Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika augustusgermanicus

Odnotowano 441 pozycji dodanych przez augustusgermanicus (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#102721 ślub w zborze

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-10-04, godz. 09:36 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Nie Hubercie, nie skłamałam.



Ja tez nie sklamalem bo mnie nie pytano :) Chyba jednak ten "Gienio" ktory mial u nas wyklad chodzil troche twardziej po ziemi by zadawac pytanie czy sciskalem zonke przed slubem :)
A moze poprostu bal sie w morde zebrac :P



#102602 ślub w zborze

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-10-01, godz. 08:56 w Zwyczaje Świadków Jehowy

przeczytałam.
jeden cytat z tej służby : "mówca spotka się z przyszłymi małzonkami, by spytać się ich czy zachowali czystosć w okresie narzeczeństwa. oni zaś będą rozmawiali z nim o tym otwarcie i uczciwie"
po prostu włos mi się zjeżył na głowie!
cały czas wchodza starsi butami w czyjeś życie! prawdą jest ,że biblia mówi, o nie współzyciu przed zaślubinami....ale jakie prawa sobie roszczą starsi do dyskutowania o tym z narzeczonymi, wywiadywania się o tym od nich,?!!! to jest między nimi a Bogiem. Ja zrozumiałam z tego artykułu, że warunkiem takiej uczciwości, jest wygłoszenie przemówienia teokratycznego na sali królestwa.
po prostu czuję niesmak :angry:



Dobre!

-Czy zachowaliscie czystosc?
-Wiesz Bracie...... yyyyy hmmmmm eeeee
-Gdzie ja dotykales?
-Ile razy?
-Jak mocno?
-Penetrowales ja?
itd itp

Dobry sposob dla znudzonego starszego na nauke nowych technik

A juz na powazne to takie wchodzenie z butami w sprawy prywatne zawsze mnie oburzalo.
Chore podporzadkowanie.



#113247 Świadkowie Jehowy,o jakiej tematyce filmy są zalecane?

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-02-07, godz. 23:29 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Każdy nerwus mordujący ludzi jest przerażający. A taki o ponad ludzkiej sile tymbardziej...



Opis ten swietnie pasuje do samego Boga, boga, Jehowy, Pana, itd itp



#115703 Świadkowie Jehowy wydają to czasopismo od 1879

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-03-23, godz. 20:53 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

To jest tak samo, jakbym powiedział, że firma Daimler AG produkuje Mercedesy od 1901 roku. Byłaby to zupełna nieprawda, ponieważ ta firma jeszcze nie istniała, a jest spadkobiercą wcześniej istniejącej firmy. Trzeba rzetelnie się wypowiadać.


Troche sie czepiasz. WTS klamie w tak istotnych sprawach ze to jest maly pikus.



#114690 Świadkowie Jehowy w Świebodzinie - strona zboru

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-03-09, godz. 22:31 w Strony Świadków Jehowy

Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy w Świebodzinie:

http://www.jw.swiebodzin.pl



Oj beda mieli klopoty. WTS jako "czolowi bojownicy o wolnosc slowa" zamknie im usta (w tym wypadku klawiaturki i myszki) :D



#114720 Świadkowie Jehowy w Świebodzinie - strona zboru

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-03-10, godz. 13:48 w Strony Świadków Jehowy

Trzeba by napisac maila zeby w linkach umiescili link do portalu www.brooklyn.org ...
najwiekszy polski portal z informacjami o SJ :)



Jestem gotow przyjac zaklady ze przy kolejnej wizycie NO strona zniknie :)

Bedzie prikaz ze informacje moze podawac tylko oficjalna strona.

Pomyslodawca tej strony o ile nie posypie glowy popiolem zostanie "zamianowany" na sluge szczotki toaletowej :)



#128154 Świadkowie Jehowy w Rosji

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-12-13, godz. 22:45 w Świadkowie Jehowy i prawo

Sebastianie bardzo sie mylisz. Tego typu wydarzenie sa ogromnie na reke Komitetowi Cantralnemu SJ w Brooklynie. Dzieki temu bedzie mozna wywolac nowa fale fanatyzmu u SJ na calym swiecie. Znowu bedzie mozna zwierac szeregi i wciskac ciemnote ze "... gdy tylko dotknie zrenicy oka mego..." i sugerowac rychle nadejscie konca. Jednym slowem akcje Korporacji Swiadkow Jehowy na gieldzie Fanatykow Religijnych wlasnie ida w gore.



#116250 Świadkowie Jehowy dopuszczają antykoncepcję!

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-03-30, godz. 21:05 w Seksualność

Przy okazji tego tematu można także przybliżyć stanowisko TS w kwestii sterylizacji. Wydaje się, że aktualny pogląd jest surowszy od tego przedstawianego w przeszłości. Na forum JWD wspomniano kiedyś o przypadku pozbawienia mężczyzny po sterylizacji przywilejów zborowych.

Temat ten został poruszony w kilku artykułach z cyklu "Pytania czytelników". Być może ktoś zechce to sprawdzić i zacytować na forum. Szczegóły znajdziemy w następujących wydaniach "Strażnicy":

"Strażnica" z 1976 roku, nr 23, strona 22
"Strażnica" z 1986 roku, nr 18, strona 27
"Strażnica" z 15 czerwca 1999 roku, strona 27



Mojej Żonie na widok stanowiska ze Strasznicy 15-06-1999 roku oczy zrobily sie okragle jak spodeczki. Szczegolnie zdanie:

"A co zrobić, gdyby wyszło na jaw, że jakiś chrześcijanin bezmyślnie zlekceważył zdanie Boga w tej sprawie? Czy dalej dawałby dobry przykład i mógłby się cieszyć opinią człowieka podejmującego decyzje zgodne z Biblią? Takie nadszarpnięcie reputacji z pewnością postawiłoby pod znakiem zapytania jego przydatność do usługiwania w zborze i piastowania szczególnych przywilejów służby"



Ostatnie "swiatelko" w tej sprawie mignelo starcom z WTSu w 1999 roku. Mam zatem pytanie.
Jak obecnie podchodzi sie do sprawy sterylizacji? Czy jesli jest ona stosowana nie ze wzgledu na stan zdrowia a z niecheci do posiadania dzieci czy jest to nadal naganne? Czy zna ktos przyklady stosowania tego w zborach?



#102232 Świadkowie Jehowy a piractwo

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-09-25, godz. 17:47 w Świadkowie Jehowy i prawo

Tak więc Świadkowie Jehowy kopiujcie i ssijcie z netu ile wlezie tylko nie mówcie nikomu ;)


Pod tym wzgledem SJ nie odrozniaja sie od tzw "swiata". Poza mna :) Ofiacjalnie juz pół-odstepca ale wszystko co mam mam legalnie. Nabyte droga kupna.
Nie zaliczajac Żony bo ją spiracilem jednemu pionierowi :D



#102279 Świadkowie Jehowy a piractwo

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-09-25, godz. 20:28 w Świadkowie Jehowy i prawo

oki ;-) to jedziemy dalej, wg tematu tego wątku !!! więc, pytanie czy SJ wg swojego sumienia, mogą coś takiego praktykować jak „kradzież” w sieci ?

ps. ciekawy temat koleś podsunął !!!


Dlaczego caly czas piszemy "piractwo" gdy tak naprawde chodzi o kradziez. Co prawda nie walisz nikogo w glowe mlotkiem ale nadal kradniesz. Sprawa jest bardzo prosta!



#101795 Świadkowie Jehowy a kwestia krwi

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-09-19, godz. 14:38 w Kwestia krwi

A jak już nowe światło "przybędzie" to Elihu będzie nas uświadamiał, że zakazu transfuzji krwi nigdy w organizacji nie było, a DiKey pewnie zgoni to "nieporozumienie" na zborowy motłoch, który źle odczytał intencję braci z WTS. :lol: :D :lol:

Przecież to w końcu jest ich wina, że wierzą Niewolnikowi, a nie samego Niewolnika. ;)


Zeby zacytowac klasyka: nic nie przekona nas ze biale jest biale a czarne jest czarne. To zawsze wina motlochu zborowego :) Bo zgodnie z doktryna SJ. WTS nie jest natchnione a jednoczesnie jest :) Bo takie podejscie kryje ich na kazdym polu poza polem logiki.

Pozdrawiam



#114624 Świadkowie Jehowy a kwestia krwi

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-03-08, godz. 22:27 w Kwestia krwi

OHYDNA SEKTA!!! Mówiąc o miłości do czarnych -będąc jednocześnie członkiem Ku-Klux-Klanu - analogicznym jest- zrozumieć w końcu kwestię krwi i nadal być świadkiem Jehowy.


Jakze dobrze Cie rozumiem! Sam jestem w takiej sytuacji.... kwestia krwi to jeden z wielu elementow budzacych moje oburzenie ale ten ktory powoduje obrzydzenie do kazdego wydania Strasznicy i Przerazcie Sie. Pozostaje SJ jedynie ze wzgledu na uklady rodzinne.

Pozdrawiam



#101781 Świadkowie Jehowy a kwestia krwi

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-09-19, godz. 12:06 w Kwestia krwi

W najnowszej Strażnicy znów artykuł o konieczności odmowy transfuzji.
Słyszałam, że miało być nowe światło. Jednak nie?


Obawiam sie ze nowego swiatla nie bedzie. WTS wydal mase pieniedzy na odszodowania dla ofiar pedofilii i nie starczylo na rachunek za swiatlo :)
A tak na powaznie to jeszcze poczekamy glownie z tego powodu ze w CK ciagle zasiadaja stare pierniki ktore sa kompletnie odizolowane od bierzacych wydarzen.
Oderwani od rzeczywistosci i poprostu uparci w swoim zrozumieniu tzw "prawdy"



#129580 Świadkowie Jehowy - religijne hobby.

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-01-24, godz. 09:20 w Tematyka ogólna

Zwracam się do uczestników tego forum.Z moich obserwacji wynika,że działania organizacji zmierzają do całkowitego zagospodarowania wolnego czasu jej członkom.Często są to osoby ze słabym wykształceniem.Tak się zastanawiam jaka jest różnica między religią,a właśnie hobby... ???


WTS zamienia twoje hobby na Twoja religie:

- Lubisz pisac? Pisz listy z oredziem do nieznajomych!
- Lubisz spiewac? Spiewaj piesni i wychwalaj Jehowe!
- Malujesz? Maluj obrazki przedstawiajace bozy nowy swiat!
- Majsterkujesz? Udzielaj sie na budowach sal krolestwa!


W kazdej dziedzinie zycia da sie wcisnac cos WTSowego. Cel jest jeden. Kazda chwila i kazda mysl powinna byc zwiazana z WTSem. Zebys tylko nie zaczal myslec o czyms innym



#103564 Świadkowie a pieniądze/bogactwo

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-10-17, godz. 21:45 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Zastanawiałem się od dawna, dlaczego - skoro świadkowie mają tak surowe zasady moralne, tak wielu z nich epatuje swoim bogactwem (vide marki aut na zgromadzeniach) - jak pogodzić to z zaleceniem skromności?


Odpowiedz jest prosta. Chocby nie wiem jak SJ zaprzeczali i mowili ze jest innaczej w glebi serca sa tak samo prozni i pusci jak reszta spoleczenstwa. Mimo wszystko nie widze nic nagannego w cieszeniu sie z bogactwa niemniej zaprzeczanie takim pobudkom jest smieszne i zalosne



#119643 Świadek Jehowy jako produkt finalny..

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-05-27, godz. 14:03 w Wizja Raju

ja mimo wszystko zastanawiam sie nad konopiami indyjskimi. w ogóle to jedną z rzeczy, które mnie zaczęły otrzeźwiać z zapału religijnego był ten raj, który wydał mi się nierealny i normalnie po ludzku nudny.

ale o co mi chodzi - przecież rosliny psychoaktywne, a których jest naprawdę dużo zostały stworzone przez Boga. Bóg zatem musiał mieć plan, żeby potem też były... ciekawe czy w Raju będzie można palić marihuanę? jeśli znajdę ją, wysuszę i spalę... czym to się różniłoby od wysuszenia oreagno i spożycia?

piszę to wam tutaj, a tak w ogóle to poszukam jakichś świadków w okolicy, albo przy dworcu - Kraków - i ich też zapytam ^^


Sa jeszcze inne dodatkowe korzysci z pozwolenie wiernym na palenie ziola. Po jakims czasie osiagaja Oni prawdziwy matrix i nic ich nie martwi. Swiatlo wiekuiste im swieci i latwiej jest nimi rzadzic :)



#117468 Świadectwo podróżującego w samotności po pustyni

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-04-18, godz. 19:26 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

A poza tym musiałbyś zaprzeczyć Biblii, aby zaprzeczyć temu, iż takie zjawiska istnieją i są możliwe w doświadczaniu.
Wszystkiego dobrego :-)



Dokladnie temu zaprzeczam. Masz racje. Kazdy normalny w miare czlowiek wie ze to co opisujesz to belkot nacpanego delikwenta.

Polecam rozowe pigulki.



#117663 Świadectwo podróżującego w samotności po pustyni

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-04-21, godz. 10:26 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Tylko, że całe zajście było przedstawione z sugestią, że demon dał za wygraną i przestał nękać przyszłego świadka.



Tak, tak!

Wiadomo przeciez ze demony uciekaja na widok Strasznicy i Przerazcie sie!
Przy piesni "Lazarz w zimnym grobie" oblewaja je siodme poty, a przy ksiazce "Wspaialy final Objawienia jest bliski!" umieraja ze smiechu!

Co za p******y. Mnie jedyny demon nekajacy to Spiryt a szczegolnie dzien po Seansie Spirytystycznym.

:P Pozdrawiam



#117471 Świadectwo podróżującego w samotności po pustyni

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-04-18, godz. 19:36 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

A powiedz mi jak bardzo poprzez krytykowanie mnie i ocenianie możesz poczuć się lepszy i jak wiele daje Ci to dobrego samopoczucia? Fajnie być lepszym, czuć się wyżej od innych i móc im udowadniać, że są gorszymi i ćpunami itd. prawda??


Skad tak dobrze o tym wiesz? Masz sto procent racji. Czyje sie fantastycznie gdy wiem, ze gosc piszacy o stworku z planety Gamma mowiacym mu szeptem do ucha o przyszlosci swiata jest swirem. Ja dziekuje za kazdy dzien mego zycia podczas ktorego nie ulegam iluzjom oferowanym w ksiazeczkach za 9.90 PLN. Nie rozumiem poprostu celowosci Twoich wypocin skoro wiesz dobrze jak smiesznie to brzmi.

Zreszta moze sie myle i moze naprawde Xanu stworzyl swiat z krwi pierworodnych jakies 100 000 000 lat temu a my jestesmy hodowanymi warzywami i zyjemy w matrixie. Kto wie kto wie......



".... wez pigulke..."



#117463 Świadectwo podróżującego w samotności po pustyni

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-04-18, godz. 19:14 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Z czasem poprzez magię doprowadziłem się do upadku, z którego się podniosłem przywołując pomoc aniołów i istot uchodzących za dobre i od Boga. Zdobywałem umiejętności chodź w niezbyt wielkim stopniu uzdrawiania(REIKI) i widzenia przyszłości(SRV-zdalne widzenie).



Cokolwiek palisz pal mniej, cokolwiek bierzesz bierz polowe dawki. A poza tym wszystkiego dobrego.

"Na belkot najlepszy jest bełt"



#104287 Ślub według ŚJ

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-10-25, godz. 18:47 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Czy sytuacja kiedy na ślub nie zaprasza się rodziców, rodzeństwa, ciotek i babek jest w świecie aż tak dziwna i mało spotykana? Tylko SJ są za to piętnowani, i często niesłusznie w kontekście religijnym...


Zapewniam Cie ze jest dziwna. W "swiecie" jak to nazywasz wbrew temu co wmawia Ci sie na zabraniach panuja jednak pewne zasady, obyczaje czy chocby zwykla kultura.
Sam bedac SJ pietnuje te chore i fanatyczne podejscie do zapraszania na wesele/slub wykluczonych rodzicow.
Opisana przezemnie sytuacja z zapraszaniem swieckiej osoby nie bedacej SJ a bedacej znanym "grzesznikiem" nie jest jedynie wymyslona sytuacja. Sam to obserwowalem na kilku weselach. Conajmniej na jednym z nich nie zaproszono rodzica ze wzledu na to ze byla to osoba wykluczona.

Zalosne.

A odbiegajac od tematu wesela to znam przyklad siostry odmawiajacej noclegu wlasnemu bratu ktory przyjechal zza granicy, dlaczego? Bo byl wtedy wykluczony.



#104234 Ślub według ŚJ

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-10-25, godz. 08:29 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Wiesz... Nadal utrzymuje sie WTS'owski nakaz aby "nawet z takim nie jadac". Mysle ze to wlasnie te slowa maja kluczowe znaczenie.



Sprytnym wybiegiem byloby zatem nie podanie odlaczonemu Ojcu posilku wtedy to pozostali goscie nie jedliby z nim:). Ewentualne posadzenie w kuchni za zmywarka tez wchodzi w rachube;).
Temat okropnie przykry podkreslajacy tylko fanatyczne podejscie niektorych SJ do wymagan WTS.

Paradoks polega na tym ze SJ moze na wesele zaprosic osobe swiecka ktora moze przeciez byc grzesznikiem, zlodziejem lub pedofilem ale nie moze zaprosic kogos porzadnego i uczciwego tylko dlatego ze sie odlaczyl lub zostal wykluczony.

Zalosne!

Ja swego Ojca bym zaprosil a reszte gosci mialbym w nosie!



#104236 Ślub według ŚJ

Napisano przez augustusgermanicus on 2008-10-25, godz. 08:42 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Cieszyłbym się jak dziecko z posadzenia w kuchni za zmywarką, ale nawet tego mi odmówiono. Na kolację musiałem iść do restauracji.



Jeszcze raz podkresle ze dla mnie postawa taka jest chora. Wlasnego Ojca nie zaprosic na wesele? Smutne i wstretne.



#114086 ŚJ a Pączek w Tłusty Czwartek

Napisano przez augustusgermanicus on 2009-02-24, godz. 23:31 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Witam
Skoro juz dobrze podjedliście to się pooblizujcie .... i do roboty .!! :)
Otóż przyniosłe do domu pączki gdy żona gościła zaprzyjażnione małżeństwo .On ateista ,ona bardzo aktywna śj.
Oczywiście po powitaniu i moim zarzucie jak mogą dzisiaj (tłusty czwartek) siedzieć bez pączków ,bo to taki obyczaj ,taka tradycja i tego typu gadce wystawiłem niemały kopiec tych pyszności .
Wszyscy zajadali się nimi ,oprócz żony kolegi tzn śj .Mimo że widziałem jakoby miała na nie również ochotę .
Oczywiście zwaliłem to na karb ...bojaźni przed ...kaloriami .
Jednak mineło trochę czasu i nie daje mi spokoju myśl że wiadoma osoba nie jadła ich właśnie ze względów ...religijnych.
Stąd moje pytanie ? Jest to w ogóle możliwe żeby to miało miejce taka reakcja z takich pobudek ???

ps.Znamy się wiele ,wiele lat ,ale panuje między nami nie pisana zasada że nie poruszamy tematów wiary .


Tak tak! Mozliwe i to bardzo. SJ sa tak smieszni ze gdyby obchodzono katolickie Swieto Wody dajmy na to 25 Kwietnia to caly dzien odskakiwaliby od wody jak oparzeni :) Fanatyzm religijny jest gorszy od smierdzacych skarpetek!



#129536 [Nowe Światło?] Pokolenie

Napisano przez augustusgermanicus on 2010-01-22, godz. 23:24 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Znamy wszyscy to powiedzenie: 'okazja czyni złodzieja'

Ja już dawno przestałem obwiniać WTS za brednie które wypisują. Już jakiś czas temu kacykowie z Brooklynu zorientowali się ze choćby nie wiem jakie bzdury napisali, choćby nie wiem jak kręcili i kłamali to 'wielka rzesza tępych owiec' wszystko to przeoczy, wszystko przyjmie bo to z 'kanału'

Okazja czyni złodzieja. WTS ma okazje bo 7 milionów niemrawych intelektualnie ludzi kupuje każda brednie która szefowie z Brooklynu im zafundują.

Sami są sobie winni. Wcale mi ich nie zal.