Skocz do zawarto軼i

Zdj璚ie

G這sili mi w Poznaniu

• Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 Padre Antonio

Padre Antonio

Ateista

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Post闚
  • P貫:Male

Napisano 2008-02-14, godz. 11:58

Tak si z這篡這, 瞠 by貫m s逝瘺owo w Poznaniu, a na dworcu G堯wnym zaczepili mnie 匡-wy :)
Pani i Pan pionier, jak si okaza這 (na koniec zapyta貫m ich ile godzin "musi" g這si, Pan powiedzia, 瞠 g這si oko這 50 miesi璚znie, Pani nic nie powiedzia豉 :) ), zaczepili mnie ze Stra積ic z 01.02 i zadali pytanie czy mog si cieszy spokojem umys逝, czy co w tym stylu.

Odpowiedzia貫m:
- Tak, ale nie interesuje mnie religia bo widz 瞠 jeste軼ie 匡-wy.
Na to Pan odpowiedzia mi - zgodnie z sugesti z Prowadzenia rozm闚 -, 瞠 niezale積ie od tego jakiego jeste鄉y wyznania ( :) ) interesuje nas (akurat wybra zamiast chor鏏 i przest瘼czo軼i) dobro naszej planety.
- Jak Pan my郵i - powiedzia do mnie - jaka przysz這嗆 czeka Ziemi?
Powiedzia貫m:
- Wszystko zapowiada si w miar dobrze, jednak jako ludzie musimy wi瘯sz uwag zwr鏂i na to, aby jej na wlasne 篡czenie nie zniszczy.
Pan mi na to, 瞠:
- np. globalne ocieplenie jest dowodem na to, 瞠 cz這wiek nie radzi sobie na Ziemi.
Ja na to Panu, 瞠:
- nie ustalono jaki wp造w na zmiany klimatu ma cz這wiek i 瞠 s prawdopodobnie niewielkie, jednak mamy wp造w na to w jakim 篡jemy 鈔odowisku.
Pan pomin掖 temat zmian klimatycznych i powiedzia, 瞠bym pos逝cha czego z biblii. Przeczyta mi fragment o tym, 瞠 Jehowa zniszczy tych kt鏎zy niszcz Ziemi i 瞠 w przysz這軼i - w raju - Ziemia b璠zie czysta.
Ja na to zapyta貫m tego Pana:
- Co wg Pana oznacza niszczy Ziemi?
Pan mi na to, 瞠:
- zanieczyszczenie 鈔odowiska, wycinanie las闚 ...
Pani doda豉 (po raz pierwszy si odezwa豉):
- wycieki ropy do morza :D
Ja zapyta貫m Pana:
- czy u篡wa Pan toreb plastikowych na zakupy i czy jest 鈍iadomy tego jakie szkody w 鈔odowisku naturalnym powstaj w豉郾ie przez takie - z pozoru - b豉he rzeczy?
Pan wyra幡ie zmieszany powiedzia:
- tak, u篡wam ale chyba Pan nie my郵i, 瞠 to jest niszczenie Ziemi.
Odpowiedzia貫m:
- rozpatruj帷 spraw w skali mikro, czyli z poziomu ka盥ego cz這wieka - czyta Pan o tym, 瞠 b鏬 usunie tych kt鏎zy niszcz Ziemi - uwa瘸m, 瞠 przyczynia si Pan do degradacji 鈔odowiska naturalnego.
Pan odpowiedzia mi:
- ludzie nie s w stanie nic zmieni i to bardzo dobrze wida, jednak bibila m闚i, 瞠 b鏬 zaprowadzi na Ziemi porz康ek. Poza tym np. torby plastikowe i samochody s przecie w powszechnym u篡ciu.
Na koniec powiedzia貫m:
- ale to bez sensu, nie uwa瘸 Pan?
Pan:
- nie, to jedyna nadzieja jak mamy.
Po czym chcia mi da traktat - "Kto naprawd rz康zi 鈍iatem" (troch stary ten traktat i nie bardzo na temat).
Podzi瘯owa貫m i zapyta貫m czy cz瘰to tu rozmwaiaj z lud幟i i jak d逝go "musz" g這si.
砰czy貫m powodzenia :D i si po瞠gna貫m.

Ciekawe jakie do鈍iadczenie z g這szenia opowiedz na zebraniu ...
Czekam na Wasze scenariusze :)

U篡tkownik Padre Antonio edytowa ten post 2008-02-14, godz. 14:03

"Je郵i dojdziesz ostatecznie do tego, 瞠 nie ma Boga, zach皻 do cnoty i odwagi niech b璠zie dla ciebie rado嗆 i przyjemno嗆, jak dawa這 ci samo my郵enie, i mi這嗆 innych, kt鏎 ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#2 sebol

sebol

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Post闚

Napisano 2008-02-15, godz. 04:11

odp. 1 Szatan Ciebie zaslepi i nic z Ciebie nie b璠zie ;-) ;-) ;-) i jeste tak beznadziejny, 瞠 szkoda dla Ciebie czasu ;-) ;-) ;-)

U篡tkownik sebol edytowa ten post 2008-02-15, godz. 04:12

"Nie umiem wyobrazi sobie Boga nagradzaj帷ego i karz帷ego tych, kt鏎ych stworzy, a kt鏎ego cele s wzorowane na naszych w豉snych - kr鏒ko m闚i帷, Boga, kt鏎y jest jedynie odbiciem ludzkich s豉bo軼i." A.Einstein

"Religia jest obraz godno軼i ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni帷ych dobre rzeczy
i z造ch ludzi czyni帷ych z貫 rzeczy
疾by jednak dobrzy ludzie czynili z貫 rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 Padre Antonio

Padre Antonio

Ateista

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Post闚

Napisano 2008-02-15, godz. 08:27

No te mo瞠 by, chod obstawiam filozof :D :P
"Je郵i dojdziesz ostatecznie do tego, 瞠 nie ma Boga, zach皻 do cnoty i odwagi niech b璠zie dla ciebie rado嗆 i przyjemno嗆, jak dawa這 ci samo my郵enie, i mi這嗆 innych, kt鏎 ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#4 pawel r

pawel r

Niepoprawne stworzenie Boga

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Post闚

Napisano 2008-02-15, godz. 09:46

No te mo瞠 by, chod obstawiam filozof :D :P

Pewnie dlatego, 瞠 si przyczepi tego, 瞠 te niszcz ziemi. Na to m鏬 wpa嗆 tylko filozof ;-)
Nale輳 do 144...

Islam zdominuje 鈍iat
Islam b璠zie rz康zi 鈍iatem
圭i望 g這wy tym, kt鏎zy zniewa膨 Islam
Islam jest religi pokoju...

#5 brat_jaracz

brat_jaracz

Nadzorca widnokr璕u ;-)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Post闚

Napisano 2008-02-15, godz. 11:34

Mo積a poda ten przyk豉d jako exemplum za郵epienia "m康ro軼i tego 鈍iata" :lol: . Jak Jehowa m闚i, 瞠 zniszczy, to zniszczy... i ju :P
"W 鈍iecie panuje sk這nno嗆 do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bo瞠j nie ma ducha niezale積ego my郵enia, a ponadto naprawd mo瞠my ufa tym, kt鏎zy nam przewodz".
Stra積ica z 15 wrze郾ia 1989, s. 23.

"Ka盥y mo瞠 krytykowa, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba si. Dlatego, maj帷 na uwadze, 瞠 ewentualna krytyka mo瞠 by, tak musimy zrobi, 瞠by tej krytyki nie by這, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#6 Czesiek

Czesiek

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Post闚

Napisano 2008-02-15, godz. 13:36

Dzi瘯i Padre Antonio za ten przyk豉d z torebkami foliowymi, przyda si dzisiaj. Tylko moi 貯 przyparci do muru stwierdzili, 瞠 oni nie s odpowiedzialni za to niszczenie ziemi, a ci co wymy郵ili takie opakowania oraz ci co w nie pakuj towary.
Czesiek

#7 Padre Antonio

Padre Antonio

Ateista

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Post闚

Napisano 2008-02-15, godz. 14:09

Dzi瘯i Padre Antonio za ten przyk豉d z torebkami foliowymi, przyda si dzisiaj. Tylko moi 貯 przyparci do muru stwierdzili, 瞠 oni nie s odpowiedzialni za to niszczenie ziemi, a ci co wymy郵ili takie opakowania oraz ci co w nie pakuj towary.

Czyli za morderstwa sa odpowiedzialni Ci kt鏎zy wymy郵ili no瞠, 鈍ieczniki (cz瘰te narz璠zie zbrodni w serialu Colombo), pistolety, etc. :D
安ietne wyt逝maczenie.

Smutne jest to, 瞠 zatruwanie 鈔odowiska zr闚nuje si tylko z wylewaniem odpad闚 radioaktywnych do rzeki i kopcenie z komina (chod zak豉dy przemys這we nie s wcale najwi瘯szymi trucicielami ani nie powoduj najwi瘯szej emisji CO2 do atmosfery). To w豉郾ie od pojedynczych ludzi takich jak my, zale篡 nasza przysz這嗆. Z tym, 瞠 ja to robie powodowany pewn wiedz, a nie nakazem bo篡m :) Chod jak wida zawsze mo積a zwali win na kogo innego.
Proponuj wszystkim katolikom (i wyznawcom innych religii) sprowadza rozmow ze 匡-wy do tego tematu, a po us造szeniu takiego argumentu jak Czesiek mo積a swobodnie odetchn望 i powiedzie, 瞠 w takim razie je郵i si mylicie w kwestii wiary to odpowiedzialno嗆 wezm na siebie Wasi przyw鏚cy religijni :)

#8 Terebint

Terebint

Taoista

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Post闚

Napisano 2008-02-15, godz. 16:06

Tylko moi 貯 przyparci do muru stwierdzili, 瞠 oni nie s odpowiedzialni za to niszczenie ziemi, a ci co wymy郵ili takie opakowania oraz ci co w nie pakuj towary.

Biedni pracownicy market闚. :( Oni zawsze dostaj po ty趾u. :angry:

"Ot, ma wygl康 ptaka, a wi璚 b璠zie lata, proste". - Baltazar Siedem S這鎍

#9 Artur Schwacher

Artur Schwacher

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Post闚

Napisano 2008-02-15, godz. 17:00

Bo przecie wiadomo, 瞠 za ca貫 z這 w tym kraju odpowiada biedronka......
To jest forum o 安iadkach Jehowy. Ta religia mo瞠 i ma tam swoje plusy. Rozchodzi si jednak o to aby te plusy nie przes這ni造 nam minus闚.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#10 qwerty

qwerty

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Post闚

Napisano 2008-02-15, godz. 21:11

no to wstep o zatruwaniu srodowiska maja juz SPALONY :)
nie potrafi豉m uwierzy.......

#11 ewa

ewa

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Post闚

Napisano 2008-02-15, godz. 21:25

Ja zapyta貫m Pana:
- czy u篡wa Pan toreb plastikowych na zakupy i czy jest 鈍iadomy tego jakie szkody w 鈔odowisku naturalnym powstaj w豉郾ie przez takie - z pozoru - b豉he rzeczy?
Pan wyra幡ie zmieszany powiedzia:
- tak, u篡wam ale chyba Pan nie my郵i, 瞠 to jest niszczenie Ziemi.

Oczywi軼ie, 瞠 to jest niszczenie Ziemi. Staram si nie bra foliowych torebek ze sklepu. Nie powiem, 瞠bym by豉 fank toreb z materia逝 (bo szybko si brudz), ale je郵i id na zakupy, to zawsze staram si wzi望 z domu jak捷 reklam闚k. A najbardziej 鄉ieszy mnie, kiedy np. kupuj paczk chusteczek higienicznych, a pani chce mi j zapakowa do foliowej torebki.

#12 ewa

ewa

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Post闚

Napisano 2008-02-15, godz. 22:12

Biedni pracownicy market闚. :( Oni zawsze dostaj po ty趾u. :angry:

Eee, nie przejmuj si tak bardzo. Inn rzecz jest, kiedy mo積a co samemu zrobi dla 鈔odowiska, a inn, kiedy obowi您ki zmuszaj nas do pewnych rzeczy. Ja np. segreguj 鄉ieci, ale nie mam 瘸dnego wp造wu na ilo嗆 papieru zu篡wanego w pracy. No niestety, jednak w imi ochrony 鈔odowiska nie przestan pracowa :) Pozdrawiam

#13 ISZBIN

ISZBIN

Elita forum (> 1000)

• Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Post闚

Napisano 2008-02-16, godz. 14:12

Za sam produkcj tylu milion闚 ton bezu篡tecznego papieru przesi彗ni皻ego tr鎩帷ymi chemikaliami pochodz帷ymi z farb drukarskich niechybnie i 匡 zas逝篡li aby zaliczy ich do tych co niszcz ziemi. I tym sposobem w Armagedonie nie przezyje nikt, lalala: ,,I 篡wy st康 nie wyjdzie nikt'' lalala (Perfekt)

#14 pojawiamsieiznikam

pojawiamsieiznikam

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 264 Post闚

Napisano 2008-02-16, godz. 20:42

Oczywi軼ie, 瞠 to jest niszczenie Ziemi. Staram si nie bra foliowych torebek ze sklepu. Nie powiem, 瞠bym by豉 fank toreb z materia逝 (bo szybko si brudz), ale je郵i id na zakupy, to zawsze staram si wzi望 z domu jak捷 reklam闚k. A najbardziej 鄉ieszy mnie, kiedy np. kupuj paczk chusteczek higienicznych, a pani chce mi j zapakowa do foliowej torebki.

Sprzedawcy przesadzaj w u篡waniu torebek foliowych. Wydaje mi si 瞠 jedynym rozs康nym rozwi您aniem by豉 by zmiana prawa kt鏎e nak豉da這 by przymus p豉cenia przez klienta za ka盥 torebk. Napewno zmniejszy這 by to zu篡cie.
Je郵i chodzi o rozmow to pogratulowa fantazji w udzielaniu odpowiedzi:P

#15 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

BYΒM 安iadkiem Jehowy

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Post闚
  • Gadu-Gadu:748371

Napisano 2008-02-17, godz. 16:38

wychodzi na to 瞠 od zniszczenia ziemii mo瞠 uratowa nas bezbo積a Unia Europejska kt鏎a planuje nakaz u篡wania torebek papierowych zamiast plastikowych czy foliowych.

