Skocz do zawartości


Zdjęcie

Życie w raju na Ziemi


  • Please log in to reply
137 replies to this topic

#1 Adams

Adams

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Śrem

Napisano 2007-01-01, godz. 17:29

Czas świąt to czas przemysleń pewnych przedsiębwzięć, które się podejmowało swego czasu. Piszę o własnych i mam nadzieję, że wciągnę do dyskusji przynajmniej niektórych.
Wyobraźcie sobie sytuację, w której Towarzystwo Strażnica rzeczywiście i szczerze zwiastuje królestwo Jehowy...starsi są kompetentni i z całego serca opiekują się powierzoną trzodą. Nie ma fałszywych nauk, nikt nie straszy Armagedonem, a wszyscy czekają cierpliwie na Nowy Boży Rząd. W zborach panuje autentyczna miłość bliźniego. Przecież Biblia naucza o raju na Ziemi, to prawda, pisał o tym Izajasz oraz inni prorocy, mówił o tym Jezus gdy był na Ziemi. Życie wieczne to nie mrzonka tylko nauka płynąca z Pisma Świętego.
Moje pytanie jest takie: czy wierzycie, że Bóg obdarzy szczerych ludzi życiem wiecznym na Ziemi? Czy to mozliwe by na Ziemi panował autentyczny pokój, miłość i jedność? Ja wierzę...
Zachęcam do dyskusji, wyrażania własnych opinii niekoniecznie opartych na naukach Straznicy, ale na Biblii i własnych przemysleniach :)

#2 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-01, godz. 17:41

tak uważam, że to możliwe. oczywiście tylko w przypadku jedynego sprawiedliwego rządu Bożego. nie wiem jak inni, ale ja nie mam wątpliwości, że typowe "ludzkie rządy" nie są w stanie zapewnić wszystkim szczęścia. poza tym jeżeli również dla wszystkich punktem odniesienia będą sprawiedliwe Boże zasady to wydaje się to być jeszcze bardziej realne

#3 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-01-01, godz. 18:04

:)

36 Odpowiedział Jezus: &laquo;Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd&raquo;. 37 Piłat zatem powiedział do Niego: &laquo;A więc jesteś królem?&raquo; Odpowiedział Jezus: &laquo;Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie<A class=przypis href="http://online.biblia...hp?id=357#P14">14. :rolleyes:



18 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: &laquo;Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#4 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-01, godz. 21:14

nie bardzo rozumiem Kloo co masz na myśli i o ile się nie mylę Jezus nie powiedział "jestem królem" lecz "ty to powiedziałeś", ale może w innej ewangelii. muszę sprawdzić. nie mniej jednak dalej nie rozumiem jaki miałeś przekaz

#5 rmx

rmx

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 65 Postów

Napisano 2007-01-01, godz. 22:21

BRAWO DLA TEGO PANA

:D tak wierzę w raj na ziemi, to nie wymysł Strażnicy ale fakt z biblii, po to jest ziemia i wszechświat bo czy po Armageddonie to wszysko co piękne ma zostać znisczone :D raj na ziemi to fakt biblijny i strażnica nic do tego nie ma to nie jej wymysł, może w przysżłości ludzie zamieszkujący raj , będzie tak dużo że nareszcie zostanie wykorzystany cały wszechświat do uzytku czyli ludzie zamieszkają też inne planety typu jak nasza ziemia innych galaktykach, ale najpierw tutaj słóżmy Bogu i bądźmy dla siewie wszyscy bracmi i siostrami a osągniemy ten cel miiłością :D nie klóćmy sięale razem oddajmy pokłon naszemu stwórcy, który przygotowuje dla nas ten piękny czas wiecznego życia
Nauka Świadków Jehowy jest dla mnie prawidłowa i tak pozostanie :)

#6 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-01-02, godz. 07:13

:) Macieju :) Na pewno znasz takie polskie miasto jak : :rolleyes: Przemyśl :)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#7 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-02, godz. 08:15

Czas świąt to czas przemysleń pewnych przedsiębwzięć, które się podejmowało swego czasu. Piszę o własnych i mam nadzieję, że wciągnę do dyskusji przynajmniej niektórych.
Wyobraźcie sobie sytuację, w której Towarzystwo Strażnica rzeczywiście i szczerze zwiastuje królestwo Jehowy...starsi są kompetentni i z całego serca opiekują się powierzoną trzodą. Nie ma fałszywych nauk, nikt nie straszy Armagedonem, a wszyscy czekają cierpliwie na Nowy Boży Rząd. W zborach panuje autentyczna miłość bliźniego. Przecież Biblia naucza o raju na Ziemi, to prawda, pisał o tym Izajasz oraz inni prorocy, mówił o tym Jezus gdy był na Ziemi. Życie wieczne to nie mrzonka tylko nauka płynąca z Pisma Świętego.
Moje pytanie jest takie: czy wierzycie, że Bóg obdarzy szczerych ludzi życiem wiecznym na Ziemi? Czy to mozliwe by na Ziemi panował autentyczny pokój, miłość i jedność? Ja wierzę...
Zachęcam do dyskusji, wyrażania własnych opinii niekoniecznie opartych na naukach Straznicy, ale na Biblii i własnych przemysleniach :)

Adams
Może ciut inny scenariusz jaki podaje Biblia
1. Dzień Jahwe i Armagedon.
2. związanie szatana na 1000 lat
3. zmartwychwstanie tych, co mają panować z Chrystusem przez 1000 lat
4. wypełnienie się proroctw o panowaniu Chrystusa nad Izraelem i narodami.
5. wypuszczenie szatana i wojna z Gogiem i Magogiem
6. wrzucenie szatana do jeziora ognistego
7. dzień sądu nad wszystkimi ludźmi jacy kiedykolwiek żyli,
8. zniszczenie ziemi i niebios i stworzenie przez Boga nowych niebios i nowej ziemi dla swoich wybranych
9. danie ludziom nowego Jruzalem, w którym zanieszka lud Boga i Baranka, Jeruzalem, które będzie na ziemi i w którym Bóg i Baranek zamieszkają ze swoim ludem na wieki.

A co do CK - pomarzyć każdy może.
Czesiek

#8 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-01-02, godz. 09:33

BRAWO DLA TEGO PANA

:D tak wierzę w raj na ziemi, to nie wymysł Strażnicy ale fakt z biblii, po to jest ziemia i wszechświat bo czy po Armageddonie to wszysko co piękne ma zostać znisczone :D raj na ziemi to fakt biblijny i strażnica nic do tego nie ma to nie jej wymysł, może w przysżłości ludzie zamieszkujący raj , będzie tak dużo że nareszcie zostanie wykorzystany cały wszechświat do uzytku czyli ludzie zamieszkają też inne planety typu jak nasza ziemia innych galaktykach, ale najpierw tutaj słóżmy Bogu i bądźmy dla siewie wszyscy bracmi i siostrami a osągniemy ten cel miiłością :D nie klóćmy sięale razem oddajmy pokłon naszemu stwórcy, który przygotowuje dla nas ten piękny czas wiecznego życia



hi fi: Więc podaj namiary na Pismo Święte, gdzie jest napisane, że będzie: 1. raj na ziemi i 2. Armagedon.

Użytkownik hi fi edytował ten post 2007-01-02, godz. 09:33


#9 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-02, godz. 11:12

co do Armagedonu. określenie to pojawia się jeden jedyny raz w księdze Objawienia. niemniej jednak wielu biblijnych pisarzy na ten dzień wskazuje w swoich proroctwach. co do raju na ziemi on również przewija się na kartach Słowa Bożego.
Czesiu gwoli informacji. Biblia mówi o Gogu z Magog, a nie jednym i drugim. natomiast uważna analiza tekstów biblijnych wskazuje na to, że właśnie Szatan kryje się pod tym określeniem.
co do nowej ziemi i nowych niebios jest tutaj również użyta pewna symbolika, ponieważ Pismo mówi jednoznacznie, że ziemia (literalna) niegdy nie ulegnie zniszczeniu

#10 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-01-02, godz. 11:57

Kwestja Życia Wiecznego nie zamyka się do "życia na Ziemi" lecz do "Życia z Bogiem" gdzie owe Niebo będzie tu, czy tam, to kwestia drógorzędna. Tego na pewno nie wiemy, gdzie jest Niebo, - lecz wiemy iż będziemy przemienieni jak Ciało Jezusa Chrystusa, by być jego współdziedzicami.

Dalsza dyskusja dotyczy faktu iż są dwa rodzaje "Dzieci" "Dzieci Boże" i "dzieci szatana" nie ma innej opcji, jak "drógie", czy "trzecie owce" bo są tylko "dwie owczarnie" jedni Ci z "Narodu Wybranego" i reszta która uwierzyła w Mesjasza.

#11 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-02, godz. 11:59

a co rozumiesz Wojtku poprzez pojęcie "Narodu Wybranego" ?

#12 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-02, godz. 12:09

Wydaje mi się że wojtkowi chodziło o rodowity Izrael B)

Rz 11:25-33 Bp „Chcę, bracia, byście nie uchodzili za mądrych we własnym mniemaniu i znali tę tajemnicę, że upór części Izraela trwać będzie dopóty, dopóki nie wejdą do Kościoła wszyscy poganie.I wówczas dopiero cały Izrael dostąpi zbawienia. Tak też napisano: 'Z Syjonu przybędzie oswobodziciel i usunie bezbożność z Jakuba.Takie to będzie moje przymierze z nimi, kiedy zgładzę ich grzechy'.Oni to - w stosunku do ewangelii - są wrogami ze względu na was, ze względu jednak na wybór są umiłowani dzięki patriarchom.Nieodwołalne bowiem są dary i powołanie Boże.Jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, a teraz doznaliście miłosierdzia dzięki ich nieposłuszeństwu,tak i oni teraz stali się nieposłuszni wskutek okazanego wam miłosierdzia, by sami teraz miłosierdzia dostąpili.Bóg bowiem wszystkich uwięził w nieposłuszeństwie, by wszystkim okazać miłosierdzie.O głębio bogactwa, mądrości i poznania Bożego! Jakżeż nieuchwytne są Jego wyroki i nie do wyśledzenia Jego drogi!”
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#13 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-01-02, godz. 12:32

a co rozumiesz Wojtku poprzez pojęcie "Narodu Wybranego" ?


Oczywiście mowa tu o Izraelu do którego był skierowany ST. :)

#14 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-02, godz. 13:07

(...)
Czesiu gwoli informacji. Biblia mówi o Gogu z Magog, a nie jednym i drugim. natomiast uważna analiza tekstów biblijnych wskazuje na to, że właśnie Szatan kryje się pod tym określeniem.


Maciusiu zanim zaczniesz mnie poprawiać to sprawdź

7. A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego
8. I wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski.
(Obj. 20:7-8 BW)


A ja myślałem, że tu pisze, że szatan będzie gromadził narody a Gog i Magog to będą przywódcy prowadzący narody. Widać jestem nieuważny, albo bardziej słucham Biblii a nie ludzi.



co do nowej ziemi i nowych niebios jest tutaj również użyta pewna symbolika, ponieważ Pismo mówi jednoznacznie, że ziemia (literalna) niegdy nie ulegnie zniszczeniu


Życzę miłego życia na przeklętej z powodu grzechu człowieka ziemii. Ja tam wolę jednak aby mi ziemia z powodu grzechu Adama nie rodziła cierni i ostów, jak to powiedział Bóg (a ktoś tu mi instnuował, że to ja niewierzę temu co naucza księga Rodzaju, a sam daje popis tego, że nie ufa słową tej księgi). Wierzę też, że skoro to Bóg powiedział, że ta ziemia zostanie zniszczona i na jej miejsce Bóg stworzy nową zienię, to tak zrobi jak zapowiedział. Ty natomiast możesz sobie nadal wierzyć ludzkim interpretacją.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-01-02, godz. 13:08

Czesiek

#15 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2007-01-02, godz. 13:08

W publikacjach ŚJ wiele miejsca jest poświęcone przyszłemu życiu w raju na ziemi. Czy Jezus lub jego uczniowie tak samo nauczali o raju na ziemi? Jeśli tak to będę wdzięczny za cytaty z Pisma Świętego w którym o tym mówią.
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#16 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-02, godz. 14:12

W publikacjach ŚJ wiele miejsca jest poświęcone przyszłemu życiu w raju na ziemi. Czy Jezus lub jego uczniowie tak samo nauczali o raju na ziemi? Jeśli tak to będę wdzięczny za cytaty z Pisma Świętego w którym o tym mówią.


W odróżnieniu do proroków zwiastujących symbolicznymi opisami pokój i dobrobyt czekających na Izraelitów po powrocie do Jeruzalem, Jezus nigdy nie wspominał o raju na Ziemi. Nigdzie nie przeczytamy, że mowił coś o lwie i baranku, jami kobry i dziecku, etc.

Pisał natomiast o piekle i łonie Abrahama. Ciekawe czy używał by przykładów, których znaczenia nie rozumieli słuchacze. I nie mówię tu teraz o dywagacjach, czy kropla wody jest w stanie ochłodzić palonego ogniem, tylko o to, czy słuchający Jezusa Żydzi wiedzieli o co mu chodzi.

Użytkownik Padre Antonio edytował ten post 2007-01-02, godz. 14:12

"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#17 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-02, godz. 14:59

Psalm 37: (9) Złoczyńcy bowiem wyginą, a ufający Panu posiądą ziemię. (10) Jeszcze chwila, a nie będzie przestępcy: spojrzysz na jego miejsce, a już go nie będzie. (11) Natomiast pokorni posiądą ziemię i będą się rozkoszować wielkim pokojem
Psalm 37: (29) Sprawiedliwi posiądą ziemię i będą mieszkać na niej na zawsze.

Mat. 5: (5) Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.

to tylko jeden z przykładów gdzie zapowiedź "nowej ziemi i nowego świata" w ST powtarza się również w Pismach NT

jeszcze tak na marginesie. w Objawieniu jest mowa o tym, że "na sam koniec śmierć zostanie wrzucona do jeziora ognia". czy to może oznaczać, że ludzie żyjący na ziemi nie będą więcej umierali, czy też wtedy już wogóle nie będzie życia na ziemi ?

#18 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-02, godz. 15:05

czyli nie można się załapać jednocześnie na wszystkie błogosławieństwa? ;)

jeśli chcesz iść do nieba, to musisz mieć czyste serce ale z pokorą i cichością nie przesadzać?

a jak chcesz żyć w raju na ziemi, musisz być cichy i pokorny ale mnieć nieczyste serce?
</ironia>już wiem dlaczego tylu młodych ŚJ się masturbuje :P </ironia>

PS: w raju czeka nas uwłaszczenie i likwidacja wieczystej dzierżawy? :D

#19 rmx

rmx

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 65 Postów

Napisano 2007-01-02, godz. 15:21

hi fi: Więc podaj namiary na Pismo Święte, gdzie jest napisane, że będzie: 1. raj na ziemi i 2. Armagedon.


no tak kolejny osobnik , któremu podczas czytania biblii kartki się posklejały :lol:

Ale co tam gadać i powtarzać, to jak piłką o ścianę, ty ją rzucisz a ona zawsze wróci :lol:

sam Jezus mówił wyraźnie nawet umierając do osoby obok na palu że "jeszcze dziś będziesz ze mną w raju"
wiele jest wersetów opisujących przyszła ziemię, że nikomu nie zabraknie żywności na świecie, że zwierzęta będą spokojne i nie będą się nawzajem zabijały :D wystarczy tylko spojżeć na biblię czy aby napewno nie ominęłiśmy jednej ale to bardzo ważnej strony. ;)


</ironia>już wiem dlaczego tylu młodych ŚJ się masturbuje :P </ironia>


no tak ten pan jak zwykle swoje, :rolleyes:

chyba zostaniesz jakimś biologiem skoro zaglądasz pod kołdry młodych ludzi i wiesz co oni tam robią, ja nie wiem ,czy ktoś wogóle się śmieje z tych badziewiarskich kawałów :rolleyes: :unsure:
bo mnie się robi niedobrze :wacko:
ale nic, ja nie wyśmiewałem nigdy katolików i czuję się z tym dobrze :)
Nauka Świadków Jehowy jest dla mnie prawidłowa i tak pozostanie :)

#20 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-02, godz. 15:26

sam Jezus mówił wyraźnie nawet umierając do osoby obok na palu że "jeszcze dziś będziesz ze mną w raju"

Ale samobój :).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych