Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Administrator

Odnotowano 292 pozycji dodanych przez Administrator (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-13 )



Sort by                Order  

#128188 Świadkowie Jehowy a medycyna niekonwencjonalna

Napisano przez Administrator on 2009-12-15, godz. 09:00 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Polecam:



#123581 Zmiana serwera, forum chwilowo niedostępne

Napisano przez Administrator on 2009-08-05, godz. 22:07 w Zmiany w serwisie

W związku ze zmianą serwera, forum będzie wyłączone na parę minut dziś o godz 00:15 czasu polskiego.



#11061 Zapytanie

Napisano przez Administrator on 2005-09-24, godz. 23:14 w Podręczna wyszukiwarka Koranu

Jest to po prostu zestawienie przekładów: na białym tle mamy przekład Józefa Bielawskiego (ale zauważam, że w tej chwili przy surach jest dopisek: <Bielewski>), natomiast na szarym tle znajdziemy tłumaczenie Buczackiego.

Literówka poprawiona. Te kolory tła są dla wygody aby odróżnić przekłady (jak jest więcej wersetów)



#19140 Zapytanie

Napisano przez Administrator on 2006-02-19, godz. 18:24 w Podręczna wyszukiwarka Koranu

Mam pytanie i prośbę do kogoś, kto zechciałby odszukać cytat (wersety) z koranu który, mówi o stosunku muzułmanów do chrześcijan."

Poszukaj w vortalu http://www.euroislam.pl/



#142342 Zapytanie

Napisano przez Administrator on 2011-06-19, godz. 11:54 w Podręczna wyszukiwarka Koranu

Euroislam to strona przeciwna islamowi i nie jest dobrym zródłem.


A dlaczego nie skoro podaje fakty?



#59380 Zapisy wideo z ewangelizacji

Napisano przez Administrator on 2007-04-07, godz. 14:48 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Szukam zapisów wideo z ciekawych ewangelizacji (po polsku lub z tłumaczem). Np. interesują mnie ewangelizacje satelitarne Billy Grahama.



#142685 zapis do pliku

Napisano przez Administrator on 2011-09-04, godz. 12:32 w Biblia Internetowa

Czy moglibyście zrobić tak aby znalezione wersety szybko zapisać do pliku html,doc lub pdf ?

Na serwerze Sphinx jest ograniczenie do wyszukanych pierwszych 1000 wersetów, więc i tak wszystkiego się nie da wyświetlić. Do Worda można sobie wklejać za pomocą Cmd/Ctrl+c Cmd/Ctrl+v, na pewno nie będę się męczył w generowanie żadnego doc czy docx. Co do PDF, to w Mac OS-X jest wydrukuj jako i można zapisać w PDF dowolną stronę WWW (pod innymi systemami pewnie trzeba instalować jakieś programy). Jedyny eksport wersetów jaki byłby możliwy do uwzględnienia to XML lub JSON bo umożliwia ich dalsze przetwarzanie.

W "rozwiń opcje dla wersetów" trochą trzeba się przedzierać 2 kliknięciami do "pokaż kontekst (rozdział). Czy nie byłoby lepiej aby "pokaż kontekst (rozdział) zrobić wcześniej czyli przy "Wyświetl werset w Blue Letter Biblie" ? Lub jeszcze łatwiej, aby nie klikać i nie przedzierać się, można przy znalezionym wersecie zrobić punkt w którym by się tylko najechało myszką i by wyświetliło cały kontekst (rozdział), bez dodatkowych kliknięć....

Celem tych dwóch etapów jest to, że tam ma dojść więcej opcji. Nie chcę ograniczać się do Blue Letter Bible ani tylko podglądu wersetu w całym rozdziale. M.in. ma dojść integracja z profesjonalnymi aplikacjami jak Logos, możliwość zgłaszania uwag, komentarzy na poziomie wersetu, wyświetlanie (jak i tworzenie) odnośników krzyżowych, tematycznych itp.



#143522 Zablokowano możliwość pisania na tym forum.

Napisano przez Administrator on 2012-04-29, godz. 09:50 w Do administratorów...

No, może teraz zadziała blokada zapisu... Co do integracji forum, to proszę o kontakt z adminem tamtego forum. Powinien mieć kopię całej bazy stąd, więc raczej nic nie zniknie.



#19552 wyszukiwanie słów działa źle :-(

Napisano przez Administrator on 2006-02-26, godz. 05:20 w Biblia Internetowa

Nieprawda. Wersety się wyszukują. Nie widzisz ich bo domyślnie stronicowanie wyświetla tylko pierwszych 10 rekordów, a ten cytat znajduje się poza pierwszą dziesiątką w innych przekładach. Zmień w opcjach na większą liczbę, albo przy nazwie przekładu kliknij na strzałkę aby zobaczyć kolejną porcję



#49205 wyszukiwanie słów działa źle :-(

Napisano przez Administrator on 2007-01-12, godz. 02:01 w Biblia Internetowa

żle wyszukuje i nie pisz że dobrze np. W Trenach jest werset // Dobrze jest w milczeniu oczekiwać Zbawienia PANA // i nawet cały wpisany werset nie jest wyszukany . nawet gdy są zaznaczone LAMENTACJE ..nie mówiąc już że wcześniej zaznaczyłam STARY TESTAMENT


Takie uwagi są bez sensu. Należy podawać konkretne informacje a nie takie ogólniki. Np. o jaki werset i przekład ci chodzi? Należy podać też adres url bo w ten sposób mogę odtworzyć co było szukane.


Appendix:

Werset znalazłem. Chodzi o Lm 3:26. Nie potrzebnie się zapowietrzasz. Próbowałaś wyszukiwać złego wersetu. Kliknij na link jaki tu podałem. W żadnym z dostępnych w programie tłumaczeń nie ma w tym wersecie równocześnie wszystkich 7 wyrazów: Dobrze jest w milczeniu oczekiwać Zbawienia PANA. (właściwie 6, bo wyrazy poniżej 3 znaków są ignorowane).

To nie jest żaden błąd programu. Nie wyczaruje ci wersetu jak ze słowem którego nie ma w tekście. Wyszukiwanie działa jak iloczyn logiczny, jak wpisujesz kilka słów, to w wersecie muszą znajdować się wszystkie te słowa. To twój błąd, a nie programu.



#42134 Wsparcie dla Forum Watchtower

Napisano przez Administrator on 2006-11-23, godz. 16:28 w Zmiany w serwisie

W związku z oddolną propozycją jaka wyszła ze strony forumowiczów, podaję konto na które można wrzucać ewentualne datki. Podaję kontakt do polskiego konta w MBanku:

Jarosław Zabiełło, Nr konta: 69 1140 2004 0000 3002 0457 8814
Tytuł przelewu niech będzie: Forum Watchtower


UWAGA, nastąpiła zmiana banku (Citi Handlowy) oraz numeru konta. Pełny numer rachunku w formacie NRB:

97 1030 0019 0109 8510 0020 6898

reszta (czyli nazwisko i tytuł przelewu) bez zmian



#52531 Wiele skrótów do ksiąg

Napisano przez Administrator on 2007-02-18, godz. 06:48 w Biblia Internetowa

W wersji 5.0 beta5, dodano możliwość wprowadzania różnych skrótów ksiąg (zobacz przykład).



#16151 Wiadomosci na priva

Napisano przez Administrator on 2006-01-09, godz. 10:00 w Zmiany w serwisie

Nie wiem czy inni tez maja takiproblem. Forum od czasu do czasu wysyla mi mailem link abym przeczytal wiadomosc wyslana prywatnie poprzez to forum. Niestety nigdy nie moge tego odczytac. Moze to jakis blad w bierzacej wersji forum.

W kazdym razie jak ktos chce cos napisac do administratora to niech to zrobi za pomoca formularza na mojej stronie.



#35162 Wersja 5.0alpha1

Napisano przez Administrator on 2006-09-13, godz. 11:57 w Biblia Internetowa

Wiem, że teraz pomarudzę, ale szkoda że w wyborze języków nie ma greki :) Ale ogólnie ciekawie się zapowiada. B)


Greka i hebrajski będą w krótce dodane tak jak w poprzedniej wersji. Tylko muszę wyciągnąć jakieś najnowsze wersje ze Sword Project.



#35495 Wersja 5.0alpha1

Napisano przez Administrator on 2006-09-17, godz. 20:48 w Biblia Internetowa

Brak jest paru angielskich przekładow dostępnych w poprzedniej wersji, np. angielskiego przekładu Nowego Świata, Word English Bible czy Biblii Roterhama.

Poza tym nazwy wersji językowych mnie zachwycają... "Bulgarian, Czeski,...Niemiecki, Hungarian, Włoski, Latin, Polish, Portugeese, Rosyjski..."


Nazwy i wstawki ang. są przejściowe. Już jest kolena wersja, alpha3, która ma 101 przekładów.



#35159 Wersja 5.0alpha1

Napisano przez Administrator on 2006-09-13, godz. 11:14 w Biblia Internetowa

Trwa przebudowa Biblii Internetowej. Na stronie http://biblia.apologetyka.com umieściłem wersję próbną aby pozbierać różne uwagi. Cześć związana z wyszukiwaniem powinna działać poprawnie. Później dodam dział czytania i porównywania wersetów. A potem: uaktualniony podręcznik użytkowania.

W wyszukiwarce nie ma (na razie) razie języków greckiego i hebrajskiego. Chyba wstawię to tak jak było PLUS dodatkowy dział, gdzie będą umieszczone profesjonalne przekłady, które wymagają doinstalownia sobie lokalnie czcionek. Dla maniaków dokładnego porównywania wersetów konieczność doinstalowania sobie dodatkowych czcionek na komputerze nie powinna chyba być większym problemem.

Większość interfejsu jest na razie w jęz. angielskim, ale to przejściowe. Docelowo język będzie automatycznie dostosowywał się do ustawień przeglądarki.

Wykorzystane przekłady powinny być wysokiej jakości, bo poza paroma wyjątkami, większość była eksportowana prosto z BibleWorks7.



#34942 Wersja 4.8.3

Napisano przez Administrator on 2006-09-10, godz. 23:43 w Biblia Internetowa

Ja dostrzegłem takie braki, jeśli chodzi o biblię internetową:

1. Brak tekstów apokryfów w Septuagincie

2. Brak tekstu ST dla Biblii Poznańskiej

3. Brak podawania skrótów jak również wyszukiwania ksiąg w kodach różnych języków obcych.

4. Brak niemieckiej wersji PNŚ

5. Brak tekstu I wydania BT

6. Brak tesktu najnowszego przekładu PŚ NT i Psalmów


Ad. 1. W nowej wersji pewnie będzie.

Ad 2. ST jest w trakcie przygotowywania. Kontaktuj się z Marcinem Garbulskim.

Ad 3. To można zrobić, ale muszę mieć taką listę ksiąg i skrótów.

Ad 4. Jak dostanę plik, to wstawimy.

Ad 5. j.w. Choć co do 1 wydania, to mam wątpliwości. Zawiera sporo błędów. Wolę trzymać najnowszą wersję.

Ad 6. Nie mam pliku. ŚJ wydali poprawioną wersję samego NT i Psalmów? Nic nie wiem.

Co do formatu plików, to preferowany jest format Bible Works, czyli czysty tekst, z każdym wersetem w nowym wierszu wg wzorca:

Gen 1:1 Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.
Gen 1:2 Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem...
Gen 1:3 Wtedy Bóg rzekł: «Niechaj się stanie światłość!» I stała się światłość.
...

Każdy wiersz zaczyna się od 3 literowego skrótu księgi. Potem jest spacja i numer rozdziału. Następnie znak dwukropka i numer wersetu. Potem spacja i treść wersetu. Tu jest do pobrania przykład dla Biblii Tysiąclecia. Wykaz skrótów do ksiąg jest do pobrania stąd.



#19644 Wersja 4.8.3

Napisano przez Administrator on 2006-02-26, godz. 18:25 w Biblia Internetowa

Poprawione błędy wyświetlania liter greckich, hebrajskich, niemieckich i rosyjskich.



#11295 Wersja 4.8.1

Napisano przez Administrator on 2005-09-29, godz. 00:00 w Biblia Internetowa

Trochę poprawek w manualu, jednak większość zmian jest natury czysto technicznej. Wyczyściłem sporo starego kodu jeszcze z epoki PHP 3. Teraz jest używany PHP 5.1. Zrezygnowałem także z mod_php na rzecz modułu fastcgi i zaktualizowałem najnowsze biblioteki ADOdb i Smarty. Włączyłem dodatkowy cache w Smartach (poza używanym już cachem z ADOdb). Powinno w sumie pożerać mniej zasobów serwera.



#30565 Wersja 2.1

Napisano przez Administrator on 2006-06-05, godz. 11:25 w Podręczna wyszukiwarka Koranu

W wersji 2.1, ze względów na zmniejszenie obciążenia serwera, dodano stronicowanie i blokadę aby nie wyszukiwano pojedyńczych znaków.



#30205 Wersja 2.0

Napisano przez Administrator on 2006-06-01, godz. 03:07 w Podręczna wyszukiwarka Koranu

Przepisałem od zera wyszukiwarkę do koranu, bo coś mi rwały się połączenia z bazą. Nowa wersja działa pod Pythonem i Django. Na razie starą zostawiam, nowa jest jest dostępna pod adresem:

http://koran.apologetyka.com

W trakcie tworzenia nowego kodu wyłapałem kupę literówek w treści. Co znalazłem, to poprawiłem. Proszę zgłaszać uwagi.



#10480 Wersja 1.3

Napisano przez Administrator on 2005-09-14, godz. 18:10 w Podręczna wyszukiwarka Koranu

Zmieniony layout dostosowany do budowy modularnej. Dodany moduł czytania, wyświetlania wersetów na podstawie odnośnika.



#10274 Wersja 1.2

Napisano przez Administrator on 2005-09-11, godz. 04:17 w Podręczna wyszukiwarka Koranu

Dodałem podobny mechanizm wyszukiwania co w Biblii Internetowej. Obsługiwane są wyrażenia regularne oraz wyszukiwania proste. Proste, czyli słowa i frazy które nie mają występować poprzedzać należy znakiem minusa. Frazy to ciągi znaków (włącznie ze spacjami) otoczone cudzysłowami. Jak nie uda się znaleźć to wyskoczy krótki help z podpowiedzią.



#10272 Wersja 1.1

Napisano przez Administrator on 2005-09-10, godz. 23:03 w Podręczna wyszukiwarka Koranu

Dodałem możliwość przeszukiwania równocześnie dwóch przekładów. Została dodana także opcja podkreślająca szukaną frazę. Ilość wyników została ograniczona do 1000 (tak zresztą było od początku)

Została dodana opcja używania znaku ? w miejsce dowolnego znaku. W ten sposób można na razie sobie obejść problem z szukaniem polskich słów. Po prostu zamiast polskiego znaku wstawiasz znak zapytania. Oczywiście tą drogą czasem zostanie znalezionych więcej wersetów, ale lepiej na razie tak niż wcale.



#142460 Watchtower library 2010

Napisano przez Administrator on 2011-07-25, godz. 01:30 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Poszukuję Linka gdzie mógłbym znaleźć biblioteczkę Watchtower Library 2010

http://www.filestube...load&select=All