#16 sebol

sebol

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Post闚

Napisano 2008-02-17, godz. 20:17

wychodzi na to 瞠 od zniszczenia ziemii mo瞠 uratowa nas bezbo積a Unia Europejska kt鏎a planuje nakaz u篡wania torebek papierowych zamiast plastikowych czy foliowych.

i amen;-) w moim miescie wprawdzie nie ma zakazu (tak jak np w Lodzi ), to jednak jeden z hipermarket闚 ju wprowadzi, tzw. ekologiczne torebki ;-)

a wiecie ile lat foliowa torebka si rozk豉da ?

U篡tkownik sebol edytowa ten post 2008-02-17, godz. 20:19

"Nie umiem wyobrazi sobie Boga nagradzaj帷ego i karz帷ego tych, kt鏎ych stworzy, a kt鏎ego cele s wzorowane na naszych w豉snych - kr鏒ko m闚i帷, Boga, kt鏎y jest jedynie odbiciem ludzkich s豉bo軼i." A.Einstein

#17 palo

palo

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 264 Post闚

Napisano 2008-02-17, godz. 23:59

w Lodzi nie ma takiego zakazu/nakazu. byl jeden dzien, testowy, bez torebki plastikowej i na razie tyle. z tego co wiem to projekt zmiany tego stanu rzeczy ciagle jest nierozstrzygniety wsrod urzednikow miejskich, chociaz wsrod ludzi panuje przekonanie, ze chca zmian.

#18 sebol

sebol

Elita forum (> 1000)

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Post闚

Napisano 2008-02-18, godz. 04:52

w Lodzi nie ma takiego zakazu/nakazu. byl jeden dzien, testowy, bez torebki plastikowej i na razie tyle. z tego co wiem to projekt zmiany tego stanu rzeczy ciagle jest nierozstrzygniety wsrod urzednikow miejskich, chociaz wsrod ludzi panuje przekonanie, ze chca zmian.

a to sorrki za podanie niedok豉dnych informacji ;-) ...ale oby si im uda這 ;-)

a to sorrki za podanie niedok豉dnych informacji ;-) ...ale oby si im uda這 ;-)
bo przynajmniej ten region Polski uwolni swoje drzewa od ozd鏏 foliowych ;-)

#19 pawel r

pawel r

Niepoprawne stworzenie Boga

• Cz這nkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Post闚

Napisano 2008-02-18, godz. 07:40

bo przynajmniej ten region Polski uwolni swoje drzewa od ozd鏏 foliowych ;-)

Ty prorok jaki czy cu? Ja wczoraj w豉郾ie sta貫m sobie pod jedn tak ma這miasteczkow sal kr鏊estwa obserwuj帷 wychodz帷ych 鈍iadk闚 z zebrania i s逝chaj帷 musyki chrze軼ija雟kiej, a w mi璠zyczasie liczy貫m worki foliowe na drzewach... :rolleyes:
Nale輳 do 144...

Islam zdominuje 鈍iat
Islam b璠zie rz康zi 鈍iatem
圭i望 g這wy tym, kt鏎zy zniewa膨 Islam
Islam jest religi pokoju...

#20 Chakmach

Chakmach

Forumowicz (51-500)

• Cz這nkowie
  • PipPip
  • 427 Post闚

Napisano 2008-02-20, godz. 10:15

Warto zwr鏂ic uwage na czyn swiadomy i nie 鈍iadomy. Na czyn z premedytacja a z braku wyboru lub podj璚ia trudnej decyzji. Objawienie 11:18 m闚i dok豉dnie 'i zniszczy niszcz帷ych ziemi"(z greki). Czym innym jest niszczenie 鈍iadome a nie 鈍iadome. Wylewanie czego do morza i za鄉iecanie ulicy a czym innym branie torebi plastikowej i wyrzucanie do kontenera z plastikiem. Widac generalnie ze 鈍iadomos w wielu miejscach rosnie co do tego tematu. Ale niszczenie ziemii chemi i ludzi zbrojnymi atakami to cos innego niz pakowanie artyku逝 w torebke foliow w biedronce gdy kobieta musi zarobi na chleb dla dziecka. Kiedy generalizujemy temat biblii to wychodz dziwne kulfony filozoficzne a nie duchowe rozwa瘸nie S這wa.

Pozdrawiam

U篡tkownicy przegl康aj帷y ten temat: 0

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i, 0 anonimowych