lecz On mówił o świątyni swego ciała" (Jan 2,21)

[/b]1Kor 3:16 [/b]BT "Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was?"
Trzy literalne dni to chyba za szybko...
Przez trzy dni był w grobie. Po pięćdziesięciu dniach nastąpiło dopiero zesłanie Ducha.
- Nia pasuje mi czas...

Poza tym - jedyną mozliwością poznania Boga - jest przystąpienie do religii izraelskiej ("bo Prawo wyjdzie z Syjonu a Słowo Pańskie z Jeruzalem").

[/b]Na wzgórzu Syjon stała świątynia izraelska
Mi 4:1 Bg "Ale się stanie w ostateczne dni, że utwierdzona będzie góra domu Pańskiego na wierzchu gór, i wywyższona nad pagórki, a narody się do niej zbiegać będą."
I wzgórze i świątynia była w Jeruzalem.
Ap 21:2 Bg "A ja Jan widziałem ono święte miasto, Jeruzalem nowe, zstępujące z nieba od Boga zgotowane, jako oblubienicę ubraną mężowi swemu."
Ap 3:12 BT "Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już nie wyjdzie na zewnątrz. I na nim imię Boga mojego napiszę i imię miasta Boga mojego, Nowego Jeruzalem, co z nieba zstępuje od mego Boga, i moje nowe imię."
Odczytuję, że prawo wyjdzie z Nowego Jeruzalem - tego z Nieba...



#101768 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-19, godz. 07:34 w Tematyka ogólna

(Góra Syjon - oznacza religię Izraelską "do której popłyną wszystkie narody świata")

Jestem ciekawy, co rozumiesz przez "religię Izraelską"?
Czyżby odbudowa Świątyni i wznowienie ofiar?



#101706 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-18, godz. 11:46 w Tematyka ogólna

[/b]Biblia uczy, że góry i wzgórza od najdawniejszych czasów były miejscem kultu.

Nikt tego nie neguje.
Ludzkość zawsze chciała być "bliżej" swego boga.
Kościoły, minarety, świątynie, także mają wieże. Budowane były i są wysoko...
Jest (nie jedno) miejsce, które jadnak sugeruje, że "góra" to królestwo.
Dn 2:34-35 BT „Patrzyłeś, a oto odłączył się kamień, mimo że nie dotknęła go ręka ludzka, i ugodził posąg w jego stopy z żelaza i gliny, i połamał je. Wtedy natychmiast uległy skruszeniu żelazo i glina, miedź, srebro i złoto - i stały się jak plewy na klepisku w lecie; uniósł je wiatr, tak że nawet ślad nie pozostał po nich. Kamień zaś, który uderzył posąg, rozrósł się w wielką górę i napełnił całą ziemię.”



#101704 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-18, godz. 11:26 w Tematyka ogólna

Zauważ jednak, że pieczętowanie z 2 Kor.1:22, polega na różnicy która mieści się w słowie zadatek. Termin ten wskazuje na umowę wstępną i nie zobowiązuje strony do wykonalności.

Oczywiście nie mogę być pewny, lecz z tym zdaniem zgadzam się...
Dlaczego Apostoł nazwał to "zadatkiem"?
Myślę, że w tym celu, iż dzisiaj nikt z nas nie posiada Ducha w pełni, jak doskonały człowiek Jezus.
Mamy go na tyle, na ile nasze serca są doskonałe.
Lecz ten "zadatek", w innym miejscu nazwany (w/g mnie) "spłodzeniem", niczego jeszcze nie gwarantuje. Zawsze możemy okazać się niewiernymi...
Dopiero śmierć, czyli kres naszego życia pokaże na ile byliśmy wierni.
Jeden przypomina mi się, który miał nadzieję:
2Tm 4:7-8 BwDobry bój bojowałem, biegu dokonałem, wiarę zachowałem; a teraz oczekuje mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu da Pan, sędzia sprawiedliwy, a nie tylko mnie, lecz i wszystkim, którzy umiłowali przyjście Jego.”
- Bardzo skromne jak na Niego oczekiwania...



#101634 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-17, godz. 16:50 w Tematyka ogólna

W całej Biblii - góry, wzgórza, pagórki, wyżyny - symbolizują religie. Potwierdzają to słowa, że "Prawo wyjdzie z Syjonu, a Słowo Boże z Jeruzalem".

Wybacz, ale te słowa nic nie potwierdzają.
Religie, kościoły są symbolizowane przez kobiety, niewiasty, a...nawet nierządnice.
Dla mnie góry oznaczają królestwa...
Iz 11:9 BwNie będą krzywdzić ani szkodzić na całej mojej świętej górze, bo ziemia będzie pełna poznania Pana jakby wód, które wypełniają morze.”
Tak jak drzewa narody.
Sdz 9:8 Bw „Zeszły się raz drzewa, aby ustanowić nad sobą króla, I rzekły do oliwki: Bądź naszym królem!”

Nie będzie żadnego niebiańskiego rządu.


To już drobna przesada...
1Kor 15:28 BwA gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim.”
Syn będzie poddany, a ludzkość?
No i kto będzie królował i błogosławił?



#101577 Nazwa Świadkowie Jehowy

Napisano przez Henryk on 2008-09-17, godz. 06:34 w Tematyka ogólna

Jakimś dziwnym trafem wskazany werset mówi o wzywaniu, a nie nazywaniu się... :o
Rdz 4:26 BT „Setowi również urodził się syn; Set dał mu imię Enosz. Wtedy zaczęto wzywać imienia Pana.”
Rdz 4:26 NS „A Setowi także urodził się syn i on dał mu imię Enosz. W owym czasie zaczęto wzywać imienia Jehowy.”



#101474 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-16, godz. 08:21 w Tematyka ogólna

To krótkie pytanie - Z Biblią w ręku - powiedz, kiedy zaczął "wielki ucisk"?

Musimy chyba rozróżnić ucisk dla Kościoła, od ucisku dla świata.
J 16:33 Bw „To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat.”
"Wielki ucisk" dotyczy raczej pozostałej ludzkości.
"Wielki lud" czyści swe "szaty" (usprawiedliwienia) przez cały czas.
Oni zawsze mieli ucisk...



#101471 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-16, godz. 08:04 w Tematyka ogólna

Pierwsze pieczętowanie za życia osób I wieku nazwane zadatkiem (np.2Kor.22). Ostateczne właśnie w okresie tuż przed Armagedonem.

Wiele osób dużo napisało w tym temacie.
Ale po kolei...
Rozumiem, że jest to tym sam pieczętowaniem ( 2Kor.1:22) na sercach i czołach, o którym pisze Apokalipsa.
(Udzielenie intelektualnej oceny czasu, obecności, itd., które pocieszy i osłoni ich, i będzie znakiem, pieczęcią czyli dowodem ich synostwa.)

(Góra Syjon - oznacza religię Izraelską "do której popłyną wszystkie narody świata")

Dla mnie "Góra Syjon" to raczej duchowy rząd, który znajduje się w niebie.
Hbr 12:22 Bp "Wy jednak przystąpiliście do góry Syjonu i do miasta Boga żywego, do niebieskiej Jerozolimy i do wielkiej liczby aniołów, do uroczystego zebrania"



#101434 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-15, godz. 18:22 w Tematyka ogólna

I jeszcze tak na marginesie; czy wiesz, że są dwa stadia pieczętowania?

Jest to dla mnie coś nowego.
Nic nie wiem o różnych (czy dwóch) pieczętowaniach.
Proszę jakoś to mi przybliżyć.
Może czegoś nowego dowiem się.

Zwłaszcza rozdział 14 Objawienia jasno i przejrzyście opisuje, że po opieczętowaniu 144000 (jako pierwszych) z Izraela, następuje pieczętowanie całej „wielkiej rzeszy” ze wszystkich narodów świata.

Proszę wskazać miejsce w Biblii podające "pieczętowanie" wielkiej rzeszy.



#101419 144000

Napisano przez Henryk on 2008-09-15, godz. 12:23 w Tematyka ogólna

Piękne, ale jakże nieprawdziwe. 144000 zostaje opieczętowane w czasie wielkiego ucisku.

Cześku:Ap 7:3 BT "Nie wyrządzajcie szkody ziemi ni morzu, ni drzewom, aż opieczętujemy na czołach sługi Boga naszego." Odczytuję, że "pieczętowanie" zakończyło się przed uciskiem.



#101213 Obrazy a KK

Napisano przez Henryk on 2008-09-13, godz. 13:19 w Ogólne

Podczas zapłodnienia in vitro giną zarodki - będące zalązkami ludzkiego życia, czyli analogicznie zabija się człowieka.

Wwwiola...
Odpowiedz proszę - zalążek jest już człowiekiem?
A jajeczko? To już pół człowieka?
Gdy kobieta miesiączkuje to zabija człowieka? :o