Skocz do zawartości


Zdjęcie

drugie owce


  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#1 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-09, godz. 17:40

Czytam w Strażnicy z 1995 roku:

6 Obecnie żyjemy w końcowym okresie dni ostatnich", gdy zdecydowana większość z grona 144 000 już umarła i otrzymała nagrodę niebiańską (2 Tymoteusza 3:1; Obja­wienie 6:9-11; 14:13). Lwiaczęść pracy związanej z głoszeniem dobrej nowiny wykonują dziś chrześcijanie mający nadzieje ziemska., którzy poczytują sobie za przywilej możliwość wspierania w tym dziele namaszczo­nych braci Jezusa (Mateusza 25:40). Jednakże pomazańcy tworzą klasę niewolnika wiernego i roztropnego, za którego pośrednictwem w dniach ostatnich dostarczany jest pokarm duchowy. Co zatemstanie się z drugimi owcami, gdy wszyscy namaszczeni chrześcijanie otrzymają nagrodę niebiańska? Z jakiego wsparcia będą wtedy korzystać?

No właśnie czy ktoś ma pomysł. Bo mnie to zastanowiło??? Skoro teraz Bóg za pośrednictwem niewolnika dostarcza pokarm, co zapowiedział w proroctwie, to co się stanie jak ów niewolnik zostanie powołany do nieba?
Nie ma żadnego innego proroctwa o tym, by drugie owce miały karmić inne drugie owce.
Czy możliwe jest nowe światło? Albo koniec tego systemu rzeczy.
Czy nie napawa Was to radością. Obecnie na ziemi przebywa zaledwie kilka tysięcy osób należących do 144 tysięcy.

Nasza Służba Królestwa z czerwca bieżącego roku na str. 1 podaje:
Spełniające się proroctwa biblijne wyraźnie dowodzą, że szybko zbliża się koniec obecnego niegodziwego świata. Trudne czasy, w których żyjemy, bardzo
przypominają okres poprzedzający potop (Mat. 24:37-39). Noe przeżył zniszczenie ówczesnego świata, gdyż „chodził z prawdziwym Bogiem" (Rodź. 6:9). Musiał też pouczać członków własnej rodziny o drogach Jehowy, bo i oni uniknęli śmierci. Jak możemy naśladować Noego i razem z rodziną odpowiednio się przygotowywać, by ocaleć z zagłady teraźniejszego systemu rzeczy?



Wiec może warto jednak poczynić pewne przygotowania. Koniec jest bliski. Drugie owce nie mogą pozostać bez pasterza, którym jest niewolnik wierny i rozumny.Oczywiście to tylko moje rozumienie spraw końca, ale kto wie. Już daleko posuneliśmy się w czasie. Chwile są bardzo nie do zniesienia. Dlatego pytam forowiczów, czy dopuszczają myśl o końcu?
Grono jest już skompletowane. Czy to nie ciekawa wskazówka od Jehowy? Jehowa jest Bogiem wskazówek. Jezus mówił o znakach. Czy potraficz je czytać?

Użytkownik Mario edytował ten post 2008-12-09, godz. 17:45


#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-12-09, godz. 17:58

parafrazujac tytuł książki rzekłbym że tysiące członków ostatka nigdy nie umrą, bo zmieni sie światlo o tym kiedy skończyło się powoływanie do klasy niebiańskiej. Przecież już obecnie wiekszość członków ciala kierowniczego jest urodzona po roku 1925 => ochrzczona po 1935 kiedy to rzekomo miało sie skończyć kompletowanie klasy niebieskiej.

domyslam sie ze liczba 1444 tys. to literówka, ale może ona ukazywać WTS owską tendencję do rozciągania w czasie i mnożenia ilości osób należących rzekomo do 144.000

#3 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-09, godz. 18:06

parafrazujac tytuł książki rzekłbym że tysiące członków ostatka nigdy nie umrą, bo zmieni sie światlo o tym kiedy skończyło się powoływanie do klasy niebiańskiej. Przecież już obecnie wiekszość członków ciala kierowniczego jest urodzona po roku 1925 => ochrzczona po 1935 kiedy to rzekomo miało sie skończyć kompletowanie klasy niebieskiej.

domyslam sie ze liczba 1444 tys. to literówka, ale może ona ukazywać WTS owską tendencję do rozciągania w czasie i mnożenia ilości osób należących rzekomo do 144.000


Myślę, że już nowego światła nie będzie. Bo po co? Tak w ostatniej chwili. Dlaczego przez tyle lat, miałoby nie być jasnego światła. Myślę, że w latach czterdziestych kiedy drugie owce odpowiedziały na zaproszenie ostatka, oświetlone było wszystko wystarczająco. Dlaczego Jehowa miałby oświetlać częściowo dany temat. Skoro dał światła w tych latach co do tożsamości drugich owiec, to nie ma co spekulować. Tym bardziej, że posunęliśmy się od tamtego dnia w czasie już wiele lat.

Odpowiem, wiec z jakiego wsparcia skorzystają. Skorzystają ze wsparcia Boga Jehowy! Który uporządkuje świat. Czy nie należy się wobec tego zastanowić nad tym, czyj sposób postępowania podoba sie Bogu.

Użytkownik Mario edytował ten post 2008-12-09, godz. 18:07


#4 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-12-09, godz. 18:37

zarząd spółki z nowego jorku kłamie, fałszywie prorokuje, to się nie podoba Stwórcy
napewno nie nimi posługuje się Wszechmocny

#5 KBM

KBM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 190 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:warmińsko-mazurskie

Napisano 2008-12-09, godz. 19:19

Skoro teraz Bóg za pośrednictwem niewolnika dostarcza pokarm, co zapowiedział w proroctwie, to co się stanie jak ów niewolnik zostanie powołany do nieba?
Nie ma żadnego innego proroctwa o tym, by drugie owce miały karmić inne drugie owce.
Czy możliwe jest nowe światło? Albo koniec tego systemu rzeczy.
Czy nie napawa Was to radością. Obecnie na ziemi przebywa zaledwie kilka tysięcy osób należących do 144 tysięcy.

Rzeczywiście koniec tego systemu jest już bliski. Ale 144000 zostało już skompletowane w ciągu 3 i pół roku po Śmierci Chrystusa (patrz: forum 144000).
Nowe światło czy nowe objawienie? - Pismo Święte zawiera wszystko co jest potrzebne do Zbawienia. I nie potrzeba już żadnych nowych objawień.
W Biblii nie ma podziału na "pierwsze" i "drugie owce". Ten podział był przed Chrystusem, gdzie były owce z domu Izraela i inne owce z narodów pogańskich. Chrystus uczynił z dwóch - Jedną Owczarnię (patrz: forum Jedna Owczarnia i Jeden Pasterz).
"Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam Ja jestem bramą owiec (...) Jeżeli ktoś wejdzie przeze mnie będzie zbawiony." (Jana 10,7-9). Nie ma innej drogi, jak przez Chrystusa. Niewolnik, który wkradł się i porywa owce, wiodąc je na manowce, a więc bedąc zwodzicielem owiec, odbierze swoją nagrodę, ale nie będzie to Niebo.

Drugie owce nie mogą pozostać bez pasterza, którym jest niewolnik wierny i rozumny.Oczywiście to tylko moje rozumienie spraw końca, ale kto wie. Już daleko posuneliśmy się w czasie. Chwile są bardzo nie do zniesienia. Dlatego pytam forowiczów, czy dopuszczają myśl o końcu?
Grono jest już skompletowane. Czy to nie ciekawa wskazówka od Jehowy? Jehowa jest Bogiem wskazówek. Jezus mówił o znakach. Czy potraficz je czytać?

No widzisz - a dla prawdziwych chrześcijan - Jedynym i Prawdziwym Pasterzem jest Jezus Chrystus.
Jeszcze nie wszyscy zostali "opieczętowani" Duchem Bożym. Z chwilą "opieczetowania" ostatniego człowieka - nastanie koniec tego systemu.
"Idźcie i głoście tą Ewangelię wszelkiemu stworzeniu". - Jedna Ewangelia ma być głoszona każdemu człowiekowi. Jedna i ta sama, gdyz jedna jest Obietnica i jedna Nadzieja. Jedna i ta sama Ofiara za grzechy. (Albo ktoś zechce mieć w Niej udział, albo ... - to jego wybór). Wszystkim ludziom ma być głoszona ta sama Ewangelia Zbawienia. Jednakże dla bardzo, bardzo wielu jest Ona głoszona (jak kończy się ten werset) - "NA ŚWIADECTWO". I tak będzie z tymi, którzy zamiast iść za Głosem Chrystusa, idą za niewolnikiem - usłyszą tylko świadectwo Bożej Sprawiedliwości.

Myślę, że już nowego światła nie będzie. Bo po co? Tak w ostatniej chwili. Dlaczego przez tyle lat, miałoby nie być jasnego światła. Myślę, że w latach czterdziestych kiedy drugie owce odpowiedziały na zaproszenie ostatka, oświetlone było wszystko wystarczająco. Dlaczego Jehowa miałby oświetlać częściowo dany temat. Skoro dał światła w tych latach co do tożsamości drugich owiec, to nie ma co spekulować. Tym bardziej, że posunęliśmy się od tamtego dnia w czasie już wiele lat.
Odpowiem, wiec z jakiego wsparcia skorzystają. Skorzystają ze wsparcia Boga Jehowy! Który uporządkuje świat. Czy nie należy się wobec tego zastanowić nad tym, czyj sposób postępowania podoba sie Bogu.

Sam sobie odpowiadasz. Podobnie jak pozostałe "drugie owce" - odpowiadasz na zaproszenie niewolnika, a nie Chrystusa. Jakiej "uczty" się spodziewasz?! Trochę to przypomina pewne wersety proroków - "ulepiliście sobie bożka, niech was zbawi" (parafraza).
Świadkowie Jehowy - niewolnicy niewolnika
Blog ukazujący błędy w naukach organizacji ŚJ
www.chrzescijanin5.blog.onet.pl

#6 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-09, godz. 20:06

To jak myślisz, kiedy umrze ostatni ze 144 tys. to kto będzie zaopatrywał w pokarm na czas słuszny drugie owce?

#7 KBM

KBM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 190 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:warmińsko-mazurskie

Napisano 2008-12-09, godz. 20:22

To jak myślisz, kiedy umrze ostatni ze 144 tys. to kto będzie zaopatrywał w pokarm na czas słuszny drugie owce?

Ze 144000 "pierwocin" Kościoła nikt już nie żyje.
Wystarczy znać nauki Chrystusa i apostołów, i przeczytać na temat "mleka i pokarmu stałego" w jednym z Listów ap.Pawła, by wiedzieć, co jest mlekiem a co stałym pokarmem. Mlekiem - jest zawsze Ewangelia przynoszona przez drugiego człowieka. Pokarmem stałym - jest tylko Słowo Boże. (Kto sam nie rozważa Słowa Bożego, wciąż pożywia się wyłącznie mlekiem.). Ten pokarm cały czas otrzymujemy wyłącznie od Boga za pośrednictwem Chrystusa.
Czy nie czytałeś, że nie ma innych pośredników?!
Świadkowie Jehowy - niewolnicy niewolnika
Blog ukazujący błędy w naukach organizacji ŚJ
www.chrzescijanin5.blog.onet.pl

#8 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-12-09, godz. 20:27

Czy na pewno nie ma drugich owiec ?

W Biblii nie ma podziału na "pierwsze" i "drugie owce". Ten podział był przed Chrystusem, gdzie były owce z domu Izraela i inne owce z narodów pogańskich. Chrystus uczynił z dwóch - Jedną Owczarnię

KBM stwierdziłeś:,,Ten podział był przed Chrystusem". Natomiast Jezus stwierdził:

,,Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego,
i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz".
(Ja.10:16)
Zatem czy słowa Jezusa są już nieaktualne, wskutek czego należałoby przeredagować ?
Wynika z Twych słów, że powinno się przerobić wytłuszczony cytat na czas przeszły, który powinien brzmieć:
Miąłem także inne owce, które nie były z tej owczarni. I te musiałem przyprowadzić i słuchały głosu mego,
i nastała jedna owczarnia, jeden pasterz.


Oczekuje konsekwencji z przekazu biblijnego.
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#9 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-12-09, godz. 21:07

Natomiast Jezus stwierdził:

,,Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego; i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz." (Jan 10:16)

To wypowiedział do współczesnych sobie, że czegoś dokona z inną grupą owiec. Czy miał na myśli ludzi, którzy pojawią się za 2000 lat na stulecie przed końcem świata?
Dołączona grafika

#10 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-09, godz. 21:15

Jezus mówił że jako Król przyprowadzi drugie owce. Ale właściwie, skoro miał gromadzić drugie owce, to dlaczego do 1931 gromadził te owce co już były w zagrodzie? Może dlatego, żeby skompletować pierwsze owce, a potem drugie. Tak właśnie.

#11 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-12-09, godz. 21:21

A skad to wiesz? 1931? Jest to gdzies napisane w Bibli, ze 1931?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#12 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-09, godz. 21:26

Gdzieś około tego roku najpełniej chyba około 1935 objasniono w Strażnicy temat, Pozdrawiam.

#13 KBM

KBM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 190 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:warmińsko-mazurskie

Napisano 2008-12-09, godz. 21:43

Czy na pewno nie ma drugich owiec ?
KBM stwierdziłeś:,,Ten podział był przed Chrystusem". Natomiast Jezus stwierdził:
,,Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego,
i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz".
(Ja.10:16)
Zatem czy słowa Jezusa są już nieaktualne, wskutek czego należałoby przeredagować ?
Wynika z Twych słów, że powinno się przerobić wytłuszczony cytat na czas przeszły, który powinien brzmieć:
Miąłem także inne owce, które nie były z tej owczarni. I te musiałem przyprowadzić i słuchały głosu mego,
i nastała jedna owczarnia, jeden pasterz.

Oczekuje konsekwencji z przekazu biblijnego.
-- gambit

Napewno jest Jedna Owczarnia.
Najpierw Jezus mówi: Mat 15:24 bt "Lecz On odpowiedział: "Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela"".
Jak wiec widzisz pierwszą Owczarnią byli Izraelici. Również uczniów posłał Jezus z zaleceniem: Mat 10:6 bt "Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela."
Co więc z poganami?! To właśnie poganie są "innymi owcami", bo staropolskie znaczenie słowa "drugie", co znajdziesz m.in. w przekładzie BG - dzisiaj brzmi "inne". I właśnie o poganach mówi Jezus, "że mam jeszcze inne owce, które nie są z tej owczarni".
I jak myślisz - od kiedy Ewangelia jest głoszona również "drugim owcom"? - Dobrze wiesz, że począwszy od Korneliusza, a więc od ok.3 i pół roku po Śmierci i Zmartwychwstaniu Jezusa. Dlatego właśnie już wtedy ap.Paweł pisze do pogan Ef 2:19 bt "A więc nie jesteście już obcymi i przychodniami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga". Również wtedy napisał: Gal 3:28 bt "Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie." Czyż ap.Paweł nie pisze czarno na białym, że już jest Jedna Owczarnia.
Jest Jedna Ewangelia dana wszystkim ku Zbawieniu. Nie pozwól się Jej pozbawić!!!

Jezus mówił że jako Król przyprowadzi drugie owce. Ale właściwie, skoro miał gromadzić drugie owce, to dlaczego do 1931 gromadził te owce co już były w zagrodzie? Może dlatego, żeby skompletować pierwsze owce, a potem drugie. Tak właśnie.

A możesz według Biblii pokazać, gdzie jest jakakolwiek wzmianka o roku 1931?!
Nie jest to data biblijna, ale wymysł człowieka (niewolnika) nie mający żadnego uzasadnienia ani oparcia w Bożym Słowie.

Gdzieś około tego roku najpełniej chyba około 1935 objasniono w Strażnicy temat, Pozdrawiam.

Komu wierzysz Strażnicy czy Biblii?
DzAp 4:19 bt "...Rozsądźcie, czy słuszne jest w oczach Bożych bardziej słuchać was niż Boga?"

Użytkownik KBM edytował ten post 2008-12-09, godz. 22:03

Świadkowie Jehowy - niewolnicy niewolnika
Blog ukazujący błędy w naukach organizacji ŚJ
www.chrzescijanin5.blog.onet.pl

#14 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-12-09, godz. 22:06

KBM uważa, że Reszta(Ostatek), Pierwociny, 144000, to, to samo i zostali zebrani wyłącznie z Izraelitów w ciągu 3,5 roku poprzedzające Korneliusza, pierwszego poganina, który rzekomo już nie należy do wymienionej grupy. Potwierdza co niżej.

Bóg powiedział, że pozostawi Sobie Resztę z Izraela, że Ta Reszta będzie Pierwocinami Kościoła Chrystusowego.
W całej burzliwej historii Izraela - Bóg zawsze pozostawiał wierną sobie Resztę, i niemal zawsze podawał dokładną liczbę pozostawionej Reszty. Nikomu nigdy nie przyszło do głowy domagać się od Boga rachunków i rozliczenia z owej liczby. Tym razem również Bóg powiedział, że owej Reszty z Izraela pozostawił Sobie 144000. Ja Bogu wierzę, bo wierzę w Niego i Jego Słowo.

Zaczerpnięte z tem. http://watchtower.or...s...363&start=0
Przy czym zgadzam się, że Pierwociny = 144000. Lecz oni pochodzą również z pogan, co potwierdzam następująco: ,,...Pozdrówcie mojego umiłowanego Epenata, który należy do pierwocin, złożonych Chrystusowi przez Azję". (Rz.16:5, BT) Oraz. ,,...znacie dom Stefanasa jako ten, który stanowi pierwociny Achai...". (1Kor.16:15, BT) Wśród. 1.,,...z Nim sto czterdzieści cztery tysiące... 4. ,,...ci spośród ludzi zostali wykupieni na pierwociny dla Boga i Baranka, (Ob.14:1, 4)

Ze 144000 "pierwocin" Kościoła nikt już nie żyje.

Nawiązując do zmartwychwstania, pierwszą pierwociną był Jezus gdzie pozostali rozciągnięci w czasie: ,,Ale każdy w swoim szeregu: Chrystus jako pierwocina, potem ci, którzy należą do Chrystusa, podczas jego obecności". (1Kor.15:23, PNŚ) Przypominam, że wymienieni wyżej Epenata i Stefanas stali się pierwocinami już po okresie 3,5-ół letnim.
-- gambit

Użytkownik gambit edytował ten post 2008-12-10, godz. 00:06

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#15 KBM

KBM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 190 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:warmińsko-mazurskie

Napisano 2008-12-09, godz. 22:31

Przy czym zgadzam się, że Pierwociny = 144000. Lecz oni pochodzą również z pogan, co potwierdzam następująco: ,,...Pozdrówcie mojego umiłowanego Epenata, który należy do pierwocin, złożonych Chrystusowi przez Azję". (Rz.16:5, BT) Oraz. ,,...znacie dom Stefanasa jako ten, który stanowi pierwociny Achai...". (1Kor.16:15, BT) Wśród. 1.,,...z Nim sto czterdzieści cztery tysiące... 4. ,,...ci spośród ludzi zostali wykupieni na pierwociny dla Boga i Baranka, (Ob.14:1, 4)

Zastanawiam się, czy rozumiesz znaczenie słowa "pierwociny". Chodzi o cos lub kogoś pierwszego. Gagarin też był "pierwociną" jako pierwszy człowiek który poleciał w kosmos.
Obj.14,1 i 4 - mówią o "pierwocinach" Kościoła wogóle.
Zwróć uwagę na 144000 stojące z Chrystusem na Górze Syjon, i poszukaj w Izajaszu słów "chodźcie, wstąpmy na górę Pana...". W Izajaszu te słowa padają z ust pogan. Zwróć uwagę na istotne fragmenty zacytowanych przez ciebie wersetów: "pierwocin, złożonych (...) przez Azję". - Czyż nie jest tu mowa o pierwszych nawróconych z Azji? Oni też są pierwocinami, ale tylko azjatyckiej "części" Kościoła Chrystusowego. "Który stanowi pierwociny Achai" - wyraźnie jest mowa o pierwszych nawróconych Grekach. I to też "pierwociny", ale zboru greckiego. Nic nie zmienia faktu, że "pierwocinami" Kościoła było 144000 Żydów.

Nawiązując do zmartwychwstania, pierwszą pierwociną był Jezus gdzie pozostali rozciągnięci w czasie: ,,Ale każdy w swoim szeregu: Chrystus jako pierwocina, potem ci, którzy należą do Chrystusa, podczas jego obecności". (1Kor.15:23, PNŚ) Przypominam, że wymienieni wyżej Epenata i Stefanas stali się pierwocinami już po okresie 3,5-ół letnim.

1Kor.15:23 bt "lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia"
1Kor.15:23 bp "każdy według swojej kolejności: pierwszy Chrystus, potem w dniu Jego powtórnego przyjścia ci, którzy do Niego należą."
1Kor.15:23 bw "A każdy w swoim porządku: jako pierwszy Chrystus, potem ci, którzy są Chrystusowi w czasie jego przyjścia,"
No widzisz - chodzi o to, że Chrystus jest pierwszy, czyli jak napisałem wyżej można powiedzieć "pierwocina" - TYLKO CZEGO? Albo nie rozumiesz, albo świadomie mieszasz!
Powyższy werset nie mówi o Kościele, ale o Zmartwychwstaniu, że Chrystus Zmartwychwstał jako Pierwszy, później w jednej chwili w oka mgnieniu zmartwychwstaną "wszyscy, którzy są Jego", a na końcu wszyscy na sąd potępienia (1000 lat później). Natomiast - czy Chrystus jest pierwociną Kościoła? - On jest Głową Kościoła, a Kościół jest Jego Ciałem. Tak więc pierwszą pierwociną Chrystusowego Kościoła jest pierwszy z nawróconych Jego uczni.
Świadkowie Jehowy - niewolnicy niewolnika
Blog ukazujący błędy w naukach organizacji ŚJ
www.chrzescijanin5.blog.onet.pl

#16 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-12-09, godz. 23:16

,,Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego; i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz." (Jan 10:16)

To wypowiedział do współczesnych sobie, że czegoś dokona z inną grupą owiec. Czy miał na myśli ludzi, którzy pojawią się za 2000 lat na stulecie przed końcem świata?


Ten podział był przed Chrystusem, gdzie były owce z domu Izraela i inne owce z narodów pogańskich.

Uważam, że drugie owce cały czas są poszukiwane. To są ci którzy pozytywnie reagują na głoszoną Ewangelię, która ma być głoszona do ''końca świata" (Mt.24:14; 28:19-20) Ci pozytywnie reagujący (drugie owce) mają być przygotowani na przyjście Jezusa w chwale na sąd. Drugie owce będą oceniane po reakcji do pozostałych ze 144000, nazwanych 'braćmi' Jezusa. ,,A Król im odpowie: ,,Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". (Mat.25:40, BT)

Jednak uważam, że jest podkreślona różnica, tych co są ,braćmi' i tych co nimi nie są a jednak uzyskają życie wieczne. Natomiast, że ma być jedna ''trzoda" to raczej uważam o jednolity pokarm duchowy (nauki Boże; por.Kpł.24:22), do tych z powołaniem do nieba (braci, Heb.3:1) i tych do życia na ziemi. (Mat.5:5) Tylko problem z tym, że każde wyznanie rości sobie prawo do tej właściwej interpretacji.
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#17 KBM

KBM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 190 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:warmińsko-mazurskie

Napisano 2008-12-09, godz. 23:37

Uważam, że drugie owce cały czas są poszukiwane. To są ci którzy pozytywnie reagują na głoszoną Ewangelię, która ma być głoszona do ''końca świata" (Mt.24:14; 28:19-20) Ci pozytywnie reagujący (drugie owce) mają być przygotowani na przyjście Jezusa w chwale na sąd. Drugie owce będą oceniane po reakcji do pozostałych ze 144000, nazwanych 'braćmi' Jezusa. ,,A Król im odpowie: ,,Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". (Mat.25:40, BT)
Jednak uważam, że jest podkreślona różnica, tych co są ,braćmi' i tych co nimi nie są a jednak uzyskają życie wieczne. Natomiast, że ma być jedna ''trzoda" to raczej uważam o jednolity pokarm duchowy (nauki Boże; por.Kpł.24:22), do tych z powołaniem do nieba (braci, Heb.3:1) i tych do życia na ziemi. (Mat.5:5) Tylko problem z tym, że każde wyznanie rości sobie prawo do tej właściwej interpretacji.
-- gambit

Jeżeli przyjąć, że obecnie "pieczętowani" są wybrani ze wszystkich narodów - czyli z "innej" niż Izrael Owczarni (choć są tu również nawracający się wciąż Żydzi), to rzeczywiście wciąż są zbierani - "pieczętowani" ludzie należący do Wielkiego Tłumu.
Problem w tym, że Chrystus powiedział "kto chce byc pierwszy między wami niech będzie ostatni". A ap.Paweł z Barnabaszem do Greków widzących w nich bogów, powiedział "jesteśmy takimi samymi ludźmi jak wy".
Słowa z Mt.25,40 - nie mówią tylko o 144000, ale mówią o wszystkich chrześcijanach. Odnoszą się do wszystkich wyznających Boga i Chrystusa w Duchu i Prawdzie. Wystarczy jeśli porównasz to ze słowami "będziesz miłował bliźniego swego, jak siebie samego".
Wszyscy chrześcijanie w oczach Chrystusa są sobie równi. Ale też żaden biblijny chrześcijanin nie wywyższa się ponad innych, nawet z innych wyznań, ale jest gotowy służyć Bogu, Chrystusowi i ludziom na każdym miejscu.
Bóg chce, abyśmy byli Jego dziećmi. I ja i ty. Biblia zna tylko 2 rodzaje ludzi - Dzieci Boga i dzieci diabła. To nieprawda, że niewolnik to Dzieci Boga, a ty nie. On zwodzi, a ty pozwalasz się zwodzić człowiekowi. I nie chodzi abyś wierzył mi, ale żebyś uwierzył tylko Bogu, bo On pragnie, abyś uznał się Jego Dzieckiem, a tym samym Bratem Chrystusa. Tylko wtedy Boża Obietnica stanie się twoim udziałem. Tylko Chrystus może obdarzyć cię Życiem Wiecznym, a nie niewolnik.
Świadkowie Jehowy - niewolnicy niewolnika
Blog ukazujący błędy w naukach organizacji ŚJ
www.chrzescijanin5.blog.onet.pl

#18 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-12-12, godz. 13:13

Gdzie Biblia mówi, że 144000 zostało skompletowane w 3,5 po śmierci Chrystusa ? Pokaż to w Biblii.

Ale 144000 zostało już skompletowane w ciągu 3 i pół roku po Śmierci Chrystusa


Skąd wziołeś taki wniosek? Przecież apostoł Jan mając objawienie ok. 100 r. donosi, że te widzenia dotyczą przyszłości (Ob.1:1). Również w słowach ,,Potem" które rozpoczynają Ob. 7:1; 14:1 (BT) i poprzedzają wymienioną liczbę 144000 . To dopiero wówczas będzie zakończone i zatwierdzone, symbolicznym ''opieczętowaniem".

Gdyby zgromadzenie sto czterdzieści cztery tysiące zostało zakończone w ok. 37 roku, to Jan nie pisałby o przyszłości, tylko by napisał mniej więcej tak: 'Gdy już wcześniej (ok.60 l.) zgromadzono 144000, które to czekając na wydarzenia' ... itd.. No i dopiero dalej by opisywałby, co opisywał w księdze Objawienia. Tak więc opanuj się i zamiast stawać na ''głowie", stań na nogach. Inaczej mówiąc nie odwracaj czasu przyszłego na przeszły. Lub przekonaj mnie, że nie mam racji, ale biblijnie.
-- gambit

Użytkownik gambit edytował ten post 2008-12-12, godz. 13:20

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#19 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-12, godz. 15:22

Obecnie na ziemi, jak uczy Strażnica, przebywa niespełna 10 tysięcy z ostatka. Koniec jest więc bardzo bliski!

#20 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-12-12, godz. 15:26

biorąc pod uwagę że są wśród nich także 40 latkowie, koniec powinien przyjść w ciagu 50 lat :P
a biorąc pod uwagę że coraz to nowe osoby zaczynają spożywać symbole w ciągu 50+x lat, gdzie x może być dowolnie duże.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych