Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Nik

Odnotowano 112 pozycji dodanych przez Nik (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-26 )



Sort by                Order  

#140815 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Nik on 2010-11-20, godz. 09:06 w Oceń forum

Iam, ja nie chcę krakać, ale możliwe, że ty już jesteś odstępcą, tylko jeszcze o tym nie wiesz...



#139357 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Nik on 2010-10-24, godz. 11:10 w Oceń forum

I tu moi drodzy dyskutanci mogę podpisać się oboma rękami (i nogami). Zajrzałem przez przypadek do dzisiejszego studium biblii w strażnicy z 15 sierpnia dotyczącą psalmu 72. Nic dodać nic ująć. Amen



#139426 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Nik on 2010-10-25, godz. 09:35 w Oceń forum

A to przepraszam. Ale on mnie jako nie ŚJ nie dotyczy? :)



#139424 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Nik on 2010-10-25, godz. 09:26 w Oceń forum

A gzie i kiedy Bóg tego od nas wymaga? Gdzie i kiedy naucza nas, że CK nami kieruje? Bo jak nigdzie, to możemy spokojnie CK ignorować.



#139791 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Nik on 2010-11-03, godz. 20:08 w Oceń forum

Woks, podzielam Twoje zdanie co do uczniów, ale też co do nowomowy. I właśnie ta nowomowa...



#141786 "Farsa sądownicza Ś.J.

Napisano przez Nik on 2010-12-11, godz. 18:15 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Gambit, przyjacielu, jeśli Cię wykluczyli i tak jak cytujesz, postępują, to po co do nich wracać? Rozumiem, że masz żal, za co cię tak naprawdę wykluczyli. Czytając Ciebie zwróciłem uwagę, że starasz się czasami bronić niektóre nauki WTS. Daj sobie spokój. Jeśli Pan będzie chciał Ci się objawić to to zrobi, ze świadkami albo bez. A tak w ogóle to jak oni mogli takiego przesympatycznego faceta usunąć? W głowie się nie mieści... :)



#141798 "Farsa sądownicza Ś.J.

Napisano przez Nik on 2010-12-12, godz. 08:30 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Obawiam się , że ta pani mówi o czymś czego nie rozumie i o kimś kogo nie zna...



#139798 "Gdy w całej przyrodzie zapanuje harmonia"

Napisano przez Nik on 2010-11-03, godz. 21:01 w Tematyka ogólna

Czy jak jestem zwolennikiem umiarkowanego ewolucjonizmu - tzn. uważam,że Bóg posłużył się ewolucją w "dziele stworzenia", które cały czas trwa, to jestem:
a) odstępcą
B) heretykiem
c) wariatem
d) głupcem
e) inne

Proszę też o propozycje do pkt e) inne,
I proszę o śmiałą krytykę, w dobrym towarzystwie to i uznanym za dziwoląga nie jest wstyd.



#139800 "Gdy w całej przyrodzie zapanuje harmonia"

Napisano przez Nik on 2010-11-03, godz. 21:06 w Tematyka ogólna

Gruby drab, to e, to znaczy,że w dobrym towarzystwie? :)



#139435 "Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę"

Napisano przez Nik on 2010-10-25, godz. 14:34 w Obowiązki teokratyczne

Będę pewnie teraz upierdliwy, ale to może mieć coś wspólnego z przechowywaniem danych osobowych i ich udostępnianiem, a to już jest związane z kolei z ustawą o ochronie tychże. No i tu może być zgrzyt na różnych polach. No i oczywiście duża okazja żeby sobie poużywać... :)



#139942 Almanach Forum Watchtower

Napisano przez Nik on 2010-11-06, godz. 08:08 w Oceń forum

Takie moje prywatne spostrzeżenie - ostatnio jesteśmy bardziej kawiarenką wymiany osobistych poglądów na otaczający nas świat, a mniej zajmujemy się biciem piany wokół dogmatów. Może to i lepiej? Przynajmniej wypowiadam się na tym co się znam...



#139578 Co sądzisz o biblijnym Bogu Jahwe?

Napisano przez Nik on 2010-10-29, godz. 08:21 w Tematyka ogólna

Mam takie wrażenie (podkreślam - wrażenie, ni niepoparte żadnymi mocnymi dowodami), że duża część ex ŚJ, po odejściu, wykluczeniu, nie może sobie znaleźć miejsca w przestrzeni wyznań religijnych, kontestując je, deklarując się często jako osoba wątpiąca lub ta co straciła wiarę, a jednak gdzieś tam tli się potrzeba znalezienia się w jakiś relacjach z bliżej nie określonym "Bogiem". Czy gdyby mogli podjąć jakąś próbę ponownego szukania Boga w sposób uznany przez nich za obiektywny, tj. taki który nie narzucałby im się jako ideologia, to zechcieli by spróbować ponownie, czy też rany są zbyt głębokie i słowo Bóg wywołuje alergie?
Ta ankieta pokazuje właśnie dwu biegunowość. Z jednej strony wierzący w Boga i jego miłość i drudzy, którzy nie wierzą (lub stracili nadzieję we wiarę) i podział na ex-ów i pozostałych,. Czy tak to wynika, czy to moja nadinterpretacja?



#140489 Czy Bóg uczestniczył w II Wojnie Światowej?

Napisano przez Nik on 2010-11-15, godz. 09:44 w Neutralność

"Miało być o tym, czy Jehowa bronił ŚJ> w czasie II Wojny Światowej"

No cóż, z tego punktu widzenia to najbardziej zawiódł Bóg Izraela i Bóstwa germańskie.
Naszą miarą, ludzką, to Bóg ma nas chronić, aby włos z głowy nam nie spadł. Boża miarą jest dać świadectwo o sobie. Czy ci co oddawali życie za innych (nie tylko Maksymilian Kolbe, ale żołnierze przykrywający swoim ciałem granat by ratować pozostałych i podobne przypadki) dawali świadectwo? Wojna to "sprawa ludzkiego grzechu", Bóg może odwrócić jej zło i zamienić w dobro i często czyni to przez człowieka. Ale Bóg postępuje w sposób wymykający się ludzkiej ocenie i często oskarżamy go, niesłusznie, o to co tak naprawdę sami, naszą "wolną wolą" czynimy drugiemu człowiekowi. To piękne motto pokazuje kto odpowiada za zło wojny: Człowiek człowiekowi zgotował ten los. To motto odnosi się przede wszystkim do widoku obozów koncentracyjnych. To człowiek, nie Bóg zgotował ten los.



#140289 Czy Bóg uczestniczył w II Wojnie Światowej?

Napisano przez Nik on 2010-11-11, godz. 08:12 w Neutralność

No więc on jest potężny i nawet już zawisnął, na krzyżu, tyle tylko, że za nasze grzechy, albo inaczej, za nasze wyobrażenie Jego, które to wyobrażenie powoduje, że się wzajemnie nienawidzimy i zabijamy. On jednak dobrowolnie umierając za WSZYSTKICH, pokazał na czym polega szalona, wielka miłość. Pokazał, że Bóg, to jest ktoś inny niż jego wyobrażenie widziane miarą i głupotą człowieka. Stąd też i ja z naukami WTS-u się nie zgadzam, a na przykład z nauką KK tak.



#140208 Czy Bóg uczestniczył w II Wojnie Światowej?

Napisano przez Nik on 2010-11-10, godz. 11:53 w Neutralność

Jak zobaczyłem ten wątek, to mało nie spadłem z krzesła. Co nieco na temat II WŚ wiem, dużo czytam o tym dyskutuję, a nawet (pochwalę się, a co!) piszę. Od tej strony jednak jeszcze tego nie "badałem". No i okazało się, że za cienki jestem! Przy was wysiadam. Ale też zaczynam rozumieć Padre Antonio jak co niektórym musi odpowiadać na tematy, które dobrze zna, a które miesza się w dowolny sposób na płaszczyznach materialnych i teologicznych. Mam nadzieję, że nie będziemy tu toczyć sporów o wpływ decyzji Manstaina na Łuku Kurskim, na zbawienie żołnierzy Waffen-SS i podobne. Co do przeżyć indywidualnych to jedni się nawracali inni tracili wiarę. Paru świętych męczenników mamy dzięki tej wojnie i kilku sk.... synów też.
Co do szczegółów odsyłam na fora o II WŚ. Ja tu bym porozmawiał raczej czy i jak studiować strażnicę...



#140406 Czy ŚJ uważają wszystkich innych ludzi za kogoś gorszego?

Napisano przez Nik on 2010-11-13, godz. 10:55 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Być może i wobec mnie wypowiadali się ŚJ w podobny sposób, być może poza moimi plecami tak mówią, ale ja nie pamiętam tego (może nie chcę pamiętać)> Jeśli jednak doświadczę czegoś intrygującego to się pochwalę. Tak bardzo chciałbym, aby różniąc się nie wyrządzać sobie przykrości niepotrzebnie, a mając doświadczenie jako współmałżonek ŚJ, a niektórzy z Was jako "odstępcy", na pewno nie jest łatwo. Ale co tam.. :) Zawsze można się pośmiać z głupoty i świadków i katoli i ateistów :).



#139575 Czy świadkowie Jehowy są odpowiedzialni za to, co głosi WTS

Napisano przez Nik on 2010-10-29, godz. 07:30 w Tematyka ogólna

Zagłosowałem na 3. Nie chodzi mi przy tym o zbiorową odpowiedzialność, ale o indywidualną. Jeśli w ten sposób przyczyniają się do szerzenia nie prawdy, to mają w tym swój udział. Ale ja ich ani rozgrzeszać nie zamierzam, ani sądzić i skazywać, kamieniem nie rzucę, bom sam grzeszny...



#140236 Czym jest wolność chrześcijańska?

Napisano przez Nik on 2010-11-10, godz. 16:25 w Tematyka ogólna

Iam, z całym szacunkiem, ale się nie rozumiemy. Ja się nie boję tego, że mnie ktoś straszy, tylko mogę mieć paraliżujący strach przed czymś. Np. są kłopoty w szkole z matematyki, uczeń boi się iść na lekcje. Nie ma kasy, komornik może zapukać do drzwi. Lęk przestrzeni, lęk przed pająkami itd. Czegoś się boimy, A tu Pan mówi: "nie lękajcie się!" Czego się nie lękać? Ano tego, że jak jesteśmy z Bogiem, to nam nawet szatan może naskoczyć. Co może Ci zrobić? Nic bo: Jahwe jest moim pasterzem, niczego mi nie braknie (podobno kłopotów również), niczego się nie lękam bo Pan jest przy mnie. I jak mówią słowa jednej piosenki, którą słyszałem w Taize: Nie bój się, nie lękaj się, Bóg sam wystarczy. Jezus pokonał piekło i szatana. Sami nie damy rady, ale z nim zawsze.



#139681 Czym jest wolność chrześcijańska?

Napisano przez Nik on 2010-11-01, godz. 10:40 w Tematyka ogólna

Miałem w ręku i czytałem wczorajszy tekst strażnicy. Moje spostrzeżenia są podobne. Stąd moje pytania w innych wątkach o rolę niewolnika i strażnicy w poznawaniu Biblii. Mam obawy, coraz bardziej uzasadnione, w oparciu o czytane teksty ze strażnicy, że Ci biedni ludzie ( wierni ŚJ) są tak zmanipulowani, że w ogóle nie dostrzegają istoty przesłania Bożego, które objawiło się w Jezusie Chrystusie. Jakakolwiek próba skonfrontowania ich wiary z ewangelią staje się z góry skazana przez to na niepowodzenie.



#140090 Czym jest wolność chrześcijańska?

Napisano przez Nik on 2010-11-08, godz. 07:43 w Tematyka ogólna

Tak, jest to jeden ważnych element.ów wolności. Bo wzbudzanie w innych strachu jest przemocą, czego nie każdy wie.

Nie można jednak mylić strachu z bojaźnią. Dziecko boi sie np. uderzyć rodzica bo go kocha i nie chce mu sprawić przykrości. My dorośli boimy się ognia, wiadomo dla czego, itd.

Boimy sie również zdradzić współmałżonka, albo boimy sie kraść. (wiem że są wyjątki- ale tylko w piątki)



Iam, tu nie chodzi o wzbudzanie w innych strachu tylko o poczucie strachu, lęku, zagrożenia, braku bezpieczeństwa. Jeśli ktoś nie lęka się, czuje się bezpieczny, to czuje się też wolny i tu masz racje: brak lęku jest jednym z synonimów wolności. Stąd "Nie lękajcie się" - jako pokładanie ufności w Bogu daje nam wolność od lęku, bo tylko zmartwychwstały Jezus pokonuje piekło i szatana.



#140403 Czym jest wolność chrześcijańska?

Napisano przez Nik on 2010-11-13, godz. 10:22 w Tematyka ogólna

Co do "bojaźni" bożej, to moi skromnym zdaniem, nie oznacza to bać się Boga, tylko widzieć swoje miejsce w relacji z Bogiem. relacja ta jest pełna szczerej i szalonej wręcz miłości wszechmogącego i wiekuistego Boga do pokrętnego, słabego i grzesznego człowieka, a w drugą stronę wiecznie narzekającego egoisty do "Boga daj mi teraz i najlepiej natychmiast". Bojaźń ma ustawić te relacje jak relacje ojca do syna. Syn też czuje "bojaźń" do ojca, ale nie jest to strach lecz raczej szacunek przed jego wiedzą i doświadczeniem życiowym.



#140244 Czym jest wolność chrześcijańska?

Napisano przez Nik on 2010-11-10, godz. 17:22 w Tematyka ogólna

O ja cież, aleś Caius po bandzie pojechał. Wydrukuję sobie to i w ramki oprawię :). Niech podziwiają i proboszcz i starszy zboru.



#140335 Czym jest wolność chrześcijańska?

Napisano przez Nik on 2010-11-11, godz. 21:55 w Tematyka ogólna

Iam, ale tak konkretnie to o co Ci chodzi bo sie pogubiłem...



#140390 Czym jest wolność chrześcijańska?

Napisano przez Nik on 2010-11-12, godz. 23:30 w Tematyka ogólna

Acha, ale ja miałem co innego na myśli. Mnie nie chodziło o doświadczenia z dziedziny psychologii lub psychiatrii, ale doświadczenia z dziedziny religii. Jak mam problemy z "głową" to idę do psychiatry, jak chcę poczuć się naprawdę wolny to szukam kogoś kto mi tę wolność da. Ja znalazłem wolność w Bogu, co nie wyklucza, że odwiedzam psychiatrę jak mi się ręce trzęsą ze strachu. Leki nie wyleczą mnie ze strach, mogą mi pomóc w łatwiejszym radzeniu sobie z nim, Bóg może mie wyleczyć ze strachu, bo On daje bezpieczeństwo. Ale znowu daje nie tak jak my ludzie sobie to wyobrażamy, On daje nam to w sposób boski, i ten dar wymyka się naszemu wyobrażeniu przez co możemy go nie rozpoznać, nie poczuć itd. Jeśli ktoś to doświadczył to mnie zrozumie, jeśli nie, to moje gadanie wyda się tylko bełkotem, nic nie poradzę na to. Ale pozdrawiam :)



#140288 Czym jest wolność chrześcijańska?

Napisano przez Nik on 2010-11-11, godz. 08:08 w Tematyka ogólna

Zaraz mi na ścianie miejsca na laurki braknie. Ale to bardzo miło, jak się okazuje, że człek nie jest tak do konca durny i ktoś go nawet za coś pochwali. Piękne dzięki. Bardzo bym chciał was wyściskać dodaliście mi wiary w to co robię.