Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika homme_curieux

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez homme_curieux (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-18 )



Sort by                Order  

#18554 Nie macie alternatywy

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-12, godz. 20:24 w Oceń forum

[quote name='homme_curieux' date='2006-02-12 22:16'] A czy przewidiane są może darmowe kąpiele zdrowotne w słynnych już basenach, na dachach siedziby Watchtower Socicety in the U S A ? [/QUOTE]
[/quote]
Baseny w kulturze zachodniej nie sa rzecza niezwykla ..... , nawet na dachach , podobno juz w Babilonie byly takowe ?
Nawet w Posce basen to raczej juz nie jest luksus a potrzeba , ze na dachu ? to bardzo dobrze bo to oszczednosc miejsca ( ziemia jest droga ) a korzystac z nich moge wszyscy ktorzy tam pracuja , a nie tylko golebie jak na placach w Watykanie .................................



#18551 Nie macie alternatywy

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-12, godz. 20:16 w Oceń forum

homme_curieux Posted on 2006-02-12 20:21

A jak wygląda księgowość tej doboczynnej organizacji. Skąd czerpie się pieniądze na to, żeby potem rozdawać? Czy aby nie trzeba będzie tego co podarowane oddać z nawiązką ?

z wlasnych srodkow pienieznych itp itp

A czy przewidiane są może darmowe kąpiele zdrowotne w słynnych już basenach, na dachach siedziby Watchtower Socicety in the U S A ?

Chcialbym Panstwu zwrocic uwage na jeden ciekawy fakt o ktorym zapomnialem powiedziec .

kasdy czlonek zboru powinien czuc sie odpowiedzialny za wspolne dobro, i lozyc na poczet wspolnych wydatkow to co czuje ze powinien i chce dac
Nikomu nie podtyka sie tacy pod brode !!
Jesli przyjdziecie do Sali zebran SJ to NIKT was nie zapchnie do rogu czy gdzies indziej sali gdzie wisi/stoi/lezy zamknieta skrzyneczka na DOBROWOLNE datki
Nikt nie powinien widziec kto ile i czy cos daje .............
Zbory utrzymuja sie same , nie czerpia pieniedzy z funduszy jakichkolwiek, ani ze skarbu panstwa , za to ze SJ przychodzi do kogos studiowac pismo swiete , nie dostaje pieniedzy jak katecheci ,
Zbory przesylaja nadwyzke pochodzaca ze skladek pomniejszonych o wydatki ( rozsadne wydatki , a nie przedmioty kultu religijnego 250 konne ) do szczebla wyzszego i tak dalej i tak dalej
Natomiast tam najwyzej w Brooklynie to juz w tej forsie i przepychu sie kapia "bekarty i starcy zydowscy "
Jakos ten odstepca z ciala kierowniczego Franz nie chce ujawnic swojego bogactwa :lol:

Bo go nie mial kiedy byl czlonkiem ciala kierowniczego , moze teraz zarobi szmal na tantiemach za swoje ksiazeczki ?

Jesli wiec SJ nie biora pieniedzy od ludzi za swiadczone im "uslugi duchowe " jak to sie nazywa w innych prawdziwych religiach , jesli nie sa finansowani przez zydowskie rzady , jesli natomiast wszyscy sa biedni jak to niektorzy uwazaja , to moze jest to po prostu dzielo Boga ?

Dzieje 5:39 a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem». Usłuchali go.

a wiec zachecam wszystkich ktorzy sa choc troche zainteresowaniposlaniem SJ lub tym chociazby kim oni sa i zkad maja ta kase do zaproszenia ich do siebie i zadania pytan na ktore odpowiedza z najwieksza przyjemnoscia ...
a juz naprawde szczesliwi beda odpowiadac na pytania z zabawnej ksiazeczki http://watchtower.or.../dr-askhelp.php
Swiadkowie Jehowy sie szkola aby udzielac odpowiedzi na zadawane im pytania , zebrania SJ to nie nudne nasiadowki gdzie co chwila ktos wyskakuje z piana na ustach i krzyczy Allelujah ................... ani nie sa to zebrania w czasie ktorych obraca sie paciorki w dloni po raz ktoresdziesiaty ....................



#18543 Jak zdecyduje sie na studium Biblii

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-12, godz. 19:36 w Obowiązki teokratyczne

Nie zniechęcam sie odrazu, znam paru ŚJ i sa to naprawde mili ludzie, tylko czasem ich przekonania mnie poprostu dobijają, więc chcę poznac ich trochę i pokazac także że w niektórych przypadkach sie mylą i nie maja racji np"komitet"
Jak cos jeszcze znajde to napiszę
POZDRAWIAM :D

Bardzo dobrze zaczales !!!!!!
Brawo !!!!!!! Niech ci ich bedzie szczerze zal !!
Mnie tez ich zal bylo ze laza biedaczyska od domu do domu i nogi im puchna od gloszenia tych idiotyzmow o Bogu i kaszance ...............
Postanowilem im dopomoc ... ludzkie ze mnie chlopisko .....
Postanowilem nie mowic o kaszance i o wojsku ( w wojsku zmykalem kilku SJ do wiezienia za ich neutralnosc ) :D
Postanowilem im udowodniz ze Bog nie istnieje bo przeciez uczylem sie o ewolucji w szkole i to calkiem powaznie bo skonczylem szkole srednia o profilu biolg-chem
Rozdziaila mi sie japa kiedy zapytano mnie jak sie nazywa nauka o ewolucji ..no to ja na to ze jest to nauka o "teorii ewolucji" i wlasnie tu mi szczeka po raz pierwszy opadla bo teoria to znaczy : teoria a nie udowodniony fakt !!!

No coz powiedzialem sobie , dam sobie rade z nimi pomimo wszystko i dalem sobie spokoj z teoria .............

itd itd
Nie zniechecaj sie , zadawaj im pytania , staraj sie ich zagiac ....... a jesli bedziesz ich sluchal uwaznie to moze bedzie to z pozytkiem tak jak dla mnie sie to okazalo ?
czego wszystkim serdecznie zycze ;)



#18541 Nie macie alternatywy

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-12, godz. 19:21 w Oceń forum

[quote name='polarm' date='2006-02-12 20:44'] Niech zatem nowa wyszukiwarka nazywa się np. homme_curieux 0.0.0.1
homme chyba nie odmówisz? [/QUOTE] [/quote]
Szanowni Panstwo przysluchujacy sie tym wypowiedziom

Nie ma we mnie nic nadzwyczajnego.

Nie znam Biblii na pamiec , ( po tym kiedy kazano mi sie nauczyc na pamiec Pater Noster nabralem niecheci do recytowania lub czytania czegokolwiek bez zrozumienia :D )

Czytajac Biblie staram sjie ja zrozumiec i nie majac ochoty na wuwazanie wszelkich drzwi korzystam z doswiadczen ludzi ktorzy te drzwi otworzyli wczesniej
( czyli korzystam z doswiadczen i wiedzy innych ) wiedzac ze nieliczni byli ci ktorym Bog cos objawial bezposrednio a to tylko po to aby oni ta wiedze zaniesli innym :
Dz Ap 8:30 Gdy Filip podbiegł, usłyszał, że tamten czyta proroka Izajasza: «Czy rozumiesz, co czytasz?» - zapytał. 31 A tamten odpowiedział: «Jakżeż mogę [rozumieć], jeśli mi nikt nie wyjaśni?»


Chcialbym tych wszystkich Panstwa ktorzy sa zainteresowani tym skad SJ tak sprawnie wyszukuja wersety biblijne , do zasiegniecia informacji u zrodla czyli u samych SJ

Do Panstwa dyspozycji sa ludzie ktorzy oddadza swoj czas do waszej dyspozycji aby pokazac wam z Biblia w reku ( moze byc wasza wlasna ) co chce nam przekazac Bog za informacjie dotyczace kazdego czlowieka i to :
1/ Bezplatnie
2/ Bez koniecznosci zangazowania sie w nastepstwie tych spotkan
3/ Z mozliwoscia zaprzestania spoytykania sie ze SJ w KAZDEJ chwili o ile przestanie was to juz interesowac

SJ wychodza z zalozenia ze "darmo dostaliscie , darmo dajecie " nie biora pieniedzy za swoj poswiecony czas , ofiarowuja wam literature z wlasnych srodkow pienieznych itp itp

a pozatym dowiecie sie skad HC tak sypie wersetami jak z rekawa
Zdradze wam rabek tajemnicy :
Kto cytuje ksiazecke do ....................... to i zniej cytuje s pamieci
Natomiast czytajacy cytaty biblijne staje sie oczytany ..........

SJ sa oczytani i nie tylko z w Biblii , sa wsrod nich tak jak w innych religiach , robotnicy i profesorowie ..............................

Aha moja wyszukiwarka nazywa sie

http://apologetyka.c...ep=10&context=0

http://www.biblia.po...l/PS/Biblia.htm

oprocz tego
CD rom "Watchtower Library 2004 - Édition française"



#18533 Nie macie alternatywy

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-12, godz. 17:35 w Oceń forum

Warto przy tym zaznaczyć, obecność jakich osób (na forum) wplyneła na taki stan rzezczy i wyciągnąć wnioski.

No coz mozna albo
1/ doniesc do starszych mojego zboru ( wystarczy podac do odpowiedniego biura moj adres internetowy )
2/ Zglosic do Prokuratury
3/ Do Inkwizycji
4/ Do moderatora

i bedzie spokoj ...................................... bedzie mozna wszystkim gosciom tego forum ( podobno okolo 100 dziennie ) wciskac ze SJ nie maja nic na swoja obrone i milcza .......................... )
wtedy znowu na szerokie wody wplyna jestembuddysci , jestemsintoisci i na forum o SJ beda uprawiali swoja propagande nie szkodzac nikomu , bo tak naprawde to jak jest roznica miedzy muzulmaninem , sintoista , ateista , ista , ista i jeszcze innymi ? Zadna , beda sie zbierac zeby dyskutowac o pokoju a Pokoju NIE MA , beda modlic sie o braterstwo a potem pojda sie zabijac w Imie jedynej slusznej sprawy , po czym sie pogodza , podadza reke i wspolnie wystapia przeciwko tym paskudnym SJ ktorzy nie chcieli w tej sprawiedliwej wojnie brac udzialu ............



#18532 Nie macie alternatywy

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-12, godz. 17:28 w Oceń forum

Ja również dorzucę (oczywiście bez uzasadnienia :D ),

Bez komentarza , bo i po co ?



#18531 Nie macie alternatywy

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-12, godz. 17:26 w Oceń forum

Jako że temat działu brzmi: oceń forum, chciałam zauważyć, że przez dość długi czas można było zaobserwować pokojowy, przyjemny dialog ludzi wszelakich wyznań lub ich braku, włącznie ze SJ vide: Lotka (pozdrawiam!). Mogłabym posunąć się dalej i stwierdzić, że wyglądało to na zbliżenie się do siebie różnych światopoglądów w imię miłości i bratestwa (czy miłości Bożej, czy do Boga, czy bez Boga - moim zdaniem nieważne, ważny był efekt :)). Obecnie przerzucanie się wersetami- co do niczego przecież nie prowadzi, sianie niezdrowych uczuć, zaciętość i znieważanie się wzajemnie. Stwierdziliśmy, że nie lubimy wszechobecnego zestawiania WTS z KK, a nawet to forum stało się udziałem takiej przepychanki, forum, na którym Katolików jest niewielu.

Nie czuję przyjemności czytając teksty, jakie tu od niedawna spotykam (tak, znam lekarstwo- nie wchodzić), ale zabrać sobie przyjemności obcowania z wieloma otwartymi, świetnymi ludzmi nie umiem...

Czy tylko ja mam takie odczucia? :(

Ni wiem czy to mowa o mnie i moich postach ? Zauwazylem i zreszta nie ja jeden chyba ze dopoki "jechano" tu na SJ , nazywano ich prykami , bekartami ,dzikusami , pedofilami , gorszymi od inkwizycji , oszustami ,zlodziejami , oglupiaczami ludzi , zerujacymi na ............... i t d ...

To bylo cacy , jeszcze jak sie zdarzyl watpiacy SJ albo ktos pod niego sie moze podszywajacy to byl luksus ................. bo potwierdzalo to wasze przekonanie ze ONI (SJ) sa be

Pozwolilem sobie skorzystac z prawa glosu za ktore serdecznie dziekuje wlascicielowi/om tego forum , sadzilem ze to forum dyskusyjne ( i nadal tak sadze ) chcialem i nadal chce pokazywac ludziom ten inny od waszego punkt widzenia.

Burzy to spokoj wielu i nadzieja na zblizenie i dialog wszelkich wyznan w imie milosci i braterstwa ? Ok ale nie w Imie Boga prawdziwego !

Jak moze zblizyc sie do siebie gorliwy wyznawca Maryi z odrzucajacym jej "Boskosc" protestantem ? Jak pogodzic SJ z trynitarzami ? itp itp

Odpowiedz bylaby jedna ( Wzajemne Ustepstwa ) ale to by oznaczalo ze NIKT nie mial do tej pory racji , wiec po co i na bazie czego szukac drogi do Boga ?

No pozostaje ateizm , ale to tez forma religii bo oni tez nie moga dowisc ze On nie istnieje ................

A wiec chcailbym poinformowac Panstwa ze to prawda iz SJ nie daza za wszelka cene do zgody z ludzmi o odmiennych pogladach religijnych , Biblia w ktora wierza jako jedyne zrodlo objawienia ( maja do tego nawet konstytucyjne prawo ) nie pozwala na jakiekolwiek odstepstwo od tego co Bog uznaje za dobre i to nawet w imie milosci do ludzi .

jezus ktorego wiekszosc exSwiadkow sie nie wypiera powiedzial
Mt 10:34 Bg "Nie mniemajcie, żem przyszedł dawać pokój na ziemię; nie przyszedłem dawać pokoju, ale miecz."
Mt 10:35 Bg "Bom przyszedł, abym rozerwanie uczynił między synem a ojcem jego, i między córką a matką jej, także między synową i świekrą jej;"

nie dazyl wiec do pojednania swoich uczniow z faryzeuszami , saduceuszami czy nawet wyznawcami Jowisza ..............



#18528 Nie macie alternatywy

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-12, godz. 16:57 w Oceń forum

Dlatego uważam, że należy go adekwatnie potraktować. Tzn. przeznaczyć mu jakiś kącik na forum w którym będzie (wyraźnie zaznaczając, że nie ma zamiaru dyskutować) głosić najlepszą nowinę i najlepsze wykształcenie na świecie objawiane przemiłosiernie poprzez najwspanialszy pokarm wydalany regularnie (ranigast ?) w odpowiednim czasie przez czcigodne sprzysiężenie starych pryków, bękartów Barbour’a , Russel’a i innych Rutherford’ów czyli jedyny i niezastąpiony kanał (rurę ?) łączności.

Sami panstwo widzicie jak merytoryczna jest ta "dyskusja"

Kiedy ktos nie ma tak naprawde niczego do poparcia swojej tezy to zaczyna go to zloscic , kiedy sie zlosci to traci fason i zaczyna bluznic albo innych obrzucac inwektywami typu : pryki , bekartyitp , wnisoskujemy wiec ze tworca tego tekstu zna wiek ludzi ktorych opisuje a na dodatek wie kto z jakiego ojca pochodzi ...
Oczywiscie nie potrafi tego udowodnic na wzor pewnych panow z przeszlosci ......

Mateusza 12;24 Lecz faryzeusze, słysząc to, mówili: «On tylko przez Belzebuba, władcę złych duchów, wyrzuca złe duchy».

Oni tez nie mieli zadnych dowodow na poparcie swojej tezy ale nylo ostro .....

:P :D :lol: :rolleyes: :) ;)



#18480 Nie macie alternatywy

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-11, godz. 20:22 w Oceń forum

Jezus nas kocha i kochać będzie, takich, jakimi jesteśmy.

Szanowni czytajacy to forum

mamy w powyzszej wypowiedzi kwintesencje madrosci kosciola powszechnego czyli kosciola dla wszystkich , kosciola latwego i przyjemnego ktory reprezentuje boga milujacego wszystkich takimi jacy sa ..............................
Niestety nie moge sie doczytac w mojej Biblii wydanej podobno przez katolikow wersetow potwierdzajacych te "tezy" a wiec
1/ albo katolicy sfalszowali Biblie i zamiescili w niej ustepy w ktorych Jezus potepia niektorych ludzi
2/ albo katolicy nie chca wierzyc w to co sami podaja jako Slowo Boze

Mt 12:50 Bg "Albowiem ktobykolwiek czynił wolę Ojca mojego, który jest w niebiesiech, ten jest bratem moim, i siostrą i matką."
Mt 7:21 BT "Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."

Jak panstwo widzicie Jezus nie kocha wszystkich ........ lecz tylko pewnych okreslonych ludzi , a teraz zadajmy sobie pytanie , o kim pisze Sebastian slowami <Jezus nas kocha > czy pisze o wszystkich ludziach na calej ziemi ? czy moze o wszystkich uczestnikach tego forum ze mna wlacznie ? a moze tylko o katolikach ktorzy wedlug niego maja prawde bo TYLKO tam ja mogl znalezc ?

No wiec tak sobie mysle po chlopsku i zadaje sobie pytanie czy wszyscy ludzie na ziemi ze wszystkich wyznan na niej istniejacych czynia wole Boga postepujac bardzo czesto wsposoby wzajemnie sie wykluczajace ?
Czy wszyscy uczestnicy tego forum a wiec : SJ , ex swiadkowie neutralni , ex swiadkowie dzis katolicy , protestanci , ateisci , gnostycy i ktos tam jeszcze .... czynia wole Boga aby Jezus ich kochal ?
A pozatym Jezus szanowni Panstwo nie powiedzial nigdy ze bedziie kochal ludzi takich jakimi sa ....................
Jezus kazal im nasladowac swoje zycie , zaprzec sie samego siebie i nawet dzwigac ten los jaki jemu przypadl w udziale
Poza tym czytamy w Biblii ze niektorym nawet :
Ap 3:19 Bw "Wszystkich, których miłuję, karcę i smagam; bądź tedy gorliwy i upamiętaj się."

Hbr 12:6 NS "bo kogo Jehowa miłuje, tego karci; doprawdy, smaga każdego, kogo przyjmuje za syna"."

a wiec z ta miloscia do wszystkich to nie tak do konca prafda .............

No coz niektorzy sobie cukruja ............................. poprawia im to humor widac
ale zeby zaraz falszowac Slowo Boze ?? a moze po prostu o tym niedoslyszeli w radioaudycji ??



#18475 Dlaczego ŚJ bardzo RZADKO przyjmują katolicyzm?

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-11, godz. 18:52 w Tematyka ogólna

ważasz że przechodzisz tą wąską bramą i idziesz po wąskiej sciezce prowadzącej do zbawienia? Dlaczego zatem w rozmowie z nami jesteś taki niegrzeczny i taki pewny siebie jakbys wszystkie rozumy pozjadał? czemu na każdym kroku obrażasz ludzi którzy tu się wypowiadają? Czy tak powinien postepować ten, co uważa, że zna prawdę, zanosi ja do ludzi i idzie wąską ścieżką do zbawienia. Nie wiem jakie inni mają odczucie czytając twoje posty ale wg. mnie przebija z nich pycha, zarozumialstwo i pogarda dla innych. Ma

Gwoli informacji dla ewentualnych czytaczy tego forum

1/ nie wiem czy dojde ta sciezka do zbawienia bo isc nie znaczy dojsc .....

2/ Fakt ze nie zgadzam sie ze wszystkimi opiniami prezentowanym na tym forum nie swiadczy o mojej grzecznosci lub jej braku , swiadczy o tym ze mam inny punkt widzenia ( biblijny ) i ze nie nbede udawal ekumenisty szukajacego porozumienia z wierzacymi inaczej , bo takiego porozumienia byc nie moze ...

3/ Jesli moje slowa w ktorych zawieram swoja opinie na pewne tematy sa dla kogos obraza to trudno ..... nie rozmyje swojego swiatopogladu jak to uczynili niektorzy tylko po to aby podobac sie wszystkim .

4/ Nie nazwalem nikogo w swoich wypowiedziach "chamem , lobuzem , bydlakiem itp " jesli cytuje wersety biblijne w ktorych sa zawarte slowa ktore kogos dotykaja to znaczy ze byc moze uderzylem w stol i nozyce sie odezwaly ?

5/ W moich postach nie widze ani pychy ani zarozumialosci bo nie glosze swoje madrosci a tylko cytuje madrosci biblijne .

6/ Nie ma u mnie pogardy dla ludzi .... gardze natomiast postepowniem niektorych ludzi .......................

7/ Nie dbam o to aby mnie wszyscy szanowali lub kochali , wiem ze gloszac to co glosze jestm i bede w pogardzie dla wielu ...............



#18471 Nie macie alternatywy

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-11, godz. 18:36 w Oceń forum

Nastepna sprawa, po co tych okropnych odstepców nazywasz ptaszyskami,

Łk 8:5 Bg "Wyszedł rozsiewca, aby rozsiewał nasienie swoje; a gdy on rozsiewał, tedy jedno padło podle drogi i podeptane jest, a ptaki niebieskie podziobały je."

Lk 5:4 Gdy zebrał się wielki tłum i z miast przychodzili do Niego; rzekł w przypowieściach: 5 &laquo;Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je. 6 Inne padło na skałę i gdy wzeszło, uschło, bo nie miało wilgoci. 7 Inne znowu padło między ciernie, a ciernie razem z nim wyrosły i zagłuszyły je. 8 Inne w końcu padło na ziemię żyzną i gdy wzrosło, wydało plon stokrotny&raquo;. Przy tych słowach wołał: &laquo;Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!&raquo;


nazwij ich tak jak w biblii napisano, świniami tarzajacymi się w błocie lub psami wracajacymi do swoich wymiocin. My sie juz do takiego nazywania przez was bardzo przyzwyczailiśmy, więc ulżyj sobie, po co masz wyszukiwać słowa zastepcze. Ma


Oczywiscie znam te wszystkie okreslenia



#18468 POZNAŁEM PRAWDĘ: idąc do ŚJ czy wracając do KRzK?

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-11, godz. 18:14 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Twoje metody krzewienia tzw. prawdy przynajmniej na tym forum nie są może takie jak krzyżaków ale posługujesz się w swoich wypowiedziach ironią, wysmiewaniem, co nie jest godne krzywicielowi "prawdy" Ma

Prosze o wybaczenie tych ktorych byc moze dotknal moj sposob pisania , w stosunku do pewnych osob jest to zamierzone , bo tylko jak to sie mowi jesli ktos dostanie kopa to sie obudzi i przestanie pisac p******y .......
W stosunku do ludzi zachecajacych innych do stawania przed sadami kapturowymi ( dla przykladu ) mozna tylko i wylacznie stosowac ostre formy leczenia

Nie nie nie jestem lekarzem i nie jestem Sedzia administrujacym rodzaj kary dla skazanego , ale mam prawo takie jak inni do wlasnych osadow ..

Jestem tylko czlowiekiem ..........................................



#18466 Nie macie alternatywy

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-11, godz. 18:03 w Oceń forum

2) skąd bierze się rozróżnienie między prywatną korespondencją ze mną, a dyskusją publiczną? Bo, jak rozumiem, prywatna korespondencja byłaby grzechem, a publiczna nie? Czy podasz mi jakieś biblijne lub strażnicowe rozróżnienie?

Podam Panstwu roznice jaka istnieje pomiedzy
a/ dyskusja z " odstepca "
b/ przedstawieniem swojego punktu widzenia ludziom ktorzy ewentualnie sie przysluchuja wywodom "odstepcy"

Wersety ktore przytocza z tlumaczenia Biblii Tysiaclecia ( wydanie katolickie )

Jesli bracia starsi zauwaza ze ktos zaczyna upadac we wierze albo moze zaczyna wzrastac we wierze innej od tej ktora uznaje zbor to :
Galatow 6:1 Bracia, a gdyby komu przydarzył się jaki upadek, wy, którzy pozostajecie pod działaniem Ducha, w duchu łagodności sprowadźcie takiego na właściwą drogę. Bacz jednak, abyś i ty nie uległ pokusie.

Jesli juz ktos sie odlaczy od zboru to nalezy :
Tytusa 3:10 Sekciarza po jednym lub po drugim upomnieniu wystrzegaj się, 11 wiedząc, że człowiek taki jest przewrotny i grzeszny, przy czym sam na siebie wydaje wyrok.

apostolowie ( czyli swieci katoliccy ) byli nawet tak "okrutni ze wypowiadali sie o bylych chrzescijanach nastepujaco :
1 Tym 1:20 do nich należy Hymenajos i Aleksander, których przekazałem szatanowi*, ażeby się oduczyli bluźnić.

a teraz dlaczego ja tu pisuje ?
Po pierwsze nie glosze odstepcom , bo oni prawde znaja .

Pö drugie nie pozdrawiam ich bo wcale zdrowi ( duchowo ) nie sa

Po trzecie nie dyskutuje z nimi ale na tematy przez nich poruszane

Po czwarte chce dotrzec do tych w ktorych zdzblo prawdy byc moze kielkuje ale takie ptaszysko ( odstepca ) mogloby je wydziobac .................... bo sam nic nie zrobi to szkoda mu zeby inni cos robili ............



#18464 Dlaczego ŚJ bardzo RZADKO przyjmują katolicyzm?

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-11, godz. 17:35 w Tematyka ogólna

Nienawidzić należy złych czynów, miłować należy ludzi, a tworzone przez nich instytucje należy traktować obojętnie pod względem emocjonalnym, skupiając się nie na potępianiu instytucji, ale czynów ludzich i nie na miłowaniu jakiejkolwiek organizacji ale na miłowaniu ludzi.

Wyodrębnienie trzeciego stanowiska emocjonalnego wobec instytucji, nie neguje w żaden sposób dokonanego powyżej rozróżnienia na drogę wąską i drogę szeroką.
Jeśli masz inne zdanie, prosiłbym o uzasadnienie.

Wielu ludzi zarowno kiedys , kiedys dawno temu jak i dzisiaj wychodzi z zalozen ktore sa ich wymyslem, pragnieniem, sposobem interpretacji otaczajacego nas swiata i zdarzen wedlug ich wlasnych przemyslen

Swiadek jehowy to taki dziwny stwor ktoremu spodobalo sie korzystac z doswiadczen i porad zawartych w Pismie Swietym .
Wiem, wiem ze podniesie sie zaraz krzyk o to ze wyprano nam mozgi, ze pozbawiono wlasnej woli ze ................... itp itp .

Wiem ze bardzo czesto ten krzyk ponosza ( w naszych szrokosciach geograficznych zwlaszcza , a zwlaszcza w Polsce ) katolicy .
Obecny na tym forum jeden z ex.......... obecnie sztandarowy katolik nabijal sie ze SJ za idiotyczne zachowanie w sprawach krwii , stosunku do sluzby wojskowej i tym podobnych "idiotycznych zachowan" narazajacych SJ na niebezpieczenstwa a nawet i smierc.
Paradoksem jest to ze wiekszosc tak zwanych swietych to ofiary przesladowan http://www.gosprzydo.../katarzyna.html ale te ofiary uznawane sa za swietosci , gdyby tekst mowil o SJ to krzyczano by ze tej biednej kobiecie wyprano mozg i otumaniono ja i przez to ta biedna kobieta umarla choc powinna zrobic wszystko by zachowac zycie .
A,no wlasnie , jako katoliczka powinna byla i dobrze zrobila , a jako SJ bylaby ofiara prania mozgu


A teraz do sedna rzeczy mam inne zdanie na temat "trzeciego stanowiska" i to stanowisko jest ujete w Pismie Swietym nastepujaco Mateusza 7:14 Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!

oraz

Mateusza 7 21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"
24 Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. 25 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. 26 Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. 27 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki&raquo;.

Nie mnie sadzic kto do tych slow pasuje .................................................
Do mnie nalzey isc i glosic te slowa innym aby ich przestrzec przed zguba

A wy ? co kazdy z was robi ? czy moze ograniczacie sie tylko do zawodzenia i gloszenia ze Oni to sa zli ? a moze sami glosicie dobra nowine ? Jak ?



#18450 POZNAŁEM PRAWDĘ: idąc do ŚJ czy wracając do KRzK?

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-11, godz. 14:52 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Przeciez "po miłości ich poznacie". Jeśli ten werset mówi prawdę to ja po żadnej stronie nie widzę tych, którzy są prawdziwymi chrześcijanami. Pozdrawiam Ma

A ja proponuje co nastepuje :
To wszystko w co wierzymy wezmy do torby i idzmy z tymi prawdami do ludzi , pod strzechy , zobaczymy czyja prawda ma naprawde tyle prawdy ze bedzie stac jej swiadkow na wysilek jej oznajmiania ...............

Aha tylko prosze nie robmy tego na sposob praktykowany przez "glosicieli " typu KRZYZACY ........... bo w ich przypadku ci co ich "sluchali " to potem kroootko zyli ...................



#18395 Dlaczego ŚJ bardzo RZADKO przyjmują katolicyzm?

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-11, godz. 07:35 w Tematyka ogólna

Trudno, zeby wracali w miejsce, do ktorego wpojono im NIENAWISC. Nienawisc i niechec to o wiele "latwiejsze" uczucia niz milosc i tolerancja. Bracia z Brooklynu doskonale sie znaja na psychomanipulacji i wiedza, co robia. A sJ z imieniem Boga na ustach krzewia te nienawisc....
Jak swiat swiatem (az do Armagedonu ;) ) swiatus nigdy nie bedzie swiadkowi Jehowy bratem.

Pismo nakazuje odrzucenie wszystkiego co ma zwiazek z nieprawoscia i Panem tego swiata ( Szatanem ) skoro sa tylko dwie drogi :jedna szeroka latwa i przyjemna prowadzaca do zatracenia , druga waska , ciernista ale prowadzaca do zbawienia to nalezy wybrac jedna z nich .
Nigdzie , powtarzam Nigdzie nie doczytalem sie o istnieniu jakiejs "trzeciej drogi"
wiec ktos kto niczego nie wybiera to i tak dokonuje jakiegos wyboru ( ale ktos za niego ) jak to we funduszach emerytalnych :D
Oczywiscie nigdy czlowiek nie bedacy SJ nie bedzie dla SJ bratem duchowym bo jakaz moze byc miedzy nimi wiez duchowa ?
Co do nienawisci ?
Nienawisc do systemu ( Szatana ) ktory zniewala ludzi - TAK
Nienawisc do ludzi oklamanych przez system ( Szatana ) NIE



#18394 porównanie spowiedzi z komitetem sądowniczym

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-11, godz. 07:25 w Obowiązki teokratyczne

czywiście, historie o zaslonietych firanach to bzdury. Historie, o których mówi Sebastian, są jak najbardziej prawdziwe

Na szczescie nie bedzie mozliwe dzis sprawdzenie w praktyce jak zareagowalby " humanitarny , milosierny, sprawiedliwoscia ociekajacy , postepowy , dociekajacy prawdy) sad kapturowej inkwizycji na fakt niezgodnosci jakiego kogos z jedynie prawdziwym wielbieniem a la katolik

ale w Internecie i wydaniach papierowych wiele sie pisze o stosach ktore rozpalano oczywiscie tylko i wylacznie dla rozgrzania atmosfery

tenze piewca katolicyzmu oswiadcza wszem i wobec ze niemalze rozkosza byloby dla niego poddac sie osadowi tej swiatlej instytucji ........

ta moja historia tez jest prawdziwa ( niestety )



#18393 Świadkowie Jehowy nawracają muzułmanów

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-11, godz. 07:16 w Nowości z kraju i zagranicy

Facet odwala kawał solidnej, absolutnie nikomu niepotrzebnej roboty. Tylko po co?


Potrzebnej. Jemu samemu. Zawsze to parę godzin do owocu :)

No coz w wolnym kraju z wolna wola , wolno wam wiec i wolno nam .....................



#18392 Nie macie alternatywy

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-11, godz. 07:14 w Oceń forum

No dobrze, skoro uparłeś się, że wolno Ci tu być (mimo wszystko), zróby inny test "wolności". Zgłoś się podczas studium "Straszaka" i powiedz, że zasadniczo nie zgadzasz się z dzisiejszym artykułem, że ująłbyś ten temat inaczej, że Ciało Kierownicze często się myli, a w dodatku za swoje pomyłki nie przeprasza :rolleyes: . I co? Również by Cię nie wykluczyli?? :) . Nawet nie próbuj zaprzeczać, bo tylko się pogrążasz...

ani nie zachecam ich do kontynowania tej drogi ...


<No dobrze, skoro uparłeś się, że wolno Ci tu być (mimo wszystko), zróby inny test "wolności". Zgłoś się podczas studium "Straszaka" i powiedz, że zasadniczo nie zgadzasz się z dzisiejszym artykułem, że ująłbyś ten temat inaczej, że Ciało Kierownicze często się myli, a w dodatku za swoje pomyłki nie przeprasza :rolleyes: . I co? Również by Cię nie wykluczyli?? :) . Nawet nie próbuj zaprzeczać, bo tylko się pogrążasz...>

Pragnalbym Panstwu powiedziec iz nie znam "Straszaka" bo mnie w tym nic nie przestrasza i naprawde nie wiem czego mialby sie ktos bac ?
Niestety nie zrobie tej przyjemnosci niektorym powiedzeniem powyzej zasugerowanej wypowiedzi gdyz :
a / byloby to nieprawda bo tak nie mysle
b / jezeli rzeczywiscie by mi sie przytrafilo miec takie mysli ' a przytrafilo sie juz ) to zgodnie z zasadami obowiazujacymi nawet na tym Forum stanowiloby to inny temat i inny watek do podjecia na tym a nawet na calkiem innym forum
Samemu mialem okazje byc skorygowany przez moderatora tej grupy za podjecie watkow niezgodnych z tematem tej grupy i zachete do rozstrzygniecia pewnych kwestii na forum www.katolik.pl badz nawiazania korespondencji osobistej z p Andryszczakiem ( czego nie uczynie oczywiscie )
Jak wiec Panstwo widzicie odstepcy probuja ( nie zawsze oczywiscie ) wciskac wam kit opowiadajac bzdury na nasz temat nie majace pokrycia w rzeczywistosci

Zastanawiam sie nieraz dlaczego tak sie dzieje ?

Moze po prostu niedouczono ich i zostali Swiadkami kogos albo czegos zamiast Swiadkami Jehowy ? Jesli tak to zastanawiam sie czy mozna mowic o ich wykluczeniu skoro nigdy tak naprawde do SJ sie nie przylaczyli ?



#18391 Nie macie alternatywy

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-11, godz. 07:02 w Oceń forum

No dobrze, skoro uparłeś się, że wolno Ci tu być (mimo wszystko), zróby inny test "wolności". Zgłoś się podczas studium "Straszaka" i powiedz, że zasadniczo nie zgadzasz się z dzisiejszym artykułem, że ująłbyś ten temat inaczej, że Ciało Kierownicze często się myli, a w dodatku za swoje pomyłki nie przeprasza :rolleyes: . I co? Również by Cię nie wykluczyli?? :) . Nawet nie próbuj zaprzeczać, bo tylko się pogrążasz...

Szanowni panstwo czytajacy byc moze ten tekst , oto moje zdanie ( jako SJ na zarzyty kierowane do spolecznosci :

<"I znowu z uporem maniaka próbujesz ludziom wciskać ciemnotę... Może jeszcze powiesz, że przebywanie na tego typu forach to nie rzecz naganna dla prawowiernego SJ...? :lol: Już sama Twoja obecność tutaj kwalifikuje się do wykluczenia (spróbuj zaprzeczyć). A zatem albo Twoi starsi są sprawni inaczej (umysłowo), albo nic im o tym nie powiedziałeś.">

Ludzie ktorzy oburzaja sie o to ze wsrod SJ nie toleruje sie pewnych zachowan i dokonuje sie wykluczeny , wlasnie dokonal sadu nad moja osoba twierdzac bez zbadania mojej sprawy ze kwalifikuje sie do wykluczenia , nie zadal sobie trudu ten czlowiek aby przeczytac moje posty w ktorych wyznaje ze traktuje to forum jako mozliwosc przedstawienia przysluchujacym sie byc moze a nawet napewno ludziom postronnym , drugiej strony medalu tej widzianej i odczuwanej przez SJ nie pograzonego w goryczy ze organizacja nie chciala byc moze zaadoptowac Jego sposobu wielbienia Boga ) Chcialbym Panstwu potwierdzic ze przebywanie na tego typu forach jest odradzane przez SJ gdyz ma sie do czynienia ( najczesciej z jalowa dysputa pozbawiona poparcia dowodami biblijnymi i liczni sa ( nie wszyscy oczywiscie ) ktorzy oprocz inwektyw i " pustego gadania " niewiele maja do zaoferowania . ponadto Pismo niezacheca a nawet przestrzega , a nawet zabrania wspolnego spozywania posilkow i pozdrawiania " odstepcow " bo rownalo by sie to z akceptowaniem ich postepowania a nawet zacheta do pozostania na tej drodze , nie mozna sie dziwic temu postanowieniu biblijnemu bo logiczne jest utozsamiac ludziom z otoczeniem w jakim sie przebywa ............. a wiec gwoli powtorzenia
Nie jadam z forumowiczami "odstepcami" nie pozdrawiam ich ani nie zachec



#18381 POZNAŁEM PRAWDĘ: idąc do ŚJ czy wracając do KRzK?

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-10, godz. 18:18 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Jeśli więc ktoś jako warunek zbawienia uważa wzywanie (wypowiadanie) imienia Jezus lub Jahwe, to katolicy ten warunek spełniają. A kto wie, czy nie wymawiają tego imienia częściej niż ŚJ?

Wiem ze lubisz sluchac basni nawet tych wymyslanych przez samego siebie dla dodania sobie otuchy a wiec przytocze ci opowiesc niestety prawdziwa ............

Glosilem kiedys w Polsce bedac tam przez jakis czas z Biblia Tysiaclatka wydanie w ltorym wystepuje Imie Boze ( zanim zaczelo ono przeszkadzac klechom )

Kiedy czytalem pewnej kobiecie i wymawialem slowo Jahwe , ona na to zebym nie bluznil mi powiedziala
Przeczytalem jej wiec przedmowe Kardynala Wyszynskiego w ktorej pisze o tym ze Pan nie jest wcale ................. itp
Kobiecina na to " A to Wyszynski tez byl jehowa jak wy ? "

I co ty nam tu wciskasz bajki o powszechnym uwielbieniu i znajomosci tego Imienia wsrod twoich wspolwyznawcow ?

A moze ty sie leczysz gdzies ?
Nie moge myslec inaczej skoro wciskac nam chcesz takie glodne kawalki
Dla precietnego katolika wychowanego w salce katechetycznej i na kazaniach ......
Jehowa to albo nazwisko tego glownego od jehowych albo jeszcze cos innego
I nie osmieszaj sie wiecej ta swoja stopka ...
Jak chcesz sprawdzic reakcje swoich wyznawcow to oglos wszem i wobec na mszy czy jakims tam spotkaniu ze Jahwe to Bog prawdziwy i modl sie do tego Jehowy zamiast do Maryi albo swietego Antoniego ......
Wynik z obdukcji trzeba zaniesc na najblizszy posterunek policji , albo cie ekskomunikuja :D



#18373 Nie macie alternatywy

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-10, godz. 15:37 w Oceń forum

Hehehehe, Homme, może sprawdzimy margines Twojej "teokratycznej wolności"? :D . Chyba sam za bardzo nie wierzysz w to, co mówisz. Idź do starszych i pochwal się dyskusjami z odstępcami. Z pewnością będą zachwyceni :D . A później możesz się szykować do powtórki z rozrywki, czyli ponownego wykluczenia B) .

Naprawdę, te teksty o wolności SJ możesz opowiadać ludziom, którzy z tą organizacją nigdy nie mieli do czynienia. Ale na tym forum jest wielu zapiekłych odstępców plujących jadem i świadkożerców :) , więc daruj sobie, plisss...

Ha ha ha oni doskonale wiedza tylko wy o czyms chyba nie wiecie i nie zauwazyliscie , a o czym pisalem juz wielokrotnie ...
Ja nie dyskutuje z wami , ja pisze na tym forum zwracajac sie do gosci na tym forum i tych wszystkich ktorzy skolnni sa przeczytac cos widziane od drugiej strony medalu .....
A wiec ?
pozatym ja sie wcale nie chce nazywac exswiadkozerca , ani nie chce pluc jadem na odstepcow , ja ich w jakis sposob rozumie , sam sie kiedys odlaczylem i sam mialem momenty w ktorych sataralem sie znalezc sobie usprawiedliwienie , ale na szczescie potrafilem sobie pewne rzeczy wytlumaczyc i nie mialem nigdy pretensji do korzenia ze rosnie w taki sposob ze sie o niego potknalem

Dyskusje z wami moga byc niebezpieczne dla slabych duchowo i niedoswiadczonych , znacie wiele z prawdy i potraficie grac na slabych punktach psychiki , potraficie wykorzystac slabosci SJ (to tylko ludzie ) aby zochydzic im diament , jedna rysa na jego powierzchni , a wtym samym czasie ( niektorzy z was ) tarzaja sie w przyslowiowym blocie ( gloryfikuja Inkwizycje dla przykladu )

Nie boje sie dyskusji z wamibo to nie sa dyskusje z wami , ja po prostu pisze aby slowa te znalazly sie w sieci i aby ktos tak jak moze was znalezc przypadkowo w Googlu , mogl i znalezc odpowiedz w tej wyszukiwarce .

Roznica w naszych pisaniach polega na tym ze wasze mysli i przemyslenia podpieracie wlasnymi myslami , zarzucajac mi a nawet niektorzy zniechecajac mnie do korzystania z Pisma w moich odpowiedziach

Kiedy czytam posty tryumfalne od was o znalezieniu haka na SJ wersetem takim jak 1 Krolow 7: 23 to mi sie przykro robi ze nie uwazaliscie w czasie studiowania tej ksiegi i niedoslyszeliscie o roznych miarach dlugosci lokcia jeden mial bodajze 38 cm a wiekszy 51 czy 52 albo cos takiego ....... i co ??

Zreszta zyje w kraju wktorym jeszcze niedawno przecietny Francuz narzekal w nastepujacy sposob

" Jak tu wyzyc ? zarabiam 5 000 pileczek miesiecznie a nasamo mieszkanie wydaje miesiecznie 100 000 pileczek ! "

Jak to mozliwe ??

oto slowniczek :

1/ pileczka ( balle ) oznaczala franka francuskiego
2/ W latach bodajze 60-tych dokonano wymiany pieniadza z przelicznikiem 1 : 100
3/ Francuzi kontynuowali nazewnictwo swoich kosztow w "starych frankach "
4/ To co zarabiali podawali w "nowych"

Zycze przyjemnego czytania czytelnikom tego postu i wyciagniecia odpowiednich wnioskow



#18370 Świadkowie Jehowy nawracają muzułmanów

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-10, godz. 15:11 w Nowości z kraju i zagranicy

Teraz sytuacja się powtarza. Te forum ma służyć "bezstronnej analizie" wierzeń sJ ( ha ha ha ) a tymczasem zaglądają tu również ewentualne owce Jehowy.
To i tak działa na naszą korzyść.

Nie zdradzaj naszej tajemnicy hahahaha , bo oni tego nie wiedza ze ujadanie przyciaga ciekawskich a o wiele latwiej glosic ciekawskiemu niz niezainteresowanemu czymkolwiek i tak to Jehowa w przeszlosci juz niejednokrotnie poslugiwal sie swoimi przeciwnikami aby wywyzszyc swoje Imie :D :) :D :D :D :D :D



#18342 porównanie spowiedzi z komitetem sądowniczym

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-10, godz. 07:23 w Obowiązki teokratyczne

Nie ma to jak usłyszeć że zajmujecie się moim ulubionym tematem.

Pragnę więc przypomni8ec iz postepowanie przed Komitetem Sądowniczym ma cechy zjawiska nazywanego w histori procesu sądowego - procesem inkwizycyjnym (dlatego,ze stosowała go Inkwizycja). Pisałem juz o tym w wątku
Tutaj więc nie będe się powtarzał.

A dla uzupełnienia: SJ przejeli kilka elementów inkwizycji takich jak wykład ostrzegajacy, życzliwość dla postawionego przed sądem, nakłanianie do wyrażenia skruchy, karyb (od odebrania przywilejów do wykluczenia ze społeczności czyli od czynnej pokuty do wyrzucenia a to państwa sobie wymysliły,żeby takich wyrzuconych karać śmiercią)

I ostatnia myśl: Sebastian wystarczyło przyjechać do Polski. U nas inkwizycja była bardzo ograniczona.

Pozwole sobie skorzystac z gotowca i napisac ( po malej przerobce )

Agenda Swiadkow Jehowy d/s Eliminacji Heretyckich Ruchów Aspołecznych

Witamy!

Każdy z nas został stworzony do życia jako istota wolna. Mamy niezbywalne prawo do podejmowania samodzielnych wyborów życiowych. Nikt i nic tu na Ziemi nie może nam narzucać swojej woli. Nasza wola jest wolna! Tak zadecydował Bóg i takie jest prawo natury. Jako wolne jednostki tworzymy naród Swiadkow Jehowy , który ma chlubną historię i wspaniałą kulturę. Tworzymy społeczeństwo, które ma własną bogatą tradycję, z której jesteśmy dumni. Dlatego też nie ma naszej zgody na istnienie na naszej ziemi żadnych ale to absolutnie żadnych ruchów i organizacji o charakterze totalitarnym, które ograniczają wolność jednostki. Nie życzymy sobie propagowania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej ani gdziekolwiek indziej treści antywolnościowych i szkodliwych dla naszego stylu życia, społeczeństwa, narodu oraz państwa w ktorym panuje wolnosc wyznania ( takze dla SJ zwiazanych z organizacja WTS )! Dlatego mówimy stanowcze NIE! dla istnienia jakichkolwiek organizacji ktore usilowalyby narzucic SJ postepowanie ktore moze im sie nie podobac i ktore wedlug nich jest niezgodne z Biblia i ktore to organizacje chcialyby postepowac w sposob autorytatywny i totalitarny usilujac nam narzucic swoja wlasna wole . Jednocześnie zwracamy się do naszych bylych Świadków Jehowy;' ............wykreslone ) Powiedzcie NIE! Nie dajcie dłużej niszczyć waszej bylej religii przez absurdalne doktryny ludzi mających się za wysłanników Boga! Nie pozwólcie sobą manipulować! Jesteście ludzmi o wolnej woli , nie pozwólcie, by ktos usilowal wam narzucic cokolwiek tak jak i TS nigdy wam nie narzucalo swojej ( bycie SJ nie bylo dla was przeciez przymusem ) Zwracamy się także z apelem do wszystkich ludzi, którzy nas odwiedzają: Świadkowie Jehowy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za to, co wygaduja na temat Towarzystwa Strażnica niektorzy jej byli czlonkowie . Totylko ludzie, którym wolno sie wypowiadac . Dlatego nie okazujcie im pogardy, kiedy ich spotkacie. Nie nazywajcie ich sekciarzami. Zamiast tego okażcie im serce i módlcie się za nich. Tylko wtedy zrozumieją, iż świat nie jest takim, jakim przedstawia go Szatan . Swiat moze i bedzie piekny tak jak go zaplanowal Jehowa Bog ( i nic mu nie jest w stanie sie sprzeciwic )



#18339 porównanie spowiedzi z komitetem sądowniczym

Napisano przez homme_curieux on 2006-02-10, godz. 07:01 w Obowiązki teokratyczne

Za to niedouczeni starsi ŚJ po zawodówce, w podobnej sytuacji, nie mając zielonego pojęcia o psychologii, zabawialiby się w biegłych psychologów i "badaliby szczerość" takiego wyznania, stosując metody, których niegodzi się nazwać inkwizycyjnymi, bo mógłbym obrazić inkwizytorów.

Kiedys Dalida spiewala :
paroles , paroles , paroles........................
w tlumaczeniu
Slowa, slowa, slowa ............. dodalbym puste ....................

Jeszcze niedawno slyszalem z ust pewnych kol dobrze "poinformowanych" jak to sie SJ za zaslonietymi firanami ...............................

smutne to.............. i zalosne .