Skocz do zawartości


Zdjęcie

Członkowie religii fałszywej - będą żyli wiecznie?


  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#41 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-11-16, godz. 09:31

1Tm 2:4 Bg "Który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i ku znajomości prawdy przyszli."

co zatem z tymi, którzy do tej prawdy nie zmierzają ?

#42 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-16, godz. 10:11

co zatem z tymi, którzy do tej prawdy nie zmierzają ?

Do której prawdy Macieju mamy zmierzać? Tej zgodnej z Biblią, czy tej sprzecznej z Biblią a głoszonej przez ludzi podających się za jedyny kanał który używa Bóg?
Czesiek

#43 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-11-16, godz. 10:19

Do której prawdy Macieju mamy zmierzać? Tej zgodnej z Biblią, czy tej sprzecznej z Biblią a głoszonej przez ludzi podających się za jedyny kanał który używa Bóg?

ależ oczywiście Czesiu, że do tej, która jest zawarta w Biblii. i tu pojawia się pewien problem. wielokrotnie czytałem, że w wielu religiach są ludzie, których Bóg darzy uznaniem. jednak, kłóciłoby się to z zacytowanym wcześniej wersetem. bo jeżeli jeden wierzy w Trójcę, a drugi nie, to jeden z nich podąża za kłamstwem prawda ? i upada mit o tym, że obaj podobają się Bogu. bo przecież tylko jeden z nich "podąża za prawdą". jakie to proste

#44 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-11-16, godz. 10:54

a może oni obydwaj chcą podążać za prawdą? Obaj są równie szczerzy, ale jeden akurat trafił dobrze, a drugi akurat źle?

#45 słowiczek

słowiczek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-11-16, godz. 12:46

Ale gdzie jest prawda?? Dla śJ jest ona w organizacji a dla katolika w kościele.
A co ze śJ który spełnia wszystkie Boże mierniki poza głoszeniem?? Wedłgu WTS taki świadek nie będzie mógł żyć wiecznie. ŚJ niestety nauczyli się osądzać innych ludzi i skazują na śmierć lub życie wieczne. A ponoć nasz Stwórca ma decydować o losach ludzi a nie my sami. Nieprawdaż?

Moja babcia powiedziała mi tak: "żyj według tego co pisze biblia i niepatrz co mówią inni"

#46 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-16, godz. 12:47

Zastanawiam się czy Ci trzej magowie którzy przybyli złożyć hołd Jezusowi podobali się Bogu...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#47 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-11-16, godz. 13:54

A gdzie pisze w Bibli ,ze było ich trzech?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#48 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-11-16, godz. 13:59

z Biblii dowiadujemy się o prostytutce, którą Jezus uratował, ale nie wiemy, czy zastosowała się do słów "nie grzesz więcej"

wiemy natomiast o kanciarzu podatkowym, który postąpił zgodnie z ówczesnym kodeksem karnym skarbowym i oddał 4x wyłudzone kwoty

przypuszczalnie mędrcy ze wschodu byli okey... choć nie wiemy, czy poznali religię chrześcijańską...
może tak, a może nie...

#49 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-11-16, godz. 15:15

a może oni obydwaj chcą podążać za prawdą? Obaj są równie szczerzy, ale jeden akurat trafił dobrze, a drugi akurat źle?

zatem ten szczery, który źle trafił niech prosi Boga o to, aby trafić właściwie, a jeśli Najwyższy go wysłucha i spełni jego prośbę, to w/w trefi gdzie potrzeba

Ale gdzie jest prawda?? Dla śJ jest ona w organizacji a dla katolika w kościele.
A co ze śJ który spełnia wszystkie Boże mierniki poza głoszeniem?? Wedłgu WTS taki świadek nie będzie mógł żyć wiecznie. ŚJ niestety nauczyli się osądzać innych ludzi i skazują na śmierć lub życie wieczne. A ponoć nasz Stwórca ma decydować o losach ludzi a nie my sami. Nieprawdaż?
Moja babcia powiedziała mi tak: "żyj według tego co pisze biblia i niepatrz co mówią inni"

oczywiście słowiczku, że dla każdego będzie ona gdzie indziej. niemniej jednak nie wątpisz chyba, że jeżeli jest jeden Bóg to istnieje również jedna prawda, która do niego prowadzi. Twoja babcia mądrze powiedziała. sęk w tym, że wiele wierzeń religijnych opiera się na Biblii równocześnie głosząc odmienne nauki rzekomo oparte na niej

#50 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-16, godz. 15:38

A gdzie pisze w Bibli ,ze było ich trzech?

Nie wiem może ich było więcej :) W kazdym razie ciekawe, że Bóg im się w śnie objawił a byli magami :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#51 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-11-16, godz. 17:04

akurat w tym że byli magami, nie ma problemu. Bóg objawiał się również balwochwalcom, np. Nabuchodonozorowi, komunikował się także z poganinem (zapomniałem imię) który podrywał żonę Abrahama, ręka na ścianie była widziana przez władcę Babilonu, itd. itp.

#52 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-16, godz. 17:27

A którzy magowie składali pokło prorokowi Jahwe? W ogóle któremu prorokowi oddawano coś takiego jak Jezusowi?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#53 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-11-16, godz. 17:31

magów sobie nie przypominam, ale był taki dowódca wojskowy który gdy się dowiedział, że dwie poprzednie jednostki próbujące aresztować Eliasza pochłonął ogień z nieba, uklęknął przed Eliaszem i błagał proroka Jahwe o litość.

#54 słowiczek

słowiczek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-11-16, godz. 22:39

Macieju a co jeżeli ja wyznaje inna niż ktoś religie, a oboje kierujemy sie BIBLIA a nie tym co nam narzuca religia? To w takim wypadku tylko jeden z nas będzie mógł żyć wiecznie bo ten drugi nie był w religii prawdziwej??

#55 Marek

Marek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów

Napisano 2006-11-16, godz. 22:43

bo jak nawet umarł ktoś odrzucający naukę CK, to jeszcze miał szansę zmartwychwstać podczas 1000-lecia i nawrócić się do idei CK. Jednak po zmianie światła pozostały pewne idee, których jakoś nie można udowodnić nawet w oparciu o Strażnice.


YYyyy czyzbym zle zrozumial czy jestem juz nie w temacie. To nie bedzie 1000latniego "okresu przejsciowego" po armagedonie??

sry za off topic

#56 marlena

marlena

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 28 Postów
  • Lokalizacja:Gorzow Wlkp

Napisano 2006-11-16, godz. 22:57

W Biblii nie jest doslownie napisane,ze bylo trzech magow ktorzy przybyli do Jezusa,nie wiem skad wziely sie te trzy imiona Kacper,Melchior i Baltazar.

#57 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-16, godz. 23:37

Kacper Melchior i Baltazar wziął się z jakiś ludowych wymysłów ;) Faktycznie to było C M B czyli Christus Mansionem Benedicare B)

Użytkownik pawel r edytował ten post 2006-11-16, godz. 23:38

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#58 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-11-17, godz. 11:52

W Biblii nie jest doslownie napisane,ze bylo trzech magow ktorzy przybyli do Jezusa,nie wiem skad wziely sie te trzy imiona Kacper,Melchior i Baltazar.


Jakich magów, raczej mędrców.

#59 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-17, godz. 17:53

ależ oczywiście Czesiu, że do tej, która jest zawarta w Biblii. i tu pojawia się pewien problem. wielokrotnie czytałem, że w wielu religiach są ludzie, których Bóg darzy uznaniem. jednak, kłóciłoby się to z zacytowanym wcześniej wersetem. bo jeżeli jeden wierzy w Trójcę, a drugi nie, to jeden z nich podąża za kłamstwem prawda ? i upada mit o tym, że obaj podobają się Bogu. bo przecież tylko jeden z nich "podąża za prawdą". jakie to proste


Maciek
Nie wiem, czy to co powiem, dotrze do ciebie, ale zbawienie nie jest z poznania prawdy. Wręcz werset który zacytowałeś naucza, że najpierw człowiek musi zostać zbawiony aby móc dojść do poznania prawdy. Jest to chociażby stąd, że to Duch Święty wprowadza we wszelką prawdę i do tego to On ojbawia kim jest Bóg i to tylko tym, którzy są duchowi, czyli zrodzeni na nowo z wody i Ducha.

Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach, których naucza Duch, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę. Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać. Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko, sam zaś nie podlega niczyjemu osądowi.
(1 Kor. 2:13-15 BW)


Czyli na dobrą sprawę CK głosząc, że każdy człowiek może dojść do poznania prawdy studiując ich publikacje, to oszukuje ludzi, bo aby poznać prawdę pochodzącą z Biblii potrzeba być zrodzonym z wody i Ducha i być prowadzonym przez Ducha Świętego, a nie przez ludzką filozofię.
Czesiek

#60 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2006-11-18, godz. 21:19

Wiecie co? Wydaje mi sie że w temacie tego czym jest prawda również nastąpiło jakieś przemalowanie znaczenia. Co to znaczy "on jest w prawdzie"? A co to jest ta prawda w której on jest??? Czy bycie w prawdzie jest tozsame z członkostwem w Organizacji ?
Czy Organizacja jest prawdą??? Manipulowanie słowem jest niebezpieczne. Bóg po to dał nam zdolność mowy ,żebyśmy używali czystych pojęć , bo wtedy można określić czystość intencji - być może. Komunikowanie sie jest czystsze! A tak? Ten jest w prawdzie a ten na przywileju. Czy wiecie o kim mowa? A może ten jest na prawdzie a ten w przywileju? :D :D Taka nowomowa prowadzi ludzi na manowce. A dokąd może doprowadzić jak sie ktoś uprze to wskazałabym
" ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej "

Użytkownik Administrator edytował ten post 2006-11-19, godz. 06:32

... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych