Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika głosiciel-dręczyciel

Odnotowano 102 pozycji dodanych przez głosiciel-dręczyciel (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-12 )



Sort by                Order  

#143240 Świadkowie Jehowy w Erytrei

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-25, godz. 11:09 w Nowości z kraju i zagranicy

Choć raz na miliony razy, kiedy było można ! Co za sukces !



#143277 Świadkowie Jehowy w Erytrei

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-30, godz. 18:17 w Nowości z kraju i zagranicy

Bardzo żałosna...Katolicy choć raz nie zabili !



#142829 Świadkowie ale czyji?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-21, godz. 15:33 w Tematyka ogólna

ŚJ nie uznają Jezusa za Chrystusa i od ponad 130 lat nie mogą się zdecydować kim jest - ciągle podważają oni Jezusa i umniejszają go celowo - o tym są te fragmenty o duchu Antychrysta i jego Świadkach


Albo jesteś chłopie mało kumaty albo niepoczytalny - do wyboru. Świadkowie nie uznają - wg ciebie - Jezusa za Chrystusa. Ja jestem ŚJ od 20 lat i nic mia na ten temat nie wiadomo, by ktoś w WTS odrzucała lub choćby kwestionował główną rolę Jezusa, zaś jakiś Ben Josef wie wszystko lepiej. Czy ty się aby dobrze czujesz ?



#142753 ŚJ to błędni nauczyciele

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-17, godz. 18:53 w Tematyka ogólna

Kościół Katolicki nie przewidywał końców świata... najbardziej znana data 1975 ...I nie kłam , że nie :)


Kościół katolicki nie tyle przepowiadał koniec świata, co go aktywnie sprowadzał na miliony swoich rzeczywistych jak i domniemanych przeciwników ? I nie kłamcie, że nie.

Pozdrawiam cieplutko

dręczyciel



#142723 ŚJ to błędni nauczyciele

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-14, godz. 14:32 w Tematyka ogólna

Piszecie o katolikach ? Bo pasuje idealnie !



#142918 ŚJ to błędni nauczyciele

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-29, godz. 22:42 w Tematyka ogólna

Ben Josefie - ja mam odczucie, że ty na punkcie Świadków zwyczajnie zwariowałeś ? Czy stary dręczyciel się myli ?



#142523 Łukasza 21;8

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 08:50 w Tematyka ogólna

W wasze powyższa interpretacja Łukasza 21:8 jest sprzeczna z resztą biblijnych wersetów (choćby tych, które przytoczyłem). Przemyśl konsekwencje wykadni tom13ek jeszcze raz i od razu załapiesz.



#142500 Łukasza 21;8

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-01, godz. 21:14 w Tematyka ogólna

W głowach się wam od tego mędrkowania na forum poprzewracało. Jezus powiedział w Łuk. 21:8, by nie iść za tymi, co mówią, ze czas się przybliżył. Ale w innym miejscach ten sam Jezus mówi, że przybliżyło się królestwo niebios Mat. 10:7, a wyznaczony czas jest bliski Objawienie 1:3, 22:10. Pewnie pierwsze słyszycie, co ? Wg waszych filozofii, to sam Jezus mówiąc to, co powiedział w Łuk. 21:8, sam też zaliczył się do tych, z którymi nie należy iść ! Czytając tego właśnie rodzaju wywody i komentarze "uczonych w piśmie" na watchtower.org.pl wiem już dlaczego jesteście poza organizacją. Po prostu należycie do tych, którzy czytają latami i nigdy nie dochodzą do poznania. Ale cóż, live is brutal...

bene, tak w ogóle to daj sobie spokój z kopiowaniem tego, co powyżej ktoś napisał, przecież widzimy, co tam pisało, bez powielania.



#142507 Łukasza 21;8

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-01, godz. 22:01 w Tematyka ogólna

Potraficie się tylko mądrzyć, a tak naprawdę nie wiecie nic. Nawet do głowy by wam nie przyszło, że wasze pomysły i takowe jak powyższe interpretacje prowadzą tu wprost do oczywistej sprzeczności. Po prostu macie pecha....



#142509 Zmartwychwstanie zwierząt.

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-01, godz. 22:06 w Dusza nieśmiertelna

Temat jest po prostu żenujący....



#142525 Witam kółko wzajemnej adoracji rozgniewanych na WTS exów

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 09:15 w Oceń forum

Jeżeli tacy użytkownicy jak ty nie potrafią wstrzelić sę w temat albo najzwykllej w swiecie nie chce się im cztyac kilkadziesiąt postów wcześniej wtedy warto zacytować. Tobie akurat to nie bo wszystko wiesz ale zagladają tu też mniej obdarzeni darem zrozumienia niż ty


Ale przyjrzyj się stronie, a wówczas zobaczysz, że cytat nie jest kilkadziesiąt postów wcześniej, tylko tuż nad tym co niepotrzebnie powielono, więc po co wypisujesz mi takie uzasadnienia ? Gdyby był kilkadziesiąt postów wcześniej, to bym się nie czepiał, a skoro nie jest, to nie usprawiedliwiaj czyjejś bezmyślności.

Może i masz racje, że w wielu przypadkach niektórzy porzucili zdrową naukę wynikającą z Biblii. Jednak wielu zostało naprawdę skrzywdzonych, przez co ma uzasadnione powody zgorszeniem się organizacją ŚJ. Ale nie mnie oceniać. Natomiast gdy Ty 'głosicielu' jesteś przekonany, że taka opcja nie wchodzi w rachubę, to wątpię w Twój obiektywizm.


Jeżeli ktoś wyleciał przez własna głupotę, postępowanie jawnie sprzeczne z tym co od początku wiedział, że nie będzie tolerowane - to dobrze mu tak. Jeżeli ja zacznę rozrabiać, molestować czy kraść, to jak dadzą mi kopa - to dobrze mi zrobią i nie będę ździwiony. I na pewno nie będę wylewał swych żalów na forma internetowych, jak to mnie spotkała krzywda od Świadków. Jeżeli natomiast ktoś zdecydował się, bo rzeczywiście ludzie w zborze mu dopiekli, trafił na jakąś świnię (jak wszędzie), to to jest rzeczywiście smutna i paskudna sprawa, ale z drugiej strony z istnieniem świń trzeba sie po prostu czasem albo pogodzić, albo z nimi walczyć. Świnie i chamstwo sa wszędzie, ten kto opóści zbór trafi na nią w sklepie, w pracy, w urzędzie - tym samym, by na nią juz nie trafić, musiałby się wyprowadzić np. na Księżyc. Ja chamstwa czy istnienia hołoty w zborach w żadnym razie nie neguję, bo sam miałem parę razy nieprzyjemność takowych poznać i bywała z tego powodu zadyma. Ale co z tego, głupota ludzka unieważnia całą resztę ? Trzeba patrzeć na świat realnie, a nie idealizować wszystko i wszystkich. A tak z drugiej strony - ile razy to my występujemy w roli świń względem innych ? Gadam obiektywnie, czy nie ?



#143087 Witam kółko wzajemnej adoracji rozgniewanych na WTS exów

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-15, godz. 14:53 w Oceń forum

Rety, tu rzeczywiście nic się nie dzieje !



#142488 Witam kółko wzajemnej adoracji rozgniewanych na WTS exów

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-07-29, godz. 22:04 w Oceń forum

Witam szanowne zgromadzenie ex'ów, choć nie sądzę byście się na dłuższą metę cieszyli z moich tu odwiedzin. Tak się widzicie jakoś paskudnie w tym roku złożyło, że moje ambitne plany ośrodkowe szlag trafił, a ludzie na moim terenie sa jacyś tacy niekumaci, więc się wszystkich terenów za jednym zamachem hurtowo pozbyłem. I bardzo dobrze, ale tym samym zaczyna doskwierać mi nuda, bo nie bardzo jest kogo dręczyć na wakacje. A tym czasem proszę - najwyraźniej opatrzność boża doprowadziła mnie na wasze forum. I kogo my tu mamy ? Jak przeglądam tematy, to same nadzwyczaj barwne, kompetentne i wiarygodne postacie. Zreszta nieźle i do bólu szczerze zaczął juz sam twórca strony:

"Moim celem nie jest pozbawiać Świadka Jehowy wiary w Boga ani wyrywać go na siłę z jego religii. W tym serwisie nie ma też miejsca na artykuły niszczące wiarę w Boga czy wiarygodność Biblii."

Ależ skądże znowu ! Nikomu przeglądającemu treść strony watchtower.org.pl nawet przez myśl nie powinno przejść, że ktoś tu próbuje pozbawiać kogokolwiek wiary. Wygląda z tego, że jest to strona co najmniej neutralna, tymczasem jak jest, każdy widzi. Ale jest i cos prawdziwego:

"Ten serwis nie należy także do Towarzystwa Strażnica."

Co do tego zapewnienia, to akurat nie mam najmniejszej wątpliwości !

Czym by tu was na wstępie pognębić... niech pomyślę... Tak w ogóle, to fajnie brzmi to zapewnienie z podtytułu "Dlaczego taki serwis ?":

"Dzieki tej internetowej stronie każdy będzie mógł przyjrzeć sie drugiej stronie medalu."

A wiecie, gdy tu wsadziłem swój pysk, to jak wy wygladacie z mojej strony medalu ? Otóz mniej więcej tak jak klub "Polska jest najważniejsza" po odejściu z PIS'u i notowania spadły do zera. Słowem sami biedni, poszkodowani,niewinni, niezrozumiani i zrażeni totalitaryzmem religijnym, szukają teraz bezpiecznej przystani na stronach internetowych gdzie moga się na wzajem wypłakać i ostrzec innych przed straszna krzywda jaka im się w zyciu przytrafiła. W ogóle na stronie tej znalazło bezpieczne schronienie mnóstwo ofiar bezwzględnych Świadków Jehowy, którym ci biedni forumowicze swego czasu dziecinnie zaufali, a zostali wykorzystani jak w jakimś angielskim zakonie. No po prostu dramat, że aż wszystko to woła o pomstę do nieba ! Ale rozumiem ,że teraz będąc wreszcie wolnymi ludźmi w niezłym w zasadzie świecie, znaleźliście prawdziwą miłość, przyjaciół, zrozumienie i wszystko to czego wam dotychczas tak brakowało. Nikt was teraz nie gnębi, nie manipuluje - po prostu mały własny raj na ziemi. C.D.N.




#142499 Witam kółko wzajemnej adoracji rozgniewanych na WTS exów

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-01, godz. 20:48 w Oceń forum

Po pierwsze, to wkurza mnie cytowanie wszystkiego co ktoś wcześniej napisał, by odpowiedzieć, bo w ten sposób wszystko się tylko niepotrzebnie podwaja i urasta do wielkości istnego molocha - a niepotrzebnie. Jeżeli jest to juz archiwum, a nie forum ,to w zasadzie dobrze, bo głupie gadki samoistnie ustały, co samo w sobie można by uznac za dobrą nowinę i opublikować jako propagandowy sukces w najbliższym wydaniu NSK. Ale czysto osobiście i tym samym egoistycznie patrząc, to w istocie w archiwum dręczyć nie ma kogo, bo nikogo jakby tu nie było. A tyle tu widziałem ciekawych postaci, jak np. Nadzorca Widnokręgu czy niezmordowany Piotr Andryszczak, który jak sam twierdzi, odnalazł się wreszcie na łonie kościoła katolickiego. Ale cóż mu sie dziwić, wszyscy, którzy przez wieki niczego się z chrześcijaństwa nie nauczyli, od zawsze tam właśnie świetnie się odnajdują. Zabawne jest tez ile ex'ów jest tu zwolennikami "trócy świętej", co jest po prostu najwyższego rodzaju żenadą. Czyżby forum zdechło śmiercią naturalną ? Cóż, wszystko, co nie jest z Boga...itd...



#142532 Witam kółko wzajemnej adoracji rozgniewanych na WTS exów

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 19:49 w Oceń forum

gambit, jeśli już tak do bólu obiektywnie gadamy - to czy ty - oczyściwszy swój umysł z brudów - należysz teraz do organizacji pozbawionej wszelkich błędów, np. doktrynalnych, przejawów ludzkiej głupoty i uporu ? To bardzo ciekawe pytanie i odpowiedź na nie jest dla każdego z nas nader istotna. Pomyśl nad tym.



#142580 Unikanie "odstępców"

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 20:21 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

W tym waszym nowym forum denerwujące jest to, że przy logowaniu nie ma dostępnych polskich liter. A jak głosiciel-dręczyciel będzie wyglądał bez ł i ę ? Dajcie znać tamtejszemu adminowi, żeby to poprawił, wtedy się trochę i tam na was powyżywam.



#142588 Unikanie "odstępców"

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-06, godz. 08:37 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

dobre ! :D



#142530 Unikanie "odstępców"

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 19:43 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Biedactwa wy moje... Oczywiście wylewacie tu całą masę smutnych historii własnych, ale tak z drugiej strony, to czy zastanawiacie się jaki burdel zapanowałby w organizacji, gdyby nikogo nie wykluczano, wszyscy odnosiliby się z pełnym zrozumieniem do każdego, kto robi co mu się żywnie podoba ? Co wówczas, gdy ktoś kradnie, awanturuje sie bez powodu czy dajmy na to współżyje z kozą, a potem nabożnie uczestniczy w niedzielnym zebraniu i buduje wszystkich swymi komentarzami ? Oczywiście, że nikt względem wykluczonego nie powinien stroić zniesmaczonych min i w ogóle jakoś specjalnie się dąsać, ale i wielkie spoufalania się też do niczego dobrego by tu nie doprowadziły. Zresztą już przed chrztem dobrze wiedzieliście, co za co grozi - to nie był przecież w waszym przypadku chrzest niemowląt, więc teraz nie zachowujcie się jak dzieci. Zmieniliście poglądy, tym samym zmieniliście światopogląd i partię do której sie przynależy. Takie jest życie....



#142548 Unikanie "odstępców"

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-04, godz. 19:38 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Tak, bo ja jestem w ogóle bardzo niesforny i paskudą byłem i jestem od zawsze. A to, że odstępcze forum jest pustawe - to w zasadzie dobra nowina, i chyba podzielę się nią z obecnymi na niedzielnym studium Strażnicy !

PS. Widzisz oskar, nie trzeba kopiować drugi raz tego co pisałem tuż nad twoją odpowiedzią, bo to tylko niepotrzebna nadmiarowość.



#142575 UK: ŚJ skazany za nadużycia seksualne wobec trzynastolatki

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 19:55 w Seksualność

A teraz za ciebie myśli jakaś inna organizacja czy myślisz już sam na swój rachunek ?



#142526 UK: ŚJ skazany za nadużycia seksualne wobec trzynastolatki

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 09:27 w Seksualność

Twa reakcja jest prowadzić politykę zakłamania, poprzez ukrywanie grzechu. Ukrywanie grzechu, polega na zaprzeczaniu, że nastąpiło coś, co jest przestępstwem wobec

Jaka powinna być reakcja "Strażnicy"? Taka jak w Słowie Bożym. Publikując najbardziej spektakularne grzechy swych "braci" i reagować tak jak Dawid. Ps 32:5 PNŚ Grzech mój w końcu wyznałem tobie, a mego przewinienia nie zakryłem. Rzekłem: "Wyznam swe występki Jehowie. A ty odpuściłeś winy moich grzechów. Parafrazując: 'Bardzo nam przykro, że nasz współwyznawca dopuścił się tego postępku'. Przepraszamy. Będziemy starali się ...

Prawdziwi ŚJ powinni wyróżniać się owocami ducha jak np. życzliwość lub panowanie nad sobą (Gal 5:22-23). Nigdzie nie spotkałem wulgaryzmów, lub ośmieszania innych przez "jb". Czasem cytowała "Strażnicę" z jej dobrej strony. Rzadko komentowała, więc opiniowanie o jej braku obiektywizmu jest raczej przesadzone.


gambit, ty masz poważne problemy z logicznym myśleniem. Po pierwsze nigdzie nie napisałem, że należy prowadzić politykę ukrywania grzechu, tylko o tym, z jaką lubością rozpisuje się o tym przypadku niejaka jb. Po drugie, dlaczego w sprawę kryminalną mieszasz Strażnicę - to doprawdy nie wiem ? Jaka powinna być jej reakcja - a czy Strażnica ukrywała gdzieś ten fakt ? Czy Strażnica śledzi każdego, kto co i z kim robi w swym domu w pościeli ? Czy w jakiejś Strażnicm, napisano coś, że to nie prawda, czy było to tematem jakiegoś artykułu, który znasz ? W ogóle nie wiem skąd twoje pretensje. To co sie stało to sprawa prokuratorska, a nie organizacyjna, tylko, że jb lubi takie sprawy nagłaśniać i celowo podnosić do rangi przykładu, by kompromitować WTS na przykładzie jedngo przestępcy.

I jeszcze jedno. Ja nie jestem jb i nie udało mi się dotąd wypracować owoców ducha.



#142510 UK: ŚJ skazany za nadużycia seksualne wobec trzynastolatki

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-01, godz. 22:18 w Seksualność

Anglia, Liverpool: Świadek Jehowy skazany za nadużycia seksualne wobec dziewczynki.


Co ty powiesz jb ? To doprawdy wielka sensacja, jak jakiegoś ŚJ złapią na czymś i skażą ! A przyszło ci do zaślepionej uprzedzeniami głowy, dlaczego przy każdym mordercy, gwałcicieli, czy molestującym nie piszą, że to katolik, protestant czy ateista ? Bo zawsze jest jest to oczywiste, że to któryś z nich, a że to ŚJ, to robi sie z tego tak wielki ewenement, że aż media muszą powiedzieć o wyznaniu jegomościa. Po prostu przyzwyczailiście sie do chamstwa i hołoty we własnych szeregach na tyle, że z nudów czepiacie się jakichś wyjątków u innych. Twój obiektywizm jb - jest po prostu do d...y !



#142577 Trójmiasto grupa wsparcia dla exSJ

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 20:05 w Grupa Wsparcia

Chciałbym poinformować iż wkrótce zacznie działać grupa wsparcia dla ex-ów w Trójmieście. Spotkania będą prawdopodobnie odbywać się we Wrzeszczu w okolicach ul. Miszewskiego.Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że wsparcie NIE BĘDZIE polegać na omawianiu kwestii doktrynalnych ( świadkowskich i innych wyznań ). Będą to spotkania gdzie będzie można uzyskać pomoc jak odnaleźć się w życiu po odejściu z Organizacji, pomoc w "pozbieraniu się " itd.
Na bieżąco będę informował o terminach i miejscu spotkań.


Czyli ledwo wyszli "umęczeni, zawiedzeni i pognębieni" z jednej organizacji, a już mają wpaść do drugiej ? A może scandik założył kolejną sektę i chce was zwerbować na swoje zebrania ? Uciekajcie biedactwa każdy do swojej norki i pędźcie tam spokojne pustelnicze życie. Nikt wam nie będzie tam nic wmawiał, wymagał, wygłaszał, nawet żaden niewolnik, starszy czy... scandik !

no wlasnie:) cos ostatnio nie widac i nie slychac brata jaracza na forum ;((((


A może brat_jaracz uznał to forum za kolejną sektę, której padł ofiara i uznał, że należy z niej wyjść ? W takim wychodzeniu ma już przecież życiową wprawę.



#142773 Trójmiasto grupa wsparcia dla exSJ

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-18, godz. 18:33 w Grupa Wsparcia

Ostatecznie mogę się poświęcić i też was wesprzeć. Na wszelkie swoje duchowe rozterki i pytania otrzymacie kompetentną odpowiedź pilnie śledząc bieżące jak i skwapliwie wypatrując kolejnych postów dręczyciela na tym i drugim podobnym forum. Zatem problem macie wstępnie z głowy. :P



#142539 Teokratyczna kapela weselna :)

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 20:51 w Strony Świadków Jehowy

axionreri - a nie mógłbyś tu czegoś wrzucić po chińsku ? Skutek poznawczy byłby podobny.