Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika krzysiek

Odnotowano 25 pozycji dodanych przez krzysiek (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-02-10 )


Sort by                Order  

#6881 Protest demokratyczny

Napisano przez krzysiek on 2005-05-31, godz. 09:42 w Do administratorów...

Pytanie do Administratora: Za co został usunięty rekin z tego forum?



#3986 Opis jak Swiadkowie traktują swoich byłych braci

Napisano przez krzysiek on 2005-03-01, godz. 08:19 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

To prawda, że organizacja (nie lubię tego słowa, wolę "zbór") jest omylna i zmienia swe nauki.

Zdaje mi się że to się chyba nazywa “nowym światłem”.

Pytanie: Jak organizacja która ma bezpośredni kanał łączności z bogiem jest omylna i zmieniać swoje nauki?



#3183 Unikanie "odstępców"

Napisano przez krzysiek on 2005-01-28, godz. 11:27 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Prosił bym bardzo o wyjaśnienie terminu “moja siostra prowadząca”.
Z góry dziękuję.



#3102 myśle o przystąpieniu do ŚJ

Napisano przez krzysiek on 2005-01-17, godz. 08:28 w Szukam kontaktu

Witam serdecznie. Od dłuzszego czasu mysle o przystąpieniu do ŚJ,

Co Cię skłania żeby przystąpić do Świadków Jehowy?



#2901 Gloszacy katolicy! Od domu do domu...

Napisano przez krzysiek on 2004-12-22, godz. 11:54 w Tematyka ogólna

Zainteresowała mnie dyskusja odnośnie “chodzenia od domu do domu”, zwłaszcza że może ona według mnie posłużyć jako przykład na możliwości różnego rodzaju interpretowania biblii przez różne osoby.



#2437 Jak to jest??

Napisano przez krzysiek on 2004-11-30, godz. 14:15 w Świadkowie Jehowy i prawo

ze ilustracja World Trade Center ze startujacym samolotem w tle w jednej ze Straznic z lat 80, to przypadek?
Czy jest tez dla Ciebie przypadkiem, te same dwie wieze lezace juz w ksiazce Objawienie wydanej kilka lat pozniej?

A tutaj to mnie zaciekawiłeś - możesz podać bardziej szczegułowo: o jaką strażnice tu chodzi.



#2396 Z zycia wziete :o)

Napisano przez krzysiek on 2004-11-26, godz. 08:47 w Humor

''Czy modlitwę przed służbą polową można wliczyć w czas głoszenia?''

ciekaw jestem jak zakoncztł się ten waszki problem teologiczny

Kolejnym problemem: Czy można doliczyć czas do głoszenia, który się poświęciło na podróż miedzy jedną miejscowością (wioską, ulicą) gdzie skończyło sie głosić, a drugą, do której się w tymże celu zmierza.

Kurcze ale ci Świadkowie Jehowy mają waszkie problemy teologiczne.
Aż boje się zapytać a jak został rozwiązany ten problem.



#2390 Z zycia wziete :o)

Napisano przez krzysiek on 2004-11-25, godz. 08:07 w Humor

''Czy modlitwę przed służbą polową można wliczyć w czas głoszenia?''

ciekaw jestem jak zakoncztł się ten waszki problem teologiczny



#2145 ŚJ a edukacja

Napisano przez krzysiek on 2004-07-21, godz. 08:11 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Mała statystyka:  Kiedy rozpoczynałem studia (byłem wtedy jeszcze SJ i do tego sługą pomocniczym, 1996r.)

Kto to jest sługa pomocniczy?



#1826 Socjologicznie poprawna sekta ŚJ ;)

Napisano przez krzysiek on 2004-06-29, godz. 10:52 w Nowości z kraju i zagranicy

Dla Kościoła - przede wszystkim taka, która podważa jego nauczanie i odbiera wyznawców."

Dobre, co?[/quote]


No cóż w końcu to konkurencja.



#1790 Centrum Kongresowe Świadków Jehowy

Napisano przez krzysiek on 2004-06-15, godz. 07:21 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Czytając WSB nr 2 natknąłem się w informacjach na temat kongresów iż w Sosnowcu jest Centrum Kongresowe Świadków Jehowy ciekawi mnie jak ono wygląda - jak ktoś mógłby umieść kilka fotek lub odnośnik do strony internetowej z fotografiami tego centrum to bardzo proszę.



#1788 Rotfl.

Napisano przez krzysiek on 2004-06-14, godz. 07:15 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A czy mógłbyś podać adres tej strony.

Nigdy nie byłem na takiej imprezie - może uda mi się wkręcić, tak z ciekawości, może być ciekawie. W końcu to teokratyczny bal - ''Bal Przebierańców Biblijnych'' :D



#1683 (Z przeniesies) Szukam kontaktu z bylymi ŚJ - potrzebne rady

Napisano przez krzysiek on 2004-05-21, godz. 08:30 w Szukam kontaktu

pamietaj, że ci ludzie namiętnie stosują psychomanipulację. Śmiem twierdzić, że większość byłych ŚJ to ludzie, którzy uswiadomili sobie, że
a) SĄ MANIPULOWANI; B) SAMI MANIPULUJĄ, c) NIE CHCĄ TEGO.


Czy mogłaś byś dać jakiś przykład?
Najchętniej z własnych przeżyć.



#1631 "Biblijne" imię

Napisano przez krzysiek on 2004-04-22, godz. 07:55 w Humor

"Jednak dokładnie 2 tygodnie temu zapukała do drzwi moich kobietka, dziewczę wręcz, około lat 20, o wdzięcznym imieniu "Pamela". "

Tak jak w tym amerykańskim serialu telewizyjnym o ratownikach?



#1430 "Jak Świadkowie Jehowy bronią swej Biblii"

Napisano przez krzysiek on 2004-03-18, godz. 10:58 w Przekład Nowego Świata

w tej wypowiedzi posługujesz się narzeczem (angielski) którego ja niestety nieznam na tyle żeby to sobie przetłumaczyć, jak by ktoś mógł to zrobić będę niezmiernie wdzięczny



#1230 Kwestia krwi a jedzenie mięsa

Napisano przez krzysiek on 2004-01-21, godz. 09:15 w Kwestia krwi

Jak to jest ze spożywaniem krwi zawartej w mięsie która pozostaje po zabici zwierząt, co prawda są tą niewielki ilości.

Nigdzie w publikacjach ŚJ, ani w rozmowach ze ŚJ, ani w internecie nie znalazłem informacja na ten temat, jakby ktoś coś wiedział to bardzo proszę o informacje.



#1206 Potomstwo ŚJ

Napisano przez krzysiek on 2004-01-16, godz. 11:18 w Tematyka ogólna

1. Czy może ktoś coś wie na temat potomstwa założyciela Świadków Jehowy, czy było takie jeżeli tak to co się z nimi działo, dzieje czy są ŚJ lub może należą do jakiegoś innego związku religijnego.

2. Czy może ktoś wie ile dzieci Świadków Jehowy nie zostaje ŚJ tak jak ich rodzice?



#1011 pytanie do Światków Jehowy

Napisano przez krzysiek on 2003-11-06, godz. 08:59 w Obowiązki teokratyczne

Czy któryś ze Świadków Jehowy lub byłych, zgodnie z rozdziałem II § 5 statutu (http://watchtower.or...ica-statut.html)
1. uczestniczył osobiście albo przez pełnomocnika w Walnym Zgromadzeniu lub nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu członków Związku;
2. wybierał członków Zarządu Związku oraz był wybieranym;
3. brał udział osobiście albo przez pełnomocnika w głosowaniu nad wnioskami i projektami uchwał Walnego Zgromadzenia, przy czym może oddać tylko jeden głos;...



#1010 nieletni a organizacja ŚJ

Napisano przez krzysiek on 2003-11-06, godz. 08:48 w Świadkowie Jehowy i prawo

Czy to prawda, że Świadkowie Jehowy w swoje szeregi przyjmują nieletnich, widziałem zdjęcia z chrztu na który ludzie o wyglądzie nastolatków byli zanurzani w basenach. (nie znam adresu internatowego z takimi zdjęciami)
Jeżeli tak, to jak do tego ma się statu (http://watchtower.or...ica-statut.html) a dokładnie rozdział II § 4 punkt 2. „Członkami Związku mogą być wyłącznie pełnoletni...”

Nie jestem prawnikiem.
Ale czy organizacja ŚJ nie łamie tutaj praw przyjmując w swoje szeregi nieletnich - pod warunkiem że, przyjmują w swoje szeregi nieletnich.
A może jest błąd w statucje.



#941 Strona Wiśniewskiego cz1

Napisano przez krzysiek on 2003-10-22, godz. 12:35 w Trójca

Dziękuję bardzo.



#937 Strona Wiśniewskiego cz1

Napisano przez krzysiek on 2003-10-21, godz. 10:21 w Trójca

Prośba mógbyś podać adres strony Pan Wiśniewskiego.



#929 ŚJ a edukacja

Napisano przez krzysiek on 2003-10-20, godz. 10:26 w Zwyczaje Świadków Jehowy

kurcze znowu przegapiłem "nowe światło" czy jak to tam się nazywa :oops:



#928 Tym razem nie o ŚJ

Napisano przez krzysiek on 2003-10-20, godz. 10:20 w Humor

:oops: odpowiedz do komentarza iszbin - Przepraszam następnym razem złorze wymagane formularze.
Czy aby napewno wymieniłeś wszystkie wymagane formularze, coś mi się wydaje, że nie.



#916 ŚJ a edukacja

Napisano przez krzysiek on 2003-10-16, godz. 10:45 w Zwyczaje Świadków Jehowy

z tego co "słyszałem" to Światkowie Jehowy są raczej zniechęcani do zdobywania wykształcenia tak zwanego świeckiego, Towarzystwo zaleca kształcenie na poziomie zawodowym.



#909 Tym razem nie o ŚJ

Napisano przez krzysiek on 2003-10-15, godz. 10:56 w Humor

- Nie trzeba. To załatwi biurokracja.

Potwierdzma - jestem pracownikiem administracji. :lol: