Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Yaśmina

Odnotowano 19 pozycji dodanych przez Yaśmina (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-19 )


Sort by                Order  

#23706 Historyjka ze zgromadzenia specjalnego w Zgorzelcu

Napisano przez Yaśmina on 2006-04-07, godz. 20:11 w Humor

A oto historyjka ,która rozeszła się jako doświadczenie na zgromadzeniu specjalnym w Zgorzelcu 2-go kwietnia . :D :D :D


Niebezpieczni ludzie


W niektórych rejonach USA system lokalnej sieci telefonicznej jest nadal bardzo prosty,
pochodzący nierzadko z początku lat czterdziestych. Podnosząc słuchawkę można usłyszeć aktualnie prowadzone rozmowy, jeżeli telefonistka zapomniała przełożyć kable. Pewna siostra przeprowadziła się w taką okolicę, a pewnego dnia, gdy postanowiła gdzieś zadzwonić, usłyszała w słuchawce swoje nazwisko. Okazało się, że to najbliższa sąsiadka rozmawia na jej temat. Siostra postanowiła nie zdradzać swojej obecności i posłuchać...
...No wiesz, Mabel, w zasadzie na pierwszy rzut oka nie widać nic niepokojącego. Jako sąsiadka jest idealna. Jak tylko się sprowadzili, od razu mnie odwiedziła i przyniosła ciastka. Ale mówię Ci, oni maja kilka podejrzanych pomysłów. Że co?
...Naprawdę. Mówię ci, no na przykład chcą przejąć władzę! Co? Nie, nigdy nie powiedziała mi tego wprost, ale podsłuchałam kiedyś, jak przez telefon mówiła z kimś, jak to będzie, gdy zapanuje nowy system. Tak! Nawet mają na to swoją nazwę, coś jak Teol...nie Teok... O! Teokracja! Cokolwiek by to miało znaczyć!
...Jak? Przez pospolite ruszenie, albo zorganizowany terror! Mabel, to proste, ona nawet raz powiedziała, że jest już ich wielka rzesza, i że właśnie ona ma zacząć wielki ucisk - no to przecież jest jasne, co oni szykują, nie? I wyobraź sobie, oni chcą to zrobić już wkrótce, sama słyszałam, jak ona mówiła, że jakiś Jehowa przyspiesza dzieło. Nie sądzisz chyba, że to jakiś ich góru czy ktoś w tym stylu? No i Mabel, nie uwierzysz, ale oni mają własną siatkę wywiadowczą! Nie , nie żartuję. To cały system opracowany w ich biurze głównym, jak sama powiedziała, i nazywa się MOPS! I wyobraź sobie, że to działa w 200 językach.!
...Bo poza tym oni wszyscy świetnie znają języki obce. I to jakie. Ona ciągle opowiada o tym, co przeczytała w pismach greckich, albo hebrajskich. Niesamowite, nie?
...Zaraz ci powiem, jak to działa. Na początku oni opracowują teren. Tak, wysyłają najlepszych ludzi, jakichś pionierów, żeby studiowali ludzi - no tak, sama słyszałam, ona sama kiedyś przez nieuwagę powiedziała, że prowadzi u nas takie studium. No i ci pionierzy dostają co miesiąc zaszyfrowane instrukcje. Co? No tak, wiem, bo słyszałam, jak pytała kogoś, czy już dostał swoje NSK w tym miesiącu. No sama powiedz, co to może być?
...No i Mabel, uważaj, oni porywają ludzi, którzy nie chcą ich słuchać! No, mówię ci, naprawdę! Sama słyszałam, jak ona komuś tłumaczyła warunki "okupu". "Okup" - ciągle to powtarzała - i to "odpowiedni dla wszystkich"! Muszą ich porywać całymi grupami, pewnie nie opłaci im się pojedynczo. Mówię ci Mabel oni są sprytni!
...No i jeszcze nie powiedziałam ci, że z tych co się nie wykupią oni robią niewolników! Tak Mabel, na pewno tak. Ona często coś mówiła o klasie niewolnika. No i uważaj dziela ich na "wiernych i roztropnych" oraz na "gnuśnych" - pewnie takich, co nie chcą pracować. Że niby skąd wiem? No bo sama mówiła znajomej o kimś, kto - wyobraź sobie - był nieczynny przez ponad rok! Niesamowite , a jednak pozwolili mu żyć...
...Nie Mabel, niezupełnie. Oni całkiem normalnie pracuja i zarabiają. Inacej za szybko zwróciliby na siebie uwagę. Ciekawe tylko, że u nich są sami rolnicy i hodowcy. Niektórzy mają tylko małe trzódki, a inni chyba eksperymentują, bo hodują jakieś "drugie owce". Nie mam pojęcia jaki to może być gatunek. Ale najwięcej jest rolników. To chyba im najlepiej wychodzi, bo sama słyszałam, że mają wielkie żniwo i brakuje im robotników. No i popatrz, Mabel, jak diabeł dba o swoje - nasi rolnicy ledwo przeżyli ostatnią suszę, a u nich - wielkie żniwa!



Starałam się przepisać dokładnie i chyba mi sie udało :D :D :D tylko nie wiem czy nie powinnam tego zamieścić w dziale humoru :lol:
Oryginał pochodzi z pierwszej ręki ,dostałam od starszego zboru.

Pozdrawiam :P



#22734 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez Yaśmina on 2006-03-31, godz. 19:59 w Nowości z kraju i zagranicy

Droga siostro Lotko ja nie pytam czy Cię wykluczyli ,ale czy miałaś komitet ,a to duża róznica ;) przecież doskonale o tym wiesz tak jak ja :P



#22603 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez Yaśmina on 2006-03-30, godz. 10:31 w Nowości z kraju i zagranicy

Witaj droga koleżanko Lotko :)

Może spytam wprost droga siostro :CZY MIAŁAŚ JUŻ KOMITET?

Powinnaś wiedzić o co mi chodzi ,bo napewno nie o przebywanie na tym forum .A może boisz sie przyznać starszym co wyprawiałaś z "odstępca " płci męskiej ?
Bo widzisz jeżeli żyjesz w takiej obłudzie to nie dziwię się ,że posądzasz o tą obłudę innych :D

Pozdrawiam wszystkich



#16832 Kim są dla ŚJ Honorowi dawcy krwii"?

Napisano przez Yaśmina on 2006-01-17, godz. 17:26 w Kwestia krwi

A ja jestem ciekawa kim są tacy honorowi dawcy krwi dla świadka Jehowy chorującego na hemofilię i przyjmującego zastrzyki z frakcjii krwi ? :unsure:



#16410 Wykluczeni?

Napisano przez Yaśmina on 2006-01-12, godz. 09:29 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Sama odeszłam i jak narazie nie mam zamiaru należeć do żadnego wyznania choć w Boga wierzę i to nie od Niego odeszłam (jak twierdzą świadkowie) tylko z ORGANIZACJII LUDZKIEJ !!!

Pozdrawiam



#16042 nawracanie się świadków Jehowy na chrześcijaństwo

Napisano przez Yaśmina on 2006-01-07, godz. 12:31 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

W szczególności do Jaśminy

A ja Ci powiem jedno 32k...SPADAJ !!!... i nie wypisuj mi tych bzdurnych liścików na maila ,bo to "daremne żale i próżny tród" ;) nie sil się na listowną formę głoszenia ,bo moje z Wami rozmowy już dawno się skończyły ,a poza tym popełniasz ciężki grzech rozmawiając ze mną :o

Mimo wszystko pozdrawiam :D



#15635 Co w końcu wolno?

Napisano przez Yaśmina on 2005-12-28, godz. 10:35 w Zwyczaje Świadków Jehowy

To może wy mi odpowiecie co znaczą slowa ,,odrobina kwasu całe ciasto zakwasi"? To, że usuwa się zatwardziałego grzesznika jest jaknajbardziej zgodne z biblią i świadczy o tym, że nie ,,idziemy" na ilość (byle było więcej ludzi do kolportowania gazetek :ph34r: ) ale dbamy o czystość zboru.

A więc lotka co Ty jeszcze tu robisz ? :ph34r: marsz do starszych przyznać sie do wszystkiego ,bo zakwaszasz cały zbór :P



#15225 Seks przedmałżeński u świadków Jehowy - mężczyźni

Napisano przez Yaśmina on 2005-12-16, godz. 10:58 w Seksualność

Och jacobbi..po co Ci chłopcze to podwójne życie...? A rób ty se w życiu co chcesz....Wyjeżdżaj w gory i doliny z laskami, pij litrami spiryt, może jeszcze sobie inne ,,atrakcje" wymyśl...tylko po co Ty jesteś świadkiem?(bo tak mniemam z twych wypowiedzi..chyba, że się mylę)... Może Ty już masz rozdwojenie jaźni...nawet napewno...No chyba, że masz zamiar być ,,wtyczką" i najusilniej do zła namawiać...hehe ;)  , a potem raporty do forum pisać i upajać sie upadkami poszczegónych ludzi.  :ph34r:

hahaha zaraz pęknę ze śmiechu :D przyganiał kocioł garnkowi :P lotka piszesz tak jakby Cię na tym forum nikt nie znał :D :D ;) aż mi się w głowie nie mieści ,że można być tak obłudnym...a tak wogóle to Ty robisz tu pioniera może ? :P



#14686 pieniądze, pieniądze, pieniądze

Napisano przez Yaśmina on 2005-11-28, godz. 15:29 w Obowiązki teokratyczne

Pozatym płacąc podatki w penym sensie też finansujemy instytucje pomocy społecznej czy opieki.

A niby dlaczego mielibyście nie finansować opieki skoro z niej korzystacie ?...niejednej rodzinie świadków wypełniałam wniosek o dodatek mieszkaniowy i nie tylko :) oczywiście dla mnie to normalne ,bo każdemu potrzebującemu należy się pomoc ,ale dlaczego Ty widzisz organizację w różowych kolorach i nie widzisz tych biednych braci (lub nie chcesz ich widzeć) ?
Czytając Twoje posty Lotko zastanawiam się czy wiesz w jakim świecie żyjesz? Odnoszę wrażenie ,że akurat Tobie nie brak tego co niezbędne :) ale nie wszyscy świadkowie są w tak konfortowej sytuacjii i często są zmuszeni korzystać z pomocy nawet innowierców .Gdybyś chciała wytknąć nosek poza swój światek to może dostrzegłabyś inne kolory niż róż w tej "cudownej organizacjii"

Pozdrawiam :)



#14685 pieniądze, pieniądze, pieniądze

Napisano przez Yaśmina on 2005-11-28, godz. 15:03 w Obowiązki teokratyczne

przynajmniej świadkom nie musicie udzielać takiej pomocy bo radzimy sobie z tym i to wcale nie od ,,wielkiego dzwonu" a nierzadko korzystają z tego inni. :)

Lotka nie rozśmieszaj mnie kobieto :)...moja znajoma pracuje w hospicjum ma również kontakt z kilkoma innymi hospicjami i muszę Ci powiedzieć ,że wcale nie mało świadków korzysta z tego rodzaju pomocy (akurat tym osobom trzeba współczuć)i nierzadko bywa ,że nikt się nimi nie interesuje .Jeżeli zaś chodzi o to ,że nieraz skorzystają z Waszej pomocy inni (jak coś tam skapnie) to Jezus chyba coś na ten temat powiedział ;) "nie dmij przed sobą w trąbę " "niech nie wie twa prawica co czyni twa lewica" "bo czyż narody nie czynią tego samego tym ,których kochają ".
Droga Lotko pomoc charytatywna to nie wszystko , pomyśl tak np. o zastrzykach z frakcjii krwi mam nadzieję ,że wiesz ile litrów krwi (ja wiem ,że dużo) potrzeba na 1 taki zastrzyk dla hemofilika...chyba wiesz ,że świadkowie takie zastrzyki przyjmują ?...ale czy oddają na nie krew?...sama sobie odpowiedz. Przykładów można by tu mnożyć ,ale po co? Przecież wy jesteście samowystarczalni :D



#14682 ŚJ w literaturze, filmie, etc.

Napisano przez Yaśmina on 2005-11-28, godz. 13:58 w Zwyczaje Świadków Jehowy

właśnie jaka jest ta reakcja?

Nieprzychylna :) ,a w niektórych przypadkach wprost alergiczna...



#14638 ŚJ w literaturze, filmie, etc.

Napisano przez Yaśmina on 2005-11-26, godz. 20:29 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Witam i pozdrawiam :)

Czytając Wasze wpisy przypomniało mi się ,że dawno temu ;) oglądałam film pt: "Ksiądz". Opowiada on o młodym wikarym ,który po przybyciu do parafii postanawia odwiedzić wszystkich wiernych ( w towarzystwie proboszcza). Oczywiście pomysł okazuje się nietrafiony ponieważ wierni okazują się niezbyt pobożni i jakoś nikt nie kwapi się z tym aby zaprosić pasterzy do domu :D..w końcu obaj księża pukają do mieszkania i.....otwierają im świadkowie Jehowy oczywiście w garniturkach choć to powszedni dzień i właśnie odpoczywają :lol: ...(no ale cóż przykładny świadek śpi w garniturze ,a nóż ktoś się przyśni i trzeba będzie głosić ) :lol: ....
Choć jeszcze wtedy byłam świadkiem to uśmiałam się z tej sceny co niemiara ponieważ znałam reakcję "braci" na księży ,a ci nagle zapraszają ich do domu
:P



#14082 Były ŚJ mówi o Trójcy!!!

Napisano przez Yaśmina on 2005-11-17, godz. 17:17 w Trójca

Mirku dziwisz się Strażnicy, że nie widzi w tych wersetach nauki o Trójcy?
Śmiem twierdzić [ przez sympatię do Ciebie napiszę], iż co najmniej 40% katolików nie zauważy w tych podanych przez Ciebie wersetach nauki o Bogu jako Trójcy, a wiesz, dlaczego....? Pomyśl.

Nie interesuje mnie dlaczego "Straznica " nie widzi w tych wersetach nauki o Trójcy dla mnie ważne jest ,że ja nareszcie "coś " zobaczyłam :) za co serdecznie dziękuję Mirkowi no i oczywiście Tobie Bogdanie również choćby za to ,że taki wątek zaczełeś :)
Może krótko napiszę o co konkretnie mi chodzi .Od urodzenia do 34 roku życia byłam katoliczką i jak tu Bogdan słusznie zauważył nie rozumiałam wielu nauk własnej religii (oczywiście moje wina ,że nie szukałam odpowiedzi)przez co kiedy odwiedzili mnie świadkowie stałam się łatwym łupem (choć za jedno jestem im wdzięczna za to ,że zaczełam czytać Biblię).Przez następne 11 lat byłam świadkiem Jehowy co pomogło mi poznać tą organizację od środka (nie jest taka sielankowa jak się nam wszystkim jawi ) i w miarę upływu czasu zaczełam widzieć wielkie nieścisłości z Biblią w naukach WTS więc odeszłam ponieważ nie potrafiłam nauczać innych ludzi tego z czym sama się nie zgadzałam.Choć nie odeszłam od Boga tylko z organizacjii to jednak w pewnym momencie poczułam się samotna w Jego wielbieniu zaczełam myśleć o powrocie na łono kościoła i wtedy pojawiło się "ale" w postaci niezrozumienia nauki o Trójcy co oczywiście przeszkadzało mi w takim powrocie.Jednak kiedy dziś zaczełam czytać ten wątek coś we mnie drgnęło ponieważ pojawiło się dla mnie "światełko w tunelu" :) i choć nie jest to jeszcze powiedziane ,że zrozumiałam to dogłebnie i przyjmuję za pewnik to jednak jest już "COŚ",że wogóle ta nauka zaczyna do mnie docierać i moje serce zaczyna się niezmiernie radować z tego powodu :)
Pozdrawiam i jeszcze raz serdecznie dziękuję Mirku i Bogdanie

ps.Bogdanie nie wiem ile % katolików nie zauważa w tych wersetach nauki o Trójcy ale czy nie uważasz ,że ważne jest to ,że ktoś wogóle naukę tę zauważy ?(może to ta jedna zbłąkana owieczka?) :)



#13755 Wywieranie wpływu na ludzi

Napisano przez Yaśmina on 2005-11-13, godz. 21:27 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Bardzo dziękuję Terebintku doszło w całości :D



#13743 ex Świadkowie w Koszalinie i okolicach

Napisano przez Yaśmina on 2005-11-13, godz. 18:06 w Szukam kontaktu

Hej Dawidus :) choć nie jestem z Koszalina to też jestem tu nowa i witam Cie serdecznie...ja niedługo będe obchodzić pół rocznicę "mojego zejścia na złą drogę " dlatego cieszę się ,że jest takie forum jak to, gdzie możemy się spotykać i wymieniać poglądy...

Pozdrawiam i 3maj się



#13742 Wywieranie wpływu na ludzi

Napisano przez Yaśmina on 2005-11-13, godz. 17:31 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Ja też baaaardzo proszę:)

[email protected]



#13735 Czym jest Strażnica?

Napisano przez Yaśmina on 2005-11-13, godz. 16:24 w Tematyka ogólna

Jakie swojskie klimaty :D skąd ja to znam ;) no jak to przecież z autopsjii :rolleyes: najważniejsze to było znać treść artykułów wprost z "kanału" no bo jakże potem ropowszechniać taki "pokarm" którego samemu się nie spróbowało :lol: no a biblia ?...niby nawoływano do codziennego czytania ,ale już bez takiego nacisku ,bo anuż ktoś zacznie rozmyślać nad tym co czyta :ph34r:...a to dopiero byłaby tragedia...



#13670 Chcę napisać książkę o PNŚ

Napisano przez Yaśmina on 2005-11-12, godz. 22:38 w Książki na temat ŚJ

Ale się ubawiłam czytając ten wątek ,a szczególnie wpisy Ola są przezabawne :D ...a Mirkowi powodzenia życzę w tym pisaniu książki :P

Pozdrawiam
:P



#13669 Wielka Nierządnica

Napisano przez Yaśmina on 2005-11-12, godz. 22:33 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Mnie podobnie jak Pawłowi brakuje odpowiedzi :huh: