Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika wojtek37

Odnotowano 555 pozycji dodanych przez wojtek37 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-17 )



Sort by                Order  

#67721 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez wojtek37 on 2007-07-03, godz. 11:20 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Właśnie przebrnąłem przez wszystkie 42 strony...
Jakież było moje zdziwienie, kiedy półtora miesiąca po uprawomocnieniu się wyroku o rozwodzie, Ona ponownie wyszła za mąż, za takiego jednego 'brata'...


Toś bracie sobie ponacierpiał, ale swoją drogą, coś szybciutko sobie "przytulankę" znalazla, a tak ponoś miaa Ciebie kochać ?!. Jak dla mnie to Ona jest w permamentnym grzechu, o obłudzie nie wspomnę.



#49222 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez wojtek37 on 2007-01-12, godz. 09:14 w Seksualność

Pierwsze słyszę, bo nauczanie w KRzK mówi o "mowie ciała" w kwestiach uczuć, nie popadajmy w paranoję i w skrajności. Trzymanie się za rękę jest OK. Przecież to co nieczyste wychodzi z serca, a nie przychodzi z zewnątrz.



#49242 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez wojtek37 on 2007-01-12, godz. 12:24 w Seksualność

Mnie rozchodzi się o "trzymanie się za ręce" dwojga młodych ludzi. Co do pocałunku, to różnie bywa, przeważnie można rozpoznać jakie emocje "targają" młodzieńcem rozpalonym do "czerwoności" ale to już zupełnie inna bajka. :)



#12749 Black Red White - sukces ŚJ

Napisano przez wojtek37 on 2005-10-24, godz. 18:52 w Nowości z kraju i zagranicy

Ciekawe,jak w oststnich Strażnicach pisali ŚJ po ataku Tsunami, jak to pomagają swoim braciom, i tylko im. Trzebe tylko napomknąć iż, ani słowa nie napisali iż wiele Kościółów i wyznań słało dary, nie patrząc kto i w co wierzy.

Taka hipokryzja śmierdzi siarką na kilometr. Jeśli to ma być pomocą bliżniemu, to Boże chroń od takich pomocników.



#67315 Media o Kongresach

Napisano przez wojtek37 on 2007-06-28, godz. 08:45 w Nowości z kraju i zagranicy

A w Gdyni też zapraszają?.



#69214 Media o Kongresach

Napisano przez wojtek37 on 2007-07-12, godz. 16:19 w Nowości z kraju i zagranicy

Coś widzialem , jak babeczka o kongresie czytała , chyba w antyklerykalnych Faktach i Mitach, chyba tak się ta gazeta nazywa. <_<



#72629 Media o Kongresach

Napisano przez wojtek37 on 2007-08-06, godz. 15:59 w Nowości z kraju i zagranicy

Teraz Kasia chce żyć zgodnie z biblijnymi zasadami. I jest podporządkowana Jackowi, bo żona mężowi jest to winna. Mężowie mają natomiast kochać żony. - Powinna mnie po prostu szanować.
Pieniądze na dom trzyma Kasia.


To ciekawe, zawsze myślałem, że biblijnym jest raczej trzymanie kasy przez "głowę domu" a nie "szyję" :blink: :o



#27441 Studium I.

Napisano przez wojtek37 on 2006-05-10, godz. 17:53 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Arturze, powiem więcej , niech podadzą liczbę namaszczonych ŚJ od czasów zalożenia, dodadzą to rzesze świętych z czasów pierwszych chrześcijan, no i tych sprawiedliwych ze ST, co oczekiwali w Szeolu na przyjście Mesjasza. A wobec powyższego mogło by się okazać, że nawet dla najbardziej świętego ŚJ nie starczyło by miejsca w owych 144 tysiącach namaszczonych do Królowania razem z Jezusem w Niebie . :huh: :D :rolleyes:



#23251 Studium I.

Napisano przez wojtek37 on 2006-04-03, godz. 17:52 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

A może Henryku, to było "nowe światło" :o :huh: :D



#45421 Onanizm

Napisano przez wojtek37 on 2006-12-11, godz. 16:33 w Seksualność

Mam nadzieję, że wyjaśniłem, co miałem na myśli. Jeśli zrozumiałem Cię błędnie, przepraszam :)
Pozdrawiam.


Oczywiście, lecz racz zauważyć iż palenie papierosów jednak podpada pod paragraf Biblijny, w tym przypadku odwołuje się do przykazania "nie zabijaj" - to chyba logiczne.

Zaś co do kwestii Onana, to......

Rdz 38:9-10 BT
"Onan wiedząc, że potomstwo nie będzie jego, ilekroć zbliżał się do żony swego brata, unikał zapłodnienia, aby nie dać potomstwa swemu bratu. Złe było w oczach Pana to, co on czynił, i dlatego także zesłał na niego śmierć. "


Pomijając kwestię zapłodnienia, "wylewanie" nasienia niezgodnie z jego przeznaczeniem jest złe w Oczach Bożych



#45330 Onanizm

Napisano przez wojtek37 on 2006-12-11, godz. 11:08 w Seksualność

' date='2006-12-11 11:46' post='45327']
Fakt jest taki, że Biblia w ANI JEDNYM miejscu nie wspomina o masturbacji.


O paleniu papierosów również. Więc jak sądzisz masturbacja to nie wykroczenie przeciwko Prawu Bożemu?.



#45648 Onanizm

Napisano przez wojtek37 on 2006-12-12, godz. 16:02 w Seksualność

Chciałem nieśmiała zaznaczyć, czemu chyba wszystkie Kościoły chrześcijańskie uważają onanizm za grzech, skoro co poniektórzy adwersarze są za folgowaniem swemu ciału w ten sposób?.



#45348 Onanizm

Napisano przez wojtek37 on 2006-12-11, godz. 12:28 w Seksualność

Czyli wniosek z tego taki: to że Biblia o czymś nie wspomina, znaczy, że tego zabrania?? Lepiej na wszelki wypadek zakazać tego, o czym Biblia nie mówi?


A skąd taki wniosek?.



#52244 Nowe forum ŚJ

Napisano przez wojtek37 on 2007-02-15, godz. 11:24 w Strony Świadków Jehowy

Ja jak długo klikam, w życiu takiego zakłamanego forum nie widziałem, tam można jedynie dyskutować i wychwalać jedynie słuszne poglądy WTS przykładem tego jest temat o krwi.

Anonymous napisał:
jak ŚJ radzą sobie w sytuacji kiedy np. krwawi im dziąsło w ustach, w/g tego powinni mieć cały czas przy ustach husteczkę, i w nią oddawać krew, by jej nie połykać.

paradise napisał:
Tutaj raczej chodzi nie o swoją krew ale o cudzą,

Chodzi o konsekwencje przyjęcia krwi a nie o sam zakaz, przyjęcie krwi od drugiego człowieka może wiązać się z róznymi powikłaniami, np. chorobami a jeśli połykasz swoją krew nic ci się nie stanie

PS:
tak przy okazji zęby i dziąsła się leczy bo nieleczone też skutkują róznymi powikłaniami, słyszałem że od dziur w zębie moga dostać się bakterie do mózgu uszkadzając go lub do serca powodując zawał "


Ja odpisałem iż wobect tego czemu zabraniana jest tzw. autotransfuzja, czyli przyjęcia swojej krwi uprzednio pobranej?. Po czym mój tekst wycięto, jak bym się nigdy nie pytał, a temat został zablokowany, pewie ze względu na zbyt trudne pytania. :lol:

Zawsze myślałem, że Forum to miejsce scierania się różnych poglądów, a nie jedynie słusznych. :angry:



#53519 Nowe forum ŚJ

Napisano przez wojtek37 on 2007-02-26, godz. 11:22 w Strony Świadków Jehowy

A w ogóle ten tekst o Mikołaju mnie rozwalił :D


Zdaje się iż ów gość nic nie wiedział o historii (biskupa) św.Mikołaja, i tego co on ma symbolizować.



#52108 Nowe forum ŚJ

Napisano przez wojtek37 on 2007-02-13, godz. 19:50 w Strony Świadków Jehowy

I znowu przerwa techniczna? Ciekawe co teraz zmieni.


Skoro pod podanym linkiem do Forum, widnieje tylko info w języku ang. to pewnie już się nie podnesie, ...... ale jest jeszcze możliwość, że opracowywana jest nowa strategia.... :P :lol:



#51999 Nowe forum ŚJ

Napisano przez wojtek37 on 2007-02-11, godz. 22:59 w Strony Świadków Jehowy

Dosiu - skarbeńko, jako odstępca nie masz żadnych szans. :angry:

Pozdrow ode mnie Saraj, bo dawno nie miałem z nią kotaktu, - OK?.



#51859 Nowe forum ŚJ

Napisano przez wojtek37 on 2007-02-10, godz. 12:22 w Strony Świadków Jehowy

Hej - ja weszłem. :rolleyes:



#52076 Nowe forum ŚJ

Napisano przez wojtek37 on 2007-02-12, godz. 23:17 w Strony Świadków Jehowy

Drogi Pawle, jaka polemika, wszystkie nie wygodne dla nich posty zostały usunięte, mało tego poczytaj to sobie co się wyświeta na ekranie kiedy chciałem ponownie wejść by uzyskać odpowiedz Paradisa w sprawie Jego wyznania, czy jest Badaczem Pisma Świtego, czy ŚJ.

W OBRONIE PRAWDY
Forum watchtower.org.pl pod lupą

Obrońcy prawdy czy słudzy szatana?

http://netka.ath.cx/



#52009 Nowe forum ŚJ

Napisano przez wojtek37 on 2007-02-12, godz. 13:10 w Strony Świadków Jehowy

Lecz od wczoraj wieczora nie można się z tym Forum połączyć. czyżby dezercja? <_< ;)



#52073 Nowe forum ŚJ

Napisano przez wojtek37 on 2007-02-12, godz. 22:32 w Strony Świadków Jehowy

A mnie żal, że nie wkleiłam tutaj tekstu, jak Paradise się pogubił, jakiego jest wyznania, i stwierdził, że SJ, jak i inne jeszcze wyznania to odłam Badaczy Pisma Świętego, i że właśnie nauki Badaczy są mu najbardziej bliskie. Dosłownie nie zacytuję, bo nie pamietam, ale sens był taki sam. Wojtuś37 nawet zapytał, jakiego w końcu on wyznania jest. Ja też się pod tym postem dopisałam. Wtedy mnie właśnie zablokował, a post usunął :(. Iszbinek ma racje, ma gościu jazdę :P

Pozdrawiam cieplutko

Dosia


Po czym nastąpila "awaria serwera" - na pytanie nie uzyskałem odpowiedzi, ale za to Forum zostało przeredagowane, i nie mogę się narazie w nim odnaleść, ale staram się jaoś prozumieć z tamtejszymi userami. Co i jak będzie, czas pokaże.



#115053 Długie włosy i długa broda

Napisano przez wojtek37 on 2009-03-17, godz. 00:55 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A czy zauważyliście może, że w domach ŚJ prawie zawsze chodzą w butach ?. Ilu z was w swoim domu tak czyni, chyba że ma się ogromną haciendę ?. :blink: :rolleyes:



#23387 Długie włosy i długa broda

Napisano przez wojtek37 on 2006-04-04, godz. 12:12 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Skoro Jezus miał długie włosy, i jak wszyscy Izraelczycy nosił brodę. To czemuż ŚJ do tego się nie stosują ;)



#23424 Długie włosy i długa broda

Napisano przez wojtek37 on 2006-04-04, godz. 18:12 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Jezus wcale nie nosił długich włosów !! To wymysł jakichś rysowników, bilbia wszak wyraźnie mówi (luźny cytat) - ,,czyż nie wiecie, że chanbą dla mężczyzny jest mieć długie włosy podczas gdy dla kobiety jest to właśnie chwałą"

Sebol nie wiem dlaczego sądzisz, że byleś na większej liczbie kongresów niż ja ale mniejsza o to. A jeśli chodzi o czepianie sie drobiazgw to kto zaczął.... :P


Jak to, nie nosił?. Czyżbyś kwestionowała ówczesne zwyczaje?. A może zakład fryzjerski był wtedy, na każdym rogu ulicy?. To Rzymianie i grecy wprowadzili do kultury - obcinanie włosów i golenie zarostu. Izraelici, byli nomadami, więc, może coś z historii ich zwyczajów by się poczytało, zamiast brednie pisać.

2Sm 14:26 BT
"Kiedy strzygł swoją głowę - a strzygł ją zwykle co roku, bo było mu zbyt ciężko i musiał się strzyc - włosy jego głowy ważyły dwieście syklów według królewskiej wagi."


Po pierwsze męszczyżni nosili włosy do barków, a kobiety dłuższe, a golono głowy i brody na znak pokuty.

Ciekawe czemu, skoro wszyscy mieli ogolone brodyi obcięte włosy?. :huh: :o :)

Iz 15:2 BT
"Córa Dibonu wstąpiła na wyżyny, by płakać; nad Nebo i nad Medebą Moab lamentuje. Ostrzyżona każda jego głowa, każda broda zgolona."

Jr 41:5 BT
"przyszli ludzie z Sychem, z Szilo i Samarii w liczbie osiemdziesięciu z ogolonymi brodami, rozdartymi szatami i pokryci nacięciami. Nieśli oni z sobą ofiary z pokarmów i kadzidło, by je złożyć w domu Pańskim."

Jr 48:37 BT
"Albowiem wszystkie głowy są ostrzyżone, każda broda obcięta, na wszystkich rękach są nacięcia, a na biodrach wory pokutne."



#56618 Długie włosy i długa broda

Napisano przez wojtek37 on 2007-03-16, godz. 12:08 w Zwyczaje Świadków Jehowy

' date='2007-03-16 10:38' post='56597']
Ogolony Jezus pojawił się w publikacjach ŚJ raz, albo kilka razy ok 70 lat temu na fali antyrusselowskiej za czasów Rutherforda. Trochę się spóźniłeś z polemiką.


Ja się pytałem o fakty historycznie uzasadnione, a nie o widzimi się WTS .