Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

G³osili mi w Poznaniu


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-02-14, godz. 11:58

Tak siê z³o¿y³o, ¿e by³em s³u¿bowo w Poznaniu, a na dworcu G³ównym zaczepili mnie ¦J-wy :)
Pani i Pan pionier, jak siê okaza³o (na koniec zapyta³em ich ile godzin "musi" g³osiæ, Pan powiedzia³, ¿e g³osi oko³o 50 miesiêcznie, Pani nic nie powiedzia³a :) ), zaczepili mnie ze Stra¿nic± z 01.02 i zadali pytanie czy mogê siê cieszyæ spokojem umys³u, czy co¶ w tym stylu.

Odpowiedzia³em:
- Tak, ale nie interesuje mnie religia bo widzê ¿e jeste¶cie ¦J-wy.
Na to Pan odpowiedzia³ mi - zgodnie z sugesti± z Prowadzenia rozmów -, ¿e niezale¿nie od tego jakiego jeste¶my wyznania ( :) ) interesuje nas (akurat wybra³ zamiast chorób i przestêpczo¶ci) dobro naszej planety.
- Jak Pan my¶li - powiedzia³ do mnie - jaka przysz³o¶æ czeka Ziemiê?
Powiedzia³em:
- Wszystko zapowiada siê w miarê dobrze, jednak jako ludzie musimy wiêksz± uwagê zwróciæ na to, aby jej na wlasne ¿yczenie nie zniszczyæ.
Pan mi na to, ¿e:
- np. globalne ocieplenie jest dowodem na to, ¿e cz³owiek nie radzi sobie na Ziemi.
Ja na to Panu, ¿e:
- nie ustalono jaki wp³yw na zmiany klimatu ma cz³owiek i ¿e s± prawdopodobnie niewielkie, jednak mamy wp³yw na to w jakim ¿yjemy ¶rodowisku.
Pan pomin±³ temat zmian klimatycznych i powiedzia³, ¿ebym pos³ucha³ czego¶ z biblii. Przeczyta³ mi fragment o tym, ¿e Jehowa zniszczy tych którzy niszcz± Ziemiê i ¿e w przysz³o¶ci - w raju - Ziemia bêdzie czysta.
Ja na to zapyta³em tego Pana:
- Co wg Pana oznacza niszczyæ Ziemiê?
Pan mi na to, ¿e:
- zanieczyszczenie ¶rodowiska, wycinanie lasów ...
Pani doda³a (po raz pierwszy siê odezwa³a):
- wycieki ropy do morza :D
Ja zapyta³em Pana:
- czy u¿ywa Pan toreb plastikowych na zakupy i czy jest ¶wiadomy tego jakie szkody w ¶rodowisku naturalnym powstaj± w³a¶nie przez takie - z pozoru - b³ahe rzeczy?
Pan wyra¼nie zmieszany powiedzia³:
- tak, u¿ywam ale chyba Pan nie my¶li, ¿e to jest niszczenie Ziemi.
Odpowiedzia³em:
- rozpatruj±c sprawê w skali mikro, czyli z poziomu ka¿dego cz³owieka - czyta³ Pan o tym, ¿e bóg usunie tych którzy niszcz± Ziemiê - uwa¿am, ¿e przyczynia siê Pan do degradacji ¶rodowiska naturalnego.
Pan odpowiedzia³ mi:
- ludzie nie s± w stanie nic zmieniæ i to bardzo dobrze widaæ, jednak bibila mówi, ¿e bóg zaprowadzi na Ziemi porz±dek. Poza tym np. torby plastikowe i samochody s± przecie¿ w powszechnym u¿yciu.
Na koniec powiedzia³em:
- ale to bez sensu, nie uwa¿a Pan?
Pan:
- nie, to jedyna nadzieja jak± mamy.
Po czym chcia³ mi daæ traktat - "Kto naprawdê rz±dzi ¶wiatem" (trochê stary ten traktat i nie bardzo na temat).
Podziêkowa³em i zapyta³em czy czêsto tu rozmwaiaj± z lud¼mi i jak d³ugo "musz±" g³osiæ.
¯yczy³em powodzenia :D i siê po¿egna³em.

Ciekawe jakie do¶wiadczenie z g³oszenia opowiedz± na zebraniu ...
Czekam na Wasze scenariusze :)

U¿ytkownik Padre Antonio edytowa³ ten post 2008-02-14, godz. 14:03

"Je¶li dojdziesz ostatecznie do tego, ¿e nie ma Boga, zachêt± do cnoty i odwagi niech bêdzie dla ciebie rado¶æ i przyjemno¶æ, jak± dawa³o ci samo my¶lenie, i mi³o¶æ innych, któr± ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-02-15, godz. 04:11

odp. 1 Szatan Ciebie zaslepi³ i nic z Ciebie nie bêdzie ;-) ;-) ;-) i jeste¶ tak beznadziejny, ¿e szkoda dla Ciebie czasu ;-) ;-) ;-)

U¿ytkownik sebol edytowa³ ten post 2008-02-15, godz. 04:12

"Nie umiem wyobraziæ sobie Boga nagradzaj±cego i karz±cego tych, których stworzy³, a którego cele s± wzorowane na naszych w³asnych - krótko mówi±c, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich s³abo¶ci." A.Einstein

"Religia jest obraz± godno¶ci ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni±cych dobre rzeczy
i z³ych ludzi czyni±cych z³e rzeczy
¯eby jednak dobrzy ludzie czynili z³e rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-02-15, godz. 08:27

No te¿ mo¿e byæ, chod¼ obstawiam filozof :D :P
"Je¶li dojdziesz ostatecznie do tego, ¿e nie ma Boga, zachêt± do cnoty i odwagi niech bêdzie dla ciebie rado¶æ i przyjemno¶æ, jak± dawa³o ci samo my¶lenie, i mi³o¶æ innych, któr± ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#4 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-02-15, godz. 09:46

No te¿ mo¿e byæ, chod¼ obstawiam filozof :D :P

Pewnie dlatego, ¿e¶ siê przyczepi³ tego, ¿e te¿ niszcz± ziemiê. Na to móg³ wpa¶æ tylko filozof ;-)
Nale¿ê do 144...

Islam zdominuje ¶wiat
Islam bêdzie rz±dziæ ¶wiatem
¦ci±æ g³owy tym, którzy zniewa¿± Islam
Islam jest religi± pokoju...


#5 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokrêgu ;-)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-02-15, godz. 11:34

Mo¿na podaæ ten przyk³ad jako exemplum za¶lepienia "m±dro¶ci± tego ¶wiata" :lol: . Jak Jehowa mówi, ¿e zniszczy, to zniszczy... i ju¿ :P
"W ¶wiecie panuje sk³onno¶æ do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bo¿ej nie ma ducha niezale¿nego my¶lenia, a ponadto naprawdê mo¿emy ufaæ tym, którzy nam przewodz±".
Stra¿nica z 15 wrze¶nia 1989, s. 23.


"Ka¿dy mo¿e krytykowaæ, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba siê. Dlatego, maj±c na uwadze, ¿e ewentualna krytyka mo¿e byæ, tak musimy zrobiæ, ¿eby tej krytyki nie by³o, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#6 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-15, godz. 13:36

Dziêki Padre Antonio za ten przyk³ad z torebkami foliowymi, przyda³ siê dzisiaj. Tylko moi ¶J przyparci do muru stwierdzili, ¿e oni nie s± odpowiedzialni za to niszczenie ziemi, a ci co wymy¶lili takie opakowania oraz ci co w nie pakuj± towary.
Czesiek

#7 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-02-15, godz. 14:09

Dziêki Padre Antonio za ten przyk³ad z torebkami foliowymi, przyda³ siê dzisiaj. Tylko moi ¶J przyparci do muru stwierdzili, ¿e oni nie s± odpowiedzialni za to niszczenie ziemi, a ci co wymy¶lili takie opakowania oraz ci co w nie pakuj± towary.


Czyli za morderstwa sa odpowiedzialni Ci którzy wymy¶lili no¿e, ¶wieczniki (czêste narzêdzie zbrodni w serialu Colombo), pistolety, etc. :D
¦wietne wyt³umaczenie.

Smutne jest to, ¿e zatruwanie ¶rodowiska zrównuje siê tylko z wylewaniem odpadów radioaktywnych do rzeki i kopcenie z komina (chod¼ zak³ady przemys³owe nie s± wcale najwiêkszymi trucicielami ani nie powoduj± najwiêkszej emisji CO2 do atmosfery). To w³a¶nie od pojedynczych ludzi takich jak my, zale¿y nasza przysz³o¶æ. Z tym, ¿e ja to robie powodowany pewn± wiedz±, a nie nakazem bo¿ym :) Chod¼ jak widaæ zawsze mo¿na zwaliæ winê na kogo¶ innego.
Proponujê wszystkim katolikom (i wyznawcom innych religii) sprowadzaæ rozmowê ze ¦J-wy do tego tematu, a po us³yszeniu takiego argumentu jak Czesiek mo¿na swobodnie odetchn±æ i powiedzieæ, ¿e w takim razie je¶li siê mylicie w kwestii wiary to odpowiedzialno¶æ wezm± na siebie Wasi przywódcy religijni :)
"Je¶li dojdziesz ostatecznie do tego, ¿e nie ma Boga, zachêt± do cnoty i odwagi niech bêdzie dla ciebie rado¶æ i przyjemno¶æ, jak± dawa³o ci samo my¶lenie, i mi³o¶æ innych, któr± ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#8 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-02-15, godz. 16:06

Tylko moi ¶J przyparci do muru stwierdzili, ¿e oni nie s± odpowiedzialni za to niszczenie ziemi, a ci co wymy¶lili takie opakowania oraz ci co w nie pakuj± towary.

Biedni pracownicy marketów. :( Oni zawsze dostaj± po ty³ku. :angry:

"Ot, ma wygl±d ptaka, a wiêc bêdzie lata³, proste". - Baltazar Siedem S³oñc


#9 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2008-02-15, godz. 17:00

Bo przecie¿ wiadomo, ¿e za ca³e z³o w tym kraju odpowiada biedronka......
To jest forum o ¦wiadkach Jehowy. Ta religia mo¿e i ma tam swoje plusy. Rozchodzi siê jednak o to aby te plusy nie przes³oni³y nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#10 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-02-15, godz. 21:11

no to wstep o zatruwaniu srodowiska maja juz SPALONY :)
nie potrafi³am uwierzyæ.......

#11 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-02-15, godz. 21:25

Ja zapyta³em Pana:
- czy u¿ywa Pan toreb plastikowych na zakupy i czy jest ¶wiadomy tego jakie szkody w ¶rodowisku naturalnym powstaj± w³a¶nie przez takie - z pozoru - b³ahe rzeczy?
Pan wyra¼nie zmieszany powiedzia³:
- tak, u¿ywam ale chyba Pan nie my¶li, ¿e to jest niszczenie Ziemi.


Oczywi¶cie, ¿e to jest niszczenie Ziemi. Staram siê nie braæ foliowych torebek ze sklepu. Nie powiem, ¿ebym by³a fank± toreb z materia³u (bo szybko siê brudz±), ale je¶li idê na zakupy, to zawsze staram siê wzi±æ z domu jak±¶ reklamówkê. A najbardziej ¶mieszy mnie, kiedy np. kupujê paczkê chusteczek higienicznych, a pani chce mi j± zapakowaæ do foliowej torebki.

#12 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-02-15, godz. 22:12

Biedni pracownicy marketów. :( Oni zawsze dostaj± po ty³ku. :angry:


Eee, nie przejmuj siê tak bardzo. Inn± rzecz± jest, kiedy mo¿na co¶ samemu zrobiæ dla ¶rodowiska, a inn±, kiedy obowi±zki zmuszaj± nas do pewnych rzeczy. Ja np. segregujê ¶mieci, ale nie mam ¿adnego wp³ywu na ilo¶æ papieru zu¿ywanego w pracy. No niestety, jednak w imiê ochrony ¶rodowiska nie przestanê pracowaæ :) Pozdrawiam

#13 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-02-16, godz. 14:12

Dziêki Padre Antonio za ten przyk³ad z torebkami foliowymi, przyda³ siê dzisiaj. Tylko moi ¶J przyparci do muru stwierdzili, ¿e oni nie s± odpowiedzialni za to niszczenie ziemi, a ci co wymy¶lili takie opakowania oraz ci co w nie pakuj± towary.


Za sam± produkcjê tylu milionów ton bezu¿ytecznego papieru przesi±kniêtego trój±cymi chemikaliami pochodz±cymi z farb drukarskich niechybnie i ¦J zas³u¿yli aby zaliczyæ ich do tych co niszcz± ziemiê. I tym sposobem w Armagedonie nie przezyje nikt, lalala: ,,I ¿ywy st±d nie wyjdzie nikt'' lalala (Perfekt)

#14 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 264 Postów

Napisano 2008-02-16, godz. 20:42

Oczywi¶cie, ¿e to jest niszczenie Ziemi. Staram siê nie braæ foliowych torebek ze sklepu. Nie powiem, ¿ebym by³a fank± toreb z materia³u (bo szybko siê brudz±), ale je¶li idê na zakupy, to zawsze staram siê wzi±æ z domu jak±¶ reklamówkê. A najbardziej ¶mieszy mnie, kiedy np. kupujê paczkê chusteczek higienicznych, a pani chce mi j± zapakowaæ do foliowej torebki.


Sprzedawcy przesadzaj± w u¿ywaniu torebek foliowych. Wydaje mi siê ¿e jedynym rozs±dnym rozwi±zaniem by³a by zmiana prawa które nak³ada³o by przymus p³acenia przez klienta za ka¿d± torebkê. Napewno zmniejszy³o by to zu¿ycie.
Je¶li chodzi o rozmowê to pogratulowaæ fantazji w udzielaniu odpowiedzi:P

#15 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BY£EM ¦wiadkiem Jehowy

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-02-17, godz. 16:38

wychodzi na to ¿e od zniszczenia ziemii mo¿e uratowaæ nas bezbo¿na Unia Europejska która planuje nakaz u¿ywania torebek papierowych zamiast plastikowych czy foliowych.

#16 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-02-17, godz. 20:17

wychodzi na to ¿e od zniszczenia ziemii mo¿e uratowaæ nas bezbo¿na Unia Europejska która planuje nakaz u¿ywania torebek papierowych zamiast plastikowych czy foliowych.

i amen;-) w moim miescie wprawdzie nie ma zakazu (tak jak np w Lodzi ), to jednak jeden z hipermarketów ju¿ wprowadzi³, tzw. ekologiczne torebki ;-)

a wiecie ile lat foliowa torebka siê rozk³ada ?

U¿ytkownik sebol edytowa³ ten post 2008-02-17, godz. 20:19

"Nie umiem wyobraziæ sobie Boga nagradzaj±cego i karz±cego tych, których stworzy³, a którego cele s± wzorowane na naszych w³asnych - krótko mówi±c, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich s³abo¶ci." A.Einstein

"Religia jest obraz± godno¶ci ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni±cych dobre rzeczy
i z³ych ludzi czyni±cych z³e rzeczy
¯eby jednak dobrzy ludzie czynili z³e rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#17 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:£ód¼, Polska

Napisano 2008-02-17, godz. 23:59

w Lodzi nie ma takiego zakazu/nakazu. byl jeden dzien, testowy, bez torebki plastikowej i na razie tyle. z tego co wiem to projekt zmiany tego stanu rzeczy ciagle jest nierozstrzygniety wsrod urzednikow miejskich, chociaz wsrod ludzi panuje przekonanie, ze chca zmian.

#18 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-02-18, godz. 04:52

w Lodzi nie ma takiego zakazu/nakazu. byl jeden dzien, testowy, bez torebki plastikowej i na razie tyle. z tego co wiem to projekt zmiany tego stanu rzeczy ciagle jest nierozstrzygniety wsrod urzednikow miejskich, chociaz wsrod ludzi panuje przekonanie, ze chca zmian.

a to sorrki za podanie niedok³adnych informacji ;-) ...ale oby siê im uda³o ;-)

w Lodzi nie ma takiego zakazu/nakazu. byl jeden dzien, testowy, bez torebki plastikowej i na razie tyle. z tego co wiem to projekt zmiany tego stanu rzeczy ciagle jest nierozstrzygniety wsrod urzednikow miejskich, chociaz wsrod ludzi panuje przekonanie, ze chca zmian.

a to sorrki za podanie niedok³adnych informacji ;-) ...ale oby siê im uda³o ;-)
bo przynajmniej ten region Polski uwolni swoje drzewa od ozdób foliowych ;-)
"Nie umiem wyobraziæ sobie Boga nagradzaj±cego i karz±cego tych, których stworzy³, a którego cele s± wzorowane na naszych w³asnych - krótko mówi±c, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich s³abo¶ci." A.Einstein

"Religia jest obraz± godno¶ci ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni±cych dobre rzeczy
i z³ych ludzi czyni±cych z³e rzeczy
¯eby jednak dobrzy ludzie czynili z³e rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#19 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-02-18, godz. 07:40

bo przynajmniej ten region Polski uwolni swoje drzewa od ozdób foliowych ;-)

Ty prorok jaki¶ czy cu¶? Ja wczoraj w³a¶nie sta³em sobie pod jedn± tak± ma³omiasteczkow± sal± królestwa obserwuj±c wychodz±cych ¶wiadków z zebrania i s³uchaj±c musyki chrze¶cijañskiej, a w miêdzyczasie liczy³em worki foliowe na drzewach... :rolleyes:
Nale¿ê do 144...

Islam zdominuje ¶wiat
Islam bêdzie rz±dziæ ¶wiatem
¦ci±æ g³owy tym, którzy zniewa¿± Islam
Islam jest religi± pokoju...


#20 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-20, godz. 10:15

Dziêki Padre Antonio za ten przyk³ad z torebkami foliowymi, przyda³ siê dzisiaj. Tylko moi ¶J przyparci do muru stwierdzili, ¿e oni nie s± odpowiedzialni za to niszczenie ziemi, a ci co wymy¶lili takie opakowania oraz ci co w nie pakuj± towary.


Warto zwrócic uwage na czyn swiadomy i nie ¶wiadomy. Na czyn z premedytacja a z braku wyboru lub podjêcia trudnej decyzji. Objawienie 11:18 mówi dok³adnie 'i zniszczyæ niszcz±cych ziemiê"(z greki). Czym innym jest niszczenie ¶wiadome a nie ¶wiadome. Wylewanie czego¶ do morza i za¶miecanie ulicy a czym innym branie torebi plastikowej i wyrzucanie do kontenera z plastikiem. Widac generalnie ze ¶wiadomosæ w wielu miejscach rosnie co do tego tematu. Ale niszczenie ziemii chemi± i ludzi zbrojnymi atakami to cos innego niz pakowanie artyku³u w torebke foliow± w biedronce gdy kobieta musi zarobiæ na chleb dla dziecka. Kiedy generalizujemy temat biblii to wychodz± dziwne kulfony filozoficzne a nie duchowe rozwa¿anie S³owa.

Pozdrawiam




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych