Skocz do zawartości


Zdjęcie

Członkowie religii fałszywej - będą żyli wiecznie?


  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#1 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-10, godz. 13:22

W licznych rozmowach ze ŚJ-wy, w tym z moimi najbliższymi uslyszałem, że Bóg moze zbawic ludzi nie będących ŚJ-wy jeśli:
- mają szczere serca, lub
- nigdy nie mieli okazji spotkać się ze słowem "prawdy".

Mam prośbe do ŚJ-wy i ich sympatyków o wypowiedzenie się w tej materii. Prośbę swą motywuję tym, że w książce "Czego naprawdę uczy Biblia" w rozdziale dotyczacym religii fałszywej jasno wykazano na podstawie ks. Objawienia, że warunkiem życia i dostąpienia łaski Bożej jest wystąpienie z religii fałszywej.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#2 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-11-10, godz. 13:42

W licznych rozmowach ze ŚJ-wy, w tym z moimi najbliższymi uslyszałem, że Bóg moze zbawic ludzi nie będących ŚJ-wy jeśli:
- mają szczere serca, lub
- nigdy nie mieli okazji spotkać się ze słowem "prawdy".

Mam prośbe do ŚJ-wy i ich sympatyków o wypowiedzenie się w tej materii. Prośbę swą motywuję tym, że w książce "Czego naprawdę uczy Biblia" w rozdziale dotyczacym religii fałszywej jasno wykazano na podstawie ks. Objawienia, że warunkiem życia i dostąpienia łaski Bożej jest wystąpienie z religii fałszywej.


Antonio, ja słyszę takie same opinie. To takie wyjście awaryjne dla tych, do których nie dotrze dobra nowina przed armagedonem. Byłoby niesprawiedliwie gdyby Bóg ich zgładził tak bez ostrzeżenia.
Tylko wówczas okazałoby się, że SJ staną się po armagedonie nic nieznaczącą mniejszością w obliczu miliarda Chińczyków i pół miliarda mieszkańców krajów arabskich, z którymi znaleźliby się razem po drugiej stronie ;)

#3 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-10, godz. 13:54

Czyli oficjalnie członek religii innej niz ŚJ-wy, który świadomie jest jej wyznawcą nie ma szansy na zbawienie? Zakładamy, że rozmawiał ze ŚJ-wy ale nie przekonali go swoja argumentacją i w swoich przekonaniach się tylko utwierdził.

Nie mówię, o kimś kto nigdy nie słyszał "dobrej nowiny".

Jeśli ktoś ze ŚJ-wy uważa inaczej, pokazuje że jest mądrzejszy od CK, którego stanowisko w tej kwestii jest zdecydowane.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#4 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-11-10, godz. 14:03

Czyli oficjalnie członek religii innej niz ŚJ-wy, który świadomie jest jej wyznawcą nie ma szansy na zbawienie? Zakładamy, że rozmawiał ze ŚJ-wy ale nie przekonali go swoja argumentacją i w swoich przekonaniach się tylko utwierdził.

Nie mówię, o kimś kto nigdy nie słyszał "dobrej nowiny".

Jeśli ktoś ze ŚJ-wy uważa inaczej, pokazuje że jest mądrzejszy od CK, którego stanowisko w tej kwestii jest zdecydowane.


ŚJ, z którymi o tym rozmawiałem mają problem jak pogodzić stanowisko CK z ich własnym poczuciem sprawiedliwości oraz ludzkim współczuciem i litością. Ale niestety nie jest łatwo pogodzić ogień i wodę. Dlatego większość ŚJ odpowie, że nie do nas należy sąd i nie możemy powiedzieć, że ktoś zginie w armagedonie. Czyli:
- czy wyznawcy religii fałszywej zginą w armagodonie zginą? TAK!
- czy pan X należący do kościoła Y zginie w armagedonie? Cóż... nie do mnie należy osąd lecz do Boga. (ale między nami mówiąc, to porządny człowiek, więc lepiej żeby umarł przez armagedonem - to zwiększy jego szanse).
Właśnie... ten sam człowiek który 5 minut przed armagedonem dostanie zawału i umrze - ma szansę na zmartwychwstanie, ale jeżeli dożyje do armagedonu to raczej nie przejdzie przezeń żywo, a dla zgładzonych w armagedonie z wyroku Bożego zmartwychwstania nie będzie....

Użytkownik Fly edytował ten post 2006-11-10, godz. 14:05


#5 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-10, godz. 14:08

Czyli osąd i wykonanie wyroku należy ostatecznie do Boga, ale już dzisiaj ludzie, którzy w dziejach religii ŚJ-wy niejednokrotnie się mylili (CK) czują się upoważnieni do wypowiadania się w tej kwestii - rzekomo na podstawie Biblii?

Czyli nie nazywają się sędziami, ale pełnią ich funkcję. Tak jak członkowie KS-ów.

Jednomyślność ponad wszystko!
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#6 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-11-10, godz. 14:28

częstym manewrem sofistycznym, jest mówienie, że szansę na przeżycie Armagedonu mają "wszyscy ludzie dobrej woli".
Chodzi o to, że mało kto wie, iż (wg ŚJ) jedynymi ludźmi dobrej woli są właśnie ŚJ.

#7 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-10, godz. 15:28

Ap 18:4-8 NS „I usłyszałem inny głos z nieba, mówiący: "Wyjdźcie z niej, mój ludu, jeżeli nie chcecie mieć z nią udziału w jej grzechach i jeżeli nie chcecie otrzymać części jej plag .(5) Bo grzechy jej narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jej niesprawiedliwe uczynki.(6) Oddajcie jej tak, jak i ona oddawała, i uczyńcie jej dwa razy tyle, owszem, w dwójnasób to, co ona czyniła; do kielicha, w który ona nalewała mieszaninę, nalejcie jej dwa razy tyle mieszaniny.(7) W jakim stopniu ona otaczała siebie chwałą i żyła w bezwstydnym zbytku, w takim stopniu zadajcie jej męczarni i żałości. Bo mawia w swym sercu: ,Siedzę jako królowa i nie jestem wdową, i nigdy nie zaznam żałości'.(8) Dlatego też w jeden dzień jej plagi nadejdą , śmierć i żałość, i klęska głodu, i zostanie doszczętnie spalona ogniem , ponieważ silny jest Jehowa Bóg, który ją osądził.”


Jeśli rozpatrujemy sprawę jak Świadkowie Jehowy opisują w swoich publikacjach, to jeśli nie jesteś jednym z nich to dosięgnie cię śmierć.
Nie ważna jest jednostka, zginie za grzechy Babilonu Wielkiego jeśli z niego nie wyjdzie.

Użytkownik Padre Antonio edytował ten post 2006-11-10, godz. 15:31

"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#8 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-10, godz. 16:56

W czasach pierwszych wydań "Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi" sprawa była prostsza, bo jak nawet umarł ktoś odrzucający naukę CK, to jeszcze miał szansę zmartwychwstać podczas 1000-lecia i nawrócić się do idei CK. Jednak po zmianie światła pozostały pewne idee, których jakoś nie można udowodnić nawet w oparciu o Strażnice. Stąd pewnie wiara, że osoby mające szczere serca mają szansę żyć po armagedonie i być zbawione (zasłużyć sobie na zbawienie).
Czesiek

#9 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-10, godz. 17:06

... jednak najnowsza książka do studium, przerabiana obecnie na zebraniach prostuje te przekonania, jak widać.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#10 jon

jon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 35 Postów
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-11-11, godz. 14:47

doktryna mówi, że osoby które nie miały okazji określić swojego stanowiska względem "prawdy", zmartwychwstaną i będą mogły dowieść swej wierności podczas "tysiącletniego panowania". potem dokonana zostanie ostateczna selekcja ; )

#11 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2006-11-12, godz. 09:34

Podobny temat zaczeto juz w tym watku:
http://watchtower.or...s...opic=655

Jednakze do majacych szanse na zmartwychwstanie, WTS zaliczylo takze odstepcow, w tym wypadku Koracha.
Jest to przeoczenie CK, czy dzialanie celowe?

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#12 jon

jon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 35 Postów
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-11-12, godz. 11:43

wg doktryny możliwość zmartwychwstania będą mieli również ci, którzy żyli przed Chrystusem, o ile dobrze pamiętam ; )

#13 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-12, godz. 21:30

wg doktryny możliwość zmartwychwstania będą mieli również ci, którzy żyli przed Chrystusem, o ile dobrze pamiętam ; )

Poza mieszkańcami Sodomy i Gomory, oraz tymi, którzy zostali ukarani osobiście przez Boga
Czesiek

#14 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-11-12, godz. 23:42

a kogo oprócz sodomitów Bóg ukarał "osobiście"? napewno tych co poginęli w potopie a dalej?...

czy 70.000 żołnierzy Dawida, zgładzonych przez Boga aby dać nauczkę Dawidowi to osoby
zgładzone osobiście? I tak na poważnie czy tylko dla żartu?

#15 słowiczek

słowiczek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-11-13, godz. 00:04

No a co z asyryjcykami których zabił anioł??
A Adam i Ewa? Będą żyli?? Co do pierwszej pary ludzkiej ja byłem uczony że nie doznają wzmartwychwstania gdyż dopuścili się grzechu niewybaczalnego u Boga.
A Judasz?? Jego osoba mnie bardzo zaciekawiła ze względu takiego że Jezus wiedział że zostanie przez Judasz zdradzony, więc skoro jego losy były z góry znane to dlaczego niewzmartwychwstanie?? a jak zapytałem starszego o Judasza to usłyszałem taką odp: "nieinteresuj się za bardzo tym bo tak się rodzą odstępcy. Najlepiej jak przyjmiesz do wiadomość to co pisze biblia zamiast się zagłębiać"
A co do ludzi z innych religii to mnie uczono że nie nawet jak by były te osoby bardziej gorliwe, bardziej obeznane w prawie Bożym, spełniali by wszystkie wymagania, ale NIE NALEŻELI by takie osoby do organizacji to mogą zapomnieć o przeżyciu armagedonu. No ale z drugiej strony czy to niejet dyskryminowanie ludzi?

Użytkownik słowiczek edytował ten post 2006-11-13, godz. 00:04


#16 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-11-13, godz. 05:45

no to teraz jak to się ma do tego ...jak było za czasów Noego i nie spostrzegli... i zgineli ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#17 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-13, godz. 06:58

W tej dyskusji są dwie zabawne rzeczy.
1. śJ tak naprawdę nie wiedzą jaka jest nauka CK na temat tego, kto przeżyje Armagedon i kto dostąpi zmartwychwstania w czasie tysiąclecia. po tylu sprzecznych naukach po prostu zagubili się co jest aktualną prawdą, a co starym zrozumieniem (kłamstwem).
2. Biblia nigdzie nie naucza, że w czasie Tysiącletniego Królestwa Mesjasza po Armagedonie ktokolwiek z ludzi, poza tymi, co maja panować z Chrystusem dostąpi zmartwychwstania.
Czesiek

#18 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-13, godz. 08:19

Podobnie zauważyłem . ŚJ twirdzą czesto że każdy może być zbawiony nie tylko ŚJ. Przeczy to jednak nauce CK ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#19 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-13, godz. 09:23

Juz dawno mowiłam że SJ powinni chodzić z Biblią i AUTOMATEM.
Żeby w imię miłości bliźniego dać szanse na życie wieczne,
1. Najpierw po dobroci przedstawic pismo św, jeśli posłucha ok, zaożyć studium i doprowadzić owieczkę do SJ
2. Jeśli nie posłucha - wyciągnąć automat i zabić, i w ten sposób zapewnić delikwentowi zmartwychwstanie.

Zakładam, że przy tym drugim sposobie, jak juz taki delikwent zmartwychwstanie to łatwiej mu bedzie uwierzyc w Boga i ten cały Boski Plan :) Więc na pewno zostanie sj w Nowym Swiecie :)

Nie wiem tylko co z tym co bedzie zabijał, w swietle ewangelii nie powinien dostapic zycia wiecznego, no ale działał w Imieniu BOGA i w ZBOŻNYM CELU....... wieć może Bóg zrozumie :) Moze Męczennik za wiarę?
Ech... pachnie mi to już alkaidą :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#20 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-13, godz. 09:44

qwerty - to tak mniej więcej jak Krzyżacy nawracali. Jak poganin przyjął chrzest, to ciach go mieczykiem i do nieba, a jak nie przyjął to ciach go mieczykiem i do piekła ;)

Mnie bardziej interesuje, czy osoby nie będące ŚJ-wy mogą wyjść cało z Armagedonu. Nie chodzi mi o zmartwychwstanie po Armagedonie, bo wg ŚJ-wy większość ludzi ma szansę gdyż zapłacili śmiercią za swoje grzechy.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych