Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Artur Schwacher

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez Artur Schwacher (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-15 )



Sort by                Order  

#124050 święci świadkowie

Napisano przez Artur Schwacher on 2009-08-13, godz. 12:44 w Tematyka ogólna

Przypominam ,że są grzechy, które muszą być przedstawione starszym takie jak odstepstwo, bałwochwalstwo i parę innych, bez względu na pojednanie ze sprawcą.



#26317 ślub w zborze: rekwizyty

Napisano przez Artur Schwacher on 2006-04-30, godz. 11:27 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Pierwsze pytanie: Czy gdzies o tym pisze w Straznicy?
Drugie: A może w broszurze, lub w jakies książce?

Jeśli nie - to nie istnieje taki rytuał. No chyba, ze w jakims liscie z napisem poufne do wszystkich starszych zboru.

A kłamstwo to konfabulacja jest DB.



#26179 ślub w zborze

Napisano przez Artur Schwacher on 2006-04-28, godz. 17:17 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Umowa państwa polskiego ze związkiem wyznaniowym ma postać ustawy regulujacej sytuacje danego zwiazku. Wtedy i tylko wtedy można zawrzećc ślub konkrodatowy. SJ nie mają takiego uregulowania prawnego więc o czymś takim mowy być nie może.



#67988 Żyć w zgodzie z prawdą

Napisano przez Artur Schwacher on 2007-07-05, godz. 20:28 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Widzisz droga wysepko, gdyby opowiedział swoją wersję, natychmiast przedstawiono by inną (prawdziwą) wersję wydarzeń ia to by było dla niego nie miłe.



#110737 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez Artur Schwacher on 2009-01-09, godz. 18:13 w Boże Narodzenie & Sylwester

A w jaka jest pełna nazwa zboru? Bo jak mi jakiś Sj co powie o świętowaniu to będzie można kontr przykład podać : ,że Sj w Toruniu też świętowali na Sk Boże Narodzenie.



#80940 Świętowanie przez nieświętowanie

Napisano przez Artur Schwacher on 2007-12-10, godz. 18:47 w Boże Narodzenie & Sylwester

wyrachownie wyklucza szczerość intencji? A słyszałeś coś takiego jak zemsta najlepiej smakuje na zimno? Szczerość do wyrachownia cynizmu i prowokacji jest wręcz wskazana i to po obu stronach



#80056 Święto Dziękczynienia

Napisano przez Artur Schwacher on 2007-11-23, godz. 23:38 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Ja się nie pytam czy powinni tylko dlaczego nie obchodzą..... o powód a nie czy powinni czy nie.



#80049 Święto Dziękczynienia

Napisano przez Artur Schwacher on 2007-11-23, godz. 22:01 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Czy ktokolwiek z obecnych SJ może podać mi uzasadnienie, dlaczego SJ nie obchodzą tego swięta? Najlepiej Biblijne.....



#108498 Święte obrazki, nie koniecznie Świadków Jehowy

Napisano przez Artur Schwacher on 2008-12-17, godz. 16:24 w Humor

A czemu przez klona?



#21318 Świadkowie Jehowy,zaglądają tutaj?

Napisano przez Artur Schwacher on 2006-03-15, godz. 16:37 w Oceń forum

Właśnie dlatego zaproponowałem aby podzielić forum.

Weszliście na Arturka i nawet nie próbujecie go wysłuchać, tylko plujecie jadem!
Ledwo udało się nam odzyskać jedną osbę już drugą tracimy! I przez co?
E, tam poziom tego forum spadł dzisiaj na łeb i na szyje!



#117197 Świadkowie Jehowy wydają to czasopismo od 1879

Napisano przez Artur Schwacher on 2009-04-15, godz. 18:36 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Odpowedź: Karol Russel założył Korporacje Watchtower i tworzył ,autonomiczne zbory Badaczy Pisma Świętego. Strazncie były wydawane przez kroporacje i zwierały artykuły Karola i jego współpracowników, czyli Badczy Pisma Świętego



#115770 Świadkowie Jehowy wydają to czasopismo od 1879

Napisano przez Artur Schwacher on 2009-03-24, godz. 16:16 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

To nie była spółka akcyjna. to po pierwsze. Po drugie tak, Karol, mój błąd po trzecie: tak według relacji dokonał tego wbrew ówcesnemu zarządowi usuwając z niego nieprzychylne mu osoby, co skończyło sie pamiętnym obiadem i wybuchem niezadowolenia lub bijatką zalezy od wersji



#115698 Świadkowie Jehowy wydają to czasopismo od 1879

Napisano przez Artur Schwacher on 2009-03-23, godz. 20:36 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

SJ nie istnieli w roku 1979, więc nie mogli niczego wydawać. Pismo wydawał je3den człowiek był nim Teodor Russel i jego współpracownicy, któzy się zmieniali. Po smierci Russela prawa "przejął" Rutheford przy czym to przejćie okręlił bym jako wrogie. Od tego momentu pismo to staje się organem prasowym jego zwoleników.



#115784 Świadkowie Jehowy wydają to czasopismo od 1879

Napisano przez Artur Schwacher on 2009-03-24, godz. 19:20 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

ustawa nie zmieniła się od 1885 roku. jedyne co sie zmieniło to ewnetualne wyroki sadowe, które ja interpretują



#24322 Świadkowie Jehowy w Rosji

Napisano przez Artur Schwacher on 2006-04-13, godz. 19:51 w Świadkowie Jehowy i prawo

A ja mam pytanie: Putinowi tez grożono w listach smiercią z rąk Jehowy?



#100066 Świadkowie Jehowy a kwestia krwi

Napisano przez Artur Schwacher on 2008-08-28, godz. 20:37 w Kwestia krwi

Dokładnie i nie przykłady tylko dowody, poparte wiarygodnymi źródłami a nie Wikipedią a juz tym bardziej Strażnicą ani innymi traktatami WtSu



#100302 Świadkowie Jehowy a kwestia krwi

Napisano przez Artur Schwacher on 2008-09-01, godz. 11:05 w Kwestia krwi

Oto pełen tekst tego artykułu: Link


Wszystko ładnie, pieknie tylko albo autor coś pomieszał albo mamy do czynienia z cudem



#100291 Świadkowie Jehowy a kwestia krwi

Napisano przez Artur Schwacher on 2008-09-01, godz. 07:18 w Kwestia krwi

Zwłaszcza ,że to ,że człowiek ma 5 litrów krwi i ,że po utracie ponad połowy umiera z powodu niedotlenienia organizmu to tego uczą w szkolę. przynajmniej mnie tego nauczyli.



#112201 Świadkowie Jehowy a kwestia krwi

Napisano przez Artur Schwacher on 2009-01-23, godz. 07:10 w Kwestia krwi

Nie o to chodziło Sebastianowi leffe.



#26330 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Artur Schwacher on 2006-04-30, godz. 13:52 w Tematyka ogólna

Popieram wniosek, proszę o jakiekolwiek dowody na poparcie twoich słów Henryku......



#27854 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Artur Schwacher on 2006-05-13, godz. 18:15 w Tematyka ogólna

A mozesz powiedzieć kto to napisał?



#26983 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Artur Schwacher on 2006-05-08, godz. 06:25 w Tematyka ogólna

Henryku.

To nie jest dogmat KK, tylko powszechna nauka chrześcijaństwa. Nie tylko katolicy wierza, że Jezus Chrystus jest Bogiem i zawsze był Synem Bożym do teog zrodzonym a nie stworzonym. Zapytaj protestantów, któzy uznaja zasadę solo scriptura to ci to samo powiedzą.



#26413 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Artur Schwacher on 2006-05-01, godz. 18:05 w Tematyka ogólna

Henryku jesteś badaczem, więc dla Ciebie podstawą jest nauczanie Russela i jego interpretacja Bibli (bez urazy).

Dla mnie to oczywistę, ze chrześcijanie z biegiem postepu i zmian cywilizacyjnych musieli podejmować decyzję jak się zachować, któe ewangelię były auteczntyczne, jakie listy natchnione itd. Do tego potrzebna była instytucja kościoła. W tamtych czas struktóra hierachiczna była najodpowiedniejsza dla zachowania czystej i nieskażonej nauki. Dzisiaj przy tym przepływie informacji nie jest to konieczne i dlatego prowadzi się choćby dialog ekumeniczny.

A tak przy okazji. Chrześcijanie wierzą w to, ze Jezus jest Bogiem. Tak więc mozna miec wątpliwości czy ruchy Russelowskie można zaliczyc do tej grupy :P



#26344 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Artur Schwacher on 2006-04-30, godz. 17:47 w Tematyka ogólna

Ale jad!

To nie jest forum na temat KK, ale powiem. Henryk poczytaj sobie najpierw oficjalne nauczanie kościoła katolickiego, a potem porozmawiamy.



#27124 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Artur Schwacher on 2006-05-08, godz. 19:21 w Tematyka ogólna

Jaki Dogmat. Co ty mi tu wyjeżdzasz, Maryją? Z Bożą rodzicelką? Ja nie o tym mówię.

Żądam pokazani mi w Bibli tekstu mówiącego o tym, ze Jezus Chrystus od umarł podczas chrztu w Jordanie jako człowiek. Dokładnego!