Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika augustusgermanicus

Odnotowano 441 pozycji dodanych przez augustusgermanicus (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#115847 ZABAWA

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-03-25, godz. 10:46 w Humor

Ciesze sie,ze słoneczko topi snieg,ale nie lubie silnego wiatru i siedze w domu.

Osoba pode mna pokrzepiła jakąś strapiona dusze i swiat stal sie lepszy. :)



Skad wiedzialas? Stanalem rano przed lustrem i powiedzialem sobie ze fajny ze mnie gosc. Od razu lepiej sie poczulem i swiat stal sie lepszy :)

Osoba pode mna wlasnie zwycieza walke z "kryzysem"



#140823 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-20, godz. 12:11 w Oceń forum

A ja dorzucę troszkę dziegciu:

Jam 1:17 ns Każdy dobry dar i każdy doskonały podarunek pochodzi z góry, bo zstępuje od Ojca świateł niebiańskich, a u niego nie ma zmienności obracania się cienia.


Logika versus Lam 1:0

Lam. umiłowany Bracie w którym momencie cytowany przez Ciebie werset zastosowała sama nieomylna organizacja, redagując stopkę pamiętnego wydania PS pażdzernik/listopad 1995 roku:

Stopka ukazująca się w Przebudźcie się! od nr 7 z 1988 roku do końca października 1995 głosiła:
„...czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo.”

a co stało się ze stopką już w wydaniu listopadowym to pewnie wiesz albo zaraz sprawdzisz.


Choć niewolnik zapewniał, że zarówno przepowiadane przez nich wydarzenia, jak i terminy tych wydarzeń pochodzą od samego Boga, te zapowiedzi nigdy się nie spełniały. Kto zatem obrócił cień Jehowy ? :rolleyes:




Oj oj oj oj oj. No tak sie nie robi. Lama? Pradem?! Ha ha ha

Jak znam zycie Wielki Straznik Wiary - Lam, umilknie na jakis czas. Ewentualnie wszystkich tu zwyzywa od parszywych odstepcow. Tak to jest gdy fanatykowi brak argumentow.



#141010 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-23, godz. 05:51 w Oceń forum

Ponoc tylko krowa nie zmienia poglądów,a Iam nie jest krową,prawda Iam??,ja w niego wierzę ... contra spem sero,że wyjdzie z siebie i stanie obok i ujrzy ... siebie w krzywym zwiercadle.
Masz rację Iama nie można tak traktowac logicznymi wywodami,bo nas bóg pokaże ...ale gdzie raki zimują.


Też pozdrawiam Iama i innych którzy mają tyle cierpliwości i wytrwałości do nas nieuków. :)


Ave Caius Cesar - Morituri Te Salutant

Dzieki za napomnieenie juz bede grzeczny ;)



#140982 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-11-22, godz. 17:38 w Oceń forum

wyciagniesz straznice i bedziesz kopiował te bzdety ze straznicy dalej, az ci sie skoncza straznice na dany temat


koniec koncow predzej sie selen 83 rozpada niż ty poglady na inne niz straznicowe zmieniasz.


Oj! Juz Lam dopilnuje by po Armagedonie Twoje truchlo Rhundz zostalo na polu najdluzej :D

Nie wypada! Lama?! Logiką?!

Pozdrawiam



#137846 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-10-01, godz. 12:38 w Oceń forum

WTS tak dobrze żyje z marki Jehowy ze gdyby nie istniał trzeba by było go wymyślić. Są koncerny które handlują napojami, komórkami czy czymkolwiek innym, WTS INC handluje strachem i Jehowa. biznes się kręci.



#100732 Obrazy a KK

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-09-08, godz. 09:42 w Ogólne

Też uważam, że dobrze, iż nie wdepnąłem w to bagno, w którym ludzie marnują młodość lub co gorsza całe życie.



Czy to nie za ostra i niesprawiedliwa wypowiedz? Bagnem mozna by zatem nazwac kazda organizacje religijna.

Zakon? Bagno! Czemu? Bo " ludzie marnują młodość lub co gorsza całe życie"
Kosciol? Bagno! Czemu? Bo " ludzie marnują młodość lub co gorsza całe życie"
Forum Watchtower? Bagno! Dlaczego? Bo " ludzie marnują poranki lub co gorsza przerwy obiadowe"

Troche dystansu i poprostu ludzkiej kultury



#100736 Obrazy a KK

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-09-08, godz. 09:59 w Ogólne

Tak to "bagno" , w ktore wdepnelem ochronilo mnie przed wieloma niebezpieczenstwami....... no i taki bylem czy jestem z tego powodu nieszczesliwy....... :P



Dokladnie. Nawet gdy sa sprawy z ktorymi sie nie zgadzam lub mam watpliwosci to nawet odchodzac sposrod SJ nie bede wszystkiego krytykowal i potepial.



#119770 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-05-30, godz. 18:39 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Czyli można powiedzieć, że jesteś wierzącym choć niepraktykującym ateistą, za to niewierzącym lecz praktykującym śJ? Nigdy nie posądzałam swiadków o nadzwyczajną wiarę, ale mimo wszystko daleko im do ateizmu. Myslę, że może to nie ku ateizmowi się skłaniasz, ale bliżej Ci do deizmu lub agnostycyzmu. Bo zostając śJ chyba trochę wierzyłeś w Boga. Czy było to dla Ciebie wydarzeniem towarzyskim?



Doroslem. Oddalem sie SJ do chrztu w wieku 15 lat i naprawde niewiele rozumialem. Chrzest wynikal z presji "bo juz trzeba"
Od tego czasu minelo kilkanascie lat, zrozumialem ze to w co WIERZYLEM to bajki i bujdy, mam twarde dowody na to ze bog nie istnieje, a jesli istnieje to "zly z niego czlowiek"

Jestem oficjalnie nadal SJ dlatego ze wiekszosc moich znajomych to SJ, moja zona zna moje poglady i juz przestala protestowac.



#119738 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-05-29, godz. 19:56 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Słowa napisane tak dawno temu, a zawsze będą aktualne. Z deszczu pod rynnę wpadają Ci, którzy odchodząc od śJ nie chcą się utożsamiać z chrześcijaństwem. Bóg jest jeden i jednakowo są nastawieni wszyscy jego wyznawcy.... Prawie wszyscy.



Zabawne bo ja jestem oficjalnie nadal SJ. Wiem juz jednak ze jestem tez ateista :)



#119755 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-05-30, godz. 07:15 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

A to rzeczywiście zabawne :lol: . A najbardziej zabawne jest to TEŻ


Bycie SJ to raczej fakt towarzyski niz zwiazany z wiara.



#100580 144000

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-09-05, godz. 16:04 w Tematyka ogólna

Mam pytanie z dziedziny logiki i matematyki. Czy ktos z Was zna "bierzace" wyjasnienie znaczenia liczby 144,000?

Powod dla ktorego o to pytam jest bardzo prosty. Skoro w niebianskim rzadzie (wedlug WTS) ma wspolrzadzic z Chrystusem 144,000 Pomazancow to kto sie do nich zalicza?

Czemu o to pytam? Zastanowmy sie chwile.

144,000 minus 9000 zyjacych obecnie daje 135,000.

Z tego wynika ze zarowno w czasach Chrystusa, pierwszych Chrzescijan, Sredniowieczu, XIX oraz XX wieku zaledwie 135000 ludzi bylo aktywnymi i zaslugujacymi na niebianska nagrode chrzescijanami. Daje to srednio 67,5 osoby na rok w czasie calych 2000 lat ktore minely od czasow Chrystusa.

Ciekawe prawda?
Wydaje mi sie to niemozliwe.

Z gory zaznaczam ze cale wyjasnienie WTS jest dla mnie bardzo cieniutkie, ale powyzsze pytanie moze wywolac ciekawy wyraz twarzy u odwiedzajcych Was SJ.

Czy moje rozumowanie ma jakies bledy?

Ciekaw jestem waszej odpowiedzi. Szczegolnie chcialbym uslyszec od bylych i obecnych SJ.



#100847 144000

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-09-09, godz. 16:13 w Tematyka ogólna

WTS nie prowadzi statystyk lub ich nie upublicznia, gdyż okazało by się , że liczba przyznających się do pomazańców przekroczyła by właśnie owe 144 000. No i WTS miał by komplikacje z wyjaśnieniem tej sprzeczności. Z tego też powodu nie dopuszcza by ją wyjaśniano. Myślę, że o to Ci chodziło? -- gambit



Dokladnie o to mi chodzilo. Na zdrowy rozum to sie kupy nie trzyma i dlatego nikt tego tematu glosno nie porusza bo jesli ruszymy ten maly elemencik i zadamy pytanie o kolejny a wtedy trzeci i czwarty okaza sie bez sensu..... poprostu wszystko sie posypie.
Po czesci potrafie zrozumiec WTS. Jesli chcialbym niepodzielnie rzadzic umyslami i sercami wiernych to swietna metoda.

Nie pytamy! Nie watpimy! Czekamy na "Jehowe".....
Zawsze na ten termin az mnie trzeslo z oburzenia.

Przypisywanie sobie roli samego Boga. Jeszcze jeden dowod na to ze WTS jest Falszywym Prorokiem.

Takim o milym obliczu i dobrej opinii ale mimo tego Falszywym Prorokiem

Pozdrawiam



#100757 144000

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-09-08, godz. 15:46 w Tematyka ogólna

dlaczego akurat 144000?
Bo myślę że akurat ta liczba pasuje im pod ideologię... i to wszystko...
Nie ma sensownego tak naprawdę wyjaśnienia.


To co zwraca moja uwage to fakt ze dla samych SJ ta licz<ba powinna byc bardzo watpliwa. Ostatnio tlumaczylem mojej wspanialej zonie ze to czego najbardziej zniesc nie potrafie to to owcze przytakiwanie dla dowolnej teorii i dla dowolnego wyssanego z palca pogladu tylko dlatego ze niewolnik wierny i roztropny i CK tak powiedzieli. A teraz wszyscy na kolana i poklon!

Zadnej krytyki, zadnego tresciwego zbadania tego co przeczytamy w Straznicy. Pisza ze tak jest no to tak jest.

Smutne



#100751 144000

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-09-08, godz. 14:05 w Tematyka ogólna

Wychodzi z tego niezla lamiglowka, czyli bigos a na koniec klops :)
Kolejny element wierzen ktorego przy calej sympatii osoba z IQ powyzej pewnego minimum nie moglaby spokojnie przelknac.
Teraz sie przyznam ze przez dlugi czas tylko grzecznie kiwalem glowka slyszac oficjalna wersje.
Pewnym wytlumaczeniem mogloby byc 12000 czlonkow ostatka z 12 wybraych krajow. Pomnozone przez tysiac rzy pierwiastek z Ksiegi Daniela, podzielone przez liczbe chlebow ktorymi Jezus....... itd itp



#100761 144000

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-09-08, godz. 16:14 w Tematyka ogólna

Podane przez ‘pojawiamsieiznikam’ 12 pokoleń x 1200 z każdego pokolenia daje = 144 000 jest wykładnią ŚJ. Dlaczego jest to wynik rzeczywisty, a nie symboliczny? Na razie wstępnie bez cytatów literatury ŚJ. Otóż 144 000 jest liczbą rzeczywistą a nie symboliczną z tego samego względu jak ,,baranek” (Jezus) jest jeden, to z tego samego powodu druga część zdania,(144 000) nagle ni z tond ni zowąd ma być symboliczna. (Ob.14:1) Ponadto przeciwstawiono grupie nieokreślonej do życia na ziemi. (Ob.7:9)

A co ma wspólnego 1 000 z księgi Daniela? Podejrzewam o: ,,…tysiąc tysięcy mu usługiwało…” (Dan.7:10), jak również ‘pięć chlebów’? (Łuk.9:16) Możesz to wyjaśnić bliżej? Czy to co podajesz jest Twym osobistym wnioskiem, czy wykładnią którejś z religi? A co masz jeszcze na myśli z nie domówieniem (którymi Jezus.......)?
-- gambit



Moje ostatnie slowa to poprostu kpina z matematycznych i teologicznych wygibusow. Nie znacza nic poza moim rozesmianym pyskiem. Dla mnie sama idea, sama cyfra przeczy logice. Zalozmy ze to rzeczywiscie 144,000. Policz sobie wszystkich czlonkow ostatka, dodaj tych ktorzy zyli i mieli nadzieje niebianska w XIX i XX wieku i powiedz mi czy ma ta cyfra sens. Gdzie miejsce dla Chrzesciajan z I wieku?

Zastanow sie i policz sobie a zrozumiesz ze poprostu liczby sie nie zgadzaja.

Poprawka.
-
Nie widzisz sensownego, co nie znaczy, że nie ma...
Mnie dziwi, że będzie Ich 144 000!
Ap 17:14 BTCi będą walczyć z Barankiem, a Baranek ich zwycięży, bo Panem jest panów i Królem królów - a także ci, co z Nim są: powołani, wybrani i wierni.
Nie tylko powołani i wybrani...
Lk 12:32 BTNie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo.”
Dlaczego „wielka rzesza” nie jest ograniczona dla odmiany liczbą?
Oni także byli powołani i wybrani.
Jednak coś im zabrakło...
No i...dlaczego ten wybór tak długo trwa?


Niestety nie rozumiem Twoich argumentow i wydaje mi sie ze nie zrozumiales mojego pytania.

bardziej niz wytlumaczenie znaczenia wersetow o 144,000 interesuje mnie wyjasnienie luk w argumentach WTS. Jeszcze raz powtorze;
Skoro 144,000 to wierni od czasow Jezusa Chrystusa to wydaje mi sie ta liczba za mala by pomiescic w sobie 2000 lat jakie uplynely od czasow Chrystusa.
Dzis na Ziemie (wedlug WTS) zyje 9000 z nich. W XIX i XX wieku bylo ich dzisiatki tysiecy. Znowu zaweza to liczbe wolnych misjsc parkingowych dla wspolkrolow. Na koniec okazaloby sie ze dla apotolow zabrakoloby miejsca. Rozumiesz? Sama matematyka przeczy temu zrozumieniu, jest ono smieszne i nielogiczne.



#100819 144000

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-09-09, godz. 06:47 w Tematyka ogólna

Czy w swych postach powołuję się na Strażnicę, czy na Biblie?
Co rozumiesz przez; ‘żadnej krytyki’?
Czy masz jakieś doświadczenia?
Czy możesz wskazać co jest wyssane z palca i racjonalnie uzasadnić?
-- gambit


Znowu wydaje mi sie ze nie zrozumiales pyatania. Mnie nie chodzi o udowadniania prawdziwosci tego lub innego fragmentu Biblii. Poprostu wytlumaczenie WTS ze 144,000 to liczba literalna jest smieszne ze wzgledu na sama liczbe.

Wyssane z palca jest wiele rzeczy. Niemniej skupiajac sie na temacie, WTS zaczyna miec problem z liczba 144,000 podobnie jak z terminem Pokolenie. Za 10 - 15 lat spodziewam sie zasadniczego odwrotu od tej teorii poniewaz okaze sie ze liczba spozywajacych emblematy wcale nie spada. Trzeba bedzie ssac z innego palca :)
Twego pytania o Straznice czy o Biblie nie rozumiem. Sam przeciez wiesz ze jesli jutro lub za rok ukaze sie jakies "nowe swiatlo" w Straznicy to poprostu ladnie wszyscy pokiwaja glowami i nie odbedzie sie zadna krytyka. Ja juz zonie zapowiedzialem ze jak za jakies piec lat uslysze w Straznicy jakas nowa date to poprostu parskne glosno smiechem na zebraniu.

Kwestia ssania z paluszkow przez WTS jest tak swietnie udokumentowana ze nie ma potrzeby tutaj tego rozwijac.....

1874, 1875, 1914,1915,1925,1975 itd itp

A zeby zacytowac Ci tutaj cos interesjacego to:

Ezechiel 13

17 A ty, synu człowieczy, zwróć swoje oblicze ku córkom twojego narodu, samorzutnie głoszącym przepowiednie, i prorokuj przeciwko nim! 18 Powiesz: Tak mówi Pan Bóg: Biada tym, które szyją wstążki na wszystkie przeguby rąk i sporządzają zasłony wszelkiego kształtu na głowy, aby usidlać dusze3. Łowicie dusze ludu mego, a własne dusze chcecie przy życiu zachować? 19 Bezcześcicie Mnie przed ludem moim dla garści jęczmienia i kęsa chleba, zabijając dusze, które nie powinny umrzeć, a oszczędzając dusze, które nie powinny żyć, gdy okłamujecie mój lud, który chętnie słucha kłamstwa.
20 Przeto tak mówi Pan Bóg: Oto wystąpię przeciwko wstążkom, którymi usidlacie dusze jak ptaki. Pozrywam je z ramion waszych i dusze przez was usidlone wypuszczę na wolność. 21 Pozrywam wasze zasłony i tak jak ptaki wyzwolę lud mój z rąk waszych, aby już więcej nie był łupem w waszych rękach, i poznacie, że Ja jestem Pan.
22 Ponieważ zasmucałyście kłamstwem serce sprawiedliwego, chociaż Ja go nie zasmucałem, i ponieważ wzmacniałyście ręce bezbożnego, aby nie zawrócił ze swe drogi złej i żył, 23 dlatego nie będziecie miały widzeń złudnych i nie będziecie więcej prorokowały. Wyzwolę lud mój z ręki waszej i poznacie, że Ja jestem Pan

Smutne jest to ale niezaprzeczalne ze WTS spelnia wiele z warunkow by byc nazwanym Falszywym Prorokiem

Takie sa fakty



#100841 144000

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-09-09, godz. 13:12 w Tematyka ogólna

Dla jednych za mało dla innych to i tak za liczny rząd 144 000-cy. Trzeba też wziąć pod uwagę, że ich możliwości intelektualne i wykonawcze bardzo znacznie wzrosną, ponieważ będą jak aniołowie. (Mat.22:30)
Skoro obecny rząd światowy składający się z niedoskonałych ludzi liczy: To w takim razie jakie przesłanki przemawiają za Twym oczekiwaniem o większej liczbie? Podyskutować możemy ale myślę, że Bóg wie jaki ma być skład, chociaż nam ludziom może się wydawać dziwne. (por. 1 Sam.16:7; Mat.16:22-23)



Boje sie ze nadal mnie nie rozumiesz. Sednem mojego pytania jest poprostu luka w mysleniu WTS. Skoro 144,000 i ani jeden wiecej to poprostu jest to liczba za mala by wszyscy ktorzy sie do tej klasy ludzi sami zaliczali mogli w niej pomiescic.
Poprostu matematycznie mi sie to nie zgadza. I to tyle.

Co do drugiej czesci to jako ze nie jestem katolikiem lub protestantem to podejscie tych religii mnie nie drazni bo mnie poprostu malo interesuje. Ja krytykuje WTS bo od dziecka wmawiano mi boze kierownictwo w tej organizacji. Z biegiem lat i dni mego zycia coraz mniej je dostrzegam. Rosnie zatem w szeregach SJ bunczucznosc. MY! MY! MY!

Troche smieszne troche smutne.



#100834 144000

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-09-09, godz. 10:27 w Tematyka ogólna

Czy według Ciebie ta liczba jest za mała czy za duża i z jakiego powodu? No i żeby nie było również przez Ciebie wyssane z palca uzasadnij.


Dla mnie oczywiste jest ze jesli mialaby istniec klasa osob majacych zasiadac w niebie z Chrystusem to liczba 144,000 jest za mala. Dlaczego?
Skoro WTS twierdzi ze na ziemi zyje teraz 9000 tych osob pozostawia to 135,000 na ostatnie 2000 lat.
Zdecydowanie za malo zeby objac wszystkich tych ktorzy mieli przekonanie o tym ze beda wspolrzadzic z Chrystusem w niebie. Dla mnie ta liczba jest jednym z wielu symboli z ksiegi Objawienia. Niekoniecznie miala byc rozumiana doslownie.
Dlaczego napisalem ze nie chodzi mi o udawadnianie prawdziwosci jednej lub innej teorii?
Mnie strasznie drazni twarde obstawanie przy jakiejs nauce nawet wtedy gdy sa powazne watpliwosci o jej sensownosci. Drazni mnie przekonanie o tym ze tylko SJ posiadaja "PRAWDE". Jak sam zauwazyles wszelka proba dyskusji jest topiona przez trzch gosci w krawatach :)

Co do tego ze WTS spelnia warunki by byc nazwanym falszywym prorokiem mysle ze nie trzeba specjalnie tego rozwijac. Prawdziwi czciciele mieli byc rozpoznani po owocach.
Nie neguje tego ze SJ ciesza sie generalnie dobra opinia i ze wskazuje to na nich jako na lud bozy. Ale te same przeslanki wskazuja nam na chocby amiszow i inne ruchy religijne.

Przekonanie o wlasnej slusznosci to pierwszy krok do bycia falszywym prorokiem.
Tak jak w nauce; cecha dobrego naukowca jest zadawanie pytan i niekonczace sie badanie to samo powinno cechowac prawdziwego badacza Pism. Jako SJ juz dawnio nie badamy Biblii, nie jestesmy juz jak berejczycy.
Dla Sj wazne jest co mowi Straznica, wszyscy grzecznie kiwaja glowkami i klaszcza nie zastanawiajac sie nad tym co slysza.



#137909 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-10-02, godz. 15:57 w Tematyka ogólna

Rok 1914. Ta kwestia była wytłumaczona około kilku lat temu w sposób nie za bardzo dla mnie przekonujący, ale z doświadczenia wiedziałem że Jehowa nie śpi i sprawę wyjaśni i nie zawiodłem się. Niedawne kolejne sprostowanie sprawy mnie w pełni zadowala.


Iam dziekuje za wypowiedz ktora mnie szczerze rozbawila. Moim zdaniem dzisiejsza sytuacja na swiecie jest 100% dowodem na to ze Jehova pochrapuje jednak po katach.

A propos milo mi w koncu zobaczyc w pelni zadowolonego czlonka kultu.

Chyle kapelusza :P



#112938 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-02-03, godz. 16:23 w Tematyka ogólna

Zawsze jest podawana liczba głosicieli, nigdzie natomiast nie jest podana liczba śJ.



Kreatywna księgowość?!
Ha ha ha

Biorąc pod uwagę ze to braciszkowie z Brooklynu, jestem w stanie uwierzyc we wszystko



#101828 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-09-19, godz. 19:44 w Tematyka ogólna

Mam propozycje. Nie wiem ilu z Was ma na bierząco kontakt z najnowszymi publikacjami WTS. Proponuje przeglad bierzących publikacji.

Co nowego w Strażnicy i Przebudźcie się!?

Co Was zaciekawilo?

Jakie nowe nauki lub zmiana istniejących nauk sie pojawiają?

Co Was rozbawiło?

Ciekawe ilu będzie chętnych do takiego przeglądu.

Pozdrawiam



#101879 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-09-20, godz. 19:18 w Tematyka ogólna

Ja mam tak samo, jak Qwerty... ;)


Alergia? Cóż nie winie Was. Potrafie doskonale zrozumiec :)

Niemniej pozostalych zachecam do spostrzezen :)

Pozdrawiam



#113934 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-02-22, godz. 11:27 w Tematyka ogólna

Absolutnie nie :P
Bóg nie jest męzczyzną, bo nie ma członka i członków jakie posiada męzczyzna. Nie ma też waginy ani piersi. Wszystkie wersety gdzie napisano że uszy Jehowy słyszą czy oczy widzą, to zaledwie porównania mające nam pzybliżyć postać Boga. Ale nie należy rozumieć tego dosłownie. Bóg ma ciało duchowe, nie tkankę kostną. Cechy charakterystyczne dla męzczyzn i kobiet to po prostu jakby połówki psychiki Boga. Zostały one podzielone na dwie części w akcie stworzenia człowieka, dopiero w połączeniu ze sobą stanowią Jego Boską istotę. A więc Bóg jest i męzczyzną i kobietą bo tamci dostali po Nim swoje działki. A postać Boga zobrazowana przez starszego męzczyznę to nie zdjęcie, tylko symbolika patriarchatu Czy rozumiesz teraz co mam na myśli ?


Bog jest zdecyhdowanie mezczyzna. Tak bardziej szczegolowo to przypomina afganskiego taliba. Z pozoru goscinny i tkliwy w kazdej chwili jest gotowy obciac Ci glowe gdy sie z nim nie zgodzisz.
Nienawidzi kobiet, a gdy chcesz mu sie sprzeciwic to zgladzi Cie po siodme pokolenie :)
Tak wlasnie widze starotestamentowego Boga :) Stary talib z kalaszem na plecach :)



#115109 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-03-17, godz. 23:32 w Tematyka ogólna

Do moich odstępczych łap trafił właśnie najnowszy Rocznik Świadków Jehowy – 2009. Będąc aktywnym Świadkiem Jehowy zawsze czekałem na te publikacje; bardzo lubiłem doniesienia z całego świata i ogólny ogląd dzieła głoszenia. Dziś juz inaczej patrzę na te publikacje; dzisiaj rozumiem ze jest to po prostu jeszcze jeden element manipulacji jakiej poddani są wierni WTSu. Rocznik zaczyna sie od Listu od Ciała Kierowniczego który pozwolę sobie przytoczyć jako ze znalazłem tam kilka znamiennych zdań i slow kluczy.

"Drodzy Bracia i Siostry!
Bardzo sie cieszymy, ze możemy skierować do Was ten list. Podzielamy odczucia apostola Jana, który napisał, ze 'naprawdę miłuje' współwyznawców i raduje sie , ze 'chodzą w prawdzie' (2 Jana 1,4) Jakże wielkim błogosławieństwem jest dla każdego z nas znajomość prawdy! Uwolniła nas ona z pet Babilonu Wielkiego oraz jego nauk i tradycji, które zniesławiają Boga. Posłuszeństwo wobec prawdy pomaga nam stawać sie ludźmi życzliwymi i miłosiernymi. Prawda umożliwia nam tez zaskarbienie sobie uznania Bożego oraz daje nadzieje na życie wieczne.

Jakże wdzięczni jesteśmy tez za ducha Jehowy, który każdego dnia zapewnia nam kierownictwo i dodaje sił! Na ostatnich zgromadzeniach okręgowych zapewne z przyjemnością rozważaliście rożne dobrodziejstwa wynikające z tego daru Jehowy. W miarę jak pogarsza sie sytuacje światowa i zbliżają sie rozstrzygające wydarzenia, musimy polegać na kierownictwie potężnego ducha Jehowy.

Lektura opublikowanych w Roczniku dramatycznych przeżyć na szych braci, którzy znosili cierpienia z powodu swej wiary, z pewnością wywarła na Was wielkie wrażenie. Niezwykłe jest to , że wielu tych wiernych chrześcijan było niedługo w prawdzie albo nawet jeszcze nie było ochrzczonych. Jakże ich kochamy za lojalność i trwanie przy prawości! Dobitny przykład, jaki nam dali, umacnia nas w postanowieniu, by bez względu na czekające nas przeciwności wciąż lojalnie stać po stronie Królestwa (1 Tes. 1:6-8)

Wiemy, Drodzy Bracia i Siostry, ze zmagacie się z licznymi trudnościami – na przykład ekonomicznymi – i nie pozwalacie, by zburzyły one jedności i miłość panujące w Waszych rodzinach. Niektórym z wielkim trudem przychodzi regularne i lojalne popieranie dzieła głoszenia o Królestwie oraz uczestniczenie w innych dziedzinach działalności zborowej. Właśnie dlatego po wielu naradach połączonych z modlitwami postanowiliśmy wprowadzić od 1 stycznia 2009 roku pewne zmiany w harmonogramie zebrań zborowych. Ufamy, ze odniesiecie z nich pełna korzyść, poświęcając więcej czasu na studium osobiste i rodzinne.

Ogromna radością napawał nas na zeszłorocznych zgromadzeniach widok wielu kandydatów do chrztu. Były wśród nich osoby bardzo młode. Rodzicom należy się pochwala za to, że wychowują dzieci tak, by ceniły prawdę, oraz zachęcają je, by już w młodym wieku oddały się Jehowie na służbę. Ci młodzi ludzie napotykają w szkole liczne wyzwania, a mimo to spełnili wymagania stawiane kandydatom do chrztu, co świadczy o wysokiej jakości szkolenia zapewnianego im w domu (Ps. 128:1-6)

Bardzo cieszy tez znaczny wzrost liczby studiów biblijnych, w czym spory udział maja ciężko pracujący misjonarze i pionierzy specjalni. Ciało Kierownicze wysoko ceni wysiłki głosicieli na całym świecie, którzy gorliwie zapraszają szczerych ludzi, by ‘przyszli i brali wodę życia darmo’ (Obj. 22:17). Pragniemy gorąco przywitać w ogólnoświatowej społeczności braterskiej 289 678 osób, które w minionym roku usymbolizowały chrztem swe oddanie się Bogu!

Nader aktualne są słowa zapisane przez apostola Jana: „ Świat przemija i tak jest z jego pragnieniem, ale kto wykonuje wole Boga, ten pozostaje na wieki” (1 Jana 2:17). I pomyśleć, ze chwila, w której ten świat ‘przeminie’ jest już tak bliska! Mądrze jest zatem koncentrować swe życie na wykonywaniu woli Boga oraz duchowym czuwaniu (Mat. 24:42) Dzięki temu nigdy nie doznamy rozczarowania, lecz odczujemy lojalna życzliwość Jehowy (Izaj. 63:7).

Mamy nadzieję, że sprawozdania z rożnych krajów zawarte w niniejszym Roczniku będą dla Was zachęta, by sprawy Królestwa stawiać na pierwszym miejscu. Pragniemy Was zapewnić, ze zawsze o Was myślimy. Modlimy się za Was i bardzo Was kochamy. Oby Jehowa szczodrze Wam błogosławił.

Wasi Bracia
Ciało Kierownicze Świadków Jehowy”



#116600 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-04-06, godz. 07:24 w Tematyka ogólna

Muszę sprawdzić. Ale co do kasy, to w najnowszym Przebudźcie z maja jest art. z serii BIBLIJNY PUNKT WIDZENIA pt. "Czy Bóg chce, żebyś był bogaty?" o teologii dobrobytu. Rzut oka na śródtytuły i wiem, że nie czas zarabiać pieniądze, a "ratować ludziom życie".



Ratowanie "ludziom zycia" powinno objawic sie oddawaniem regularnie kasy dla WTSu