Skocz do zawartości


Zdjęcie

nowe światlo w sprawie emblematow


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1 franco

franco

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów

Napisano 2006-01-09, godz. 02:21

Właśnie odkryliśmy nowe światło w sprawie problemu emblematów. Otóż własnie wpadlem na pomysl razem z kumplem że wybierzemy się na "pamiatke" i zeżremy placek i wyżłopiemy wino chateau de Jehu. Ciekawe co na to Jehowa. hm... są dwie opcje albo nas zgladzi jako odstepcow i swietokradcow albo do brooklynu posle nowe swiatlo co bedzie znaczylo ze nawet wsrod odstepcow (pogan) sa powolani do ekluzywnego grona 144 000 niebian. Nawet juz wiemy jakim fragmentem posluzy sie Jehowa (Łk 2:32) "światlo na oświecenie pogan i chwala ludu Twego Izraela". To by dopiero byla rewolucja. Bo dopiero by sie okazalo że jednak nawet wsrod pogan moga byc powoalni do zycia w niebie. Ale zeby cala sprawe potraktowac powaznie, zarzadzmy moze glosowanie co zrobi Jehowa; zgladzi nas czy moze oglosi nowe swiatlo?" :lol:


Może admin zarzadzi glosowanie w tej sprawie

:lol: Jesli uda sie nam sie przezyc to mysle ze bedziemy przejac zbor i oglosic się Dwoma Sprawiedliwymi Świadkami z Apokalisy. Skoro mielismy już papieza Polaka to chyba logicznie jest wlasnie Ci dwaj Sprawiedliwi Świadkowie z Apokalipsy to wlasnie Polacy :lol:


Co Wy na to??

#2 DAWIDUS_KOSZALIN

DAWIDUS_KOSZALIN

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów
  • Lokalizacja:KOSZALIN

Napisano 2006-01-09, godz. 09:18

Mimo iż nie jesteśmy światkami.... uszanujmy ich swieto... w końcu to jedyne co mają... dla mnie to obrzydliwy pomysł... warty co najwyżej nagany.
Bardzo mi sie nie podoba :angry:
Poza tym wierze w jakąś kostruktywną krytyke, a nie zwykłe chamstwo. Nie chcesz być swiatkiem to dobrze... ale tych co sa nie wygiągniesz w taki sposoób....
BLE...
STWORZONY PRZEZ BOGA... UKSZTAŁTOWANY PRZEZ MOTYWACJE
PRAGNIENIE MOTYWACJA I STAWIANIE SOBIE CELÓW... WSZYSTKO TO RODZI SIE W UMYŚLE

#3 franco

franco

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów

Napisano 2006-01-09, godz. 10:13

Ja natomiast nie widzę konieczności jakiegoś szczególnego szacunku dla zbrodniczej sekty, która ma na sumieniu choroby psychiczne, rozbite rodziny, próby samobójcze czy ofiary z ludzi składane na ołtarzu pokrętnych interpretacji (vide: sprawa transfuzji). Mogę próbować okazywać pewne "próby konstruktywnej dyskusji" ale nie z jakiegokolwiek szacunku do tych bzdur, ale z troski o ich ofiary. Natomiast zawsze będę się śmiał z idiotyzmów, głupoty, naiwności, ciemniactwa i wszelkiego zaślepienia i choćby ktoś w imię tych "wartości" był gotów dać się poćwiartować żywcem nadal będą to dla mnie tylko idiotyzmy, głupoty, naiwności itp. i jako takie będę je bezlitośnie wyśmiewał. Ot, taki już mam charakter.

Franco

#4 2Tm 4,3-4

2Tm 4,3-4

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów

Napisano 2006-01-09, godz. 10:34

Franco jakiego jesteś wyznania??

tak się tylko pytam bo tak samo jak dla niektórych głupotą są emblematy ŚJ tak tak samo może być Bóg obecny w Bibli i Eucharystii u katolików..
z tego co zauważyłam to chyba chodzi Ci oto żeby wykpić pamiątke..

może się mylę..

pzdr
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."

#5 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-01-09, godz. 10:43

Franco nie galopuj tak.....

Po pierwsze zbrodniczym systeme jest tylko i wyłacznie TS i jego przywódcy, Nie mieszamy do tego Świadków Jehowy bo oni sa jedynie ofiarami.
Po drugie: Jakikolwiek wygłup czy prowokacja lub przeszkadzanie na pamiatce jest sprzeczny z prawem. Jest to złosliwe przeszkadzanie w obrzędach zarejestrowanego zwiazku wyznaniowego czyli przestepstwo.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#6 franco

franco

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów

Napisano 2006-01-09, godz. 10:47

Moja odpowiedz na to pytanie jest w poprzednim poscie

#7 franco

franco

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów

Napisano 2006-01-09, godz. 10:51

A moze wlasnie niektorym przyadalby sie kubel zimnej wody wylany na glowe zeby wreszcie zobaczyli, w jakie bagno sie wpakowali. Uwazam ze radykalne rozwiazania moga byc czasem pomocne

#8 2Tm 4,3-4

2Tm 4,3-4

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów

Napisano 2006-01-09, godz. 10:59

>Natomiast zawsze będę się śmiał z idiotyzmów, głupoty, naiwności, ciemniactwa i wszelkiego zaślepienia i choćby ktoś w imię tych "wartości" był gotów dać się poćwiartować żywcem nadal będą to dla mnie tylko idiotyzmy, głupoty, naiwności itp. i jako takie będę je bezlitośnie wyśmiewał.<

masz na myśli tylko ŚJ czy ogólnie wszystkie wyznania?? np katolików którzy przyjmują Komunię..
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."

#9 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-09, godz. 11:35

a może Tobie, franco, potrzebny jest kubeł zimnej wody:

za złośliwe utrudnianie uroczystości religijnej zarejestrowanego związku wyznaniowego grozi dwa lata więzienia. Taki mądrala jak Ty, z łatwością znajdzie sobie w sieci odpowiedni artykuł kodeksu karnego.

ręce precz od cudzych świętości.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#10 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2006-01-09, godz. 23:38

ręce precz od cudzych świętości.

...................
To co my tutaj w takim razie robimy??
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#11 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-09, godz. 23:45

czym innym jest dyskusja o doktrynie a czym innym nawoływanie do świadomej profanacji czyjejś uroczystości religijnej.

Nie życzę sobie, aby ktoś zakłócał mszę świętą, wyrywając kapłanowi z rąk kielich z winem i rozlewając Krew Pańską po podłodze. Przez analogię, sprzeciwiam się profanowaniu uroczystości Wieczerzy Pańskiej, obchodzonej co roku przez ŚJ.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#12 franco

franco

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów

Napisano 2006-01-10, godz. 17:04

No coż może rzeczywiście moi adwersarze mają rację w końcu nie godzi się zasiadać do jednego stołu razem z tymi co służą demonom (1 Kor 10; 19- 21), uginam się zatem przed głosem większości... ;)

#13 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2006-01-15, godz. 20:48

Zgadzam sie z krytykami takiej decyzji. Dla Swiadkow - Pamiatka to jedyne swieto - i trzeba je uszanowac. Jako Swiadek prze 3 lata spozywalem Pamiatke, ale po pierwsze wiekszosc znala powody dla ktorych to robie (a nie byla tym chec robieniem prowokacji), a po drugie bylem wtedy czescia tej spolecznosci. Mysle, ze krytyka teologicznych bledow Swiadkow to jedno - a dziecinna prowokacja - to cos zupelnie innego.
"W nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#14 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-15, godz. 21:09

czułeś powołanie niebiańskie? Jak ŚJ zareagowali, gdy "członek ostatka" odszedł?
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#15 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-15, godz. 21:23

Jako Swiadek prze 3 lata spozywalem Pamiatke, ale po pierwsze wiekszosc znala powody dla ktorych to robie (a nie byla tym chec robieniem prowokacji), a po drugie bylem wtedy czescia tej spolecznosci.

Wow! Napisz o tym coś więcej. :rolleyes:

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#16 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-04-28, godz. 18:17

Kochani, ja jako Katolik, często dostawałem zaproszenia na pamiątkę, powiedzcie, bo mnie zawsze to trapiło, co by się stało jak bym zjadł chleb przaśny i wypił wino?. Czy był by to duży skandal - bo ja wybieram się do Nieba?.

Pytam naprawdę poważnie - i oczekuję poważnej odpowiedzi!.

#17 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-28, godz. 18:21

Spróbuj, poważnie, niezły dym póxniej jest. pozdrawiam
nie potrafiłam uwierzyć.......

#18 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-28, godz. 18:45

Kochani, ja jako Katolik, często dostawałem zaproszenia na pamiątkę, powiedzcie, bo mnie zawsze to trapiło, co by się stało jak bym zjadł chleb przaśny i wypił wino?. Czy był by to duży skandal - bo ja wybieram się do Nieba?.

Pytam naprawdę poważnie - i oczekuję poważnej odpowiedzi!.

Taki mniej więcej niesmaczny pomysł, jakbym ja wpadł do Twojego kościoła i wypluł z buzi opłatek na ziemię.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#19 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-28, godz. 19:40

... albo jakby innowierca wszedł za ołtarz i wyrwał kapłanowi katolickiemu kielich bo chce się napić wina...

w pełni zgadzam się z Terebintem że pomysł Wojtka jest niestosowny...

#20 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-28, godz. 20:57

Słyszałem że jak wypijesz wino czy zjesz chleb to na ciebie zostanie wysłany gniew Jehowy pod postacią na przykład wyrzucenia cie z sali :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych