Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Claudia

Odnotowano 21 pozycji dodanych przez Claudia (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-12 )


Sort by                Order  

#113241 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez Claudia on 2009-02-07, godz. 22:42 w Szukam kontaktu

czym wy się przejmujecie? to nie są sataniści, nie potną Claudii na podroby i nie użyja jej ciała w czarnej mszy.



hahahahaha ludzie uspokujcie się .!
Sebastian dobrze napisał .!
Moje życie i moja decyzja .!!
Jestem pełnoletnia i sama mogę podejmować decyzje ;-)


Jutro idę na zebranie =)



#113234 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez Claudia on 2009-02-07, godz. 21:06 w Szukam kontaktu

Dokładnie Claudia. :) Życzę Tobie wiele uśmiechu. :) Byłaś już na zebraniu? Jeśli tak to, jakie wrażenia? :)



Hey :)
nie jeszcze nie byłam :)
w poniedziałek idę na studium dopiero,nie wiem czemu ale boje się iść na zebranie jeszcze ...



#113225 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez Claudia on 2009-02-07, godz. 19:10 w Szukam kontaktu

Panowie uspokujcie się :)
3ba być pozytywnie nastawionym do świata :)



#112996 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez Claudia on 2009-02-04, godz. 10:47 w Szukam kontaktu

Nie poddawaj się! Ja miałem podobnie, a po 7 letnim pobycie u śJ mój stan się tylko pogorszył... nie było dosłownie żadnego dnia, abym nie myślał o samobójstwie... Ale to Twój wybór. Ale pamiętaj, że religii jest bardzo wiele, i jak już będziesz studiować ze śJ to spróbuj nawiązać kontakt również z innymi, np. z jakimiś zborami protestanckimi, może na początek z zielonoświątkowcami?



Ja od 3 lat codziennie o nim myślę a dwa razy popełniłam próbę i chyba żałuję,że mnie odratowali .!



#112993 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez Claudia on 2009-02-04, godz. 10:40 w Szukam kontaktu

Na krótką metę. ;) Dopóki się nie ochrzcisz. ;) Później będziesz miała taki rygor, jak w wojsku. Jeżeli jesteś słaba psychicznie może się to dla Ciebie źle skończyć...

Dwie podstawowe książki o świadkach to "Kryzys sumienia" R. Franza oraz "Zdrowie psychiczne świadków Jehowy" - J. Bergmana. Na tej stronce znajdziesz obszerne fragmenty: http://www.katolikos...blika.pl/zp.htm

Claudia nie wiem z czym masz problem, ale dlaczego nie porozmawiasz z psychologiem?



Raz chodziłam na terapie i nic mi ona nie dała,więcej razy nie chcę.!
Przyzwyczaiłam się do beznadziejnego stanu :(



#112989 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez Claudia on 2009-02-04, godz. 10:13 w Szukam kontaktu

Hmm... czy mi zrobią wode z mózgu- WĄTPIE .!!
Chce poznać religię,a co najważniejsze Biblie.


To zalezy w jakim jest się stanie psychicznym
Czy jest się w dobrych ralacjach z Rodziną itd.-nie "dla picu" SJ postarali się o takie zasady,które powodują zerwanie więzi z Rodziną
Jeśli te relacje "szwankują" ,to "zainteresowany" bedzie szukał oparcia w ludziach,gdzie znajdzie zrozumienie,a oni (ŚJ) już dobrze potrafią odgrywać "szopki" z serii; "jesteśmy twoją rodziną,u nas znajdziesz wikt i opierunek" -bo takie postępowanie wpływa ogromnie na emocje człowieka.


Mam złe relacje z rodziną ale także z samą sobą.!
Mimo,że mam osiemnaście lat to przezyłam za dużo.!
Nie chcę tu wypisywać co dokładnie ale nikomu tego nie życzę.
może dlatego widząc i słysząc,że śJ są pomocni a nie jak w kościele katolickim,że nikt w nic nie wnika,połowa ludzi niepraktykuje itp.Może widząc to potrzebuje jakiegoś wsparcia które TYLKO Oni mogą mi dać ...



#112975 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez Claudia on 2009-02-03, godz. 23:03 w Szukam kontaktu

Ile to ja się nasłuchałem od świadków opowieści jak to księża unikali rozmów ze świadkami.



Dokładnie tak. Anegdotki tego typu - mniej lub bardziej wiarygodne ;) - za moich czasów okraszały różnego rodzaju spotkania teokratyczne. Najpierw była wizja przygłupiego klechy, który gada coś ludziom, ale sam nie bardzo wie, "o co mu się rozchodzi", a następnie ikona tryumfującego głosiciela, który miażdży kapłana "Babilonu Wielkiego" argumentami ze "Straszaka" :lol: . No i nie ma się czemu dziwić, że księża nie unikali głosicieli jak diabeł wody święconej :P
Temat sobie trochę popłynął własnym nurtem, ale miejmy nadzieję, że Claudia coś z tegoż wyniesie :)




Wyniosę dużo ale także sama się przekonam i wywnioskuję .!
Już załatwiłam sobie studium więc jestem bardzo zadowolona :)

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA RADY.!!

Pozdrawiam :)



#112899 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez Claudia on 2009-02-02, godz. 22:27 w Szukam kontaktu

Każdy może - jeżeli nie palisz, nie nadużywasz alkoholu i innych substancji, prowadzisz się moralnie, czyli nie współżyjesz z nikim bez zalegalizowanego związku i się nie masturbujesz (nawet gdyby TAK, to masz jeszcze czas do chrztu na oduczenie się), to postudiujesz z jakąś siostrą i/lub bratem przez co najmniej pół roku, ale taka średnia norma studium to chyba z rok, potem staniesz się głosicielem i zaczniesz chodzić i głosić od domu do domu, a potem będziesz mogła się ubiegać o dopuszczenie do chrztu, po pytaniach (chyba z dwoma starszymi, ale nie pamiętam na sto procent, nic strasznego w każym razie) do chrztu na jakimś zgromadzeniu (na przykład kongresie) dasz się ochrzcić. Być może jakaś drobnostka w wyliczaniu została przeze mnie zapomniana, ale tak w skrócie to mniej więcej coś w tym stylu jest.




Dziękuję za wiadomość :)



#112895 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez Claudia on 2009-02-02, godz. 22:09 w Szukam kontaktu

Wcześniej czy później ŚJ odczytają Ci wersecik "zaufaj Jehowie i nie polegaj na własnym rozumie".
Chcesz żyć wiecznie w raju na ziemi, nie używaj mózgu! Oto oferta ŚJ...

Claudiu, nie daj sobie wcisnąć kitu, że aby uzyskać przychylnść Boga trzeba wyłączyć rozum.


Mam swój rozum i mam zamiar korzystać z niego do końca moich dni :)
Nie dam się wciągnąc w takie gadki
ale szczerze mówiąc,wątpię,że wszyscy śJ tacy są ...
Każda religia ma grono osób "nie widzących świata po za daną rligią"
więc podejrzewam,że i w tym przypadku tak jest :)
Zobzczę i sama się przekonam :)



#112890 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez Claudia on 2009-02-02, godz. 21:38 w Szukam kontaktu

Claudiu, myślę że najsensowniej będzie studiować ze ŚJ (argumenty "za" religią ŚJ) i o każdy temat pytać na forum (argumenty "przeciw" nauczaniu ŚJ) a potem samodzielnie wyciągać wnioski.



Sama chcę się przekonać-NAPRAWDE.
Pochodzę na studium i zobacze :)
Prócz tego będę się udzielała na forum
i pytała jak nie będę czegoś pewna itp.

Ale dziękuję :)



#112885 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Claudia on 2009-02-02, godz. 21:19 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Chcę poznać religie i w końcu w coś uwierzyć .!
Każdy jest wolny i może podejmować swoje decyzje .

Jest inny i właśnie to mi się podoba .
Każdy jest "inny"
Ja też mam swoje inności hehe



#112884 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez Claudia on 2009-02-02, godz. 21:18 w Szukam kontaktu

jak chcesz, mogę ci podac Claudia telefon do mojej siostry która jest świadkiem Jehowy. jest wprawdzie z Gdańska Żabianki, ale to niedaleko Sopotu. napewno ci pomoze, jeżeli faktycznie chcesz studiowac biblię ze swiadkami



Hey z wielką chęcią bym skorzystała jeżeli to nie problem :)

DZIĘKUJĘ :)



#112870 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Claudia on 2009-02-02, godz. 19:35 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Jak jesteś z małego miasteczka, to wystarczy ,mże którys sasiad będacy SJ i znający go zauważył......ten system poznałem w praktyce i jest dośc skuteczny.

A tak przy okazji ile ty masz lat? Z jakiego regionu Polski jestes? Co na to twoja rodzina?



Jestem z Trójmiasta :)
Moja rodzina powiedziała,że wybór należy do mnie.Oni nie mają nic przeciwko tej ani innej religii.
Mam 18 lat.

:)



#112867 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez Claudia on 2009-02-02, godz. 19:11 w Szukam kontaktu

żadnych nie miałam :]
dopiero chcę je mieć :)



#112865 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez Claudia on 2009-02-02, godz. 18:58 w Szukam kontaktu

hehe no właśnie :P

a o co chodzi,że jestem Poganką dla nich :o



#112862 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Claudia on 2009-02-02, godz. 18:30 w Zwyczaje Świadków Jehowy

No nie było seksu i co najśmiejszniejsze nawet pocałunku.
To ja go raz pocałowałam jak spał,odwzajemnił ten pocałunek.
Później jak o tym rozmawialiśmy powiedział,że nic takiego nie miało miejsca
i że sobie wymyśliłam ...

Zauważyłam,że wielki wpływ mają na niego rodzice.Ma 20 lat a o wszystko się ich pyta
a jak im skłamie np"że był u kolegi"a był u mnie to ma ogromne wyrzuty ://

Jak tłumaczyć a skąd oni mieli by wiedzieć,że On był u mnie...
śledzą go czy jak ?



#112859 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez Claudia on 2009-02-02, godz. 18:13 w Szukam kontaktu

Ojj Sebastianie naprawde tak jest ?
wydaje mi się,że trochę przesadzasz ...


Czy to prawda,że chrztu śJ nie może przyjąć każdy ?? :o
słyszałam,że są jakieś "egazaminy" czy coś takiego ...



#112858 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Claudia on 2009-02-02, godz. 18:09 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Witam :)

Też miałam podobną sytuację kilka dobrych miesięcy temu.Spotykałam się z chłopakiem,zauroczyłam się i po pewnym czasie powiedział mi,że jest śJ,Nie przejęło mnie to wręcz się ucieszyłam,bo chciałam poznać Tą religie.
Pewnego dnia przyechał do mnie na noc,zdziwiło mnie trochę,że spotykamy się dość długo i często a on nawet nie chciał mnie pocałować,po tamtej nocy ograniczył kontakt ze mną.Twierdził,że ma wielkie wyrzuty sumienia ...
Do dziś nie mogę tego zrozumieć ...
Przeciez nic się nie stało.Z tego co wiem,to jakby się jego rodzice dowiedzieli,że był u dziewczyny która nie jest śJ to by miał niezły "sajgon" w domu ... a co to już nie można się z nikim innym spotykać ??

Wiem jedno,że jeżeli dołącze do organizacji to nie będę chciała się z nim spotkać,bo będzie to dla mnie dowód,że nie chodziło mu o mnie tylko szuka dziewczyny śJ ...

Dlatego najlepiej na początku nie rozmawiać o religii bo jeżeli po czasie coś zaiskrzy to nic nie będzie w stanie zepsuć uczucia,żadna religia i wierzenia.Jednak dla "głupiej"miłostki niewarto też zmieniać wiary i podejścia do życia.
Powinno to być mocno przemyślane i co najważniejsze trzeba tego chcieć .!

Pozdrawiam



#112855 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez Claudia on 2009-02-02, godz. 17:52 w Szukam kontaktu

A to niby czemu ?
nie rozumiem ??
Człowiek nie powinien patrzeć na to kto ma jaką wiarę tylko na to jaki jest ...



#112844 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez Claudia on 2009-02-02, godz. 14:53 w Szukam kontaktu

Klaudia,świadków wszedzie jak zatrzesienie,a ty ich nie widzisz?Mam wrazenie,ze bajerujesz cos tutaj,napisz prawde,kim jesteś? <_<





Nie bajeruje tylko nigdzi ich nie widać .!!
Jestem sobą i proszę tylko o pomoc...


Dziękuję wszystkim innym za pomoc :)

^^Po za tym moje imię piszę się przez C :)



#112803 PROSZĘ O POMOC

Napisano przez Claudia on 2009-02-01, godz. 22:39 w Szukam kontaktu

Witam
Mam 18 lat i jestem z Sopotu,wychowałam się w rodzinie Katolickiej,jednak nigdy nie wierzyłam tak naprawde.
Kilka lat temu znajomy ŚJ zaczął mi opowiadać i tłumaczyć biblie i wszystko nagle zaczęło mieć sens...Jednak straciłam z nim kontakt a ostatnio dużo rozmyślałam i chciałabym się wgłębić w religie,tyle,że nie wiem jak...
Nie wiem czy i gdzie można iść na spotkania,jak poprosić o studium...
Słyszałam,że nie każdy może uczestniczyć w spotkaniach czy to prawda ??
Chciałabym się wgłębić i wiecej się dowiedzieć jednak nie wiem jak :(
Proszę pomóżcie bo naprawde mi na tym zależy ...

Serdecznie pozdrawiam