Skocz do zawartości


Zdjęcie

o ŚJ napisano (część II.)


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#21 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-05-15, godz. 07:36

Jakim cudem Homme Curieux
Wszak Pan Jezus nauczał, że kto nie narodzi się na nowo z wody i Ducha nie wejdzie do Królestwa Bożego, a nawet nie będzie go oglądał.
A ty twierdzisz, że nie musisz się na nowo narodzić z wody i Ducha i będziesz w "ziemskiej dziedzinie Królestwa Bożego"?
To co Pan Jezus kłamał? Czy twoi nauczyciele oszukują ciebie składając tobie obietnice sprzeczne ze Słowem Bożym?
Czesiek

#22 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-15, godz. 11:02

Jakim cudem Homme Curieux
Wszak Pan Jezus nauczał, że kto nie narodzi się na nowo z wody i Ducha nie wejdzie do Królestwa Bożego, a nawet nie będzie go oglądał.
A ty twierdzisz, że nie musisz się na nowo narodzić z wody i Ducha i będziesz w "ziemskiej dziedzinie Królestwa Bożego"?
To co Pan Jezus kłamał? Czy twoi nauczyciele oszukują ciebie składając tobie obietnice sprzeczne ze Słowem Bożym?

A czym jest Krolestwo Boze ?

Mt 13:11 BT "On im odpowiedział: Wam dano poznać tajemnice królestwa niebieskiego, im zaś nie dano."

niebieskie, wiec nie tutaj na Ziemi ale panujace nad Ziemia i w ktorym panuje jego wola gdyz :

Mat 6:10 Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie

Krolestwo nie mialo sie znajdowac na Ziemi , to jego wola miala sie spelniac na Ziemi gdyz to Krolestwo ( rzad Bozy skladajacy sie z krola-Jezusa i 144000 ludzi-wspolkrolow ) ma zapanowac nad Ziemia )

A wiec ja nie licze na stanie sie wspolkrolem czyli czlonkiem Krolestwa ( Rzadu ) ale mam nadzieje na zycie wieczne tutaj na Ziemi rzadzonej przez Jezusa i jego 144000 wspolkrolow ktorzy musieli sie narodzic na nowo :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#23 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-05-15, godz. 18:17

Homme Curieux
o "ziemskiej dziedzinie Królestwa Bożego" naucza niewolnik, nie ja. czyli tu na ziemi będzie też Krulestwo Boże wg niewplnika. A skoro tak, to jeśli ktoś nie narodzi się na nowo z wody i Ducha, to według zapewnien Pana Jezusa nie będzie mógł w nim przebywać, ani go oglądać.
Zastanów się nad tym Homme Curieux, bo zdajsie twoi nauczyciele obiecują ci gruszki na wierzbie
Czesiek

#24 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-15, godz. 18:31

Homme Curieux
o "ziemskiej dziedzinie Królestwa Bożego" naucza niewolnik, nie ja. czyli tu na ziemi będzie też Krulestwo Boże wg niewplnika. A skoro tak, to jeśli ktoś nie narodzi się na nowo z wody i Ducha, to według zapewnien Pana Jezusa nie będzie mógł w nim przebywać, ani go oglądać.
Zastanów się nad tym Homme Curieux, bo zdajsie twoi nauczyciele obiecują ci gruszki na wierzbie

Duzo piszesz ale nie zawsze ze znajomoscia tematu :)
Nic dziwnego , odstepcy na tym i innych forach prezentuja najczesciej wlasna wizje prawdy gloszonej przez SJ

Jesli cie to nie mierzi :)
zapraszam na oficjalna strone SJ
http://www.watchtowe...ry/jt/index.htm

gdzie przeczytasz miedzy innymi :


"Do nieba idzie tylko „mała trzódka” (144 000), aby panować z Chrystusem"
"Należący do 144 000 zostają na nowo zrodzeni jako duchowi synowie Boży"
"Królestwo Chrystusa ma panować nad ziemią w prawości i pokoju"
"Królestwo zapewni na ziemi idealne warunki życiowe"

Nie mam nadziei na bycie "duchowym synem Bozym" , nie mam nadziei na zycie w Niebie , mam nadzieje na bycie poddanym Krolestwa Bozego a nie jego czlonkiem wiec nie musze sie na nowo narodzic .

Gdyby wszyscy mieli rzadzic to kim by oni rzadzili ??? :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#25 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-05-16, godz. 09:20

Homme Curieux
o "ziemskiej dziedzinie Królestwa Bożego" naucza niewolnik, nie ja. czyli tu na ziemi będzie też Krulestwo Boże wg niewplnika. A skoro tak, to jeśli ktoś nie narodzi się na nowo z wody i Ducha, to według zapewnien Pana Jezusa nie będzie mógł w nim przebywać, ani go oglądać.
Zastanów się nad tym Homme Curieux, bo zdajsie twoi nauczyciele obiecują ci gruszki na wierzbie

Duzo piszesz ale nie zawsze ze znajomoscia tematu :)
Nic dziwnego , odstepcy na tym i innych forach prezentuja najczesciej wlasna wizje prawdy gloszonej przez SJ

Jesli cie to nie mierzi :)
zapraszam na oficjalna strone SJ
http://www.watchtowe...ry/jt/index.htm

gdzie przeczytasz miedzy innymi :


"Do nieba idzie tylko „mała trzódka” (144 000), aby panować z Chrystusem"
"Należący do 144 000 zostają na nowo zrodzeni jako duchowi synowie Boży"
"Królestwo Chrystusa ma panować nad ziemią w prawości i pokoju"
"Królestwo zapewni na ziemi idealne warunki życiowe"

Nie mam nadziei na bycie "duchowym synem Bozym" , nie mam nadziei na zycie w Niebie , mam nadzieje na bycie poddanym Krolestwa Bozego a nie jego czlonkiem wiec nie musze sie na nowo narodzic .

Gdyby wszyscy mieli rzadzic to kim by oni rzadzili ??? :lol:

Homme Curieux

Oficjalną stronę znam i mogę tam wchodzić kiedy i ile razy chcę. Dziwi mnie tylko, dlaczego tam jest tak mało publikacji WTS? Czyżby chęć zysku jaki przynosi WTS rozpowszechnianie publikacji przez głosicieli, którzy z własnej kieszeni za dobrowolne datki, finansuje działalność Spółki, powstrzymywała CK od upubliczniania przez internet „pokarmu na czas słuszny”?
Tylko dlaczego nie ma starszych publikacji? Czyżby ułatwiony dostęp poprzez wyszukiwarki do tego, co kiedyś na jakiś temat głosiło WTS było aż tak niebezpieczne dla autorów tego "„pokarmu na czas słuszny", że boją się upowszechniać te stare materiały wydawane przez WTS?

Co do nauki na temat drugich owiec, to pozwolę sobie przypomnieć coś, co kiedyś już zamieszczałem na tym forum:

9Dokładne studium Słowa Bożego i nauk Chrystusa ukazuje jednak, że tylko ograniczona liczba osób dostępuje przywileju ponownego narodzenia, zrodzenia „z wody i ducha”, otwierającego drogę do udziału w niebiańskim panowaniu u boku Chrystusa (Jana 3:3-5; Rzymian 8:16,17; Objawienie 14:1-3). „Wielka rzesza” prawdziwych chrześcijan doby dzisiejszej nie musi być zrodzona na nowo, gdyż spodziewa się żyć wiecznie na ziemi, a nie w niebie (2Piotra 3:13; Objawienie 21:3,4). (Strażnica nr 13 z 1 lipca 1988 roku str. 18)

PODSTAWOWYM warunkiem, od którego zależy wstęp do Królestwa niebiańskiego, jest ‘powtórne narodzenie się’. Jezus Chrystus powiedział do żydowskiego dostojnika Nikodema: „Zaprawdę powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego” (Jana 3:3). (...) A co będzie z resztą ludzkości? Czy musi tak jak owe 144 tysiące „narodzić się powtórnie”? Nie, ponieważ nie wszyscy, którzy znajdują uznanie u Boga, mają panować wraz z Jezusem Chrystusem. Większość pozostanie ziemskimi poddanymi Królestwa Bożego, rządzonego przez Chrystusa.” (Przebudźcie się nr 15 str. 23 - 25 z artykułu „Co to znaczy ‘narodzić się powtórnie’?”)

38Królestwo, które odziedziczą owce, nie jest królestwem niebiańskim. Owce odziedziczą ziemską dziedzinę Królestwa niebiańskiego; uzyskają życie wieczne na ziemi.” („Od raju utraconego do raju odzyskanego” str. 202)

Czyli to co wcześniej pisałem, CK obiecuje, że „wielka rzesza drugich owiec” będzie żyła w Królestwie niebiańskim (synonim Królestwa Bożego – tak jakby twoja wiedza miała w tym braki), w jego ziemskiej dziedzinie. Tak jak też napisałem, CK naucza, że ponieważ będą żyli na ziemi, to nie potrzebują się narodzić na nowo z wody i Ducha. A do tego powołuje się cały czas CK na Pismo Święte. Tyle tylko, że w podanych cytatach nic nie pisze, że będą tacy ludzie, którzy nie muszą się narodzić na nowo z wody i Ducha, a mimo to będą żyli w Królestwie Bożym w jego ziemskiej dziedzinie.

Natomiast Pan Jezus w rozmowie z Nikodemem nauczał:


„3. Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego.
4. Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się?
5. Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.
6. Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest.
7. Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić.”
(Jan. 3:3-7 BW)

Pan Jezus podkreślał, że ktokolwiek chce wejść do królestwa Bożego, ten musi narodzić się na nowo z wody i Ducha, natomiast, jeśli się nie narodzi na nowo, to nie tylko nie wejdzie do królestwa Bożego, ale nawet go nie będzie oglądał. Poza tym Pan Jezus nie robi rozróżnienia tutaj na tych, co będą z nim panować i na tych co będą poddanymi. Nie zaznacza też, że warunek o którym mówi dotyczy tylko tych co chcą z nim panować. Słowo „ktokolwiek” oznacza wszystkich, którzy chcą wejść do Królestwa Bożego, a nie tylko być w rządzie tego Królestwa. Nigdzie też w Biblii nie znajdziesz cytaty nauczającego, że warunek nowego narodzenia z wody i Ducha dotyczy tylko tych, którzy chcą panować z Chrystusem. Aby coś takiego udowodnić musiałbyś posłużyć się filozofią z „publikacji” WTS.

Tym samym nadal mogę podtrzymać to, co już wcześniej napisałem, że CK wbrew słowom Pana Jezusa składa obietnicę ludziom, której nie ma w Biblii, że będą żyli w Królestwie Bożym, pomimo, że nie chcą przyjąć od Boga daru łaski jakim jest nowe narodzenie z wody i ducha dostępne dla każdego człowieka przez wiarę w Pana Jezusa Chrystusa.

A tak na ludzką logikę, jak ktokolwiek może liczyć na przychylność Boga, jeśli odrzuca to, co w swojej łaskawości chce mu dać Bóg w Jezusie Chrystusie, zamieniając Słowo Boże na jakąkolwiek ludzką naukę.

Poza tym Homme Curieux, to zrób sobie w oparciu o samą Biblię studium o 144000 i spróbuj bez odwoływania się do publikacji WTS udowodnić, że taka nauka, którą zacytowałeś o tych 144000 znajduje się w Biblii. Tylko pamiętaj w oparciu o samą Biblię, bez użycia „publikacji” WTS
Czesiek

#26 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-16, godz. 11:51

Tyle tylko, że w podanych cytatach nic nie pisze, że będą tacy ludzie, którzy nie muszą się narodzić na nowo z wody i Ducha, a mimo to będą żyli w Królestwie Bożym w jego ziemskiej dziedzinie.

C z y t a j w i e c p o w o l i :)

9Dokładne studium Słowa Bożego i nauk Chrystusa ukazuje jednak, że tylko ograniczona liczba osób dostępuje przywileju ponownego narodzenia, zrodzenia „z wody i ducha”, otwierającego drogę do udziału w niebiańskim panowaniu u boku Chrystusa (Jana 3:3-5; Rzymian 8:16,17; Objawienie 14:1-3). „Wielka rzesza” prawdziwych chrześcijan doby dzisiejszej nie musi być zrodzona na nowo, gdyż spodziewa się żyć wiecznie na ziemi, a nie w niebie (2Piotra 3:13; Objawienie 21:3,4). (Strażnica nr 13 z 1 lipca 1988 roku str. 18)

„PODSTAWOWYM warunkiem, od którego zależy wstęp do Królestwa niebiańskiego, jest ‘powtórne narodzenie się’. Jezus Chrystus powiedział do żydowskiego dostojnika Nikodema: „Zaprawdę powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego” (Jana 3:3). (...) A co będzie z resztą ludzkości? Czy musi tak jak owe 144 tysiące „narodzić się powtórnie”? Nie, ponieważ nie wszyscy, którzy znajdują uznanie u Boga, mają panować wraz z Jezusem Chrystusem. Większość pozostanie ziemskimi poddanymi Królestwa Bożego, rządzonego przez Chrystusa.” (Przebudźcie się nr 15 str. 23 - 25 z artykułu „Co to znaczy ‘narodzić się powtórnie’?”)

38Królestwo, które odziedziczą owce, nie jest królestwem niebiańskim. Owce odziedziczą ziemską dziedzinę Królestwa niebiańskiego; uzyskają życie wieczne na ziemi.” („Od raju utraconego do raju odzyskanego” str. 202)


Jesli jeszcze teraz nie zauwazysz tego o co pytasz to juz niewiele moge dla ciebie wiecej zrobic :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#27 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-05-16, godz. 12:33

Udowodnij te twierdzenia cytatami z Biblii
Poza tym, czy to przy czym się upierasz oznacza, że tu na ziemi nie będzie panować Pan Jezus? Bo jak będzie tu Panował, to będzie tu Królestwo Boże, a jak nie będzie tu Jego Królestwa, to kto będzie tu panował
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych