Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika FENIX

Odnotowano 13 pozycji dodanych przez FENIX (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )


Sort by                Order  

#119815 STOSUNEK RÓŻNYCH PROTESTANTÓW DO WOJEN

Napisano przez FENIX on 2009-05-30, godz. 23:38 w Ogólne

[Wydaje mi sie,ze zaczynasz nas atakowac na oslep,wchodzisz na obszary Ci obce i brak ci argumentów merytorycznych,a zaczepki ad"personam nie sa tu adekwatne do konfliktu.Andrzeju,niepokoi mnie to,bo jest to objawem nienawisci,a uczucie to jest wielce destrukcyjne.



BOŻE, CO ZA HISTERIA! NAWET ŚJ NIE REAGUJĄ TAK NA TRUDNE PYTANIA.

Jezus angażował się w politykę, wchodził w konflikty z faryzeuszami, kapłanami, Herodem, wygonił raz handlarzy ze Świątyni z użyciem bata, łamał przepisy szabasu, rytualnej nieczystości i ostatecznie został skazany za próbę wywołania powstania, pod pretekstem kwestionowania boskości Cezara. Wszystko to była działalność, którą dzisiaj nazwalibyśmy polityką.


KAŻDY Z NAS PROWADZI NA TYM FORUM POLITYKĘ. ROZWADNIANIE ZNACZENIA SŁOWA JEST CZĘSTĄ TAKTYKĄ ZASTĘPCZĄ Z BRAKU MERYTORYCZNYCH ARGUMENTÓW.

WYŁĄCZ CAPS LOCK. To taki podłuży przycisk z prawej strony.


Owszem, to moje osobiste zdanie. Nie uznaję Sola Scriptura i w uzasadnieniu mojego światopoglądu dopuszczam źródła inne niż sama Biblia.




WIESZ, CAPS LOCK MI SIĘ "ZACIĄŁ" JUŻ PRZY WPISYWANIU MEGO NICKA NA TYM FORUM :D

NO TO WIĘC MIESZASZ TROCHĘ W TEMACIE, BO WSZYSCY PROTESTANCI STOJĄ NA STANOWISKU "SOLA SCRIPTURA", WIĘC MOŻE SIĘ NIE UDZIELAJ W TEMACIE.



#119805 Tutaj można przedstawić swoją historię

Napisano przez FENIX on 2009-05-30, godz. 21:54 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

No to prosimy o szerszą wypowiedź ;)


BYŁEM ŚWIADKIEM, ALE ZACZĘŁO MI ŚMIERDZIEĆ I GDY ZBADAŁEM KILKA KWESTII I ODKRYŁEM, ŻE MNIE OSZUKIWANO- ODSZEDŁEM.
ODWRÓCILI SIĘ ODE MNIE NIE TYLKO ŚJ, ALE RÓWNIEŻ INNI ZNAJOMI I PRZYJACIELE, GDY "DAŁEM IM KOSZA" (CHCIELI MNIE ZWERBOWAĆ DO SWOICH DENOMINACJI).
A GDY STAŁEM SIĘ JAWNYM ATEISTĄ, POTRAKTOWALI MNIE NIE WIELE LEPIEJ NIŻ ŚJ. JEDYNA RÓŻNICA TO TA, ŻE MÓWIĄ MI "CZEŚĆ", GDY MNIE WIDZĄ.



#119804 STOSUNEK RÓŻNYCH PROTESTANTÓW DO WOJEN

Napisano przez FENIX on 2009-05-30, godz. 21:50 w Ogólne

Caps lock Ci się zaciął?

Wojna to zło, ale mamy prawo się bronić. Winę za wywołanie wojny ponosi atakujący.


TO TWOJE OSOBISTE ZDANIE. PODAJ DOWODY Z NOWEGO TESTAMENTU



#119802 CZY BÓG JEST OKRUTNY?

Napisano przez FENIX on 2009-05-30, godz. 21:47 w Ogólne

czyli twoim zdaniem andreaZZ może atakować i ranić uczucia innych, natomiast nie można jemu odpowiadać w jego stylu, bo wtedy jest człowiekiem któremu należy współczuć?


Z TEGO, CO ZAOBSERWOWAŁEM, TO BYŁA TO OBRONA. NIE PORADZIŁEŚ SOBIE Z JEGO PYTANIAMI I STĄD TOCZENIE PIANY. ON TEŻ CZASAMI SIĘ ZAPĘDZAŁ, ALE PRZYNAJMNIEJ POTRAFIŁ TO PRZYZNAĆ.
TY CHYBA ŻYJESZ KONFLIKTAMI I SZUKASZ NOWEGO PRZECIWNIKA. JA NIE MAM CHĘCI NA KŁÓTNIE.



#119801 Czy Bóg upokarza kobiety?

Napisano przez FENIX on 2009-05-30, godz. 21:42 w Ogólne

Współczuję tobie Fenix, że podczas rozmów o Bogu zamiast dyskusji łamano ciebie kołem, przypalano, podtapiano i stosowano wszelkie możliwe tortury abyś tylko zaczął wierzyć w Boga.
A może jednak nie spotkało to ciebie a jedynie pisząc o postawie inkwizycyjnej po prostu pokazujesz, że nie masz pojęcia o czym piszesz.
Ponadto czy wiesz jak żyły kobiety w czasach Biblijnych, że piszesz iż przeżywają to smo co muzułmanki? Możesz przedstawić jakieś studium porównawcze na ten temat?


NIC TAKIEGO NIE NAPISAŁEM. NIE ZNASZ ZNACZENIA SŁOWA "POSTAWA", TO CO DOPIERO PISZESZ O "STUDIUM PORÓWNAWCZYM"...



#119800 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez FENIX on 2009-05-30, godz. 21:39 w Trójca

Skoro Bóg Ojciec istniał zawsze to musiał też zawsze istnieć Syn. Bo dla kogo byłby Bogiem? Skoro też ktoś jest wieczystm Ojcem to chyba nie ma =co dyskutować, jakoby kiedyś się nim stał. Obydwie możliwości prowadzą do sprzeczności. A więc Ojciec i Syn musieli istnieć od wieków.


BÓG ISTNIAŁ ZAWSZE, ALE NIGDZIE NIE JEST POWIEDZIANE, ŻE ZAWSZE BYŁ OJCEM. POZA TYM, SAMO SŁOWO "OJCIEC" MA ZNACZENIE TYLKO WTEDY, GDY ZRODZI SYNA. JEŻELI SYN MA TAKI SAM STATUS JAK OJCIEC, TO NIE JEST SYNEM, TYLKO BRATEM.



#119799 STOSUNEK RÓŻNYCH PROTESTANTÓW DO WOJEN

Napisano przez FENIX on 2009-05-30, godz. 21:35 w Ogólne

Nie bardzo widzę związek z tematem.


Mimo to nigdzie nie było zakazu działalności społecznej/politycznej.


Nikt nie ma religijnego obowiązku brać udział w wojnie ale też nikt nie ma religijnego zakazu.



A DLACZEGO DWAJ OSTATNI PAPIEŻE PROTESTOWALI PRZECIW WOJNOM?
NAKAZ, BY "MIŁOWAĆ NIEPRZYJACIÓŁ" NIE WYKLUCZA ZABIJANIA ICH?



#119774 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez FENIX on 2009-05-30, godz. 18:54 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

MELDUJĘ SIĘ NA LIŚCIE B)



#119773 Czy Bóg upokarza kobiety?

Napisano przez FENIX on 2009-05-30, godz. 18:52 w Ogólne

Myślę, że odnalazłabym się i jako Żydówka i jako poganka. W każdej rzeczywistosci człowiek może zaznać szczęścia. W duzej mierze zależy to od pozytywnego podejścia do życia, pogody ducha, rozsądnego optymizmu. Ile wypromieniowujemy dobrej energii, tyle samo zazwyczaj do nas wraca w postaci dobrych rzeczy. To nie znaczy, że nie doceniam faktu, że urodziłam się w XX wieku. Pewnie, że jest za co dziękować Bogu! Za to chociażby, że mogę z Tobą polemizować ;).
Daleka jestem od oskarżanie Boga za wszelkie zło, które spotykało kobiety w przeszłości i spotyka w czasach nowożytnych. Myslę, że wiele kobiet ufa Bogu i doświadcza na codzień Bożej miłości. Niewykluczone, że "uległym" przez wieki kobietom, chyba z natury, łatwiej przychodzi wierzyć. I zauważył ten fakt Pan Jezus ukazując się po raz pierwszy po zmartwychwstaniu właśnie kobietom, tym istotom stojącym w żydowskiej hierachii niżej od mężczyzn. W jednakowej też mierze Duch Święty zstąpił na zgromadzonych w dniu Pięćdziesiątnicy, na kobiety i na mężczyzn.


NIE POWIEDZIAŁABYŚ CZEGOŚ PODOBNEGO, GDYBYŚ ZAMIAST W WOLNEJ POLSCE, BYŁA OBYWATELKĄ NP SOMALII. TAM SIĘ ZATRZYMAŁ CZAS I TO, CO PRZEŻYWAJĄ MUZUŁMANKI W TAMTYCH KRAJACH, PRZEŻYWAŁY KOBIETY W CZASACH BIBLIJNYCH.

POZA TYM CHCIAŁEM ZAUWAŻYĆ, ŻE GDYBY WIĘKSZOŚĆ CHRZEŚCIJAN MIAŁA TAK ŁAGODNE USPOSOBIENIE JAK TY, TO PRZYJEMNIE BY SIĘ Z NIMI KONWERSOWAŁO. NIESTETY WIĘKSZOŚĆ PRZYJMUJE WOBEC OSÓB NIE WIERZĄCYCH W BOGA POSTAWĘ INKWIZYCYJNĄ. PRZYKRE. POZDRAWIAM :)



#119772 Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie

Napisano przez FENIX on 2009-05-30, godz. 18:43 w Trójca

Pojęcie Ojciec i Syn uzmysławia nam właśnie, iż są to osoby o tej samej naturze. No bo kim jest syn konia jaki nie koniem właśnie?



No więc właśnie rozumiemy to w taki sposób, iż zarówno Ojciec jak i Syn zawsze istnieli. Czyli, iż zawsze był Bóg Ojciec, bowiem jeśli nie byłoby Syna to nie byłoby Ojca, a zatem Ojciec istniał zawsze. Podobnie z Synem. Nie mógł mieć początku, bo podobnie Ojciec musiałby miec początek. A więc są to osoby wieczne. :P



RAYMOND FRANZ NAZWAŁ PODOBNE NAUKI "AKROBATYCZNĄ LOGIKĄ". FAKTYCZNIE, TRZEBA SIĘ NIEŹLE NAGIMNASTYKOWAĆ, BY WYMYŚLIĆ COŚ TAKIEGO....

BYŁBY Z CIEBIE DOBRY RZECZNIK PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO LUB SZEF MINISTERSTWA PROPAGANDY ZSRR.

NIKT Z NAS NIE RODZI SIĘ OJCEM, DOPIERO JAK SPŁODZI DZIECKO SIĘ NIM STAJE. BÓG ISTNIAŁ ZAWSZE, ALE OJCEM STAŁ SIĘ DOPIERO, GDY ZRODZIŁ SYNA- TO LOGICZNE.



#119766 CZY BÓG JEST OKRUTNY?

Napisano przez FENIX on 2009-05-30, godz. 17:18 w Ogólne

Dodam do tego dziwaczne wymaganie "stwórcy" dzielenia zwierząt na czyste i nieczyste. Bo jak to jest, że "źródło czystości" stworzyło nieczyste zwierzęta? Czy w tym jedynym wypadku dzieło nie świadczy o swoim stwórcy? A może jednak świadczy, potwierdzając zarzuty racjonalnie myślących?!......
Jeszcze jedna kwestia: Skoro bozia stworzyła wszystko, człowieka, zwierzęta i rośliny- to dlaczego ZŁOŚLIWIE zaprogramowała im w genach podatność na choroby?
Wniosek z tego, że bozia jest złośliwa i zawistna ("Nie będziecie mi posłuszni, to g...o z tego mieć będziecie"). A nawet gdyby przyjąć, że człowiek zgrzeszył umyślnie i jego potomstwo zostało obarczone skutkami postępku przodków, to po jakiej linii zwierzęta i rośliny chorują? Chyba, że zwierzęta odziedziczyły grzech po wężu, a rośliny po zerwanym przez Ewę owocu z drzewa poznania dobra i zła :lol: :lol: :lol:


NIEZŁE :D WSPÓŁCZUJĘ CI, ŻE JESTEŚ ATAKOWANY. OBSERWUJĘ TO OD POCZĄTKU I BRAK MI SŁÓW...



#119765 Tutaj można przedstawić swoją historię

Napisano przez FENIX on 2009-05-30, godz. 17:14 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

witam, od kiedy jesteś i jaka przyczyna.


OJ DUŻO BY PISAĆ. ZACZĄŁEM KIEROWAĆ SIĘ GŁOWĄ, NIE SERCEM. IDZIE 5 ROK.



#119761 Tutaj można przedstawić swoją historię

Napisano przez FENIX on 2009-05-30, godz. 16:38 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

WITAM WSZYSTKICH, JESTEM TU NOWYM ODSTĘPCĄ, ALE ZAGLĄDAŁEM TU WCZEŚNIEJ I TROCHĘ POCZYTAŁEM I POOBSERWOWAŁEM.... :rolleyes: