Skocz do zawartości


Zdjęcie

Życie w raju na Ziemi


  • Please log in to reply
137 replies to this topic

#41 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-01-03, godz. 10:47

inna rzecza jest ze pisma greckie to pisma majacych nadzieje ziemska i to nalezy brac pod uwage szukajac tekstow o raju na ziemi w NT


Skąd taki wniosek, przecież cały NT pisany jest do Dzieci Bożych, więc wszyscy którzy uwierzą w Jezusa razem z Nim będą przebywać w Niebie.

#42 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-03, godz. 11:53

A to ciekawa dyskusja się zrobiła. Oto śJ i ich sympatycy, którzy to mówią, jak to ufają Jehowie Bogu i szanują Jego Słowo - Biblię, robią wszystko, aby tylko tak przeinaczyć wypowiedź Pana Jezusa, aby nie przyznać, że Pan Jezus obiecał łotrowi na krzyżu, że ten bedzie w tym samym miejscu co Pan Jezus.
Ciekawe jakiego jeszcze łotrostwa się dopuszczą, aby tylko obronić nauczanie WTS-u?

inna rzecza jest ze pisma greckie to pisma majacych nadzieje ziemska i to nalezy brac pod uwage szukajac tekstow o raju na ziemi w NT


Hubercie
A może podasz, gdzie tak naucza WTS jak to napisałeś, bo jak ktoś tu zauważył, to raczej szybciej znajdzie się wypowiedź CK, że NT jest napisany dla pirwszych owiec (pomazańców), a nie tych, którzy nie narodzili się z wody i Ducha i mają nadzieję ziemską.
Czesiek

#43 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 12:59

wyjaśnij mi zatem Czesławie, gdzie zatem udał się Jezus z łotrem. jak wiemy ze sprawozdania zmartwychstał po 3 dniach. dodatkową informacją jest również to, że dopiero po 40 dniach "wstapił do nieba"
pytanie jest proste i brzmi: gdzie wylądował "łotrzyk" zgodnie z obietnicą "zaprawdę powiadam Ci dziś..."

#44 godunow

godunow

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2007-01-03, godz. 15:41

Cytat

gdzie wylądował "łotrzyk" zgodnie z obietnicą "zaprawdę powiadam Ci dziś..."

Mam taka wiarę że Chrystus łotra nie zrobił na szaro.. I łotrzyk jest z Chrystusem w Raju .
Można rozważać co dla Chrystusa znaczyło dzisiaj ( - 3 godziny 3 dni.. a w zasadzie to jeden dzień) znając kategorie czasu w wymiarze dzisiejszym..
Gdy by nawet my sami albo anioł z nieba głosił Wam inną Dobrą nowinę od tej którą my wam przekazaliśmy !! Niechaj będzie przeklęty na wieki

#45 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2007-01-03, godz. 16:03

Witam wszystkich pięknie ! :)
Wypowiedź Olo jest bardzo interesująca. Wydaje mi się , że z tą wiecznościa nie jest tak jak niektórzy sądzą. Wieczność człowieka jest względna z tego powodu ,że człowiek ma swój początek. Wieczny może być tylko Bóg , który istnieje od wieków na wieki. Porusza się we w wszystkich wymiarach jakie tylko są. Nasza rzeczywistść nie musi być jedyną jaka istnieje, mogą obok niej istnieć rzeczywistości równoległe przesunięte względem naszej o niewiadomy wektor. ;)
Jeśli od dwóch tysięcy lat niewiele zmieniło się lepsze na świecie , to czy Jezus wiedział,że to będzie tak długo trwać . :unsure:
Czy wpuszczał apostołów w maliny mówiąc im "oto przyjdę wkrótce"? Co to znaczy "wkrótce"? Czy wkrótce miało trwać 2000 lat? Niech mi nikt nie mówi ,że dla Boga 1000 jest jak jeden dzień bo te słowa były mówione do ludzi i dla ludzi. W BIblii jest sporo wypowiedzi których nie sposób dopasować do żadnej z religijnych teorii a nawet do naukowych. Jednak okazuje sie z upływem czasu , że mają one sens.
Uwolnienie apostoła Piotra przypomina mi uwolnienie pana Płaszczaka z więzienia przez lorda Kulę. Może jest niejedna Ziemia ... może jest wiele rzeczywistości w tym całym uniwersum a grawitacja przypisywana ciemnej materii to objaw owych innych rzeczywistości równoległych?
Hi..hi..hi... Pewno mnie za takie dywagacje zwolennicy jednowymiarowości w każdej dziedzinie zjadą a lantis powie , że to nie na temat... :o
Ludzie , którzy przeżyli śmierć kliniczną ponoć przemieszczają się w tunelu , a według teotrii Thorne'a przejście do innych rzeczywistości odbywać sie może przez tunele czasoprzestrzenne.. Czy Pan Jezus wędrował takim tunelem do swego Ojca?... :blink:

Użytkownik Profanka edytował ten post 2007-01-03, godz. 16:04

... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#46 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 16:14

Ludzie , którzy przeżyli śmierć kliniczną ponoć przemieszczają się w tunelu , a według teotrii Thorne'a przejście do innych rzeczywistości odbywać sie może przez tunele czasoprzestrzenne.. Czy Pan Jezus wędrował takim tunelem do swego Ojca?... :blink:

Profanko ponoć. na całe szczęście nauka nie stoi w miejscu. czytałem oststnio bardzo ciekawy artykuł mówiący o tym, że światło w tunelu ewentualnie stan błogości podczas śmierci klinicznej to taki "wybieg" obronny mózgu. było to nawet bardzo ładnie opisane naukowo i medycznie :)


godunow pytanie brzmiało, gdzie się znalazł łotr w konteście wypowiedzi Jezusa, ani gdzie on być może przebywa obecnie

#47 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-03, godz. 16:18

Wieczność wymyslili ludzie :) Nawet Wszechświat jest śmiertelny, więc z założenia Bóg nie mógł obiecać ludziom życia po czasy niezmierzone na Ziemi. Wszechświat zużył już ok 25% zapasów wodoru, który jest niezbędny do przemian - ogólnie nazwijmy je - energetycznych. Jaki z tego wniosek?

Profanko - jeśli idziemy tym tropem pseudonaukowych domysłów, to czy Biblię natchneli kosmici lub wyższa cywilizacja? A może tą lepszą cywilizacją jest cywilizacja tworów duchowych? Skąd starożytni wiedzieli, że podróżując z prędkością światła (przyjmijmy, że ciało niematerialne nie ma żadnej masy, więc może poruszać się tak szybko jak światło) to czas dla takiego podróżnika płynie zupełnie inaczej?
Teoretycznie da się obliczyć z jaką prędkością należy się poruszać by na Ziemi upłynęło 1000 lat, a dla podróżnika 1 dzień. Tylko po co taka nierówna - jak zauważyłaś - miara dla ludzi, którzy żyją 80-100 lat?

To raczej przenośnia oddająca dystans pomiędzy człowiekiem a Bogiem. Tak wg mnie.

Użytkownik Padre Antonio edytował ten post 2007-01-03, godz. 16:20

"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#48 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-01-03, godz. 16:20

Cytat
Mam taka wiarę że Chrystus łotra nie zrobił na szaro.. I łotrzyk jest z Chrystusem w Raju .
Można rozważać co dla Chrystusa znaczyło dzisiaj ( - 3 godziny 3 dni.. a w zasadzie to jeden dzień) znając kategorie czasu w wymiarze dzisiejszym..


Witaj bracie - lecz co by nie pisać przebywa On razem z Jezusem w miejscu i przestrzeni im wiadomej, a nazywanej Rajem, czy też niebem. Lecz na pewno owe miejsce nie mieści się na Ziemi, jak by to mieli sugerować ŚJ.

#49 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2007-01-03, godz. 16:25

Też to czytałam Macieju Wydaje mi się ,że jeśli mózg coś ogląda albo ma jakieś wyspecjalizowane miejsca do odbierania wrażeń ponadzmysłowych czy też sie broni... :blink: :blink: - nie świadczy o braku autentycznych bodźców. To , że można - drażniąc pewne receptory- wywołać jakieś wrażenia nie świadczy o tym ,że autentyczne nie istnieją.. To jest frapujący temat. Ludzie różnie o tym mówią. Mam znajomą siostrę z sąsiedniego zboru , która opowiadała mi ,że czuła szorstkość ścian owego tunelu. Mnie na szczęście nic takiego się nie przydarzyło i da Bóg się nie przydarzy. Hi...hi... :P
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#50 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 16:30

a z czego Wojtku sugerujesz, że raj istnieje obecnie nie mówiąc już o tym, że w Niebie ?

#51 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2007-01-03, godz. 17:06

Padre , wiem ,że moje wywody sa powszechnie zaliczane do kategorii "pseudo".Nic a nic mnie to nie obraża. Od zadawania heretyckich pytań bierze sie postęp w każdej dziedzinie - tak myślę. Ale to ,że ktoś wierzy tylko w to co widzi nie oznacza , że to czego on nie widzi nie istnieje. ;)
"Dlaczego odstępstwo tak szybko wdarło sie w szeregi kościoła" pytał R.Franz. No właśnie. Człowiek żyje krótko , a obiecano mu , że wkrótce... :ph34r:

Człowiek czekał i czekał , a kiedy nie stało sie to , co miało się stać to zaczęły się dywagacje podobne do moich. Za żadną z tych dywagacji i interpretacji ludzie nie zostali ukarani ani nagrodzeni. Przynajmniej do tej pory. Czy to znaczy , że wszytkie są uprawnione ??? No nie wiem... nie wiem...

Gdzie tutaj umieścić wieczny raj na ziemi ?? Wieczny raj w niebie?? Co to jest raj. Oczywiści wiem ,że juz to ktoś pisał. więc pewno pójdę to przeczytać ... :D

Chciałam jeszcze dodać ,że napisano ," Człowiek[...] został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba." Czy to znaczy ,że nieb jest co najmniej trzy ??? I tylko trzecie jest rajem... :blink:
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#52 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-03, godz. 17:16

Chciałam jeszcze dodać ,że napisano ," Człowiek[...] został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba." Czy to znaczy ,że nieb jest co najmniej trzy ??? I tylko trzecie jest rajem... :blink:

Pewnie chodzi o to że pierwsze niebo to raj, drugie niebo - tam zyje klasa średnia, a trzecie niebo to dla 144.000 plus niezliczona rzesze innych :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#53 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-03, godz. 17:20

Padre , wiem ,że moje wywody sa powszechnie zaliczane do kategorii "pseudo".Nic a nic mnie to nie obraża. Od zadawania heretyckich pytań bierze sie postęp w każdej dziedzinie - tak myślę. Ale to ,że ktoś wierzy tylko w to co widzi nie oznacza , że to czego on nie widzi nie istnieje. ;)
"Dlaczego odstępstwo tak szybko wdarło sie w szeregi kościoła" pytał R.Franz. No właśnie. Człowiek żyje krótko , a obiecano mu , że wkrótce... :ph34r:

Człowiek czekał i czekał , a kiedy nie stało sie to , co miało się stać to zaczęły się dywagacje podobne do moich. Za żadną z tych dywagacji i interpretacji ludzie nie zostali ukarani ani nagrodzeni. Przynajmniej do tej pory. Czy to znaczy , że wszytkie są uprawnione ??? No nie wiem... nie wiem...

Gdzie tutaj umieścić wieczny raj na ziemi ?? Wieczny raj w niebie?? Co to jest raj. Oczywiści wiem ,że juz to ktoś pisał. więc pewno pójdę to przeczytać ... :D

Chciałam jeszcze dodać ,że napisano ," Człowiek[...] został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba." Czy to znaczy ,że nieb jest co najmniej trzy ??? I tylko trzecie jest rajem... :blink:


W żadnym wypadku nie chciałem Cię obrazić, broń mnie Panie Boże ;) Też lubię sobie tak porozmyślać, a co nie koniecznie ma potwierdzenie naukowe. Np. można u człowieka wywołać sztucznie zadowolenie i euforię pobudzając mózg do wydzielania dopaminy, tak np. działają niektóre narkotyki (np. kokaina). Jednocześnie to wcale nie oznacza, że człowiek nie potrafi być szczęśliwy "normalnie" :) Profanka pewnie wie o co mi chodzi.
Ostatnio z moim przyjacielem doszliśmy do wniosku, że w sumie polegamy na tym co przedstawia nam nauka. Jeśli teraz nie znamy odpowiedzi na jakieś pytanie, to poprostu będziemy czekać na "nowe światło" i sprawa się wyjaśni ;)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#54 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-03, godz. 17:25

Pewnie chodzi o to że pierwsze niebo to raj, drugie niebo - tam zyje klasa średnia, a trzecie niebo to dla 144.000 plus niezliczona rzesze innych:D

Nawet niebo się komercjalizuje? Specjalne strefy dla klasy średniej? :P
A ile trzeba zarabiać, aby być uznanym za średniaka i załapać się na drugie niebo? :D
A co trzeba robić aby znaleźć się w siódmym niebie? :)

#55 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-03, godz. 19:45

wyjaśnij mi zatem Czesławie, gdzie zatem udał się Jezus z łotrem. jak wiemy ze sprawozdania zmartwychstał po 3 dniach. dodatkową informacją jest również to, że dopiero po 40 dniach "wstapił do nieba"
pytanie jest proste i brzmi: gdzie wylądował "łotrzyk" zgodnie z obietnicą "zaprawdę powiadam Ci dziś..."


Macieju
Jak pewnie zauważyłeś, sprawozdanie Ewangelii zatrzymuje się na tej obietnicy jaką dał Pan Jezus temu "łotrowi" i nie mówi jak się to wypełniło. A przyjmując nauczanie CK na temat ducha i duszy, jest bardzo trudno zrozumieć jak to możliwe, że słowa Pana Jezusa mogły się wypełnić.
Może jaśniejsze światło na ten temat tobie dadzą takie fragmenty z Biblii:
- Obj. 6,9-11 - dusze zabitych dla Słowa Bożego są w niebie i nie tylko mają świadomość swego istnienia, ale też tego co je spotkało jaki tego gdzie i przed kim są
- 1Piotra 3,18-19: 4,6 - zmarłym było głoszone poselstwo Ewangelii przez Pana Jezusa.
- Ef. 4,8-9 - Pokazuje Pana Jezusa zstępującego do podziemi i prowadzącego stamtąd jeńców na wysokość.
- Łk 16, 19-29 historia o Bogaczu i Łazarzu nie musi być fikcją literacką nie mającą nic wspólnego z prawdą. Ale może świadczyć o tym, że Hades/szeol jest krainą umarłych, gdzie do chwili śmierci Pana Jezusa na krzyżu przebywały dusze wszystkich ludzi, tak sprawiedliwych, jak i niesprawiedliwych.

To może wskazywać na to, że obietnica Pana Jezusa mogła być wypełniona konkretnego dnia "dzisiaj". Nie należy też zapominać Macieju, że Biblia nie objawia nam całej prawdy o Bogu i o świecie duchowym, ale tylko tyle, ile Bóg uznał za stosowne. A ludzie, którzy mówią, że mają na wszystko odpowiedź i wytłumaczenie są po prostu oszustami, nie mającymi nic do zaoferowania poza własnymi wymysłami.
Czesiek

#56 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 19:58

Czesiu. może tak zwyczajnie nie da się tego prosto wytłumaczyć wg np. nauki Kościoła. gdyby jednak Jezus złożył obietnicę "dzisiaj" co nie było równoznaczne z jej wypełnieniem w tym samym czasie, w którym to również nie istniał raj w Niebie jak wielu sądzi, to wszystko gra. bo zastanawia mnie jeszcze właśnie ta kwestia: jeżeli dajmy na to w tym samym dniu łotr miał się udać do raju w Niebie, to jak rozumieć zapis biblijny mówiący o tym, że Jezus do NIEBA wstąpił dopiero po 40 dniach. gdzie zatem się udał z łotrem, do poczekalni "przed Niebem" ?

#57 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-03, godz. 20:09

Czesiu. może tak zwyczajnie nie da się tego prosto wytłumaczyć wg np. nauki Kościoła. gdyby jednak Jezus złożył obietnicę "dzisiaj" co nie było równoznaczne z jej wypełnieniem w tym samym czasie, w którym to również nie istniał raj w Niebie jak wielu sądzi, to wszystko gra. bo zastanawia mnie jeszcze właśnie ta kwestia: jeżeli dajmy na to w tym samym dniu łotr miał się udać do raju w Niebie, to jak rozumieć zapis biblijny mówiący o tym, że Jezus do NIEBA wstąpił dopiero po 40 dniach. gdzie zatem się udał z łotrem, do poczekalni "przed Niebem" ?


Macieju
Kręć sobie nadal. Ja nie jestem Bogiem i wiem tyle, co napisano na temat świata duchowego. Jak chcesz konkretnie mieć wszystko wyjaśnione, to wierz sobie we wszelkie bajki wymyślone przez ludzi, jakie tylko będziesz chciał. Ja pozostanę przy stwierdzeniu, że nie wiem jak to jest możliwe, oczywiście mógłbym jeszcze dorzucić kilka wskazówek, ale czy to coś ci pomoże?
Mnie te twoje dywagacje przypominają rozważania w stylu" "ile aniołów zmieści się na czubku od szpilki", a wszystko po to, aby odsunąć dyskusję od tego, czy Pan Jezus obiecał "łotrowi", że będzie tam, gdzie będzie przebywał Pan Jezus, czy też w jakimś innym miejscu.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-01-03, godz. 20:10

Czesiek

#58 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-03, godz. 20:22

A to ciekawa dyskusja się zrobiła. Oto śJ i ich sympatycy, którzy to mówią, jak to ufają Jehowie Bogu i szanują Jego Słowo - Biblię, robią wszystko, aby tylko tak przeinaczyć wypowiedź Pana Jezusa, aby nie przyznać, że Pan Jezus obiecał łotrowi na krzyżu, że ten bedzie w tym samym miejscu co Pan Jezus.
Ciekawe jakiego jeszcze łotrostwa się dopuszczą, aby tylko obronić nauczanie WTS-u?
Hubercie
A może podasz, gdzie tak naucza WTS jak to napisałeś, bo jak ktoś tu zauważył, to raczej szybciej znajdzie się wypowiedź CK, że NT jest napisany dla pirwszych owiec (pomazańców), a nie tych, którzy nie narodzili się z wody i Ducha i mają nadzieję ziemską.

zwykla literowka zniklo mi z mojej mysli slowo *nie*. mialo byc: nie majacych nadzieje ziemska.
sory
[font=Tahoma]

#59 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-03, godz. 20:28

zwykla literowka zniklo mi z mojej mysli slowo *nie*. mialo byc: nie majacych nadzieje ziemska.
sory


Dzięki za wyjaśnienie Hubercie
Czesiek

#60 godunow

godunow

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2007-01-03, godz. 20:32

Re Wojtek

taj bracie - lecz co by nie pisać przebywa On razem z Jezusem w miejscu i przestrzeni im wiadomej, a nazywanej Rajem, czy też niebem. Lecz na pewno owe miejsce nie mieści się na Ziemi, jak by to mieli sugerować ŚJ.


Witaj Bracie na kolejnym Forum !!
Co do miejsca Raju dla mnie to jest naprawdę obojętne gdzie będzie czy jest Raj.
Skoro wiemy prawie na pewno , że Wszechświat nie ma granic. Czyli granice Raju SA nieskończone..
Zapytać co znaczy w pojęciu biblijnym Miejsce Ziemia . Mozę znaczyć naszą planetę , nasz dom ale również cały wszechświat. Rozumowanie niejako braci Jehowy jest deczko spatrzone..
Cytat

inebie, to jak rozumieć zapis biblijny mówiący o tym, że Jezus do NIEBA wstąpił dopiero po 40 dniach. gdzie zatem się udał z łotrem, do poczekalni "przed Niebem" ?


W zasadzie w pytaniu jest odpowiedź..
Chrystus wiedział i wie o tym o czym nie wiedzą dzisiaj ludzie i nie wiedzieli jemu współcześni..
Skoro dzisiaj mamy naukę na wysokim poziomie , A prawdziwa nauka nie zaprzecza istnieniu Boga. Według tej nauki wiemy że są 4 wymiary ( czwarty wymiar czas. ) matematyka oblicza nieskończoną ilość wymiaru.. Czyli Chrystus itr mogli przebywać w Niedoczasie lub innym nieznanym ludzkości wymiarze. Chrystus musiał się wysławiać językiem zrozumiałym dla jemu współczesnym i zrozumiałym następnym pokoleniom.. . Prawda na krzyżu jest jedna Kto uwierzy Chrystusowi Ten zbawienie mieć będzie . Nie ma mowy o liczbach bo to ma tylko symboliczne znaczenie..
Kiedy pisano Biblie określenie tysięcy miało określało bardzo dużo . Nie znano takich liczebników liczb jak my obecnie . To tak na marginesie do tego co się tak na liczby powołują..
Gdy by nawet my sami albo anioł z nieba głosił Wam inną Dobrą nowinę od tej którą my wam przekazaliśmy !! Niechaj będzie przeklęty na wieki




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych