Skocz do zawartości


Zdjęcie

NIEWOLNIK: Wasze skojarzenia i refleksje


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-09-05, godz. 20:32

z mysli wyszperanych : :)





Przyszła mi teraz na myśl pewna refleksja -



Słowo "niewolnik" kojarzy się z pokorą, uległością i ślepym posłuszeństwem. Biorąc pod uwagę bezwzględne narzucanie swojej woli, zero tolerancji dla nieposłuszeństwa czy nawet odrobiny samodzielności, nasuwa mi skojarzenie z wilkiem w owczej skórze.

Bo wszystko wskazuje na to, że pod przykrywką niewolnika ukrywa się poprostu despotyczny dyktator.



Czy nie macie podobnych kochani skojarzeń ;)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#2 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-09-05, godz. 20:47

jak zapoznawałem się z naukami śJ, to skojarzenie było pierwsze.

Pozdrawiam.
pozdrawiam Andrzej

#3 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-05, godz. 21:37

Pewnie jest tak, że władca daje przykład poddanemu co do zachowania. A więc w rzeczywistości poddani mają być faktycznymi niewolnikami, a rządzący - nominalnym :rolleyes:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#4 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-06, godz. 07:55

Trafnie ujęte BJ :)
Dodatkowo nie tylko wilk w owczej skórze, ale i bożyszcze fanatycznej tłuszczy. Na śmiech mi się zbierało jak na kongresie Jaracz wydukał parę słów po polsku, a na trybunach stare ciotki mało nie pomdlały.

No i czym różnił się od papieża Benedykta o którym krążyły dowcipy?
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#5 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-06, godz. 08:06

Trafnie ujęte BJ :)
Dodatkowo nie tylko wilk w owczej skórze, ale i bożyszcze fanatycznej tłuszczy. Na śmiech mi się zbierało jak na kongresie Jaracz wydukał parę słów po polsku, a na trybunach stare ciotki mało nie pomdlały.

No i czym różnił się od papieża Benedykta o którym krążyły dowcipy?


Chociażby tym, że Jaracz ma korzenie polskie i jako tako powinien ten język znać, natomiast Benedykt jako niemiec musiał się tego języka nauczyć.
Czesiek

#6 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-09-06, godz. 08:10

Sludzy ludu, ktorzy beda ofiarnie 'sluzyc' calej spolecznosci braci. Ciekawe, czy oni tez wierza? Czy czasem nie maja watpliwosci? Wiadomo, ze nie zawsze sa zgodni. (czyli, he,he, jezeli duch swiety przez nich plynie, to nierownomiernie. zapewne maja rozna rezystancje duchowa, rozny opor teokratyczny) :)

Użytkownik mihau edytował ten post 2006-09-06, godz. 08:11


#7 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-06, godz. 08:16

Chociażby tym, że Jaracz ma korzenie polskie i jako tako powinien ten język znać, natomiast Benedykt jako niemiec musiał się tego języka nauczyć.

No nie wiem, jak to jest z nauką polskiego u obecnego papieża. Z tego co powszechnie wiadomo, to odczytuje fonetyczny zapis wymowy. Zapewniam Was, że w ten sposób można "mówić" niemal w każdym języku, choćby suahili, praktycznie nie znając ani słowa :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#8 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-06, godz. 10:07

Ja nie mam (i nigdy nie miałem) wątpliwości co do lingwistycznych umiejętności papieży, bo oczywistym jest, że w ich zaawansowanym wieku nie da się opanować języka tubylców do których się pielgrzymuje :)

Nie zmienia to faktu, że SJ podśmiewają się z wypowiedzi papieży (w tym JP II np. o kremówkach), a sami popuszczają z radości, kiedy takiego wyczynu dokona członek CK :)
Hipokryzja i tyle.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#9 Woytie

Woytie

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 19 Postów

Napisano 2006-09-07, godz. 17:28

Na pytanie w temacie: Ja jak i moja rodzina uważamy że niewolnik nie może mieć niwolnika, to głupie :angry: i nie do rzeczy (słynne powiedzenie: "Czy sługa ma lokaja"?)

#10 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-09-07, godz. 18:36

Nie zmienia to faktu, że SJ podśmiewają się z wypowiedzi papieży (w tym JP II np. o kremówkach), a sami popuszczają z radości, kiedy takiego wyczynu dokona członek CK :)
Hipokryzja i tyle.


Ja słyszałem też takie teksty: Patrzcie jaki ten papież chorowity, jaki słabiutki, ręce mu się trzęsą. A bracia z CK jak się trzymają? Jaki głos jak dzwon? Od razu widać, komu Bóg błogosławi.

Żeby było śmieszniej, to było w czasach kiedy właśnie dokonywał powoli żywota starutki, schorowany i niewidomy prezes Franz...

A u T. Jaracza kilka słów po polsku na koniec to standard. Pamiętam to samo na kongresie międzynarodowym na Stadionie X-lecia pod koniec lat osiemdziesiątych. Jezu, co za wzruszenie, eksplozja szlochów... ;) Chociaż wtedy czasy były rzeczywiście wzruszające - pierwsze wielkie zgromadzenia po 40 latach zakazu to jednak nie w kij dmuchał, jakiś tam heroizm to był i prawo do wzruszenia. A dzisiaj?
[db]

#11 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-09-09, godz. 21:08

c.d.n.......





"Niewolnik" w Strażnicy, przyjął ton szyderczy, ośmieszając inne wyznania chrześcijańskie. Zapominając o tym, że to "on" w osobie Russella i Rutherforda nauczał dokładnie tak samo, a mianowicie że drugie owoce z (Obj. 7:9) będą wzbudzone z martwych później ze względu na brak swojej gotowości. Ośmieszając innych sami piszą, że:

należałoby przypuszczać,iż rozpoczęło się zmartwychwstanie niebiańskie w (1919 r) (...)

Przypuszczenie nie jest nauką, jest pewnym założeniem. Jeżeli "niewolnikowi" wolno przypuszczać (zakładać, że zmartwychwstanie nastąpiło w 1919 roku) i nadal pozostaje jedyną prawdziwą religią, dlaczego gdy przypuszczają inni stają się powodem do szyderstwa i drogą do nikąd?

;)


Użytkownik Kloo edytował ten post 2006-09-09, godz. 21:09

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#12 dariusz

dariusz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 148 Postów
  • Lokalizacja:ślońcsk górny

Napisano 2006-09-10, godz. 11:43

Szczerze mówiąc mi się rzuciły na oczy te skojarzenia po rocznym intensywnym obcowaniu z ś.j

W chierarchi zobaczyłem na czele demony a nie słógi boże

pzdr.
Visit My WebsiteHi38-14" Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie"
[email protected]/Prz9-5 "Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam".

#13 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-09-10, godz. 19:07

W świetle NT Jezus nie czyni nikogo niewolnikiem, a raczej wolnym... Rz 8:17 BT "Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale." J w jaki sposób dziedzic może być niewolnikiem?. :lol:

#14 buldog

buldog

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2006-09-11, godz. 18:54

Niewolnik , ktory trzyma w niewoli to jak sie nazywa...?czyim niewolnikiem jest.....?

#15 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-09-11, godz. 21:31

...a teraz już nie nazywam Was niewolnikami, wszakże nie wie niewolnik co czyni Pan jego, a ja Was..... :) Ratuj nas Panie Chryste od tych samozwańców,Raaaaatuj :)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#16 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-09-11, godz. 22:28

Niewolnik , ktory trzyma w niewoli to jak sie nazywa...?


Feudalizm ;)
[db]

#17 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-09-18, godz. 12:58

kiedys zadalem pytanie odnosnie pokory .
to zasadnicze pytanie ktore wyjasnia relacje miedzy swiadkami i miedzy wszelkimi dostojnikami koscielnymi i religijnymi .
wiaze sie ono bezposrenio z pytaniem czy zagadniemiem.
w temacie.
to sznur na ktorym trzyma sie wyznawcow . wszelkich religii.

#18 dariusz

dariusz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 148 Postów
  • Lokalizacja:ślońcsk górny

Napisano 2006-09-18, godz. 17:52

człowiek i w niewoli może czuć sie i być wolny.

będąc wolnym może czuć sie i być zniewolony.

każdy z nas ma doświadczenia życiowe potwierdzające te słowa.
Visit My WebsiteHi38-14" Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie"
[email protected]/Prz9-5 "Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam".

#19 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-09-18, godz. 20:30

sprobuj w niewoli czuc sie wolnym...
sloganami nie wypeni sie tresci zycia.

#20 dariusz

dariusz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 148 Postów
  • Lokalizacja:ślońcsk górny

Napisano 2006-09-22, godz. 16:11

to słowa wzięte z życia
Visit My WebsiteHi38-14" Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie"
[email protected]/Prz9-5 "Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych