Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Sebastian Andryszczak

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez Sebastian Andryszczak (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-30 )



Sort by                Order  

#108162 Organizacja w liczbach: Statystyka 2008

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-13, godz. 18:48 w Obowiązki teokratyczne

W zborze, raz w roku, wypełniało się "Raport analityczny zboru". wystepują tam takie ciekawe określenia jak: nieczynny i nieregularny.

To są dane które pojawiały się nawet czasami w przemówieniach nadzorcy obwodu do ogółu słuchaczy. W Karpaczu regularni stanowili tylko 80% ochrzczonych. Czyli 1/5 nie głosiła regularnie.

Ciekawi mnie, ile osób glosiło tylko własnym dzieciom podczas studium rodzinnego (założenia: małżeństwo mające dzieci, mąż składa owoc <=4h/m-c i żona owoc <=4h/m-c) oraz ile osób zdawało od niechcenia jedną godzinkę (obecnie 15 minut)?

Szperaczu, czy takie informacje o osobach które prawie nie głoszą były lub są jakoś analizowane? Przypuszczam (nie wiem czy poprawnie) że conajmniej wtedy, gdy ktoś ze starszych szykuje listę wizyt pasterskich u osób ktore "osłabły duchowo".

Zakładam, że odwiedzane są nie tylko osoby nieczynne i nieregularne ale także głoszące bardzo mało. Mam rację czy jestem w blędzie? Czy aby "załapać się" na wątpliwą przyjemność dyscyplinującej wizyty pasterskiej trzeba być nieczynnym czyli nie głosić conajmniej pół roku? A może nawet zdawanie 1h nadal naraża na taką wizytę?



#108161 Strona randkowa Świadków jehowy

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-13, godz. 18:29 w Strony Świadków Jehowy

nieszczęście polega nie tylko na przewadze liczebnej kobiet ale także na tym, że wiele kobiet ŚJ to osoby (nie wiem jak ująć to łagodniej, a naprawdę nie chcę nikogo urazić) nie do końca samodzielne emocjonalne, takie którymi ktoś musi się zaopiekować (m.in. dlatego wstąpiły do WTS bo ktoś im obiecał że Jehowa sie nimi zaopiekuje, usunie z ziemi wszelkie zło, rozwiąże wszelkie ich problemy itd. itp.).

Kobieta o takiej konstrukcji psychicznej nadprzeciętnie mocno potrzebuje stałego partnera życiowego, męża. A w obliczu deficytu mężczyzn nie ma dużych szans na małżeństwo w prawdzie. Widziałem kilka razy jak nieco zaradniejsze siostrzyczki toczyły prawie że boje między sobą i to nie o jakiegoś super atrakcyjnego zaradnego faceta biznesmena przystojniaka ale o zwykłego faceta.

Dlatego sytuacja kobiet ŚJ które szukają męża w organizacji jest naprawdę nie do pozazdroszczenia...



#108129 Ceny paliw według WTS.

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-13, godz. 12:42 w Tematyka ogólna

pamiętam jak w 1989 r rozpowszechnialiśmy czasopismo nt szalejącej drożyzny. Napisane jak krowie na miedzy, ja wtedy po liceum miałem wrażenie że wręcz prostacko. A dla wielu osób w zborze tekst byl za trudny i niezrozumialy. Dlatego kiedy ŚJ coś mówią o ekonomii to ręce opadają.



#108128 ...i tak mnie wkurza !

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-13, godz. 12:37 w Do administratorów...

obrażanie sie... nie jak panienki tylko jak jedna panienka. Po jednej stronie jest wola porozumienia (Liberał). Po drugiej jest ściana (Admin).



#108127 Strona randkowa Świadków jehowy

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-13, godz. 12:34 w Strony Świadków Jehowy

pamiętam że siostry na wydaniu histerycznie odmawiały zajmowania się podczas kongresów rodzeństwem w wieku przedszkolnym, żeby jakiś kawaler broń Boze nie pomyślał że to jej dziecko bo zrezygnuje i nie spojrzy :P A wiele siostrzyczek liczy na to że na kongresie kogoś pozna.... pamiętam, jak kiedyś przysypiałem na ławce kongresowej nudząc się niemiłosiernie podczas przemówienia brata który reklamował książkę o życiu rodzinnym. Kilka siedzeń dalej jedna siostrzyczka po słowach że książka ta "pomaga znaleźć partnera małżeńskiego" wydała z siebie takie głośne "łał" że aż podskoczyłem, spojrzałem w jej stronę a ona spaliła się ze wstydu...



#108123 Organizacja w liczbach: Statystyka 2008

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-13, godz. 12:27 w Obowiązki teokratyczne

Takie pytania były też czasem rozpatrywane na spotkaniach NO z gronem starszych zboru.

Czy możesz szperaczu, jako ex-starszy powiedzieć nam, jaka część głosicieli naprawdę głosiła w Twoim zborze i obwodzie? A inni ex-starsi: Janusz S., Voldemort, Liberał, ebed, elihu, Hubert? Jak sprawa wyglądala w Waszych zborach i obwodach?



#108113 drugie owce

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-13, godz. 02:35 w Tematyka ogólna

obecnie w 2008 roku osoby urodzone w 1935 mają 73 lata. A przecież ŚJ nie praktykują chrztu niemowląt. Aby załapać sie na przynależność do ostatka i zostać "prawie ostatnim" członkiem 144.000 trzeba by mieć np. 12-15 lat (dziś 85-88 lat) i tyle powinna mieć ostatkowa "mlodzież" a średnia około setki.

Ilu ŚJ żylo na całej ziemi w latach 30-stych? 120.000? 150.000? nie było wtedy obowiązkowego głoszenia od domu do domu więc możemy sie tylko domyślać bo statystyk zapewne brak. Jaki procent mieszkańców np. Wałbrzycha albo Rybnika (miasta ok. 140.000 ludzi, tyle co ŚJ na ziemi w 1935 r) stanowią seniorzy 80-90lat? A pamietajmy że była wojna a ŚJ ginęli nadprzeciętnie gęsto bo byli prześladowani za pacyfizm.

W świetle powyższego, członków ostatka ze stażem w organizacji >73 lat od chrztu powinno żyć około 1000-2000 osób co najwyżej.



co tutaj wymagać od reszty pomazańców, skoro DWIE TRZECIE członków ciała kierowniczego nie spełnia kryterium roku 1935, niedawno dokooptowano dwóch 50-kilku latków (urodzeni po II wojnie światowej).

znaczy nawet CK ŚJ nie traktuje poważnie wlasnej nauki o granicy 1935



#108112 Michael Jackson

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-13, godz. 02:20 w Nowości z kraju i zagranicy

wielu osobom islam kojarzy sie z meskim egoizmem albo z rozwiązłością (poligamia) -- wbrew faktom wiele osób wyobraża sobie jakoby islam zalecał lub tolerował pedofilie (bzdura) -- może takie skojarzenia "niemoralnego" islamu z "niemoralnym" Majkelem były powodem plotek o przejściu Majkela na islam.



#108101 Organizacja w liczbach: Statystyka 2008

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-12, godz. 20:55 w Obowiązki teokratyczne

zalezy jak sie liczy - polski patent na 6x rozmnozenie głosicieli w czasach PRL to było przegiecie przy którym statystyka radziecka wyglada blado ;P



#108074 Michael Jackson

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-12, godz. 19:00 w Nowości z kraju i zagranicy

starsi (...) napominali też Michaela (...) złego przykładu jaki dawał Michael na scenie swoim lubieżnym zachowaniem i w swoich szokujących “świeckich” wideo-clipów

Majkel musiał należeć do jakiegoś super luzackiego zbóru jeśli za lubieżne teledyski go nie wywalono z hukiem tylko napominano...



#108063 ORGANIZACJA – CZY POTRZEBNA?

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-12, godz. 17:11 w Dyskusje moderowane

zbór, kościół, społeczność: jakoś zorganizowana czy zbiór wolnych elektronów?



#108062 Organizacja w liczbach: Statystyka 2008

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-12, godz. 17:04 w Obowiązki teokratyczne

siedzą w sieci i pisują na grupy dyskusyjne a potem niezgodnie z zaleceniami NSK liczą ten czas do głoszenia



#108059 drugie owce

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-12, godz. 16:59 w Tematyka ogólna

kiedyś pytałem dlaczego rośnie liczba pomazańców w Polsce, próbowano mi wcisnąć kit że ludzie sie przeprowadzają i to dlatego. Polska fajny kraj, dlaczego mieliby pomazańcy nie przyjeżdżać do Polski na stare lata? OK, niech im będzie, ale jak wytłumaczą wzrost ogólnoswiatowy? Przeprowadzka z Wenus na Ziemię? :P



#108049 Głupoty na temat śJ

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-12, godz. 16:37 w Zwyczaje Świadków Jehowy

www.okiem.pl w definicji "świadkowie Jehowy" podaje następujące "CIEKAWOSTKI":


Świadkowie Jehowy - to nie religia Świadkowie Jehowy w USA nie działają jako religia. Mają oni status spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, mająca w statucie określenie "działalność parareligijna".

Świadkowie Jehowy są zbawieni (Sekty i Fakty nr 7)

żeby było zabawniej, dział z ciekawostkami jest zatytułowany "jaskrawe klamstwa".

zastanawiam się czy autor strony internetowej postawił sobie za cel wyliczenie kłamstw przeciwnikow czy sam w te kłamstwa uwierzył.



#108046 drugie owce

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-12, godz. 16:01 w Tematyka ogólna

to jest nielogiczne ale mozliwe. Wiele osób zaczyna spożywać emblematy.



#108044 ORGANIZACJA – CZY POTRZEBNA?

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-12, godz. 15:33 w Dyskusje moderowane

"Ty jesteś Piotr czyli skała i na tej skale" ...



#108043 Ceny paliw według WTS.

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-12, godz. 15:29 w Tematyka ogólna

Oj, Olo, daj im szansę chociaż raz sformułować "prawdziwe proroctwo"

mają napisane "ceny idą w gorę": a ceny, jak to bywa w gospodarce rynkowej, raz idą w górę raz w dół...
któregoś dnia zdanie to okaże się prawdziwe :P



#108042 drugie owce

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-12, godz. 15:26 w Tematyka ogólna

biorąc pod uwagę że są wśród nich także 40 latkowie, koniec powinien przyjść w ciagu 50 lat :P
a biorąc pod uwagę że coraz to nowe osoby zaczynają spożywać symbole w ciągu 50+x lat, gdzie x może być dowolnie duże.



#108040 Organizacja w liczbach: Statystyka 2008

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-12, godz. 15:11 w Obowiązki teokratyczne

Mnie ciekawi (i zapewne nikt nie zaspokoi mej ciekawości a napewno nie Mielczarek) jaką część tej około 125.000 rzeszy 'głosicieli' stanowią:

- niedoinformowani przedpoborowi (którzy liczą na papierek do WKU)
- dzieci i młodzież nie mająca wyboru
- osoby które "głoszą" TYLKO I WYŁĄCZNIE w internecie
- osoby które "głoszą" tylko 15 minut
- osoby które "głoszą" tylko własnym dzieciom (studium rodzinne 4h/mies)
- jednorazowi głosiciele (poszedł, podpierał ściany zamiast coś mówić, stwierdził 'nigdy wiecej' ale raz zdał owoc)
- osoby które (jak ujął to 'pawdob7') raz użyły słowa Bóg rozmawiając z sąsiadem o pogodzie
- osoby które nigdy nie chodzą od drzwi do drzwi ale dają sie wyciagnąć jakiemuś pionierowi na studium biblijne albo odwiedziny ponowne
- osoby stojace jak posąg z czasopismami na rynku i nie agitujące nigdy nikogo
- itd. itp.

przypuszczam, że mogą one stanowic łacznie nawet 40%-50% populacji "głosicieli"

przypuszczam, że regularną agitacją od drzwi do drzwi z pobudek wynikających ze szczerej wiary w nauczanie WTS może zajmować sie około połowy głosicieli



#108037 ...i tak mnie wkurza !

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-12, godz. 14:53 w Do administratorów...

Iszbin ma racje. Powrót Liberała byłby korzystny.



#107952 ...i tak mnie wkurza !

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-10, godz. 23:32 w Do administratorów...

ja także jestem za tym, by Liberał mógł powrócić. Argumentów nie będę powtarzał bo kiedyś już je tutaj przedstawiłem.
sprowadzają się one do tego, co rzekła agape: mógłby wnieść wiele wartościowego w dyskusje, w szczególności dot. krwi



#107924 Głupoty na temat śJ

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-10, godz. 17:45 w Zwyczaje Świadków Jehowy

głupoty z definicji nie rodza sie w madrych glowach ale w głupich

ale tajemnica dot. zważajcie może inspirować a sam fakt wydawania tajnych książek nie jest zdrowy ani korzystny dla ŚJ



#107923 Dinozaury – ciężki orzech do zgryzienia

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-10, godz. 17:35 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

znaczy te potwory były morskie ale nie pływające? :P albo morskie ale nie-żywe? :P

tak czy siak nie ma tu info że zgineły w potopie bo jeśli były morskie ale nie pływajace to i wcześniej musiały jakoś żyć w wodzie nie pływając :P



#107880 drugie owce

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-09, godz. 18:37 w Tematyka ogólna

zarząd spółki z nowego jorku kłamie, fałszywie prorokuje, to się nie podoba Stwórcy
napewno nie nimi posługuje się Wszechmocny



#107877 drugie owce

Napisano przez Sebastian Andryszczak on 2008-12-09, godz. 17:58 w Tematyka ogólna

parafrazujac tytuł książki rzekłbym że tysiące członków ostatka nigdy nie umrą, bo zmieni sie światlo o tym kiedy skończyło się powoływanie do klasy niebiańskiej. Przecież już obecnie wiekszość członków ciala kierowniczego jest urodzona po roku 1925 => ochrzczona po 1935 kiedy to rzekomo miało sie skończyć kompletowanie klasy niebieskiej.

domyslam sie ze liczba 1444 tys. to literówka, ale może ona ukazywać WTS owską tendencję do rozciągania w czasie i mnożenia ilości osób należących rzekomo do 144.000