Skocz do zawartości


Zdjęcie

Russell: piramida i "cudowna pszenica"


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-02, godz. 11:00

Russel nigdy nie był uczciwy. Jego organizacja służyła wyciąganiu kasy od ludzi (sprzedawał np. pszenicę rzekomo leczącą raka), nie była nawet stricte religijna. Rutheford przekształcił ją w religię. Na marginiesie: Russel tłumaczył potem, że on wcale nie twierdził, że ta pszenica chroni od raka, a jedynie, że niektórzy czytelnicy Strażnicy wyciągnęli zbyt daleko idące wnioski. Skąd my to znamy?


"Haael"
Lekko to "napisałeś".
Russel sam nie obroni się... :(
Udowodnij to :angry:
Inaczej Ty będziesz KŁAMCĄ.

#2 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-02, godz. 14:47

Henryku, odnieś się jakoś do mojego drugiego posta - tego, że trzeba czytać "Wykłady..." Russela zamiast Biblii. Czy zaprzeczasz temu, że sprzedawał pszenicę leczącą raka? Jak odnosisz się do wszystkich faktów o Russelu przedstawionych na stronie watchtower.org.pl? Twierdzisz, że to są kłamstwa?

Kiedy zapoznawałem się z naukami i historią Świadków, to byłem w lekkim szoku, bo gdzie się nie obejrzałem, tam coś śmierdziało. Np. w rozmowie ze mną Świadkowie mieli problem ze stwierdzeniem, czy kontynuują dzieło Russela, czy też stworzyli nową organizację na fundamentach pierwszej - nie myślałem, że to drażliwa kwestia. Świadkowie nie mają chyba niczego, czym mogliby się pochwalić (jako organizacja). /Na marginesie - pacyfizm mnie nie kręci :)./ Czasy Russela nie odbiegają od tego schematu. Cały czas jakieś matactwa. Zapytam inaczej, Henryku - znajdź mi jakieś ważne, dobre dzieło Russela, które przyniosło pożytek potomnym. Dla zrównoważenia jego grzechów, których też było niemało. Czym takim Russel się wsławił, żeby można go było wspominać w podręcznikach historii?

Henryku, czy twierdzisz, że piramida Cheopsa odgrywa ważną rolę w historii zbawienia? I jak rozumiesz nauki Russela o plejadach :)?

#3 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-02, godz. 15:22

Haael - Wytłuszczenie traktuj jako cytaty.
„Henryku, odnieś się jakoś do mojego drugiego posta - tego, że trzeba czytać "Wykłady..." Russela zamiast Biblii.”
Podobno jest faktycznie taki zapis w angielskiej Strażnicy (Nie znam angielskiego).
Nie możemy mieć pewności, że to jego słowa.
Był redaktorem, ale nie jedynym autorem treści tam zawartych...
Np.:
„Pytanie (1909) — Kto jest, mym sługą? Czy wierzysz i uznajesz oświadczenia wypowiadane przez reprezentantów Strażnicy?
Odpowiedź — O ile wiem, to cała mowa o onym słudze pochodziła od moich nieprzyjaciół[/b]. Nie mam nic do powiedzenia w tej sprawie.”

http://www.nastrazy....ryb=pyt&id=s030
W innym miejscu (nie mogę teraz odnaleźć) pisze, że zatwierdzając numer do druku, nie czytał Go dokładnie – były tam myśli, z którymi nigdy nie zgadzał się.
W następnej edycji wyraźnie to wyjaśnił...
Takie zdanie jest zupełnie niepodobne do Niego.
- Nie jego styl. Nie "pasuje" do Niego. - A trochę Jego pism czytałem... :rolleyes:
„Czy zaprzeczasz temu, że sprzedawał pszenicę leczącą raka?”
Tak. Kategorycznie! Jest to perfidne oszczerstwo:
http://www.forum.nas...topic.php?t=198

„Jak odnosisz się do wszystkich faktów o Russelu przedstawionych na stronie watchtower.org.pl? Twierdzisz, że to są kłamstwa?”
Może nie od razu kłamstwa...
Na zasadzie: „Nie wiem czy on ukradł, czy jemu, - ale miał z kradzieżą coś wspólnego... :D
Jaka to stronka i jaki ma cel - obaj dobrze wiemy. ;)

„Np. w rozmowie ze mną Świadkowie mieli problem ze stwierdzeniem, czy kontynuują dzieło Russela, czy też stworzyli nową organizację na fundamentach pierwszej[...]”
Tu zgadzam się. Stworzyli nową, burząc fundamenty pierwszej...
„Dla zrównoważenia jego grzechów, których też było niemało.”
Nikt nie jest bez grzechu. Ale... wymień Jego grzechy. :)

„Czym takim Russel się wsławił, żeby można go było wspominać w podręcznikach historii?”
Kto wie??? Może docenią Go.

”Henryku, czy twierdzisz, że piramida Cheopsa odgrywa ważną rolę w historii zbawienia?”
Nie. – Tylko potwierdza Plan Boży.
„ I jak rozumiesz nauki Russela o plejadach ? „
Tu nic nie odpowiem...
Nie znam ich..
- Chętnie zapoznam się. :D

#4 ariel

ariel

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 554 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-02, godz. 20:24

Russel nigdy nie był uczciwy. Jego organizacja służyła wyciąganiu kasy od ludzi (sprzedawał np. pszenicę rzekomo leczącą raka), nie była nawet stricte religijna.


Hm, czy mógłbym prosić o źródlo tych rewelacji?

Rutheford przekształcił ją w religię. Na marginiesie: Russel tłumaczył potem, że on wcale nie twierdził, że ta pszenica chroni od raka, a jedynie, że niektórzy czytelnicy Strażnicy wyciągnęli zbyt daleko idące wnioski. Skąd my to znamy?


Jak wyżej. Gdzie to Russell pisał, gdzie tak tłumaczył i skąd wiadomo, że czytelnicy Strażnicy tak to odczytali?

Świadkowie i Badacze nigdy nie mieli chwalebnego okresu historii. Ze zgniłego ziarna wyrosło zgniłe drzewo i wydało zgniłe owoce.


Nie na tyle złe by mordować wierzących inaczej, palić ich na stosach, zabijać w imię Jezusa, twierdzić, że Russell ma prawo władzy nad cesarzami, że kto jego nie słucha nie będzie zbawiony. Nie noszono go też na lektyce, nie całowano ani w palec u stopy ani w pierścień na ręce. To dosyć sporo.

I adwentyści i Badacze i Świadkowie rozpowszechniali wyłącznie kłamstwa i nigdy nie byli szczerzy (chodzi mi o wiechruszkę).


Jasne, fajnie jak znamy intencje wszystkich ludzi.

Fałszywe proroctwa, naciąganie faktów, naciąganie Biblii,


Jeśli nawet, to nie takie, które uzasadniają palenie na stosach niewinnych ludzi i mordowanie ich w imię Jezusa. Nie takie, które naciągają Biblię tak, by uzasadniała modlitwy do Marii czy też przystrajanie jej obrazów w sukienki.

#5 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-03, godz. 07:17

Panowie, może najpierw ustalmy fakty.

Sprawa pszenicy to fakt pojawiło się takie ogłoszenie w Strażnicy (według zapisu samych SJ były to Strażnice 15.05.1911 i 01.10.1910. Jednak to nie był jego wynalazek. Russel nie zarobił na tym wiele , chciał nawet (podobno) zwrócic pieniądze. Teraz wiec niech badacze pomyszkuja w tym okresie i spróbuja znaleść czy fakt ten miał miejsce czy nie. To przecież proste.

Ja uważam, ze Russel był szczerze badajacym pisma człowiekiem natomiast nie został mu udzielony charyzmat poznania i za bardzo szukał dowodów na poparcie swoich tez, dlatego zachwycał się nowinkami technicznymi, bo popierały jego teze o powrocie Chrystusa na ziemie.

Czy piramida coś popiera?

Powiem tak. Gdyby Badacze wierzyli w kracjonizm długi (człowiek na ziemi od ponad 3 mln lat), że cywilizacja przed potopowa była bardziej rozwinieta od naszej, a piramida została zbudowana na podstawie wzorów księgi podobnej do Bibli albo była Bożą świątynią to wtedy takie stanowisko miało by sens. Ponieważ jednak to są tylko teorie a podstawą wiary ma być Biblia to dla mnie twierdzenia typu ,ze piramida coś potwierdza są osmieszające.

My katolicy mamy ciemne strony w swojej historii i wy badacze macie ciemne strony w swojej historii i nic na to nie poradzicie. Russel nie jest postacią kryształowo czystą a jego poglady są w kilku kwestiach kontrowersyjne.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#6 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-03, godz. 08:30

Czy piramida coś popiera?

Powiem tak. Gdyby Badacze wierzyli w kracjonizm długi (człowiek na ziemi od ponad 3 mln lat), że cywilizacja przed potopowa była bardziej rozwinieta od naszej, a piramida została zbudowana na podstawie wzorów księgi podobnej do Bibli albo była Bożą świątynią to wtedy takie stanowisko miało by sens. Ponieważ jednak to są tylko teorie a podstawą wiary ma być Biblia to dla mnie twierdzenia typu ,ze piramida coś potwierdza są osmieszające.

Arturze...
Naprawdę nie rozumiem, skąd tyle domysłów względem piramidy?
Nie chodzi w Niej o nic innego, jak tylko dziwny zbieg okoliczności (?) z naszą historią.
Trzeba by widzieć jej wnętrze – łatwiej byśmy to porównali.
Zakładając, że wewnętrzne korytarze przedstawiają historię ludzkości, to ich proporcja w zadziwiający sposób to ukazuje.
Od wejścia (powyżej poziomu gruntu) piramidy (co symbolizuje stworzenie człowieka – zgodnie z chronologią - nawet nie Russella a Arcybiskupa Usher`a - 1472 r.) prowadzi prosty, gładki korytarz, prowadzący w dół, aż do podziemnej komnaty (poniżej poziomu gruntu) kończący się grotą bez wyjścia...
W pewnej odległości ( moment wyjścia Izraelitów z niewoli egipskiej) od wejścia, już na poziomie gruntu, odchodzi korytarz w górę (także gładki, wypolerowany), który rozdziela się wyżej na trzy inne, i może przedstawiać nadanie Zakonu Żydom.
Po rozdieleniu się, dalej prosto pod górę wiedzie już szeroki, wygodny korytarz ( Wiek ewangelii) aż do przestronnej „komnaty króla”.
W miejscu rozdzielania się tych korytarzy, jest coś dziwnego: wąska nierówna jama (jakby wykuta ręcznie, z nierównymi ścianami (wybuch?), prowadząca aż poniżej poziomu gruntu.
Rozdzielenie się tych korytarzy, wskazuje na moment złożenia Okupu przez Jezusa.
Proporcje tych korytarzy są zadziwiająco zgodne z chronologią.

Uwierz Arturze, ale gdyby nie te proporcje, nachylenia (w górę, w dół, pionowo w dół), wielkości i położenie komnat...
- nie zawracałbym sobie tym głowy. :huh:
Piramida jest zaliczana do jednego z cudów Świata.
Nie wierzę, aby budowali ją kosmici, lub ludzie pod ich dyktando.
Nie była także nigdy grobowcem, - choć zapewne (?) takie było jej przeznaczenie.

Tylko tyle Badacze w Niej widzą...- ot...cała „tajemnica”. ;)

Nie mniej, chętnie bym ją zwiedził, jak również Sfinksa i wiele innych zadziwiających pamiątek po Naszych bardzo dalekich przodkach... :rolleyes:
Życzę zdrowia. :)

#7 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-03, godz. 08:38

Teoretycznie istnieje możliwośc ,ze piramida jest proroctwem - dokładniej zapisem tego proroctwa ale równie dobrze moze to byc zwykły nadinterpretowany zbieg okoliczności. i jesli odrzucimy teorię długiego kreacjonizmu a oprzemy na Bibli tylko to takie stwierdzenia w niej poparcia nie mają.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#8 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-03, godz. 09:18

Henryku!

Proporcje tych korytarzy są zadziwiająco zgodne z chronologią.

Czy Ty wiesz, o czym piszesz? Zgodne z russelowską "chronologią" są długości korytarzy wyrażone w calach. Myślałem, że padnę, jak to przeczytałem (Egipcjanie mierzyli długość w calach?). W piramidzie nie ma żadnych "proporcji" poza jedną, że stosunek długości podstawy do wysokości jest równy połowie liczby pi. To wszystko.

Russel mierzył bodaj odległość od wejścia do krawędzi i za każdym razem wychodziła mu inna liczba, dlatego tak często zmieniał datę końca świata. Podam później linki, bo teraz nie mam czasu.

Tylko tyle Badacze w Niej widzą...- ot...cała „tajemnica”. wink.gif

Jeszcze zwolennicy Daenikena :).

Może nie od razu kłamstwa...

Każde stwierdzenie jest albo prawdą albo kłamstwem. Tertium non datur.

Nikt nie jest bez grzechu. Ale... wymień Jego grzechy.

Fałszywe proroctwa, naciąganie faktów, naciąganie Biblii, powiązania z dziwnymi wyznaniami, spirytystami, masonami, kosmitami, proroctwa wsteczne. I nigdy nie przyznali się do błędów, tylko dalej brnęli w kłamstwa.

„ I jak rozumiesz nauki Russela o plejadach ? „
Tu nic nie odpowiem...
Nie znam ich..
- Chętnie zapoznam się. biggrin.gif

Wtedy jeszcze nie wiedziano, że Wszechświat składa się z galaktyk, ale odkryto już centrum naszej galaktyki uznając je za centrum Wszechświata. Russel przedstawił konkurencyjną "teorię", że centrum Wszechświata jest położone w gromadzie Plejad i stamtąd Bóg rządzi światem. A Jezus po wniebowstąpieniu dziesięć dni leciał do Plejad i dlatego dopiero wtedy zesłał Ducha Świętego. Można obliczyć jaką osiągnął prędkośc, ale pewnie będzie ponadświetlna :).

Artur:

zwykły nadinterpretowany zbieg okoliczności

Że nadinterpretowany, to owszem, ale nie było żadnego zbiegu okoliczności. W piramidzie nie ma po prostu nic.

Arek:

Hm, czy mógłbym prosić o źródlo tych rewelacji?

Później zapodam linki.

Jak wyżej. Gdzie to Russell pisał, gdzie tak tłumaczył i skąd wiadomo, że czytelnicy Strażnicy tak to odczytali?

Później zapodam linki. Tłumaczył tak - zdaje się - na procesie, jaki mu wytoczono.

Nie na tyle złe by mordować wierzących inaczej, palić ich na stosach, zabijać w imię Jezusa, twierdzić, że Russell ma prawo władzy nad cesarzami, że kto jego nie słucha nie będzie zbawiony. Nie noszono go też na lektyce, nie całowano ani w palec u stopy ani w pierścień na ręce. To dosyć sporo.

A wy bijecie Murzynów.

Jasne, fajnie jak znamy intencje wszystkich ludzi.

Nie trzeba być prorokiem, żeby to widzieć.

Jeśli nawet, to nie takie, które uzasadniają palenie na stosach niewinnych ludzi i mordowanie ich w imię Jezusa. Nie takie, które naciągają Biblię tak, by uzasadniała modlitwy do Marii czy też przystrajanie jej obrazów w sukienki.

A wy bijecie Murzynów.

#9 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-03, godz. 09:28

Czy Ty wiesz, o czym piszesz? Zgodne z russelowską "chronologią" są długości korytarzy wyrażone w calach. Myślałem, że padnę, jak to przeczytałem (Egipcjanie mierzyli długość w calach?). W piramidzie nie ma żadnych "proporcji" poza jedną, że stosunek długości podstawy do wysokości jest równy połowie liczby pi. To wszystko.


Haael.
Jednostki miary, jakimi posługiwał się Russell w swym kraju, a proporcje do czasu – do dwie zupełnie niezależne sprawy – trzecia klasa szkoły podstawowej. ;)
Na pozostałe tematy nie rozmawiam z tobą – za dużo w nich „jadu”. :angry:
Pozdrawiam.

#10 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-03, godz. 10:09

Hej, hej, hej.....

Tylko bez tekstów w stylu powiązania z ...kosmitami. Bo jak dotąd nikogo takiego jeszcze nie spotkałem kto by miał z nimi jakieś powiązania.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#11 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-03, godz. 10:28

Russel przedstawił konkurencyjną "teorię", że centrum Wszechświata jest położone w gromadzie Plejad i stamtąd Bóg rządzi światem.



Jeszcze ktoś byłby w stanie w to uwierzyć... :o
To jest cały tekst na temat Plejad:
"Na podstawie obserwacji astronomicznych Prof. Smyth doszedł do wniosku, że Wielka Piramida została wybudowana w 2170 r. p.n.e. [...]
Ten zdumiewający zbieg okoliczności przekonał go, że wyznaczona przez niego data budowy Wielkiej Piramidy jest słuszna, gdyż Draconis jest symbolem grzechu i Szatana, a Plejady, stanowiąc centrum wszechświata, są symbolem Boga."
III tom WPŚ str.322.


Naprawdę proszę Cię GORĄCO, - sprawdź pierw, a potem pisz.
Wygląda to bardzo niepoważnie. :(

#12 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-03, godz. 11:34

Łaaaa, skasowałem całego swojego posta. Może to i lepiej? Zamiast tego tylko dwa linki:

Piramida

Pszenica

#13 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-02, godz. 15:34

z przeniesienia

a piramida Cheopsa i wyliczanie końca świata co ma wspólnego z Pismem, Prorokami i Apostołami ???

Droga Siostro Ewo! (Moja pierwsza miłość - ta młodzieńcza - także miała na imię Ewa, miała przeurocze piegi). - Jestem w tym wieku, że lubię wspominać...

Odnoszę nieodparte wrażenie, że nie czytałaś dodatku do III Tomu Russella.
Piramida nie wyznaczała „Końca Świata”, lecz wyłącznie potwierdzała i potwierdza nadal okresy czasów: Wieku Żydowskiego, Ewangelii.
Wskazuje dokładnie czas złożenia Ofiary przez Jezusa.
Potwierdza sposób, jak można podobać się Bogu...
Wyznacza niezawodnie lata od stworzenia, aż do zabrania Kościoła.
Z wielką dokładnością!
Nic więcej!
Izaj. 19:19
W owym dniu stanie w ziemi egipskiej ołtarz Pana i słup pamiątkowy Pana na jego granicach. (BW)

#14 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-05-02, godz. 17:33

Izaj. 19:19
W owym dniu stanie w ziemi egipskiej ołtarz Pana i słup pamiątkowy Pana na jego granicach.


Jaki to ołtarz? Jak to jest grób faraona.

#15 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-02, godz. 17:43

Jaki to ołtarz? Jak to jest grób faraona.

Czyje zabalsamowane (lub nie) zwłoki były tam złożone?
To także dziwne, że taka budowla nigdy nie była grobowcem... :huh:

Prawda?

#16 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-05-02, godz. 18:45

Największa i najbardziej tajemnicza piramida w kompleksie piramid w Gizie nosi imię Cheopsa (Chufu, Khufu). Piramida Cheopsa jest jedynym dobrze zachowanym cudem świata. Została wzniesiona w XXVI wieku p.n.e.

Izajasz: prorok starotestamentowy. Jego imię oznacza ?Zbawieniem jest Jahwe? lub ?Jahwe, zbaw!?. Urodził się około 765 r. przed Chr. w szanowanej rodzinie jerozolimskiej. Wszechstronnie wykształcony, utalentowany pisarz. Bóg powołal go na proroka w 739 r. przed Chr. Misję tę spełniał przez ponad 40 lat. Poniósł śmierć męczeńską za panowania bezbożnego króla Manassesa (699-643 przed Chr.).

Izajasza 19;19 "W ów dzień będzie się znajdował ołtarz Pana pośrodku kraju Egiptu, a przy jego granicy stela na cześć Pana. " BT

"W owym dniu będzie pośrodku ziemi egipskiej ołtarz dla Jehowy, a słup dla Jehowy przy jej granicy." PNŚ

Nie mogę to zrozumieć.Izajasz pisze że "będzie" ołtarz, pisząc te słowa ta piramida już istniała 1000 lat.

#17 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-02, godz. 19:42

Nie mogę to zrozumieć.Izajasz pisze że "będzie" ołtarz, pisząc te słowa ta piramida już istniała 1000 lat.

Tomaszu, to proste.
Proroctwo było zrozumiane „później”.
Po fakcie.
Jzajasz także pisał ok 750 lat przed faktem:
Izaj. 7:14
Dlatego sam Pan da wam znak: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nazwie go imieniem Immanuel. (BW)
Daniel także nie rozumiał co pisze...
Dn 12:4
Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż do czasów ostatecznych. Wielu będzie dociekało, by pomnożyła się wiedza. (BT)

#18 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-05-02, godz. 20:00

Tomaszu, to proste.
Proroctwo było zrozumiane „później”.
Po fakcie.


Ale Izajasz pisał to proroctwo kiedy piramida już istniała dawno.Jak mi się wydaje to nie chodziło o piramide.Piramida ta jest dziwna, zbudowana niewiadomo jak z takich duzych bloków i w tak krótkim czasie.Zrobiona tak dokładnie co do cm. Może ją naprawde UFOludki zbudowali.Przecież te 3 piramidy znajdują sie nad jakimiś 3ma gwiazdami w takim samym położeniu.Niewiadomo :D

Jzajasz także pisał ok 750 lat przed faktem:
Izaj. 7:14
Dlatego sam Pan da wam znak: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nazwie go imieniem Immanuel.

To rozumiem.To jest proroctwo, bo napisał o tym ,a tego jeszcze nie było.

#19 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-02, godz. 21:47

Henryku, co do piramidy: podaj mi proszę jedną liczbę, jedną proporcję czy coś takiego, co potwierdza jakąś chronologię biblijną. Np. że stosunek długości jakiejś ściany do jakiegoś bloku równa się liczbie lat między jakimiś wydarzeniami. Ale podaj mi ją wprost a nie odsyłaj do dzieł Russela. Chcę sobie sprawdzić z jakimś atlasem i porównać.

Moje twierdzenie jest takie: w piramidzie Cheopsa nie ma żadnych tajemnych proporcji. Jest tylko jedna: stosunek podstawy do wysokości równa się połowie liczby pi. To wszystko. Piramida oczywiście celowała w aktualną gwiazdę polarną, ale zbudować dom według osi północ-południe to umie każdy, nie trzeba do tego kosmitów ani Boga. Nie szukajmy cudu tam, gdzie go nie ma.

Co do Jezusa jako boga - powiedz mi, co to znaczy "bóg"? Napisałeś:

Rozumiem, że „Bóg” to określenie pewnego rodzaju Istoty.
Nieśmiertelnej i bez początku.

Czyli Jezus (i Kościół) nie ma początku i jest nieśmiertelny? Co masz na myśli, kiedy nazywasz Jezusa bogiem i kiedy nazywasz Jahwe bogiem? O co chodziło Jahwe, kiedy mówił "Słuchaj, Izraelu, Jahwe jest twoim bogiem, jedynym bogiem"?

#20 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-03, godz. 08:47

Henryku, co do piramidy: podaj mi proszę jedną liczbę, jedną proporcję czy coś takiego, co potwierdza jakąś chronologię biblijną.

Haaelu, mamy wiele wspólnego.
Myślisz, że mnie od razu wszystko podobało się?
Że uwierzyłem tak... po prostu? Bo ktoś napisał?

Naprawdę nie potrafię tu tego pokazać.
Proponuję, abyś miał przed sobą rysunek, zdjęcie, wnętrza piramidy.
Abyś miał także daty (mogą być biskupa Ushera) stworzenia pierwszej Pary ludzkiej, datę nadania Zakonu Mojżeszowi, datę złożenia Okupu...
Porównać tylko długości.
Mnie zadziwiają proporcje...
Wiem, że na temat piramid, a szczególnie TEJ, napisano wiele tomów mniej lub bardziej fantastycznych.

http://www.narmer.pl...ma/chufupir.gif




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych