Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paradoks


  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#1 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-08-06, godz. 18:07

Jak wszyscy wiemy, Biblia nie podaje losów wszystkich apostołów. Mozemy byc pewni co do jednego: napewno głosili. A teraz ma taką zagadkę:

Przypuśmy ,ze jeden z apostołów podczas głoszenia stanął przed sądem. Na pewno stawali i to nie raz. Przypuścmy teraz ,że dał świadectwo wiary. Pełny opis tego w co wierzy. Wyobrazmy sobie, ze jego zeznania zostały spisane i przypadkiem sie zachowały i teraz zostały odkryte.

Pytanie: Czy ta wypowiedz jest natchniona?

(Ostrzegam ,że to wyjątkowo perfidna zagadka)
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#2 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-08-07, godz. 12:12

Pytanie: Czy ta wypowiedz jest natchniona?
(Ostrzegam ,że to wyjątkowo perfidna zagadka)


Chyba nie jest natchniona.
A co by było Artur gdyby jednemu podczas głoszenia stanął n.p. zegarek ?
Grzech czy los ? Do ukarania czy do wykorzystania ten przypadek losu ?
Pozdrawiam.

#3 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-08-07, godz. 17:53

ofcourse, że nie był :D mówił co mu slina na język przyniosła ;)
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#4 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-08-08, godz. 07:56

Kochani.

1 Wtedy zegarków nie było.

2. Jak to nie byłoby natchniona? Zaprzeczyłes teraz słowu Jezusa Chrystusai Pismu Św!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#5 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-08-08, godz. 09:30

1 Wtedy zegarków nie bylo.
2. Jak to nie byloby natchniona? Zaprzeczyles teraz slowu Jezusa Chrystusai Pismu Sw!

Z tego powodu, że juz sam tytuł tematu sie zwie "Paradoks, dowcipna zagadka", to

1) nie zawsze chodzi o zagarki......hmmm, Arturze, to o co nam tam chodziło?
2) nie było mowy o słowach Pisma Swiętego.........heeee ? to o czyich ?

Ta zagadka naprawde pozostanie "dowcipną".
Pozdrawiam.

#6 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-08-08, godz. 10:39

Z tego powodu, że juz sam tytuł tematu sie zwie "Paradoks, dowcipna zagadka", to

1) nie zawsze chodzi o zagarki......hmmm, Arturze, to o co nam tam chodziło?
2) nie było mowy o słowach Pisma Swiętego.........heeee ? to o czyich ?

Ta zagadka naprawde pozostanie "dowcipną".
Pozdrawiam.



Jest dowcipna,bo pokazuje jedno: zasada sola scriptula prowadzi do nikąd.

Bo jeśli uznamy ze taka wypowiedz jest natchniona to oznacza, ze są inne wypowiedzi natchnione i źródła objawienia, jesli zaś nie to:

Mateusza 10 17-20

Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować.(18) Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom.(19) Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić,(20) gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was

No więc jak: natchniona czy nie?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#7 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-08-08, godz. 11:58

Arturze.... co jak co, ale nawet ja zrozumiałam dżołk ze stającym zegarkiem a raczej symbolike zegarka, która z pewnością nie dotyczy przedmiotów martwych ;) wrecz przeciwnie... A tak na marginesie... co mogłoby stanąć skoro ówczas zegarków nie było? :D
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#8 Kris

Kris

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 201 Postów

Napisano 2006-08-08, godz. 15:33

Jest dowcipna,bo pokazuje jedno: zasada sola scriptula prowadzi do nikąd.

Bo jeśli uznamy ze taka wypowiedz jest natchniona to oznacza, ze są inne wypowiedzi natchnione i źródła objawienia, jesli zaś nie to:

Mateusza 10 17-20

Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować.(18) Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom.(19) Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić,(20) gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was

No więc jak: natchniona czy nie?


Kiedy ją wypowiadał : Tak
Słowo spisane przez kogos tam : Nie
gdzie jest
zniszczone ziarenko piasku
którego nikt już nie pokocha
którego nikt już nie skrzywdzi
los?
zabrał mu uśmiech
otarł wszelką łzę
szukam go
w ciemnościach
na skraju czasu
tam gdzie wieczność
ma swą przepaść...

#9 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-08-08, godz. 15:54

Kiedy ją wypowiadał : Tak
Słowo spisane przez kogos tam : Nie


Hm, a czym się rózni wypowiedz ustna od jej zapisu, dokonanego przez ówczesnego protokolanta słowo w słowo.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#10 ariel

ariel

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 554 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-10, godz. 22:41

Zależy jak zdefiniujesz słowo "natchniony". Wypowiedź prawdziwa nie zawsze jest natchniona.

#11 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-08-11, godz. 07:05

Jak wszyscy wiemy, Biblia nie podaje losów wszystkich apostołów. Mozemy byc pewni co do jednego: napewno głosili. A teraz ma taką zagadkę:

Przypuśmy ,ze jeden z apostołów podczas głoszenia stanął przed sądem. Na pewno stawali i to nie raz. Przypuścmy teraz ,że dał świadectwo wiary. Pełny opis tego w co wierzy. Wyobrazmy sobie, ze jego zeznania zostały spisane i przypadkiem sie zachowały i teraz zostały odkryte.

Pytanie: Czy ta wypowiedz jest natchniona?

(Ostrzegam ,że to wyjątkowo perfidna zagadka)


Ani perfidna, ani dowcipna i nie paradoks.
Jeśli ktoś pod wpływem Ducha Świętego przemawia, to jego wypowiedź ma pełne znamiona bycia natchnioną. Tylko nie oznacza to automatycznie, że taka wypowiedź ma zostać dołączona do Biblii.
Chyba, że ktoś nie wierzy w to, że Bóg zatroszczył się o to, aby Jego spisane Słowo było pełne i szuka sobie "nowinek" w które mógłby wierzyć, nawet jeśli one stoją w sprzeczności z Biblią.
Czesiek

#12 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-08-11, godz. 14:23

Ja nie mówię aby dokładac ja do Pisma Św. Ja mówię, ze istnieją natchnione teksty, które mogą być teoretycznie źródłem objawienia gdyż spełniają warunki podane w Piśmie.

Czesiek wybacz ale samo Pismo Sw twierdzi ,że jest .....nie pełne! I nie wszystko co zrobił Jezus został spisane!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#13 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-11, godz. 14:48

Nie jest natchnione to świadectwo bo spisane przez urzędników tamtego kraju :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#14 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-08-11, godz. 15:58

A gdyby ten urzędnik się potem nawrócił i został chrześcijaninem? A gdyby przekazał ten tekst jakiemuś biskupowi?

Natchnione to natchnione i kropka. W tym momencie mozemy uznać, że jesli jakąś kopie PIsm Św wykonał ateista to pod tego momentu przestała być ona natchniona. Czysty absurd!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#15 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-11, godz. 16:17

Sam Artur napisałeś "potem" :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#16 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-11, godz. 16:19

Czesiek napisał

Jeśli ktoś pod wpływem Ducha Świętego przemawia, to jego wypowiedź ma pełne znamiona bycia natchnioną.


Czesiu powiedz mi, w jaki sposób (owe przemawianie pod wpływem DŚ) można to stwierdzić?
Możesz to w jakiś sposób zobrazować?
A może to jest takie subiektywne granie (przez natchnionego inaczej...) na cienkich strunach uczuć ludzkich? ;)
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#17 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-08-11, godz. 18:47

Ja nie mówię aby dokładac ja do Pisma Św. Ja mówię, ze istnieją natchnione teksty, które mogą być teoretycznie źródłem objawienia gdyż spełniają warunki podane w Piśmie.

Czesiek wybacz ale samo Pismo Sw twierdzi ,że jest .....nie pełne! I nie wszystko co zrobił Jezus został spisane!


Artur zastanowiłeś się nad tą wypowiedzią Pisma na którą się powołujesz? Pełne - czyli zostało napisane tyle, ile uznał za stosowne Bóg abyśmy przez wiarę w Jezusa Chrystusa mieli życie wieczne


Czesiek napisał
Czesiu powiedz mi, w jaki sposób (owe przemawianie pod wpływem DŚ) można to stwierdzić?
Możesz to w jakiś sposób zobrazować?
A może to jest takie subiektywne granie (przez natchnionego inaczej...) na cienkich strunach uczuć ludzkich? ;)


Pewne rzeczy nie da się opisać, to trzeba doświadczyć.
Czesiek

#18 Pastor Paweł

Pastor Paweł

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 2006-08-12, godz. 08:59

1. Ów dokument ze słowami Apostoła nie powinien być wklejony do Biblii ponieważ Bóg w swojej Opatrzności zadbał o to by nic nie brakowało w kanonie Pism Świętych. Kris słusznie zauważył, że JEŚLI apostoł wypowiadał się z natchnienia Ducha Bożego - wypowiadał Słowo Boże. Ale niekoniecznie autor przekazujący nam relację na piśmie z tego wydarzenia był natchniony. Mamy wiele PRAWDZIWYCH słów i opisów z życia Jezusa w apokryfach, czyli pismach nienatchnionych.

2. Zasada Sola Scriptura NIE mówi, że w czasach Apostolskich nie było WYPOWIADANYCH słów z natchnienia Bożego. W czasach Starego i Nowego Testamentu było ich mnóstwo. Każde Słowo Jezusa było Słowem Bożym, w zborach było wypowiadanych wiele (niespisanych) proroctw. Ale nie o to chodzi. Zasada Sola Scriptura mówi, że OBECNIE nie mamy żadnego innego źródła natchnionego objawienia POZA Biblią.
Owszem, niegdyś Bóg przemawiał przez proroków mówiących, przez wizje, sny, w różnoraki sposób.
Skompletowane Pismo jest zarazem skompletowanym i pełnym dokumentem Bożego objawienia dla kościoła.

3. Pismo Św. jest PEŁNYM objawieniem Boga NIE w tym sensie, że przekazuje nam WSZYSTKIE natchnione wypowiedzi jakie kiedykolwiek wyszły z ust człowieka. Jest pełne w tym sensie, że mamy dziś wszystko co Bóg chciał abyśmy mieli - byśmy wzrastali ku dojrzałości i doskonałości. O niczym Bóg nie zapomniał. Nie musimy i nie powinniśmy więc dziś szukać natchnionego objawienia poza Biblią.
Zapraszam na mój blog - "Żyjąc wiarą w realnym świecie"
www.pbartosik.blogspot.com

#19 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2006-08-13, godz. 20:15

We wstępie do Biblii Poznańskiej jest napisane , że było więcej tekstów uważanych za natchnione i wiernie oddających słowa Chrystusa ale z różnych - nie wiadomo jakich - względów nie zostały za takowe uznane przez grona szanownych biskupów. Ktoś przecież zebrał je wszystkie razem i ulożył w pewien kanon. Byli to oczywiście ludzie. Kanon Straego testamentu też został zmodyfikowany w Jamne czy też Jawne w 90 roku ne. Jestem przekonana , że kanon jaki obecne mamy do dyspozycji jest niekompletny. Zastanawiała mnie nawet liczba ksiąg biblijnych - 66 - to interesujące... :blink:
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#20 Pastor Paweł

Pastor Paweł

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano 2006-08-14, godz. 08:14

Jestem przekonana , że kanon jaki obecne mamy do dyspozycji jest niekompletny. :blink:


1. Słucham więc - jakich ksiąg brakuje?
2. Skąd wiesz, że powinny się znaleźć w kanonie?
3. To nie biskupi, ludzie ustalili co jest kanonem. Autorem kanonu jest Bóg.
Ludzie jedynie rozpoznali go. Tak jak autorem prawa grawitacji nie jest Newton, lecze jedynie je rozpoznał (odkrył).
Tak więc Kościół w nie większym stopniu dał nam Biblię niż Izaak Newton prawo grawitacji.
To, że autorem kanonu jest kościół jest wielkim kłamstwem kościoła rzymskokatolickiego.
To kanon określa CO JEST kościołem, a nie kościół określa co jest kanonem.

Zapraszam na krótki quiz na temat kanonu.
Tutaj: http://www.gdansk.re...yka/140379.html
Zapraszam na mój blog - "Żyjąc wiarą w realnym świecie"
www.pbartosik.blogspot.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych